PDA

Prikaži potpunu verziju : Prvomajske slike


AstraLogos
3.5.2009, 19:22
Vrsac je osim hemije, poznat po vinogradima i vinu.
Tu gde prestaje naselje, pocinju vinogradi.

http://i43.tinypic.com/2r3gz2t.jpg

Vinogradi iz druge perdpektive i vrsacka brda koja su omiljena destinacija setaca - izletnika za prvomajske praznike.

http://i42.tinypic.com/jj37u9.jpg

http://i44.tinypic.com/2nrdfgx.jpg

Trenutci odmora uz caskanje.

http://i42.tinypic.com/t97ev7.jpg

A bilo je i onih koji su ogladneli kao ovaj malisan. :D

http://i42.tinypic.com/290udj6.jpg

Pogled na grad u suton.

http://i44.tinypic.com/2njjxqa.jpg

Nadam se da nisam smorio i da ce neko prokomentarisati ove fotke. :)

alesandro
3.5.2009, 19:55
Ove pejzazne su okej, druga je veoma dobra, dok su ove sa ljudim nepotrebne.

AstraLogos
3.5.2009, 21:03
Ove pejzazne su okej, druga je veoma dobra, dok su ove sa ljudim nepotrebne.
Tema je prvomajske slike gde u njih spadaju i ljudi. Pejzaz, sam za sebe moze se fotkati bilo koji dan.
Obicaj je kao sto sam pisao da se ide u setnju na "breg". Zato sam i uslikao setace kao i oni koji se odmaraju od "planinarenja".
Ljudima, koji nikada nisu bili u Vrsac, predstavio sam okolinu i naravno ljude - setace, kao i pogled na grad u suton kao celinu.

steve89
4.5.2009, 12:47
Dobre su kao dokumentarne fotke, čisto da se vidi šta i kako... :)

AstraLogos
4.5.2009, 14:22
Hvala steve na komentaru. :)
Jednom je jedan clan napisao da su makro fotografije najbolje i najvrednije. Dobijo je odgovor da su sve fotke, u koju god kategoriju pripadale, jednako interesantne i vazne kao i sam macro.
Uzmi te prve dve koje su fotkane sa razdaljine od bar 2 kilometara. A zadnja hvata neki 5-6 kilometara udaljenosti a ne gubi detalje, ikao aparat spada u amaterske i nije dSLR sa izmenjivim objektivima.
Veruj te mi ovo je najveci izazov za klasicni aparat koji nema izmenjive objektive za svaku namenu. :dedica:
Probaj te da zhvatite veliku udaljenost klasicnim foto aparatom!
Niko nista ne pise o tehnickim stranama fotografija a to najcese i radimo, kako bi dobili sto bolje fotke sa pravilnim podesavanjem u zavisnosti od aparata i njegovih mogucnosti.
U zadnjih 5-6 meseci najvise postavljam fotke, pa ocekujem i adekvatne odgovore i sugestije.
Ocigledno je, sto si veci radnik, manja ti je plata. :D
Oslobodi cu vas od mene me samog, pa nek ovaj deo foruma gura neko drugi.
Budi te mi pozdravljeni. :ciao:

alesandro
4.5.2009, 16:12
Cek, cek... Nekako se osecam prozvanim.
Ako sam te bilo cime uvredio - izvini, i nemoj da odlazis sa ovog dela foruma samo zato sto ti niko ili retko ko komentarise fotografije. Tako je svima nama, jednostavno, ovaj deo foruma nije toliko posecivan kao drugi delovi i sa time se treba pomiriti.

Ja sam rekao ono sto sam rekao zato sto one fotografije sa ljudima zaista izgledaju kao klasicni snapshotovi. Ja nisam stekao utisak da se one odnose na Prvi maj, sta vise, i sada nakon sto si mi skrenuo paznju na naslov teme, jos uvek nemam taj utisak.
Jedina od tih sa ljudima koja mi se svidja jeste sa detetom koje jede sendvic(?). Ono sto smeta jeste samo centralno kadriranje, ali je i ovako dobro.
Kod prve sa ljudima mi smeta uzan kadar (odsekao si delic glave zeni itd.), ali je interesantan pogled starijih osoba upucen mladjim, ali to je sve...

U celoj seriji, druga mi je najbolja i nemam nekih vecih zamerki, osim sto bih malo klonirao donji desni ugao i sredio nebo (ima dosta "hajlajtova").

Ovi kritike ne trebaju, tj. ne smeju da te pokolebaju u daljem radu, vec treba da te inspirisu, kao sto to meni rade (kada mi neko uputi kritiku, bilo pozitivna ili negativna). Najgore sto mozes da uradis jeste da odes sa ovog dela foruma.

Pozdrav.

A M G
4.5.2009, 16:16
Da se ja razumem u fotografiju bolje od tebe koji si nacinio ove lepe slike, mozda bih i mogao da ti dam neki savet oko kompozicije, ostrine, osvetljenosti i jos dosta toga; ovako, mogu samo da kazem da su sve fotografije lepe svaka na svoj nacin, a neku posednu draz imaju prva i poslednja. :)

steve89
4.5.2009, 19:13
U ovaj alesandro hejter samo tera ljude sa foruma... :p


btw. Astra, molim te, piši spojeno probajte, oslobodiću, verujte, uzmite i sl. :)

N_i_k_o_l_a
4.5.2009, 19:25
@AstraLogos

generalno slike su odlično ''ispale'', a evo i komentara:

slika 1. odlična slika sa dosta detalja, mada mi se ne dopada to što si oba brda i vinograd uhvatio na istoj slici, upravo to mi deluje nekako previše detaljno i kad posmatram sliku ne znam gde prvo da gledam, pokušaj da slikaš samo vinograde ili samo ta dva brdašca ili eventualno vinograd i jedno brdo, čini mi se da će tako slika imati bolji efekat.....

slika 2. super slika, samo što onaj kontejner kvari sliku :)

slika 3 + 4 + 5. opet su slike super ispale, ali mi se ne dopada to što na njima nema više ljudi, i nekako kao da su slike slikane bilo koji dan , samo ne za prvi maj, mislim da si mogao na takvim slikama da uhvatiš više osoba koje idu u šetnju ili koje prave roštilj ili koje rade šta je već tipično da se radi za prvi maj u dotičnom kraju

slika 6. odlično, kao za razglednicu :)

AstraLogos
4.5.2009, 19:37
Cek, cek... Nekako se osecam prozvanim.
Ako sam te bilo cime uvredio - izvini, i nemoj da odlazis sa ovog dela foruma samo zato sto ti niko ili retko ko komentarise fotografije. Tako je svima nama, jednostavno, ovaj deo foruma nije toliko posecivan kao drugi delovi i sa time se treba pomiriti.

Ja sam rekao ono sto sam rekao zato sto one fotografije sa ljudima zaista izgledaju kao klasicni snapshotovi. Ja nisam stekao utisak da se one odnose na Prvi maj, sta vise, i sada nakon sto si mi skrenuo paznju na naslov teme, jos uvek nemam taj utisak.
Jedina od tih sa ljudima koja mi se svidja jeste sa detetom koje jede sendvic(?). Ono sto smeta jeste samo centralno kadriranje, ali je i ovako dobro.
Kod prve sa ljudima mi smeta uzan kadar (odsekao si delic glave zeni itd.), ali je interesantan pogled starijih osoba upucen mladjim, ali to je sve...

U celoj seriji, druga mi je najbolja i nemam nekih vecih zamerki, osim sto bih malo klonirao donji desni ugao i sredio nebo (ima dosta "hajlajtova").

Ovi kritike ne trebaju, tj. ne smeju da te pokolebaju u daljem radu, vec treba da te inspirisu, kao sto to meni rade (kada mi neko uputi kritiku, bilo pozitivna ili negativna). Najgore sto mozes da uradis jeste da odes sa ovog dela foruma.

Pozdrav.
Ma ne, nisi uopste prozvan. To sam napisao generalno i nista licno.
Na ovom delu foruma sam jos od 2005, tako da dobro znam sta se desava. Podizao sam ga lucno iz mrtvih sa nekolicinom nas i umorio sam se. I to je sve!
E sad sto se tice sugestije odmah da primetim da nisam nista odsekao toj zeni, osim sto sam je stavio uz sam vrh da bi pozicija setaca imala ispred sebe put koji ide na dole, a vidi se u pozadini jos jedan sa strmim padom.
Mozda sam trebao ubaciti jos koju fotku, samo nisam bas ubedjen da bi to vise docaralo temu od vec postavljenog.
Ostale sugestije su u redu, tj. u pravu si. :) I ja sam tvoje fotke komentarisao i fotke mnogih koji ovde postavljaju. Nekada ispravljao na primerima, a nekada davao sugestiju.
Nadam se da se niko nikada nije naljutio, jer zla namera, ( ego ili bilo sta od toga ), nikada nije postojala.

AstraLogos
4.5.2009, 19:51
@AstraLogos

generalno slike su odlično ''ispale'', a evo i komentara:

slika 1. odlična slika sa dosta detalja, mada mi se ne dopada to što si oba brda i vinograd uhvatio na istoj slici, upravo to mi deluje nekako previše detaljno i kad posmatram sliku ne znam gde prvo da gledam, pokušaj da slikaš samo vinograde ili samo ta dva brdašca ili eventualno vinograd i jedno brdo, čini mi se da će tako slika imati bolji efekat.....

slika 2. super slika, samo što onaj kontejner kvari sliku :)

slika 3 + 4 + 5. opet su slike super ispale, ali mi se ne dopada to što na njima nema više ljudi, i nekako kao da su slike slikane bilo koji dan , samo ne za prvi maj, mislim da si mogao na takvim slikama da uhvatiš više osoba koje idu u šetnju ili koje prave roštilj ili koje rade šta je već tipično da se radi za prvi maj u dotičnom kraju

slika 6. odlično, kao za razglednicu :)
He he, nije to Nidzo kontejner. Slike su umanjene pa se ne vidi detaljno. To su rezervoari gde se otapa "plavi kamen" ili bakarni krec za prskanje vinograda i tu mu je mesto. Verovatno je neko od radnika bas tu zasadio davno tri divlja kestena, postavio klupe da se odmara u vreme pripreme za prskanje.

Sunce na fotkama je popodnevno. Otisao sam da bih uhvatio i suton, odnosno grad sa vidikovca. Raja je vec uveliko silazila sa brega, tako da je za sve "kriv" Novak Djokovic i tenis. :D

Game fever
4.5.2009, 19:53
Odlicne slike, posebno mi se svidja prva i poslednja, a slike sa ljudima su takodje dobre(najvise mi se svidja ona 4.:a_whistli). I jedna malo kritika, iako je ova poslednja jako dobra, mozda bi bilo bolje da si je fotografisao tako da se vidi i horizont.

AstraLogos
4.5.2009, 20:11
Mozda, ( po vasim sugestijama ) ova fotka vise odgovara od one dve ( curice i bata sa klopom ) a slikano je u malom vremenskom razdoblju.

http://i39.tinypic.com/23sbtqp.jpg

Sunce i nekakva plava izmaglica, malo mute horizont ali eto takvo je bilo vreme i PS nije radio.
:)

N_i_k_o_l_a
4.5.2009, 20:38
e, to je to, nego koji foto aparat koristis?

AstraLogos
4.5.2009, 20:45
e, to je to, nego koji foto aparat koristis?
Pa ima exsif. Kliknes na fotku desnim misem, pa propertis...
Inace Fuji S6500fd.
BTW. Nisu to ista brda. Vinogradi se prostiru na nekih 2.000 hektara zemljista. Pogledaj polozaj kule na vrhu brda na obe fotke.
A evo i dokaz!

http://i44.tinypic.com/24b2ble.jpg

alesandro
4.5.2009, 21:47
E da si odmah postavio onu pretposlednju. :]

N_i_k_o_l_a
4.5.2009, 22:26
super, ova poslednja je super

AstraLogos
5.5.2009, 1:35
@alesandro, ja sam opalio dosta fotki, ali mi je odabir bio los. Sad sam to i sam video. Stos je sto okolinu dobro pozajem, pa mislim da ce i drugi na isti nacin doziveti atmosferu.
Zato postoji forum i ljudi poput vas, da ukazu sta ne valja i zasto. i bili ste potpuno u pravu i Nidza i ti.

Nidzo, vidi tek ovde koliko kliometara dobacuje ovaj odlicni Fuji. Vide se na zadnjoj, tri kestena i bazeni koji su pokraj puta. To je i normalno jer za rastvor potrebne su cisterene koje dovoze vodu i tu se mesaju preparati. Potom puni u traktorske prskalice, pa juris po okolnim brdima.
Inace okolina Vrsca, je vise planinska nego ravnicarska. Tu je i najvisi vrh Vojvodine - Guduricki vrh 641m. ;)
Kad uslikam njega i predivnu okolinu, postovicu fotke ovde.