PDA

Prikaži potpunu verziju : LCD + komp?


BrutaLiS
24.8.2009, 19:06
Izgubio sam zivce konvertujuci i petljajuci se sa HD filmovim zbog PS3. Postoji li mogucnost da povezem LCD sa kompom i preko nekog plejera na kompu pustim film sa titlom?? Sta mi je potrebno za tako nesto ako je moguce...

nikola87
24.8.2009, 19:07
ako imas hdmi na lcd-u i hdmi na grafi onda samo nabavi kabl.

Sve zavisi od raspolozivih konektora.

Marti Misterija
24.8.2009, 19:16
Mozes na bilo koji nacin da povezes LCD TV i racunar i da preko bilo kog programa pustas filmove i gledas ih na tom LCD TV-u umesto na monitoru.
Naravno da je najjednostavniji i najbolji nacin da to odradis putem HDMI kabla, ali ako nemas tu mogucnost moze sve do VGA - VGA kombinacije.

BrutaLiS
24.8.2009, 19:43
A da li nesto gubim na kvalitetu? Zelim da to bude potpuno, a ne na ustrb kvaliteta, bar ne velikog gubitka? Imam samo vga na kartici, ali uzecu novi sa hdmi kad budem uzimao nov racunar.

Marti Misterija
24.8.2009, 20:07
Naravno da je HDMI-HDMI bolji kvalitet od VGA-VGA plus sto putem HDMI imas i zvuk ali kao sto rece dok ne uzmes novu graficku sa HDMI izlazom posluzice ti i VGA kabl. Ipak iako razlika u kvalitetu slike postoji ona niukom slucaju nije bas tolika da se da reci da je slika putem VGA kabla negledljiva u odnosu na HDMI.
Na kraju moze posluziti i kombinacija sa DVI izlazom (VGA-DVI) koja je ipak nesto bolja nego VGA-VGA, samo ako imas DVI na grafickoj, a verujem da imas.

BrutaLiS
24.8.2009, 20:33
Ne mislim na kvalitet HDMI vs VGA, nego HDMI-HDMI, tu nema gubitka tako?

Marti Misterija
24.8.2009, 20:55
Vidi, imalo ili nemalo, to je sasvim nebitno posto ti je to u svakom slucaju najbolji nacin povezivanja LCD TV-a sa racunarom i ubedljivo najbolja slika. Znaci, apsolutno svejedno ima li malih gubitaka ili nema - sve ostalo je losije od toga. Obzirom na to, ne treba mnogo da razmisljas kako povezati ta dva uredjaja da bi ostvario najbolji ugodjaj, jer ti je sve ostalo sa losijim rezultatima.
Naravno i sama slika putem HDMI-HDMI zavisi od toga koji kabl koristis jer nisu svi isti po pitanju kvaliteta prenosa slike (i zvuk), a bogami daleko od toga da su svi iste cene. Takodje i sama duzina kabla moze da utice na kvalitet slike, ali sve je to opet minorno tako da kao sto rekoh ne bi trebalo puno da razmisljas o tome.

BrutaLiS
24.8.2009, 21:03
To me je zanimalo, nisam ni mislio nista slabije od HDMI-HDMI, samo sam mislio PS3 vs Comp, mada eto razlike su minorne.

Marti Misterija
24.8.2009, 21:17
Konkretno, ne mogu ti nista reci po pitanju PS3 vs. Comp jer nisam imao priliku da gledam nijedan film preko PS3. Sa racunara sam gledao putem VGA-VGA kabla posto nisam na grafickoj imao HDMI izlaz, dok sada gledam sa BR Playera putem HDMI-HDMI i razlika nimalo nije zanemarljiva, ali ne znam kolika bi razlika bila da sam sa racunara gledao povezano preko HDMI kabla.

BrutaLiS
24.8.2009, 21:35
Nadam se da ce biti zanemarljiva, nemam zivaca stalno da konvertujem po ceo dan za ps3.

NIx Car
25.8.2009, 10:36
mene zanima nesto slicno. Ja na lcd-u imam sve zivo za konektovanje na pc ili neki drugi uredjaj samo ne znam koji da uzmmem drugi deo kabla posto mi je grafa ati radeon 9600

Freško
25.8.2009, 10:46
mene zanima nesto slicno. Ja na lcd-u imam sve zivo za konektovanje na pc ili neki drugi uredjaj samo ne znam koji da uzmmem drugi deo kabla posto mi je grafa ati radeon 9600

Tebi je usko grlo ta grafička. Pošto ona ne podržava HD moraćeš da povežeš TV i komp preko VGA kabal Kabli u prodavnici inače tražiš kao VGA-M to VGA-M

M=Male

Marti Misterija
25.8.2009, 12:14
mene zanima nesto slicno. Ja na lcd-u imam sve zivo za konektovanje na pc ili neki drugi uredjaj samo ne znam koji da uzmmem drugi deo kabla posto mi je grafa ati radeon 9600

Moraces da uzmes onako kako ti kaze Fresko, jer na grafickoj imas samo VGA, dok ti ne vredi sto na LCD-u imas sve ostalo posto neces moci da napravis nijednu drugu kombinaciju osim te VGA-VGA.

richa
25.8.2009, 18:37
Da li ima razlike u kvalitetu kad se na plazmi pusta HD film 720p sa racunara i sa nekog DVD playera?

BrutaLiS
25.8.2009, 18:48
To je bilo i moje pitanje (PS3=Player).

oluja
25.8.2009, 20:41
Da li ima razlike u kvalitetu kad se na plazmi pusta HD film 720p sa racunara i sa nekog DVD playera?

Mislis BR plejera? Ima razlike. PS3 i BR plejeri (probao sam Panasonic DMP-BD35 i LG BD370 (http://www.sk.rs/2009/05/sktd08.html)) su davali primetno bolju/lepsu sliku za gledanje (filmovi). Slika je jednostavno lepsa, boje su prirodnije, nema suvisnog ostrenja slike i utiska da je gledate na kompjuterskom monitoru... Graficke kartice imaju tu mogucnost kao dodatnu vise nego primarnu pa verovatno zbog toga zaostaju za uredjajima kojima je to ipak jedina namena. Ako ste zaista filmofil i dali ste velike pare za dobar plazma televizor ulozicete jos malo da taj televizor da svoj maksimum a vama maksimalni uzitak.

NIx Car
25.8.2009, 20:51
Tebi je usko grlo ta grafička. Pošto ona ne podržava HD moraćeš da povežeš TV i komp preko VGA kabal Kabli u prodavnici inače tražiš kao VGA-M to VGA-M

M=Male
posto nisam neki hardver strucnjak to je ono sa sraficima sto ide iz monitora :D?
posto imam jos jedan takav ulaz na kompu

Marti Misterija
25.8.2009, 21:02
Da li ima razlike u kvalitetu kad se na plazmi pusta HD film 720p sa racunara i sa nekog DVD playera?

Kada govorimo o klasicnim DVD playerima razlika i nije tako velika ali kada se uporedi film u nekoj vecoj rezoluciji, npr. MKV sa 1280x720, a o BR sa 1920x1080 i da ne govorimo, pusten preko racunara i preko standalone BR playera razlika je vise nego primetna - naravno u korist playera.
Ja sam po kupovini TV-a odgledao nekoliko mkv preko racunara i recimo da sam u tom momentu bio zadovoljan slikom obzirom da sam pre toga gledao klasicne DVD u NTSC ili PAL prikazu tj. njihovim rezolucijama, ali tek nakon kupovine BR playera i odgledanog filma na njemu shvatio sam da razlika itekako postoji.

richa
25.8.2009, 21:12
Ja sam mislio na .mkv filmove sa racunara i iste te filmove convertovane u DVD. BD mi trebutno nije opcija mozda u neko dogledno vrijeme, ali sad trenutno od tog nema nista. Znaci u mom slucaju razlika izmedju DVD formata i .mkv sa racunara ide u korist ovog drugog?

Marti Misterija
25.8.2009, 21:41
Naravno cak i kada mkv ide sa racunara razlika je vidljiva, a kada se taj isti mkv pusti na playeru razlika je jos ociglednija u njegovu korist.

richa
25.8.2009, 23:40
E sad jos jedno pitanje, da li bi to izgledalo OK na recimo Samsung PS42A410/b430/b450? Jer troumim se izmedju ova tri modela, i konkretno da li bi ova A410 zavrsavala mi posao gledanja satelitske televizije, lokalnih TV kanala hvatanih obicnom kucnom antenom i .mkv sa racunara (jedino bi za ovo bila povezana za racunar)?

Marti Misterija
25.8.2009, 23:56
Ne bih nista mogao konkretnije da ti kazem po pitanju ta tri modela posto se radi po plazmama, a ja se bas nisam zanimao za njih, osim da ti je A410 proslogodisnji model, dok su ostala dva ovogodisnji modeli, samim tim verovatno i malo bolji.
Ipak kada je o plazmama rec moja preporuka je Panasonic X10.
Takodje SD signal je bolji na plazmi nego na LCD-u tako da ce za ono sto si naveo kao primarnu funkciju bilo koji od navedenih modela da ti sasvim korektno posluzi svrsi.

BrutaLiS
26.8.2009, 0:51
a majku mu ipak ps3 bolje reprodukuje mkv, odnosno vob.

Marti Misterija
26.8.2009, 1:09
Pa i reprodukuje bolje, to smo vec rekli i pricamo sve vreme - dobro ne bas za PS3 ali kad je receno player tu mozes da u neku ruku uracunas i PS3.

Sa racunara sam gledao putem VGA-VGA kabla posto nisam na grafickoj imao HDMI izlaz, dok sada gledam sa BR Playera putem HDMI-HDMI i razlika nimalo nije zanemarljiva, ali ne znam kolika bi razlika bila da sam sa racunara gledao povezano preko HDMI kabla.

Kada govorimo o klasicnim DVD playerima razlika i nije tako velika ali kada se uporedi film u nekoj vecoj rezoluciji, npr. MKV sa 1280x720, a o BR sa 1920x1080 i da ne govorimo, pusten preko racunara i preko standalone BR playera razlika je vise nego primetna - naravno u korist playera.

Naravno cak i kada mkv ide sa racunara razlika je vidljiva, a kada se taj isti mkv pusti na playeru razlika je jos ociglednija u njegovu korist.

BrutaLiS
26.8.2009, 2:54
Znam, zato sam i napisao :)