PDA

Prikaži potpunu verziju : Old stuff


ACHTUNG
22.11.2005, 19:18
Imam brdo stare kopjuterske 'opreme'.Tipa graficka od 256KB(da,da), Rockwell modem matori,Quantum HDD od 84 MB,...Da li ovde neko zna nekoga ko bi dao 'dobre' pare za vrlo matoru i retku robu?Kolekcionar anybody?

Ogi
23.11.2005, 14:07
I ja se to pitam, samo sto ja imam jedan 1GB hard koji bih uvaljao, daaavno je bila neka akcija u nekoj firmi da se odnese jedan takav praistorijski hard i za malo para da se dobije novi... od tada nisam video nista slicno... :(

:)

Simke
23.11.2005, 21:13
Imam brdo stare kopjuterske 'opreme'.

Nemam baš brdo ali imam nekih primeraka/uređaja za koje najverovatnije 95% članova nije ni čulo da su postojali. Već neko vreme razmišljam da pokrenem temu o tome, čak imam i tekst u Wordu pripremljen.
Moj prilog:
Uredjaj za strimer trake
- Archive Corporation, model: 2150L, 14.Feb 1989,
Snimao trake od 150 MB, ne posedujem ni jednu traku ali mislim da je ispravan i da ću traku možda i pronaći.

Disketu
- BASF, 8''
2D, Two sided, Double density, 26x128 bytes

ACHTUNG
24.11.2005, 16:06
Ovde je valjda pravo mesto,bar ja tako mislim

Rocker
24.11.2005, 19:43
Nemam baš brdo ali imam nekih primeraka/uređaja za koje najverovatnije 95% članova nije ni čulo da su postojali. Već neko vreme razmišljam da pokrenem temu o tome, čak imam i tekst u Wordu pripremljen.
Moj prilog:
Uredjaj za strimer trake
- Archive Corporation, model: 2150L, 14.Feb 1989,
Snimao trake od 150 MB, ne posedujem ni jednu traku ali mislim da je ispravan i da ću traku možda i pronaći.

Disketu
- BASF, 8''
2D, Two sided, Double density, 26x128 bytes
Imam i ja par komada 8" disketa! Još dok sam išao u školu profesorka informatike nije mogla da se načudi i stalno me cimala da ih donosim da bi ih pokazala mlađim generacijama!

Rocker
24.11.2005, 19:48
Inače, imam jedan kompletan XT. Da, onaj Pc pre 286-ice sa monohromatskim monitorom žute boje!To mi je bio prvi komp. i dan danas je ispravan. ima dva 5.25" drajva, radi na 6Mhz i ima hard težak 3kg. Ne znam tačno kolikog je kapaciteta. Nemam nameru da ga prodajem, bar za sada. Za nekih 10-15 g vredeće pravo malo bogatstvo (bar se nadam). Ako se nekad bude otvorio muzej kod nas u kome će biti izložen stari hardver, pokloniću im ga!

AstraLogos
25.11.2005, 0:59
Inače, imam jedan kompletan XT. Da, onaj Pc pre 286-ice sa monohromatskim monitorom žute boje!To mi je bio prvi komp. i dan danas je ispravan. ima dva 5.25" drajva, radi na 6Mhz i ima hard težak 3kg. Ne znam tačno kolikog je kapaciteta. Nemam nameru da ga prodajem, bar za sada. Za nekih 10-15 g vredeće pravo malo bogatstvo (bar se nadam). Ako se nekad bude otvorio muzej kod nas u kome će biti izložen stari hardver, pokloniću im ga!

Pa naravno da ces pokloniti nekom muzeju i biti donator. I ja imam jedan ZX Spektrum 48K kompletan i potpuno ispravan. I ako nekome bude potreban pokloni cu ga.

BTW Jedan od najbogatijih beogradjana trgovac kozom Ilija Kolarac nije svoje bogatstvo ostavio familiji vec je postao jedan od najvecih zaduzbinara. I da nije tako postupio ko bi ga se sada uopste setio. A znamo sta se na Kolarcu desava i koliko je od kulturne vaznosti za zemlju Srbiju!

RED CROSS
2.12.2005, 10:04
Ja imam ispravan PC XT, Commodore 64, 286, 3X 486 i 2X Pentium 1.
A imam i brdo stare opreme

Bokile
14.12.2005, 23:25
Imam ja HDD od 150 mb...
Ne dam ga nikom,to je retkost...
Jos je ispravan

_DLC_
15.12.2005, 0:05
Ја имам Seagate од 105мега! Хихихи... ни ја га не дам! :D
А и Maxtor од 1.7гига! :eek:

ACHTUNG
15.12.2005, 21:14
cuvaj to ko oci u glavi.Seagate posebno

Reloader
15.12.2005, 21:22
Ja imam prvu Herculesovu grafulju. Ko daje vise? :p

_DLC_
18.12.2005, 4:29
cuvaj to ko oci u glavi.Seagate posebno

Него шта! ;)

Сетио сам се да сам имао (на жалост дао сам је кад сам се опет на жалост "ратосиљао" 486-ице) и звучну карту ESS Audiodrive 1868 (уфф.. како је на томе трештао Duke Nukem 3D и Terminal Velocity) као и графичку Cirrus Logic 5429 1MB VLB. Не могу да прежалим ту макину... 12MB рама човече!!! :o

darkado
24.2.2006, 19:24
e vidite je imam WD od 40.3 MB

Simke
25.2.2006, 8:57
PANASONIC JU-128 HDD:PANASONIC ST-506/412 3.5" HH R&R Computer Disk... 45.0 MB

najatraktivniji HDD koji sam video, stoji mi na polici i glumi pritiskač za papir...
izvadjen je ispravan iz jednog prastarog servera...

ACHTUNG
7.1.2007, 3:52
Bas sam skoro pokusao kod druga na 386-ci da ubacimo modem i da se konektujemo na net.Ali ne bilo koji modem.Vec ovaj Rockwell.Ide u ISA slot.Man,kako je zvucalo to konektovanje...O upotrebljivosti da ne pricam...

B@NE
7.1.2007, 3:58
Da li bi neko od vas mozda ima AMIGU?

marxo
7.1.2007, 4:06
Ja trazim 3D PCI VGA - Nesto tipa Voodoo2 jel ima neko?

mad_skillz
7.1.2007, 6:36
Koliko vi imate godina ljudi..Ja prvo shto sam dobio bio je PII na 333MHz.Ovo shto vi imate izuva.Ne znam da li ovo spada u matoru opremu ali imam moduo SDRAM-a na 133MHz-a.

Rocker
7.1.2007, 23:16
Koliko vi imate godina ljudi..Ja prvo shto sam dobio bio je PII na 333MHz.Ovo shto vi imate izuva.Ne znam da li ovo spada u matoru opremu ali imam moduo SDRAM-a na 133MHz-a.
Gde bre SDRAM mator? Pa ja sad pišem sa jednog PIII koji u sebi ima 512MB SD-a!:to_care: Ni Fast Page i EDO RAM nisu još uvek antike (a znam neke koji još uvek rade na kompovima koji ih koriste). Ja imam jedan XT, jedan C64, jednu A500+, jednu Segu Mega Drive II, jedan NES, jedan Gameboy. Sve je ispravno i dan danas, možda samo neki džojstici za konzole nisu baš u formi:to_care: Pitaću jednog buraza da mi pokloni AGA-u (A1200). Čoveče, kakva je to bila zverka u odnosu na moju A500+!:n_klanja:

Vl@ki
8.1.2007, 4:37
A, ja imam Apple Mac LCII iz 1992. godine. Tada je bio chudo tehnike. Kolor ekran, 40 MB hard, 10 MB RAM. :dedica:

Potpuno je ispravan, i u njemu se nalazi Civilization 1 (doshla je na chak 6 flopi-ja) i Patthaways into Darknes.

Chuvacu ga josh 30 godina, a onda cu ga prodati nekom kolekcionaru za debelu lovu. :dzavo:

ACHTUNG
8.1.2007, 4:39
Brate,od mene dobijas jedan veliki :tapsh: .Dobio bi :n_klanja: da si rekao da ga i dalje koristis :)

Can i see it?:kreza:

Inace,ne znam da li ste provalili,ali ova tema je definitivno "Old Stuff".Mislim od kada je postavljena.

mad_skillz
8.1.2007, 4:56
Gde bre SDRAM mator? Pa ja sad pišem sa jednog PIII koji u sebi ima 512MB SD-a!:to_care: Ni Fast Page i EDO RAM nisu još uvek antike (a znam neke koji još uvek rade na kompovima koji ih koriste). Ja imam jedan XT, jedan C64, jednu A500+, jednu Segu Mega Drive II, jedan NES, jedan Gameboy. Sve je ispravno i dan danas, možda samo neki džojstici za konzole nisu baš u formi:to_care: Pitaću jednog buraza da mi pokloni AGA-u (A1200). Čoveče, kakva je to bila zverka u odnosu na moju A500+!:n_klanja:
E imam i ja prvi Gameboy potpuno ispravan i Sega Mega Drive II koji je skroz ispravan i to original! Uzeo sam ga u Beosofu za 200DM kad sam bio klinac i sad bi ga igrao samo ne znam gde bih mogao da uzmem igre.Pored njega mi ne bi bio potreban PS2.Jel moze nekako da se izvede da se Sega prikljuchi na TV kartu pa da se to prikaze na monitoru?

Vl@ki
8.1.2007, 5:02
Brate,od mene dobijas jedan veliki :tapsh: .Dobio bi :n_klanja: da si rekao da ga i dalje koristis :)

Can i see it?:kreza:

Inace,ne znam da li ste provalili,ali ova tema je definitivno "Old Stuff".Mislim od kada je postavljena.

Naravno da ga s vremena na vreme ukljuchim (chisto da me zhelja mine) i podsetim se na stare dane. :a_whistli

A mozhda probam i da se prikachim na net sa njim. Ameri su josh tada stavljali modeme u mashine. :to_care:

Rocker
8.1.2007, 10:42
E imam i ja prvi Gameboy potpuno ispravan i Sega Mega Drive II koji je skroz ispravan i to original! Uzeo sam ga u Beosofu za 200DM kad sam bio klinac i sad bi ga igrao samo ne znam gde bih mogao da uzmem igre.Pored njega mi ne bi bio potreban PS2.Jel moze nekako da se izvede da se Sega prikljuchi na TV kartu pa da se to prikaze na monitoru?
Moćićeš ako imaš VIVO karticu ili bar TV tuner, pa preko njega. Vidiš, to mi nije palo na pamet, moraću da probam!:to_care:

DeCoy
8.1.2007, 11:25
Uhhh,moja soba je groblje starih racunara i opreme:D

Tu je C64 sa disketnom jedinicom,stampacem i monitorom(jos rade),Amiga sa monitorom(koji nazalost ne radi)...

Takodje se ovoga necu odreci dok sam ziv!!!

Sem Pentium keca,njega sam bacio(a nije ni radio):D

Nikola Ristic
8.1.2007, 17:44
Imam i ja XT koji su moji kupili za posao i jos se secam neponovljivih igara koje sam kao klinac igrao te 1989 :) Prva mi je bila space invaders
Inace sam pre nekih par godina pozeleo da otvorim hard na njemu da vidim kako izgleda i kad sam ga ponovo sklopio jos je radio. Naravno ne sumnjam da mi ni ovde niko nece verovati.

Nergal
8.1.2007, 18:16
Gde bre SDRAM mator? Pa ja sad pišem sa jednog PIII koji u sebi ima 512MB SD-a! Ni Fast Page i EDO RAM nisu još uvek antike (a znam neke koji još uvek rade na kompovima koji ih koriste). Ja imam jedan XT, jedan C64, jednu A500+, jednu Segu Mega Drive II, jedan NES, jedan Gameboy. Sve je ispravno i dan danas, možda samo neki džojstici za konzole nisu baš u formi Pitaću jednog buraza da mi pokloni AGA-u (A1200). Čoveče, kakva je to bila zverka u odnosu na moju A500+!


Ja u starom kompjuteru (Duron 1200Mhz, VIA KT133 ploča, GeForce 440MX) držim 128Mb SDRAM-a. Na tom kompjuteru imam Windows 2000 (128 mu je dosta) i koristim ga povremeno kao pisaću mašinu. Ako SDRAM radi posao, onda nije zastareo. :mrgreensa Imam i drugi modul od 128 ali ga ne stavljam u taj komp (čuči u nekoj kutiji), od drugog je proizvođača pa ploča pobrljavi kada su oba zajedno.

A C-64? Ah te tuge: dao sam ga jednoj devojci u srednjoj školi (ima tome blizu deset godina), tražila da se izigra dva meseca pa će se javiti da ga vrati. Broj telefona nisam uzeo :a_whistli i još čekam da se javi. :kreza:

DeCoy
13.1.2007, 22:17
Heh,a na kratko sam bio u posedu prvog Macintosha iz 1984,sa 128 kB RAM-a,onaj sto mu je sve bilo u kucistu sa monitorom(sem misa i tastature) i to u p[otpuno ispravnom stanju,cak i sa nekoliko igara i programa,ali ga je tasta ostavila ispred kontejnera,a lepo sam im rekao da ga ne bacaju:n-cc2:

A najcudniji od svih uredjaja koje posedujem je mis za C64:eek: Oba dugmeta imaju istu funkciju:D

Koriscen za neke paint programe;)

Devil
13.1.2007, 22:52
Je li neko cuo za Philips MSX koji se prikljucuje na TV? Njega imam, ali nazalost ne radi. Na njega sam imao jednu jedinu igru, i bio je neki program za pisanje (vjerovatno je to bio neki programski jezik, ali sam ga ja koristio za pisanje:) ), ali se toga ne sjecam bas dobro jer sam ga koristio dok sam bio mali.
Nakon toga sam imao 386DX sa 4 MB RAM-a i nekom grafickom, ne mogu sjetiti imena, i Crtystal zvucnu karticu, floppy drive, i drive za one velike diskete od 5.25" (imam 2 diskete Sony i BASF 1.2 MB) i HDD IBM 256MB(koji je crkao, pa sam ga zamjenio sa jednim od 1.5GB). Ovo jos uvijek radi, ali je i monitor marke AXIOM takodje crkao.