PDA

Prikaži potpunu verziju : Novi Monkey Island(i) + Remake prvog dela


Densetsu
1.6.2009, 22:24
The Secret of Monkey Island: Special Edition

- Official website (http://www.lucasarts.com/games/monkeyisland)
- Xbox Live Arcade / PC
- Remastered graphics, sound and complete voice over
- Switch between new and old graphics with the press of a button
- Voice by Dominic Armato

Tales of Monkey Island

http://files.telltalegames.com/monkeyisland/talesofmi_guybrush_screenshot.jpg

-Official Website (http://www.telltalegames.com/monkeyisland)
- Created by Telltale games (Sam and Max, Strongbad, Wallace and Gromit)
- WiiWare and PC
- 5 Episodes
- Monkey Island 2 Era Guybrush

- Episode List:
- Launch of the Screaming Narwhal
- The Siege of Spinner Cay
- Lair of the Leviathan
- The Trial and Execution of Guybrush Threepwood
- Rise of the Pirate God


The Secret of Monkey Island interview/gameplay video (14 minuta)

http://e3.gamespot.com/video/6210375/

Tales of Monkey Island

http://www.youtube.com/watch?v=EHojfwdLucI

Nash Knight
1.6.2009, 23:59
Mnogo mi se vise mi svidja stara verzija, nekako je mracnija i atmosferichnija :dedica:
A i ne svidja mi se sto je novi deo ponovo u 3D, prestao sam da igram P&C avanture od kad su svi poceli da ih prave u 3D (Sam&Max su skoro jedini izuzetak)

Dio37
2.6.2009, 0:15
Ima tema o Monkey Island serijalu.

edit: http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=27224&highlight=monkey+island

Shlaymara
2.6.2009, 0:26
U pravu si, ima vec tema o starim Monkey Island igrama, li ovo je tema o novim;).
Mozda je cak treba razbiti na dve:icon_scra

r0nIn
2.6.2009, 1:36
Genijalno!! Hvala bogu da su se konacno sjetili da ozive Monkey Island:alealeee: Mada su ovaj rimejk mogli malo bolje da urade, ali i ovako dobro izgleda:P

zoran845
2.6.2009, 13:48
Gajbraš Tripvud je ranije bio geek (29317), sad će da ispadne hunk (29318 29319). :icon_scra

Mada, kad nema kiše - dobar je i grad.

dijego_
2.6.2009, 13:57
vise sam uzbudjen povodom rimejka nego novih epizoda. khm, epizoda.

rimejk cu verovatno igrati vise u old modu :D ali ovo je super ideja, i mislim da smo svi zeleli da cujemo Dominica Armata kako prica u prvom i drugom delu. ako nista, ostali su jako verni izgledu originalnih lokacija, sa nekim logicnim dopunama, kao sto je dock pored kafane npr. koji je prosiren tako da po recima lucasovca izgleda logicnije da su toliki pirati stigli do scumm bara.

http://e3.gamespot.com/story/6210601/the-secret-of-monkey-island-special-edition-first-look

gospodja sa gamespota nije postavljala toliko glupa pitanja (gamespot? talking about irony:D). hint sistem su i mogli da zaobidju ili ga naprave malo manje "casual"-im.

sto se telltalovih igara tice, vec vidim da su igraci digli kuke i motike povodom grafickog engine-a, upravljanja tastaturom i drugo.

nemam mnogo sta da kazem, osim

29321 :p

mada naravno, ako zaobidjemo pitanje grafike, interfejsa ili upravljanja, monkey island je ustvari all about

http://www.youtube.com/watch?v=1-9my0tsutw

ili

http://www.youtube.com/watch?v=wbTTyacCO5c

Shlaymara
2.6.2009, 15:12
@Zoran
Povucicu neke veze da ti umesto Deo inventara foruma pise Grumpy old gamer:p

Kao i Diego, i ja se vise radujem rimejku ali sigurno ga necu igrati u old modu (to sam mogao i do sad:p). Iako ga ne rade isti ljudi kao i orginala, a sudeci po slikama, rimejk se ni po cemu ne razlikuje sem po boljoj grafici, voiceoveru i muzici. Siguran sam da bi orginal izgledao ako ne isto, onda barem slicno rimejku da su u ono vreme za to postojale tehnicke mogucnosti.

A sto se tice epizoda, opet nisam pesimisti. Telltalesovci su bivsi Lukasovci, pravili su Sam & Max i sta mu je falilo? Nista. Mozda je nekim dzangrizavcima smetala malo drugacija grafika ili izvodjenje ali sto se tice atmosfere i humora, sve je bilo na svom mestu. Komotno moze da stoji rame uz rame sa Hit the Road. Nadam se da ce biti ista situacija i sa ToMI:).

Densetsu
2.6.2009, 15:32
Iako ga ne rade isti ljudi kao i orginala, a sudeci po slikama, rimejk se ni po cemu ne razlikuje sem po boljoj grafici, voiceoveru i muzici.

Samo toliko :kreza: Nadam se da ce tu biti i ctrl+w komanda :D (instant win)

Drago mi je sto se vracaju originalni voice actor-i iz Curse of The Monkey Island-a.

Dio37
2.6.2009, 16:46
A sto se tice epizoda, opet nisam pesimisti. Telltalesovci su bivsi Lukasovci, pravili su Sam & Max i sta mu je falilo? Nista. Mozda je nekim dzangrizavcima smetala malo drugacija grafika ili izvodjenje ali sto se tice atmosfere i humora, sve je bilo na svom mestu. Komotno moze da stoji rame uz rame sa Hit the Road.

Ne bih se slozio sa ovim. Telltale je svakako u stanju da napravi pristojnu igru, ali se ipak ne mogu porediti sa starim LucasArtsom. Od njih sam igrao ono malo sto su izdali od Bone-a i prvu sezonu S&M-a (da, Pjanovicu, ovo je dvosmisleno :D) i stekao sam utisak da oni uvek rade na igri toliko da bude pristojna, nikada ne dostizuci granicu "fantasticnog". Da, grafika je slabija, (sta ce nam 3D modeli u avanturi, stvarno?) ali su i humor i atmosfera na stepenici nize od originala. :icon_stud

edit: A ono najbitnije je da nove S&M igre nikada ne prelaze onu granicu otkacenosti koju je Hit the Road presao vec u introu, a to je bio zastitni znak te igre. Mislim na ovo:

http://i577.photobucket.com/albums/ss220/Shaper37/Igre/sammax_hittheroad_1993.jpg

--ComputerBoy--
2.6.2009, 17:00
A jel remake ide uz najnoviji deo ili to negde ima da se downloaduje?

zoran845
2.6.2009, 17:29
:offtopic:
Povucicu neke veze da ti umesto Deo inventara foruma pise Grumpy old gamer:p.Može, ali samo pod uslovom da imam Voltera Mataua (29328:to_care:) kao avatar. :D
Uzgred, ja sam samo "grampi", nisam "old gejmer" ;). Igram se jedva od 1994. a avanture plešem tek od 2000. :(

Он топик:

Raduje me римејк, ali ne razumem zašto Gajbraš mora da liči na Breda Pita ili nekoga (Džouija? :p) iz "Френдса". :confused:

... ono najbitnije je da nove S&M igre nikada ne prelaze onu granicu otkacenosti koju je Hit the Road presao vec u introu,...Potpisujem. "I knew he wasn't a real doctor!" :rofl: To su bila vremena... *sigh* :(

taXicity
2.6.2009, 23:56
Jeeeeeeeeeeeee.... :aplauz:I za rimejk i za nastavak. Prva avantura koju sam ikad odigrao (i jedna od prvih igara koje sam odigrao na kompu) bila Escape from Monkey Island, zbog ove igre sam i zavoleo zanr. Ne sumnjam u TellTale, obozavam Sam und Max i njihov humor, mada moram priznati da mi ipak nije svejedno. Jedino me nervira novi Guybrush - blagi uzas!!! Sto kaze zoran, Guybrush nije Bred Pit, nije ni Larry, ona bradica i ta *****a... Lik je nespretnjakovic, dobrica, umisljeni zavodnik... Sve suprotno od onoga kako sad igleda. Cak mi se ni LeChuck ne svidja. Ali dobro, zivi bili pa videli. Necu propustiti ni rimejk, niti nastavke, a da li cu se razocarati - to je druga stvar. (o epizodama necu ni da pricam, to jednostavno nije Monkey Island!!!)

Densetsu
3.6.2009, 8:37
Sto kaze zoran, Guybrush nije Bred Pit, nije ni Larry, ona bradica i ta *****a...

Imao je bradicu u drugom delu (LeChuck's Revenge) tako da ne znam sto ocrnjavas Telltale za ono sto su originalni tvorci igre uradili pre vise od 10 godina.

(o epizodama necu ni da pricam, to jednostavno nije Monkey Island!!!)

Ne znam da li se secas ali svaki Monkey Island je bio cela igra podeljena u vise epizoda ("The Three Trials", "The Bartender, the thiefs, his aunt, and her lover" itd.) tako da je ovo sto Telltale radi ista fora samo sto ces morati da sacekas malo duze da odigras drugu epizodu.

zoran845
3.6.2009, 9:36
Sto kaze zoran, Guybrush nije Bred Pit, nije ni Larry, ona bradica...

Imao je bradicu u drugom delu (LeChuck's Revenge)
Gajbraš Tripvud (Guybrush Threepwood), glavni junak serije Monkey Island NIKADA (do sada) nije imao (kozju) bradicu (mislim onu sa čekinjama, dlakama i tome slično).
U "LeChuck's Revenge" ima isturenu bradu (meso/kosti, ne dlake) pa ti se možda učinilo zbog pikselaste grafike. Ako mi ne veruješ, evo dokaza (http://www.youtube.com/view_play_list?p=82F2EA7F1D0DBCDE&search_query=monkey+island+2+walkthrough) pa gledaj.

... ne znam sto ocrnjavas Telltale za ono sto su originalni tvorci igre uradili pre vise od 10 godina.Sad znaš. Originalni tvorci nisu to uradili, Gajbrašu su bradicu (koja mu stoji k'o piletu kopačke) turili "mozgovi" iz TT ne bi li privukli mlađane igrače, jer (to svaki krelac zna) bradica je COOL :cool::boodala:.
Gajbraš je nespretnjaković, naivko, maltene blenta i ne treba da bude кул, to nije bila originalna zamisao njegovih tvoraca. Mogu sada od njega da prave Kolina Farela, ali to onda nije on.

Nije Gajbraš (avaj!) ni prvi ni poslednji napirlitani/"nafrizirani" lik - gledajte samo šta su napravili od (persijskog) Princa :boodala::boodala:.

Timemaster
3.6.2009, 10:31
A, pa Princ je tek posebna priča :D. Maneken pravi naš lepi :)... Ne znam, previše sam oduševljen svom tom idejom o kojoj maštam od kad sam prešao 3. deo Monkey Island, pa mi verovatno nije toliko ni bitan taj cocksucka i "gaybrush" izgled. Tako su ga uradili, šta ćemo, meni je više odgovarao onaj bez bradice, tako sam ga zamišljao još od prvog dela. Istina, u drugom delu mi ni oni brkovi nisu odgovarali, ali dobro, menja čo'ek imidž. Samo mi njih da pustimo da odrade odličan posao, pa da se potrudimo onda mi kao nekad da imamo 20h sjajnog gameplaya pred nama :)

taXicity
3.6.2009, 11:11
A dobro za Princa mi i ne smeta toliko, u Sands of Time je bio prihvatljiv a posle se pretvorio u fana Korna na koncertu u Readingu... Taj hek i sles ima daleko veci potencijal (komercijalni) od p&c avanture, tj. svako ko je ikad igrao video igra zna da igra Super Maria, da skakuce i da gadja zle pecurke nekim tamo vatrenim kuglama... Ovaj novi PoP nije daleko od toga. Ali Guybrush... pa to mi je bre e-mail adresa taxicity.guybrush@... :D

zoran845
3.6.2009, 11:27
Ej, manite komentarisanje Princa, spomenuo sam ga samo kao drastičan primer prekrajanja glavnog lika u jednoj poznatoj igri. :)

Nego, gledam sad onaj трејлер za TOMI(ta) - Gajbraš vitla sabljom, lete varnice, LeČak reži, pa se nešto mislim: sad neko dete koje ne zna o čemu se u MI radi misli:
"Wow, ovo je baš cool - gusari, mačevanje, frka". Onda ono sutra kupi (dobro, kod nas će biti mufte) TOMI(ta), instalira ga i krene da prži, kad - eto ti je prva "puzla" :kreza:
(valjda će i njih biti u TOMI-u? :icon_scra). Klinac će (verovatno) dva minuta (u najboljem slučaju) da mozga kako da se iskobelja, a onda ima da mu padne mrak na oči, da izvadi CD iz fioke, skrši ga i odleti na neki forum da napiše kako je TOMI najgora igra koju je ikada startovao :mad:.

Timemaster
3.6.2009, 11:51
To je uzalud danas, kada svaka igra sada traje svojim gameplayom najviše 5h, pa je sve mlađa publika sve razmaženija. Krivi su sami developeri, niko drugi, pa se samim tim i menja sistem vrednosti zajedno sa generacijama. Eto, na primer, u remake-u su ubacili hintove prvog, drugog i trećeg stepena, pa nema više ni mučenja, neko samo tap tap i tap, i sve se sazna, a 70% njih će to i da koriste, a tu je draž ubijena ako ne i u potpunosti. Krivo mi je zbog svega toga, ali jbg, vremena se menjaju, nema više živciranja i sanjanja igre i rešenja dela do kojeg si zapeo

taXicity
3.6.2009, 12:06
@ zoran
Zanimljiv scenario :)

Tako to ide, biznis je u pitanje :). Neke stvari su legendarne zato sto su (izmedju ostalog) neponovljive, a ljudi koji uzivaju u takvim igrama izumiru kao dinuosaurusi. Sumnjam da ce neki klinac sada odigrati TOMI(ta) (akronim usvojen :D) i otici direktno na ScummVM.org :o

caine
3.6.2009, 12:28
Gajbraš Tripvud (Guybrush Threepwood), glavni junak serije Monkey Island NIKADA (do sada) nije imao (kozju) bradicu (mislim onu sa čekinjama, dlakama i tome slično).
U "LeChuck's Revenge" ima isturenu bradu (meso/kosti, ne dlake) pa ti se možda učinilo zbog pikselaste grafike. Ako mi ne veruješ, evo dokaza (http://www.youtube.com/view_play_list?p=82F2EA7F1D0DBCDE&search_query=monkey+island+2+walkthrough) pa gledaj.

Zašto onda kaže ''I'm old enough, look at my beard!'' kad barmen odbije da mu proda grog (~2:20, part 2 ovog playthrougha što si postavio)? ;)
U svakom slučaju, sasvim je nebitno dal' ima bradicu, u ovom traileru mi deluje kao good ole Guybrush.

zoran845
3.6.2009, 12:44
:confused:
29338
Ni ti nisi igrao MI 2? Ili više veruješ tome šta kaže (a on pri tome ne misli na neku bradurinu, nego kao ima malje, punoletan je) od onoga što vidiš? :icon_scra
Da odmah predupredim moguću (novu bespotrebnu) raspravu: Gajbraš nije ćelav u "LeChuck's Revenge".

Dio37
3.6.2009, 12:55
Meni se na ovoj (http://holyfile.com/upload/screenshot846-1.png) slici bas jasno vidi da ima bradu. Mislim, sta bi drugo moglo biti?

Evo, spominju u ovoj recenziji (http://www.mixnmojo.com/php/site/gamedb.php?gameid=6) da ima bradu.

As our story opens, Guybrush (sporting a newly-grown beard) is looking for the lost treasure of Big Whoop, and has just arrived on Scabb Island.

caine
3.6.2009, 13:03
Ili više veruješ tome šta kaže (a on pri tome ne misli na neku bradurinu, nego kao ima malje, punoletan je) od onoga što vidiš? :icon_scra

Baš na ovoj slici što si sad postavio se jasno vidi da ima bradu - uvećaj je i pogledaj zadnjih nekoliko mm lica - šta je ono braon, ako nije brada? Jasno se vidi da ima onu džezersku bradicu koja, spajajući zulufe, pravi polukrug.
Ni ti nisi igrao MI 2?
Ispod časti mi je da odgovaram na ovakve optužbe. :cool:

zoran845
3.6.2009, 13:14
Meni se na ovoj (http://holyfile.com/upload/screenshot846-1.png) slici bas jasno vidi da ima bradu. Mislim, sta bi drugo moglo biti?Naravno da je brada (chin), ali nije brada (beard). A to što je onaj napisao u recenziji - piše nešto i na tarabi pa nije to. Više verujem sopstvenim očima. :eek:

Baš na ovoj slici što si sad postavio se jasno vidi da ima bradu - uvećaj je i pogledaj zadnjih nekoliko mm lica - šta je ono braon, ako nije brada? Jasno se vidi da ima onu džezersku bradicu koja, spajajući zulufe, pravi polukrug.Imaš bujnu maštu, ali ti je potrebna pomoć oftalmologa.
To što ti vidiš kao bradu je senka kojom mu je oivičeno lice. Ne zaboravi da je igra nastala u eri krupnih piksela.
Uzgred, onda ima i brkove, eno mu braon iznad usta. :D

29341

Pogledajte i плејтру (http://www.youtube.com/watch?v=Kn79hbjGPsI&feature=PlayList&p=82F2EA7F1D0DBCDE&index=0) (prvi deo u kome ga onaj gusar, kad ih davi pričom o MI 1, pita za bradu i brkove, koje nema).

Možemo li bar da se složimo da Gajbraš u MI 2 nije ćelav, ili će neko da iznedri tezu da mu je ono na glavi samo kapa kakvu je imao Dejvi Kroket?

dijego_
3.6.2009, 13:15
mislim da je istina negde izmedju

sa zoranom se slazem i ja kad sam igrao Monkey 2 brada mi nije bila ni na kraj pameti. i po sprajtu sad ne bih rekao da ima bradu

ipak na coveru igre cini mi se da ima brada, ali to je cover tako da ne mora mnogo da znaci

29339

however, ovde dok prica sa piratima na pocetku igre vidi se jos bolje da nema

29340

caine
3.6.2009, 13:29
Imaš bujnu maštu, ali ti je potrebna pomoć oftalmologa.
To što ti vidiš kao bradu je senka kojom mu je oivičeno lice. Ne zaboravi da je igra nastala u eri krupnih piksela.

Moguće, mada i dalje mislim da je to brada. Čudno je da su ta senka i kosa potpuno iste boje.
Uzgred, onda ima i brkove, eno mu braon iznad usta. :D
Slažem se :)
Možemo li bar da se složimo da Gajbraš u MI 2 nije ćelav
Nisam siguran, ako je ono braon samo senka, onda to isto može da se kaže i za kosu. :D

dijego_
3.6.2009, 13:30
Možemo li bar da se složimo da Gajbraš u MI 2 nije ćelav, ili će neko da iznedri tezu da mu je ono na glavi samo kapa kakvu je imao Dejvi Kroket?

ne mozemo http://www.youtube.com/watch?v=wbTTyacCO5c

sacekaj da se pojavi le chuck :p

Densetsu
3.6.2009, 13:54
Nego, gledam sad onaj трејлер za TOMI(ta) - Gajbraš vitla sabljom, lete varnice, LeČak reži, pa se nešto mislim: sad neko dete koje ne zna o čemu se u MI radi misli:
"Wow, ovo je baš cool - gusari, mačevanje, frka". Onda ono sutra kupi (dobro, kod nas će biti mufte) TOMI(ta), instalira ga i krene da prži, kad - eto ti je prva "puzla" :kreza:
(valjda će i njih biti u TOMI-u? :icon_scra). Klinac će (verovatno) dva minuta (u najboljem slučaju) da mozga kako da se iskobelja, a onda ima da mu padne mrak na oči, da izvadi CD iz fioke, skrši ga i odleti na neki forum da napiše kako je TOMI najgora igra koju je ikada startovao :mad:.

Ne budi takav pesimista.

Klinci verovatno nece ni kupiti TOMI, jer nece ni cuti za njega, vec ce njihova paznja biti zauzeta Assasins Creed-ovima, Gears of War-ovima, Mass Effect-ovima itd....

Nemojte ovaj komentar da shvatite kao uvredu navedenim igrama, ali one su jednostavno bolje reklamirane i pravljene za "mainstream" (tj. publiki, dok je TOMI za fanove originalnih avantura, za cicice sa bradurinama vecim od one sto nosi Vuk Draskovic :dedica:

TOMI se pravi kao avantura puna besmislenih puzli za cije ce resavanja biti potrebno godine i godine "trial & error* sistema i neverovatnih obrta u prici koji jedino imaju smisla u Monkey Island svetu :) (nadam se samo da nece biti kraj prve sezone tipa "Big Whoop" iz drugog dela... kakvo razocarenje :/ )

Originalni tvorci nisu to uradili, Gajbrašu su bradicu (koja mu stoji k'o piletu kopačke) turili "mozgovi" iz TT ne bi li privukli mlađane igrače, jer (to svaki krelac zna) bradica je COOL

Pa ako ti tolko smeta "jareca" bradica, nemoj ni da igras igru vec je bojkutuj na svim vecim internet "gejming" sajtovima ;)

Dio37
3.6.2009, 14:17
To što ti vidiš kao bradu je senka kojom mu je oivičeno lice. Ne zaboravi da je igra nastala u eri krupnih piksela.
Uzgred, onda ima i brkove, eno mu braon iznad usta. :D

A gde mu je onda brada (kao beard, ne chin) u prvom delu? :opanachke

http://www.nieuwslog.nl/data/subdomain/238/article/20090520170929_xbox_monkey_island.JPG

--ComputerBoy--
3.6.2009, 17:28
U drugom delu sam kaze da tek sad ima bradu... Vi k'o da tu igru uopste niste igrali!

Ice-Man
4.6.2009, 13:47
Nego, gledam sad onaj трејлер za TOMI(ta) - Gajbraš vitla sabljom, lete varnice, LeČak reži, pa se nešto mislim: sad neko dete koje ne zna o čemu se u MI radi misli:
"Wow, ovo je baš cool - gusari, mačevanje, frka". Onda ono sutra kupi (dobro, kod nas će biti mufte) TOMI(ta), instalira ga i krene da prži, kad - eto ti je prva "puzla" :kreza:
(valjda će i njih biti u TOMI-u? :icon_scra). Klinac će (verovatno) dva minuta (u najboljem slučaju) da mozga kako da se iskobelja, a onda ima da mu padne mrak na oči, da izvadi CD iz fioke, skrši ga i odleti na neki forum da napiše kako je TOMI najgora igra koju je ikada startovao :mad:.

Bolje taj scenario nego sledeci:
Sad neki zagrizeni fan avantura a pogotovu MI serijala misli:
"OMG! Konacno novi nastavak najbolje avanture na svetu!" I onda on sutra kupi (ili ko sto ti kazes, "nabavi") TOMI((ta), kupi zalihe koka kole i nekakvih grickalica, zamraci roletnu u sobi, zakljuca vrata, instalira igru i krene da przi, kad - pogled je iz 3 lica, u gornjem levom uglu vidi neku crvenu traku... "Hmm... sta predstavlja onaj krstic na sredini ekrana? I zasto se kamera i Gajbras okrecu kada pomeram mis? Meh, kliknucu na space da pogledam inventory...OMG dali je Gajbras upravo skocio?" *click* na space i "OMG! On je zaista skocio...samo nemoj da mi kazes..." *click* na levo dugme misa i "OH NEEEEEE! Upravo je izvadio sablju i stao u... stao u borbeni polozaj... NEEEEEEEE!" Nakon toga ce ovaj, kao i svaki drugi fanboy, otici do prvog foruma koji mu bude pred kurzorom misa i tamo ce istresti sve iz sebe... reci ce im da su igru zasrali nevidjeno, i da je ovo uvredljivo za prave fanove igre i da...

Iz tog razloga, ako vec ne mozemo da se slozimo da Gajbras ima bradu u 2. delu (ja mislim da ima :o ) makar mozemo da se slozimo da je scenario iz Zoranove poruke znatno bolja varijanta od mogucih... :D

dijego_
4.6.2009, 15:59
Vi k'o da tu igru uopste niste igrali!

You're as repulsive as a monkey in a negligee!

evo pitao sam Rona Gilberta malo pre da li je Gajbras imao bradu i kaze da je to Secret (of the Monkey Island) :p

a da je bio celav, i imao periku, jeste. to se lepo vidi na ovom coveru sa Gajbrasom u preradjenom izdanju. Mislim stvarno

29360

a i u igri cini mi se da nije bolji, cak je mozda Telltale vise pogodio sa novim Gajbrasem. i skrnavili su cuvene "out of place" realisticne krupne planove :D

da ne bude da samo zakeram kao Pjana, tu su prepoznatljivi glasovi i oni koji su igrali originale mogu sad da uporede da li lik zvuci onako su zamisljali, zadrzali su glavnu muzicku temu, a i interfejs nije los mada ako su vec sklanjali sa glavnog ekrana naredbe mogli su komplet smart kursor da urade

evo ga novi intro http://www.youtube.com/watch?v=qyjtxDPUHKs, i i prva scena sa matorim http://www.youtube.com/watch?v=EVMpMy0zk2U

uz izbacenih jos par gejmplejova gde se vidi kako funkcionise menjanje iz novog u old mod, Le Cak na brodu ili macevanje sa masinom.

Nego, da se vratim na zakeranje - uz primecivanje lepih detalja kao podrhtavanje mora, crtanje je tako i tako, malo neodredjeno. ne treba ocekivati od preradjenog izdanja da ga rade kao novu igru, ali recimo vidjao sam slican ili bolji art i za neke MI fan radove poput stripova ili onog fake Monkey 5

a evo i novi Gameplay-a za Tales of Monkey Island http://e3.gamespot.com/video/6211381/. kad cujemo ovako glas Gajbrasa mogu i pac-men-a da nam prodaju, samo da ne bude da pravimo od blata cetvorku :p

Wolverine
4.6.2009, 18:50
You're as repulsive as a monkey in a negligee!



He looks that much like your fiancee? :to_care:

--ComputerBoy--
4.6.2009, 19:01
You're as repulsive as a monkey in a negligee!


How appropriate... You fight like a cow. :kreza:

And how many more times do we HAVE to go through it?! Guybrush u prvom delu nema bradu, u drugom ima, cak kaze i sankeru u kafani (onaj sto pljuje u case) ''I'm old enough. Look at my beard''. U trecem nema, a bas ga i voodoo lady pita zasto, a on ne mogu da se setim sta je rekao... Dok cetvrti deo nisam igrao... Tako da je misterija resena :D

BTW, u prvom delu su uvrede mnogo bolje. Wolverine, hvala na kontrauvredi :D

taXicity
4.6.2009, 21:50
I'am rubber, you are glue! :D

Dobro brada ne brada, nije tolko bitno, bitan je osecaj kompletne igre, o cemu jos uvek ne mozemo da polemisemo. Medjutim, gledao sam danas demo sa E3, i shvatio koji je moj najveci problem sa TOMI-jem... Kompletno 3D okruzenje. To mi nije smetalo kod S&M, ali kod MI-da mi se taj fazon uopste ne dopada, nije to to. A da, i nervira me to sto su preneli onaj fazon kod dijaloga, gde se ne ispisuje cela recenica, vec samo sustina. Ne znam kolko to ima veze sa zivotom, ali eto ne dopada mi se. MI je serijal iz zlatnog doba avantura, a doticne avanture rade u 2D okruzenju sa 3D modelima...

Bart Starr
6.6.2009, 21:35
mislim da smo svi zeleli da cujemo Dominica Armata kako prica u prvom i drugom delu.

Ne bih da ispadnem partibrejker :opanachke ali meni nikako nije "legao" glas pomenutog gospodina. Ne kazem da je on lose odradio posao ali ja sam to jednostavno drugacije zamislio igrajuci "neme" verzije.

U svakom slucaju, sa Armatom ili bez njega, rado cu isprobati i nove verzije. :)

dijego_
6.6.2009, 21:48
nekoliko sjajnih radova i sprdnja sa drugog foruma povodom lukasovog re-dizajna za gajbrasa

http://up.ppy.sh/files/1990sguybrush.png http://farm4.static.flickr.com/3411/3595966260_af8dddfeab_o.jpg

http://img190.imageshack.us/img190/3947/mmgz.th.jpg (http://img190.imageshack.us/my.php?image=mmgz.jpg)

zoran845
6.6.2009, 22:38
Ja, ja, mein kamerad.

29413
Sa ovim nazi lookom mogao bi komotno da zapeva sledeću pesmicu (http://www.youtube.com/watch?v=LNMVMNmrqJE).

dijego_
8.6.2009, 13:39
inace izgleda da su za sada programeri za Lukasovu obradu napravili jednu kretensku odluku, a to je da kada prebacite u old mode nema glasova, i verovatno ni preradjene muzike, sto i nije neki problem jer je muzika iz monkeya keca dobra kad se pusti cak i na pc spikeru.

ukoliko ne izmene tu opciju, verovatno ce neko da napravi patch. jos fali da izbace titlove dok igrate novu verziju.

player1
8.6.2009, 14:12
Pa cela poenta klasik stila je da odigras igru onakvu kakva je bila pre 15-20 godina.

dijego_
8.6.2009, 14:20
mozda Options/Voices in Classic Mode - Yes / No?

mada slazem se, izbacivanjem glasova ce naterati da se igra onako kako je i bila u originalu

mada, ovo je interesantno, u trejleru ima toga, od 5:58 http://www.youtube.com/watch?v=Hb_FaGcmTPM

dijego_
11.6.2009, 12:49
Upravljanje u Tales of MI ce po svemu sudeci biti slicno kao u Wallace i Gromitu, znaci tastatura + mis, mada Telltale jos nije konacno definisao, bojeci se verovatno manjeg pre-ordera ukoliko objave sistem upravljanja. U ovom intervjuu http://www.youtube.com/watch?v=J-4kr9QP6Mk moze se videti dobar deo Gameplay-a iako kazu da ce biti jos nekih grafickih obrada. Sporedni likovi i ne deluju opcinjavajuce, a moze se videti da ima solidnih detalja sa dizajnerske strane, poput kuca, izgleda ostrva i slicno ali cisto graficki deluje da fali raznovrsnija sema boja, tekstura, poligona i ostalo. Dejvid Grosman, uz Tima Schafera pajtas i saradnik Gilbertu na MI i sadasnji producent Telltale-a izjavio je da moze da se ocekuje epika kada se sve epizode saberu, ali da radnja nije nastavak cetvorke, vec da je ovo sto oni rade u stilu nezavisnih epizoda. Tu smrdi nesto na dogovor Lukasovaca i Telltalea prilikom sporazuma oko licence i ostavljanje prostora za rad na MI igrama kad su i jedni i drugi u pitanju.

Sto se Special Editiona sa druge strane tice, dobra vest je sto nisu nista preterano menjali od originalnih dijaloga, zapleta ili zagonetki, jer sudeci po redizajnu Gajbrasa to ne bi bila bas najbolja ideja. Interesantan podatak je da su se odlucili da u novoj verziji zadrze stil animacije likova, sa jednostavnim otvaranjem usta ili par animacija za hodanje, iako ce i ovo verovatno biti predmet rasprave poput onog sa glasovima.

--ComputerBoy--
11.6.2009, 16:00
E, to sa otvaranjem usta jeste glupo. Mis'im, kad pravis remake, potpuno ga rimejkuj, ali da ima stari shmek...

Dio37
19.6.2009, 16:11
Sto se Special Editiona sa druge strane tice...

http://static2.videogamer.com/videogamer/images/xbox360/the_secret_of_monkey_island/screens/the_secret_of_monkey_island_16.jpg

:(

--ComputerBoy--
25.6.2009, 18:17
Bezveze izgleda.

paulvandyk68
25.6.2009, 18:56
Bolje da su napravili novi deo nego sto ulepsavaju nesto sto je proslo pre 25 godina.

player1
25.6.2009, 19:28
Pa tema i jeste o "dve" igre.
Remake-u prvog dela i epizodnim nastavkom.

irreal
27.6.2009, 16:06
E zato smo mi Monkey Island fanovi unikatni !

7 godina se verovalo da su slabe sanse da ikada vidimo novi monkey island.

A sada dobijemo kul rimejk prvog dela sa glasovima, 5 NOVIH epizoda, i sta onda bude ? podigne se ogromna frka oko izgleda kose gajbrasa :)

nemojte me shvatiti pogresno, i treba da se digne frka, nista manje nisam ni ocekivao od nas nego da zahtevamo apsolutnu perfekciju umesto da budemo srecni sto dobijamo bilo sta :)

player1
27.6.2009, 16:17
Nikad nisam shvatio tu buku oko kose. Pa gledam nekako i kosa mi deluje skoro isto ko u trecem delu.

P.S.
Nema svrhe porediti sa prva dva, jer je bio u pitanju pixel art. :D

Dio37
27.6.2009, 17:24
nemojte me shvatiti pogresno, i treba da se digne frka, nista manje nisam ni ocekivao od nas nego da zahtevamo apsolutnu perfekciju umesto da budemo srecni sto dobijamo bilo sta :)

Sta ce nam novi Monkey Island ako ce biti losiji i od cetvorke? Bolje da ga i ne prave onda.

irreal
28.6.2009, 17:30
a ti si ga igrao pa znas da je losiji od cetvorke ?

mozemo da komentarisemo samo ono sto se vidi na snimcima. kad budemo igrali igre, komentarisacemo kakve su kao celina.

a kad sam rekao da budemo srecni sto dobijamo bilo sta, mislio sam da budemo optimisticni.
pa kad stigne ako je najlosiji do sada onda pljuj :)

Dio37
28.6.2009, 18:48
Pa sta onda, da cutimo dok se igra ne pojavi zato sto nam se ne svidja ono sto vidimo? Meni je ta grafika iz rimejka prvog dela odbojna, a Telltale nije novi Lucasarts.

irreal
28.6.2009, 19:49
pa jel sam ja rekao da treba da se cuti ?

rekao sam da se apsolutno slazem da treba da se "digne kuka i motika".

rekao sam da bi fanovi mnogih drugih serijala bili srecni sto dobijaju bilo sta, ali mi nismo fanovi nekog drugog serijala, zbog toga smo drugaciji.

e sad, nikako se ne slazem da je grafika odbojna, al to je tvoje misljenje i naravno da to postujem.
ja bi samo promenio gajbrasov sprajt, nista vise.

a sto se tice epizoda, videcemo kad izadju. necu da im sudim unapred.

player1
28.6.2009, 20:24
a Telltale nije novi Lucasarts.

Nije, nego je stari. Tj. sve isti ljudi koji su radili na originalu.

Dio37
28.6.2009, 21:21
pa jel sam ja rekao da treba da se cuti ?

Pa, stekao sam utisak da ti se nije svidelo sto sam izrazio negodovanje povodom ovih igara, mislim, evo sta si rekao:

mozemo da komentarisemo samo ono sto se vidi na snimcima. kad budemo igrali igre, komentarisacemo kakve su kao celina.

Nije, nego je stari. Tj. sve isti ljudi koji su radili na originalu.

Minus Schafer, Gilbert i nekoliko drugih bitnih ljudi.

irreal
28.6.2009, 21:50
da, i dalje mislim da ne mozemo da tvrdimo kakve ce biti finalne igre dok ih ne odigramo.
imamo neke pretpostavke, naravno, ali u sustini su nepoznanica.

doduse, verovatno se pogresno izrazavam. trebao bi da kazem da JA ne mogu da znam kakve ce igre biti dok ne izadju.

ne vidim kakve to veze ima sa tvojom izjavom negodovanja.
nemam nista protiv toga da ti izrazis svoj stav, pa makar i na osnovu trejlera.

kao sto sam rekao, kad bi se svi oko svega slozili bilo bi krajnje dosadno.
uvek sam za otvorenu diskusiju. kome se ne svidja kaze zasto i kako mu se ne svidja, neko drugi dopuni informacijama, treci da kontra argument i na kraju svi imamo potpuniju sliku o doticnoj temi i dublje razumevanje jedni drugih.

drugim recima, peace and love :D

nexxogen
29.6.2009, 11:57
Evo ja sam jako veliki fan Monkey Island serijala i smatram ga za jednog od najboljih u istoriji video igara. Baš zato smatram da mi fanovi apsolutno ne treba da budemo srećni što dobijamo bilo šta! Pri tome ne kažem da će novi MI sigurno biti loša igra, ali ću se ograničiti na ono što smo mogli da vidimo na trejlerima.

Samo bih prije toga dao primjer Leisure Suit Larry serijala i u šta se on pretvorio. Da li i tu važi da fanovi treba da budu srećni što dobijaju bilo šta? Ne, ja mislim da će se svi složiti da poslednja dva Lerija nije trebalo nikada da se pojave jer predstavljaju ništa drugo do skrnavljenje originalnog serijala.

E sad, mislim da će se neki u ovoj temi složiti sa tim da novi MI ne zaslužuje da bude ništa manje od fantastične igre. A jedan aspekt fantastične igre je svakako grafika. Kao prvo, ono NIJE Guybrush! Na stranu kozija bradica koju nikad nije imao (u SMI 2 je imao bradu ali ne koziju) - mogao je da je pusti. Onaj lik ne liči na Guybrusha ni po čemu osim po Dominicu Armatu! Stvarno mi nikada nije jasno zbog čega dizajneri to rade. Pretpostavljam da se svi igrači, ne samo avanturističkih igara već igara uopšte, na neki način emotivno vežu za lika kojim upravljaju u nekoj igri koju vole. Zato u nastavku žele da vide istog tog lika. Međutim, tamo je neko potpuno drugačiji ko bi KAO TREBALO DA BUDE dragi nam lik. Zbog čega im je teško da naprave model koji LIČI na stari? Koja je potreba da se iz igre u igru Guybrush DRASTIČNO mijenja (mislim počevši od CMI pa na dalje). Guybrush iz EMI je makar DONEKLE ličio na sebe iz predhodne igre, ali ovaj poslednji NEMA VEZE! Onda, gafika na onim trailerima je nešto prevaziđeno prije više godina. Meni se lično izvođenje tipa Sam & Max ili Jack Keane nije nikako dopalo. Mislim da nijedan igrač avantura nema apsolutno nikakvu potrebu za pozadinama koje nisu prerendovane. To drastično smanjuje njihov kvalitet, a postiže se šta što je mnogo bitno za kvalitet igre?? Pogledajte A Vampyre Story npr. Ta igra je daleko od savršenstva po pitanju grafike, ali samo kada su u pitanju likovi koji su urađeni u 3D. Pozadine su savršene i imaju CMI šmek koji je po meni jako bitan i predstavlja vrhunac grafike u MI serijalu. Zašto ne ići prema tome? Ovo sa trailera je blagi užas. MI to NE ZASLUŽUJE. Što se tiče ostalih Telltaleovih igara, Bone sam odigrao mislim do druge epizode, a Sam & Max do prve i tu sam batalio jer su mi obije igre bile nezanimljive i nekako siromašne, kao da su smandrljane za vrlo kratko vrijeme. Po mom ličnom mišljenju - najgora moguća varijanta za novi MI jeste da ga radi Telltale po šablonu svojih dosadašnjih avantura.

irreal
29.6.2009, 13:14
kao neko ko je prvu monkey island igru kupio na original CD-ROM-u tamo neke 91. i igrao je mesecima zbog tog prokletog kljuca koji se uzima uz pomoc prokletog kompasa, i kao neko koji je svaki novi nastavak cekao sa velikim ocekivanjima, mogu da kazem da mi se nikada nije svidjao "novi" guybrush.

kada je dvojka izasla, pomislio sam "oh dear god, sta je sada ovo ?" medjutim jos nisam ni napustio prvo ostrvo kad sam se navikao i zavoleo novi izgled.

treci deo je pak doneo svoj novi look sa ogromnim iskorakom u cartoon style.
opet je bilo cudno, plus odjedanput gajbras ima glas, pa trista cuda.
ali naravno, pre nego sto sam izasao sa broda, vec mi je sve bilo tako "prirodno"

i na kraju gajbras u 3d-u ! omg, sta sad.
medjutim naravno da sam zavoleo i taj izgled, i sada iskreno smatram da je u cetvorci mozda i najbolje odradjen (da, bolje i od CMI)

mogu ja svasta da pricam na temu kako mi izgleda novi gajbras na ovim trejlerima, ali tek kad krenem da igram znacu kako stvari stvarno stoje.


sto se tice prelaska sa pre-rendered pozadina.
pitao si sta se time dobija ? dobija se apsolutna sloboda kamere.
nece vise biti fiksna kamera za svaki "ekran".
e sad, da li ce ovo doneti nesto korisno ili ce samo unazaditi gameplay cetvorke, ostaje da se vidi.


na kraju, ja se vise bunim zbog izgleda guybrusha u ovoj specijalnoj ediciji prvog dela. to nije nova igra, ako prave istu igru sa poboljsanom grafikom ne mogu onako da unakaze izgled originalnog guybrusha.
a za ove telltale-ove epizode, sta bude bice, i onako jos uvek cekamo monkey 5 :)

nexxogen
29.6.2009, 22:52
i na kraju gajbras u 3d-u ! omg, sta sad.
medjutim naravno da sam zavoleo i taj izgled, i sada iskreno smatram da je u cetvorci mozda i najbolje odradjen (da, bolje i od CMI)

......

sto se tice prelaska sa pre-rendered pozadina.
pitao si sta se time dobija ? dobija se apsolutna sloboda kamere.
nece vise biti fiksna kamera za svaki "ekran".
e sad, da li ce ovo doneti nesto korisno ili ce samo unazaditi gameplay cetvorke, ostaje da se vidi.

Guybrush iz EMI meni izgleda kao beživotna lutka koja tek nešto malo podsjeća na sebe iz prošlog dijela. Znam da su na jednom stranom forumu koji se bavi isključivo avanturama uglavnom svi dijelili moje mišljenje.

E sad, nisam pitao šta se time dobija već šta dobro za igru se time dobija. OK, kamera je slobodna... I šta sad? Sumnjam da to treba bilo kome. Žrtvovati kvalitet pozadina da bi kamera mogla da se kreće kroz prostor je po meni glupost.

dijego_
1.7.2009, 15:04
Mada, kad nema kiše - dobar je i grad.

Zoran je ovde u par reci, onako po "seljacki" najbolje i najefikasnije objasnio situaciju uz bogatstvo nasih narodnih izreka.

Da ste Monkey Island fana pitali o tome da li zeli rimejk prvog dela i epizodne nastavke odgovor bi verovatno bio potvrdan, iako bi se zamislio da ste mu pokazali neke od ovih slika kao sto su Gajbras u Special Editionu ili 3D u Tales of MI.

Special Edition ima mnogo manje breme ispred sebe jer je Tales nesto sto treba da donese nove zagonetke, pricu, i da se sve to uoblici da ima smek ranijih igara.

I dalje mislim da Telltale-ov format nije najpogodniji za Monkey Island, jer uz graficki izgled i engine dosadasnje igre odaju utisak sit-komedija, ili vise kao scene u pozoristu, dok ovde treba neki veci osecaj sirine, specifican grand adventure stil. Ipak, uz sve ove stvari oko grafike i kontrole mislim da trenutno ne postoji bolji tim koji bi trebalo da radi ovako nesto, sa jednim od tri originalna programera, glavnim kompozitorom, Dominicom Armatom i ostalim clanovima.

A evo ga i novi intro za Tales, koji je interaktivan i koristi endzin iz igre, tako da ima i spoilera.

jP5uDNhOiPg&fmt

irreal
1.7.2009, 16:12
i sta fali ovom "intru" ?

bolji je nego sto sam ocekivao.

dijego_
5.7.2009, 20:41
ostalo je jos dva dana do prve epizode Tales of Monkey Island, a ako ne znate sta ce se desavati u njoj, onda pogledajte ovo

http://www.majusarts.de/film/flash/tomi_01narwhal.html :p

Iza videa stoji isti autor koji je radio i Monkey Island 1 film http://www.youtube.com/watch?v=MXoO9JslgBk

Shlaymara
8.7.2009, 13:18
Posto je prva epizoda vec izasla, sve postove koji se ticu te epizode prebaceni su novu temu (http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=46224). Kako epizode budu izlazile tako ce se otvarati i nove teme za svaku epizodu. Kad izadje rimejk i on ce dobiti svoju temu.
Ova tame je predvidjena za generalnu diskusiju o rimejku i novim serialom (kao i do sad).

Dio37
11.7.2009, 0:50
Neverovatno kako su u LucasArtsu izabrali najgori moguce model za Guybrusha. Ovaj u sredini je savrsen.

http://i203.photobucket.com/albums/aa23/mashwilliams/1-5.png

dijego_
11.7.2009, 1:17
meni je ovaj, lici najvise na mesavinu trojke i keca

http://img30.imageshack.us/img30/2796/mi1segb2a.png

Shlaymara
15.7.2009, 19:14
Game Designer for a Day (http://www.telltalegames.com/community/blogs/id-474)

Napisite frazu (http://www.telltalegames.com/monkeyisland/contest) koja ce mozda biti ovekovecena u nekoj od sledecih epizoda ToMI sa sve vasim nickom u Creditsima:).

Patton
17.7.2009, 11:02
Evo jedne ultra zanimljive informacije u vezi sa Manki Ajlendima.

Citam danas na wikiju o Deluxe Paint-u, programu za crtanje koji je bio jako popularan na Amiga platformi. Ispostavilo se da je Guybrush Threepwood dobio ime po imenu fajla kako je bio snimljen: guy.brush. Originalan text: "Dpaint was used by Lucasarts to make graphics for their adventure games such as Monkey Island, and is the source of the name of the main character in the Monkey Island series, Guybrush Threepwood[1] - the character's name derived from the "guy.brush" file used to store his image data."

Mozda ste ovo vec znali, ali jbg... ja tek sad provalio :D

Dio37
17.7.2009, 11:35
Ja sam negde procitao kako je George Lucas licno dosao u LA prostorije, video koncept za glavnog lika (tada je bio poznat kao Guy) i odrzao im lekciju o tome kako glavni lik mora biti drugaciji i poseban i da mu treba neko otkaceno ime. :icon_stud

dijego_
8.8.2009, 0:20
drugi deo Tales-a izlazi 20. avgusta

izbaceno je i par slika i koncept artova

http://www.telltalegames.com/community/blogs

a tu je sad vec i tradicionalni I wonder what happens video gde autor flasholikog Monkey 1 video-a nagadja sta ce biti u novom chapteru

http://www.youtube.com/watch?v=KqX-4iS20eE

Shlaymara
13.8.2009, 20:06
Zanimljiv i poucan video o istoriji Lukasovih avantura. Jes da nema neke velike veze sa temom ali je zanimljivo. Izgleda da su neke naslove i zaboravili da spomenu:p.

we0KS3EgDho

dijego_
2.12.2009, 15:58
Danasnji intervju na Adventure Classic Gaming sa Craig Derrickom iz LucasArtsa, dizajnerom Special Edition-a

http://www.adventureclassicgaming.com/index.php/site/interviews/536/

odgovor na poslednje pitanje u vezi sa "tajnom majmunskog ostrva"

I feel part of the reason we're still talking about Monkey Island 20 years after its initial release is due to the "secret" not being revealed. Leaving it mysterious and ambiguous I feel is part of the charm. However, I also think we owe the fans a bit of closure around the "secret" and hope that we have the opportunity to reveal it in a perhaps unexpected way soon.

:icon_scra