PDA

Prikaži potpunu verziju : Jednostavan program za amatersko montiranje?


polarnimeda
30.6.2009, 15:21
imam materjala za neki tv prilog (koji je u stvari saam ispit na mom faxu), ali su termini za njegovo montiranje na faxu bili zauzeti... pa moram sve da spojim sam kod kuce kako ne bih cekao septembar za ovaj ispit...

znaci... treba mi program koji ce razlicite tipove videa i razlicite njihove rezolucije moci da isecka po mojoj potrebi i slozi po redu koji mi odgovara... sa kojim cu moci da ubacujem tekst i ubacujem i izbacujem zvuk preko tj. iz videa kad i gde ja to hocu... koji ce regulisati jacinu zvuka sa razlicitih izvora...

ne treba mi nista profesionalno jer nemam ni vremena da se mnogo bakcem sa time... treba mi STO JEDNOSTAVNIJI program koji moze sve sto sam pomenuo.. ili nekoliko njih, ako je tako jednostavnije... tek da to izgleda pristojno...

hvala unapred.

vladimir.s
30.6.2009, 16:12
Možda Pinnacle Studio. Vrlo jednostavan za rad, ali nije besplatan.
http://www.pinnaclesys.com

polarnimeda
30.6.2009, 17:44
Možda Pinnacle Studio. Vrlo jednostavan za rad, ali nije besplatan.
http://www.pinnaclesys.com
skoro 2gb... :paranoia:

samo mi treba da doteram i sklopim vise manjih razlicitih klipova i da ubacim svoj zvuk gde i kako mi treba (umesto ili preko onog zvuka sa originalnih klipova)... :o

dzonihsv
30.6.2009, 17:51
Sony Vegas bi to glad zavrsio ~ 200MB. Mozda nije ultra jednostavan ali ima opcija skoro za svaku opciju. ;)

Eni
30.6.2009, 20:01
Možeš i Windows Movie Maker 2 onda brate, ali Pinnacle koliki da je, ubija svu konkurenciju po jednostavnosti i kvalitetu jer ima jako logičan i intuitivan interfejs, a sjajne mogućnosti u nivou Adobe Premierea.

polarnimeda
30.6.2009, 21:54
probao sam windows movie maker, ali mi on ne dozvoljava da spustim neki titl dovoljno nisko, i ne dozvoljava mi da preko jednog videa ubacujem drugi dok sa prvog koristim samo ton. a i od avi-ja mi uvek pravi wmv...
steta... jer mu jako malo fali da obavi bas sve sto mi treba, a ispade mi beskorisan. :(

nabavicu onda pinnacle. :) ja sam njegovu velicinu povezao sa idejom da ce biti poprilicno slozen... a nisam se nikada nesto bavio video editovanjem... al' valjda cu se snaci... ;)

btw... ako je sony vegas jednostavniji- recite... meni stvarno treba samo ono osnovno... nikakvi specijalni efekti...

hvala svima!

vladimir.s
1.7.2009, 0:29
Rad u Pinnacle Studiu je vrlo sličan Windows Movie Maker-u, dakle vrlo jednostavan, samo što imaš još gomilu opcija ako ti zatrebaju.
Na pamet mi pada još samo Camtasia Studio. Njegova primarna namena je snimanje aktivnosti na ekranu. Mislim da može da se iskoristi i za to što tebi treba, a nije veći od 40 MB.
U svakom slučaju, ako tražiš jednostavnost najbolji izbor je Pinnacle.

polarnimeda
1.7.2009, 5:59
Rad u Pinnacle Studiu je vrlo sličan Windows Movie Maker-u, dakle vrlo jednostavan, samo što imaš još gomilu opcija ako ti zatrebaju.
Na pamet mi pada još samo Camtasia Studio. Njegova primarna namena je snimanje aktivnosti na ekranu. Mislim da može da se iskoristi i za to što tebi treba, a nije veći od 40 MB.
U svakom slučaju, ako tražiš jednostavnost najbolji izbor je Pinnacle.
nabavio sam i probao pinnacle...
i odusevljen sam! :aplauz:

:n_klanja: svima.

:odoK: