PDA

Prikaži potpunu verziju : Izlapeli Copy/Paste...


Deusdies
9.5.2006, 11:33
E ovo je cudno!

Taman kad samo poceo da hvalim Firefox v1.5.0.1 a on poceo da za*ebava...Elem, sve je lepo radilo do nedavno, kada sam primetio (i to bas na ovom forumu) da mi funkcija COPY iliti Control+C ne radi! Npr., ja hocu da kopiram neki text i stavim ga kao QUOTE u Quick Reply, i kad pritisnem CTRL+V nista se ne desava, a u notepad-u paste je sivo-obelezen (disabled). ALI, ako kopiram neki drugi text (bilo iz worda, notepada itd.) i pritisnem ctrl+v u quick reply sve savrseno radi!!! Wha''s the problem???

Eto, ja sad koristim najbudjaviji browser na svetu...Ne, nije Internet Explorer...OPERA!!! v8.51 POTREBNO MU JE 5 SEKUNDI DA OTKUCA JEDAN KARAKTER DOK KUCAM OVO!!!!! Izvinjavam se na dranju...Taman sam hteo da predjem na Operu kad vidim da gori browser na svetu (i u vasioni) ne postoji. Izvinite, zastitnici Opere, ali je tako! Meni je bolji IE5 od Opere!!!

Ocekujem vasu pomoc u vezi Firefoxa, i vasu podrsku u vezi Opere!!!

Teva
9.5.2006, 12:47
Probaj da popravis nekim plug-inom.....
Sto se tice opere meni radi savrseno cak bolje od firefox-a.....
Operi se to ne desava....

Miloš
9.5.2006, 13:53
Мени се исто то дешава понекад са Firefoxom. Не знам у чему је цака.:cool:

[Imzadi]
9.5.2006, 17:10
E pa ni ja ne znam u čemu je caka (u firefoxu), znam samo da kod kopiranja pomaže selekcija, desni klik, view selection source, copy:)

Deusdies
9.5.2006, 19:53
ahm, Imzadi, pa ja ne bih bas da predjem put dug 500 km da bi iskopirao pi*ljivi (izvinite moderatori & admini) text u drugi text box udaljen par pixela!!!

bobi
9.5.2006, 19:56
Ja koristim Operu i to par razlicitih verzija i nemam nikakvih problema. Probaj da reinstaliras Operu.

[Imzadi]
9.5.2006, 20:52
ahm, Imzadi, pa ja ne bih bas da predjem put dug 500 km da bi iskopirao pisljivi (izvinite moderatori & admini) text u drugi text box udaljen par pixela!!!
Ja samo kažem šta ja radim po pitanju tog problema, inače mi ne smeta puno pa sam našla neko svoje rešenje. Zato sam ovde to i pomenula, pa ako nekome može da pomogne, drago mi je.

Deusdies
9.5.2006, 20:55
Dobro, please, bez ljutnje :)

[Imzadi]
9.5.2006, 21:45
Niko se bre ne ljuti:) Btw, da nemam isti problem, ne bih se ni trudila da pronađem nekakvo glupavo rešenje:) Ako neko zna kako se ovo rešava, neka nas prosvetli... :qliranje:

firefly
10.5.2006, 1:20
A da li vam copy/paste radi kad hocete da neki text iskopirate sa npr.ovog foruma u notepad (podpitanje zbog daljeg odgovora)?

Deusdies
10.5.2006, 11:16
@firefly : NE! Apsolutno nista se ne desava!

VojaM
10.5.2006, 12:23
Eto, ja sad koristim najbudjaviji browser na svetu...Ne, nije Internet Explorer...OPERA!!! v8.51 POTREBNO MU JE 5 SEKUNDI DA OTKUCA JEDAN KARAKTER DOK KUCAM OVO!!!!! Izvinjavam se na dranju...Taman sam hteo da predjem na Operu kad vidim da gori browser na svetu (i u vasioni) ne postoji. Izvinite, zastitnici Opere, ali je tako! Meni je bolji IE5 od Opere!!!

Ocekujem vasu pomoc u vezi Firefoxa, i vasu podrsku u vezi Opere!!!Za FireFox ne znam. Imao sam prilike da vidim kompjuter sa istim problemom, i u pitanju je bila teška zbirka virusa, mada se moglo rešiti instaliranjem, pa'i sad, nekog dela VisualBasica 6! Proguglaj malo, možda ćeš naći rešenje.

Što se tiče Opere, izgleda da ona nije kompatibilna sa Ajax sistemom koji se koristi na ovom forumu da se izbegne ponovno učitavanje stranice kada se odgovara na poruku. Možeš pokušati da u svom korisničkom kontrolnom panelu isključiš wisiwig editor za poruke ili naprosto kad ti se otvori prozor za editovanje klilneš na ikonu na kojoj piše nešto kao kao A/A - "promena ekranskog moda". Javi da li je pomoglo i ovde i meni na LP da bih znao šta da preporučim ljudima ako me još neko pita.

Admin

firefly
10.5.2006, 13:53
@deusdies
Fora je u nekom servisu koji je ugasen.Ne mogu da se sad setim koji je,ali javicu ti veceras.

Deusdies
10.5.2006, 22:16
@VojaM : Ovo sa iskljucivanjem wysiwig editora radi ('fala), evo, u quickReply sve radi kako treba. Medjutim, A/A tj promena ekranskog moda ne radi...Svejedno, sad mi proradio copy/paste na FF, pa se vracam na njega

@firefly : Hvala na pomoci, ali pogledaj OVO (http://neosmart.net/blog/archives/141) Ipak je virus ;)

Deusdies
11.5.2006, 13:00
Izgooglovao sam malo, i nasao resenje kvara za one kojima ne radi copy/cut/paste i ostalo na Firefox-u... Ovako je resenje :)

ZATVORITE FIREFOX, OPERU, INTERNET EXPLORER i sl.!!!

1) pokreni regedit.exe
2) naci kljuc HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows
3) Na desnoj strani naci string “AppInit_DLLs” koji ima vrednost “pushow*.dll” (* je neki broj)
4) Izbrisati taj string
5) Otvoriti 'C:\Windows\System32' i obrisati fajl "pushow*.dll" (kako znate i umete, ja sam koristio Unlocker da bi ga obrisao)
6) Pokrenite Firefox i sve treba da je OK

PS : Ovo onemogucava VIRUS da pristupi FF-u...Dakle, vi koji imate ovaj problem, imate virus u racunaru...

Miloš
12.5.2006, 0:37
Није баш тако, мени се ово дешава на Линуксу.:opanachke

Teva
12.5.2006, 8:07
Није баш тако, мени се ово дешава на Линуксу.:opanachke
Pa nema to veze....
Ima virusa koji "radi" ina Win-u i na Pingvinu

Deusdies
12.5.2006, 10:39
Није баш тако, мени се ово дешава на Линуксу.:opanachke
Skeniraj HDD za viruse nekim AV programom za Linux (postoji li tako nešto? :))

Miloš
14.5.2006, 7:25
Skeniraj HDD za viruse nekim AV programom za Linux (postoji li tako nešto? :))
Имам AVG. Он ништа не налази и сигурно није у питању вирус. Да напоменем: ово се понекад (ретко) дешава.

Eni
14.5.2006, 11:38
Meni copy/paste iz firefoxa (sa ovog foruma) u notepad radi savrseno... 1.5.0.3...

Doncha
15.5.2006, 18:04
Није баш тако, мени се ово дешава на Линуксу.:opanachke
Pogledaj link (http://neosmart.net/blog/archives/141) koji je postavio deusdies - sve lepo piše!