PDA

Prikaži potpunu verziju : K7N2 Delta dva cudna problema..


Sale013
5.5.2006, 23:38
Imam dva prilicno cudna problema na ploci K7N2 Delta, procesor barton 2.5+..
prvi problem je taj sto zvuk mutira s vremna na vreme, jednostavno pobrljavi kad treba da izvuce malo vise kanala i "komplikovaniji zvuk"
drugi problem je ekstreman. Kada ugasim komp moj opticki mis svetli! Tj pod naponom je. Jedino pomaze cupanje kabla iz zida i vracanje ponovo. Inace sve ostalo radi kako treba. Mada imao sam problem sa grafickom karticom ali iskljucio sam u biosu podrsku za 8X pa se stanje popravilo. Stavio sam najnoviju verziu biosa, drajvera.. i nemam pojma sta drugo da radim. Da li mi je promaklo nesto u podesavanjima?
hvala

PeTkO
6.5.2006, 13:12
Sto se tice zvuka to nemam pojma...A uvezi misa, to je normalno.I moj isto tako svetli:ciao: :ciao: :ciao: .Nemoj da se brines!!

Hard2geT
6.5.2006, 15:20
Ja imam istu tu ploču sa istim procesorom i do sada nisam imao problema sa tim stvarima. Jedino sam primetio da najbolje performanse imam sa fabričkim drajverima (koje sam dobio uz ploču). Što se tiče miša to mislim da nije do ploče nego do miša. Ja imam mx310 i nikada nije sijao kada se ugasi. Probaj sa drugim mišem.

Sale013
6.5.2006, 16:16
Izgleda da ta ploca ima dosta mana. Ne verujem da je do misa jer ploca ne bi trebala da daje napon na tom izlazu uopste. Mislim da je poceo da svetli kada je promenjen bios na najnoviju verziju. Izgleda da je meni uletela neka losa serija. Al drago mi je da nije opasno sto mis svetli :) malo sam se zabrinuo... trenutno probavam razna podesavanja u windowsu za zvuk. Ma zvucna mu je prilicno losa. Morace da se pazari neka bolja kartica...

phoenix[illusion]
6.5.2006, 17:30
I ja imam istu plocu sa bartonom 3200+ i sve mi radi super.
Radi mi super i sa novim i sa starim driverima.

Suicide samurai
7.5.2006, 12:50
i ja imam istu plocu i radi mi sve super sa athlonom 1700+ na 200x11.
ploca moze da izdrzi FSB do 219mhz, sto je ipak solidno za ovu plocu.
problema sa zvukom, kao ni svetleceg misa :D nisam imao, ali zato koristim hakovani BIOS, preradjenu MSI verziju BIOS-a 5.8...

Sale013
8.5.2006, 18:37
Ja sam bacio na nju bios verziju 5.8. Stvarno mi nije jasno u cemu je problem. Zvuk sam tu i tamo nekako sredio ali mish i dalje svetli!... sad nije mi jasno koliko je to opasno i dal je uopste normalno.. Licno mi je sve to sumnjivo! A nema saleta da mi da svoje misljenje...

Sale013
11.5.2006, 10:14
Paz kad i mom drugu svetli mish, al oni ima asusovu plocu ali mislim da je chipset isti. Ja jos nisam uspeo da smislim kako ovo da resim, jel zna neko? Ili da kupim mish na kuglicu? :(

Hard2geT
11.5.2006, 13:29
Meni se dešavalo u firmi na nekoj krš-asus-X ploči da neće da ugasi optiku na mišu, ali ga prebaci u slip-mod. Tj. slabije sija. To sam viđao i na još nekim mašinama na kojima ti isti miševi rada više od kodinu dana. Mislim da to neškodi mišu. Dali si probao da staviš drugi miš?
Što se tiče zvuka, probaj da staviš neke druge drajvere za ploču tj. za zvučnu. Meni je sa nekom verzijom drajvera zvuk seckao (koliko se secam)!


I još nešto :offtopic:.
Dali se nekome dešavalo da ima bolje performanse sa starijim drajverima za ploču i grafičku od najnovijih! Meni u realnom radu i u test programima mnogo bolje (brže) radi sa drajverima koje sam dobio uz ploču (K7N2) i grafičku (Gigabyte 6600GT).
3650 naspram 3100 3Dmark 2005