PDA

Prikaži potpunu verziju : Srpskey - besplatna alatka za lako kucanje srpskih slova šćžčđ bez promene tastature


srpskey
22.4.2006, 11:27
Pre par godina sam u slobodnom vremenu napravio malo programče koje ja i nekoliko prijatelja i dalje koristimo, pa sam odlučio da ga svima dam na raspolaganje, potpuno besplatno, naravno. :)

Funkcija programa je veoma prosta: u bilo kom Windows programu, kada ukucate "cx", pojaviće se 'č', "sx" je 'š', "zx" je 'ž', "cq" je 'ć', "dj" se pretvori u 'đ'. To je sve! Programče se zove "Srpskey" (igra rečima, čita se "srpski").

Znači, uz pomoć Srpskey-a, možete i dalje da koristite US/UK (ili bilo koju drugu) tastaturu, ali na veoma jednostavan i lak način možete da kucate srpska slova č, ć, š, ž i đ. NE morate da prebacujete raspored tastature kada kucate tekstove na srpskom. Nikakva dodatna konfiguracija nije neophodna - program se instalira za 2-3 sekunde (takođe i deinstalira, Control Panel, Add or Remove Programs) a velik je svega 32 KB!

http://users.onvol.net/srpskey/

Ako vam se svidi, preporučite ga prijateljima!

Srpskey je potpuno besplatan, i uvek će biti potpuno besplatan! :)

Nadam se da će Srpskey malo pomoći da ne budemo uvek primorani da čitamo poruke u forumima bez svih 30 slova srpske abecede.

Ako imate bilo kakva pitanja, pošaljite ih na
srpskey@onvol.net

AxeZ
22.4.2006, 11:57
Srpskey je potpuno besplatan, i uvek će biti potpuno besplatan! :)




heh....a gde je source...;)

Dimo
22.4.2006, 13:05
Zanimljiv program,a jos sto je besplatan,to mu je velika prednost.Doduse,ja nemam naviku da kucam kombinacije tipa "cx" ili "sx",ali sigurno ima masa ljudi koji to rade tako da ces imati zapazen broj downloada,siguran sam :)

Magneto
22.4.2006, 15:32
Zanimljiv program,a jos sto je besplatan,to mu je velika prednost.Doduse,ja nemam naviku da kucam kombinacije tipa "cx" ili "sx",ali sigurno ima masa ljudi koji to rade tako da ces imati zapazen broj downloada,siguran sam :)
Hmmm, nisam siguran da su kombinacije odabrane baš iz tog razloga. Ne verujem da postoji dosta ljudi koji prave takve kombinacije slova. Veliki broj ljudi pravi hibride sa ch za č, zh za ž itd. Tu nastaje problem sa brojnim rečima iz Engleskog jezika na primer, koje sadrže ch, sh i slično u sebi. Kao što su child, shower, shake, crouch etc. Tako da je dobar potez uvođenje ovakvih glasovnih sklopova jer su retke pojave takve kombinatorike. Na um mi trenutno padaju samo oznake siemens modela telefona, na primer, SX1. Pohvalno je i dj za đ, doduše tu može da dođe do neslaganja sa ijekavicom, ali Bože moj. Sve u vemu interesantna aplikacija, mada će meni uvek biti lakše da tastaura stalno bude na Serbian (latin), a manje kombinacije radim samo za nešto egzotčinije znakove kao što su @, {} ,[] i slično.

Spawn BG
22.4.2006, 23:55
... mada će meni uvek biti lakše da tastaura stalno bude na Serbian (latin), a manje kombinacije radim samo za nešto egzotčinije znakove kao što su @, {} ,[] i slično.
Egzotičniji znakovi? Na SR latin se dobijaju kombinacijom ctrl+alt+V(@)B({) itd, a još jednostavnije sa desnim alt (Alt Gr)+V, B, N...

aerochivija
23.4.2006, 4:25
Jedini problem je kad bih hteo da ukucam IĆ broj, onda ukucam C, pa bilo šta osim Q, pa onda Q, pa obrišem karakter između Ci Q. Ili lakše, odem u Task manager, koknem proces srpskey, i mogu da napišem ICQ... Posle restartujem iz system32 i opet imam IĆ broj. Ali, da ne tupim, jer ovakvom poklonu se u source code ne gleda... Dobar programčić, koristan.

Magneto
23.4.2006, 11:32
Egzotičniji znakovi? Na SR latin se dobijaju kombinacijom ctrl+alt+V(@)B({) itd, a još jednostavnije sa desnim alt (Alt Gr)+V, B, N...
Poenta ove poruke je? Ako ih već kucam onda valjda znam moguće kombinacije. No, uvek je lakše praviti kombinacije za neke znakove poput ovih koje sam nabrojao, nego za slova koja neuporedivo češće koristim pri kucanju.

srpskey
23.4.2006, 22:29
Jedini problem je kad bih hteo da ukucam IĆ broj, onda ukucam C, pa bilo šta osim Q, pa onda Q, pa obrišem karakter između Ci Q. Ili lakše, odem u Task manager, koknem proces srpskey, i mogu da napišem ICQ... Posle restartujem iz system32 i opet imam IĆ broj.

Ja koristim "c space backspace q" za te retke slučajeve gde se kombinacija potrefi sa nekom postojećom rečju. "Q" je zgodan pošto je na tastaturi relativno blizu "C".

Inače, program je promenjen na predlog mnogih korisnika tako da se DJ ne pretvara u Đ, već DQ (uglavnom zbog "gdje", "ovdje", "odjednom" i sl.)

ZoNi
24.4.2006, 0:50
a da li moze neka hotkey kombinacija koja bi privremeno gasila srpskey?

npr da CTRL+SHIFT ponistavaju srpskey? a ovo za DQ mi se ne sviđa :(

idealno bi bilo kad bismo sami mogli da pravimo sopstvene "kratice" ;)

srpskey
24.4.2006, 1:29
a da li moze neka hotkey kombinacija koja bi privremeno gasila srpskey?

Koji bi bio razlog da gasiš srpskey? :)

npr da CTRL+SHIFT ponistavaju srpskey? a ovo za DQ mi se ne sviđa :(

Osim što ti se ne svidja, jel' postoji neki drugi racionalan razlog? :boxing: ;) DJ je postojalo ranije ali su se svi žalili na "odjednom", "gdje", "odj€bi", "ovdje" i slično. Ja i inače kucam "dj" a ne "đ", ali eto, ko više voli "đ", može da ga ukuca.

srpskey
24.4.2006, 1:30
heh....a gde je source...;)

Šta će ti? ;)

ZoNi
24.4.2006, 1:50
1. Koji bi bio razlog da gasiš srpskey? :)
2. Osim što ti se ne svidja, jel' postoji neki drugi racionalan razlog? :boxing: ;) DJ je postojalo ranije ali su se svi žalili na "odjednom", "gdje", "odj€bi", "ovdje" i slično. Ja i inače kucam "dj" a ne "đ", ali eto, ko više voli "đ", može da ga ukuca.
1. pa, da bih recimo jednostavno npisao "odjednom" :)
2. da, taj sto je uobicajeno da je DJ = Đ...

ali, jos jednom: program je super :)

evo sad cu ga predstaviti i na MyCity-ju ;)

Spawn BG
24.4.2006, 11:36
Poenta ove poruke je? Ako ih već kucam onda valjda znam moguće kombinacije. No, uvek je lakše praviti kombinacije za neke znakove poput ovih koje sam nabrojao, nego za slova koja neuporedivo češće koristim pri kucanju.
Nije mi bilo jasno ono "kombinacije... egzotični znakovi..." Svi znakovi su na tastaturi. Ako imaš tastaturu na kojoj postoje naša slova, onda ne vidim zašto "egzotični znakovi". Za mene je "egzotika" ako treba da na SRlat dobijem neki od npr. nemačkih slova sa tačkicama (npr. ä, ö) ili sl. a ne standardna slova i znakove (at, zagrade itd.).

srpskey
24.4.2006, 13:28
Nije mi bilo jasno ono "kombinacije... egzotični znakovi..." Svi znakovi su na tastaturi. Ako imaš tastaturu na kojoj postoje naša slova, onda ne vidim zašto "egzotični znakovi". Za mene je "egzotika" ako treba da na SRlat dobijem neki od npr. nemačkih slova sa tačkicama (npr. ä, ö) ili sl. a ne standardna slova i znakove (at, zagrade itd.).

Srpskey nije za ljude koji koriste tastature sa našim slovima. Da citiram tekst sa web stranice:

ovaj program može da posluži ljudima koji su naviknuti na US tastaturu ali svejedno imaju potrebu da povremeno ili često kucaju srpske dijakritičke znakove, a bez namere da okrenu čitav raspored tastature naglavačke samo da bi ukucali jedan e-mail na srpskom.

Nadam se da je sada jasnije. :)

Spawn BG
24.4.2006, 14:48
Navikli... ?! Gospoda iz Microsofta su nam u jesen '01 omogucili da koristimo svoja slova, a nama ni pet godina nije dosta da promenimo navike (ni korisnici, ni distributeri hardvera, tj. tastatura). Neki se i dalje igraju YUSCII fontovima... p.s. ono omogucili bez nasih slova zbog pristupa sa mobilnog telefona...

Magneto
24.4.2006, 14:54
Nije mi bilo jasno ono "kombinacije... egzotični znakovi..." Svi znakovi su na tastaturi. Ako imaš tastaturu na kojoj postoje naša slova, onda ne vidim zašto "egzotični znakovi". Za mene je "egzotika" ako treba da na SRlat dobijem neki od npr. nemačkih slova sa tačkicama (npr. ä, ö) ili sl. a ne standardna slova i znakove (at, zagrade itd.).
Ništa ti ne kapiraš. 'Ajde ovako: Ako već moram da pravim kombinacije više tastera za neke znakove, poput ovih što sam naveo u prethodnim porukama, onda ne moram to isto da radim i za slova koja jako često koristim u svakodnevnom kucanju (forum, tekstovi, mail itd.). Egzotični ili ne, tako je stanje kod mene.

DragonSlayer
4.5.2006, 15:53
Program je OK, ja sam kucao na US tastaturi 5 godina pre pojave srpske varijante, i dan danas kucam na US tastaturi, kad mi zatreba nase slovo alt+shift da prebacim na serbian latin, pa ukucam, pa vratim na US. Najvise mi je u serbian smetalo @, i sto je Y=Z i obratno, i ostao sam veran US-u, i iz tih razloga smatram da je ovo odlican programcic, i sada cu da ga instaliram, a ko ima primedbe, ne mora da ga instalira. Ajd, zdravo...

Spawn BG
5.5.2006, 15:19
Program je OK, ja sam kucao na US tastaturi 5 godina pre pojave srpske varijante, i dan danas kucam na US tastaturi, kad mi zatreba nase slovo alt+shift da prebacim na serbian latin, pa ukucam, pa vratim na US. Najvise mi je u serbian smetalo @, i sto je Y=Z i obratno, i ostao sam veran US-u, i iz tih razloga smatram da je ovo odlican programcic, i sada cu da ga instaliram, a ko ima primedbe, ne mora da ga instalira. Ajd, zdravo...
Pošto su nam Nemci malo bliže od Amera, kod nas je u upotrebi takozvani nemački "QWERTZ" raspored slova za razliku od US "QWERTY". Pitaj nekog ko je učio daktilografiju...

priest (of_the_moon)
5.5.2006, 16:57
Hey ovo je veoma interesantno. Imam sutra viška slobodnog vremena i nadam se da neće smetati ako Srpskey dobije malu konkurenciju. :)

DragonSlayer
7.5.2006, 16:27
Konkurencija je uvek dobra, ako je zdrava i postena. Ovo kucam na caletovom PC-u, gde mu jos nisam "instalirao" SrpsKey. Zato nema efekta. Kod mene vec uveliko radi, i zadovoljan sam.

Tetanus
13.5.2006, 21:28
Instalirao, probao (kod mene nece da radi), unistalirao,
U svakom slucaju sjajna ideja,

AstraLogos
13.5.2006, 23:51
Instalirao, probao (kod mene nece da radi), unistalirao,
U svakom slucaju sjajna ideja,
Instalirao :confused: Pa kod mene stoji na desk topu i samo kiknem na ikonicu i nista se ne instalira a radi. ;)
Odlicna ti je ideja Srpskey pogotvovo sto koristim englesku tastaturu i QWERTY raspored. Tako sam naucio u ekonomskoj skoli, slepo kucanje 4 godine.
Pozdrav i jos jednom :aplauz:

prvul
14.5.2006, 0:33
Skinuo sam ga i ja, upravo sada isprobavam kako funkioniše, na forumu radi :), u xchat-u ne :( U svakom slučaju ne škodi, što znači da koristi :aplauz:

Tetanus
15.5.2006, 18:51
Instalirao :confused:

Lapsus :boodala:

Djordje81
5.6.2006, 20:06
Здраво свима.:ciao:
Ово је слична проблематика. Додао сам у language bar и
руски језик, али за разлику од српске ћириличне сигнатуре где
се нпр кад притиснем R добијем Р, или D-д, F-Ф итд у руском језику
и када притиснем неко заједничко слово добијем неко друго. Јел има
неки програм да се ово предефинише?:confused:

daedalus
6.6.2006, 9:35
da li sam to samo ja ili...? pritiskom cx=ništa; dq=ništa i cq=ništa, za razliku od njih ž i š rade potpuno normalno :confused:

JohnnyB
6.6.2006, 16:07
Skinuo sam program instalirao i - oduševio se :aplauz: svaka čast na programu, olakšao mi je život. Ko je čitao neke moje ranije postove (ne kažem da ih je puno, bar ne na ovom forumu) primetiće ogromnu razliku... :) koristim us tastaturu i mrzelo me da prebacujem na srpski samo zbog slova Z. ovo me je spasilo.... Samo nastavi tako

daedalus
7.6.2006, 18:44
da li sam to samo ja ili...? pritiskom cx=ništa; dq=ništa i cq=ništa, za razliku od njih ž i š rade potpuno normalno :confused:

malo sam pogledao bolje i shvatio da program radi savršeno u Wordu ili u MSNmessengeru; opet, na forumima ne mogu da otkucam gorepomenute kombinacije :paranoia: :confused:

neko ima ideju šta je problem?

zikaprof
9.6.2006, 14:22
Po prvi put sam na forumu,pa ako nesto budem i "lupio",ne zamerite.
Do juce Srpskey je odlicno funkcionisao,a onda se samo pojavilo:
"Instalacija srpskey-a nije uspela

Morate imati administrativne privilegije da biste mogli da koristite ovaj program.

Razlog - kopiranje programa u System 32 folder nije uspelo"

O cemu se ovde radi?

p.s. U svetu kompjutera ja sam tek pocetnik,pa ako ovo pitanje nekome izgleda smesno,neka ne zameri.
Unapred hvala na pomoci.

Bug[Su]
12.6.2006, 10:03
po meni bi bolje bilo da je tj=ć , sh=š , dj = đ , bilo bi dobro da ima opcije i da svaki korisnik sebi namesti kako mu je lakše

P.S meni ne radi dj :(

ZoNi
12.6.2006, 19:12
']bilo bi dobro da ima opcije i da svaki korisnik sebi namesti kako mu je lakše

P.S meni ne radi dj :(
slazem se sa tobom 100% :) vec sam predlozio takvu mogucnost autoru...

PS. jesi probao DQ?

Bug[Su]
12.6.2006, 19:40
axa ipak je DQ a pisalo je da je dj :/
josh samo dan nam stavi sejting i bice odlican programcic :) + malo je ime :/ nacionalno :/

ZoNi
12.6.2006, 22:59
']1. axa ipak je DQ a pisalo je da je dj :/
2. josh samo dan nam stavi sejting i bice odlican programcic :) + malo je ime :/ nacionalno :/
1. hm... citaj pazljivije ;)
http://www.sk.co.yu/forum/showpost.php?p=65715&postcount=8

2. podesavanjaaaaaaa :)
--- a ime je meni bas super ;)

Oliver
27.11.2006, 3:33
A šta fali ovome u windowsu?
dq? sh?

Freško
27.11.2006, 4:34
Programče je stvarno super je i vrlo je praktican . Jedino mi se ne sviđa to što nema svoju ikonicu u system tray-u kako bi mogao da se lakše isključi kada se nešto kuca na stranom jeziku.... Nemam drugih zamerki programce je fenomenalno...

urke
27.11.2006, 9:34
A šta fali ovome u windowsu?
dq? sh?

Hehehehe :rofl: Fali to što „nije praktično” (kako autor programa kaže) da svaki čas šaltuješ iz engleskog u srpski, jer se gubi vreme na šaltanje :a_whistli Mada mi nije jasno kako nije gubljenje vremena da umesto pet kucaš deset karaktera, ali ajd sad, šta ja znam :kreza:

A usput, treba da znaš da dodaš naš latinični i ćirilični raspored da bi to uradio. :icon_stud

SirDuck
27.11.2006, 11:19
Evo da isprobam program.
Sad sam ga skinuo i pokrenuo, pa da vidimo kako radi :)
Koji sam ja baksuz, nijedno srpsko slovo dosad.:rofl:

Super je šćčž :)
E ovo ce stvarno da mi olakša kucanje.:n_klanja:

Spawn BG
27.11.2006, 13:24
Mada mi nije jasno kako nije gubljenje vremena da umesto pet kucaš deset karaktera, ali ajd sad, šta ja znam
I koji to karakter ima u EN USA koji nema u SR LAT?
Mali dodatak: mislim da je i u EN UK raspored QWERTZ (mislim, nisam siguran)

urke
17.2.2007, 11:37
@Spawn BG: Pa ni jedan. Sva slova su tamo gde i treba da budu, s tim što su recimo uglaste zagrade, crta i kosa crta, apostrof, navodnici... na malo drugačijim mestima, pa se treba „navići“ na njih.

Recimo, ja imam postavljen samo srpski latinični i srpski ćirilični raspored, nemam engleski, i kada mi treba da otkucam www, to radim sa srpskim latiničnim, а у истом моменту могу да пишем и ћирилицом са потпуно истим распоредом карактера на тастатури као и код српског латиничног распореда. Dakle, ne treba nikakvo dodatno privikavanje, treba samo da znaš da postoji Keyboard Layout.

DragonSlayer
17.2.2007, 12:34
Vi kako hoćete, ja mesecima koristim US u kombinaciji sa SrpsKey-em, i prezadovoljan sam. Do sada sam već toliko navikao na ovaj sistem, da se pitam kako sam do sada mogao bez njega.
Ovde je reč o nama koji imamo QWERTY tastature, kojima je @ na dvojci, ""' pored enter-a, i pokušao sam na Serbian latin, par nedelja, ali jednostavno nije išlo, tako da sam kucao bez Š Ć Č Ž i ostalih.... A sada, sve u full-u... I programčić sam preporučio mnogima, i dosta njih ga je prihvatilo....

urke
17.2.2007, 19:43
Da li si nekada čuo za ovo --> http://www.klm32.com (http://www.klm32.com/KbdEdit.html) ?

DragonSlayer
22.2.2007, 9:26
Čini se da je dobra fora, ali nemam sad mnogo vremena, pogledaću kad imam...

chux
20.4.2009, 0:31
koristio sam i koristim na poslu srpskey svakodnevno i redvno, mnogo mi brzine daje pri kucanju. ali eto kuci sam instalirao win 7 i program javlja gresku da ne moze da se kopira u folder system 32 jer nemam dozvole, pokusavao sam ga pokrecem kao admin ili preko win7 troubleshoting sistema ali bezusno, postoji neka alternativa ?

Spawn BG
20.4.2009, 9:29
Ima... Tastatura sa srpskim slovima, odgovarajuće regionalno podešavanje i malo navikavanja, ili ovo
Da li si nekada čuo za ovo --> http://www.klm32.com (http://www.klm32.com/KbdEdit.html) ?

Freško
28.4.2009, 23:49
Pozdrav ljudi , imam ogromantan problem sa ovim fenomenalnim programcicem od kako sam presao slimo prilika sa Win XP x64 na Vistu x64 .

Elem problem je u tome sto programce odbija da se instalira i izbacuje sledecu poruku .

http://img530.imageshack.us/img530/6994/srpskey.th.jpg (http://img530.imageshack.us/my.php?image=srpskey.jpg)

Posstoji li resenje za ovaj problem ili neko mozda zna za neki drugi program koji moze da odradi indenticno stvari !?


Edit : Stvarno sam genije , pronašao sam rešenje za instalaciju . Elem programč treba "ručno" iskopirati u folder System32 ,koji se nalazi na putanji : (C:\Windows\System32) a zatim ga odatle treba startovati uz pomoć u komande [Run as administrator]

Spawn BG
29.4.2009, 8:23
Verovatno i W7 korisnici treba da urade isto ;)

zakzizu
11.3.2010, 18:20
što kasperski 2010 javlja virus pri pokretanju?koristim kod mene na kompu ovaj program i pošaljem drugu kaže javlja mu virus

Sass Drake
11.3.2010, 18:59
što kasperski 2010 javlja virus pri pokretanju?koristim kod mene na kompu ovaj program i pošaljem drugu kaže javlja mu virus

Meni ne javlja nikakav virus. Jedina stvar koju bi mu Kasperski prijavio je pokušaj izmjene sistemskog fajla i jednostvano klikne na „Allow”.

zakzizu
11.3.2011, 11:19
koristio sam do pre neki dan ovaj programcic koji je super i onda mi odjednom avast izbaci kao da je virus?u cemu je fora

ZoNi
11.3.2011, 11:23
Iako ja podržavam postojanje ovakvog programa, mnogo me interesuje ZAŠTO bi ga neko koristio?

zakzizu
11.3.2011, 11:35
zbog slova šćžčđ koja ovako nemam

ZoNi
11.3.2011, 11:37
zbog slova šćžčđ koja ovako nemam
U kom smislu ih nemaš? Nemaš tastaturu sa našim slovima (to je uslovno rečeno, problem samo ako koristiš laptop) ili nemaš instaliran srpski raspored (to definitivno nije validan razlog ;) )?

zakzizu
11.3.2011, 11:38
nemam tastaturu sa nasim slovima,ovo za instalaciju srpskog rasporeda ne znam sta konkretno znaci

ZoNi
11.3.2011, 13:09
nemam tastaturu sa nasim slovima,ovo za instalaciju srpskog rasporeda ne znam sta konkretno znaci

Start / Settings / Control Panel / Regional and language options / Languages / Details / Add
I izabere se željeni jezik. Srpski, bosanski, crnogorski, maternji, hrvatski. Koji vam je god volja. Latinica ili ćirilica.

Ili detaljnije:
http://serbianforum.org/tutorijali/180440-srpska-slova-u-elektronskoj-komunikaciji.html

zakzizu
11.3.2011, 13:15
a to,probao sam to i onda mi se cela tastatura pobrka,slovo z mi je slovo y,tacke na ctrl+pojma nemam sta tako da sam odustao od te varijante

ZoNi
11.3.2011, 13:21
a to,probao sam to i onda mi se cela tastatura pobrka,slovo z mi je slovo y,tacke na ctrl+pojma nemam sta tako da sam odustao od te varijante
:)

Kupi našu tastaturu, to bar nije skupo.

zakzizu
11.3.2011, 13:57
znam da nisu,nego me mrzi da idem da kupim :D,koliko moze kostati neka normalna(obicna)?

A M G
11.3.2011, 14:29
Imas tastature sa srpskim slovima i za ispod 1.000 dinara.

ZoNi
11.3.2011, 14:54
znam da nisu,nego me mrzi da idem da kupim :D,koliko moze kostati neka normalna(obicna)?
A4tech, Genius i slične: 400 din :)

zakzizu
11.3.2011, 19:45
moracu uzeti neku

PsyDuck
26.3.2011, 16:54
ja bi na keca kupio tastaturu sa domaćim slovima samo da nisu obrnuli naopako ceo deo sa interpunkcijom ...
kad odem kod ortaka [koji ima srpski lejaut na tastaturi] mi treba pola sata da napišem nešto jer se neko našao pametan da metne '@' na V i sl.

i to mi nikada neće biti jasno zašto su toliko izmešali znakove...
kapiram, nakon nekog vremena bi se navikao, baš kao što sam se navikao na EN qwerty da kucam - pa maltene na slepo...!

ZoNi
26.3.2011, 18:54
ja bi na keca kupio tastaturu sa domaćim slovima samo da nisu obrnuli naopako ceo deo sa interpunkcijom ...
kad odem kod ortaka [koji ima srpski lejaut na tastaturi] mi treba pola sata da napišem nešto jer se neko našao pametan da metne '@' na V i sl.
Ko zna kakve li su tek kineske, indijske ili etiopske tastature :D

water wizard
26.3.2011, 19:33
pa ja kad sam počinjao napisao sam flomasterom na beloj tastaturi slova dok se nisam naučio :)

PsyDuck
18.12.2011, 16:35
jel ima neko izvorni kôd ovog programa...?
mislim, super je program, ali mi u x64 programima ne radi... nego izbacuje sx, dq i sl.
imam win7 na 64b, za početak mi ne radi u najobičnijem notpedu, a da ne spominjem neke druge stvari...

ili - ako je autor međ' prisutnima, da se sam pozabavi time...
a čini mi se da nije, pošto mu je zadnja aktivnost bila - 15.12.2006 u 17:59h