PDA

Prikaži potpunu verziju : Пружите ми руку...Давим се!


Carl Jonson CJ
5.5.2006, 22:43
Живим у Београду.Немам техничких могућности за АДСЛ шта год то значило,ни код једног провајдера.Кабл такође,јер ИКОМ није увео у мом насељу.Вирлес такође јер немам АП.Шта ми преостаје а да није проклети телефон???Помозите! :( :( :(

firefly
5.5.2006, 22:52
Sat.internet.Nije uopste jeftin,sama skystar2 karta kosta 65e.;pa tu dodaj i tanjir pa konvertor,pa da platis provajderu i ode cifra uuuuuuuu.....
I sad sto sam ti naveo ispada da ti nisam pruzio ruku nego jos gurnuo da se davis.Drzi se ti kabla od telefona.

Carl Jonson CJ
5.5.2006, 23:02
Колико би све то испало и колико месечно?

firefly
5.5.2006, 23:26
Ja sam kupio kartu za 70e.sa daljinskim,a tanjir,dva konvertora sam kupio polovne (precnik tanjira neznam);I sve me izaslo oko 105e. bez RF kabla sa pijace.:)
Da bi imao i d.load i upload moras imati i modem i tel.liniju(kao sto vidim taj uslov ispunjavas).
Cene mozes da vidis na www.astrasat.net.Nemoj da mislis da je jeftino posto ne znam posle koliko skinutih mb pocinju da ti nesto extra naplacuju.

Nemoj se brinuti,Srbija ce posle 2012. imati ADSL u svim vecim gradovima i prigradskim opstinama.

Sta da ti kazem,dobio sam mail o mogucnosti prikljucka na adsl u Obrenovcu gde se kaze da je Ptt u Obrenovcu imao opremu za uvodjenje ADSL-a,ali je direktor,ili sta vec,istu tu opremu vratio sa obrazlozenjem da nece imati dovoljno korisnika>!!!???(IMBECIL).

Carl Jonson CJ
5.5.2006, 23:33
Ухххх...Много :( Имали нешто јефтиније,или ћу морати да останем на модему?

firefly
5.5.2006, 23:40
O tome ti pricam.Stvarno je mnogo.
Kao sto sam ti rekao,dial up je Zakon!!!
Poz.

vlajko
6.5.2006, 0:29
@CJ

A koji si deo grada ???

goran.rs
6.5.2006, 1:51
Za bezicni nemora obavezno da ide AP,kod mene jako dobro radi sa karticom.Sve zavisi kolika bi bila duzina kabla.Karticu mozes polovnu da nadjes za 15-tak eura.Treba ti jos antena-oko 25+kabl.To je to.Veruj mi da stabilno radi....Nemoze jeftinije

vladale
6.5.2006, 2:46
Ухххх...Много :( Имали нешто јефтиније,или ћу морати да останем на модему?

ISDN :D . Al' to ti je isto preko modema.

Magneto
6.5.2006, 8:49
ISDN tek nikako nije isplativ. Niti su nešto basnoslovno jeftine cene kod nas.

Carl Jonson CJ
6.5.2006, 13:48
влајко

Жарково

горан.рс

И колико онда после месечно?Ово ми већ звучи примамљиво...

влада,магнето

Не,ИСДН није решење.

Хвала свима :)

BigBadVuk
6.5.2006, 14:06
Počinjem sam sebi da se ponavljam kao pokvarena ploča....
Ako imaš dobru antenu i optičku vidljivost za wireless ti netreba AP ako se malko otvoriš za bolji kabl...Meni je AP(provajderov) udaljen oko 1424m vazdušnom linijom ( po Google-earth merenjima) i imam uvek Very good jačinu signala,dakle 4 od mogućih 5 crtica( ako ti dB i noise to signal odnosi ništa neznače eto... da prevedem) nikada isam imao problema ,dakle nema sneg,magla,košava duva pa se antena ljulja i sličnih bisera ...E sad imaćeš naravno problema kao i svi ostali sa svojim provajderima,dakle kad pukne veza pukla je...
CENE:
oko 50€ za opremu( kartica,antena,kabal) +/- 10€ zavisi opet koja kartica,antena i koji kabal..NEMOJ da se štekaš za kabal jer ti je on najbitniji za veće razdaljine!(moj je 15m ali je dobrih 7-8 smotano ispod stola)
pretplata ti je od najniže 1200 neki ubogi flat 128 do 2900 za 512

ali to se posle već raspitaj...od provajdera do provajdra...možda bi ti bilo najbolje da kreneš redom od sajta do sajta provajdera i vidiš koju deo grada pokrivaju sa kojom uslugom a ujedno i cene jer kod njih u 99% možeš da dobiješ i opremu.

Eto valjda ti pomogoh...

goran.rs
6.5.2006, 15:48
Eto,BigBadVuk ti je dobro objasnio.Mada i on ima jednu strasnu gresku-tih 7-8 metara smotanih ispod stola.Koliko znam kartice slabije rade kad je kabel preko 10 m duzine.Mozda bi onda i imao excellent signal kao sto je kod mene.Meni je kabel oko 7 m.wireless je i pored svih mana koje ima za nas dosta dobro resenje.

Za oko 1000 din mesecno mozes izvuci flat,e sad pogledaj koje provajdere imas u tvojoj blizini,kolika je udaljenost.....

goran.rs
6.5.2006, 16:06
Evo malo sam izvrteo oglase.Tu je negde kako sam ti rekao.Nadjoh ti D-Link karticu za 20 eura.Oglas je aktuelan oko 2 nedelje,iz Mirijeva je lik.Antenu sam ja novu platio 25 eura.Tako da....

Carl Jonson CJ
6.5.2006, 16:13
OК,хвала свима,стварно сте ми пуно помогли :) Сад идем да гледам да нађем провајдера :)

Lord_Master
6.5.2006, 20:51
Blago je vama, ja moram, ali bukvalno moram da uzmem neki brzi net. Bezicni nece da uvedu u mom mestu jel se samo nas 2 prijavilo za njega, a i opticka vidljivost sa AP je uzasno losa... Hteo sam SAT net. Ali kad sam video cene, i malo bolje razmisio glavom, to je bukvalno bacanje para, i to malo vece bacanje para. :D ADSL da ne pominjam. A kablovski naravno nema sanse da mogu da uzmem.

A zamislite ljudi da ja u proseku znaci kad downloadujem nesto downloadujem sa 3.0 kb/s to je uuuuuuzzzzzaaaaassssnnnnoooo storo :(.

Imate li mozda neko resenje za mene? :confused:

lpasso.sor
6.5.2006, 21:20
Буди срећан, ја скидам на 1kb/s, а услове за АДСЛ, кабловски наравно немам.

Master Neo
6.5.2006, 21:37
A znate shta je josh veci maler, od svega ovoga shto vi navodite?! KADA IMATE USLOVE I ZA ADSL I ZA WIRELESS I ZA KABLOVSKI I SATELITSKI A CALE KAZE DA NE MOZE JER CE NAS (MENE I BURAZERA) TO ODVLACITI OD SKOLE!!! ARGHHH!!! E to je strasno! A i da ne pominjem da lik sa kojim delim zid u zgradi je spojen na BG Wireless!!! ****m ti ovaj ****ni telefon kad mi se veza vuce dva mb na sat!!! Uh!

Lord_Master
6.5.2006, 21:54
Uhhh... Mislio sam da sam bas ugrozen :) Ali sam sad promenio misljenje :D

Teva
6.5.2006, 23:08
Uzmes jos jednu tel. liniju...
Ja u kuci imam dve linije jedna za pricanje i ostalo dok je jedna specijalno za net.....Uvek ostvaruje brzinu protoka od 52kb/s i poneki put najveci teoretski protok 56kb/s to ti je u proseku oko 7-10 kb/s u downloadu mada neki put i vise.....

Jos jedna mogucnost ti je da iskoristis neki od programa koji ubrzavaju net....
Jedan moj ortak je uz pomoc toga i nekog download manager skinuo fajl od 15 mega za 45min

vladale
6.5.2006, 23:11
A znate shta je josh veci maler, od svega ovoga shto vi navodite?! KADA IMATE USLOVE I ZA ADSL I ZA WIRELESS I ZA KABLOVSKI I SATELITSKI A CALE KAZE DA NE MOZE JER CE NAS (MENE I BURAZERA) TO ODVLACITI OD SKOLE!!! ARGHHH!!! E to je strasno! A i da ne pominjem da lik sa kojim delim zid u zgradi je spojen na BG Wireless!!! ****m ti ovaj ****ni telefon kad mi se veza vuce dva mb na sat!!! Uh!

HAHA! :rofl: Pa ti uči, kao ja, pa ćeš da imaš bolji internet.

BigBadVuk
6.5.2006, 23:14
@Master Neo...pa ubedi ćaleta da će internet da ti pomogne da učiš..Izgooglaj mu neke wikipedija stranice,grafikone,slike...matematika,istorija trt-mrt...valjda ćeš da ga upecaš na kraju :dzavo:

Lord_Master
6.5.2006, 23:23
@Teva
To neje losa ideja ;) Nego ti imas digitalnu centarlu zar ne? :) Ja imam onu obicnu... Nego, navedi nam te programe od tvog druga, mogu da nam posluze :)

:qliranje:

Bug[Su]
7.5.2006, 10:07
SAmo ti programi mogu da sprze modem i ubrzanje je nekih 10%(iz licnog iskustva)

Lord_Master
7.5.2006, 12:34
Znaci ne isplati se???:eek:

6am3 Fana71c
7.5.2006, 15:44
ijaooo... ovo mi sve zvuci jako poznato... tako sam se i ja jako dugo patio sa madafacin modemom, i onda sam posle x vremena, negde oko decembra, samo slucajno pomenuo kevi da moj drug ima wireless i ona kao: "sta je to?" -ja joj objasnim i ona se primi i odluci da mi to uzme kao poklon za novu godinu! Eee rodjaci... ma preporodio sam se! Signal odlican, download ide na 30 kbps, nema nerviranja, evo bas sam nedavno skinuo America's army igru od 900 MB [trebalo je ceo dan, ali je izvuklo]... a cela stvar me je kostala oko 6000 dinara na pocetku [oprema, postavljanje i mesec dana koriscenja] i placam 1600 mesecno za 256/64 paket... ma merak :qliranje: a korisnicima modema preporucujem da podmite/ubede/zaprete svojim roditeljima da im OBAVEZNO uzmu nesto brze, ustedece i vreme i novac i zivce...

REDisLAW
7.5.2006, 16:41
Što reče CJ, i ja sam mislio da sam ugrožen... Ali...
Ja cepam preko dial-up-a, na 52 kbps, i ne žalim se...

Lord_Master
7.5.2006, 21:01
@6am3 Fana71c

Ma i koji roditelji su OK, ali problem je provajder koji nece da uvede zato sto nas ima malo, i opticka vidljivost :(. Inace bezicni net je najbolje resenje ;) od satelita je 100% polji ;)


@REDisLAW

Druze, i meni radi sa 52 kb/s, ali jel ti downloaduje sa tom brzinom :)
Naravno da ne downloaduje sa 52 ks/s zar ne?

Teva
7.5.2006, 22:20
Mogu da sprze modem samo ako se u toku konekcije neko pokusa da sa iste linije pozove nekog ili prekine vezu....

But kad ti imas zasebnu liniju to je sasvim druga prica...
Sto se tice programa mislim da je to neki program koji je video u sk-u neobee ili nesto neo slicno...

Lord_Master
8.5.2006, 15:36
PA neobee speeedy je samo ako se konektujes sa neobe brojeva... ;)

Nego ocu kupim flat na neobee-u, sta mislite kakav je to provajder, mislim kako se pokazao, kakva je brzina i sl.:icon_stud

VojaM
8.5.2006, 17:32
']SAmo ti programi mogu da sprze modem i ubrzanje je nekih 10%(iz licnog iskustva)
Programi koji mogu da sprže modem?
Programi?!
Bože svašta...

Sale013
8.5.2006, 21:13
Mogu da sprze modem samo ako se u toku konekcije neko pokusa da sa iste linije pozove nekog ili prekine vezu....

But kad ti imas zasebnu liniju to je sasvim druga prica...
Sto se tice programa mislim da je to neki program koji je video u sk-u neobee ili nesto neo slicno...
Veoma zanimljiva stvar.. Programi koji fizicki ostecuju hardver su me oduvek interesovali.. Mozes li da pojasnis kako to moze neki program da sprzi modem? Posto meni nikako to ne ide u glavu :D

vladale
8.5.2006, 21:41
Veoma zanimljiva stvar.. Programi koji fizicki ostecuju hardver su me oduvek interesovali.. Mozes li da pojasnis kako to moze neki program da sprzi modem? Posto meni nikako to ne ide u glavu :D

Sličnu varijantu imali smo i sa najnovijim opasnim virusom koji uništava sve podatke sa hard diska. :rofl:

Night Hawk
8.5.2006, 22:00
Zanima me da li je satelitski internet najbrzi. Kojom brzinom je u stvarnosti moguc download. Znam da to ima veze sa preplatom ali bas me zanima koja je najveca moguca brzina downloada u Srbiji ??????
Ja sam recimo pre nedelju dana skidao patch za FM 2006 u jednom internet caffeu u BG brzinom 140KB-s ?

Carl Jonson CJ
9.5.2006, 0:36
PA neobee speeedy je samo ako se konektujes sa neobe brojeva... ;)

Nego ocu kupim flat na neobee-u, sta mislite kakav je to provajder, mislim kako se pokazao, kakva je brzina i sl.:icon_stud

Добар је.Ја сам код њега док не пређем на бежични ;)

vladale
9.5.2006, 19:05
Zanima me da li je satelitski internet najbrzi. Kojom brzinom je u stvarnosti moguc download. Znam da to ima veze sa preplatom ali bas me zanima koja je najveca moguca brzina downloada u Srbiji ??????
Ja sam recimo pre nedelju dana skidao patch za FM 2006 u jednom internet caffeu u BG brzinom 140KB-s ?

Moguće je. Pogledaj ovaj sajt (http://www.wildblue.com/forYourHome/index.jsp), jedan od najpopularnijih provajdera za satelitski internet.

Salko Dinamitas
10.5.2006, 2:26
Znam da to ima veze sa preplatom ali bas me zanima koja je najveca moguca brzina downloada u Srbiji ??????
Ja sam recimo pre nedelju dana skidao patch za FM 2006 u jednom internet caffeu u BG brzinom 140KB-s ?


Moze kod SBB-a tom brzinom samo sto zadovoljstvo kosta 6000 dinara.

Teva
10.5.2006, 11:50
']SAmo ti programi mogu da sprze modem i ubrzanje je nekih 10%(iz licnog iskustva)
sale@ Citaj...
Bilo je slucajeva da modem rikne...Tj bar sam ja cuo za par slucajeva...

quality
10.5.2006, 12:52
Zanima me da li je satelitski internet najbrzi. Kojom brzinom je u stvarnosti moguc download. Znam da to ima veze sa preplatom ali bas me zanima koja je najveca moguca brzina downloada u Srbiji ??????
Ja sam recimo pre nedelju dana skidao patch za FM 2006 u jednom internet caffeu u BG brzinom 140KB-s ?


Ovo i nije nesto strasno! Kod nas U Srbiji najbrze sto mozes naci je 16 Mbit/s sto je oko 2 MB/s ali to treba malo vise da se plati!

Zasto kukate na satelitski internet kada on u sustini i nije skup s obzirom sta dobijate zauzvrat! OK, oprema mozda jeste malo skuplja (najbolje je pokretna antena) ali kod astre je 1Mbit/s sada 3000 din. sto i nije tako strasno! Za upload ja koristim wireless koji je kod mene u Lazarevcu besplatan i odlicno funkcionise. Jedino sto mora da se pazi da preko dana ne treba downloadovati fajlove vece od 30-35 MB jer ce brzina da padne a ukoliko se vodi racuna onda ide puna brzina! Preko noci moze da se vuku veliki fajlovi i brzina uopste ne opada!