PDA

Prikaži potpunu verziju : Preporuka za web kameru i slusalice sa mikrofonom za skype?


bojke1
18.8.2009, 12:20
Posto sam od pre par dana instalirao skype treba mi vasa preporuka za neku solidnu web kameru i slusalice sa mikrofonom.Cena koju bih izdvojio za ovaj komplet je 30 eura.Posto se oko ovoga ne razumem potrebna mi je vasa pomoc u vidu nekog saveta ili preporuke.Znaci preporucite mi neku firmu,mislim konkretno koji model je dobar a uklapa se u ovu cenu.
Web kamera treba da je kompatibilna sa vistom 64 bit.

todos
18.8.2009, 12:37
Logitech, ne treba dalje ići. Opet u zavisnosti gde stanuješ možeš i neki egzotičan brend, ako ti je na dohvat ruke. Bilo je tih opisa kvalitetnih jeftinih uređaja u nekim od prethodnih brojeva SK. Pleomax (samsung), genius...

holodoc
18.8.2009, 15:18
Apsolutna preporuka Logitech QuickCam S7500 (http://www.logitech.com/index.cfm/webcam_communications/webcams/devices/4225&cl=NZ,EN). Košta oko 4K dinara a dolaze i ekstra slušalice uz nju sa kablom odo oko 1.8 metra. Ima jako interesantan "rastegljivi" stalak koji može da se montira na bilo koji monitor (CRT, LCD) i jako osetljiv integrisani mikrofon. Aplikacija koja dolazi uz nju ima neke interesantne zezalice kao što je recimo automatsko praćenje lica, virtuelne avatare (treba vremena objasniti šta je ovo :D) itd. Podrška postoji za sve OS-ove uključujući i Vistu x64 ;) Kvalitet slike je "a la ložitek" tj. odličan sa jako malo šuma plus kvalitet snimka u mraku je neverovatan.

Vredi svaki dinar.

bojke1
18.8.2009, 23:56
Ok hvala na odgovorima.Ne zelim neku veliku lovu da dajem pa cu se opredeliti za neki model do 2500 dinara.

Drejk
22.1.2012, 18:58
Izvinjavam se sto dizem temu iz mrtvih ali ne bih da otvaram novu sa istim naslovom.

Dakle takodje trazim kameru i slusalice sa mikrofonom do nekih 5.000 ukupno. Kako se pokazao integrisani mikrofon u kameri? Da li je dovoljno osetljiv? Sta predlazete? Za Skype mi je potrebno.

Picard
22.1.2012, 19:00
Logitech C270HD za manje od 2000 din, mikrofon je sasvim dovoljan za Skype.
Od slušalica bez mikrofona možda Philips SHP2500?

Munja666
17.1.2013, 3:38
Slična dilema, neka ok web kamera do 2k dinara. U tu sumu se uklapala do skoro famozna C270HD, koja je po spec za mene bila best buy. U čemu je fazon, zašto je ova Logitech C270HD web kamera sada duplo skuplja nego pre godinu dana? Nije dinar baš toliko oslabio, barem ne duplo! Da li je i dalje best buy web kamera?

Typhoon
17.1.2013, 3:45
Logitech C270 je mogla da se uzme do pre nekoliko meseci za 1600 dinara, a sad je preko 3000 dinara, al ja je posle toga trazio nigde je nisu imali u prodaji, imali su samo Pink boju, i onda sam kupio Logitech C525 jedina je prednost ove kamere u odnosu na C270 sto ova ima Autofocus ostalo je sve isto, samo sad kad sam nadogradiio kompjuter USB portovi na zadnjoj strani kucista odnosno maticne ploce su svi 3.0 USB, i kad sam ukljucio u USB 3.0 kameru radi samo 360p kvalitet slike HD 720p nece iz nekog razloga samo zablokira i crna slika, a kad je ukljucim u USB 2.0 na prednjoj stranici kucista onda radi bez problema. Ne znam dal sad ima takav problem sa USB 3.0 i C270.

Munja666
17.1.2013, 14:53
C525 je još skuplja nego C270. Treba mi hitno neka dobra web kamera, a izbor sam sveo na nekoliko Logitech modela. C110 može da se nađe na akciji za 1200 dinara, a C170 je nešto skuplja, ispod 2000. Koliko je upotrebljiva HD rezolucija C270 modela u praksi da li i C170 ili čak C110 završava posao?

Typhoon
17.1.2013, 23:07
HD sliku moze recimo Skype da daje samo ako imas doba upload, Skype optimizuje kvalitet slike prema jacini internet konekcije. Ja imam HD C525 pa kad pricam preko Skypa opet nedaj HD kvalitet slike jer mi je upload slab.

Munja666
18.1.2013, 1:46
Pa da, toga se i ja bojim da u realnim uslovima HD rezoluciju nikad ni ne izvučem.
Kao šatro imam 1MBit/s upload na speedtestu, ali u praksi mi se često dešavalo da glavi i audio poziv, a kamoli video poziv u HD rezoluciji.

Dvoumim se da li da uzmem najjeftiniji model C110 koji je trenutno na akciji za oko 1200 dinara ili model koji se skoro pojavio C170 koji je ispod 2k dinara.

Na papiru C170 ima HD video rezoluciju za offline snimanje što je meni i bitnije nego za video pozive, ali kažu da u praksi ima zapravo samo VGA 640x480 tj. 1.3Mpix kameru kao i slabiji model C110.
Pa se mislim ako i nije tako neka razlika u performansama između C110 i C170 da uzmem ovaj jeftiniji.

Je l probao neko C170, kako se ponaša u radu?

Munja666
4.2.2013, 4:06
Na kraju sam pazario C170 za 1850 dinara. Za te pare tj. do 2 crvene nisam našao ništa bolje. Kamerica je mala, kompaktna i lepo čuči na monitoru, ali zanimljivo da onolika kutija, te upustvo na 100 jezika, a nigde softvera i drajvera ni na mapi. Mogli su i neki disk da stave u ambalažu. Samo link ka Logitech-om sajtu za download. Takođe, na istom tom njihovom sajtu u download sekciji za ovu web kameru nigde ne nude osim drajvera za download sofver Logitech Vid HD koji je opisan u manualu kao default softver web kamere koji zapravo ekvivalent Skype-u. A moje pitanje je pošto koristim već dugo Skype šta to Logtech VID HD nudi naspram Skype-a?

flamingos
4.2.2013, 5:02
Podesavanja za kameru,koja skype nema. U vecini stvari driver t ii niej potreban,jer su kamere plug i play i po instalaciji se odmah upisuju informacije o kmaeri,i samo proveris u skajpu dal i radi. Eventualne korekcije kao i mogucnost snimanja video klipova i govora,vec trazi taj potrebni softver,koji smo pomenuli.

dekilio
4.3.2013, 12:59
Kupujem web kameru, pa ako ima neki pametan savet nece skoditi.
Znaci jeftina a da obavlja posao. Pozdrav

cane.prebranac
4.3.2013, 13:34
Nisi naveo koliko para ali ovo je odlicno za te pare http://itsvet.com/proizvod/logitech-c170/comp_comp_webcam/31/612

dekilio
23.3.2014, 16:33
Da neotvaram novu temu, pitala me koleginica za preporuku web kamere. Ja joj preporucio ovu moju kamericu preporucenu post iznad (logitec c170), po mom misljenju odlicna. E sad ona bi nesto jeftinije ali da nebude veci problem sa zvukom i izrazito losom slikom. Sad ima li neko iskustva sa prestigo ili genius web kamerama. Konkretno:

http://www.itsvet.com/proizvod/prestigio-pwc520h/comp_comp_webcam/131/763

http://www.itsvet.com/proizvod/genius-facecam-320/comp_comp_webcam/41/733

Moze i neka preporuka jeftinije naravno, zahvaljujem.