PDA

Prikaži potpunu verziju : Formatiran externi HDD - treba vratiti fajlove!


Marti Misterija
2.9.2009, 0:23
Ovako, greskom sam umesto na jednom izbrisao postojecu particiju na drugom externom HDD, zatim napravio novu particiju i formatirao je!:n-cc2::boodala:
Na navedenom externom HDD su mi se nalazile instalacije mase programa skinutih sa neta i velikog broja igara - onih omiljenih (celih 145 GB) tako da sam zestoko zeznuo stvar.
Treba mi preporuka najboljeg programa koji moze bezbolno da vrati postojece fajlove ali da to ne bude razbacano po celom HDD gde vrsim back up jer mi tako nista ne znaci vec ukoliko bi moglo tamo gde je i kako je bilo i sa pravim nazivima. Znam da trazim mnogo ali jedino mi tako vredi.:(:o
Inace imam sl. programe Get Data Back Recover My Files, Easy Recovery Pro, Disk Doctors NTFS Data Recovery i Acronis Recovery Expert Deluxe pa mi treba savet koji od njih je najbolji za koriscenje.

U sustini koristio bih onaj Acronis ali mislim da sam nakon brisanja particije napravio ona dva koraka vise tako da ne znam da li je pametno da ponovo izbrisem particiju i zatim ga pokrenem, mada ja mislim da nije ali...

dzonihsv
2.9.2009, 1:01
Get Data Back i RStudio. Naravno, verujem da znaš da fajlove koje pokušavaš da povratiš nije preporučljivo vraćati na isti hard disk.

Marti Misterija
2.9.2009, 12:50
Znam da ne treba vracati na isti hard vec da treba obezbediti drugi hard, tako da sam ja napravio dosta prostora na internom hardu kako bih vratio podatke, a inace od zeza nista nisam radio na tom hardu tako da sam se i tu obezbedio da ne napravim vecu stetu.
Instalirao sam jos sinoc GetData Recover My Files i ostavio ga da kopa cele noci tako da sam jutros primetio da je nakon opsirnog searcha nasao sve postojece foldere plus masu nekih dodatnih foldera cija je ikona folder sa crvenim X na njemu i koji nose imena tipa "97504459" etc. znaci samo sedmocifrenu brojcanu oznaku. U nekima su razliciti fajlovi, dok su u nekim folderi sa poznatim imenima.
Pitanje glasi sta raditi sa takvim folderima - oznaciti i njih i ici na save as ili ih uopste ne cekirati za sacuvavanje.

Kada zavrsim kompletan posao javicu kako program u celini vraca podatke i da li je za preporuku.

Inace tek kada sam poceo da radim sa Get Data Recover My Files video sam da Get Data Back nije isti program!!! Jbg. prevarilo me ono Get Data u nazivu oba programa - a kad je covek u frci ne obraca paznju na svaku rec.

EDIT: Vratio mi je jedan folder, nazvan Lost Folder sa otprilike 1GB podataka koji su svi tipa "MFT xxxxx" gde je xxxxx petocifreni broj. Sta on predstavlja - jesu li to bespovratno izbrisani podaci, tj. oni koje program ne moze vratiti ili nesto drugo? Smem li to da izbrisem ili je bolje ne dirati?

Marti Misterija
5.9.2009, 1:46
Problem sa formatiranim eksternim diskom je resen pa da pomenem neka svoja iskustva koja mogu koristiti u slucaju da nekom ne daj boze zatreba program navedene namene.
Znaci, probao sam Get Data Back, Get Data Recovery My Files, Easy Recovery, Acronis Recovery Expert Deluxe i Active undelete i ono sto sam zapazio jeste da su svi osim Acronisa nasli gotovo potpuno iste podatke - sto foldere i fajlove sa originalnim nazivima, sto foldere sa raznim brojcanim oznakama u kojima se nalazilo sve i svasta. Obzirom da nisam mogao da utvrim sta konkretno spada u to sve i svasta i da li su vraceni svi fajlovi koji su trebali te sam foldere obrisao. Generalno gledano od 140 GB sam uspeo da u potpunosti vratim preko 110 GB ispravnih programa i instalacija igara sto je opet bolje nego nista, narocito imajuci u vidu da u tih 30 GB dolazi citavih 20 GB instalacije za Sacred 2. Ostalo nisam uspeo da bas provalim sta mi fali ali i ovo je dovoljno.

Ono sto sam primetio jeste da je vreme potrebno da se nadju i vrate fajlovi sa Recovery My Files dosta duze nego kod ostala tri (reci cu i zasto tri a ne cetiri) programa ali je on uspeo nesto (neznatno) vise da vrati nego ostali. Active Undelete je odradio posao polovicno tj nasao je fajlove ali na kraju kada sam trebao da iste povratim pravio je probleme i nije hteo da ih vrati jer je imao neki konflikt ili tako nesto, vec se ne secam. Probao sam sve i svasta ali nisam uspeo da vratim nista pomocu njega tako da mi nije bio od pomoci. Inace zanimljivo je da mu je trebalo u potpunosti isto vremena koliko i Get Data back da nadje izgubljene podatke.
Acronisov program uopste nije ni bio za tu namenu tako da mi nije bio niodkakve koristi, mada je sa jednostavnoscu i prijateljskim interfejsom sigurno veoma koristan za ono sto je namenjen pa sam zato gore i rekao tri a ne cetiri programa.
Easy recovery je takodje nesto zezao i imao sam nekih problemcica sa njim i nije mi se pokazao kao najbolje i najpouzdanije resenje dok su mi get data back i recovery my files odradili posao najbolje moguce i preporucio bih ih oba u slucaju da nekom zatreba takva vrsta programa.

aco77
22.4.2014, 2:12
Problem sa formatiranim eksternim diskom je resen pa da pomenem neka svoja iskustva koja mogu koristiti u slucaju da nekom ne daj boze zatreba program navedene namene.
Znaci, probao sam Get Data Back, Get Data Recovery My Files, Easy Recovery, Acronis Recovery Expert Deluxe i Active undelete i ono sto sam zapazio jeste da su svi osim Acronisa nasli gotovo potpuno iste podatke - sto foldere i fajlove sa originalnim nazivima, sto foldere sa raznim brojcanim oznakama u kojima se nalazilo sve i svasta. Obzirom da nisam mogao da utvrim sta konkretno spada u to sve i svasta i da li su vraceni svi fajlovi koji su trebali te sam foldere obrisao. Generalno gledano od 140 GB sam uspeo da u potpunosti vratim preko 110 GB ispravnih programa i instalacija igara sto je opet bolje nego nista, narocito imajuci u vidu da u tih 30 GB dolazi citavih 20 GB instalacije za Sacred 2. Ostalo nisam uspeo da bas provalim sta mi fali ali i ovo je dovoljno.

Ono sto sam primetio jeste da je vreme potrebno da se nadju i vrate fajlovi sa Recovery My Files dosta duze nego kod ostala tri (reci cu i zasto tri a ne cetiri) programa ali je on uspeo nesto (neznatno) vise da vrati nego ostali. Active Undelete je odradio posao polovicno tj nasao je fajlove ali na kraju kada sam trebao da iste povratim pravio je probleme i nije hteo da ih vrati jer je imao neki konflikt ili tako nesto, vec se ne secam. Probao sam sve i svasta ali nisam uspeo da vratim nista pomocu njega tako da mi nije bio od pomoci. Inace zanimljivo je da mu je trebalo u potpunosti isto vremena koliko i Get Data back da nadje izgubljene podatke.
Acronisov program uopste nije ni bio za tu namenu tako da mi nije bio niodkakve koristi, mada je sa jednostavnoscu i prijateljskim interfejsom sigurno veoma koristan za ono sto je namenjen pa sam zato gore i rekao tri a ne cetiri programa.
Easy recovery je takodje nesto zezao i imao sam nekih problemcica sa njim i nije mi se pokazao kao najbolje i najpouzdanije resenje dok su mi get data back i recovery my files odradili posao najbolje moguce i preporucio bih ih oba u slucaju da nekom zatreba takva vrsta programa.

zaboravio sam folder sa slikama prebaciti na D,tako da sam prilikom dizanja sistema formatirao c,i obrisao slike grskom.
koja opcija treba da se pokrene kod get data back da vrati fajlove sa partije c?

Picard
22.4.2014, 8:51
Što ne koristite Zero Assumption Recovery kao prvi izbor?
aco77, postoje šanse da vratiš slike ako ih nije pregazila instalacija Wina, ako jeste onda ništa od toga.

aco77
22.4.2014, 23:04
koju opciju da izaberem za vracanje fajlova sa get data back,postavio sam pitanje u postu prije ovoga?

Markonije
23.4.2014, 0:06
'Recuva' instaliraj,odaberi Pictures ,oznaci deep scan,i cekaj jedno sat-dva

(moze i 40 min zavisi od harda naravno)



Najbolji program za dz tog tipa




Pronasao sam fotke sa mog USB-a iz 2009,sto mu dodje preporuka

aco77
23.4.2014, 16:37
'Recuva' instaliraj,odaberi Pictures ,oznaci deep scan,i cekaj jedno sat-dva

(moze i 40 min zavisi od harda naravno)



Najbolji program za dz tog tipa




Pronasao sam fotke sa mog USB-a iz 2009,sto mu dodje preporuka

hvala,probao sam,ali ovaj program vraca slike samo koje su obrisane,a ne i one posle foramtiranja partije C,zato mi treba obajsnjenje za gore navedni program
Get Data Back.

dragonfly0
23.4.2014, 23:33
hvala,probao sam,ali ovaj program vraca slike samo koje su obrisane,a ne i one posle foramtiranja partije C,zato mi treba obajsnjenje za gore navedni program
Get Data Back.

Ima elegantnije resenje, program Recover My Files, izaberes Full Format Recover i iznenadices se rezultatima.

doctor
23.4.2014, 23:40
Za jednostavno vraćanje je dovoljna Recuva. Ako sa njom ne uspe Zero Assumption Recovery. Ako slučajno ni sa njim ne ide onda pokušavaš sa alatima na HBCD...

dragonfly0
24.4.2014, 2:14
Za jednostavno vraćanje je dovoljna Recuva. Ako sa njom ne uspe Zero Assumption Recovery. Ako slučajno ni sa njim ne ide onda pokušavaš sa alatima na HBCD...

RecoverMyFiles mi je uspesno vratio slike i neke video zapise koji su bili u racunaru pre desetak formatiranja pri reinstalaciji sistema. Tako da, najbolje preporuke za ovaj program, jednostavan i efikasan...