PDA

Prikaži potpunu verziju : 3Д биоскопи у Србији


wu-gambino
30.5.2009, 13:55
http://www.kolosej.rs/

Занима ме да ли је неко гледао неки XpanD 6D филм у колосеју (или неким другим биоскопима мада сумњам да има бољих).
Нажалост тренутно је избор јако танак, у XpanD 6D сали се пројектује само цртани филм ''Fly Me To The Moon 3D'', а у 3Д сали комедија ''I love you, Men''. Осталих десетак сала су предвиђени за стандардне филмове и ту је избор много бољи.

За оне који не знају, XpanD 6D филм има комплетан 3Д угођај и оно што класичан 3Д филм нема су ефекти на специјаним столицама(голицачи), зидовима, ефекти за појаве као што су киша, магла, дим, ватра итд.

dzonihsv
30.5.2009, 13:57
Moram ici da gledam koji "6D" film. Nego, koja je cena karte za takvo nesto? :)
Monsters vs. Aliens ce biti native 3D film tako da nece biti problema ni oko 6D projekcije, jos samo da ga docekamo i kod nas...

Edit: Nadjo' karte (http://www.kolosej.rs/bioskop/karte/), pa jeftino ono nesto (6D), verovatno zato sto ima samo jedan film.

wu-gambino
30.5.2009, 22:08
Moram ici da gledam koji "6D" film. Nego, koja je cena karte za takvo nesto? :)
Monsters vs. Aliens ce biti native 3D film tako da nece biti problema ni oko 6D projekcije, jos samo da ga docekamo i kod nas...

Edit: Nadjo' karte (http://www.kolosej.rs/bioskop/karte/), pa jeftino ono nesto (6D), verovatno zato sto ima samo jedan film.
390 динџи. Инче неки људи су ишли и по два пута да гледају тај глупи цртани филм. Пази кажу да су гледали масу бољих цртаних филмова или да чак и не воле цртане филмове, али 6Д је 6Д.
Ја идем следеће недеље па ћу пренети прве утиске.

dzonihsv
30.5.2009, 22:13
Sto dole pise 6D filmovi, cena karte: 150 din?
U cemu je sistem...

Edit: Aha, cena karte + specijalni efekti na sedistima je 390+150 kinti. ;)
Kada ne citam do kraja.
Davati 800 dinara (ja i brat) za Fly me to te Moon ili za I love you, Men, nece da moze. :)

genius
31.5.2009, 12:07
Jel to u uscu ili delti?

dzonihsv
31.5.2009, 12:09
Usce, u Delti je Ster.
http://www.kolosej.rs/centri/

wu-gambino
31.5.2009, 20:54
Него ... пошто сам далтониста, сумњам да ће то са наочарама и да шљака у мом случају ... бедак. :confused:

VojaM
1.6.2009, 14:00
Mislim da se ne koristi metod sa raznobojnim staklima nego metod polarizacije.

genius
1.6.2009, 14:17
A kod nas koji imamo nejednak vid na oba oka, dal bi radilo?

wu-gambino
2.6.2009, 19:19
Ево овако ... да пренесем своје прве утиске. Smile

Наравно да ово не би била Србија, када вас не би у старту ****************************************али ... 6Д још увек не функционише у ТЦ Ушће, наравно они не желе да то објаве на сајту, а реклама се и даље врти када онај лик полива себе и своју девојку.
Значи ништа од дрмања столица, голицања, разних мириса и тих пратећих ефеката ... само 3Д. Али то је оно што функционише готово савршено.
Мој први утисак почетку филма је био :eek: , радња ти се дешава ту буквално испред фаце и контуре ликова су савршено оштре, можеш да видиш боре на тим анимираним ликовима , док једино позадина није тако изоштрена, али она је и небитна јер и не треба да буде у центру пажње.
Међутим како филм протиче, очи се навикавају и препознају оптичку варку, али то не умањује ужитак у гледању 3Д.
Наочаре су јако неудобне, тешке и мени су мало спадале.

Цртани је очајан, синхронизација иритира до бола, али звук је перфектан.
Мислим да је аутор направио десетак занимљивих сцена које савршено одговарају 3Д доживљају, све остало је налемљено и глупо.
Није изостала и срамна анти-руска пропаганда, чак ни глупи дечији цртани не може без тога.
Све у свему, препоручујем онима који не могу да ишчекају прави 3Д филм (требало би да то буде неки хорор).

п.с. далтонисти могу да гледају без пробелма ... проверено. :D
п.с.ако је неко гледао у Делти нека само потврди да ли тамо и ма или нема 6д

dzonihsv
2.6.2009, 19:40
Cek, karta bese 390 kinti?
Ko doceka My Bloody Valentine 3D, taj ce makar nesto gledati ali ovako...

Evergreen94
2.6.2009, 19:43
Ja mislim da je to prvenstveno napravljeno za decu,ne 3d sala vec to sa pomerajucim stolicama,jednostavo je previse malo,a repertoar govori sam za sebe.

wu-gambino
2.6.2009, 23:15
Cek, karta bese 390 kinti?
Ko doceka My Bloody Valentine 3D, taj ce makar nesto gleadati ali ovako...
Не, радним данима је 300 кинти.
Слажем се My Bloody Valentine 3D ће бити прави 3Д доживљај.
Али овај цртани је одлична припрема ...

Ja mislim da je to prvenstveno napravljeno za decu,ne 3d sala vec to sa pomerajucim stolicama,jednostavo je previse malo,a repertoar govori sam za sebe.
Зашто би то било за децу ? Па то је само један од ефеката kojи ти додатно приближава филм. Крајње је време да док посматраш филм укључиш и друга чула, а не само очи и уши.
Срандардни биоскопи почињу да смарају, ако желе да буду пуни, нека само тако наставе.
Мислим да ће у блиској будућности бити пронађено решење и да се гледаоц визуелно изолује од осталих (што је са 3д наочарама немогуће за сада), тачније да видеокруг филма не буде ограничен на филмско платно.

Evergreen94
3.6.2009, 14:11
To onda nece biti bioskop,vec ringispil,za mene nikada nista nece moci da zameni veliku salu i veliko belo platno,ni za 100 godina.A,ako to cudo dovede publiku u sale to ce biti vrlo kratkotrajnog efekta,VRLO kratkog.

wu-gambino
3.6.2009, 20:33
To onda nece biti bioskop,vec ringispil,za mene nikada nista nece moci da zameni veliku salu i veliko belo platno,ni za 100 godina.A,ako to cudo dovede publiku u sale to ce biti vrlo kratkotrajnog efekta,VRLO kratkog.
Па наравно да то неће бити класичан биоскоп, ја годинама нисам посећивао биоскопе, а сада пратим сваки 3Д који изађе и спреман сам да их гледам и по други пут када почне са радом 6Д који у нашој земљи још увек не постоји.

Нема потребе да причам о малобројном биоскопској публици (а малобројна је због катастрофално лоших биоскопа, избора филмова и тек на крају због пиратерије), важно је да класични биоскопи прате стандарде у свету, као и 3Д/6Д такође, па ће и једна и друга публика почети да прати филмска дешавања.

Мада је искрено мислим да ће у будућности 'рингишил' победити биоскоп.

Evergreen94
3.6.2009, 21:02
Па наравно да то неће бити класичан биоскоп, ја годинама нисам посећивао биоскопе, а сада пратим сваки 3Д који изађе и спреман сам да их гледам и по други пут када почне са радом 6Д који у нашој земљи још увек не постоји.

Нема потребе да причам о малобројном биоскопској публици (а малобројна је због катастрофално лоших биоскопа, избора филмова и тек на крају због пиратерије), важно је да класични биоскопи прате стандарде у свету, као и 3Д/6Д такође, па ће и једна и друга публика почети да прати филмска дешавања.

Мада је искрено мислим да ће у будућности 'рингишил' победити биоскоп.
Ukusi se razlikuju.Ako ringisil pobedi bioskop,njega ce pobediti opet nesto trece.Ja prazne bioskopske sale(gledao sam Andjeli i demoni sa drugom i sa jos 6 ljudi u velikoj sali doma sendikata=sramota)ne vezujem za los kvalitet bioskopa,ili los repertoar istih,vec za drasticnu glupost ovog naroda,to radim iz nemoci posto ne mogu da zamislim drugi razlog.Piraterija je prica za malu decu,taj koji hoce da uziva u kvalitetnom zvuku,slici i osecaju velike sale,ide u bioskop i uziva.
A tebi svim srcem zelim da ti se otvori bioskop po tvojim zeljama,i da imas mesto gde ces moci da gledas zeljeni repertoar:)

dzonihsv
3.6.2009, 21:08
Neka cena karte bude 150 dinara i ima svaki treci dan da dolazim (a verujem ima jos njih koji razmisljaju slicno). Roknu cenu od 400 dinara (preko vikenda), to mi je inace i petina internet pretplate i onda cekaju kao zapete puske. Umesto sto bi imali 20 posetilaca po 400 kinti imace 80-100 posetilaca po 150 kinti. Em im se isplati em ce se polako vracati publika u bioskope.

wu-gambino
3.6.2009, 21:28
Ukusi se razlikuju.Ako ringisil pobedi bioskop,njega ce pobediti opet nesto trece.Ja prazne bioskopske sale(gledao sam Andjeli i demoni sa drugom i sa jos 6 ljudi u velikoj sali doma sendikata=sramota)ne vezujem za los kvalitet bioskopa,ili los repertoar istih,vec za drasticnu glupost ovog naroda,to radim iz nemoci posto ne mogu da zamislim drugi razlog.Piraterija je prica za malu decu,taj koji hoce da uziva u kvalitetnom zvuku,slici i osecaju velike sale,ide u bioskop i uziva.
A tebi svim srcem zelim da ti se otvori bioskop po tvojim zeljama,i da imas mesto gde ces moci da gledas zeljeni repertoar:)
Ја сам постао 3Д фан. :D Мислим пратим ја све што изађе из народне кухиње, али ја ћу постати редован посетилац 3Д пројекција, ако наставе овим темпом, од 2 - 3 филма месечно ... није пуно пара.
Иначе није то ништа ја сам са буразером гледао овај цртани и није било више никога. :to_care:
Да ли је у питању лош маркетинг или шта, али коначно имамо перфектне услове за гледање филмова и ништа ... нема људи.

Хвала на лепим жељама, баш бих волео да гледам 3Д Кума и остале старе класике у новој технологији.

pharaon.92.bc
3.6.2009, 22:56
Niame moja sestra je prosle godine bila u Parizu i otisla je u Disneyland gde je gledala neki deciji film (nije crtani) u 6D.Kaze da je bilo odlicno.Jer kada su neka deca trcala kroz cvece u bioskopskoj sali se osecao miris cveca,isto tako kada je duvao vetar na filmu,tebe je samarala promaja iz stolice po glavi a vrhunac svega je bio kada se na ekranu pojavio pas koji je u trenutku kinuo i sve gledaoce je tada prsnula voda u lice iz prskalice koja se nalazila na ledjima stolice ispred tebe.Zamislite taj osecaj.:D

dzonihsv
4.6.2009, 15:37
Coraline 3D od 6-og u Koloseju. ;)

wu-gambino
4.6.2009, 22:19
Niame moja sestra je prosle godine bila u Parizu i otisla je u Disneyland gde je gledala neki deciji film (nije crtani) u 6D.Kaze da je bilo odlicno.Jer kada su neka deca trcala kroz cvece u bioskopskoj sali se osecao miris cveca,isto tako kada je duvao vetar na filmu,tebe je samarala promaja iz stolice po glavi a vrhunac svega je bio kada se na ekranu pojavio pas koji je u trenutku kinuo i sve gledaoce je tada prsnula voda u lice iz prskalice koja se nalazila na ledjima stolice ispred tebe.Zamislite taj osecaj.:D
А ми још чекамо 6Д, постоји само у реклами, а кад дођеш тамо 'немамо још техничких услова' .:mad:
Па што онда рекламирају оно што не поседују ?

wega
6.6.2009, 13:43
Evo i ja da nesto kazem vezano za ovu temu. Sinoc sam, posto sam ljubitelj Terminatora, kao i dobrih bioskopa odlucio da posetim dosta reklamirani Kolosej. Rezervisem kartu telefonom ujutru (trazim sredinu-ne bi li dobio najbolja mesta) i predvece pravac bioskop. Lep trzni centar, jos lepsi bioskop (spolja). Podignem karte, kupim kokice i pozurim da udjem u salu malo ranije (uvek sam voleo da gledam trejlere koji idu pre filma). Sala je Xpand 3D (ona veca u kojoj ne dobijate naocare). Sedista velika, sa kadicama, dovoljno prostora za noge, nagib izmedju redova bi mogao da bude malo veci (najveci je u Ster-sinema u Delta Sity-ju), veliko zakrivljeno platno, dosta publike... znaci sve predispozicije za extra dozivljaj. Al sto bi rekao nas narod: "Spolja gladac a iznutra jadac."
Razocaranje 1: Slika je nekako bledunjava, kao isprana bez jakih boja. Na levoj ivici platna postoji vertikalna linija celom visinom iz koje izbija bela svetlost (kao da dimenzije trake i projektora ne odgovaraju jedna drugoj-ne znam kako ovo drugacije da objasnim) i koja toliko 'bode' oci da vam celo vreme odvlaci paznju sa filma. Desna strana platna je izreckana kao kad iz casopisa iscepite stranicu pa ona ostane onako iscepkana neravnomerno sa jedne strane. Nisam mogao da verujem! 3D ultra-sega-mega bioskop, ali sutra malo!
Razocaranje 2: Zvuk. Iako prisutan, surround efekat je po mom misljenu mogao biti mnogo bolje odradjen. Zvuk jeste jak i prisutan (narucito niske frekfencije koje cine da stolice podrhtavaju), ali imam osecaj da zvuk uopste ne kruzi oko sale (kao da su max. pojacali jacinu zvuka na ustrb kvaliteta i surround efekta - tipican primer je Tackwood u kome kad se rasteluje tonska glava (iliti red light), sto se desava na svakom projektoru posle odredjenog vremena umesto da zovnu coveka da im to namesti oni pojacaju jacinu zvuka da se to ne bi primecivalo. Ma vazno je samo da roka i trese, sta zna Srbin sta je to surround.

Utsak: Kolosej izbegavati dok ne prebole ove decije bolesti (ako upste prebole). :ciao:

LebronMVP
6.6.2009, 18:30
Ja sam pre par nedelja gledao Fast & Furious u Uscu. Sve je bilo ok sem zvuka. Tokom celog filma je bio prisutan tih al primetan zvuk koji bi opisao kao zvizdanje. Na trenutke se zaboravi na to al je itekako primetno.
Za sliku sam se pomirio da je nemoguce izgleda u Srbiji biti 100% zadovoljan projekcijom. U Delta City-ju jos gore izgledaju filmovi (po meni).

Patton
12.4.2010, 12:04
Isao sam sinoc prvi put u Kolosej da gledam Avatar 3d i to mi je ujedno prvi 3d film. Sedeo sam u trecem redu otpozadi i 3d efekat mi je bio extra dokle god mi je pogled bio u okviru platna (sto je naravno i logicno). E sad, interesuje me kakva su vasa iskustva kada se sedi mnogo blize, tj. kada vidokrug ne moze da obuhvati celo platno (ako je iko sedeo tako blizu)?

r0nIn
12.4.2010, 14:44
Ja sam isto gledao Avatar 3D u Kolosej, i utisci su fenomenalni.(sjedio sam u 4 ili 5 redu -u sredini):D

Primijetio sam da se dosta ljudi zale kako nista nisu vidjeli od 3D efekata i da izbjegavaju Kolosej u sirokom luku. Kako to da je meni bilo sve vrh, ludilo a ostali nisu mogli davide nista 3D?! E pa to je zato sto niko nije otisao da zamijeni te pokvarene naocare za druge koje rade.

Moj drug koji je imao takav problem nista nije vidio, sve mi je govorio "ja ne vidim nista 3D" titl je bio ne citljiv a 3D efekti se nisu ni vidjeli.. Tako da sam ja fino otisao zamijenio mu naocare za one koje rade i bilo je ono: -Jel sad vidis efekte? -Wooooow:D

Tako da znate unaprijed, i ne slusate one koji su gledali film 3 sata sa pokvarenim naocarima i nisu bili u stanju da ih zamijene, ili su toliko glupi da to nisu provalili.

Jedina i najveca mana je to sto se naocare naplacuju - lupezi sram ih bilo. :a_bleh:

uros@3D
13.4.2010, 16:36
Jel neko gledao "Clash Of The Titans" u 3D? Planiram da odem tamo s drustvom u petak pa ako ima nekih utisaka do sad... :)

dzonihsv
13.4.2010, 16:40
3D efekti na nivou, film ništa specijalno. :)

DBrave
13.4.2010, 16:47
preporucujem ti da gledas taj film u 2D, za razliku od Avatara koji je sniman u 3D ovaj je sniman normalno a posle prebacen u 3D i ispalo je jako lose...
Evo recenzije:
http://www.happynovisad.com/film/clash-of-the-titans-2010.5170.html

Nutsbre@ker
15.4.2010, 11:52
Ja sam stekao drugaciji utisak, kao da je film sniman u 2d tehnici pa su posle samo neki delovi prebaceni u 3d. To sam primetio jer je dosta delova filma moguce gledati sasvim normalno i kristalno cisto i bez cvikera, dok sam recimo kod Avatara cvike morao da nosim tokom celog filma jer je bez njih slika bila mutna. A sto se tice filma slazem se sa dzonijem film je interesantan ali nista toliko posebno.
Ps: Iduci put pazljivije citam postove:)

dzonihsv
15.4.2010, 17:19
Pa film i jeste sniman u 2D-u pa prebačen u 3D. :)

ilijavk
24.11.2010, 18:43
Htio bih da pogledam Tron 3D pa me interesuje koji 3D bioskop bi preporučili.

Iris
24.11.2010, 18:55
Pregledaj postove u temi do sada, verujem da ćeš naći dovoljno preporuka.

ilijavk
24.11.2010, 23:46
Još neki bioskop osim Koloseja?

Aibo
25.11.2010, 12:00
Ja mogu da kažem da mi je doživljaj u Tuckwood-u i Domu sindikata bio potpuno isti, tj. da je jednako zadovoljavajuć 3D osećaj u oba. Generalno, kada na kraju sumiram utiske, nisam zadovoljan nijednim, ali ne verujem da je toliko do samih bioskopa već do toga da sam potpuno razočaran 3D tehnologijom.

muki85
25.11.2010, 19:29
Ja mogu da kažem da mi je doživljaj u Tuckwood-u i Domu sindikata bio potpuno isti, tj. da je jednako zadovoljavajuć 3D osećaj u oba. Generalno, kada na kraju sumiram utiske, nisam zadovoljan nijednim, ali ne verujem da je toliko do samih bioskopa već do toga da sam potpuno razočaran 3D tehnologijom.

Jako lepo rečeno. Ja sam Avatara odgledao prvo u Takvudu, pa onda u Koloseju, zato što nisam mogao da nađem karte prvih nedelju dana za Kolosej. Mogu slobodno reći da sam više uživao u Takvudu, a što se same 3D tehnologije tiče, mislim da samo deca do deset godina mogu reći WOW!

Ninoslav
28.12.2010, 11:30
Bioskop "Arena sineplex" će u četvrtak, 30. decembra biti otvoren za sve Novosađane. Direktor "Art viste" Zoran Cvetanović, kaže za Radio 021 da će građani ulaznice za film "Montevideo, Bog te video" u režiji Dragana Bjelogrlića moći da kupe na jednoj od šest blagajni bioskopa.

"Svečano otvaranje će biti u sredu i to je bez ulaznica, isključivo sa pozivnicom, a dan kasnije počinje normalno da radi biletarnica", objašnjava Cvetanović. On dodaje da će građani moći da rezervišu ulaznice i preko interneta.

"Biće i mogućnost on lajn rezervacije. Kad se uvede pej pal opcija, građani će moći karte da kupe od kuće, odštampaju i donesu u bioskop", navodi Cvetanović.

Arena renovirana u skladu sa najnovijim svetskim standardima

Poseduje šest vrhunski opremljenih sala ukupnog kapaciteta od oko 1.000 mesta. Sve sale su opremljene projekcionom tehnikom poslednje generacije, luksuznim sedištima kao i sistemima za klimatizaciju. Novi Sad je dobio i prvu salu u Vojvodini sa 3D Dolby Digital tehnologijom koja omogućava vrhunski doživljaj 3D fimova.

Na repertoaru Arene svakodnevno će biti preko petnaestak različitih filmova, koji će se prikazivati u skoro četrdeset projekcija tokom čitavog dana. Najavljeno je da će svakog dana na repertoaru biti nekoliko filmova za decu, a jednom nedeljno će biti organizovan i "Happy day", dan kada će karte biti prodavane po nižim cenama.

Cena ulaznice će biti 250 dinara za redovne filmove i oko 400 dinara za 3D filmove.

Izvor (http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Arena-otvorena-za-sve-Novosadane-30-decembra.html)

Ajmo "novosadisti" Ja jedva čekam! Ako neko bude išao na tu prvu VIP projekciju, neka napiše utiske!

Sajt je u pripremi: http://www.arenacineplex.com/


Doduše, sajt i nije toliko u pripremi ako znaš šta tražiš (http://www.arenacineplex.com/index.php) :aplauz::ciao:

stepanov
28.12.2010, 12:42
Svaka cast Ninoslave, bas sam trazio poslednjih dana ponetu kad ce otvoriti :tapsh:
Onaj video o unutrasnjosti je super, futuristicki dizajn, barovi jako je lepo, osim cinjenice da nisu morali podeliti bas na toliko sala, one manje su mi nekako klaustrofobicne i suvisne... ako se bude pustao film u dve susedne sale odjednom zvuk ce mozda biti losiji, a jos ako budu isla dva razlicita filma... Al nadam se da ce ipak sve biti na niviou i besprekorno, ipak je ''kino'' buducnosti...

blast beat
28.12.2010, 12:54
Konacno. Taman da iskoristim jos ovih par meseci studentskog popusta sto mi je ostalo. :)

Ninoslav
30.12.2010, 13:45
Y-bMlZoitBA

Arena "Sinpleks", kakav lapsus voditeljke... :facepalm

galebns
30.12.2010, 13:53
Ma ajd lapsus, nego radnici rade sve u sesnAJs dok ljuci cekaju projekciju.... smejurija... ne znam jel do kraja i bilo projekcije (mozda u 3 ujutro :D)

Ninoslav
30.12.2010, 15:01
Bilo je... Moja ortakinja je došla oko 2h ujutru kući :D

stepanov
30.12.2010, 15:28
isao sam oko podne da kupim karte za matorce :D medjutim neki radnik mi rece da ce poceti s prodajom za 2-3 sata, a oni buse, lepe, pentraju se... Bolje da su 10 januara otvorili kako dolikuje i kako treba a ne ovako... Juce su navodno radnici pocepali platno tokom radova pa je zato kasnila projekcija...

nexexcalibur
24.1.2011, 14:36
Ajde malo da osvezim ovu temu, planiram da odgledam Green Hornet u Koloseju, sta mislite jel sad radi XpanD 6D projekcija ili je to i dalje sharena laza?

VojaM
24.1.2011, 15:33
Zar to ne piše na njihovom sajtu?

nexexcalibur
24.1.2011, 17:11
Zar to ne piše na njihovom sajtu?

Koliko sam video, ne pise koje su projekcije u XpanD 6D (ne znam da li svaki 3d film moze u 6d da se prikazuje ili kako vec to ide)

DragonSlayer
27.7.2011, 22:40
šta se daje od 3D filmova u poslednje vreme?

Iris
27.7.2011, 22:49
Prvi post u temi, pa ispratiš link...

kikko
28.11.2011, 22:54
Jel gledao neko u Uscu skoro nesto u 3D?

Malopre sam gledao Tintina (film je razocaranje, ali to je druga tema) i toliko je sve tamno i mracno da je to strasno... scene danju su kao da je sumrak a scene nocu su bez komentara...

U Rodi sam gledao Avatar 3D i sve je bilo perfektno sto se prikaza tice...

Ako jos neko ima neko iskustvo sa Uscem neka napise... ne znam dal sam previse subjektivan ili je ono zaista katastrofa...

Aibo
29.11.2011, 1:26
Ja sam na ušću gledao prošlog Hari Potera ali u 2D. Mogu samo da kažem da je slika i tako bila očajna, najviše zato jer je bila mutnija od slike na mom 24 god starom niškom TV-u. Bioskop možda jeste nov ali su projektori i oprema 100% nešto matoro, odbačeno iz nekih razvijenijih zemalja. Tad i nikad više. :mad:

Thunder
29.11.2011, 1:58
@kikko
Ja sam gledao Avatara u Rodi i Uscu, i mogu reci da je razlka bila minimalna.
Verovatno je taj film lose odradjen za 3D.

@Aibo
Projektori su definitivno novi (komsija je trebao da radi tamo, pa sam ga bas pitao), sad, mozda su imali losu kopiju tog HP (posto inace dobijamo ocajne kopije)...

kikko
29.11.2011, 2:31
Uf, iskreno- bas sam i otisao da gledam u 3D jer je u pitanju jedan od najboljih primera 3D filma.. produkcija najvisih vrhova, Spilberg reziser itd...

Ne znam, moracu da pogledam i u nekom drugom bioskopu- jer ovo danas je bilo strasno zaista.. za sada izbegavam Usce, bar sto se 3D filmova tice...

zvjer
29.11.2011, 16:09
Sad videh ovo

http://www.kragujevac.co.rs/?p=5287

Kragujevac će kao prvi grad u Srbiji dobiti najmodernije digitalne i 3D bioskope. Platna će biti raspoređena u šest sala u okviru centra Plaza, sa ukupno 1.250 mesta u gledalištu

Je l zna neko sta se desava sa radovima?

VojaM
29.11.2011, 17:00
@Thunder
U prevodu, zašto bi to što je razlika minimalna značilo da je film loše urađen za 3D?

Thunder
29.11.2011, 17:07
@Thunder
U prevodu, zašto bi to što je razlika minimalna značilo da je film loše urađen za 3D?
Pod "Verovatno je taj film lose odradjen za 3D." sam mislio na film koji je kikko gledao (The adventures of Tintin).

Sad, ako je Avatar bio gotovo identican u oba bioskopa, izvodim zakljucak da Tintin ima lose odradjenu 3D verziju.

kikko
30.11.2011, 0:13
Pod "Verovatno je taj film lose odradjen za 3D." sam mislio na film koji je kikko gledao (The adventures of Tintin).

Sad, ako je Avatar bio gotovo identican u oba bioskopa, izvodim zakljucak da Tintin ima lose odradjenu 3D verziju.

logicno je to sto pricas tj rezon ti ima logike...

ALI Tintin je uradjen extremno dobro za 3D..

Spilberg je jos 81. izrazio zelju da snimi Tintina ali ga he odlagao sve dok nije mogao da ga uradi onako kako je "uvek sanjao".. I kako jedan od uslova je bio da 3D bude iznad konkurencije.. i po kritici (a sve sam procitao) je film tehnicki 2 klase iznad konkurencije pa cak i iznad Avatara.. upravo zato sam imao toliki entuzijazam kad sam isao da ga galedam.. i upravo zato sam se toliko smorio zbog uzasno tamne reprodukcije (gde se pola detalja u tmini ne vide) u Uscu..

Zato i pitah da li je jos neko gledao...

jedino sto verovatno necu saznati kako izgleda film u nekom drugom bioskopu... razlog je sto je film uzasno razocarenje...

Nije tema ali da napomenem... Tintin je iako strip, uvek bio ozbiljna prica.. Umesto toga, napravljen je film koji traje 1h i 40m a od koga je jedno sat i 15 min neka idiotska napregnuta akcija sa glupim i cak deci preraslim "forama" dok je prica u zapecku.. ukupno nema 20min kvalitetne price..

Rkoma
22.12.2011, 15:44
Sad videh ovo

http://www.kragujevac.co.rs/?p=5287



Je l zna neko sta se desava sa radovima?
Ja znam da u Beogradu kod visnjice treba da se izgradi "Visnjicka Plaza". Da krene izgradnja ovog objekta, cekam vec nekih 3 godine. Zasto ovoliko oscekujem ovaj objekat? Pa zato sto ce tu biti prvi IMAX bioskop na balkanu.

Ali ovo je Srbija, pa cemo za pocetak radova cekati jos koju godinu...

xandar
14.3.2012, 23:51
Sad videh ovo

http://www.kragujevac.co.rs/?p=5287



Je l zna neko sta se desava sa radovima?
Ne znam odakle da pocnem...
Budjava informacija
http://www.nadlanu.com/pocetna/vodic/filmovi/Cineplexx-Uskoro-najmoderniji-bioskop-u-Kragujevcu.a-108715.27.html
Slike
http://www.ritamgrada.rs/index.php/slobodno-vreme/galerija/38-kragujevac/2493-jos-10-dana-do-plaze-foto
i detaljno na forumu koji redovno posecujem...
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=692288

Kidja
15.3.2012, 0:20
U utorak je otvaranje Zvjer.

xandar
15.3.2012, 0:24
E da zaboravih to da pomenem...:D

M.C.
15.3.2012, 0:27
Beš 3D bioskop, stigao McDonalds. :D

Kidja
15.3.2012, 1:05
Beš 3D bioskop, stigao McDonalds. :D

Steta sto je meni to daleko.

Salu na stranu, gledao sam bas malopre slike.Sale stvarno lepo izgledaju cini mi se da ce cena karata biti oko 450 din sem utorkom kad ce biti kao neki dan filma ili tako nesto i kosta ce 250din.
Koliko je ovo tacno nisam siguran :)

xandar
15.3.2012, 21:09
Odakle ti informacija da ce ici na 450?
Koliko sam ja upoznat cena ce se kretati od 250-350din...
Svezija vest
SINEPLEKS OTVARA ŠEST BIOSKOPA
15-03-2012
RTK

http://www.rtk.co.rs/rtk_graphics/info/kultura-linija.gif
Kompanija Sinepleks (Cineplexx) otvoriće u utorak 20. marta u šoping molu Kragujevac Plaza multipleks digitalni bioskop sa šest sala sa ukupno 1.100 mesta, saopštila je ta kompanija.

Sve sale su digitalizovane, opremljene Real D sistemom za 3D projekcije i profesionalnim Dolby ozvučenjem.

Na dan otvaranja, posetioci će moći da vide filmove Čelična lejdi, Glumac i druge, a lokalne premijere domaćih filmova uz prisustvo filmskih ekipa biće prikazane narednih dana.

Premijera igrano-dokumentarnog filma Žućko – priča o Radivoju Koraću planirana je za 21. mart, Crna Zorica, biće prikazana 22. marta, dok će 23. marta biti prikazan tŠešir profesora Koste Vujića.

Pored filmova, tokom prvih dana rada, od 20. do 25. marta, u bioskopu će biti organizovani i mnogobrojni zabavni prateći programi, namenjeni porodicama, deci i mladima.

Kragujevački Sinepleks je deo velike evropske porodice multipleksa, čije je sedište u Beču, koji u Srbiji nastupa kao zajednički projekat austrijske kompanije „Cineplexx Kinobetriebe GmbH“, koja je razvila lanac multipleksa sa preko 220 ekrana širom Austrije, Hrvatske i severne Italije, i srpske kompanije „MCF MegaCom Film”.http://www.rtk.co.rs/sinepleks-otvara-sest-bioskopa.5.18232.0.htm

Kidja
16.3.2012, 23:28
Odakle ti informacija da ce ici na 450?
Koliko sam ja upoznat cena ce se kretati od 250-350din...


Tako mi je brat rekao a znam da je informisan o svim desavanjima po gradu.
Evo sad pogledao i na sajtu i po BG-u su te cene do 450din zavisi samo od termina.

M.C.
16.3.2012, 23:39
Nemaju Beograd i Kragujevac isti standard, zbog toga moraju da budu jeftinije ovde. Meni majka reče da će biti 250 din, slušala na nekim vestima. Videćemo za par dana.

Thunder
17.3.2012, 3:43
Cene karata za Cineplexx bioskop u Delta City-ju mozete videti ovde:

http://www.cineplexx.rs/sadrzaj/bioskopi/detajlibioskopa.aspx?i=565#preise


Najverovatnije ce iste (ili jako slicne) biti i u Kragujevcu...

xandar
18.3.2012, 20:06
Da jeste...
http://www.cineplexx.rs/sadrzaj/bioskopi/detajlibioskopa.aspx?i=571

Nestor
3.6.2012, 17:06
Od nedavno u Nišu ponovo radi bioskop pa bih hteo da mi neko preporuci koj film u 3D da odgledam, hteo sam Avengers ali sam video da nije sniman u 3D vec konvertovan pa odustadoh, pa reko Prometeja ali videh ovaj komentar "Već od prve scene postaje jasno da, iako je sniman 3D kamerama, treća dimenzija u ovom filmu ne znači ama baš ništa. (http://www.b92.net/kultura/dokolica.php?nav_category=1068&nav_id=615057)" pa mi je izbor pao na Snezanu i Lovca ili da cekam nesto drugo?

nexexcalibur
3.6.2012, 17:22
Dark Knight Rises, 26. jul...

pentraksil
3.6.2012, 18:59
Dark Knight Rises, 26. jul...

DKR nije u 3D-u, samo IMAX...

Vecina danasnjih filmova su samo konvertovani u 3D (MIB3, Avengers itd)
Prometheus jeste sniman 3D kamerama, ali nije sniman sa ciljem da se sve vrti oko 3D efekata, zato se toliko i ne primecuje. U svakom slucaju nece nista da ti skodi, kod ovakvih filmova (koji su snimani 3D kamerama) kod najobicnijeg razgovora izmedju likova vidi se ta "dubina" karakteristicna za ovu tehnologiju. Nema nekih akcionih scena verovatno ali pejzazi ce izgledati fino. Ako zelis da odgledas nesto uskoro onda ti je pravi izbor Prometheus ili mozda sacekaj novog Spajdermena koji je takodje sniman ovom tehnologijom (gledajuci trejlere u bioskopu ne izgleda lose) posto Snezana i Lovac takodje nije u 3D formatu.

P.S. Moja preporuka ti je da odes u Kupinu, po meni mnogo kvalitetniji bioskop od Grada.

zvjer
3.6.2012, 19:09
Je l su 3d naocari u elitnijim beogradskim bioskopima na baterije?

Nash Knight
3.6.2012, 20:44
Možda Avengersi nisu snimani direktno u 3D tehnologiji ali je 3D efekat dosta prisutan i sjajno odrađen, ne izgleda primetno gore od Avatara.

VojaM
3.6.2012, 21:56
Je l su 3d naocari u elitnijim beogradskim bioskopima na baterije?
Kako gde. Na jednom mestu (eventualno dva, nisam siguran) su te aktivne sa polarizujućim staklima sa tečnim kristalom, i te su na baterije, a na nekoliko drugih mesta su pasivne dvobojne.

pentraksil
3.6.2012, 23:11
Možda Avengersi nisu snimani direktno u 3D tehnologiji ali je 3D efekat dosta prisutan i sjajno odrađen, ne izgleda primetno gore od Avatara.

Ja se nadam da se salis. Naravno Avengers nije toliko lose odradjen, ali da se uporedjuje sa Avatarom to nikako ne ide. Ako Avatar ima nesto zbog cega vredi odgledati taj film, onda je to 3D. Ako prvi put gledas 3D, mozda te i odusevii, ali Avengers ima samo par scena gde mozes da kazes da je zaista 3D (zadnje scene u gradu) a ostatak filma mozes da gledas bez naocara.

Iris
3.6.2012, 23:12
Kako gde. Na jednom mestu (eventualno dva, nisam siguran) su te aktivne sa polarizujućim staklima sa tečnim kristalom, i te su na baterije, a na nekoliko drugih mesta su pasivne dvobojne.

Juče na predpremijeri Prometeja u Delta sitiju su delili neke tamne naočare za 3D. Deluju kao obične naočare za Sunce, ali kažu da je u pitanju neka nova tehnologija, i da su navodno bolje...

Nestor
3.6.2012, 23:36
Dark Knight Rises, 26. jul...

Da, trebao sam da napomenem sve sem betmena i crtanih filmova prihvatam za predloge. A ja sam cuo kao bolji V Grad od Kupine al ako si bio u oba aj da ti verujem na rec.
Mozda Abraham Lincoln: Vampire Hunter nije los kandidat za pogledati.

pentraksil
4.6.2012, 0:16
Da, trebao sam da napomenem sve sem betmena i crtanih filmova prihvatam za predloge. A ja sam cuo kao bolji V Grad od Kupine al ako si bio u oba aj da ti verujem na rec.
Mozda Abraham Lincoln: Vampire Hunter nije los kandidat za pogledati.

Bio sam u oba i iskreno ti kazem, bar ja tako mislim. Avengersi su imali uzas zvuk pucketalo je stalno, ali ajde to mozda trenutno.Ono sto se meni ne dopada su protivpozarna svetla sa strane koja bljeste, polozaj stolica (umesto da je svaki sledeci red malo iznad ovog ispred, ona su sva u istoj ravni, postavljena su sa leve i desne strane sale, tako da je gledanje malo neprirodno). Sala u Kupini je nesto manja, ali je platno iste velicine i sedista su uzdignuta i na sredini, tako da uvek gledate pravo na platno. Plus je Kupina jeftinija. Mene je recimo najvise iznerviralo sto sokove u Gradu prodaju u flasicama koje brzo izvetre, u kupini dobijas fino u onoj kartonskoj casi i iz onog kola automata, em imas vise (za istu cenu) em sok hladan i svez kroz citavu projekciju. To je moje licno misljenje (par prijatelja isto tako misli), ti bolje odi u oba pa sam prosudi, tako si najsigurniji :)

zvjer
4.6.2012, 0:45
Juče na predpremijeri Prometeja u Delta sitiju su delili neke tamne naočare za 3D. Deluju kao obične naočare za Sunce, ali kažu da je u pitanju neka nova tehnologija, i da su navodno bolje...

Takve su i u KGu. Razocarao sam se kada sam ih prvi put video jer sam ocekivao "naocari na baterije". Ni sa jednim ni sa drugim ranije nisam imao iskustva..

pentraksil
4.6.2012, 1:08
Takve su i u KGu. Razocarao sam se kada sam ih prvi put video jer sam ocekivao "naocari na baterije". Ni sa jednim ni sa drugim ranije nisam imao iskustva..

Pasivne naocare su itekako dobe, samo elitniji bioskopi imaju one sa baterijama. Naravno i cena je izjednacena sa uslugom :). Cuti ja sam ocekivao ona crvena i plava stakla :kreza:

zvjer
4.6.2012, 1:36
Pasivne naocare su itekako dobe, samo elitniji bioskopi imaju one sa baterijama.

Pa bila je prica da je 3d bioskop u KG-u najeletiniji.

Sa strane naocare, bioskop jeste prva lliga.

pentraksil
4.6.2012, 1:43
Pa bila je prica da je 3d bioskop u KG-u najeletiniji.

Sa strane naocare, bioskop jeste prva lliga.

Ma skupo je to za nas jos uvek (mislim na te naocare sa baterijama). Ali bice nadam se, bitno je da je 3D zaziveo i kod nas, vidim ima dosta posetilaca to je najbitnije

SirDuck
4.6.2012, 1:46
Jesam ja jedini koji je primetio manjak FPS po oku? Gledao sam Avengers u 3D u "Roda Cineplex", i sve što je bilo u trećoj dimenziji mi je seckalo, tj imalo prekide u slici kad se pomeralo.

pentraksil
4.6.2012, 2:13
Jesam ja jedini koji je primetio manjak FPS po oku? Gledao sam Avengers u 3D u "Roda Cineplex", i sve što je bilo u trećoj dimenziji mi je seckalo, tj imalo prekide u slici kad se pomeralo.

Da, kod nekih brzih scena to se desava. Zato sluze one aktivne naocare sa baterijama, upravo zbog toga, kalibrisu pa se ne primecuje.

ZoNi
9.6.2012, 18:34
Ne vredi para, bioskopa i cimanja da odesh do bioskopa.
Heh, imho, to važi za svaki film ;)

Iris
9.6.2012, 22:49
Ne za svaki; tačno je da većina ne vredi 500 dinara koje moraš da izdvojiš za to zadovoljstvo, ali ako već plaćaš, dobro biraj šta plaćaš... I naravno, ako možeš, biraj i bioskop.

Mislim da sam poslednji put u bioskopu gledala film X-Men: First Class... ili je to bila premijera filma Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2.

pentraksil
9.6.2012, 23:13
Ne za svaki; tačno je da većina ne vredi 500 dinara koje moraš da izdvojiš za to zadovoljstvo, ali ako već plaćaš, dobro biraj šta plaćaš... I naravno, ako možeš, biraj i bioskop.

Mislim da sam poslednji put u bioskopu gledala film X-Men: First Class... ili je to bila premijera filma Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2.

500 dinara? Ako ne racunate sok i ostalo, ali ja u bioskopu potrosim 300 dinara za 3D projekciju :to_care:

zvjer
10.6.2012, 0:09
500 dinara 3d bioskop u KGu vikendom. Kupio sam srednje kokice i flasicu vode - izvadio 200 din jer sam ocekivao da ce me i to dosta kostati, no zeznuo sam se.. sporedno zadovoljstvo me je kostalo tricavih 250.

Na sta pitam li se? Ta kombinacija realno ne vredi 15, a u prodavnici max. 80.

Iris
10.6.2012, 0:10
Projekcija Prometeja u Delta Sitiju je koštala 500 dinara, tako su bar meni rekli.

wega
10.6.2012, 0:22
U renoviranom bioskopu Fontana cena karte je 400 din + nema gužve + odlična sala, platno i zvuk. Prijatno sam se iznenadio :aplauz:

LoshMeeBre
10.6.2012, 8:45
U renoviranom bioskopu Fontana cena karte je 400 din + nema gužve + odlična sala, platno i zvuk. Prijatno sam se iznenadio :aplauz:

Fontana je pocela da radi? :kreza: Ja sam cuo da ce da budu specijalizovani bioskop, neka mesavina kinoteke i decijeg bioskopa. Nista od toga, huh?

Osbourne
20.9.2012, 10:18
Bioskopi su iMho prevazidjena stvar... jedini njihov smisao pored svih kucnih bioskopa, ozvucenja, bluray-a, hd-a itd itd je sto mozes devojku tamo da vodis na prvi sastanak :P mada i to je diskutabilna "prednost"... :D

uros@3D
20.9.2012, 10:34
Ma u bioskop retko odem tako na neki random film, obicno odem kad izadje nesto sto me jako interesuje i ne mogu da cekam da izadje DVD/Blu-Ray verzija :D To je po meni jedina prednost...


Gresis. Ted je super da se gleda u bioskopu zbog reakcija ljudi oko tebe.

Well, tebi je to mozda zanimljivo, ne mora da znaci da je i meni. :)

dex3108
20.9.2012, 11:07
Ne znam za vas ali ja sam old school i volim da pogledam film u bioskopu :D Sve to sto ste naveli kao prednosti i nedostatke spadaju u sam dozivljaj odlaska u kino. Vjeciti problem visoke osobe ispred tebe, smjeh i komentari po sali, veliko platno... Ne znam meni bioskop nikada nece biti prevazidjen :D

zvjer
20.9.2012, 14:37
Reakcije ljudi u bioskopu su, imho, upravo najveći minus bioskopa (uz manju udobnost nego kod kuće - bar za sada ne postoje bioskopi u kojima može da se fino zalegne ;) ).

Zavisi od coveka i od atmosfere. No govorim o reakciji nastaloj zbog onoga sto se vidi na filmu. Smeh je zarazan, ponese coveka i lepo je ucestvovati u njemu. A kao sto rekoh u ovom filmu ima raznoraznih reakcija koje se ulove krajickom oka i uha, sto te vuce da u trenutku postanes wannabe psiholog koji je u stanju da proceni kako se ljudi smeju i zasto se ne smeju.

Definitivno drugaciji osecaj nego kad film gledas sam.

Udobnost je opet subjektivna stvar. U KG bioskopu su stolice udobne, a ja se mnogo vise uzivim kada mi je telo podeseno na sedeci polozaj, nego kada se prospem po krevetu. Pade mi na pamet da postoji i savet za ucenike kako da sede da bi sto bolje ucili zbog koncentracije, pa to sto mora da se sedi je cak super stvar ;)

Jorah357
11.12.2012, 23:23
Pozdrav svima. :) Blizi se famozni datum prikazivanja Hobbita, zbog koje sam u velikoj nedoumici pri izboru bioskopa.
Trenutno se dvoumim izmedju bioskopa Rode i Koloseja. Po tvrdnjama ljudi Kolosej je najgori bioskop u bg, dok je roda neki overall pobednik. Veca sala i platno, nasuprot vecem kvalitetu prikazivanja. :)
U Kolosej sam odlazio sa ortacima desetak puta da gledamo film busom, posto zivim na periferiji, i samim tim sam nazalost sam trenutno upoznat samo sa tim bioskopom. Neke od nedostataka Koloseja spomenute na temi sam i doziveo, poput prekida filma, ili uopste neljubaznost osoblja. Par filmova koje su nam govorili da su u 3d pri kupovini karata, se ispostavlja da su u 2d pri samom nasem odlasku na projekciju. U rodi nazalost nisam bio, tako da ne mogu nista reci.
Za mnoge mozda banalno pitanje, ali ovo je verovatno jedini film koji zelim da pogledam kao covek :D pa se samim tim trudim da sto bolje odaberem.
Posto mnogo ljudi deli moje misljenje, i verovatno mnogo ljudi odlazi na bioskopsko prikazivanje, interesuje me u koji cete vi bioskop ici i zasto?

SirDuck
12.12.2012, 6:51
Roda je kul, doduse licno vise volim tuck

xandar
12.12.2012, 15:28
Uzivacu ovde kod mene u trznom centru u svim ''prednostima" high tech filmskog prikaza.:)
Razlog?
Pa drugi izbor nemam.

Jorah357
12.12.2012, 19:49
Roda je kul, doduse licno vise volim tuck

Koja je razlika izmedju Tucka i Rode? I jel Tuck ima vece platno/salu?

Banalno pitanje, koja je razlika izmedju sala Marilyn Monroe i James Dean u Tucku? (nisam bio u doticnom nikad :D)

Oprostite na mojoj detinjastoj radoznalosti. :)

Jonny
13.12.2012, 17:45
U Rodi imaš više prostora za noge i mislim da je bolji od Tuckwooda. :D
U Tuck idem jedino sa kolegama, pošto ih mrzi da se iscimaju na Novi Beograd i posle toga nedelju dana patim od bolova. :kreza: Merlin Monro je velika sala, dok je Din majušna. :)

Ja večeras idem u Delta City, mnogo je bolji od Koloseja, mada ni tamo ne cveta cveće. :D

Jorah357
13.12.2012, 22:34
U Rodi imaš više prostora za noge i mislim da je bolji od Tuckwooda. :D
U Tuck idem jedino sa kolegama, pošto ih mrzi da se iscimaju na Novi Beograd i posle toga nedelju dana patim od bolova. :kreza: Merlin Monro je velika sala, dok je Din majušna. :)

Ja večeras idem u Delta City, mnogo je bolji od Koloseja, mada ni tamo ne cveta cveće. :D

Procitao sam na siteu delta city-ja da je premijera filma otkazana iako su ljudi kupili karte. :confused:

Druze, ako si kojim slucajem odgledao film u delti mnogo bi mi znacilo ako bi mi rekao kakva je projekcija bila, utiske i slicno.

uros@3D
14.12.2012, 0:54
Upravo odgledao Hobita u Tuckwood-u, odlicna slika, solidno ozvucenje (bilo je malo tise za moj ukus a mozda sam samo i nagluv) i 3D je bio na nivou, samo me nerviraju naocare. :D

Jonny
14.12.2012, 4:16
Procitao sam na siteu delta city-ja da je premijera filma otkazana iako su ljudi kupili karte. :confused:

Druze, ako si kojim slucajem odgledao film u delti mnogo bi mi znacilo ako bi mi rekao kakva je projekcija bila, utiske i slicno.

o.O

Upravo se vratih iz Delte, gledali smo od 22:30h. Sasvim pristojno, naočare su nenametljive (da tako kažem), ne smetaju uopšte. Doduše, ja već nosim snajpere, pa sam morao preko njih ali ni to čak nije problem (kao što je npr. bio u Koloseju). Platno je srednje veličine i kvalitet je odličan. Zvuk je isto ok, doduše mogli su malo da pojačaju. Pogotovo što je soundtrack fenomenalan i u nekim momentima baš izgleda epski (da ne lažem mnogo, jačina je ok ali bih voleo da me je, što bi klinci rekli, izulo iz cipela). Nebrojeno puta sam se ježio. :D

Sve u svemu, mnogo bolji užitak nego u Koloseju. E sad, imaju još 5 sala u kojima se daje, za ostale ti ne mogu reći. Ova proekcija je bila u sali 3. :)

Jorah357
16.12.2012, 14:14
o.O

Upravo se vratih iz Delte, gledali smo od 22:30h. Sasvim pristojno, naočare su nenametljive (da tako kažem), ne smetaju uopšte. Doduše, ja već nosim snajpere, pa sam morao preko njih ali ni to čak nije problem (kao što je npr. bio u Koloseju). Platno je srednje veličine i kvalitet je odličan. Zvuk je isto ok, doduše mogli su malo da pojačaju. Pogotovo što je soundtrack fenomenalan i u nekim momentima baš izgleda epski (da ne lažem mnogo, jačina je ok ali bih voleo da me je, što bi klinci rekli, izulo iz cipela). Nebrojeno puta sam se ježio. :D

Sve u svemu, mnogo bolji užitak nego u Koloseju. E sad, imaju još 5 sala u kojima se daje, za ostale ti ne mogu reći. Ova proekcija je bila u sali 3. :)

Hvala druze na odgovoru, ali nazalost bio sam primoran da odem u Kolosej zbog starijeg brata i njegovih ortaka. :o U svakom slucaju nadam se da je tvoj odgovor nekome pomogao u izboru, i da nisi odgovarao za dzabe. :)

E sad ako nekog interesuje projekcija u Koloseju, rado bih je prokomentarisao. :) Za pocetak, sala je bila PREPUNA, iako je bio treci dan prikazivanja filma.
Inace sam laik sto se tice filmova i bioskopa tako da cu samo izneti ono sto je bilo ocigledno meni, koliko i bilo kojem drugom gledaocu verovatno. :)

Prvo cu krenuti od negativnih strana. Slika je kroz naocare bila tamnija malo vise mozda nego sto sam ocekivao. Da li je to do samog filma ili ne, ne bih znao reci, mada rekao bih vise da je do naocara i XPAND tehnologije iz razloga jer je pri gledanju na platno bez naocara slika bila dosta svetlija. Takodje neke brze akcione scene, i pokreti, uospte brze menjanje kadrova je malo teze za pracenje. Naocare su posle dva i po sata gledanja, cinile kao da imaju jedan kilogram. :D

Posle ovoliko negativnih strana, mislim da je najsvetliji momenat bio stvarno odusveljavajuc kvalitet slike u odredjenim momentima. Sto umnogome moze da kompenzuje ranije iznete negativnosti.

Na kraju krajeva, kad sam izasao sa projekcije, osecao sam se mnogo srecnijim. Film je neverovatan, stvarno predivno filmsko ostvarenje koje planiram da pogledam bar jos jednom u bioskopu. Kad je u pitanju gledanje ovakvog filma, izbor bioskopa je daleko od presudne vaznosti. :)

Shonkas
18.12.2012, 14:16
Izvinjavam se na upadu (predpostavljam da je negde napisano), ali moze li nas 1 bioskop podrzati taj novi 3D fazon snimanja koji najavise?

Doomche
25.10.2013, 1:27
Srbi i bioskopi: Koliko idemo i šta gledamo? (http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=268&yyyy=2013&mm=10&dd=23&nav_id=768642)

LM, kao jedan od organizatora događaja, imao sam pristup tačnim podacima o gledanosti filmova u srpskim bioskopima. Ovo su podaci za Q1->Q3 2013:
http://www.dodaj.rs/f/2h/1p/3ewmkhz7/gledanost-filmova.jpg
Pitanja kojima bih ja otvorio diskusiju su:

- Zar zarada bioskopa toliko zavisi od dece koja idu u bioskop da bi gledala sinhronizovane crtane filmove? Zarada jednog proseka kao što su Štrumfovi 2 je u najmanju ruku zapanjujuća.
- Kako komentarišete pad posete od 25% u godini u kojoj se ne pojavi nijedan domaći blockbuster?
- Zašto jedan Django (čija je poseta bioskopima ocenjena kao izuzetna, a opšta euforija koju je izazvao ogromna) lagano gubi trku sa komedijama, pa čak i prosečnim crtaćima?

NjegovaWisost
25.10.2013, 4:59
Srbi i bioskopi: Koliko idemo i šta gledamo? (http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=268&yyyy=2013&mm=10&dd=23&nav_id=768642)

LM, kao jedan od organizatora događaja, imao sam pristup tačnim podacima o gledanosti filmova u srpskim bioskopima. Ovo su podaci za Q1->Q3 2013:
http://www.dodaj.rs/f/2h/1p/3ewmkhz7/gledanost-filmova.jpg
Pitanja kojima bih ja otvorio diskusiju su:

- Zar zarada bioskopa toliko zavisi od dece koja idu u bioskop da bi gledala sinhronizovane crtane filmove? Zarada jednog proseka kao što su Štrumfovi 2 je u najmanju ruku zapanjujuća.
- Kako komentarišete pad posete od 25% u godini u kojoj se ne pojavi nijedan domaći blockbuster?
- Zašto jedan Django (čija je poseta bioskopima ocenjena kao izuzetna, a opšta euforija koju je izazvao ogromna) lagano gubi trku sa komedijama, pa čak i prosečnim crtaćima?

Probaću da odgovorim...

Prvo, cijena odlaska u bioskop je prevelika! Jednostavno, ako osoba nije sa djevojkom da negdje izbleji ili sa djecom da odgledaju nešto, ne vrijedi odlaska radi jednog filma. Radije ću skinuti Full HD film da odgledam kod kuće. Ne košta me faktički ništa, a i uvijek može društvo da naleti. Plus, nema cimanja do bioskopa, ljudi u BGD bez automobila ne moraju da razmišljaju o prevozu. Itd.

Drugo, ljudi vole hype oko stvari kada su domaći filmovi u pitanju. Sjećam se (dok su još postojala dva bioskopa u manjem gradu gdje sam bio) da je totalno ludilo bilo za Zonu Zamfirovu. Jednostavno, ljudi ne idu u bioskop bioskopa radi već radi konkretnog filma.

I treće pitanje ima više odgovora... Ljudi vole lake stvari, da ne umaraju mozak. to objašnjava razne rijalitije i gluposti po TV programima. A osim njih, i svi ostali, ne žele stalno da gledaju filmove u kojima spoznaju samoga sebe, nauče veliku pouku i šta ti ja znam. Ljudi traže zabavu.

Aibo
25.10.2013, 8:42
Meni je ta lista potpuno logična. Ljudi novac za bioskop izdvajaju najčešće kada ih na to nateraju deca (Štrumfovi i sl.) ili kada mladi par odlazi u bioskop (često se traži laka zabava, nešto što će podići raspoloženje...). Čak bih rekao da su Django, Gatsby i Karenina još dobro i prošli.

Lično sam uredio odlazak u bioskope jer me odlazak u njih najčešće razočara. Jedni imaju matoru opremu, drugi imaju novu opremu ali neće da zaposle tehničara da je šteluje i održava... Mutna slika, tamna slika, krči levi zvučnik, prejak zvuk (boli me glava posle 2h50min koliko film traje)... A 3D efekti u našim bioskopima su *****e, to ogovorno tvrdim posle gledanja Avatara na Panasonic plazma televizoru. Moja devojka, koja je u Francuskoj, u Lionu, gledala 3D film ovo kod nas zove nagoveštaj 3D-a. A šta sam drugo i očekivao od bioskopa koji ni 2D ne mogu da ubodu kako treba.

uros@3D
12.4.2014, 23:50
E da, odgledah film u novootvorenom Cineplexx-u na Uscu u 3D (jel 2D jelte nema u vecernjim satima :rolleyes:). Jeste da je cena karte malo jaca ali u pitanju je digitalna 3D projekcija i slika je... orgazmicna :eek:

ZoNi
13.4.2014, 11:48
Jeste da je cena karte malo jaca
I iznosi... koliko? :)

zidan grobar
13.4.2014, 12:20
I iznosi... koliko? :)

3D: Studenti, Ponedeljak - Petak - 510 din

3D: Ponedeljak - Petak - 570 din

3D: Subota - Nedelja - 590 din

3D: Grupe (minimalno 20 osoba) - 450 din

3D: Osobe sa invaliditetom - 350 din


Doplata za VIP sedista - 120 din

Cena karte za filmove duze od 150 minuta se uvecava za 50 din

The Rifter
13.4.2014, 16:05
'Su to cene u Njemačku il' u nas? Preskupo!

pentraksil
13.4.2014, 16:09
'Su to cene u Njemačku il' u nas? Preskupo!

Mozda u BG-u, u Nisu cena za 3d projekciju je 350 dinara uz karticu bioskopa 300 bez obzira na duzinu filma, mesto i ostalo....ovo za fimove duze od 150 minuta je cista glupost i bezobrazluk (po meni). I posle sto ljudi ne idu u bioskope (naravno nije samo cena razlog ali ima i toga)

The Rifter
13.4.2014, 16:21
Ma, za te pare devojku i sebe častim najukusnijom pizzom x2 u gradu.

I kod nas u NS je oko 300-350 dinara, a i to je skupo, ali 'ajde, povremeno može. Po meni je 590 dinara buržujska cena i mene za te pare ne bi videli.

uros@3D
13.4.2014, 16:24
I posle sto ljudi ne idu u bioskope (naravno nije samo cena razlog ali ima i toga)

Bogami, ovaj sinoc bio pun k'o oko. U BG-u se cene karata za 3D projekcije uglavnom krecu od 450din pa navise, pritom takve projekcije jedino vredi gledati u Tuckwood-u ili Cineplexx-u s tim da je ovaj drugi osetno bolji. Mozda bi ove poruke trebalo smesiti u onu drugu temu za diskusiju o 3D bioskopima.

Горски_Штаб
18.4.2014, 18:21
3d: Studenti, ponedeljak - petak - 510 din

3d: Ponedeljak - petak - 570 din

3d: Subota - nedelja - 590 din

3d: Grupe (minimalno 20 osoba) - 450 din

3d: Osobe sa invaliditetom - 350 din


doplata za vip sedista - 120 din

cena karte za filmove duze od 150 minuta se uvecava za 50 din

Само за позере и набеђене љубитеље "звука и слике" можда тамо и заиста неко и оде ради филма и доживљаја али са оваквим ценама просто здрав разум намеће бојкот. Док је оваца биће и вуне

N3n0
18.4.2014, 18:28
Citao sam to za Agents of Shield i preskocio sam zadnju epizodu. Sa cenama koje je zacepio pomodarski cineplex ne pada mi napamet da odgledam Winter Soldiera u bioskopu, izdrzacu do scenskog releasea, i tako sam dosta para dao marvelu :D Inace ostali bioskopi su sramota, pogotovo Tuck koji me zesce razocarao...

Tuck i Dom sindikata su bezveze bioskopi, a najbolji su Fontana, Sava centar, DKC, Cineplexx Delta City (u ovom novom u Uscu nisam bio).

S obzirom kakav sam sve tres od superherojskih filmova gledao u poslednje vreme (Man of Steel, na primer), ovaj Winter soldier uopste nije los, cak sasvim solidan film.

Dimo
18.4.2014, 19:42
Само за позере и набеђене љубитеље "звука и слике" можда тамо и заиста неко и оде ради филма и доживљаја али са оваквим ценама просто здрав разум намеће бојкот. Док је оваца биће и вуне
Teške riječi, ali negdje je Cineplexx jedini 3D (i uopšte valjani) bioskop, kao u Crnoj Gori.

vlad777
4.6.2014, 11:22
Edge of tomorrow (Na rubu vremena) film izgleda nece biti prikazivan
u Novom Sadu.

Jel moze neko da mi kaze koji bioskop u Beogradu je pristojan a da
cena ulaznice nije preko 500din?

Hvala.

player1
5.6.2014, 10:30
U usce cineplexu imas 2d projekcije za 440din.

Packy
10.6.2014, 17:06
Edge of tomorrow (Na rubu vremena) film izgleda nece biti prikazivan
u Novom Sadu.

Jel moze neko da mi kaze koji bioskop u Beogradu je pristojan a da
cena ulaznice nije preko 500din?

Hvala.

Znam da odgovaram 6 dana kasnije, ali ima ga u NS.:D

Zna se kako to ide, premijera u Beogradu u sredu, a dan kasnije u svim ostalim gradovima.Koliko ja znam svi filmovi imaju istog distributera.