PDA

Prikaži potpunu verziju : Legalnost MS Office-a?


Jokara
12.8.2009, 9:55
Dobio sam zadatak da u jednoj velikoj firmi u kojoj radim popišem sve računare i stanje softvera u njima. Zanima me kako mogu da znam da li je MS Office legalan ili ne? Za OS je merodavna nalepnica na kućištu, a na osnovu čega mogu da zaključim legalnost office-a?

todos
12.8.2009, 10:37
Trebalo bi da ima isto nalepnicu i bar kod. A ako nema onda popiši aktivacione kodove i posalji u centrali Microsofta u Beogradu na proveru.

Bryan Fury
14.8.2009, 11:54
Joj, Todose, ne radi se to tako. :D

@Jokara

Ako firma nema račun/ugovor da su kupljeni, nisu legalni.

todos
14.8.2009, 12:00
U pravu si. Mogla bi posle takve intervencije firma odmah da stavi katanac.:D

NIx Car
14.8.2009, 16:38
ili da odes na www.microsoft.com/genuine pa da proveris (mislim ako je na pirat na svima je)

Bryan Fury
14.8.2009, 17:04
^^To ne znači ništa (inspekciji). :)

dbaja
18.8.2009, 21:41
Ja nisam dobio nikakav račun, ali Ministarstvo pravde stoji iza nabavke mašina na kojima sam instalirao MS Office koji je došao uz njih, a imam instalacione CD-ove i na omotu je nalepnica sa serijskim brojem koji je unet prilikom instalacije, tako da se nadam da inspekcija neće baš zakerati:kreza:

vasiljevic
19.8.2009, 7:47
@Jokara:

Nemoj da me hvataš za reč, može lako da bude da ima nekoliko načina da operativni i programi budu legalni, ali koliko znam, u velikim firmama oni plaćaju na godišnjem nivou MSu za korišćenje softvera i operativnog sistema. Samo male firme plaćaju odjednom (valjda sa nekoliko kompova ili koliko već tamo određeno). Bar je tako kod mene, svake godine MS pošalje račun za kompjutere i plati se šta treba. To bi otprilike bilo prebrojiš kompjutere i pogledaš ugovor i znaš koliko je čega legalno a koliko nije. Mada, svaki novi komp koji nam je stigao u zadnje vreme je imao i OS na sebi i nalepnice na kućištu, pa ....