PDA

Prikaži potpunu verziju : System temp


PAIN
26.4.2006, 23:20
Izvinjavam se sto sam dosadan ali imam jos jedan problem.U proteklih nedelju dana sam trazio pomoc vise nego u protekla 2-3 meseca.
Opet ja i moji problemi tj nisu moji nego kompovi.Problem je u tome (opet verujem da je SP2 nesto kriv)da od kada sam instalirao SP2 temp systema je negde sada oko 40 dok je juce stiglo do 46!!!Do tada je uvek bilo standardno oko 30c.Ne verujem da senzor vara jer se pod rukom bas oseca.Hocu da promenim ono pasivno hladjenje sa ploce samo ne znam sta da stavim.
Uzgred ploca je MSI KT4V

Bokile
11.5.2006, 14:28
ne bih rekao da je SP2 kriv,on je tu samo da bi popravio rupe u windows-u(i uzeo ti koji megabajt memorije vise)...
Sto se tice hladjenja,slobodno skini to box napajanje i uzmi neko Cooler Master resenje,ima ga u nasim prodavnicama...

ACHTUNG
11.5.2006, 14:46
Ubaci neki 12cm ventilator.Ide toplo vreme.

Deusdies
11.5.2006, 21:19
Pazi na senzore; pokusaj da senzore promenis (Thermistor i Diode). Meni na Thermistor senzorima pise da je temp. systema negde oko 127 stepeni C, dok diode senzori kazu pristojnih 30-37 stepeni C. Ako ne postoji opcija u BIOS-u za promenu senzora, odlican program (za pracenje temperatura, promene brzine ventilatora i sl.) mozes skinuti OVDE (http://www.almico.com/speedfan428.exe)

PAIN
12.5.2006, 22:19
Mislim da dvanestica ne moze da stane ali jedan 8x8 sigurno moze.Resio sam problem tako sto sam izvadio ono prasine sto se zavuklo ispod pasivnog hladnjaka na obodima.Sad je konstantno 32-31.Cimao sam se da skinem plocu(pravi smor).Sad sve sljaka.I zbog toga izgubi najbolju musteriju koja je htela da uzme komp-kad vide 40c on pobeze.Uzgred ce neko komp:D :D :D :D ?