PDA

Prikaži potpunu verziju : Cool`n`quiet?


Che_
23.4.2006, 1:22
Kakva su vam iskustva sa Cool`n`quiet? Imam venice 3000+, da li ukljuciti ili iskljuciti Cool`n`quiet?

Staronsky
23.4.2006, 1:46
Cool'n'Quiet tehnologija omogućuje izmenu (snizavanje) radnog napona i takta u zavisnosti od opterećenja procesora!Zahvaljujući njoj procesori mogu da menjaju frekvenciju radnog takta saglasno poslu koji obavljaju!Broj obrtaja ventilatora prati temperaturu CPU i sto je temperatura visa to je broj obrtaja ventilatora veci i samim tim kuler je bucniji.Cool n Quiet ima zadatak da obori radni takt procesora kada ovaj nije zauzet i samim tim smanji temperaturu sa kojom se smanjuje i broj obrtaja ventilatora,a smanjenjem brojem obrtaja dobijamo tisi racunar(a jos i hladan:D )!Ovu opciju je potrebno ukljuciti u biosu,a posle toga potrebno je otici u Control Panel-->Power Options Properties i u Power schemes odabrati Minimal Power Managment (ne zaboraviti da je potreban i instaliran driver za K8 procesore)!Ne treba buniti sto ce ti u Sistem Properties prikazivati nizi radni takt procesora nego sto on stvarno jeste ,jer tako i treba da bude! Ja dok sam imao AMD bio sam zadovoljan ovom tehnologijom i koliko se secam snizavala mi je temperaturu za oko 5c! Sta reci...Ukljuciti,zasto da ne;)

Che_
24.4.2006, 2:49
A gde da nadjem driver za K8 procesor?

Che_
24.4.2006, 2:52
OK funkcionise