PDA

Prikaži potpunu verziju : Acronis migration easy


Marti Misterija
13.7.2009, 21:54
Posto menjam postojeci hard u laptopu novim, veceg kapaciteta razmisljam da pomcu programa Acronis migration easy kopiram sadrzaj postojeceg na taj novi.

Interesuje me da li je neko vec imao iskustva sa tim programom i sta mi moze reci o njemu (da li je kopija na novom HDD identicna postojecem originalu na starom HDD, da li kopira sve particije u odnosu u kom su iste na starom hardu ili identicne velicine i ostavlja neparticionisani prostor, da li kopira sve vrste particija posto na starom hardu na jednoj imam MacOSX ili samo one koje su FAT32/NTFS etc.).

Ovo pitam posto mi se nekako cini jednostavnijom varijantom nego koriscenje True Image-a ili slicnog programa, ali opet bi mi malo vise informacija sigurno koristilo.

Mickie
13.7.2009, 22:15
Mogu samo da ti kazem da ta Mac particija ne mere Acronisom da se iskopira. Nisam probavao ali sam nacuo na Insanely Mac. Oni tamo preporucuju Disk Utility i Time Machine. Pogledaj na IM. Nadam se da shvatas da ces Win i Mac morati da odradis posebnim programima. Ne moze ceo hard iz cuga ako nije sve u jednom FS-u. Za Win ce Acronis da odradi posao bez problema.

Marti Misterija
13.7.2009, 22:33
Never mind za Mac - neka samo prekopira tu particiju a ja cu opet da je formatiram za Leopard i da ga instaliram izpocetka posto mi inace nije uspeo update na 10.5.7 tako da inace moram da radim novu instalaciju, samo bas iz tog razloga sto si naveo cekam da stavim novi hard da ne bih dzaba radio za samo par dana.
Neka iskopira one wiindows particije as is, i ja sam zadovoljan.

Marti Misterija
15.7.2009, 23:57
Zna li neko da li pomocu ovog programa moze da se klonira samo hard unutar racunara (particija sa OS sa jos nekom particijom) na eksterni hard ili moze i sa eksternog harda (koji je inace bio u tom racunaru pa je zamenjen novim, kao sto rekoh OS i jos neka particija) na hard koji je sada u racunaru?
Btw. moze li mi neko preporuciti jos neki program slicne namene - znaci koji klonira celokupni sadrzaj jednog HDD na drugi tako da mogu da ih zamenim a da se nista ne menja na samom hardu.