PDA

Prikaži potpunu verziju : Program za povezivanje klipova


ivan.lukich
8.8.2009, 20:05
Da li neko moze da mi preporuci neki program pomocu koga bih mogao nekoliko download-ovanih klipova u 'avi'-formatu da povezem i napravim jedan...
Hvala.

ilidan
8.8.2009, 20:30
VirtualDub, Avidemux.

AkulM
8.8.2009, 21:26
Najprostije moguće rešenje:
Windows Movie Maker

djidjo95
23.8.2009, 18:39
U pravu si Akulm,najprostiji je Windows Movie Maker, a ja koristim Sony Vegas...:nov_guita

ilidan
23.8.2009, 19:58
Nije tacno. Windows Movie Maker cuva isključivo u WMV formatu, ne računajući DV-AVI. Ako su klipovi iste rezolucije i koriscen je isti kodek za kompresiju, mogu se spojiti drugim programima bez rekompresije, tj. bez gubitka u kvalitetu i za mnogo kraće vreme.
Ako nisu iste rezolucije ili nije koriscen isti kodek, moraju se rekompresovati ali ni tada WMM nije sjajno resenje jer se WMV ne moze reprodukovati na DVD plejeru.

ilidan
23.8.2009, 20:07
Ako nisu iste rezolucije i formata, za spajanje se moze iskoristiti Avisynth+VirtualDubMod. Ili, mogu se uz pomoc VirtualDub-a dovesti na zeljenu rezoluciju (Crop/Resize), sacuvati u nekom lossless kodeku a zatim ti novi klipovi spojiti i konvertovati u zeljeni format.
Ozbiljniji programi poput Sony Vegas i Adobe Premiere bi svakako dobro odradili posao. WMM ce samo vidno upropastiti kvalitet.

horvat87
29.8.2009, 14:59
Jel moze neko da postavi slike da mi pokaze kako se koristi windows movie maker?txh

Chivan
29.8.2009, 18:42
Jel moze neko da postavi slike da mi pokaze kako se koristi windows movie maker?txh
Imaš video uputstvo na Microsoftovom sajtu.

http://www.microsoft.com/windowsxp/using/moviemaker/default.mspx

horvat87
31.8.2009, 14:29
Ovde mnogo zamrseno,ako moze neko da postavi slike kako gde da idem,jedino tako je jednostavno :alealeee:

igorbb22
1.9.2009, 16:29
Jel moze neko da postavi slike da mi pokaze kako se koristi windows movie maker?txh
posto instaliras movie maker otvoris program i sa leve strane imas
1 capture video
2 edit movie
3 finish movie
4 movie making tips

u 1 odabiras film, muziku slike
kada se pojave prebacis ih u donje kvadrate, redom, ako je slika okrenuta imas efekat da je okrenes tako sto efekat kliknes i spustis u zvezdicu koja se nalazi na slici, a za prelaz iz jednog snimka u drugi imas efekat kako hoces da se slika transformise. na to kliknes i prebacis na strelice izmedju slika.
prosto je cak imas i objasnjenje na engleskom.