PDA

Prikaži potpunu verziju : GF4MX440AGP8X pitanje?


jocabg011
23.4.2006, 1:20
Imam ovu kartu i posto jos nemam love za upgrade za neku bolju pitam sve koji znaju da li se moze klokovati i do kojih vrednosti.Trenutno sam je nesto nagurao ali neznam da li moze jos i koliko je riskantno.Koristio sam RivaTuner.
Trenutno je Core Clock 300Mhz a Memory Clock 352Mhz.

Magneto
23.4.2006, 12:36
Prvo testiraš frekvenicje pre nego li iste sačuvaš. Ako primetiš bilo kakve abnormalne pojave sa slikom na monitoru, smanjuješ ih i tako dok ne ukomponuješ optimalnu vrednost koju možeš da sačuvaš kao oc. Odmah da ti kažem da je taj posao prilično slabo isplativ sa tom MX.

jocabg011
23.4.2006, 17:44
Sve sam ja to testirao i dosao do gore napisanih vrednosti. Zanima me da li neko zna do koliko je isplativo ici. Naravno i da li je to neko vec radio.

mitrovskiigi
23.4.2006, 19:17
Vise moze ali nema velike vajde. Ono sto mozes da pokrenes tom grafickom karticom radice ti perfektno a ono zahtevnije sto trazi DX8 i DX9 nece ni da radi sa tom karticom. Imao sam prilike da se sretnem sa GF4 MX440 ali sa 128MB Ram memorije koja je stabilno radila na 320MHz za GPU i cak 575 za memoriju.
Mali savet: pogledaj na memorijskom cipu sta pise na kraju iza crtice. Ako je brojka 4 ili 40 ti znaci da je memorija pravljena da radi na 500 MHz tako da ces sa tom memorijom izvuci nesto vise od 500 a ako je pak 5 ili 50 onda je memorija za 400 MHz. Do tih vrednosti nemas nikakvih opasnosti da nesto nece raditi kako treba pa tako uzmi i slobodno iskoristi ono sto proizvodjac graficke nije. Ako mislis da jos vise podizes GPU mnogo ce ti pomoci aktivno hladjenje, tj. kuler. Cak i ako mislis da je drzis na 300MHz obavezno montiraj jedan. Mozes da iskoristis one koji su se stavljali na PI procesore.
Pozdrav i javi sta si uradio.