PDA

Prikaži potpunu verziju : Nokia 6600


Boris Zegarac
24.4.2006, 15:52
Sta mislite da li se isplati da kupim ovaj telefon. Hteo bih da ga menjam za T610 naravno uz moju doplatu. Sta mislite koliko bih trebao da cenim moj T610:dedica:
Ukoliko vi imate neki bolji predlog do recimo 200evra recite.
I interesuje me ukoliko neko od vas ima 6600 da li je moguce slusati MP3 na njemu preko slusalica i gledati DivX. Koliko kosta 128 i 256MB kartica za njega.

Magneto
24.4.2006, 16:31
Pošto se nokia 6630 već može naći po ceni od 200-210 evra, a izgleda da ti gabariti telefona ne smetaju mnogo, onda bi to bila logična kupovina, a ne vremešni 6600 model. 6630 je novija S60 generacija sa bržim procesorom i softverom, više memorije, boljom kamerom itd. Možeš i da gledaš filmove, iako je to jako nepraktično za one dugačke, samo pre toga treba da konvertuješ ekstenziju video fajla u 3GP format. MP3 pesme takođe možeš slušati.

T610, ukoliko je baš dobro očuvan, možeš prodati za nekih 70 evra.

Memorijske kartice kapaciteta 128 i 256 MB koštaju oko 15, odnosno 25 evra.

Patton
25.4.2006, 9:14
Mogu se gledati filmovi i ako su .AVI samo uz odgovarajuci softver.
http://www.lonelycatgames.com/mobile/smartmovie/

U ovom paketicu pored aplikacije, dobije se i konvertor za PC koji svaki video prebaci u xvid format koji je podrzan od strane playera na telefonu.

curejko
25.4.2006, 9:50
Ja sam vlasnik i n6600 i n6630. 6600 imam vec nekoliko godina i mogu ti reci da stabilniji telefon nisam imao. Koristi mp3 kao zvono (uz odgovarajuce kodeke). Takodje 90% symbian programa su pisana bas za njega. Cak mu je i kamera na zavidnom nivou. 6630 je posle njega bio nevidjeno razocarenje. Jeste da je kamera 1,3Mp, ali boje na slici su pomalo nerealne, a slikanje u zamracenoj prostoriji (kafic, diskoteka) je nemoguca misija. 6630 ne podrzava mnostvo symbian aplikacija (one najkorisnije). Jos jedna njegova mana je ispadanje iz mreze. A sto se tice kartica 6600 koristi mmc kartice koje se relativno lako mogu naci (jeftine su). 6630 koriste RS-MMC koje su veoma retke samim tim i skupe. Oba telefona mogu pustati xvid filmove (naravno uz odgovarajuce kodeke). Posle nekog vremena zezanja sa ovim malim kompjuterima, postane dosadno i onda se javlja njihova zajednicka mana, velicina i tezina. Leti, kad ti je telefon u sorcu, svaka se cura okrece sa mislima: STA LI OVAJ IMA U GACAMA!!! :-)

Magneto
25.4.2006, 10:21
Kada je u pitanju 6600, dolazio sam do najrazličitijih iskustva. Od vrlo loše komaptibilnosti (posebno internet-related) aplikacija do abnormalno sporog odazivanja telefona. Procesor implemetiran u 6630 je jednostavno velika prednost. Reci koji to konkretno programi, i to najkorisniji, nisu pisani za verziju symbiana koju 6630 koristi? Postoji ogroman broj aplikacija koje su štaviše usavršene. Slike koje su slikane u zamračenoj prostoriji će normalno biti loše, model nema ni LED blic, pa ne treba očekivati mnogo. Suština je u rezoluciji i kvalitetu slike u praksi. To se najbolje vidi prebacivanjem istih na računar.
6630 koriste RS-MMC koje su veoma retke samim tim i skupe.
Cene su gotovo identične za sva tri tipa kartica koje koriste najveći broj mobilnih telefona. Prema tome i RS i regularne MMC memorijske kartice su takođe takvih cena, a RS-MMC uopšte nije teško naći.

Oba telefona imaju velike dimenzije, ali ako korisniku ne smeta biće zadovoljan.
S tim što je nokia 6630 neuporedivo kvalitetnije izrade.

drgonzo
25.4.2006, 13:47
Mp3 nije u startu podrzan za 6600. Postoje programi koji to ispravljaju, tipa UltraMp3, ali zvuk nije kvalitetan kako kod fabrickih modela.
Sto se tice filmova, Smartmovie je ubedljivo najbolji program za Symbian, koji omogucuje vrlo kvalitetan prikaz filmova na 6600, sa titlovima, naravno. Princip je sledeci, program sa sastoji iz dva dela: konvertera koji se instalira na pc, te playera i kodeka koji se instaliraju na mobilni. Film koji hocesh da gledas propustis na pc-u kroz Smartmovie konverter. On pretvori film velicine 700 mb, u avi fajl velicine 80-100 mb u proseku. Kupi mmc karticu od 512 mb, i mozes uvek da nosis sa sobom 5-6 filmova :aplauz:
Ako imas kesa za bolji model (6630 ili neki moderniji) - uzmi, ako ne - 6600 ce biti veliki napredak u odnosu na t610 koji sad imas. Poredio sam im kamere, i mogu ti reci da se ne mogu porediti.
Symbian mobilni telefoni nude ogromnu bazu igara, od kojih su neke vrlo kvalitetne, kao i veliki broj dobrih programa. Navescu ti neke: QuickOffice ( ukljucuje Word, Excel i PowerPoint - napises puskice za skolu/faks kod kuce u wordu, prebacis ih na fon i nosis ); Total IR - omogucuje da ti mobilni telefon zameni daljinski upravljac za tv, video, muzicku liniju, itd; SpyCall - snimaj telefonske razgovore dok ih vodis ;) ; BlackBaller - ako te neko uznemirava pozivima/sms porukama mozes da se ucinis nedostupnim njemu, ali si i dalje dostupan za sve ostale :) , itd. da ne nabrajam dalje.
Symbian telefoni su po meni veliki napredak, i ja sam rekao da vise nikad necu kupiti "klasican" mobilni telefon.
Na kraju, evo ti adresa sajta gde cesh da skinesh igre i programe:
sajt (http://www.nok6600.at99.ru/)