PDA

Prikaži potpunu verziju : Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness


gamer4life
23.4.2009, 14:04
U pitanju je jedna zanimljiva avantura koja se izdaje u epizodama, a zasnovana je na Penny Arcade stripu. Cudno mi da igra nema temu pa sam odlucio da je otvorim.
Evo mojih utisaka: igra je urnebesna do bola! Posebno narator u prvoj epizodi i razni tekst baloncici koji se pojave kad kliknete na nesto. Evo jedan koji me odusevio: Kliknete na jedno postansko sanduce i u pozadini se cuje muzika a u text boxu pise: You see a small orchestra in the middle of their playing session. You appologize and close the door. Nije bukvalo ovako ali u tom fazonu. Hajte pisite utiske, komentare...

Sajt: Penny Arcade (http://www.rainslick.com/)
Info: Moby Games (http://www.mobygames.com/game/windows/penny-arcade-adventures-on-the-rain-slick-precipice-of-darkness-)
Screenovi: Moby Games (http://www.mobygames.com/game/penny-arcade-adventures-on-the-rain-slick-precipice-of-darkness-/screenshots)

Dio37
23.4.2009, 15:16
Nisam igrao, ali Penny Arcade je genijalan strip, Gabe i Tycho sigurno znaju kako da naprave dobru igru. Preporuka na nevidjeno.

Solesoslav
5.5.2009, 13:07
Mnogo dobra i prva i druga epizoda. Humor je ubistven u oba dela i iako mi je kec bio lak(dvojku sam preshao na hard pa na Nightmare gde se dobija jedno odelo poznato ljubiteljima stripa :D) bossovi su mi se svidjali vishe u njemu. Posebno onaj Silent Pope i Silent One, za koje mislim da su bolji od vecine bossova u drugom delu(jedino mi borba sa onom hell furnance odskache po kvalitetu i atmosferi), a zadnja bitka je razocharavajuca zato shto nije skroz bitka.

Ketchua
5.5.2009, 14:19
Ja upravo zavrsavam ep.01, i odusevljen sam... Humor je stvarno na nivou. :D Mada, izabrao sam najteze moguce, a nije nesto tesko. Ali ne smeta, previse je dobra atmosfera.:kreza:

Solesoslav
5.5.2009, 14:29
Pa prvi deo valjda nema biranje tezine

Ketchua
5.5.2009, 15:17
Ima, i moze da se menja u toku igre... Ona vagica u kancelariji sluzi za to.

Solesoslav
5.5.2009, 16:37
To su tek u drugom delu ubacili onu vagicu sa pomorandzama.

Ketchua
5.5.2009, 17:11
Pa kako onda ja, koji nikad nisam video ep.02 (ni skrinove, ni uzivo), znam za vagicu? Moguce da sam ja igrao kasniju verziju...

Solesoslav
5.5.2009, 17:19
E da u pravu si, secam se da sam dok sam trazio crack za Penny Arcade Adventures Episode 2 nashao crack za neku noviju verziju demo-a od mog, a poshto moja Episode 1 lezi dosta dugo instalirana na kompu vrlo je verovatno da su u nekom od novijih revizija ubacili vagicu iz drugog dela.

toology
29.5.2009, 2:48
Dogurali su za episode 1 do verzije R5, a episode 2 do verzije R3.

caine
28.6.2012, 20:16
Pojavila se i treca epizoda, u nesto drugacijem fazonu. Igra izgleda i igra se kao drevni nastavci Final Fantasyja, s tim sto je gejmplej donekle modernizovan, onoliko koliko treba (koliko su i, recimo, autori Legend of Grimrocka modernizovali dungeon crawlere).

Humor je i u trecoj epizodi super, a na gejmplej nemam krupnih zamerki. Ko voli jRPG i humor/stil Penny Arcadea zna sta da ocekuje i nema da se razocara :)

DeCoy
28.6.2012, 20:47
Pa naravno da je smehotresna kad ju je radio Zeboyd Games tvorci igara u istom fazonu - Cthulhu Saves the World i Breath of Death VII. Uteftereno za definitivnu kupovinu na Steamu (košta samo 4 evra), ako ostane koji evro posle letnje rasprodaje.

caine
29.6.2012, 13:41
Samo sto je ovu igru pisao onaj lik sa Penny Arcadea, a ne momci iz Zeboyda.

Btw, koliko traju te druge igre Zeboyda? Razmisljam da probam, al ne bih ako su odvec duge...

DeCoy
29.6.2012, 15:08
Desetak sati za Cthulhu-a, Breath nisam ni probao.

caine
11.7.2012, 20:46
Negde sam pri kraju, i moram da kazem da je igra krenula mnogo da me smara, toliko da nisam siguran da li sam u stanju da je zavrsim, posto mogu da igram samo pet minuta dnevno :D

Nisam siguran tacno zbog cega je tako, da l zbog toga sto se negde od polovine sve bitke svedu na isto, da l zbog toga sto se takodje negde od polovine prica svede na minimum, sa sve tamnicom unutar tamnice unutar tamnice, da l zbog toga sto nema glasova a dijalozi su pisani na ultrarecitom engleskom pa citanje brzo umara, da l zbog toga sto me smara da sve radim preko tastature... Ili zbog svega toga zajedno, tek od slicnih igara koje su se pojavile skoro, meni je Costume Quest mnogo bolji.