PDA

Prikaži potpunu verziju : Potreban TV program


Reloader
23.11.2005, 23:38
Preporucite mi neki program za kontrolisanje TV kartice posto WinFast PVR koji sam dobio uz karticu (Leadtek) ne vredi ni go ku*ac :rolleyes:

Pozeljno je da radi sa daljinskim. Probao sam ChrisTV ali nema podrsku za daljinac pa treba preko treceg programa koji ne radi sa mojim daljincem itd.

Hvala!

sirNemanjapro
24.11.2005, 0:28
Ja sam vec pisao o programu DScaler. Mislim da bi mu trebao dati sansu.:rolleyes:

G.G.
24.11.2005, 1:46
http://www.dscaler.org/
http://www.kastortv.org/

sve ostalo je kravlji drek...

Reloader
25.11.2005, 0:10
DScaler mi ne prepoznaje karticu. Poruka "No Video Signal Found". Imam Leadtek WinFast TV 2000. Nju mogu da izaberem u listi ali tunera nema (Conexant) iako u read-me fajlu pise da podrzava Conexantov chip...

Kastor TV ne podrzava moj daljinac

Sta dalje?

vladale
25.11.2005, 14:43
Preporucite mi neki program za kontrolisanje TV kartice posto WinFast PVR koji sam dobio uz karticu (Leadtek) ne vredi ni go ku*ac :rolleyes:

Pozeljno je da radi sa daljinskim. Probao sam ChrisTV ali nema podrsku za daljinac pa treba preko treceg programa koji ne radi sa mojim daljincem itd.

Hvala!

Ne radi? Ja imam isti model kartice a sve super radi. A sta je problem, mogao bi da objasnis malo vise.

G.G.
25.11.2005, 16:33
DScaler mi ne prepoznaje karticu. Poruka "No Video Signal Found". Imam Leadtek WinFast TV 2000. Nju mogu da izaberem u listi ali tunera nema (Conexant) iako u read-me fajlu pise da podrzava Conexantov chip...

Kastor TV ne podrzava moj daljinac

Sta dalje?

Probaj da izaberes neki drugi chip, ja sam stavio neki philipsov i radi k'o bog.

Reloader
25.11.2005, 21:36
Ne radi? Ja imam isti model kartice a sve super radi. A sta je problem, mogao bi da objasnis malo vise.

Ne podrzava daljinac. Trazi konfigurisanje preko externog programa (Girdera, npr.) a Girder ne podrzava Leadtekov daljinac i tako u krug... a mene malo mrzi da se je6avam sa svim tim...


Probaj da izaberes neki drugi chip, ja sam stavio neki philipsov i radi k'o bog.


Probao, nece.

vladale
26.11.2005, 11:46
Ne podrzava daljinac. Trazi konfigurisanje preko externog programa (Girdera, npr.) a Girder ne podrzava Leadtekov daljinac i tako u krug... a mene malo mrzi da se je6avam sa svim tim...



Probao, nece.

Hm, nesto mi tu ne stima. Kako prateci program ne podrzava daljinac? A jel si dobio ono koji lepis bilo gde samo da ima signal? :)

Reloader
26.11.2005, 13:00
Hm, nesto mi tu ne stima. Kako prateci program ne podrzava daljinac?

Treba gomila nekih plug-inova koje nisam uspeo da nadjem. Meni treba nesto prostije i jednostavnije...


A jel si dobio ono koji lepis bilo gde samo da ima signal? :)

Mislis na IC sensor? Jesam ali kazem ti, radi samo sa originalnim WinFast PVR programom koji sam dobio uz karticu a koji, kao sto sam rekao ne vredi ni po pi*ke ladne vode :)

G.G.
26.11.2005, 16:54
Na DScalerovom sajtu pise da podrzava Leadtek i to WinView 601 i WinFastTV 2000 XP. Ako imas jednu od ove dve karte mora da ti radi i verovatno nesto nisi podesio kako treba. Raspitaj se na njihovom forumu. Boljeg programa od DScalera neces naci.

Ides na "setup card/tuner", izaberes svoju kartu a za tuner mozes da stavis i "no tuner/unknown". U "video format" chekiraj PAL, i poslu u "source" chekiras karticu i trebalo bi da radi.

Sale KG
26.11.2005, 17:31
Vredi pokušati sa FLY 2000 TV

Reloader
26.11.2005, 18:02
Ides na "setup card/tuner", izaberes svoju kartu a za tuner mozes da stavis i "no tuner/unknown". U "video format" chekiraj PAL, i poslu u "source" chekiras karticu i trebalo bi da radi.

Setovao ali mi je video format osencen, tj. ne mogu da ga setujem a setovano je NTSC.

I dalje daje "no video signal"


Vredi pokušati sa FLY 2000 TV


Fly 2000 TV - program for PC TV tuners based on the Philips saa713x chip(such as LifeView FlyVideo 2x00/3x00, Chronos Video Shuttle II, Eline TV Master 2000, Manli HomeTV Tuner)


Ovde nema mog tunera... :rolleyes:

Sale KG
26.11.2005, 21:30
Fly 2000 TV - program for PC TV tuners based on the Philips saa713x chip(such as LifeView FlyVideo 2x00/3x00, Chronos Video Shuttle II, Eline TV Master 2000, Manli HomeTV Tuner)
Ovde nema mog tunera... :rolleyes:

Ima jedna narodna izreka: ''Ja ga krstim, a on prdi'', između ostalog se pominje i Philips saa713x chip
Kao što rekoh vredi pokušati, a ti kako hoćeš. :cool:

Fly 2000 TV is written on the basis of the Microsoft DirectShow technology. It enables you to capture stills and video streams from any WDM supporting TV tuner card.

Version 2.36:

> Fixed NICAM Stereo decoding on the chip SAA7134.
> Improved compatibility with many WDM drivers for SAA713x (in native mode).
> Fixed error at autoloading program and agent under Windows 98(ME).
> Fixed bug at WAV capture via DirectShow.
> Fixed LCD panel scrolling bug.
> Fixed audiomixer bug causes on some sound cards models .
> Fixed built-in scheduler bugs.
> Improvements of the working the built-in scheduler.
> Added support TV tuner KWorld TV7130RF.
> Added support Remode Control board for the KWorld TV7130RF TV tuner.
> Added support Remode Control board for the ECS EZ-TV TVP3XP TV tuner.
> Added support HF module Philips FQ1216ME.
> Improved work with Manli Much TV 001/002 TV tuners.
> Added setting for keeping program's config files under Win2K(XP).
> Added feature for the locking channels switching at capture process.
> Added feature to use the analog line for SAA7134 (as on SAA7130) in TV mode.
> Added video pause at previewing.
> Corrected air channels grid for West and East Europe, for Australia.
> Minor interface improvements.
> More bug fixes

Reloader
27.11.2005, 0:54
između ostalog se pominje i Philips saa713x chip


Pa? Meni treba za Conexant chip.

Sale KG
27.11.2005, 2:02
Pa? Meni treba za Conexant chip.

Kad bi se bavio manje glupostima možda bi do sada i rešio taj problem. Ne treba da izvlačiš moje reči iz rečenice da bi dokazao kako ja grešim. Ja sam samo hteo da ti dam jedan savet. Savet možeš i da poslušaš i da ne poslušaš, to je stvar tvog izbora. Da si malo pažljivije čitao, pogotovu ono što sam naznačio bilo bi ti malo jasnije. Ja se dalje povlačim iz ove diskusije jer je uzaludna a za kraj moje priče o ovome biću toliko dobar da ti ostavim još malo ''materijala'':
Fly 2000 TV designed for PC TV tuners such as LifeView FlyVideo 2000/3000, built on Philips saa713x videodecoder chip and board reference design LR138 from Animation Technologies (LifeView).
Fly 2000 TV is written on the basis of the Microsoft DirectShow technology. It enables you to capture stills and video streams from any WDM supporting TV tuner card.
-----------------------------
Fly2000TV was developed to support TV tuners based on the Philips saa713x series videodecoder chip. This chip has appeared rather recently. In contrast with Bt8x8 it has a 9 bit videodecoder. The visual quality of the decoded image of a saa713x is higher than that of Bt8x8, particularly on SECAM standard.
The majority of the Philips saa713x tuners feature a remote control: the RM-050. Fly 2000 TV supports this RC and uses the extended set of functions of this board.
Also, the program Fly 2000 TV supports other models of TV tuners, not only ones that are based on the Philips chip. The only requirement is the presence of a WDM (Windows Driver Model) driver for your tuner. With VxD drivers the program will not work.

Reloader
27.11.2005, 11:28
Ajde samo mi reci jel radi sa daljinskim? Ako radi skidam istog trenutka.

Sale KG
27.11.2005, 19:32
Meni na Asus TV FM radi, nije teško skinuti ga 1.39 MB. Ne kažem da je ovo najbolji program, tu su još pomenuti DScaler, ChrisTV kao i WinDVR. Svako ima svog favorita, treba isprobati sve pa koji ti odgovara taj i koristi. Naravno posle ćeš i ti ''da se kuneš'' u taj program, šalu na stranu treba probati sve, ovo su 4 (četiri) najkvalitetnija (ako ne najkvalitetnija onda najpopularnija sigurno) programa. Ako se ne ''nađeš'' u njima uvek ti ostaje WinFast PVR :D

Reloader
29.11.2005, 19:17
Evo upravo sam isprobao i njega. Zakljucak - ni jedan program ne podrzava daljinski!

A meni samo to treba...

Sale KG
30.11.2005, 0:51
Evo upravo sam isprobao i njega. Zakljucak - ni jedan program ne podrzava daljinski!

A meni samo to treba...
OK. Za druge ne znam ali Fly2000TV ima opciju podešavanja daljinskog. Mislim da je u delu Hardware (trenutno sam na Fedori pa ne mogu da pogledam). Postojalo je više dljainaca u opcijama, čak i podešavanje određenih komandi. Baci pogled pa se javi.:)

KIBLA`s
30.11.2005, 1:16
ja sam imao slican problem
instalacijom WDM drajvera sve je proradilo

Reloader
1.12.2005, 2:24
OK. Za druge ne znam ali Fly2000TV ima opciju podešavanja daljinskog. Mislim da je u delu Hardware (trenutno sam na Fedori pa ne mogu da pogledam). Postojalo je više dljainaca u opcijama, čak i podešavanje određenih komandi. Baci pogled pa se javi.:)

Proverio, sve je osenceno a daljinski precrtan... :(

Sale KG
1.12.2005, 13:55
Evo da probamo opet, za slučaj da si preleteo ovu opciju :).
Pored ove opcije kao na slici u kojoj je daljinski precrtan i sve opcije zasenčene,
(http://img217.imageshack.us/my.php?image=untitled1fi.png)
postoji još čitav niz modela kao što možeš da vidiš na slici (padajući meni). Za svaki od tih modela će se ''otvoriti'' opcija za podešavanje [I]Remote Control buutons setup. E sad ja ne kažem da je to lako i jednostavno podesiti, možda i ne uspeš da prorade (tj. da funkcionišu) sve komande na tvom daljincu ali za one osnovne sam skoro siguran da će raditi (menjanje programa, volume +/-, ...)

Wizard
5.12.2005, 23:32
U Fly 2000 nije uvek neophodno da podržava konkretan daljinac, svi daljinci koji emituju kodove sa tastature mogu se podesiti da najveći deo komandi radi sa Fly 2000 promenom definicija shortcuta u samom Fly 2000. Postupak je prost, recimo za stop se izabere promena shortcuta a onda umesto da se otkuca kombinacija tastera ona se ubaci pritiskom na stop dugme na daljincu, pa tako redom.

Ono što meni jako smeta u Fly 2000 je to što nema time shifting.

andrija-king
12.12.2005, 1:31
probaj intervideo WINDVR 3.0 ,ili ako ti je bas tolko zapelo zadaljinac,Cyberlinkov POWER VCR 2.0:D

mniz
13.12.2005, 16:02
meni treba neki program da sliku sa pc-a prenesem na tv.imo sam neki program pre ali neznam kako se zvao nesto "tv" tako nesto.to trazim zbog filmova da gledam na vecem ekranu

holodoc
13.12.2005, 16:12
Preporucite mi neki program za kontrolisanje TV kartice posto WinFast PVR koji sam dobio uz karticu (Leadtek) ne vredi ni go ku*ac


Ovo što si rekao nije uopšte tačno. Pitaj bilo koga ko ima duže ovu karticu (među kojima sam i ja) i objasniće ti da se posle dosta pretraživanja uvek vraćaju WinFast-u iz jednostavnog razloga što je u pitanju jedan jako solidan i stabilan program.

Odgovor na tvoje pitanje. Zašto se ama baš niko od ljudi kojima se "dešavaju" ovakvi problemi ne potrudi da lepo pročita uputstva koja su postavljena na sajtu. Ako ti se u listi za izbor tunera pojavljuje Leadtek a nemaš mogućnost da utičeš na Tuner i Crossbar opcije to znači da ili si čačkao drajvere, napravio neki konflikt sa njima ili nisi koristio alatku za uklanjanje drajvera prilikom instalacije nove verzije (alatka je teška "celih" 192KB).

Ipak po onome što sam pročitao pre bih rekao da bi ti reinstalacija Windoesa mnogo više pomogla nego "ručno" popravljanje.

holodoc
13.12.2005, 16:14
meni treba neki program da sliku sa pc-a prenesem na tv.imo sam neki program pre ali neznam kako se zvao nesto "tv" tako nesto.to trazim zbog filmova da gledam na vecem ekranu

TVTool,...?;)

holodoc
13.12.2005, 16:17
Izvinjavam se što je ovo treća poruka za redom (ne interesuje me da nabijam broj poruka već jednostavno mislim da je ovo odvojen odgovor).

Svi koji žele svoj daljinski da iskoriste maksimalno (pod ovim podrazumevam ama baš apsolutno sve što vam padne napamet) neka nabave Girder.

mniz
13.12.2005, 16:27
e jeste TVTool!.edem da ga nadjem.hvala holodoc :)

Reloader
13.12.2005, 17:08
Evo da probamo opet, za slučaj da si preleteo ovu opciju :).
Pored ove opcije kao na slici u kojoj je daljinski precrtan i sve opcije zasenčene,
(http://img217.imageshack.us/my.php?image=untitled1fi.png)
postoji još čitav niz modela kao što možeš da vidiš na slici (padajući meni). Za svaki od tih modela će se ''otvoriti'' opcija za podešavanje [I]Remote Control buutons setup. E sad ja ne kažem da je to lako i jednostavno podesiti, možda i ne uspeš da prorade (tj. da funkcionišu) sve komande na tvom daljincu ali za one osnovne sam skoro siguran da će raditi (menjanje programa, volume +/-, ...)

Sto kaze moj deda "ja jesam glup, ali ne tolko :)
Sve je osenceno...

Ovo što si rekao nije uopšte tačno. Pitaj bilo koga ko ima duže ovu karticu (među kojima sam i ja) i objasniće ti da se posle dosta pretraživanja uvek vraćaju WinFast-u iz jednostavnog razloga što je u pitanju jedan jako solidan i stabilan program.

U pravu si. I ja sam se vratio WinFast PVR-u (samo najnovijoj verziji koja ima kudikamo poboljsanja i konacno je prihvatljiva), ali ne zbog kvaliteta doticnog nego zbog nekvaliteta konkurencije.

Evo nisam uspeo da pokrenem daljinac kako treba ni sa jednim programom i osudjen sam na ono *****e. Ali sta ces. Ko zna zasto je to dobro... :D

Odgovor na tvoje pitanje. Zašto se ama baš niko od ljudi kojima se "dešavaju" ovakvi problemi ne potrudi da lepo pročita uputstva koja su postavljena na sajtu. Ako ti se u listi za izbor tunera pojavljuje Leadtek a nemaš mogućnost da utičeš na Tuner i Crossbar opcije to znači da ili si čačkao drajvere, napravio neki konflikt sa njima ili nisi koristio alatku za uklanjanje drajvera prilikom instalacije nove verzije (alatka je teška "celih" 192KB).

Odgovor za tebe: Driveri nisu pipani

Reloader
13.12.2005, 17:09
Svi koji žele svoj daljinski da iskoriste maksimalno (pod ovim podrazumevam ama baš apsolutno sve što vam padne napamet) neka nabave Girder.

Pazi - osnovno sto trazim od svakog programa je kolika-tolika jednostavnost i intuitivnost u radnji sa korisnikom. Girder to nema. Komplikovan je do bola. Dovoljno je reci da uz njega idu xyz raznih tutoriala, readme-ja, uputstava itd. Pa nisam avion kupio :D
Nasuprot ocekivanjima, nakon iscitavanja obilne dokumentacije dodje se do zakljucka da tek onda nemas pojma kako u stvari napraviti program funkcionalnim i customize-ovati ga po zelji.
I za kraj, nisam uspeo ni nakon nedelju dana mucenja i downloadovanja raznih plug-inoba da ga pokrenem sa doticnim daljincem. Mozda i postoji nacin ali malo mi se cini da ne vredi truda...

VMedic
30.12.2005, 23:12
Jel' zna neko zasto jeb!@#! DScaler nece da mi se ugasi....
Kad ga ugasim,sve nestane ali se ton i dalje chuje i nema sanse da ga ugasim...
Inache,program nije los ali braate,pun je bagova....bar kod mene na mashini..
Po meni je K!TV odlichan ali kome treba program koji NE MOZE DA SNIMA...
Da li je moguce da ne postoji program koji je bar pristojnog kvaliteta i da snima kako treba...DScaler ce to mozda postati...ali ne jos...
Inache,kakva je razlika izmadju opcije TV i CABLE,samo u predefinisanosti kanala ili ima jos nesto...?

The Dark Gamer
5.1.2006, 15:50
???Licno,posedujem Studio TV Terminator,i koristim softver koji sam dobio na pratecem disku:QUICK TV.Po meni,to je najbolji program za gledanje digitalne televizije na racunaru.DA LI,SLUCAJNO,ZNATE JOS NEKI PROGRAM(OSIM CHRIS TV-a,i DSCALERA...)ZA GLEDANJE TELEVIZIJE,KOJI BISTE MI PREPORUCILI???

Hvala...:confused:

AxeZ
5.1.2006, 16:48
TVTime
http://tvtime.sourceforge.net/


:D

Spawn BG
7.1.2006, 0:31
Setovao ali mi je video format osencen, tj. ne mogu da ga setujem a setovano je NTSC.
Možda bi trebalo da ponovo skineš Dscaler, ali da na izboru verzije izabereš neku evropsku (recimo nemačku) jer i oni koriste PAL, pa ti neće biti na NTSC.

Teva
15.4.2006, 13:23
Kastor TV ne podrzava moj daljinac

Jel si proverio daljinac?Mozda su mu riknule baterije....

Željko
16.4.2006, 20:41
Pustite daljince i slične stvari, ako imate telefon sa blutotum i koristite ga preko BlueSoleila. Udjete u BlueSoleil, kada vam nadje telefon kliknite 2 puta na sličicu miša koja se pojavi na telefonu odobrite remote control i eto.




TV+fm Prolink BT878P+ (RC,teletext) nažalost posedujem ovo go*no i nemogu da nađem ni jedan normalan program da gledam TV na njemu.
Imam QuickTV koji nije baš najgori, DScaler koji nemože da nadje nijedan kanal(može ako pre toga u QuickTV-u otvorim kanal pa startujem DScaler ali nema zvuka.
Ako neko zna neki bolji, ili zna kako da podesim DScaler neka napiše ovde...

Raspolozen_
10.5.2006, 3:26
E ja sam dobio uz video karticu program PCTV vision ...nije los ima i daljinski
mogu da ti dam ako hoces..pozz
:)