PDA

Prikaži potpunu verziju : [Outlook Express] Problem sa Inbox.dbx


T-rex
9.7.2009, 20:47
Danas mi je prijatelj nesto uradio u OE-u, ni on ne zna sta tacno, kaze da su mu bile selektovane sve poruke u Inboxu, zatim je slucajno pritisnuo neku kombinaciju tastera i mailovi su nestali. Mislio sam da ih je mozda obrisao, medjutim kad sam otisao u OE store folder vidio sam da Inbox.dbx ima ~192 MB, dakle poruke su tu, ali se ne vide tj. vide se samo 3 poruke od >200 koliko treba da ih ima. Nema sta nisam radio, prebacivao taj Inbox.dbx, zatim ga ponovo replace-ovao na novi default-ni, zatim sam dalje pravio novi folder u OE-u, te u njega "ubacivao" ovaj Inbox.dbx (kojem sam naravno promijenio naziv, prilagodjen novom folderu), ali mi nista nije pomoglo. Zatim sam koristio neke alate (OE-Mail Recovery, Recovery Toolbox for Outlook Express) da pokusam da dobijem .eml fajlove iz tog .dbx fajla, ali ne ide. Znaci, bez obzira sto su mailovi u fajlu (ponavljam, velicina mu je 192 MB) ne postoji nacin da restauriram .dbx ili da iz njega izvucem .eml.
Da li neko mozda zna sta bih jos trebao da pokusam? TC mozda?

Hvala.

sonofm
9.7.2009, 21:49
Nemam odgovor, ali podrzavam pitanje :(
Ista stvar se desila i meni, ali poruke nisu selektovane (i niko nije pritisnuo kombinaciju tastera), jednostavno pri startovanju OE poruke se nisu videle, a inbox.dbx zauzima 250MB.
Bas sam hteo da molim za pomoc.

Chivan
10.7.2009, 10:17
Mislio sam da ih je mozda obrisao, medjutim kad sam otisao u OE store folder vidio sam da Inbox.dbx ima ~192 MB, dakle poruke su tu, ali se ne vide tj. vide se samo 3 poruke od >200 koliko treba da ih ima.
Najverovatnije ih je obrisao. To što je dbx fajl prave veličine ne znači ništa, jer se on ne smanjuje sve dok ne izabereš opciju File -> Folder -> Compact All Folders, ili dok Outlook Express to ne odradi sam.Pozitivno je što su mailovi najverovatnije i dalje tu. Možeš da pokušaš da ih spasiš nekim od recovery programa, možda ti koje si probao nisu uspešni. Ja sam imao sličan problem i uspeo sam da povratim mailove, mada je meni bilo kao sonofm-a, odnosno baza je pukla sama od sebe. Druga varijanta je da instaliraš plugin za Total Commander koji otvara dbx baze, pa da iz njih izvučeš pojedinačne mailove koje ćeš kasnije opet importovati u Outlook.

T-rex
10.7.2009, 12:16
Ne ide, pokusao sam sa jos nekoliko recovery alata, zatim i preko ovog dbx TC plug-ina, ali poruka vise nema. Na kraju sam odradio i Compact All Folders nakon cega se velicina Inbox.dbx-a smanjila na ~1,3 MB (tj. na velicinu te 3 mail poruke koje su dosle poslije ovog kurslusa kojeg je prijatelj uradio). Meni je jasno da se taj predjasnji Inbox totalno izgubio, ali kako i na koji nacin su poruke nestale, mogu da shvatim i da je odradio i Shift-Del tih poruka, ali bi ih i u tom slucaju trebali da vide ovi recovery alati koji bez ikakvih problema vide ~2K obrisanih mailova iz Deleted Items foldera (od kojih su neki davno obrisani), ali kad je Inbox u pitanju onda sipak. Dakle, bez ikakvog upozorenja (prijatelj mi kaze, mada ne mogu da budem 100% siguran) i trazenja potvrde brisanja iz Inboxa je nestalo oko 200 mailova koje nigdje ne mogu da se pronadju, kao da ih nikad nije bilo na racunaru. Ako je i pritisnuo neku kombinaciju, nije mi jasno sta je mogao da uradi, dakle mailovi nisu nestali sami od sebe, vec nakon "necega" sto je on uradio. Ovo sve je jako cudno, za ne povjerovati.

water wizard
10.7.2009, 13:09
Moj ti je savet da ne daješ više nikome da ti petlja po pošti

Verovatno ti je prijatelj promenio login i server za email, pa napravio drugi akount, proveri sve opcije u outloku

T-rex
10.7.2009, 13:38
Ne, ne, on to nije meni napravio, nego sebi, meni je donio laptop da pogledam o cemu se radi? Ne vjerujem da je ista podesavao oko logina, servera i accounta, jer su poruke u svim ostalim folderima (kojih ima mnogo, jer vrsi razvrstavanje poruka po mjesecima, od koga su stigle itd.), samo je problem sa Inboxom, a i nije vican da to uradi. Dakle zadnje sto je vidio je da su mu poruke bile selektovane, pa je onda moguce da je pritisnuo nekoliko tastera i vise nigdje ih nema. Ustvari, sve je pocelo tako sto su mu neki predmeti (knjiga, rokovnik) pritisnuli taster Shift, a on to nije primijetio, pa me je zvao i rekao da cim pritisne neku poruku sve iznad nje "poplave" (selektuju se), na sta sam mu odgovorio da provjeri da mu nesto slucajne ne pritiska taster Shift, on je to potvrdio, i nakon par sekundi mi rece da nestadose svi mailovi. Dakle, sta i kako se to desilo, ne znam, znam samo da mailova vise nema. Nesto razmisljam da ovi recovery alati mozda imaju neku specificnu proceduru za vracanje obrisanih mailova iz Deleted Items foldera, dok za druge foldere (npr. Inbox) ako se direktno iz njih izvrsi Shift-Del (tj. "direktno" permanentno brisanje) nemaju, mada i za ovo ne vidim neki logican razlog, jer su svi folderi u dbx strukturi, pa bi trebao da ima iste mogucnosti nad svakim od njih. Zaista je fantasticna vjerovatnoca da je slucajno pritiskajuci tastere uspio da "potrefi" one koji bi mogli ovo da izvedu (Shift-Del, potvrda brisanja sa Yes, s tim da i kad pita fukus je na No). I da je sve ovo ovako bilo, opet je nejasno zasto ne mogu da se izvuku (ili makar vide kao znak predjasnjeg postojanja) sa ovim recovery alatima (napominjem, koristio sam OE-Mail Recovery, Recovery Toolbox for Outlook Express, ScanDBX, a i TC sa vec pomenutim plug-inom)

sonofm
11.7.2009, 1:58
OE-mail Recovery mi je uradio posao (fin programcic).
Hvala svima koji su nabrajali potrebne alatke!
T-rex, nadam se da ces uspeti!

T-rex
11.7.2009, 23:16
Nazalost, nisam uspio da povratim mailove, pokusao sam sve i svasta, ali nema ih, k'o da ih nikad nije bilo. Nevjerovatno! Gremlini su izgleda odradili svoje. ; )
Vratio sam kolegi racunar, a kod sebe sam iz znatizelje ostavio Inbox.dbx fajl, da vidim da slucajno ne nabasam na neki tool koji bi mozda omogucio recovery.