PDA

Prikaži potpunu verziju : Vasa iskustva sa ikomovim kablovskim netom


Saymon
5.5.2006, 23:15
Interesuju me vasa iskustva sa ikomom posto su oni trenutno jedini provajder ovog neta kod mene u kraju a hteo bih da koristim njihove usluge????:confused:

Carl Jonson CJ
5.5.2006, 23:18
Ја га чекам,зек у семтембру код мене... :( :( :(

Vladimiros
14.5.2006, 20:17
Prvo pozitivno iskustvo:
FTP download radi extra stabilno!

E sada negativno:
Uplatio sam net, potpisao ugovor i cekao mesec dana na modem, iako postoji infrastruktura(kod mene u zgradi ih ima koji vec duze vreme koriste njihov net), i imam ugradjen spliter i sve...:icon_evil

Dok im nisam pripretio :n-cc2: da cu ih tuziti za nepostovanje ugovora(kab;. TV sam uzeo iskljucivo zbog net-a), e onda su me u roku od 15 min nazvali momci iz teh. sluzbe i pitali da li mi odgovara sutradan prepodne...

Drugo negativno iskustvo:
UPnP portovi su blokirani, sto znaci p2p is going to be a bitch!
Torrent-i idu, ali dok krene kako valja treba i po pola sata nekada.

U svakom slucaju oni su mi najbolja opcija trenutno:mad: ...

Saymon
15.5.2006, 15:29
Znaci ipak da jurim wireless posto skoro sve downloadujem preko dc++:mad: :mad:

Vladimiros
15.5.2006, 16:16
E, pazi sada, ne znam kako DC++ radi, i da li mu trbaju UPnP portovi, odnosno da li koristi UDP protokol. Vidi, ako je samo TCP slobodno idi jeftinijom varijantom, odnosno Ikom...

Mislim, rade i torrenti koliko toliko, ali bi mogli da rade i mnogo bolje...

Saymon
15.5.2006, 20:47
Nemam pojma kako to da proverim ali pokusacu da provalim ili cu se jednostavo raspitati.Hvala na pomoci.:)

nikornla
20.5.2006, 18:13
DC++ mozes da podesis na tri razlicita nacina rada
active, passive i preko proxy-a...
za active ti trebaja i UDP i TCP, za passive ti ne treba, a za proxy ti treba naravno proxy...

koja je mana passive-a u odnosu na active???
pa najbitnija je ta da kao active mozes da vidis sve korisnike odredjenog hub-a (i active i passive), dok kao passive mozes da vidis samo one active...
pored toga ti je na nekim hub-ovima potreban veci share ako si na passive, a cak neki hab-ovi te ne primaju ako si passive, ali to je veoma retko...

to je to...

The Finest Serbian Since '82
20.5.2006, 20:40
Interesuju me vasa iskustva sa ikomom posto su oni trenutno jedini provajder ovog neta kod mene u kraju a hteo bih da koristim njihove usluge????:confused:
Lagali su me preko godinu dana za uvodjenje. Prvo su rekli bice za mesec dana najkasnije, pa onda za koji dan itd. to se produzilo na preko godinu dana. Na kraju sam popiz**o i odustao od njih.

Saymon
20.5.2006, 23:39
Lagali su me preko godinu dana za uvodjenje. Prvo su rekli bice za mesec dana najkasnije, pa onda za koji dan itd. to se produzilo na preko godinu dana. Na kraju sam popiz**o i odustao od njih.

I meni su poceli da prosipaju tu pricu,znaci jurim wireless posto genijalni telekom nije stavio opremu za adsl na centralu :n-cc2: koja je inace nova,tako da mi dodje da poludim od ovog naseg velikog sela zvanog beograd!!!:(

Vladimiros
21.5.2006, 17:14
I da dopunim moja iskustva:

Veza posle 10 dana koriscenja postala ocajna!(Da li to ogranicavaju download nekako? Ne bi smeli kada sam uzeo flat)

Tehnicka podrska je neopevano *****e!!
Rade kada im odgovara, admin koji se pita za sve nikad nije tu, na mailove ne odgovaraju, a vikendom ne postoji tehnicka podrska.
Znaci tako lepo ce da leti kabl i da padne ADSL kod nekog kome je stalo do korisnika!

P.S.
Telefon teh. podrske je u stvari mobilni, da li to kao obeshrabrivanje i skracivanje poziva zbog racuna(mene boli uvo za to, imam besplatnih minuta pun k**** na mojoj kartici, ali nemaju svi) ili prosto nisu se trudili da uvedu hotline za teh. podrsku, ne bih znao reci.

Bez' te glavom bez obzira od njih!

marcos
16.12.2007, 16:16
Ovih dana je iKOM ponovo pokrenuo promotivnu ponudu za kablovski net (prikljucak i dva meseca flat-a na 128kbps za 2000 dinara) pa me zanima da li su u poslednje vreme uradili nesto na poboljsanju veza posto vidim da su ranije kritike uglavnom negativne?

Posto su mi oni jedina mogucnost za neki koliko-toliko pristojan net (sada koristim dial-up na 28.8kbps:mad:) zanima me jos par stvari:

1.Da li je tacno da se u vecernjim i nocnim satima brzina veze udvostrucuje?
2.Da li posle isteka promo perioda od dva meseca mogu da predjem na sporiji (jeftiniji) paket (sa 128 flat na 64 flat) i da li se ta usluga dodatno placa?
3.Kako sada stoje sa downloadom (klasicnim i torrentom) posto bih pored surfa jos jedino ta dva oblika downloada koristio?

Carl Jonson CJ
16.12.2007, 23:14
Ovih dana je iKOM ponovo pokrenuo promotivnu ponudu za kablovski net (prikljucak i dva meseca flat-a na 128kbps za 2000 dinara) Ваљда 64 кбпс? 2000 динара и 2 месеца бесплатно 64 кбпс?

1.Da li je tacno da se u vecernjim i nocnim satima brzina veze udvostrucuje?ИКОМ-ова највећа мана је статичка ИП адреса коју делиш са осталим корисницима. Што значи да у 98% случајева можеш да заборавиш на РапидШер. Тренутно ме то баш нервира зато што због статичне ИП адресе не могу да приступим једној онлајн игри, са које сам грешком банован. Што се тиче саме дл брзине, она преко дана (јако често) варира између 5 и 7 КБ/с, док је увече и ноћу стабилнија па достигне и 8 КБ/с, и не варира толико. Све то на 64 кбпс. Е сад, то некоме може бити мало, али од краја октобра, када су ми увели (после две године чекања) па до данас сам скинуо око 8 гигабајта података са нета. Уз свакодневни дневни сурф.

2.Da li posle isteka promo perioda od dva meseca mogu da predjem na sporiji (jeftiniji) paket (sa 128 flat na 64 flat) i da li se ta usluga dodatno placa?Можеш, и не би требало да плаћаш. Ја сам променио на 512, и нису ми ништа наплатили. Али сам такође добио два бесплатна месеца на 64, а не на 128 кбпс као што ти кажеш :) Најбоље да их зовеш и провериш.

3.Kako sada stoje sa downloadom (klasicnim i torrentom) posto bih pored surfa jos jedino ta dva oblika downloada koristio?Погледај под 1. :)

Све у свему, после телефона од 36.6 кбпс, ово је бања :) Што се тиче техничких проблема, само једно вече није радио сурф, и до сутра ујтуру МСН. И то је све :) Људи из технике службе су ОК, стрпљиви и увек ће помоћи.

Док са "обичиним" телефонским тетама треба бити опрезан :) Врло лако могу да прекину разговор.

JeSuis
18.12.2007, 0:22
Koristim usluge IKOM-a, i kablovsku i internet već skoro dve godine, i već duze vreme planiram da se prebacim na ADSL, ali nikako to da uradim zato sto mi baš treba ova e-mail adresa....

Razlozi zbog kojih zelim da se prebacim:
1. Mislim da je ikom jedna od skupljih varijanti interneta...nisam siguran koje su cene, ali uporedi telekom i IKOM, i kaldim se da je telekom povoljniji. Inace ja koristim 64kbs flat i kosta 850 din/mesecno bez kablovske televizije.
2. Strašno me nervira način na koji naplaćuju usluge. Rok za plaćanje (na primer za decembar) je do 5-og decembra. Ako ne platiš već 7-mog ti ukidaju internet. Ja sam njihov korisnik već dve godine, i idalje mi iskljucuju internet odmah čim vide da nisam platio u roku, iako sam redovno plaćao za svaki mesec, tj. nikad im nisam ostao dužan. Ovo je daleko od dobrog odnosa provajdera i korisnika...

Sto se ostalih stvari tiče su OK...jednom se za ovo vreme desilo da nije bilo interneta ceo dan, osim toga nikakvih drugih problema nije bilo. Ali ipak cena i sve ovo sto sam naveo pod 2. dobri su razlozi da razmislite o nekom drugom...

I da, menjanje brzine protoka je besplatno......................

marcos
18.12.2007, 21:12
Pa evo bas sada gledam njihovu reklamu i pise "2 meseca besplatno flat rate 2" a za taj flat rate 2 u tabeli pise 128kbps.Svakako cu to prvo da proverim...

Sto se tice downloada ne razumem se bas najbolje ali ako i torrentu smeta staticka IP adresa onda cu dobro da razmislim da li da sklapam ugovor...

Cena (van promotivnog perioda) je 1100 dinara za 64kbps pa kada se oduzme pretplata od 500 dinara (uskoro ce toliko kostati mesecna pretplata za osnovni paket TV programa) sam internet me izadje 600 dinara sto svakako nije skupo racunajuci da toliko ili cak vise potrosim mesecno za dial-up internet gde mi vecina vremena prodje buljeci u monitor dok se strana ne ucita...

Carl Jonson CJ
18.12.2007, 22:12
Pa evo bas sada gledam njihovu reklamu i pise "2 meseca besplatno flat rate 2" a za taj flat rate 2 u tabeli pise 128kbps.Svakako cu to prvo da proverim...

Sto se tice downloada ne razumem se bas najbolje ali ako i torrentu smeta staticka IP adresa onda cu dobro da razmislim da li da sklapam ugovor...

Cena (van promotivnog perioda) je 1100 dinara za 64kbps pa kada se oduzme pretplata od 500 dinara (uskoro ce toliko kostati mesecna pretplata za osnovni paket TV programa) sam internet me izadje 600 dinara sto svakako nije skupo racunajuci da toliko ili cak vise potrosim mesecno za dial-up internet gde mi vecina vremena prodje buljeci u monitor dok se strana ne ucita...

Уколико имаш још неке могућности, добро размисли шта ти највише одговара.

А ако мораш да бираш између dial-up-a и кабла... Изабери кабл.

donator99
18.12.2007, 22:22
Ma, IKOM ima u odnosu na ADSL smesan internet.
Ja sam celu 1 godinu pokusavao da dobijem njihov internet.
Zvao sam ih, oni su mi uzeli broj telefona i adresu.Nakon 3 meseca bez odgovora zvao sam ih ponovi.Opet mi uzeli broj i adresu.Nakon 6 meseci opet sam ih zvao ponovo.Ista stvar.Broj i adresa tyvm.Ne samo da imaju lopovske cene nego im je customer support jedan od najgorih u zemlji.Moj drug ima IKOM i iako on kaze da ima 256/64 DL je limitiran na 64kb/s(8 kb/s realnog dloada).Izgleda da ukoliko admin provali da prejako skidate ogranicava vam link dok se ne "opametite".Tuzno...

Carl Jonson CJ
18.12.2007, 22:38
Moj drug ima IKOM i iako on kaze da ima 256/64 DL je limitiran na 64kb/s(8 kb/s realnog dloada).Izgleda da ukoliko admin provali da prejako skidate ogranicava vam link dok se ne "opametite".Tuzno...

Мислим да по уговору немају права на то.

Joca
22.12.2007, 1:44
Sad sam bio na njihovom forumu i kritikovao kako mi je slab protok kad odjednom
poce da radi.Sad da li to ima veze :) mada nije ni vano vazno je da radi
http://www.speedtest.net/result/214376184.png (http://www.speedtest.net)

Carl Jonson CJ
22.12.2007, 4:06
Ерр... Они имају званични форум? :icon_scra Пошто ваљда само онај форум где су подфоруми за све кабловске у Србији... :icon_scra

nikolam
13.1.2008, 21:59
Ovde sam pročitao da vajna "firma" IKOM
ima "podršku" na mobilnom telefonu (???)
i da korisnici nemaju svoju, makar dinamičku IP adresu (???) :opanachke
Šta je to: Pružanje internet usluge ili oni to nude da
radite u njihovoj kompanijskoj mreži??? :opanachke

Dalje, paketi od 128Kb (???) :boodala:
Verovatno znate da ni filmić sa Youtube.com ne možete da gledate
kako treba bez 512Kb dolazno što je sada najjeftiniji ADSL paket.

I na kraju, "imaju pravo da ograničavaju protok po ugovoru"
Aman ljudi, jeli ovo 1988 ili 2008 godina? :o

Uz takvu podršku i ponudu, radije bih se pretplatio na
satelitski internet & odlazni protok preko mobilnog na GPRS, nego na IKOM.