PDA

Prikaži potpunu verziju : Problem sa MSN Messengerom 7.5


Moca
25.4.2006, 23:41
Kadahocu da se logujem on mi javlja neki problem sa firewall-om ali ja iskljucim zone alarm kad ono opet javlja isto.Sta da radim?

Miloš
25.4.2006, 23:42
Јел' ти укључен Windows Firewall?

Moca
26.4.2006, 0:06
Nije.A nisam bas iskusan gde da proverim da li jeste i da li ga uopste imam?

Bojan
26.4.2006, 0:33
Nije.A nisam bas iskusan gde da proverim da li jeste i da li ga uopste imam?
Start Menu -> Control panel -> Security Center

Na vrhu svih opcija ti pishe Firewall. Vidi da li stoji na Off.

vladale
26.4.2006, 1:19
Kadahocu da se logujem on mi javlja neki problem sa firewall-om ali ja iskljucim zone alarm kad ono opet javlja isto.Sta da radim?

Možda ti je u Zone Alarmu zabranjen pristup internetu MSN Messenger. Imao sam primere kod kojih se dešavalo da Zone Alarm pobrka internet i da na kraju moraš da radiš reinstalaciju. Inače, dozvoli pristup internetu MSN-u tako što ćeš u Zone Alarmu štiklirati sve opcije koje su vezane za MSN Messenger u odeljku Programs Control(valjda se još tako zove).

Moca
26.4.2006, 19:54
Možda ti je u Zone Alarmu zabranjen pristup internetu MSN Messenger. Imao sam primere kod kojih se dešavalo da Zone Alarm pobrka internet i da na kraju moraš da radiš reinstalaciju. Inače, dozvoli pristup internetu MSN-u tako što ćeš u Zone Alarmu štiklirati sve opcije koje su vezane za MSN Messenger u odeljku Programs Control(valjda se još tako zove).
Obelezen je u zone alarmu da moze da ide na net.A windows firewall stoji da je ukljucen a kako da ga iskljucim?Pise On i zelena lampica ali ne znam kako da ga izkljucim?Gde da pritisnem?

vladale
26.4.2006, 20:06
Obelezen je u zone alarmu da moze da ide na net.A windows firewall stoji da je ukljucen a kako da ga iskljucim?Pise On i zelena lampica ali ne znam kako da ga izkljucim?Gde da pritisnem?

1. Otvori Control Pane(Start -> Control Panel)
2. U Control Panelu(I u "Category View" i u "Classic View" pronaćićeš Security Center ikonu. Klikni dvoklikom na nju.
3. Primetićeš da je Windows Firewall uključen, tj. da je dioda zelena što znači da je uključena.
4. U odeljku "Manage security settings for:" pronađi Windows Firewall. Otvoriće se novi prozor.
5. U kartici izabrati General i primetićeš tri opcije(3 radio buttona).
6. Čekiraj Off (Not Recommended). Klikni na Ok.
7. Kada isključiš Firewall, u donjem desnom uglu taskbara iskočiće balončić koji te upozorava da je Firewall isključen. Kako bi taj dosadni balončić isključio ponovo otvori Security Center (Start -> Control Panel -> Security Center).
8. Sada će Firewall biti Off i primetićeš dugme Recommendations. Klikni na njega.
9. Čekiraj opciju "I have a firewall solution that I'll monitor myself". Klikni na Ok.

Moca
26.4.2006, 20:20
Vidi kad udjem u win security center stoji da je firewall on ali kad kliknem dvapu na opcije u general stoji da je off???A tog reccomedations nema.

vladale
26.4.2006, 20:47
Vidi kad udjem u win security center stoji da je firewall on ali kad kliknem dvapu na opcije u general stoji da je off???A tog reccomedations nema.

Restartuj kompjuter, ubagovao ti se nešto komp. Mada, ovo mi liči na još jedan problem.

Moca
27.4.2006, 19:22
Restartovao i nista.Hebemu sunce koj mu je moj.

eniac
28.4.2006, 18:11
Meni je taj MSN vec iziso na ***** sto mi svaki put kad se odlogiram i ponovo logiram promjeni sliku
nemogu nigdje u opcijama nac da to ugasim

i zasto nikako ne mogu pokrenut njegove igre
imam verziju 7,5

Carl Jonson CJ
28.4.2006, 23:52
i zasto nikako ne mogu pokrenut njegove igre
imam verziju 7,5

И ја исто не могу да покренем игре :confused:

Bosut
29.4.2006, 11:38
Reinstaliraj MSN pa kada te Zone alarm bude pitao da li da dozvoli pristup internetu,stikliraj kvadratic i dozvoli!Probaj,mozda upali.Inace i kada ti nije ukljucen Zone alarm,jedan njegov servis je aktivan.Nece dozvoliti da programi pristupe internetu sve dok se ne ukljuci celokupan program.Barem je tako kod ZA PRO verzije.A proces je Vsmon.exe.

Moca
29.4.2006, 16:30
E a kako da deinstaliram msn messenger???Nema ga u control panelu/add remove programs

Bojan
29.4.2006, 17:48
MSN Messenger mora da stoji u Add/Remove programs-u ukoliko je regularno isntaliran. Tebi se tu neshto opasno zaglupelo. Samo pokreni ponovo instalaciju i instaliraj ga normalno, tj. ko da ga vishe nemash instaliranog.
Da nisi vrshio reinstalaciju Windowsa skoro?

vladale
1.5.2006, 12:00
И ја исто не могу да покренем игре :confused:

Milism da je to isključeno, jer kod nikog ne radi. A i nije ni potrebno.

Carl Jonson CJ
1.5.2006, 12:14
Milism da je to isključeno, jer kod nikog ne radi. A i nije ni potrebno.

Не,мом другу ради.