PDA

Prikaži potpunu verziju : Pomoć oko projekta u C#


Mane90bg
1.5.2009, 12:09
Treba mi pomoc ako bilo ko zna neshto povezano sa ovim ili bilo shta shto moze da mi pomogne na projektu. Unapred hvala!:)

Trebam da napravim web baziranu aplikaciju u C# tehnologiji. Moram da koristim OOP objektno orijentisane programske jezike u izradi WEB baziranih aplikacija tj. C#. Treba mi aplikacija koja moze da se postavi na neki host/server i recimo da se preko neke stranice konektuje na bazu odakle se povlace podaci koji se koriste u aplikaciji. ADO.NET (http://en.wikipedia.org/wiki/ADO.NET) i ASP (http://en.wikipedia.org/wiki/Active_Server_Pages) kao i mozda neka klijent desktop aplikacija u C# koja se konektuje na sve to...
:icon_stud
Ne mora striktno baza vec u takve aplikacije spadaju recimo web based igre...

aputic
31.5.2009, 14:19
PHP je server side jezik, od verzije 5 je OOP, tako da ti preporucujem njega.
Ako moras da koristis C#, to jest ASP.NET tada ti za trestiranje treba IIS server (moze i apache server sa dodavanjem podrske za ASP.NET 2.0)

"Kijent desktop aplikacije" to nije potrebna, spominjes web igrice, valjda mislic na one u browseru?

Ako mislis na multiplayer igre, a da na serveru bude hotsovana igra, to je druga prica.
c# ima odlicne funkcije za rad preko interneta (sto se tice tog klijenta)

sto se tice servera, pa googlaj: ASP.Net "source code"

water wizard
31.5.2009, 15:35
pa prvo napravi bazu pa posle postavi kontrole koje za datasource imaju tu bazu, nema tu nešto mnogo programiranja, e sad za pravljenje igara ne znam

Što se tiče servera treba ti da podržava asp.net i da ima sql server ili neku drugu bazu za koju se odlučiš, kod nas obično nema mnogo onih koji daju sve to nego naplaćju posebno, tako da i tu moraš da potražiš podršku za asp.net i sqlserver ili sqlserverExpress ili access ili mySQL ...

Počni od pravljenja baze

Mane90bg
13.2.2010, 15:42
Hvala puno, odustao sam od toga svakako, sada se bavim php i sql, asp je slican kao php.. a i nece mi valjda trebati neshto u zivotu.. bolje da uchim javu i flash. . :)

doctor
13.2.2010, 17:19
Ja ne bih preporucio da prestanes da se bavis C#-om ali, ako si web-orijentisan, onda bas i ne moras da poznajes C# :)

Mane90bg
14.2.2010, 13:43
Ne ne, nisam web orijentisan pravim sajt ovako iz hobija..., mislio sam na to da prestanem da se bavim ASP-om zato shto je php mnogo (po meni) bolji, besplatan, lakshi i mocniji naravno.... mada poshto neznam asp ne mogu nishta da kazem. .. a c# ce mi uvek biti nmb1 oop jezik... :)

irreal
14.2.2010, 18:52
ASP mozda, ASP.NET je repektabilan... mozes da biras jezik (znaci, mozes da pises C#) i mocniji je od php-a sigurno.

e sad, stoji da je verovatno nesto sporiji, nije besplatan i pretpostavljam da nije toliko stabilan. ali nisu neke ogromne razlike, tako da je ASP.NET uz C# poprilicno dobar izbor i dobra alternativa pomalo cudnom PHP-u.

Mane90bg
28.2.2010, 16:07
Pomalo cudnom PHP-u xDD, hvala za savete za ASP.NET, Izgleda dosta mocno na google-u, shteta samo shto nije free...

irreal
28.2.2010, 16:33
kako nije free.

http://www.microsoft.com/express/Web/

express verzije svega su free, a professional verzije ti i onako nece trebati dugo dugo :)