PDA

Prikaži potpunu verziju : Igranje Counter Strikea preko Hamachija


darkom
20.4.2009, 21:20
E ovako zanima me kako da se umrežim preko hamačija, skinuo sam ga, instalirao, dao kolegi svoju šifru i vidim ga preko hamačija, možemo i čatovati, ali kad uđem u igricu i uđem u konzolu on ne prepoznaje server od hamačija nego neki 192.168.1.2:27015.A ovo sam skinuo na jednom forumu i po tome sam radio i neće. Kad mi kolega uđe u lan ne vidi me u opšte.

Posto sam se mnogo mucio oko ovoga,resio sam da vam pomognem kako i vi ne bih prosli kao i ja.


Dakle fora je pravljenje servera za CS preko hamachia.Hamachi je inace tezak oko 960 kB

Skinete hamachi tako sto u google ukucate hamachi DOWNLOAD,FREE hamachi....i zatim download(naravno).

Kad ste ga skinuli,ide naravno install(samo picite next,next,next...Finish).
Zatim startujete hamachi i idete na create or join networks(to je dole levo u sivom praougaoniku),i zatim se otvara meni u kom pise creating new network...i join an existing network...vi idete na ovo prvo(creating new networK) date mu ime npr. Proba i pasvord npr. Probica,pa posle OK,i pojavice vam se u hamachiu jedna "soba" koja ce se zvati Proba.

Kad ste to uradili idete u My computer/c disk(ako ste ga tu snimili)/program files/hamachi i pronadjete text document(folder) aliases.Ako ga nema(mislim na aliases),onda ga vi napravite,desni klik na prazan prostor i na new->Text document i nazovete ga aliases.

Pa onda date drugu ime i pasvord "sobe"(to je ono Proba i Probica),i on kad se pojavi odete na copy address(stisnete desni klik na njegovo ime).Pa odete u aliases,i paste(desni klik pa paste), i onda pritisnete space(razmak) i opet paste.Tako da ste dobili 2 ip adrese,sad pogledate koja je vasa IP(mozete da ga pitate koja vam je(njemu pise pored vaseg imena)ili odete u CS->new game->OK->i kad napravite mapu stisnete ~(levo od broja jedan,ili iznad TAB-a,to se inace zove console)i onda skrolujete skroz do gore i tamo vam pise vasa ip adresa.

Vratite se u aliases, i na drugom IP promenite brojeve izmedju 1. i 2. tacke.EVO primera :

12.123.123.123 12.123.123.123(tako izgleda,ali ga vi promenite i izgleda ovako)
12.123.123.123 12.456.123.123(pod uslovom,da su na vasoj ip adresi na tom mestu ti brojevi,456.)

I tako za svakog igraca koji zeli da igra sa vama.

Sad odete u hamachi,pa u preferences...(to je dole levo u hamachiu),i onda stisnete na window i onda na show "advanced"...Peer menu item.

zatim se vratite u "desktop" hamachia,i stisnete desnim klikoom na ortakovo ime,pa na advanced i otvara vam se nov prozor:
-------------------------------------
Tunnel COnfiguration
-------------------------------------
hamachi ID: 12.123.123.123
Nickname: ortak_MITA

Tunneling domain: default(to promenite da pise hamachi)

Peer vpn address: 12.123.123.123

Peer vpn alias: 12.123.123.123(promenite da vam pise isto kao i u aliases.txt-u,dakle 12.456.123.123)

Local forwarding: disabled(stavite da pise enabled)

Remote forwarding: disabled(stavite da pise enabled)

Encryption: off(stavite da pise on)

Compression: off(stavite da pise on)

i zatim pritisnite na OK.

i to je to !
Spremni ste za igranje.
100% radi ako ste uradili bas kao sto sam i rekao.

ANGELDEAD
21.4.2009, 15:32
Koliko sam ja tebe razumio moj drug (tj. skim cu da igram) i on i ja moramo imati hamachija???

darkom
21.4.2009, 18:05
Koliko sam ja tebe razumio moj drug (tj. skim cu da igram) i on i ja moramo imati hamachija???
Da morate, i to istu verziju. Ali ja ga još nisam pokrenuo, mislim jesam hamachi, ali kad odemo u cs na LAN nema ništa.