PDA

Prikaži potpunu verziju : Deljenje fajlova


mmn2911
27.4.2006, 14:13
Ovo je mao glupo pitanje, ali posto ne radim sa arhiverima, a moga prijatelja zanima, kako ljudi dele fajl na vise delova npr. kao na rapidshare. Da li se to radi preko arhivera, ili ti treba neki poseban program?

dodo
27.4.2006, 14:30
Meni najlaksi nacin je u Total Commanderu File->Split file...

prvul
27.4.2006, 19:56
Skoro svi arhiveri podrzavaju deljenje fajlova.

mmn2911
27.4.2006, 21:05
Joj, kako mrzim da vas mucim, ali molim vas napisite mi put do deljenja kod WinZip-a i WinRar-a, za prijatelja, ja koristim Zip Genius. Molim vas, nije za mene.

Bojan
28.4.2006, 0:55
WinRAR

1a. (ukoliko imash RAR u Context meniju) Desni klik na fajl koji zelish dodati u arhivu i odaberi Add to archive...

1b. (ukoliko nemash RAR u Context meniju) Otvori WinRAR, pronadji fajl koji zelish podeliti i klikni na dugme Add koje se nalazi u Tool Bar-u.

2. U dodnjem desnom uglu imash prazno polje iznad koga pishe Split to volumes

3. Odaberi zeljenu vrednost i klikni OK.


WinZip

1a. (ukoliko imash ZIP u Context meniju) Desni klik na fajl koji zelish dodati u arhivu i odaberi WinZip -> Add to zip file...

1b. (ukoliko nemash ZIP u Context meniju) Otvori WinZip, pronadji fajl koji zelish podeliti i uradi Drag & Drop u prozor WinZip-a.

2. U donjem levom uglu imash opciju Multiple Disk Spanning ali ona radi samo automatski. Npr. morash za lokaciju odabrati A: i on ce automatski deliti po disketama, ne moze individualno da radi (bice zamagljena). Ali to za sada ignorishi i klikni na OK.

3. Otvori WinZip i idi na File -> Open Archive i pronadji prethodno zapakovanu arhivu.

4. Zatim u meniju Actions odaberi opciju Split

5. Odaberi ime za arhivu i u donjem levom uglu pod opcijom Part size odaberi velichinu svakog individualnog fajla.


WinAce

1a. (ukoliko imash ACE u Context meniju) Desni klik na fajl koji zelish dodati u arhivu i odaberi Add to...

1b. (ukoliko nemash ACE u Context meniju) Otvori WinAce, pronadji fajl koji zelish podeliti, oznachi ga i klikni na Create

2. Odaberi jezichak Options i na desnoj strani prozora pod opcijom Volumes odaberi zeljenu velichinu svakog individualnog fajla.


Total Commander

1. Odaberi fajl koji zelish podeliti i u meniju odaberi sledece: Files -> Split Files

2. Pod opcijom Bytes per file odaberi zeljenu velichinu fajlova

mmn2911
28.4.2006, 10:00
Thanks. Here's some reputation :n_klanja: :n_klanja: