PDA

Prikaži potpunu verziju : Losi fontovi i BSD....


Covenant
26.4.2006, 0:27
Jednu muku mucim sa FreeBSD-om...
Naime,fontovi izgledaju lose,iako je ukljucen anti-alias-deluju nekako trbusasto i zakrivljeno,kad se uporede sa,recimo, fontovima u Slack-u-koji izgledaju odlicno,zaobljeno,zaokruzeno i popunjeno(u pitanju su default fontovi koji se dobijaju uz Xorg u oba slucaja)
Probao sam da iznova napravim font.scale i font.dir za sve setove fontova,radio fc-cache -fv,editovao i fonts.conf i local.conf,kao i fs config fajl,ali nista nije pomoglo-fontovi su koliko sam video isti,ali kao da je kvalitet anti-alias i renderinga bolji u Slack-u nego u BSD-u
Ukljucen je i DRI u oba slucaja....
Probao sam i sa dodavanjem dejavu i ms-ttf fontova i to je malkice popravilo stvar...
Sta da radim-ako znate pomagajte,nesto treba ocigledno da se namesti u Xorg serveru,ali sva podesavanja sam uporedio sa Slack-ovim i potpuno su ista!
Help!

urke
26.4.2006, 14:16
Провери за које величине је активно заобљавање, и искључи онајк сабпикселинг или тако некако који је ту зобг ТФТ монитора, али на ЦРТовима прави белај (разливанје боја око црних површина фонта). такође, провери да ли у /etc/fonts/fonts.conf стоје путање до свих потребних фонтова које желиш да „умекшаш”, јер се сада freetype2 стара о томе.

Covenant
26.4.2006, 19:01
Urke ti si car :-)
Sve sto je trebalo uraditi je staviti hinting na "none" u okviru KDE control centre-a...
Bilo mi ispred nosa,a ja prevideo...
Malo losije izgledaju GTK aplikacije,ali bi i to trebalo da se popravi kada dodam URW i DejaVu fontove
Thanks!

urke
26.4.2006, 19:10
Gtk1 programi će zbog odsustva AA da budu krzavi, ali za Gtk2 programe, t.j. za temu (Clearlooks koristiš? :)) stavi da koristi KDE fontove, pa će preuzeti umekšavanje iz KDEa.