PDA

Prikaži potpunu verziju : Program za pravljenje audio imagea, koji?


touch_master
17.8.2009, 15:48
Kako, i preko kog programa moze da se ripuje audio cd, ali da se napravi audio image - da se ne izgubi kvalitet snimka. Znaci ne da se ripuje u mp3 traka po traka, tj. numera po numera nego ceo cd. To je obicno u flac ili ape format. Ali naravno da ima i svoj cue fajl da kada otvorim audio image da vidim numere i da mogu normalno ko covek da pustim sta zelim :D :to_care: ???

ilic stefan
17.8.2009, 20:54
Moj predlog je da uzmeš neki program koji pravi cd-image, napraviš kopiju diska i preko daemon toolsa ili power iso-a otvoriš disk. Mislim da si to hteo ako sam te lepo razumeo.

toology
18.8.2009, 1:32
Skini foobar2000, ima opciju da secure ripuje audio cd u jedan flac fajl sa integrisanim cue fajlom. Bukvalno 1:1 sa cd-om uz tagove i kompresiju.

touch_master
18.8.2009, 4:14
Toology to mi treba. Imam footbar2000, ali nisam nasao opciju secure rip...ako mozes da opises gde se nalazi i kako se podesava?

Ketchua
18.8.2009, 16:00
Najbolji način za to što ti hoćeš je da uzmeš lepo ImgBurn, napraviš .iso sliku audio CD-a, koju onda mount-uješ pomoću Daemon Tools-a ili PowerISO-a. Virtueli audio CD u virtuelnom drajvu. Dobijaš identičan CD, samo ne opipljiv.:)

touch_master
18.8.2009, 20:56
Najbolji način za to što ti hoćeš je da uzmeš lepo ImgBurn, napraviš .iso sliku audio CD-a, koju onda mount-uješ pomoću Daemon Tools-a ili PowerISO-a. Virtueli audio CD u virtuelnom drajvu. Dobijaš identičan CD, samo ne opipljiv.:)
Hvala, ali sam za varijantu kao sto je toology predlozio: "audio cd u jedan flac fajl sa integrisanim cue fajlom" Rekao je da to moze da se uradi u footbaru2000, ali mi nije jasno kako. Ako neko zna da mi objasni ili da predlozi drugi nacin.

ilidan
18.8.2009, 22:07
Toology to mi treba. Imam footbar2000, ali nisam nasao opciju secure rip...ako mozes da opises gde se nalazi i kako se podesava?

Probaj ovde da namestis Security. Znaci, File > Open Audio CD, odaberi drajv, klikni na Drive Settings, Security stavi na Standard ili Paranoid (zavisi koliko si paranoican po pitanju kvaliteta), cekiraj Limit drive speed da citac ne bi citao punom brzinom (tada je veca mogucnost greske).
Nije potrebno da pravis audio image file ako ti ne treba. Mozes da ripujes pesme pojedinacno koristeci FLAC. Sve pesme ce zvucati kao i original. A meni je tako lakse za manipulaciju nego da su sve pesme u jednom fajlu.

Ako ti nakon gasenja Foobara citac bude radio usporeno, startuj opet foobar i iskljuci Limit drive speed.

P.S. Nije toliko potrebna skupa oprema da bi se primetila razlika u kvalitetu izmedju originala i mp3 pesme. Pre je potreban dobar i istreniran sluh. Pri tome, naravno, mislim da se koriste neki pristojniji zvucnici a ne kante od 10-ak evra.

touch_master
18.8.2009, 22:25
Isao sam sve to ali mi izadje da izaberem output format, jel treba da podesim na flac level 5? I trazi mi flac.exe i bez njega nece da konveruje...??? P.s Ne samo istreniran sluh vec treba znati sta traziti u snimku...

ilidan
18.8.2009, 22:58
Isao sam sve to ali mi izadje da izaberem output format, jel treba da podesim na flac level 5? I trazi mi flac.exe i bez njega nece da konveruje...??? P.s Ne samo istreniran sluh vec treba znati sta traziti u snimku...

Da, treba ti flac.exe. Potrazi na www.rarewares.org .
Na to sam i mislio kada sam rekao "istreniran sluh". Dobar sluh je samo jedan od preduslova.

toology
19.8.2009, 0:28
Izvinite što nisam posle pogledao ovu temu ponovo. ilidan je u pravu što se tiče secure ripa, ima čak i neka paranoid opcija koju nisam koristio.

Skineš sa rarewares flac paket, prebacis flac.exe u direktorijum foobara i sam će ga naći konvertor.

Kada selektuješ flac level 5, klikni na dugme sa tri tačkice pored i pomeri slajder da piše Level 8. Nećeš osetiti neku razliku u brzini, a smanjuje finalni fajl.

Onda ubaci disk, stavi open audio cd, klikni rip, klikni na dugme lookup pored ikonice freedb kako bi povukao podatke o pesmama sa interneta, opet klikni rip, izaberi flac level 8, u zavisnosti da li hoćeš odvojene fajlove ili jedan sa integrisanim cue sheetom selektuj convert to individual file ili merge all tracks into one output file. To je to!

touch_master
19.8.2009, 4:20
Hvala puno, sve mi je sada jasno. Samo koji paket flac da skinem? Ima ih bas puno???

ilidan
19.8.2009, 9:19
FLAC v.1.2.1.b MSVC8 compile 440kB - moja preporuka. Tebi treba paket koji sadrzi flac.exe fajl.

toology
19.8.2009, 11:35
Jel ima beše i ICL 9 compile? Ta bi trebala da je bolja za novije intel procesore.

touch_master
20.8.2009, 0:08
Koji na kraju da koristim, koji je bolji? Koji vi koristite? A ako moze link, posto nisam bas uspeo da ih pronadjem...