PDA

Prikaži potpunu verziju : Svi koji imaju NEC (bilo koji)...


REDisLAW
21.4.2006, 18:36
Slična "komšijskoj" temi, zamo za NEC DVD rezače...
Dakle, ko ima? Utisci? Pomoć? Kako rade, i sl...
Evo ja imam NEC DVD/RW ND3540A... i extra reže i čita... Primera radi, malo pre sam ceo DVD narezao za 4:48 min...

Che_
21.4.2006, 20:04
Ja imam NEC 2510a i radi besprekorno

Boza
21.4.2006, 20:08
:n_klanja: 3540 :n_klanja: vise sam nego prezadovoljan!!!

Metaličar
21.4.2006, 20:12
Ja imam Nec DVD/RW ND3500A vec godinu i po dana narezao sam dosta dvd-a i nisam imao nikakvih problema iako nisam nikad updejtovao firmware.Odlicno cita ostecene medije koje recimo LG nije mogao da procita.Kupio sam ga posle teksta iz SK-a kada je bio malo bolji od Pioneera 107.

voodoo_
21.4.2006, 20:16
Imam 3520, apdejtovao firmware na 3.05 zarad boljeg kvaliteta traga, reže odlično.

TheProphecy
21.4.2006, 20:18
Imam 4551,dobro reze i cita.Takodje imam i LG citac koji je ocajan!

Flavio
23.4.2006, 1:14
Imam ND-3540A.Zadovoljan sam rezanjem (DVD5,16x=6:15:00),sasvim solidan.Takodje,imam i GigaByte GO-D1600C (samo DVD-ROM),za koji bih rekao da malo bolje cita od NECa (a sobzirom da je NEC rezac,to mu bas i nije neka preporuka).
Mada :dedica:
ako se koristi prvenstveno za rezanje,verovatno je svaki dovoljno dobar (tu mesta nema za LG krsh:nov_mad2: ) a netreba se ni nadati nekim dometima uz ulaganje od samo 45-6 eura u rezac!Dok su bili stvarno dobri,dobro su i kostali.J...s ga,tako je to!:a_whistli

Eni
23.4.2006, 2:58
NEC ND-3520A i radi zadovoljavajuce.... CD-ove nekad nece da prepozna koje je MSI-CDR citao fenomenalno, i desilo mi se do sad da su pukla 3-9 CDa i bar 2-5 DVDa.... (ukupno sam mozda narezao 30 DVDa i jedno 50ak CDa za manje od godinu dana) mozda da updateujem firmware.... ma, uglavnom radi OK za moje potrebe...

nature
23.4.2006, 3:10
ja imam nec 3540a,pioneer 110 i neki lg dvd.Sto se tice nec super rezac ali toliko lose cita diskove da mi dodje da ga izlupam dok na pioneeru sve uredno radi.Ipak je pioneer bolji od NEC-a:nov_explo

brainZ
23.4.2006, 12:24
3540, rezanje, citanje, ripovanje - sve vrlo dobro. FW azuriran sa 1.01 na 1.03 zarad kompatibilnosti sa pojedinim medijima, inace sve vreme funkcionise kako treba. Satisfied customer...

jagodanbg
23.4.2006, 13:25
ja imam nec 3540a,pioneer 110 i neki lg dvd.Sto se tice nec super rezac ali toliko lose cita diskove da mi dodje da ga izlupam dok na pioneeru sve uredno radi.Ipak je pioneer bolji od NEC-a:nov_explo
ja imam 3550 pola godine i reze do j*j* ali takodje lose cita pogotovo dvd-rw sa njima se bas muci, znaci kupim nov verbatim rw i ubacim i nece da ga procita, od ortaka uzmem isto verbatim sa nekim igricama isto rw i ucita ali kad kopira na pola zakuca i kaze da ne moze da procita i odnesem disk kod ribe i na asus-ovom sve cool!

urke
23.4.2006, 15:38
NEC ND-3540A firmware narokan na 1.W7, star 7 meseci, nije mnogo narezao (stotinak DVDova i dvadesetak puta DVD+RWove). Imam loše iskustvo sa DVD+R medijima (čas oće čas neće da reže, zato sam i flešovao firmware, prvo fabričkim pa posle hakovanim, al problem nije rešen) ali sve ostalo ždere. E da, nisam probao da li i kako reže pod Windowsom.

Dj_Losmi
23.4.2006, 17:09
Imam NEC 9300A, narezao sam preko 400 diskova(cd naravno) i zaista se isplatio.Jos uvek reze!A i kad sam ga kupovao bio je jeftiniji u odnosu na konkurenciju.

drgonzo
23.4.2006, 20:45
3540A, radi ok :)

Eddie
23.4.2006, 23:31
Imam 3540A oko 7 meseci.Za to vreme je uspesno (100%) narezao oko 80 dvd(verbatim,philips) i desetak cd (verbatim).Medjutim kao citac se i nije proslavio,ASUS ga je razbio!:(

REDisLAW
24.4.2006, 11:04
E, zaboravih da kažem... Ja imam Combo... Tako da... Naravno da neće toliko dobro da čita... On je prvenstveno REZAČ...

Usamljeni Revolveras
24.4.2006, 15:19
Imam NEC 3550 i odlican je. Pre njega sam imao Pionner 109x, pa 110d i ni jedan ni drugi nisu hteli da rezu. Prosto neverovatno. Ovde neki kazu da su zadovoljni sa pioneero, pa prema tome zakljucak je - sta ti zapadne, to ti je. Ocu da kazem oni naprave nekoliko stotina hiljada rezaca i naravno da nece svi biti ispravni. I sada je samo pitanje koji izvuces (ispravan ili neispravan). Tako je to... ;) :Freddy:

Rocker
30.4.2006, 23:20
Ja imam stari NR7900 (24x CDRW), narezao 800+ CD-a, radi k'o zmaj i dan danas, vrrrrlo retko je nešto čitao. Imao sam 3540, bio je OK, ali sam ga uz doplatu od 5e zamenio za 4551 (zbog "tetoviranja") koji sad imam. SA NEC-om nikad nisam imao frke kao neki ljudi. Uvek sam ih koristio samo za rezanje. Za čitanje Plextor DVD-ROM i 'ladovina:qliranje:

REDisLAW
2.5.2006, 12:06
E ja neznam odakle svi ti problemi sa čitanjem. Meni extra i čita i reže...

Flavio
2.5.2006, 13:14
E ja neznam odakle svi ti problemi sa čitanjem. Meni extra i čita i reže...

Ko bi znao ...
Konkretno,imam jedan ne bas jako izguljen/izgreban Princo CD-R na kome je "Knoppix 3.7 Live CD".Kad sam ga probao u Sony CDU 5221 (CD-ROM),Sony CRX210 (CD-RW) i NEC 3540 jedva ili nikako je boot-ovao;jedino je iz Gigabyte DVD-ROMa proradio dovoljno funkcionalno,mada ne dovoljno da bih iskopirao CD na nov neostecen disk.
To je jedno od mojih iskustava sto se tice loseg citanja!Napomena da je tada NEC bio gotovo nov sa narezanih jedva 10-15 diska.:n-cc2:

firefly
2.5.2006, 13:24
Gigabyte dvd rom je lud,cita sve zivo.Samo mi nije jasno iz cije je fabrike izasao.?

Flavio
2.5.2006, 13:52
Koliko sam ja u toku,treba da je "Made by LiteOn" a samo "Packed by GigaByte".;)

ACAC
3.5.2006, 0:24
Ima NEC-ND4550A star je oko 6 meseci . Mislim da je bolji rezac nego citac bas kao sto mnogi tvrde ovde kao i na drugim forumima , moja losa iskustva sa ovim rezacem pocinju sa dvd-diskovima narezanim na Asus-ovom DVDRW-u ali najvece razocaranje je "DIGITAL DVD" tj. sva tri koja su do sada izasla - "Plese insert a disk ...... " koji je vec unutra vec 15-ak min.
Mozda bi mi neko preporucio dobar DVD-ROM pa da kompletiram stvari npr. LITEON , PLEXTOR , ASUS , TDK itd. unapred hvala

Cleric
3.5.2006, 0:56
BenQ DW1655

Pogledaj posebnu temu o ovom uredjaju.

Cleric
3.5.2006, 1:03
Ako hoces samo da kompletiras masinu sa jednim DVD-ROM citacem pronadji:
Plextor PX-130A

Mr. Garrison
3.5.2006, 2:50
kakav je taj Plextor?
inace, imam 3540A i vise sam nego zadovoljan sa njime. narezao sam 50 raznoraznih medija i nijedan medij nije puk'o. za citanje ga uglavnom ne koristim, jer imam Asus DVD ROM u koji trpam sve i svasta. i on radi vec 2 godine.

REDisLAW
3.5.2006, 18:45
Ko bi znao ...
Konkretno,imam jedan ne bas jako izguljen/izgreban Princo CD-R na kome je "Knoppix 3.7 Live CD".Kad sam ga probao u Sony CDU 5221 (CD-ROM),Sony CRX210 (CD-RW) i NEC 3540 jedva ili nikako je boot-ovao;jedino je iz Gigabyte DVD-ROMa proradio dovoljno funkcionalno,mada ne dovoljno da bih iskopirao CD na nov neostecen disk.
To je jedno od mojih iskustava sto se tice loseg citanja!Napomena da je tada NEC bio gotovo nov sa narezanih jedva 10-15 diska.:n-cc2:

Dobro, ali zato kao rezač b.r.i.j.e.!

ACAC
3.5.2006, 23:56
Ako hoces samo da kompletiras masinu sa jednim DVD-ROM citacem pronadji:
Plextor PX-130A

Innteresuje me samo da li je tisi u odnosu na LITEON ili ASUS ?

evanghelion
4.5.2006, 2:17
Imam 3540a. Super reze malo slabije cita a i nije mnogo bucan. :qliranje:

Covenant
4.5.2006, 11:53
Imam Pioneer 110D i veoma sam zadovoljan-relativno skoro je kupljen i vec sam narezao jedno 50-ak DVD-ova i nesto CD-ova sam njim-problema sam imao samo par puta-kod druga nije hteo da procita jedan kod mene narezani Sky DVD na PS2(koji mu i inace slabije cita diskove posto je laser vec pohaban)i sa dva Verbatima-jedan na koga sam narezao neke filmove i koga moj rezac posle rezanja hoce tek da prepozna iz dva,tri pokusaja-verovatno je bio u pitanju falican disk,i jedan drugi,za koje mi je prijavio drug da nece da ga procita kod njega,a kod drugih(koji inace imaju losi LG DVD-ROM) i kod mene radi perfektno-pretpostavljam da lik ima krs citac....
Sve DVD-ove mi je procitao bez problema,izuzev jednog poprilicno izgrebanog Princa,a nije hteo da procita i jos neke silver no-name CD-ove najgoreg kvaliteta...
U samom startu sam zazirao od NEC-a-kod par mojih prijatelja je crkao posle par rezanja,a i benchmark testovi nisu bas toliko merodavni-NEC je uvek dobar na njima,a mnogo je bitnije kako ce uredjaj i raditi u trajnoj eksploataciji-a tu je Pioneer daleko ispred njega,bar po meni...
PoZ!

Rocker
6.5.2006, 2:02
kakav je taj Plextor?
Taj plextor je odličan! Imam i malo stariji model PX 116A kao i ovaj 130. Čitaju sve bez problema. Ovaj 130 je samo malo upicanjen: tiši mehanizam, malo je kraći i malo brži. 116 imam oko godinu i po a 130 oko 8 meseci. Oba se rasturaju od rada (na različitim mašinama) i nema nikakvih problema. Samo da znate svi vi koji ste se obradovali, ovi čitači koštaju koliko i NEC rezač, pa ako ste i dalje zainteresovani, svaka preporuka! :aplauz:

Lord_Master
6.5.2006, 21:42
Hmm... NEC kao NEC neje los :) Ali pokvario sam utisk o njemu, kada sam bas komentariso o njemu sa prijateljem koji ima CD Club, kaze da je Ok sto se tice rezanja, ali da nece bas da cita... On ima LG i NEC i bolje mu je se pokazao LG ;)


Inace Nec je OK:alealeee:

pokojni_toza
13.5.2006, 23:16
Ja imam NEC DVD/RW ND3540A

Pre njega sam imao 2 109-ke, ali se (čudnog li čuda) nisu dobro pokazale (čitaj : brzo su riknule od prekomernog rezanja). Nekonja radi ki besan. Mislim da sam narezao preko 500 DVD-a od kad ga imam (6 meseci). Toplo preporučujem svima....

p.s.

nešto sam čuo da je Pioneer 111 dobar....skoro kao 108...
jel istina to što ljudi zbore?

REDisLAW
18.5.2006, 20:07
Ja imam NEC DVD/RW ND3540A

Pre njega sam imao 2 109-ke, ali se (čudnog li čuda) nisu dobro pokazale (čitaj : brzo su riknule od prekomernog rezanja). Nekonja radi ki besan. Mislim da sam narezao preko 500 DVD-a od kad ga imam (6 meseci). Toplo preporučujem svima....

p.s.

nešto sam čuo da je Pioneer 111 dobar....skoro kao 108...
jel istina to što ljudi zbore?

Čudnog li čuda, i ja sam tako čuo!:D
Negoooo, kažem ja da 3540A reže dobro... (po 6x)

DukeofSerbia
22.5.2006, 19:54
Ja imam NEC ND-3500A i imam ogromnih problema (poslednjih mesec dana) sa snimanjem prepisivih cd-a u kombinaciji sa bilo kojim Nerom. Ne mogu da ih brisem (pa radim iy Explorera), a kad Nero snimi, WinXP javi Runtime Library C++ i onda moram da "ubijem" Nero iz Task menadzera. Uzas. A disk je savrseno srezan! Da poludim...:confused:

Ako neko ima resenje bicu mu zahvalan. Moze i putem pp-a.

veljadj
22.5.2006, 22:15
U lap topu imam NEC DVD RW ND6500A I extra sam zadovoljan,reze i cita bez problema!!!:alealeee:

Rocker
23.5.2006, 21:17
Ja imam NEC ND-3500A i imam ogromnih problema (poslednjih mesec dana) sa snimanjem prepisivih cd-a u kombinaciji sa bilo kojim Nerom. Ne mogu da ih brisem (pa radim iy Explorera), a kad Nero snimi, WinXP javi Runtime Library C++ i onda moram da "ubijem" Nero iz Task menadzera. Uzas. A disk je savrseno srezan! Da poludim...:confused:

Ako neko ima resenje bicu mu zahvalan. Moze i putem pp-a.
Evo šta meni pada na pamet. Prvo: Win je negde prs'o, format C:;Drugo: RW ti je malo izgreban pa NEC ne može pravilno da zatvori sesiju, promeni disk ili nastavi da "ubijaš Nero" (ovo se i meni redovno dešava sa jednim DVD+RW, bez obzira na kom rezaču ga režem a disk je posle savršeno čitljiv);Treće: Laserska glava se već malo raštimovala, ili servis ili teraj dok radi!:ciao:

REDisLAW
23.5.2006, 21:20
Evo šta meni pada na pamet. Prvo: Win je negde prs'o, format C:;Drugo: RW ti je malo izgreban pa NEC ne može pravilno da zatvori sesiju, promeni disk ili nastavi da "ubijaš Nero" (ovo se i meni redovno dešava sa jednim DVD+RW, bez obzira na kom rezaču ga režem a disk je posle savršeno čitljiv);Treće: Laserska glava se već malo raštimovala, ili servis ili teraj dok radi!:ciao:

Ja tipujem na ono: Laserska glava zato što je i meni jedan tako otišo! Kad narežem disc i izvadim ga, on izgleda ko da sam orao s njim... Dakle, kaput servis!:odoK:

piskoonline
23.5.2006, 22:15
NEC2500A imam od kako se pojavio kod nas (mesec dana pre rezencije u SK-u) i koštao me 120€... i dalje odlično reže, ali ne voli da se u njega ubacuje smeće. Imam i 3520, i on reže super, a čita malo bolje od 2500A, ali zanemarljivo bolje i nešto brže. Kad su mediji ok, čitaju ludački brzo, ali kad nisu, zapinju i odustaju, ali ja sam i kupovao rezače a ne čitače... moj je zaključak: šta narežem na NEC-u, svagde može da se pročita, ali obratno ne važi... ko baš hoće da ubacuje razno smeće u svoju optičku jedinicu, neka kupi neki jeftini dvd-rom i neka ga aka do besvesti a nek reže na NEC-u, misli da je to dobitna kombinacija.

zWest
25.5.2006, 23:25
evo danas sam kupio nec 3550a narezao par cd i jedan dvd, nije bilo problema jedino mi je odbio narezati jedan ozgreban cdrw ali nakon formatiranja istog i to je proradilo.
inace ubacio sam jedan problematicni dvd i ocitao ga je dok moj stari dvd rom (Asus) nije hteo ni da pomisli da ga procita.

mezzano
25.5.2006, 23:38
I ja imam 3540A, mada sam hteo da kupim 4550, ali ga nije bilo u crnoj boji. Sve u svemu, zadovoljan sam, samo neka tako nastavi.

DukeofSerbia
31.5.2006, 18:40
Evo šta meni pada na pamet. Prvo: Win je negde prs'o, format C:;Drugo: RW ti je malo izgreban pa NEC ne može pravilno da zatvori sesiju, promeni disk ili nastavi da "ubijaš Nero" (ovo se i meni redovno dešava sa jednim DVD+RW, bez obzira na kom rezaču ga režem a disk je posle savršeno čitljiv);Treće: Laserska glava se već malo raštimovala, ili servis ili teraj dok radi!:ciao:

Bio mi je racunar u servisu u martu, jer je Win XP puk'o. Radio je normalno i onda negde od druge polovine aprila je poceo da se cudno ponasa Nero. Bio je 6.6.3.?. Stavio sam najnoviji i opet isto.

Danas pre podne mi je cak Nero Express odbio da napravi image fajl, a to je radio do "juce" normalno.

RW disk je potpuno nov i nema ni jednu ogrebotinu. Iz Windows Explorera snimanje i brisanje prolazi savrseno, dok iz Nera javlja Windows Runtime library C++, ma sta to znacilo.

Hvala na odgovoru.

Kum Ruzvelt
2.6.2006, 5:28
3540a, imao pionira 110 tri dana, nije hteo da cita original cd-ove, nista nisam mogao da instaliram. Nec maltretiram maksimalno, ostavljao sam ga da reze po 30 dvd na 8x bez pauze, nikav problem nije imao. Pukla su mi do sada 2 verbatima (od jedno 300) i jedan neki budjavi iz piljare. A kako cita ne znam, nisam ga za to uzeo.