PDA

Prikaži potpunu verziju : Zvucna (do 4000 din.)


Hold
2.8.2009, 3:19
Ovako treba mi neka zvucna do max 4000 din
sluzice za sennheiser pc161 slushke (filmovi,muzika,igrice)
ne planiram nikakvom audio obradom da se bavim.

btw imam slab racunar 2.2 GH i neku M2N-MX SE PLUS sa nekom shuntavom integrisanom zvucnom.

Picard
2.8.2009, 10:44
Gledaj da nadjes Audigy SE za ~3000 din, ona moze da se moduje u X-Fi Audio, s obzirom da je isti cip u pitanju, a Audio kosta oko 4000 din, pa usteda nije zanemarljiva.
Mada je pitanje da li ces moci da nadjes neku Creative kartu trenutno, posto su zatvorili predstavnistvo u Evropi. Doduse, mozda su ga opet otvorili, nisam pratio.

Sve sto je potrebno i sam postupak lepo je objasnio Doomche ovde:

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?p=697662#post697662

Druga jos bolja varijanta je da juris polovnu Audigy 2ZS, ali su male sanse da ces doci do nje.

Evo sta mozes da uradis kako bi poboljsao kvalitet zvuka koji dobijas sa integrisane:

1. Odavde (http://www.asio4all.com/) skini i instaliraj ASIO4ALL drajver (nista ne brini, ni na koji nacin ne utice na drajver za zvucnu koji je vec instaliran).
2. Ukoliko koristis Winamp, skini ovaj plugin (http://www.winamp.com/plugins/details/156466), a za Foobar imas ovaj (http://www.foobar2000.org/components/view/foo_out_asio) (imas i za druge plejere, potrazi na netu ako ti treba).
3. Podesi da ti output u plejeru bude ASIO4ALL.

Na ovaj nacin se zaobilazi klasican Windows-ov wave output. Ja sam kod mene ovo odradio u Foobar-u i razlika je znacajna na integrisanoj AC97.

Naravno, isto mozes da izvedes i kada budes imao zasebnu zvucnu, ali opet podesi da se koristi ASIO4ALL, a ne Creative ASIO drajver.

Hold
2.8.2009, 21:52
ok vidish za to nisam znao.
A kazi mi da li mi se isplati da skupljam za neku bolju zvucnu i koju bi mi ti preporucio?
Takodje me zanima u vezi ovog ASIO4ALL drivera :
Ja moram da imam plugin za asio za svaki program za koji zelim da mi obradjuje zvuk preko ovih drivera.
Drugim recima ovaj driver mi ne utice na media player classic ili bilo koji drugi program ukoliko nemam plugin za njega za asio ?


Takodje me zanima koliko je velika razlika izmedju :
Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer oko 80e
i
Sound Blaster X-Fi Titanium PCIe Bulk 90e

jer razmishljam da mozda skupim josh 4k i da uzmem neku od ove dve.

Picard
2.8.2009, 22:13
Potrebno je da imas plugin za svaki plejer uz koji hoces da koristis ASIO drajver, znaci, nema nikakvog uticaja na reprodukciju bez toga.

Mislim da su tebi apsolutno dovoljne karte koje sam naveo.

Ali, sa druge strane, ako ti nije hitno da odmah uzimas zvucnu i ako, eventualno, imas u planu kupovinu nekih boljih zvucnika u buducnosti, razmisli o boljim kartama.

Ali pre svega odradi ovo sa ASIO-m, mozda ce ti ta razlika u kvalitetu zvuka biti sasvim dovoljna za sada.

Edit:
Ja bih se ipak malo radije odlucio za Titanium.

Hold
3.8.2009, 0:33
ok i josh neshto na ovoj ploci imam slobodan pcie slot buduci da koristim integrisanu graficku sa ploce
vidim da je Titanium na pcie pa me zanima da li imam hardverske mogucnosti za njeno koriscenje btw konfiguracija je:

AMD LE-1600 ova gore ploca i 1gb rama.

Mozda uspem da je nadjem polovnu tako da me to zanima.
A sad odo da probam da namestim ASIO sa winampom

Picard
3.8.2009, 1:18
Titanium mozes da stavis u taj PCI-E 16x slot, trebalo bi da radi OK, mada je to SE serija Asusa, a one nisu bas poznate po kvalitetu...
Idealno bi bilo ako bi mogao da je isprobas pre kupovine.

Doomche
3.8.2009, 1:25
Mozhesh da uzmesh Titanium, ako ga stvarno ima jer je Creative ukinuo distribuciju (tj. zatvorio predstavnishtvo) Evropi pre par meseci. Titanium radi vecinu stvari hardverski za razliku od Xtreme Audio ili drugih kartica modovanih do njenog nivoa, pa slabija konfiguracija ne bi trebalo da ima uticaja, ako imash PCI-E slot da je stavish trebalo bi da sve bude OK. Samo, koliko ja znam, Titanium je namenjen PCI-E x1 interfejsu, tako da nece raditi na PCI-E x16?

Ono shto mogu da ti preporuchim je da kartice koje nemaju kod nas slobodno potrazhish po oglasima, obichno se nadje neki Audigy 2/Audigy 2 ZS/Audigy 4/Xtreme Music ili sl.

EDIT: Ipak PCI-E x1 kartica radi u PCI-E x16 slotu, mada je chesto ne prepozna Windows, ali trebalo bi da radi. Zanimljiva chinjenica.

Hold
3.8.2009, 2:12
Shta mislite o extreme gameru ? Koliko je ona realno slabija od titaniuma ?

Doomche
3.8.2009, 2:33
Pa s obzirom na to koje slushalice koristish, ne verujem da bi primetio neku znachajnu razliku izmedju Gamera i Titaniuma. Gamer jeste malo vishe okrenut (pogadjaj :D) gamingu po propratnom softveru, ali su sve kartice (Music/Titanium/Gamer/Platinum) jako slichne, sa razlichitim izlazima i drajverima, uz minorne promene na PCB-u i stvarno minijaturne razlike u chipu, razlika je praktichno neprimetna ljudskom uvetu chak i na skupljim sistemima, a bonus konektori na drugim karticama ti verovatno nece znachiti. Ja koristim Xtreme Music na dosta skupljim slushalicama i chine mi se sasvim dovoljne, pretpostavljam da bi tebi posao odradila i neka "slabija" kartica u vidu Audigy2 ZS/Audigy 4. Prvo proveri da li cesh to naci po oglasima, slobodno ushtedi koji dinar ;). Ako ne, slobodno uzmi Gamer, razliku necesh videti. Samo zaobidji Xtreme Audio, jer u stvari nema X-Fi chip.

Hold
3.8.2009, 7:00
koliko vidim iz te tvoje music je nastala ova gamer :)
vidim u profilu ti pishe hd650 to je stvarno bolesno :) ja verujem da su ove moje pro ali tvoje su nc :)
btw koliko su se kretale ove audigy 2 i 4 koje si naveo?Zanima me koja je njihova realna polovna cena?

Doomche
3.8.2009, 7:17
Audigy 2 ZS je skoro bio na benchu u oglasima za 35e, rachunam da do 40-45e vredi platiti. Xtreme Music je ishao i do 60e polovan, teshko cesh ga naci, toliko i vredi, a Audigy 4 je bio oko 30e, ako se ja dobro secam. Razlika izmedju Audigy 2 ZS i Audigy 4 je minimalna.

P.S. Jeste bolesno, ali ja ni u ludilu ne bih dao tolike pare za slushalice... bio je poklon :paranoia:

Hold
3.8.2009, 11:08
daj reci mi molim te koja je razlika izmedju
xtream gamer normalne i bulk verzije?

Picard
3.8.2009, 11:11
"Normalna" (retail) verzija se dobija u kutiji (full pakovanje), dok bulk dobijas u kesici.
Inace su u pitanju identicne karte, samo je bulk malo jeftiniji, upravo zbog odsustva pakovanja.

Hold
3.8.2009, 11:38
ok hvala i josh 1 pitanje kad kazete pogledaj na oglasima na koje sajtove tacno mislite , ja pratim bench ali tamo trenutno nema nishta btw xtream gamer i titanium nema nigde ...
Takodje ako znate neku prodavnicu da prodaje neku od ove 2 zvucne pustite mi pm veoma bi bio zahvalan :)

Doomche
3.8.2009, 11:38
Da, odsustvo pakovanja ti nishta ne znachi jer bi dobio knjigu sa uputstvom koja ti ne treba, kao i CD sa drajverima, koji ti takodje ne treba jer mozhesh da skinesh sa neta novije drajvere... slobodno uzmi bulk, ali proveri kakvi su prikljuchci, ima par verzija sa pozlacenim izlazima, mozhesh nju da uzmesh zbog navodno manjeg odziva, ako nije velika razlika u ceni, ali verovatno je necesh naci, kod nas na kilo prodaju OEM verzije kartica, koje isporuchuju uz brendirane rachunare, a nisu bash bogate opremom/izlazima.

EDIT: Sad je lov na Creative kartice svuda, kao shto rekoh zatvorena distribucija, nema ni kod uvoznika niti bilo gde... sachekaj malo vidi kako se situacija odvija (vrlo verovatno da ce se saradnja ponovo obnoviti, ipak je Evropa previshe veliko trzhishte), za to vreme prati itsvet/pcberza/bench/limundo oglase, a i pozovi firme sa pcberze...

Hold
3.8.2009, 11:40
heh postovali smo u isto vreme :)

e hvala puno evo gledam pcberzu i vidim da prodaju samo sound blaster live :(

i josh nesto me zanima :
Da li postoji josh neka zvucna koja je dobra u rangu ovih creativeovih ?
Mislim od nekog drugog proizvodjaca.

Picard
3.8.2009, 12:56
Asus Xonar DX je, po review-ima i misljenjima sa nekih frouma, fenomenalan (u toj klasi), ali sanse da ga nadjes kod nas su prakticno nikakve.

Doomche
3.8.2009, 12:58
Pa Creative je veliki lider po tom pitanju, mozhesh da pogledash neshto od njihove serije namenjene profi obradi audija - E-MU 0404 je oko 8500, ali je ona prilichno komplikovanija za korishcenje i nije namenjena onome shto ce tebi trebati. Mozhe, naravno, da sluzhi i kao izvor za slushanje muzike jako dobrog kvaliteta, ali samo proguglaj kako izgleda interfejs njenog control panela (ili shta je vec), bice ti jasno ;). Dodushe, trebalo bi da je dostupnija jer se to ne kupuje tako chesto. Asus zvuchne kartice kod nas... nema shanse. Geniuse i ostalo smece slobodno zaobidji.

EDIT: Sad gledam cene zvuchnih kartica u ovoj novoj radnji sa bencha, cene su im malo bezobrazne...

Hold
3.8.2009, 15:04
ima ta da se kupi e-mu 0404 ali kao sto kazes meni treba jednostavnost ne da ja tu provedem dane konfgurishuci karticu.
hvala puno cekam neki polovan creative :)

Hold
4.8.2009, 20:05
e da zanima me josh 1 stvar :
kolika je razlika izmedju audigy 4 i xtream gamer/music?
Koliku bi ja razliku osetio na mojim slushalicama ?