PDA

Prikaži potpunu verziju : Fallout: New Vegas


Strane : [1] 2 3 4 5 6 7 8

zdravkelja
20.4.2009, 18:28
Nova igra :)


At a Bethesda press event in London today, our very own Jem Alexander learned of a brand new addition to the Fallout universe. Fallout: New Vegas will be available on PC, PS3 and Xbox 360 next year, courtesy of Alpha Protocol developer Obsidian Entertainment.

No other details have been revealed yet, but we're certain Jem will lockpick and hack his way to as much information as he can. We'll feed him to the mutants if he doesn't.

Update: The title is "just Fallout: New Vegas. No number. It's not a sequel." For those worried this non-numbered expansion would be a party game, fret not. It's "definitely an RPG," according to Bethesda VP Pete Hines. Obsidian Entertainment was founded by Fergus Urquhart who, along with a few other Obsidian guys, worked on the original Fallout. The team was approached by Bethesda and "jumped at the chance" to work on this new title.

Bethesda, Obsidian Announce Fallout: New Vegas
Bethesda Softworks announced that Obsidian Entertainment is developing a brand-new Fallout game titled Fallout: New Vegas, to release next year on PC, Xbox 360, and PlayStation 3.
Gamasutra was at Bethesda's event in London to hear the game announced by marketing and PR VP Pete Hines, who provided few specifics on the game's engine, gameplay or perspective -- but did note the game is neither a Fallout 3 sequel nor a spin-off.
"It's not Fallout Tactics -- it's not Brotherhood Of Steel. It's another Fallout game," said Hines. "It has no impact on what [Bethesda Game Studios game director] Todd Howard and his guys are planning."
A number of Obsidian staff are veterans of Black Isle's original Fallout games. The company's CEO, Feargus Urquhart, was instrumental in founding Black Isle, and served as its director.
Hines said Bethesda approached Obsidian to work on the title. "We've really been enjoying working with [Obsidian] on it," he said, adding, "That is all we're going to say about it right now."


http://www.joystiq.com/2009/04/20/fallout-new-vegas-coming-to-consoles-next-year/
http://www.gamasutra.com/php-bin/news_index.php?story=23276

Eni
20.4.2009, 19:36
Jej, Bethesda proždirač licenci i Obsidian uništitelj nastavaka... ovo će biti veselo. :odoK:

miticfam
20.4.2009, 19:41
Bolje da Obsidian radi nego Bethseda, mozda ce bar malo duse da unesu

LoshMeeBre
20.4.2009, 19:47
Jej, Bethesda proždirač licenci i Obsidian uništitelj nastavaka... ovo će biti veselo. :odoK:
Hahahahahahahhahahahahahahahahahahahaha :rofl::rofl::rofl:

Samo iz nekog razloga ja sam optimistican :D Zavoleo sam Obsidian od KOTOR2-ojke. Sve nesto zamisljam kako bi oni napravili nepamceno dobru igricu samo da su imali jos mesec i milion/dva viska . . . A betheseda moze da im da pare :D ako nesto imaju . . .


Ono sto me nervira jeeee sto mi se cini da ce da forsiraju da igrica izadje sto pre. Dok jos uvek traje fama o Falloutu 3. Verujem da je betheseda spremna da pogura izdavanje sto pre, i da su spremni da izdaju poluproizvod samo da iskoriste potraznju na fallout trzistu . .

Zivi bili pa videli, svakako sam IZNENADJEN ovim :D

The Doctor
21.4.2009, 11:15
Jej, Bethesda proždirač licenci i Obsidian uništitelj nastavaka... ovo će biti veselo. :odoK:
Ne bih se baš složio sa ovime. Obsidian barem zna kako treba da izgleda prokleti RPG što se za Bethesdu ne može reći.
Sa druge strane one nesreće iz Obsidian-a uvek zaglave sa nekim robovlasničkim izdavačem a tako će izgleda biti i ovaj put. New Vegas treba da izađe na jesen 2010-te, što znači da jadnici imaju tek nešto više od godinu dana da završe igru. Svi znamo šta to znači: bar tri godine i 1,5-2 GB patcheva da bi igra bila iole igriva sa pristojnim framerate-om i bez crashovanja svakih pola sata plus minimum deset godina čekanja na New Vegas Restoration Project koji bi trebalo da vrati u igru sav sadržaj koji je iz nje izbačen. Ipak si u pravu, ovo će biti veselo:D

Andross
21.4.2009, 12:21
Obsidianu treba minimum 2-3 godine da bi uradili nesto sto ima glavu i rep (sto izgleda nece biti slucaj sa ovom igrom). Makar necemo igrati jos jednu Oblivionoliku igru...

Eni
21.4.2009, 12:41
Ne bih se baš složio sa ovime. Obsidian barem zna kako treba da izgleda prokleti RPG što se za Bethesdu ne može reći...

Znam i ja kako izgleda Ajfelov toranj pa ne verujem da bih uspešno reprodukovao jedan u samo godinu dana ;)

Ipak si u pravu, ovo će biti veselo:D

Samo gledaj. Jeste da imaju gotov engine na raspolaganju i samo treba da naprave modele, texture i mape, ali čak i uz reciklažu onih iz F3 Obsidian neće stići i dobićemo opet neki poluproizvod kao i svaki put od njih... jednostavno, ko 3x zezne stvar znaš da ni 4. nije ništa naučio... jednostavno im odgovara da budu firma koja radi nastavke koje niko ne želi da prihvati u tim rokovima i za te izdavače... još kasnije kukaju i krive druge što im igre ispadnu nakaradno...

Dembelani.

voodoo_
21.4.2009, 12:42
J.E. Sawyer o "New Vegasu":

http://www.rpgcodex.net/phpBB/viewtopic.php?p=746960#746960

Equilibrium
21.4.2009, 15:11
Cenim da ce ovo biti jako zanimljivo, ljudi na stranu teksture i modeli, ali osecam da ce prica biti u najmanju ruku brilijantna:D

Jos kad se zna da se igra zove New Vegas, pretpostavljam da ce to biti neki spin-off, rip-off Fallouta i da ce popriste igre biti jedan veliki New Reno.

Nisam preterano optimistican povodom ovoga...

N_i_k_o_l_a
21.4.2009, 16:16
super, taman da odigram fallout 3 jos nekoliko puta :D

Sarmatian
22.4.2009, 0:13
New Reno je meni bio jedan od najzanimljivijih gradova u FO2. Ne bih imas nista protiv da cela igra bude u jednom takvom gradu...

Red Dragon
25.4.2009, 22:57
Ja stvarno ne znam sta da prokomentarisem za novi Fallout. Pretpostavljam da bih trebao da se radujem...ili ne? Ako je F:NV vracanje korenima, onda mogu da pevam.:D

shrafko
26.4.2009, 3:23
^^

Nije vraćanje korenima. Hines kaže: ""It will be the same sort of role-playing game experience seen in Fallout 3." - znači, biće (opet) bzvz. A i masa se već naložila na 3ku, sumnjam da će Obsidian nešto da rizikuje.

I ovaj naziv mi deluje kao navlaka za igrače koji su prešli ceo serijal... ili jednostavno nisu imali bolju ideju pa su New Reno pretočili u New Vegas. Baš utešno ako bez ideja ostaju od samog početka :kreza:

Dijablo
28.4.2009, 14:59
Meni je trojka sasvim ok (igrao sam i sve prethodne sem onog tactics ili kako vec),tako da mislim da ce ovo biti dobra igra.

Aleks
28.4.2009, 18:00
Mozes mislit, Las (New) Vegas u nekom delu mape i ostalo nista osim pustinje i poneke u pesku zaboravljene zgrade. Valjda ce dodati par divljih naselja i sl. inace bice prazna mapa. Zasto me podseca na Resident Evil: Extinction?

Strelok
10.5.2009, 0:42
Nije im losa ideja ali od toga nema nista. Jeste da momci imaju iskustva sa RPG ali ovo nije njihov fah. Oni su vise za neki epski scenario. A sto se muzenja krave (citaj: Fallout 3) tice, nastavice oni dok i ono malo sto igra ima da ponudi jednostavno ne izbledi do te mere da vise nece biti vredno ni pomena u istoriji RPG igara. Ako se nekom zaista igra pravi Fallout 3, sta drugo da vam kazem nego knjige u sake, ucite programiranje, i napravite ga sami. Pretpostavljam da se engine Fallout I i II moze naci za dz negde.

Ketchua
10.5.2009, 1:28
Verujem da ne moze, ali zato moze Van Buren da se preuzme sa NMA...;)

Goldfinger
12.5.2009, 12:51
Pa ovaj se Obsidian nije nesto pretrgao od pravljenja igara NWN2 sa nastavcima i KOTOR2

voodoo_
12.5.2009, 13:49
U Obsidianu radi deo ekipe iz starog Black Islea, koji je pravio Fallout 1 i 2.

Equilibrium
12.5.2009, 21:48
Da ali ne krucijalni deo tima, dzabe kad nisu tu Bojarski, Kejn i Anderson, koji su bukvalno osmislili sve po cemu je Fallout 1, a pogotovo 2 bio remek delo. Obsidian do sad nije uradio nista genijalno, NWN2 mi se licno ne svidja, a KotOR je bio daleko bolji od svog nastavka. Jos kad se uzme veoma kratak rok za razvoj igre i izdavac, ne znam koliko ima poente naglasavati da u Obsidianu radi par programera i pomocnih dizajnera iz Black Islea.

Solesoslav
12.5.2009, 23:03
A da li su rekli koji ce engine koristiti? Spominjali su valjda engine njihove igre Alpha Prtocol(ako se tako zove).

LoshMeeBre
13.5.2009, 9:22
Da ali ne krucijalni deo tima, dzabe kad nisu tu Bojarski, Kejn i Anderson

Znam da je off topic ali gde su oni??? Sta je sa rasformljenom troikom?? I ko radi sad u novom interplay-u na fallout-u online? :confused: Malo sam van tokova :kreza:

DeCoy
13.5.2009, 9:51
Boyarski je valjda lead designer u Blizzardu za D3, a evo ti za drugu dvojicu...

http://en.wikipedia.org/wiki/Tim_Cain
http://en.wikipedia.org/wiki/Jason_D._Anderson

voodoo_
14.5.2009, 11:09
Obsidian do sad nije uradio nista genijalno, NWN2 mi se licno ne svidja
Ali su zato uradili Mask of the Betrayer koji jeste genijalna igra.

Psycho13
5.1.2010, 15:25
Detalji:
http://www.hcl.hr/vijesti-fallout-new-vegas-nesluzbeni-detalji-3729-27.html

Flash91
4.2.2010, 9:35
Neke nove vesti (http://www.gamespot.com/news/6249453.html?tag=latestheadlines;title;1)...

Fallout: New Vegas will also see the license return to some of the developers which helped craft the first two Fallout games at Interplay. Using the Fallout 3 engine, it is being developed by RPG specialty studio Obsidian Entertainment, founded in 2003 by Feargus Urquhart and others from Interplay's now-shuttered Black Isle Studios (http://www.gamespot.com/news/6085243.html). epFupigyIN8

[UPDATE] Bethesda confirms Obsidian-developed installment in post-nuclear RPG series will arrive later this year for PS3, 360, and PC; teaser trailer for game inside.

jozvan_Kg
11.2.2010, 3:31
Јел се мени оно учинило, или је оно на крају застава ncr?

Ekiman
11.2.2010, 6:43
sta je ''ncr''?

bojanh
11.2.2010, 8:44
new california republic

player1
11.2.2010, 11:06
Da, trebalo da bude. NCR ce biti jedna od bitnih frakcija u igri.

Vulee
11.2.2010, 11:12
Da li se zna koji će endžin koristiti?
Onaj iz F3, ili neki svoj?

player1
11.2.2010, 11:13
Koliko sam video iz screenova, onaj iz F3.

Ne bi Obsidian bio Obsidian, da ne koristi gotov endzin da pravi nastavke igara drugih developera (NWN2, KotOR2).

White Ripper
11.2.2010, 13:17
Samo neka srede u engineu one HDR i bloom gluposti jer mi se cesto desavalo da ne znam za sebe tokom igranja.Znaci toliko me svjetlost ubije u pojam da ja kad ustanem ko da sam na drugoj planeti:paranoia:
Upravo sam zavrsio trojku,a ovo ima da izadje u trecem kvartalu godine koja se poklapa sa brojem mojih postova :D kao sto se najavljuje

Ekiman
11.2.2010, 13:32
a to new california republic to je nesto iz f1 i f2?

player1
11.2.2010, 13:39
http://fallout.wikia.com/wiki/New_California_Republic

caine
11.2.2010, 14:23
Najavljen je i hardcore mod u kome mora da se pije voda, municija ima težinu, itd. Meni je Obsidian simpatičan, samo da igra ne bude previše bagovita i biće dobro.

White Ripper
11.2.2010, 20:46
A valjda su se vise ispraksali sa tim bagovima.
Znaci isti engine isto sve te stoga ne moram da brinem o zahtjevima:kreza:
Mogu samo mislit kako je bilo tek kad se pojavio fallout a igra je tako zarazna a u to vrijeme je bila nesto vanserijsko:a_whistli

nameless1
17.2.2010, 4:35
http://pc.ign.com/articles/106/1069587p1.html

Ako ne lazu ovo za duzinu, igra ce biti ogromna...

player1
18.2.2010, 18:47
Sa jednog stranog foruma:

http://duckandcover.cx/falloutevolutionsmall.png

:tapsh::rofl::tapsh:

sloba
8.3.2010, 3:19
Evo jos malo slicica iz igre:
http://www.joystiq.com/photos/fallout-new-vegas/#2777516

High life
8.3.2010, 11:16
Ja Obsidian obozavam i jedva cekam Alpha Protocol i New Vegas. Njihove igre su redovno bagovite i nedovrsene ali u njima postoji ''something special''. Ne mogu to da opisem, ali kao sto neko rece - imaju dusu.

Ono sto su uradili sa Kotor 2 npr. je neverovatno. Limunadu Star Warsa su doveli do dubina Gorskog Vijenca:D . Ja sam Kotor 2, u zadnje 4 godine koliko ga igram, presao tacno 11 puta (Biowareov 2 puta)...


PS: Da je Obsidian tako los studio, a Kotor 2 ocajan nastavak, ne bi 2010. godine jos uvek postojali restoration projecti i gomila ljudi koji ih s nestrpljenjem cekaju.

Vulee
8.3.2010, 11:29
PS: Da je Obsidian tako los studio, a Kotor 2 ocajan nastavak, ne bi 2010. godine jos uvek postojali restoration projecti i gomila ljudi koji ih s nestrpljenjem cekaju.

Da je KOTOR 2 ispao kako treba, ne bi bilo potrebe za tim projektima restauracije. ;)

High life
8.3.2010, 11:33
Da je KOTOR 2 ispao kako treba, ne bi bilo potrebe za tim projektima restauracije. ;)

Da neko iz Lukas Arts nije bio pohlepan, igra bi mozda i bila dovrsena. A da je igra losa, sto bi ljudi gubili vreme sa restauracijom?

Marko Radonjic
8.3.2010, 12:11
Kotor 2 je stvarno dobra, i nisam bio primetio da joj nesto fali. Nisam ni znao za restauraciju, ali to mi je razlog da je odigram ponovo...

F. New Vegas ne volim sto je radjen u istom engineu kao i F3, trudim se, ali ne mogu da se otmem utisku da ponovo i ponovo igram Oblivion.

The mighty Boo
8.3.2010, 13:46
KOTOR 2 za razliku od keca ima interesantnu pricu i odlicne likove. To sto je ocigledno nedovrsena ne umanjuje cinjenicu da je sve do tog momenta, po mom misljenju, za klasu bolje nego KOTOR 1.

Za mene K2 predstavlja prvi put kad se SW fransiza uzdigla iznad bajke za malu decu u nesto sto te moze podstaci da razmisljas.

Zato ocekujem da Obsidian spasi Fallout serijal iz debilizma u koji je upao sa trecim nastavkom.

laki1991
8.3.2010, 14:43
Hoce li new vegas biti na fallout 3/oblivion engineu ?

player1
8.3.2010, 15:03
Pogledaj screenove i samo ce ti se kazti.

pentraksil
8.3.2010, 15:14
Pogledaj screenove i samo ce ti se kazti.

To mi i jeste sumnjivo...jeste da je stari developer i da ce mozda biti vishe RPG elemenata, ali mi sve izgleda nekako isto

laki1991
8.3.2010, 15:17
Pogledaj screenove i samo ce ti se kazti.
pogledo sam i ko da gledam fallout 3 :icon_scra ovo mu dodje ko mega DLC za trojku :D

The mighty Boo
8.3.2010, 15:35
Isti je endzin, mozda blago izmenjen. Takav je bio dogovor sa Bethesdom - pretpostavljam da bi igra brze bila gotova. Isto kao sto su svojevremeno radili sa KOTORom...

caine
8.3.2010, 15:36
Da neko iz Lukas Arts nije bio pohlepan, igra bi mozda i bila dovrsena.
Ne može samo Lucas Arts da bude kriv, pretpostavljam da su oni imala ugovor sa Obsidianom po kome moraju da im naprave igru do tog i tog datuma. Ko je terao Obsidian da potpisuje taj ugovor, ako su znali da ne mogu da završe igru do tad?
A da je igra losa, sto bi ljudi gubili vreme sa restauracijom?
Zašto je restauracija loše igre gubljenje vremena? Baš je logično da će pre lošoj igri trebati restauracija, nego dobroj.

Ne kažem da je KOTOR 2 loš, samo ti je argument malo... meh :p

Equilibrium
8.3.2010, 17:00
Verovatnije da je bilo:
LA: Momci ocemo ovu igru gotovu za mesec dana, jer posle moramo da brojimo pare od crtane serije i ne mozemo da brojimo dve hrpe para...
Obsidian: Ali u ugovoru pise da imamo jos 6 meseci...
LA: Ugovor kazes, aaaa. Ako jos jednom pomenete ugovor dovescemo vam sve ljude koji su ikad zavrsili pravo i tuziti vas tako da cete morati da prodate decu u belo roblje...I da ako ne zavrsite igru za mesec dana ceka vas isto...

Ovo nisu citati ali se gotovo sigurno ovako odigralo. Da ne ispadne da kazem da su LA pohlepna gomila kretena koji od boja vide jesino dolar zelenu (e to je upravo ono sto sam hteo da kazem) moram reci da je i Bioware tretirao ljude iz Obsidiana (tad nije bio Obsidian ali su bili ti ljudi ) isto tako, mozda jos gore jer su bili njihovi zaposleni a ne partnerska kompanija, zato su se i odvojili.

A da je sve sto je Avalone napravio ispalo zlato to stoji, cela ta ekipa iz Black Islea su bili suvi genijalci, ali surovi neoliberalni kapitalizam im je dosao glave.

E da KotOR 2 je sve samo ne losa igra, po meni bolje igre od njega se mogu nabrojati na prste jedne ruke, nindza kornjace koja je pijana radila na strugu i izgubila prst...Igra je izvukla iz Star Warsa koliko svi ostali proizvodi koji imaju veze sa fransizom, ako ne i vise. Prica je u najmonju ruku brilijantna, naracija i likovi takodje, roleplaying podignut na drugi nivo, a igri se nemoze pripisati nijedna ozbiljan mana, pa sta ako ponekad izleti u windows, to ti samo daje razlog da odigras odredjene delove dvaput ;)

anded zombi leš!
8.3.2010, 17:12
Pa niko ne tera Obsidian da prihvata nemoguće poslove i samim tim rizikuje da im neodvršene igre odlaze na štampu, pa na police CD shopova... Ne znam zašto to rade. Da li je lak i siguran novac (nastavci popularnih igara koje su radili za BW) ili loša procena sopstvenih mogućnosti? Šta god da je, ja ih ne žalim posebno.

Od ovog novog Fallouta ne očekujem ništa.

Od 100% njihovog AP-a, dosta toga!:)

High life
8.3.2010, 18:14
Zašto je restauracija loše igre gubljenje vremena? Baš je logično da će pre lošoj igri trebati restauracija, nego dobroj.

Ne kažem da je KOTOR 2 loš, samo ti je argument malo... meh :p


Moj argument je dobar. Ti menjas teze.

Nedovrseno =/= Lose

Kad bi to bilo tako, Leonardo da Vinci bi bio los slikar, a Laza Lazarevic los pisac.

High life
8.3.2010, 18:18
Pa niko ne tera Obsidian da prihvata nemoguće poslove i samim tim rizikuje da im neodvršene igre odlaze na štampu, pa na police CD shopova...


Ne postoji ugovor u kome producentska kuca i dev studio utvrdjuju fiksni rok izlaska igre.

MarcusF
8.3.2010, 19:25
FallOut 3 mi je u top pet RPG-ova, vratio mi je veru u WRPG žanr. Neko vreme sam bio potpuno batalio zapadnjačke RPG-ove, ni jedan od njih nije godinama mogao da se meri sa igrama koje stižu iz Square Enixa i Atlusa. Ne razumem zašto je Bethesda dala baš Obsidianu da radi na na novom nastavku. Da se ja pitam nijedan drugi tim osim Betha ne bi smeo da pipne FO franšizu, ne verujem da je bilo ko drugi sposoban da dosegne savršenstvo kakvo je FallOut 3. Kad su već želeli da neko drugi radi mogii su bar da nađu neki sposoban tim, a ne ovu stoku koja pravi jeftine klonove KOTORa. Oni pojma nemaju kako da naprave kvalitetan akcioni RPG dostojan FO imena. Dobro je što sa ovih slika igra izgleda jako slično trojci. Izgleda su momci iz Bethesde pritegli Obsidian da ovi ne bi pokušali da skrenu sa proverene formule iz prošlog dela. Samo je falilo da naprave od ovoga neku kršinu tipa SW:KOTOR 2. Ne verujem da će ovo biti ni blizu nivoa FO3, ali posle pročitanih par privjuova i viđenih slika čini mi se da neće biti ni toliki fail kakav sam mislio da će biti...

The mighty Boo
8.3.2010, 19:42
FallOut 3 mi je u top pet RPG-ova, vratio mi je veru u WRPG žanr. Neko vreme sam bio potpuno batalio zapadnjačke RPG-ove, ni jedan od njih nije godinama mogao da se meri sa igrama koje stižu iz Square Enixa i Atlusa. Ne razumem zašto je Bethesda dala baš Obsidianu da radi na na novom nastavku. Da se ja pitam nijedan drugi tim osim Betha ne bi smeo da pipne FO franšizu, ne verujem da je bilo ko drugi sposoban da dosegne savršenstvo kakvo je FallOut 3. Kad su već želeli da neko drugi radi mogii su bar da nađu neki sposoban tim, a ne ovu stoku koja pravi jeftine klonove KOTORa. Oni pojma nemaju kako da naprave kvalitetan akcioni RPG dostojan FO imena. Dobro je što sa ovih slika igra izgleda jako slično trojci. Izgleda su momci iz Bethesde pritegli Obsidian da ovi ne bi pokušali da skrenu sa proverene formule iz prošlog dela. Samo je falilo da naprave od ovoga neku kršinu tipa SW:KOTOR 2. Ne verujem da će ovo biti ni blizu nivoa FO3, ali posle pročitanih par privjuova i viđenih slika čini mi se da neće biti ni toliki fail kakav sam mislio da će biti...


http://duckandcover.cx/falloutevolutionsmall.png

*Ukradeno od player1 koji je opet ukrao od negde drugde.

MarcusF
8.3.2010, 19:51
I šta bi te slike trebalo da predstavljaju?

High life
8.3.2010, 20:13
FallOut 3 mi je u top pet RPG-ova, vratio mi je veru u WRPG žanr. Neko vreme sam bio potpuno batalio zapadnjačke RPG-ove, ni jedan od njih nije godinama mogao da se meri sa igrama koje stižu iz Square Enixa i Atlusa.

I ovde sam stao ...

player1
8.3.2010, 20:40
I šta bi te slike trebalo da predstavljaju?

100 ljudi, 100 ćudi.

The mighty Boo
8.3.2010, 20:47
I šta bi te slike trebalo da predstavljaju?

Žal fanova starog Fallout serijala što je F3, takav kakave jeste - uopšte izašao, između ostalog.

Iako se ne ubrajam u iste, i ja delim mišljenje da je igra ordinarno đubre. A sa druge strane poštujem Obsidian zato što ih pratim još od Black Isle dana, kada su između ostalog učestvovali na nekim, starim, relativno nebitnim RPGovima... tipa Tormenta, Baldur's Gate-a i slično...

Ukratko ne slažem se ni sa jednom rečenicom što si rekao, ni po pitanju F3 ni po pitanju vrednosti japanskih RPGova. :)

caine
8.3.2010, 21:14
Ne postoji ugovor u kome producentska kuca i dev studio utvrdjuju fiksni rok izlaska igre.
Ugovor ili ne, nebitno, misliš da izdavač kaže proizvođaču od koga naručuje igru ''e, momci, napravite nam igru, nije bitno kol'ko će da vam traje''? U to ne verujem, sigurno da su rekli Obsidianu (barem okvirno) koliko imaju vremena na raspologanju.
Moj argument je dobar. Ti menjas teze.

Nedovrseno =/= Lose

Kad bi to bilo tako, Leonardo da Vinci bi bio los slikar, a Laza Lazarevic los pisac.
Nisam ja to nikad rekao, ti si sam ubacio pridev ''loše'' u diskusiju. Sam si rekao da se igra restauriše samo ako je dobra, a ja sam primetio da to nije logično. Gde si tu ti video da sam rekao da je nedovršeno isto što i loše? Nisam, bre, menjao nikakve teze. :)

Dalje, smatram da bilo koja igra koja ima neki minimum potencijala (bilo da je dobra, bilo da je loša) zaslužuje restauraciju. Druga je stvar što od takvih projekata uglavnom nema ništa.
Verovatnije da je bilo:
LA: Momci ocemo ovu igru gotovu za mesec dana, jer posle moramo da brojimo pare od crtane serije i ne mozemo da brojimo dve hrpe para...
Obsidian: Ali u ugovoru pise da imamo jos 6 meseci...
LA: Ugovor kazes, aaaa. Ako jos jednom pomenete ugovor dovescemo vam sve ljude koji su ikad zavrsili pravo i tuziti vas tako da cete morati da prodate decu u belo roblje...I da ako ne zavrsite igru za mesec dana ceka vas isto...

Jes' sad, da je stvarno tako maleni Interplay nikad ne bi mogao da pobedi u sporu protiv Bethesde.

Inače, ovi iz Obsidiana su bili zaposleni u Black Isleu, a ne u Biowareu. :)

Red Dragon
8.3.2010, 22:38
Aj ja necu nista da komentarisem. Trojka ne moze na moj komp, ovo sigurno nece moci, pa ne mogu da budem objektivan. Jedino da cekam da mi padne sa neba nova masina.:D Mada me tesi sto radi ozbiljan tim, pa valjda nece unakaziti serijal.
Zavuci se ja natrag u pecinu prethodnih Fallouta.:D

anded zombi leš!
9.3.2010, 12:01
Mada me tesi sto radi ozbiljan tim, pa valjda nece unakaziti serijal.


Unakaziti serijal? Zar se to već nije dogodilo?

E, crni Red Dragone, nisi u toku:D

Ovde je pitanje da li već unakaženom serijalu ima spasa?

pentraksil
9.3.2010, 18:00
Žal fanova starog Fallout serijala što je F3, takav kakave jeste - uopšte izašao, između ostalog.

Iako se ne ubrajam u iste, i ja delim mišljenje da je igra ordinarno đubre. A sa druge strane poštujem Obsidian zato što ih pratim još od Black Isle dana, kada su između ostalog učestvovali na nekim, starim, relativno nebitnim RPGovima... tipa Tormenta, Baldur's Gate-a i slično...

Ukratko ne slažem se ni sa jednom rečenicom što si rekao, ni po pitanju F3 ni po pitanju vrednosti japanskih RPGova. :)

Ja razumem razocarenje starih fanova, to mi je potpuno jasno, ali ne razumem kako to da je F3 losha igra??? Igra je odlicna ako psihicki odstranish ono Fallout 3 u naslovu

The mighty Boo
9.3.2010, 19:34
Ja razumem razocarenje starih fanova, to mi je potpuno jasno, ali ne razumem kako to da je F3 losha igra??? Igra je odlicna ako psihicki odstranish ono Fallout 3 u naslovu

Pa, mozda nekome ko voli TES igre. Ja ih nikad nisam voleo a F3 bez Fallout-a je TES:5 sa puskama - sto opet nije neka preporuka.

nameless1
9.3.2010, 21:09
Fallout 3 ja fantasticna igra, medjutim, i kao takva daleko je od savrsenstva kao sto je Fallout 2. U stvari, ona po meni ni ne predstavlja nastavak F2, vec potpuno novu igru smestenu u isti univerzum (nesto kao C&C: Renegade). A razlog zasto se hard-core RPG-ovci gnusaju ove igre je u tome sto oni, po pravilu, ne vole shootere (sto F3 jednim dobrim delom i jeste), i dize im se kosa na glavi na sve sto je iz prvog lica sa puskom u rukama (osim mozda Deus Sex-a).:)

Lars03
9.3.2010, 23:21
Evo ja npr mrzim TES serijal,od obliviona mi je muka i od price kako je dobar a F3 mi se svideo na prvu,ima neki smek koji mi se dopada a stalker ga nije imao,ali opet to je samo moj ukus.
O diskusiji da li je F3 izdao svoje slavne pretke ne mogu da pricam jer iste nisam odigrao ali koliko vidim tip igre je radiklano promenjen i mislim da nije bas validan za komparaciju jer ovo nikako nije RPG vec FPS sa elementima RPG-a,
no da se vratimo temi ima li nekih vesti o datumu izlaska ili i dalje vazi ono tokom 2010?

The mighty Boo
10.3.2010, 0:26
Hype masina je krenula punom parom tako da Fo:NV treba ocekivati na jesen, pogotovo ako AP izadjen na leto kako se ocekuje.

player1
10.3.2010, 2:40
Evo ja npr mrzim TES serijal,od obliviona mi je muka i od price kako je dobar a F3 mi se svideo na prvu,ima neki smek koji mi se dopada a stalker ga nije imao,ali opet to je samo moj ukus.
O diskusiji da li je F3 izdao svoje slavne pretke ne mogu da pricam jer iste nisam odigrao ali koliko vidim tip igre je radiklano promenjen i mislim da nije bas validan za komparaciju jer ovo nikako nije RPG vec FPS sa elementima RPG-a,
no da se vratimo temi ima li nekih vesti o datumu izlaska ili i dalje vazi ono tokom 2010?

Iako F3 spada u isti podzanr kao Oblivion, ista formula je toliko usavrsena da je F3 mnogo bolja igra. Samo kad se setim onog autolevelinga i identicnih tamnica/portala sa stalnim respawnom u Oblivionu, i uopste repetitivnog gejmpleja, zahvaljujem Behesedi sto je naucila od svojih gresaka i sto F3 u stvari nije Oblivion sa puskama.

jozvan_Kg
10.3.2010, 3:35
А није ни ништа даље од тога. Једноставно, ово је Обливион са пинклицом Фолаутовштине и доста радијације. Да је неки иоле озбиљнији Фолаут, био би лоциран у Централном региону. Овако је само Бетхездино виђење пост-нуклеарног света и ништа више.

Lars03
10.3.2010, 10:30
Овако је само Бетхездино виђење пост-нуклеарног света и ништа више.

Pa ipak je ovo njihova igra (beth), prodali su prava i dali ljudima da naprave igru, kao sto rece player1 ako se gleda kao igra slicna TES-u definitivno je najbolja u serijalu a ako se gleda kao novi Fallout opet nije uopste losa, moj generalni utisak je pozitivan, mnogo je primera kao kojekakve kuce uzimaju imena i prave nastavke gde ti nastavci nisu vredni ni pomena ni igranja (RA3) bethesda se ipak potrudila oko ovoga i izvukla maksimum iz svoje ideje i svog vidjenja F3 sveta, da je ovo samo oblivion sa puskama igra bi bila mnogo gora,verovatno igriva samo TES fanovima

DeCoy
10.3.2010, 11:16
...verovatno igriva samo TES fanovima

Da... sad je igriva i FPS fanovima ;)

nameless1
10.3.2010, 11:38
A FPS-RPG fanovi su na konju..:opanachke

Lars03
10.3.2010, 12:35
Istina,ali ako je igras kao fps onda bacas potencijal igre,igranje fallout-a bez VATS-a bi uporedio kao pucanje snajperom bez koriscenja optike,mocna je to puska i sve, ali ipak samo karabin. Ili jos gore u nekom fudbalu da postavis Runija na beka zato sto je brz, to se zove totalno i neosporno tracenje potencijala

LoneWolf
10.3.2010, 12:59
Ima li neki ekranopuc (screenshot),prikolica (trailer) ili bilo šta?

Lars03
10.3.2010, 13:17
Samo teaser
http://www.youtube.com/watch?v=epFupigyIN8
I par slika
http://geeksofdoom.com/2010/03/10/fallout-new-vegas-sceenshots-create-post-apocalyptic-buzz/
http://www.crunchgear.com/2010/03/08/fallout-new-vegas-screenshots-now-with-orange-hud/

caine
10.3.2010, 16:01
Ili jos gore u nekom fudbalu da postavis Runija na beka zato sto je brz, to se zove totalno i neosporno tracenje potencijala
Ja bih Runija postavio na klupu. :D
ovo nikako nije RPG vec FPS sa elementima RPG-a
Što nije, ima sve elemente RPG-a - dijaloško stablo, razvoj lika, svet koji nije podeljen na nivoe, questove, itd. Jedino što od FPS-eva ima je pogled iz prvog lica i fajt. (''Samo tol'ko :p'', da, ali po toj logici je, na primer, Icewind Dale taktička strategija sa elementima RPG-a).

Lars03
10.3.2010, 19:23
U pravu si za elemente ali ja nikako ne mogu da prihvatim postojanje RPG-a iz prvog ili treceg lica,ja sam odrastao sa cinjenicom da je RPG mora da ima pogled kao u strategiji,FPS sa elementima je i dalje FPS,mozda to nije ispravno ali sta cu.
Heh runija na klupu,runija za predsednika :D

vertigo
12.3.2010, 0:50
Po mom misljenju F3 je ispao mnogo bolje nego sto sam ocekivao. Ljubitelj sam i starog Fallouta i ostalih hard-core RPG-ova (Baldur's Gate, Torment itd...), al ipak mislim da je Bethesda ovaj put napravila dobru igru. Iskreno posle TES-a, bio sam pozitivno iznenadjen. Osetio sam i smek F1 i F2, igrajuci F3. U principu sam se slozio sam Kuzminom ocenom i opisom igre, kada se pojavila.
Nadam se da New Vegas nece razocarati, pre svega pricom....

bzuva
12.3.2010, 1:28
Samo neka srede u engineu one HDR i bloom gluposti jer mi se cesto desavalo da ne znam za sebe tokom igranja.Znaci toliko me svjetlost ubije u pojam da ja kad ustanem ko da sam na drugoj planeti:paranoia:
Upravo sam zavrsio trojku,a ovo ima da izadje u trecem kvartalu godine koja se poklapa sa brojem mojih postova :D kao sto se najavljuje

Izlazi 2180? Ko ce to da doceka? :D

pentraksil
12.3.2010, 1:56
Po mom misljenju F3 je ispao mnogo bolje nego sto sam ocekivao. Ljubitelj sam i starog Fallouta i ostalih hard-core RPG-ova (Baldur's Gate, Torment itd...), al ipak mislim da je Bethesda ovaj put napravila dobru igru. Iskreno posle TES-a, bio sam pozitivno iznenadjen. Osetio sam i smek F1 i F2, igrajuci F3. U principu sam se slozio sam Kuzminom ocenom i opisom igre, kada se pojavila.
Nadam se da New Vegas nece razocarati, pre svega pricom....

U svakom slucaju bice kuku lele kad ovo cudo izadje....

nameless1
12.3.2010, 11:57
Po mom misljenju F3 je ispao mnogo bolje nego sto sam ocekivao. Ljubitelj sam i starog Fallouta i ostalih hard-core RPG-ova (Baldur's Gate, Torment itd...), al ipak mislim da je Bethesda ovaj put napravila dobru igru. Iskreno posle TES-a, bio sam pozitivno iznenadjen. Osetio sam i smek F1 i F2, igrajuci F3. U principu sam se slozio sam Kuzminom ocenom i opisom igre, kada se pojavila.
Nadam se da New Vegas nece razocarati, pre svega pricom....

Potpisujem sve sto si ovde napisao..:tapsh:

stalker007
15.3.2010, 15:25
Hoce li biti mnogo zahtevno? Ja mislim da ce biti malo zahtevnije od Fallout 3 ako ne i isto zahtevno...

Psycho13
20.4.2010, 22:08
Evo nekih novina kojih ce biti u igri:


The tagline says: "A Safe Bet for RPG Fans"
Hardcore mode: Stimpaks take a long time to heal, you need a Doctor's Bag to heal broken limbs, and you suffer from Dehydration so you need to carry water.
Dynamite is one of the first weapons you come across
Obsidian have focused much more on the story than Bethesda did with Fallout 3
VATS now includes a special attack for every weapon
Weapons can be modded - one of the mods involves reducing the spooling time for miniguns.
All of your skills can be used to influence dialogue
A "Command/Companion Wheel" gives you control over your followers - the design of this isn't finalized yet
Nightkin are back and can cloak

jozvan_Kg
25.4.2010, 2:30
Ako i pola od ovoga bude istina, na konju smo.

shrafko
25.4.2010, 3:23
Ma kako idiotski zvucalo, vise verem polazem u Obsidian nego u Bethesdu :kreza:

stuki
25.4.2010, 6:01
jedva cekam .. smao se nadam da ce glavna prica biti dobra :S a ne ko u f3 :facepalm

Lars03
26.4.2010, 19:32
Eto sanse Obsidian-u da napravi jednu dobru igru, videli su sta ne treba da rade sad im samo ostaje da unaprede
onih 30-40 % igre koje stvarno vredi. Generalno prica ne mora da bude mnogo bolja ali mora da ima vecu dubinu i duzinu svakako, i moraju da ubace vise kvalitetnih NPC-ova. Nisam igrao prethodne delove ali samo iz onog filma o serijalu video da su likovi bili itekako zanimljiviji.

Wastelander
28.4.2010, 15:14
Po screenshotovima bi se reklo da ce igra biti skoro iste zahtevnosti kao Fallout 3(shto je naravno dobra stvar :D), a mozda chak i bolje optimizovana.

White Ripper
28.4.2010, 21:45
PA,texture su ostale iste,samo sto je dodato par efekata za koje ce postojati disable opcija.:)

nameless1
1.5.2010, 1:39
http://pc.ign.com/articles/108/1087125p1.html

Ima ovo potencijala..

Wastelander
1.5.2010, 16:29
Samo da bude dobra pricha sa dosta grananja, i bice gotiva:)

nameless1
1.5.2010, 16:40
Samo da bude dobra pricha sa dosta grananja, i bice gotiva:)

Ako nesto Obsidian zna da radi, onda je to to.;)

Juraj
1.5.2010, 16:51
Još jedan promašaj poput trojke. Nakon dvojke fallout svijet i igre su čisti promašaj po meni.

bojanh
1.5.2010, 18:08
nema leba bez pticje perspektive

Flash91
1.5.2010, 18:17
nema leba bez pticje perspektive

Ne bih se bas slozio...:)

nameless1
1.5.2010, 18:59
nema leba bez pticje perspektive

I 2D grafike.:kreza: Fallout 2 je meni jedna od najboljih igara ikada, ali i trojka me je odusevila, iako ima nekoliko nedostataka. Uz Mass Effect najbolja igra 2008god. Generalno, slazem se sa Kuzminim reviewom, s' tim sto bi snizio ocenu na 90.:dedica:
http://www.sk.co.rs/2008/11/siop01.html (http://www.sk.co.rs/2008/11/siop01.html)

Ako ovi iz Obsidiana naprave mracniju pricu, atmosferu (nalik na dvojku), i mnogo bolje razrade NPC-eve (glavna zamerka trojci), ovo ce biti bomba.:)

High life
1.5.2010, 19:45
Još jedan promašaj poput trojke. Nakon dvojke fallout svijet i igre su čisti promašaj po meni.


Aj prvo da probamo igru ;) .

Psycho13
4.5.2010, 18:16
Developer Interview:
http://www.youtube.com/watch?v=z8hmKX3CmTg&feature=channel

White Ripper
4.5.2010, 21:14
Generalno, slazem se sa Kuzminim reviewom, s' tim sto bi snizio ocenu na 90.
Ako ovi iz Obsidiana naprave mracniju pricu, atmosferu (nalik na dvojku), i mnogo bolje razrade NPC-eve (glavna zamerka trojci), ovo ce biti bomba.:)

JA ne znam sta je mnogim vama pa ne biste dali ni jednoj igri ocjenu iznad 90,a i ko da je to neki faktor za bilo sta.
A to za mracnu pricu,vala ne bih volio da me uzbudjenje kroz igru ubije u pojam.U redu je da bude prica ozbiljna ali da me mentalno masira to nikako.To vise nije ni igra niti uzivanje.

Dobar je ovaj interview,ali me nesto sve podsjeca na borderlands,ne znam sto.:kreza:

r0nIn
5.5.2010, 13:13
Kako se racuna ovo, kao ekspanzija ili cetvrti nastavak Fallouta? :D

nameless1
5.5.2010, 13:15
Ni jedno ni drugo..:D

Psycho13
5.5.2010, 17:28
Spin-off...

player1
5.5.2010, 17:32
^Da, ako bi smo poredili sa serijama, nova sezona bi bila ekspanzija, a dok bi ovo bio spin-off.

caine
6.5.2010, 1:04
Logičnije je ekspanzija nova epizoda, a nastavak nova sezona. :)

nameless1
7.5.2010, 15:36
Intervju sa glavnim bajom iza ove igre, koji je takodje radio i na prva dva Fallouta... http://www.gamespot.com/ps3/rpg/falloutnewvegas/video/6261040/fallout-new-vegas-bethesda-gamers-day-interview-josh-sawyer?om_act=convert&om_clk=videos&tag=videos%3Btitle%3B2

Lars03
12.6.2010, 15:11
http://n4g.com/news/541909/fallout-new-vegas-e3-2010-exclusive-gameplay-trailer-hd

Wastelander
14.6.2010, 10:29
Basicly Fallout 3 s novim lokacijama.
Videcemo da li su poboljsali dialog sistem...

player1
14.6.2010, 10:46
Ko KotOR2 u odnosu na KotOR1.

Il F2 u odnosu na F1. :D
Mada je F2 bio bar 5 puta bolja igra.

Psycho13
14.6.2010, 13:56
Datum izlaska:
http://www.hcl.hr/vijesti-fallout-new-vegas-dobio-datum-izlaska-4340-27.html
Listopad-Oktobar

Psycho13
18.6.2010, 16:09
E3 Demo Gameplay:
http://gamevideos.1up.com/video/id/29981

nameless1
19.6.2010, 16:38
Wow, Avellone radi na igri, nisam to znao.:)
http://www.gametrailers.com/video/e3-2010-fallout-new/700802

Wastelander
20.6.2010, 10:05
Izgleda da nisu poboljshavali VATS sistem.
Animacije novih likova izgledaju ochajno.

Geralt
20.6.2010, 11:01
Potpuno se slazem da su animacije ocajne, a ni grafika mi se ne svidja, gledao sam neke klipove na youtube i razocaran sam.Nadam se da ce ostali delovi igre biti bolje uradjeni ali licno ne ocekujem mnogo od ove igre.

Wastelander
20.6.2010, 11:55
Potpuno se slazem da su animacije ocajne, a ni grafika mi se ne svidja, gledao sam neke klipove na youtube i razocaran sam.Nadam se da ce ostali delovi igre biti bolje uradjeni ali licno ne ocekujem mnogo od ove igre.

To moze da znachi 2 stvari:

1.Da su otaljali igru samo tako, i da nishta ne valja.

2.Da su vishe paznje posvetili dijalozima, skill i inventory sistem-u, shto je u sushtini bitnije u rpg-u nego grafika.

Al sudeci po tome da nisu nishta menjali VATS sistem, imam neki osecaj da ce ovo biti teshko shajze.

High life
20.6.2010, 13:04
Potpuno se slazem da su animacije ocajne, a ni grafika mi se ne svidja, gledao sam neke klipove na youtube i razocaran sam.


Ovo je RPG.

Lars03
20.6.2010, 13:54
Fallout: New Vegas questions answered by the team at Obsidian

Will perks be available every level, every other level, every third level, etc.?
From OakTable via Bethesda Blog

Josh Sawyer: We have shifted the perk rate to a game setting within the GECK. We currently have it set to one perk every two levels. Internal feedback to it has been mixed, so it's too early to say if we will keep it at this setting.

Will we be able to level past 20? Or 30?
From Justin via Facebook

JS: Our level cap is 30.

I’m assuming that you are reusing some of the animations from Fallout 3. Have you done anything to improve these or are they going to stay the same way that they did in Fallout 3?
From Zearox via Bethesda Blog

Josh Sawyer: We started our animation work by determining what new animations we needed, what existing animations we thought needed revision, and what else we could revise. We have already changed some of the core combat animations (for example, all first-person firearm aim animations have been revised) as well as creature animations (our "West Coast" Super Mutants have new idles, walk, and run cycles).

Can you confirm 'Dogmeat' will be a companion?
From Barry via Facebook

JS: The Mojave Wasteland is full of dogs. Who knows who will want to be your pal this time around?

You hinted at multiple ammo choices being available. How deep are you going with that? Will that only be regular and AP ammo?
From DanishMIKI via Bethesda Blog

JS: What ammunition sub-types are available to the player depends on the base type. Not all ammunition types have standard, hollow point, and armor piercing variants. For example, there is no armor piercing .22 ammunition. In addition to "standard" ammunition, hollow point and armor piercing are the two most common variants. 20 gauge and 12 gauge shotguns have slug variants in addition to the standard (buckshot). Some calibers also have +P (overpressure) rounds, military surplus rounds (bought in bulk, increased power, increased wear on the weapon), or hand loads. Hand loads are always built at reloading benches in the world and can take a number of different forms. For example, you can craft .308 Jacketed Soft Points or .45-70 Gov't Semi-Wadcutters with very "hot" loads.

Energy Weapons and Explosives can also use ammunition subtypes. Some energy ammunition has "over charge" or "bulk" variants, the former being high-powered but damaging to the weapon and the latter being cheap but under-powered. 25mm grenades (used in the grenade machinegun) have a high explosive variant and 40mm grenades have an incendiary variant.

Are the Super Mutants in the screen shots graphical stand ins? Will they eventually have the unique appearance of the Mariposa Super Mutants from FO1 & FO2 (as seen in talking head dialogues), or will they appear as they do in the screen shots, almost identical to FO3 Vault 87 mutants?
From Chadious Maximus via Bethesda Blog

JS: Our early Super Mutant and Nightkin models were placeholders. All of them have been re-textured, slightly remodeled, and re-animated to more closely resemble the Mariposa Super Mutants.

What other creatures are in New Vegas, and is it possible to see concept art of a new creature?
From Richard via Facebook

JS: One of my favorites is the Cazador. Cazadores are mutated tarantula hawk wasps that have found their way north from the Sonoran Desert. They aren't very durable, but their poison is deadly and they are very creepy looking.

Will there be any sort of party involved? A few companions to tag along?
From Rui via Facebook

JS: Yes. The player may have one humanoid and one non-humanoid companion at any given time.

How many new perks are there planned to be included in Fallout: New Vegas?
From Oerjeke via Bethesda Blog

Project Director Josh Sawyer: A lot. We've removed some old perks, modified some existing perks, and added a bunch of new ones. We believe that New Vegas' selection of perks will make the selection process difficult but rewarding for the player.

What type of graphics options will there be? DX 9/10/11?
From @Z999z3mystorys via Twitter

JS: F:NV's renderer still uses DX9.

Will there be character "traits" as in the classic Fallout games?
From @TheBearPaw via Twitter

JS: Yes. During character creation, you will have the option to select one or two traits. Traits include some of the classics, like Small Frame (in F:NV it gives a bonus to AG but you break limbs more easily), and new ones, like Four Eyes (bonus to PE while wearing glasses, penalty while not).

Lars03
20.6.2010, 13:55
What kinds of Companions will we see this time round.
From @Neo_Wolf via Twitter

JS: We have a varied cast of companions ranging from Raul the ghoul mechanic to Boone the ex-NCR sniper to some more unusual fellows. Each of the companions has their own personal conflict the player can help resolve. These conflicts can be relatively simple to address or they can involve major quests that span the Mojave Wasteland.

Will there be anything like Fallout 3's bobbleheads in New Vegas to collect?
From @Neon0x via Twitter

JS: Yes, there will be something similar to bobbleheads in the game, and you'll receive an in-game reward for finding them. That said, they do not give you SPECIAL or skill bonuses when found.

In Fallout 3, it was easy to max out most, if not all, of your skills. Is anything being done to prevent this?
From Ryan via Facebook

JS: We have done several things to adjust the skill point economy. First and foremost, the formula for calculating skill points per level has changed. We are still experimenting with what formula to use, but a 10 IN will likely not boost a character's skills as much as it did in F3.

Most of the skill boosting perks have been removed, which means that method of advancing skills no longer exists. Skill books now give +3 skill points, +4 with Comprehension, but there are far fewer skill books in the world. This both reduces how much of a boost skill books will give overall and reduces the impact of Comprehension on that value (don't worry, Comprehension also gives a bonus to skill magazines, so it has more broad applicability). Our "Bobblehead equivalent" does not give SPECIAL or skill bonuses, so those are also removed from the skill point economy.

Are Bottlecaps the source of currency or will it be poker chips?
From Rob via Facebook

JS: Bottlecaps are the main currency in the Mojave Wasteland. Bottlecaps are a water-backed currency controlled and regulated by NCR merchant caravans. The caravan houses conspired to re-introduce the currency when traders lost faith in NCR money. This loss of faith was the result of the NCR moving from a gold-backed currency to fiat currency due to repeated attacks on NCR gold reserves by the Brotherhood of Steel. Though the transition helped stabilize NCR's economy, NCR dollars are devalued compared to bottlecaps and even more devauled when compared with the third form of currency: Legion coins. Caesar's Legion mints silver and gold coins from captured pre-war material. Despite the NCR's running conflict with the Legion, merchants and citizens throughout the Mojave Wasteland accept all three forms of currency.

Poker chips are used by all functional casinos. Each casino has its own chips that must be used for gambling. Players can exchange any form of currency for chips and can receive their payout in any form of currency. Mr. House doesn't let the ongoing war get in the way of potential profits.

Will we be able to keep playing once we beat the game with this one?
From Sean via Facebook

JS: This is something we really wanted to do, but ultimately we realized that supporting post-endgame content would jeopardize the quality of the ending, which we wanted to tell the definitive stories for all of our major factions, locations and characters. Instead, after the credits roll the game will prompt you to reload a save created just before the endgame sequence, allowing players to go back and complete any quests they may have missed. Additionally, we make it very clear when you're about to reach the end of the main plot, so it shouldn't come across as a surprise.

Demo anytime soon?
From Gavin via Facebook

JS: We have no plans for a demo.

Will I be able to play, and complete, F:NV without killing anyone or anything, except perhaps in self-defense?
From Billy Ocean via Bethesda Blog

JS: Yes. There are ways to win the main plot by killing no one and by killing everyone. It was one of our initial design tenets. You will find it difficult to get by as a pacifist, and you will miss a great deal of content by killing everyone you meet, but it can be done.

Wastelander
20.6.2010, 15:25
E shabani, nece da naprave demo, a ladno bi mogli da to urade. Vadjenja za nedostatak demo-a kod fallout 3 da ne mogu da iseku svet na vishe deonica, jednostavno ne stoji, svako sa pola sata chitanja tutoriala moze bez problema da edituje svet i smanji lokacije za potrebe demo-a.
Seljaci.

Felix_Domestica
21.6.2010, 8:35
Volim Obsidian, bice ovo mnooogo bolje od F3-e... I demo za RPG uopste nije potreban.

nameless1
2.7.2010, 14:18
Dva nova intervjua sa Avellonom.

http://e3.gamespot.com/video/6267110/

http://e3.gamespot.com/video/6268005/

Lars03
20.7.2010, 15:50
...Po svemu sudeći, zaplet je dovoljno uvjerljiv te shodno tome dosta solidan. Nadamo se samo da se grdno varamo kad kažemo da nas ne bi začudilo da je spomenuta pošiljka zapravo GECK. U bilo kojem slučaju, na New Vegasu radi Obsidian Entertainment, a kako se u dotičnom razvojnom timu nalazi dio zaposlenika koji su svojevremeno radili na prve dvije Fallout igre pod okriljem Black Islea, možemo ipak očekivati zanimljive rezultate. Dakako, veseli nas činjenica da ćemo u igri dobiti nekoliko referenci na pojave iz Fallouta 2, a obzirom da se radnja kronološki smjestila nakon velikih događaja iz prijašnjih igara, računamo kako bi New Vegas mogao biti početak definiranja novog smjera za ovaj post-apokaliptični serijal.

Za početak, svijet koji ćemo istraživati veličinom je usporediv s golemom regijom Washingtona iz F3, a noviteti u igri nisu tek tipične nadogradnje. Dakako, glavni koncept je i dalje isti – New Vegas je RPG, primarno iz prvog lica. VATS je opet tu, a sada pomoću njega možemo izvoditi i specijalne poteze, ovisno o oružju koje koristimo. Arsenal kojekavkih pucaljki i sredstava za mlaćenje obogaćen je novim modelima, a pohvalno je i to što će se svaki moći nadograditi optičkim dodacima, proširivim slotovima za streljivo i sl. Valja spomenuti i to da je u igru ubačeno nišanjenje (iron sight, jel) za sva dalekometna oružja, što znači da Fallout sve dublje gazi u FPS vode.
Neprijatelji koje ćemo rešetati također dobivaju novu postavu. Pored već viđenih mutanata i bandita vraćaju se Gecko gušteri, a tu je i nekoliko novih radioaktivnih beštija. Zanimljivo je kako će neke od njih biti otporne na pojedine tipove oružja, što znači da ćemo za različite vrste neprijatelja morati koristiti i drugačija oružja.

Suborci će također imati preferencije, odnosno afinitete prema određenoj vrsti oružja, stoga ćete im za maksimalnu "produktivnost" u borbi morati nabaviti odgovarajuću opremu.

Ukoliko vas je to podsjetilo na Fallout 2, bit će vam drago čuti da to nije jedini element koji se "vraća kući" u New Vegasu. Kockanje je ponovno tu, što je sasvim logično obzirom na lokaciju. Nadalje, povratak je dočekao i sustav reputacije koji će ovaj put zamjeniti karma sistem iz F3. Doduše, karma je i dalje u igri, ali će reputacija imati veću ulogu kako bi igračeve odluke dobile na težini. Naime, frakcije New Vegasa nisu ravnodušne ako igrač pokušava sjediti na dvije stolice odjednom, zato isti mora pametno balansirati naklonost svojih poslodavaca. Visoka reputacija među jednima donosit će mu razne bonuse, a niska među drugima stvarat će probleme i neprijateljstva. Želite li preživjeti te "izmusti" sve frakcije, trebat će vam intelekta, jer se dijalog u New Vegasu oslanja na vaše vještine, a ne na puku sreću kao u F3.

Iako netaknuta oaza Las Vegasa izgleda privlačno, to ne znači da su lišena prijetnji, štoviše – izazova. Kao jedan od noviteta ističe se i nova težina igre – Hardcore mode. Isti je osmišljen kao set postavki za stvaranje osjećaja realističnosti i napetosti, a uključuje sporije liječenje i korištenje pomagala za tretiranje ozbiljnijih ozljeda. Nadalje, hardcore igrači imat će više muka oko organiziranja inventorya na najtežoj postavci i streljivo ima svoju težinu, a kao šećer na kraju dolazi konstantna potreba za konzumacijom vode i hrane. Na papiru zvuči zanimljivo, ali PC gameri ovo ne mogu nazvati pravim novitetom jer su slične modifikacije za Fallout 3 bile dostupne već u prvim tjednima nakon izlaska igre.
Igru opet pokreće Gamebyro engine koji se definitivno proslavio – prije pet godina. A danas bi upravo on mogao biti najveća boljka ovog naslova. Ne smetaju nam teksture niske rezolucije, ali animacije likova nisu doživjele nikakav napredak te sada izgledaju smiješno. Istina, i prije smo se rugali s njima, ali sada su jednostavno sramotne, pogotovo jer se radi o igri koja bi trebala konkurirati za najbolji RPG ove godine. No eto, što je tu je – konzolaška publika može se nadati da grafički nedostaci koji su obilježili F3 neće mučiti New Vegas, a PC gameri mogu odahnuti zbog osrednje hardverske zahtjevnosti, te podrške za Steamworks umjesto zloglasnog GFW-a.

Zaključak je sasvim banalan – ako ste igrali Fallout 3, znate otprilike što možete očekivati od njegovog spiritualnog nasljednika. Naposlijetku, srž igre je praktički ista. Međutim, stvari su nešto kompleksnije ako ste fan starih, izometričnih Fallout igara. Vjerojatnost je da vam u tom slučaju noviji izdanci serijala izgledaju kao nekakvi mutirani produkti. Nažalost, kad tad ćete shvatiti da problem nije u igrama već u vama, ali opet ćete se nadati komadiću starog sadržaja u novom pakiranju. Iako stvari kazuju na to da bi Fallout: New Vegas mogao biti upravo taj tip igre koja će usrećiti i nove i stare fanove serijala

Koliko ja vidim glavni adut igre bice duzina i deo smeka Fallout2 koliko su uspeli da prekoporaju.

jozvan_Kg
20.7.2010, 18:33
Njah, isto cpanje, drugo pakovanje...Opet izvođenje iz prvog lica, VATS i ostale gluposti. Oblivion with guns rides again.

nameless1
20.7.2010, 22:19
Ja sam veliki fan Fallouta, i moram da priznam da me je trojka prijatno iznenadila. Mozda zato sto volim taj FPS/RPG koncept nalik na Deus Ex, Stalker, i zato sto sam se u startu pomirio da igra nece biti kao prve dve. U svakom slucaju, ispala je bolje nego sto sam ocekivao. Naravno, od Vegasa ocekujem da poboljsa formulu, pre svega da ubace vaznije NPC-eve, i mracniju pricu sa svojstvenim falloutivskim humorom. Jedino se plasim da igra ne ispadne nedovrseni bugfest nalik na vecinu Obsidianovih igara, ali ne verujem da ce to Bethesda dozvoliti. Videcemo..

voodoo_
20.7.2010, 22:37
Njah, isto cpanje, drugo pakovanje...Opet izvođenje iz prvog lica, VATS i ostale gluposti. Oblivion with guns rides again.
Nije problem FO3 u izvođenju iz prvog lica i VATS-u...

Wastelander
21.7.2010, 0:16
Meni je Fallout 3 vrh, ali kad se tezina i levelovanje modifikuju s Arwen realism tweaks!:dedica:
Nadam se da ce i New Vegas imati SDK, pa da opet modujemo da igra bude poput hardcore fallout dvojke:D

jozvan_Kg
21.7.2010, 11:59
@voodoo_
Ma znam i ja to, to je samo vrh ledenog brega...

Goldfinger
21.7.2010, 12:36
Zašto je Bethesda prepustila Obsidianu ovaj Fallout? Majstori popravke tuđih igara opet na djelu!

jozvan_Kg
21.7.2010, 17:36
Ako im kvalitet popravke bude u rangu Alpha Protocola, odo ja da igram FO2 još malo...

Wastelander
21.7.2010, 22:46
Da su pametni, pa da naprave fallout 2 remake sa digitalizovanim dijalozima i vishom rezolucijom, namlatili bi se para itekako.
Ali ja se ne zalim ni na Fallout 3, ali se slazem da nije verodostojan naslednik.

nameless1
21.7.2010, 23:53
Nijedna igra ne moze biti verodostojan nastavak najboljeg RPG-a ikada (uz BG2), pogotovu ako u potpunosti promeni izvodjenje. Ali ako ga pogledamo pojedinacno, stvarno je odlicna igra; kompleksnija od 99% danasnjih igara..

P.S. I ne bi se namlatili para sa remakom F2, zato sto to uopste nije potrebno, i zato sto je ta igra isuvise hard core da bi je mnogo ljudi kupilo, pogotovu medju novijim igracima (ni prva dva Fallouta se nisu mnogo dobro prodala). Ali ja znam da bih kupio neki CE..:)

Wastelander
22.7.2010, 0:14
Eh, ali kad bi spojili oldschool + novi vats sistem, svi bi bili zadovoljni.
Instant win!:kreza:

Ali nece, verovatno ih briga za(ochigledno) mali deo hardcore igracha, shto je stvarno bedak.
I ja se chesto uzelim fallout 1 i 2 mehanike, uchinili bi mi uslugu kad bi implementirali oba sistema u fallout 3:kreza:

nameless1
22.7.2010, 0:18
Kupi onu Fallout kolekciju (300 dindzi:eek:), pa pikaj koliko hoces. Ja sam dvojku presao jedno deset puta, i nemam nameru da se tu zaustavim. Uz Jagged Alliance 2, dve igre sa najvecim replay valuom..

P.S. Developeri sada moraju da balansiraju izmedju konzola i PC-a, a nazalost PC je tu 'Pepeljuga'..:kreza:

efil82
27.7.2010, 21:06
super
oblivion with guns :episode 2
chim sam video prve skrinove prestao sam da se zanimam
i neko reche kako "hard kor" fanovi starog (pravog) fallouta ne vole shutere pa zato mrze trojku
evo recimo meni je mass effect 2 jedan od naj rpg ikada a mnogi hc ga pljuju da je shuter dok istovremeno organski ne podnosim fallout 3 jer ne podnosim ni morrowind/gothic/oblivion
kolko ljudi tolko guzica:a_bleh:

Vulee
27.7.2010, 21:12
E sad će nameless da te satre. :kreza:

Wastelander
27.7.2010, 21:19
kolko ljudi tolko guzica:a_bleh:

Nicely said:)

efil82
27.7.2010, 21:21
a naravno zaboravih,a podrazumeva se da sam jedan od onih zagrizenih,old skul obozavatelja keca i dvojke(mada nisam bash hc zagrizena ogorchena dileja ko mnogi sa no mutants allowed:D...mass effect isqustvo pokazuje da jesam spreman na kompromis i na to da vreme ide napred)
i lord knows i have tried da volim treci deo ali jednostavno zbog izvodjenja koje ne podnosim uchinili su mi to nemogucim:(

nameless1
27.7.2010, 21:21
organski ne podnosim fallout 3 jer ne podnosim ni morrowind/gothic/oblivion

Zato sto nema ko da te drzi za rucicu.:) Mnogo ti je komplikovano kad ne znas gde teras..:a_bleh: Haha, smesni ste..:rofl::rofl:

Evo ga zadnji pasus iz recenzije onih fanatika na No mutants allowed sajtu:


And in conclusion


It’s a good and entertaining action RPG provided you can ignore the fact that it was supposed to be a Fallout game and mentally block that aspect of it, and if you can do the same about the silly “amusement park” setting. The game looks pretty good, offers you a huge world to explore with many atmospheric locations, challenging combat, and quite a few interesting quests.

Compared to the first two Fallout games, Fallout 3 is a pale imitation that may anger many fans of the original games. However, comparing Fallout 3 to similar games like Morrowind, Oblivion, Gothic, Two Worlds, Assassins Creed, etc presents a much more favourable reaction. I think that it’s the best game Bethesda have produced since the Daggerfall days and that really says something about the game. The most important feature of the game is the promise of great things to come from Bethesda in the future, so let’s get those monkeys out of the office and kick some ass. God knows, it’s been long overdue.
..

efil82
27.7.2010, 21:30
Zato sto nema ko da te drzi za rucicu.:) Mnogo ti je komplikovano kad ne znas gde teras..:a_bleh: Haha, smesni ste..:rofl::rofl:

ko te vodi za ruchicu u kecu i dvojci:confused:
pomiri se sa tim da ima dosta ljudi koji ne podnose morrowind reciklante
shto i nije neki problem
meni lichno jedini problem je shto je taj pristup ne lezi sa izvornim u serijalu
ako je betheasda zelela post apocaliptic oblivion slichan efekat je mogla da postigne krecuci od 0 ne otudujuci hc bazu originala menjajuci sve za 180 stepeni da bi strpala fallout u svoj stari kalup
razumen da su se rukovodili malim zelenim kao ciljem kupujuci frnashizu al ne mora ja to da volim

nameless1
27.7.2010, 21:44
ko te vodi za ruchicu u kecu i dvojci:confused:

Ti ne mozes da vidis razliku? U prve dve igre mapa se delila na sektore, a svaki sektor je bio kao i svaka lokacija u Balduru, limitirana sa pogledom iz pticje perspektive. Ovde je stvar kao u Gothicu/Morowindu; potpuni sandbox, u kojoj citavu mapu istrazujes sam po svom nahodjenju, bez ikakvih ogranicenja. Ti jednostavno ne volis takav sandbox koncept, kao i Vulee, ali meni je on extra, pogotovu u prva dva Gothica. I nemoj da mislis da svi fanovi prva dva Fallouta mrze trojku, iako mogu da razumem one koji se tako osecaju. Jeste, kao nastavak je los, ali kao igra je odlicna..

P.S. Ponovo sam skoro pokrenuo keca, i stvarno je mnogo bolja igra od trojke, ali jbg. takve igre vise nemaju prodju..:(

efil82
27.7.2010, 21:58
Ti ne mozes da vidis razliku? U prve dve igre mapa se delila na sektore, a svaki sektor je bio kao i svaka lokacija u Balduru, limitirana sa pogledom iz pticje perspektive. Ovde je stvar kao u Gothicu/Morowindu; potpuni sandbox, u kojoj citavu mapu istrazujes sam po svom nahodjenju, bez ikakvih ogranicenja. Ti jednostavno ne volis takav sandbox koncept, kao i Vulee, ali meni je on extra, pogotovu u prva dva Gothica. I nemoj da mislis da svi fanovi prva dva Fallouta mrze trojku, iako mogu da razumem one koji se tako osecaju. Jeste, kao nastavak je los, ali kao igra je odlicna..

kao prvo izometrija nije ptichija perspektiva
kao drugo ako sandbox podrazumeva mapu iz jednog dela="apsolutna sloboda" onda je i divine divinity sandbox rpg lol
tako da..nema nikakve razlike u slobodi i niko te ne vodi za ruchicu u prvom i drugom delu
sve je stvar u nachinu izvodjenja istog idejnog koncepta
poshto vidim da si fan morrowind reinkarnacija,zamisli obrnutu situaciju:
recimo BioWare:D napravi story driven 3rd person oblivion 5,6..whatever..
zar ne bi bio bar malo pissed ?

nameless1
27.7.2010, 22:08
Ni malo, ja volim oba koncepta.:kreza: A i vise volim Bioware od Bethesde (iako mislim da su oni dve strane novcica, i zadovoljavaju moje igracke potrebe). Niko te ne vodi za ruku u prva dva, ali to nije potpuni sandbox, on se ostvaruje samo na mapi, ali kad dodjes do lokacije on prestaje, i postaje kao i Baldur, tj. postoji tranzicija ako zelis da ides iz sektora u sektor. A i nisi procitao ceo moj post; pa i ja sam fan prve dve igre, kao i ostalih old school RPG-ova, ali takodje volim taj FPS/RPG sandbox koncept (Deus Ex, Stalker..), pa mi ne smeta mnogo. A ti imas pravo da se ljutis, ako ti se ne svidja..:ciao:

P.S. I ja bih najvise voleo da se Black Isle nije raspao, i da je on napravio F3, ali jbg. sta je tu je..

Boris B.
29.7.2010, 14:37
kao prvo izometrija nije ptichija perspektiva
pa jeste izometrija ptichija perspektiva, ako proverbial ptica sleće pod uglom...:kreza:

Great_Sun_Jester
13.8.2010, 9:49
Ni malo, ja volim oba koncepta.:kreza: A i vise volim Bioware od Bethesde (iako mislim da su oni dve strane novcica, i zadovoljavaju moje igracke potrebe). Niko te ne vodi za ruku u prva dva, ali to nije potpuni sandbox, on se ostvaruje samo na mapi, ali kad dodjes do lokacije on prestaje, i postaje kao i Baldur, tj. postoji tranzicija ako zelis da ides iz sektora u sektor. A i nisi procitao ceo moj post; pa i ja sam fan prve dve igre, kao i ostalih old school RPG-ova, ali takodje volim taj FPS/RPG sandbox koncept (Deus Ex, Stalker..), pa mi ne smeta mnogo. A ti imas pravo da se ljutis, ako ti se ne svidja..:ciao:

P.S. I ja bih najvise voleo da se Black Isle nije raspao, i da je on napravio F3, ali jbg. sta je tu je..

Osnovni problem sa bethesdinom "fallout 3"-kom jeste jedino u tome sto je to igra koja se trudi da bude i jeste de facto Fallout (iako po mnogo cemu nije).

Da je Bethesda uzela i napravila potpuno istu igru, smestenu u postapokalipticno okruzenje, sa istim skill sistemom i borbom ali sa drugacijim fluffom stvari bi bile skroz drugacije...jer da se igra npr. zvala Radout i imala organizacije poput Brotherhood of Keela i Ridersa i da su glavni negativci bili Conclave i da se unaokolo setkaju Ultra Mutanti i Feral Ghastovi niko im nista ne bi zamerio. To bi bila samo jos jedna igra, influencovana od strane Fallouta koja nicim nije ostetila original ali je pozajmila par ideja i probala da napravi sopstvenu viziju postapokalipticnog fps/rpga.

A ovako "Fallout 3", koji nije moguce gledati pojedinacno vec samo kroz prizmu koju predstavljaju FO1 i FO2 jer predstavlja neosporni deo fransize, je samo neuspeli experiment i abomination u ocima fanova koje je Bethesda izneverila maltene po svim aspektima (pricom koja je busna ko svajcarski sir posebno) d:

player1
13.8.2010, 9:56
Sa tog stanovista, F:NV ce biti interesantan, jer ce imati mnogo vise lora iz F1/F2, dok ce borbenu i RPG mehanioku imati iz trojke. ;)

Meni, kao nekom kome su se svidele obe varijante, ce sigurno da lezi. :D

Great_Sun_Jester
13.8.2010, 10:36
Sa tog stanovista, F:NV ce biti interesantan, jer ce imati mnogo vise lora iz F1/F2, dok ce borbenu i RPG mehanioku imati iz trojke. ;)

Meni, kao nekom kome su se svidele obe varijante, ce sigurno da lezi. :D

Iskreno se nadam i zelim da tako bude i hocu da upumpaju sto vise Van Burena u njega ma koliko se Bethesda bunila djavo da je nosi, ali sam veoma veoma veoma sumnjicav...jer ipak sve to nadgledaju Elder Scrolls momci i ekipa d:

nameless1
16.8.2010, 13:33
Bethesda je objavila ekipu koja ce pozajmljivati glasove, i cini se da uopste ne stede na Vegasu (ukoliko vam imena ne znace mnogo, izguglajte i iznenadicete se)..:aplauz:
http://www.gamespot.com/pc/rpg/falloutnewvegas/news.html?sid=6273009&mode=news.

P.S. Igru ce testirati Bethesdini testeri, tako da verovatno nece ispasti neki uzasan bugfest, kao sve Obsidianove igre (ova informacija je donela olaksanje ogromnoj vecini ljudi po gaming forumima)..:dedica: Sada, kada je izasao Mass Effect, ovo mi je najiscekivanija igra godine..:)

player1
16.8.2010, 13:36
A F3 sav odise bez bagova. :D

nameless1
16.8.2010, 15:34
A F3 sav odise bez bagova. :D

Onolikoj igri se moze oprostiti par bagova..:dedica: Inace, vraca se Marcus iz drugog dela..:opanachke

D.J.Quimby
20.8.2010, 19:40
http://www.nma-fallout.com/article.php?id=55815

Ovo je do sada najbolja vest vezana za Fallout: New Vegas :cool:

White Ripper
20.8.2010, 23:41
Gledam ove trejčere i vidim da je ovo čist Fallout 3 samo što više nije zeleni nego naradžasti interfejs.:paranoia:
Blago rečeno copy-paste prethodnika. Ko što reče Kuzmanović da je Obsidian okinuo na ispitu zrelosti.:(
Ovo će biti samo da se malo navuku ljubitelji trojke. Volio bi da griješim ali teško po svoj prilici.

nameless1
21.8.2010, 0:26
Volio bi da griješim ali teško po svoj prilici.

I te kako gresis.. Mnogo toga je dodato, promenjeno, skoro svi dobri modovi iz F3 su preneti ovde. Jedino je engine ostao isti, pa je i grafa ista kao u F3..

zorx
21.8.2010, 0:27
Gledam ove trejčere i vidim da je ovo čist Fallout 3 samo što više nije zeleni nego naradžasti interfejs.:paranoia:
Blago rečeno copy-paste prethodnika. Ko što reče Kuzmanović da je Obsidian okinuo na ispitu zrelosti.:(
Ovo će biti samo da se malo navuku ljubitelji trojke. Volio bi da griješim ali teško po svoj prilici.

Bethesda je i dalje glavonja, Obsidian samo radi za njih. Normalno, mnoge stvari ostaju iste jer ovo ipak nije Fallout 4, samo nova igra koja koristi tehnologiju trojke uz neke novine koje su već spomenute ranije.

Mnogi iz Obsidiana su radili na starom Falloutu koji je danas legenda i zato postoji sasvim realna šansa da će New Vegas vratiti dobar deo tog duha. Bethesda to ne može sama, F3 jeste dobra igra, ali po mnogima slab nastavak serijala. DLC-i malo vade stvar, ali i dalje to nije to.

Ako pogledaš šta je Obsidian do sad radio, a i stari Black Isle, videćeš da mogu da naprave odličan RPG. OK, možda su zeznuli sa Alpha Protocol (ne znam, nisam ga igrao još). Isti interfejs je nebitna stvar, ovaj put se očekuje dobra priča, dijalozi, questovi, likovi... tj. sve ono što F3 nema.

pentraksil
21.8.2010, 1:35
Pa dobro, dok je glavni q u trojci bio MEH, sporedni su meni bili itekako zanimljivi.

Great_Sun_Jester
21.8.2010, 13:49
Pa dobro, dok je glavni q u trojci bio MEH, sporedni su meni bili itekako zanimljivi.

Meni je i gomila tih side questova bila isto toliko retardirana koliko i main quest, a mnogi su me previse podsecali na neke momente iz FO1 i FO2 tako da je MEH u svakom slucaju d:

Lars03
23.8.2010, 9:52
Obsidian Entertainment has explained why it won't be possible to continue to play Fallout: New Vegas past the ending of its main storyline.

It's because "major" events in the plot would be impossible or difficult for the developer to reflect in the game world, project director Josh Sawyer told 1UP.

"We put a lot of effort into the ending slides - we know those slides are really popular with people so we want to make sure there's a huge amount of variety and reactivity with that stuff," he said.

"Initially, we talked about trying to support post-game play, but because the changes that can happen at the end of the game are pretty major, this is what it basically came down to: either have the changes feel really major in the end slides and then have them not be very major after the end of the game, or make them really minor and not that impactful."

Senior producer Jason Bergman added to Destructoid: "We tell the full story of every one of your companions through the end of their lives, and it's weird to do all that and then jump back and say, 'OK! Now you can keep going again.'"

The game auto-saves before this concluding sequence, though, so you can always return to the point just before the point of no return to mop up quests or explore the Wasteland.

New Vegas' predecessor Fallout 3 also cut players off at the ending, although the Broken Steel add-on later allowed players to re-enter the Capital Wasteland.

Fallout: New Vegas will be released on 22nd October for PC, PS3 and Xbox 360.

Vulee
23.8.2010, 10:14
Samo da kraj ne bude kao u F3, jedan od najgorih krajeva ikada. Osećao sam se prevareno nakon toga...

Ekiman
23.8.2010, 19:28
Zasto?Meni je kraj bio super,dostojan jednog weastlendera kojem je ceo zivot cale bio uzor,oberucke sam prihvatio da budem zrtvovan dok npr u dragon age mi nije padalo na pamet da ja poginem nego sam to prepustio mom neodlucnom slugi alistaru

Vulee
23.8.2010, 20:14
Recimo da sam imao tada Hawkea sa sobom.
Proveo je godine u radijaciji, i neće da uđe jer kaže da je to moja sudbina. WTF?
Najgora scena u prokletoj igri.

Ekiman
23.8.2010, 22:07
Hawke super mutant?Ja nikoga nisam vodio sa sobom voleo sam solo ali sam spasio tog super mutanta i docekao me je kad sam sredio enclave ali sam nastavio solo.Hmmm to je prilicno losa scena i ja bi se nadrndo kada nebi pristao da udje umesto mene ali bih ipak prihvatio i u stvarnom zivotu + uvek je postojala mala mogucnost da necu umreti,bar u mojoj glavi

player1
23.8.2010, 22:43
Recimo da sam imao tada Hawkea sa sobom.
Proveo je godine u radijaciji, i neće da uđe jer kaže da je to moja sudbina. WTF?
Najgora scena u prokletoj igri.

Interesantno je da Broken Steel "patchuje" tu scenu tako da Hawke i onaj robot (koji moze da se kupi, pa isto bude kompanjon) takodje mogu da to urade umesto tebe.

pentraksil
23.8.2010, 22:44
Recimo da sam imao tada Hawkea sa sobom.
Proveo je godine u radijaciji, i neće da uđe jer kaže da je to moja sudbina. WTF?
Najgora scena u prokletoj igri.

Ja ga naterah da me zameni i oberucke je prihvatio.

player1
23.8.2010, 22:49
^Sto znaci da si imao Broken Steel instaliran. ;)

Vulee
23.8.2010, 23:13
Interesantno je da Broken Steel "patchuje" tu scenu tako da Hawke i onaj robot (koji moze da se kupi, pa isto bude kompanjon) takodje mogu da to urade umesto tebe.
Hm, moguće, u tom prelasku nisam imao BS.

nameless1
24.8.2010, 0:41
Hawke, super mutant!?:icon_scra Da ne mislite mozda na Fawkesa? Pomesaste vi Dragon Age 2 sa Fallout 3..:kreza:

Ekiman
24.8.2010, 0:54
Jeste bas sam hteo reci da nije Hawke :)

Vulee
24.8.2010, 1:02
Hawke, super mutant!?:icon_scra Da ne mislite mozda na Fawkesa? Pomesaste vi Dragon Age 2 sa Fallout 3..:kreza:
Ja sve gledam kroz prizmu DA2 hajpa, na vama je da me ispravljate.

http://social.bioware.com/uploads_user/1522000/1521384/45123.gif

Great_Sun_Jester
24.8.2010, 9:17
Zasto?Meni je kraj bio super,dostojan jednog weastlendera kojem je ceo zivot cale bio uzor,oberucke sam prihvatio da budem zrtvovan dok npr u dragon age mi nije padalo na pamet da ja poginem nego sam to prepustio mom neodlucnom slugi alistaru

Ceo taj main quest sa celom idejom oko Project Purity-a i nacina na koji je trebao da bude izveden in game je (barem meni) bio potpuno apsurdan. A to je samo jedna na dugoj listi zamerki...d:

Miki1987
25.8.2010, 18:14
Ceo taj main quest sa celom idejom oko Project Purity-a i nacina na koji je trebao da bude izveden in game je (barem meni) bio potpuno apsurdan. A to je samo jedna na dugoj listi zamerki...d:

Нисам најбоље пратио цео главни квест, али шта се догађа након што покренеш пречистач воде? Ја сам наставио да играм после тога и нисам видео да се вода нешто пречистила, и даље има радијацију, а не постоји ни већа понуда Purified Water-а. Једино што те салећу они Wastelenderi и поклањају ти стварчице. Шта се догоди ако убациш онај вирус?

player1
25.8.2010, 18:33
^Vide se neke promene, ako imas instaliran Broken Steel DLC.

Posto ne moze sva recna voda "od jednom" da postane cista, deo epiloga (sto bi se mogao nazvati Broken Steel) se bavi i sa distibucijom nove ciste vode (Aqua Puria) karavanima u okolna mesta (i problemima koji dolaze od toga).

Juraj
25.8.2010, 18:51
Zasto?Meni je kraj bio super,dostojan jednog weastlendera kojem je ceo zivot cale bio uzor,oberucke sam prihvatio da budem zrtvovan dok npr u dragon age mi nije padalo na pamet da ja poginem nego sam to prepustio mom neodlucnom slugi alistaru
Ja sam koristio isto mutanta i kada je odbio i rekao da je moja to sudbina:facepalm. Ah, ono ušao sam, ali to mi je bilo tako retardirana scena. A za DE bio sam s Morrigan i najdojmljivija mi je scena kada mi je lik otišao da je traži. U oba nastavka. A kada sam po drugi put prelazio žrtvovao sam se za opće dobro.

Miki1987
25.8.2010, 21:00
^Vide se neke promene, ako imas instaliran Broken Steel DLC.

Posto ne moze sva recna voda "od jednom" da postane cista, deo epiloga (sto bi se mogao nazvati Broken Steel) se bavi i sa distibucijom nove ciste vode (Aqua Puria) karavanima u okolna mesta (i problemima koji dolaze od toga).
Имам, радио сам те квестове, али није ми то то, на филму је било приказано како чиста вода куља на све стране из пречистача, а не да је направљена фабрика за производњу и паковање воде :)

http://media.giantbomb.com/uploads/1/19269/1046839-800px_activated_purifier_super.jpg


Него јел постоје неке минималне шансе да Collector`s Edition стигне до Србије?

nameless1
26.8.2010, 14:58
Него јел постоје неке минималне шансе да Collector`s Edition стигне до Србије?

Ako mislis na NV, ima! Sve Bethesdine igre stizu kod nas u regularnoj i CE ediciji (Fallout 3 je stizao takodje u CE, ali je rasprodat). Raspitaj se ovde, ako te to intereseje.. http://www.extremecc.rs/..

Lars03
29.8.2010, 17:06
This is an action role-playing game, set in a post-apocalyptic Mojave Desert, in which players assume the role of a survivor hero who investigates a mystery and performs a series of quests. Missions allow players to explore the Mojave Desert, surrounding casinos, and abandoned facilities; other quests involve combat with human and mutant survivors. Players use chainsaws, laser rifles, knives, and sledgehammers to kill enemies. Fighting can be frenetic and intense, highlighted by various camera effects (e.g., slow motion, blurring, screen shakes) and depictions of dismemberment, blood spray, and blood trails. In one sequence, players can choose to activate a collar bomb around a slave-woman's neck, resulting in depictions of blood and gore. During the course of the game, players will encounter male and female prostitutes: the screen fades to black as suggestive dialogue is heard in the background (e.g., "Nice charlies, too! Give them a shake for the Ben-man, will ya?"); there is also an extended sequence suggesting (no depiction) sexual activity with a robot (e.g., "Fisto reporting for duty . . . Please assume the position," "I suppose I should test you out . . . Servos active!" and "Something wrong with someone if they got to f**k a machine."). The storyline sometimes references a fictional drug called "chems," as well as "Day Trippers," "cracked out junkies," and "degenerate, drug-addicted killers." Players' Character can be seen consuming the drugs, which sometimes leads to a screen-blurring effect.

Psycho13
17.9.2010, 16:03
Developer Diary-The Story:
http://www.gamespot.com/xbox360/rpg/falloutnewvegas/video/6276249/fallout-new-vegas-developer-diary-1--the-story

Miki1987
18.9.2010, 1:17
Различите фракције, пушке, окружење и прича. Класичан Add-on за који ће да узму 60$. Нису се потрудили ни нове моделе и анимацију ликова да ураде, већ има доста идентичних из Ф3.
Далеко од тога да ми се не свиђа, али да су преваранти, јесу.

player1
18.9.2010, 2:36
Po tom rezonu i BG2 je add-on, a verovatno i Fallout2, kao i KotOR2.

Miki1987
20.9.2010, 13:23
po tom rezonu i bg2 je add-on, a verovatno i fallout2, kao i kotor2.

Отприлике...

player1
20.9.2010, 13:54
I svi su bili prodavani po punoj ceni. ;)

Sarmatian
2.10.2010, 9:56
Kad izlazi ovo?

Andross
2.10.2010, 11:30
22-og oktobra.

testera
8.10.2010, 19:17
Za one koji nisu odgledali, intervju sa masterom. Covek je bio i ostao legenda.

http://www.youtube.com/watch?v=m4XVW6qcuzM

White Ripper
8.10.2010, 19:35
Zahtjevi (http://www.vgrequirements.info/fallout-new-vegas/)
Ništa specijalno. Ima da leti na max većini.
Samo čudi me isti engine ko u trojci a zahtjevi nebo i zemlja u odnosu na prethodni dio.

Vulee
8.10.2010, 19:36
Ma sad hoće kao da pravi neki MMO, prodata duša, zna se ko je prava legenda tu.

http://i54.tinypic.com/2wdd9v7.gif

testera
8.10.2010, 19:46
Ma sad hoće kao da pravi neki MMO, prodata duša, zna se ko je prava legenda tu.

http://i54.tinypic.com/2wdd9v7.gif

On je tek pukao sa mozgom. Vise ne moze da napise ni jednu dobru stvar. Bolje je i MMO, nego da ga proguta mrak (EA) i da pravi za njih HUGA. Boyarski je ponajbolje prosao od njih presavsi u Blizz.

Vulee
8.10.2010, 19:49
Videćemo, ako nešto ispadne od ovoga (a Obsidianu je ovo borba za život), imaćemo čemu da se nadamo u budućnosti. :D

goodlikesweeper
8.10.2010, 20:17
(a Obsidianu je ovo borba za život)

Otkud ti ovo? Cisto nagadjas (i hejtujes) ili? New vegas je vec gold, i nema razlog da se odlicno ne proda, sobzirom na fallout 3 hajp. Pritom Fallout 3 je bio pun bagova i glicheva pa se niko nije bunio, tako da sumnjam da ce biti nesto velik problem ako New Vegas ne bude najbolje ispolirana igra ikada. Prave i barem jos dve nove igre, dudgeon siege 3 i jos jedan neobjavljen projekt, kako mislis borba za zivot?

Vulee
8.10.2010, 20:40
Pa finansijski ih je potkopao AP, ne mogu da priušte još jedan flop.
Iskreno se nadam da će uspeti sa NV, i da će imati priču za razliku od F3, ali ako i ovo s*ebu malo ko će hteti da im izdaje igre.
Ne sumnjam da će biti "bolji" od F3, ali se nadam da će dobro proći u finansijskom smislu.

goodlikesweeper
8.10.2010, 20:59
Znas koliki je hajp napravio F3, a ovo je isto to samo puno bolje. :kreza: Zasto bi to flop-ovalo? Rekao sam ti vec, F3 je tehnicki bio katastrofa, animacije su bile uzas totalni, stalno se protivnici bagovali, radili gluposti, izgledali smesno, oruzje i nisanjenje je bilo bezveze, pa nikom nista, jer kad se igraci dovoljno nahajpuju pre izlaza igre, sve im je lepo. Eto, cak i da NV ima po koji bag ili glitch, sto se inace retko kad desi u jednoj kompleksnoj rpg igri, pa bas zato nema nikad potrebe za patchevima, cak ni bioware igara, wink wink, ne vidim zasto bi fallout 3 fanovi odjednom poceli da se cimaju na to.

Vulee
8.10.2010, 21:05
Želim im sve najbolje, samo sam napomenuo kako im je vrlo važno da naprave profitabilnu igru (nisam ni rekao da će propasti, daleko bilo).
Ne želim da MCA ostane bez posla.:D

http://www.rpgcodex.net/phpBB/images/smiles/mca.gif

mvasic
15.10.2010, 17:19
Izaslo sa Xbox.

Great_Sun_Jester
15.10.2010, 22:49
Pa finansijski ih je potkopao AP, ne mogu da priušte još jedan flop.
Iskreno se nadam da će uspeti sa NV, i da će imati priču za razliku od F3, ali ako i ovo s*ebu malo ko će hteti da im izdaje igre.
Ne sumnjam da će biti "bolji" od F3, ali se nadam da će dobro proći u finansijskom smislu.

Nazalost verujem da si upravu :( A takodje po gomili ovih previewa i castova kojim bombarduju gaming raju poslednjih metar dana da se primtetiti da je Bethesda uzarenom celicnom pesnicom ostavila zig svog storytelling "talenta" u idejama koje je Obsidian bio zamislio (i velikim delom reciklirao iz Van Buren lore-a)...and that is very alarming d:

Ali na neki cudan nacin bih cak i voleo da ovaj New Vegas izace delimicno mainstremovan i ozracen Bethesdinom roleplay filozofijom ako bi mu to obezbedilo prodju i veliku zaradu i samim tim dalo sansu Obsidijancima da naprave nesto osvezavajuce na rpg sceni u bliskoj (a i daljoj buducnosti)...for the greater good ^^

Maladikt
15.10.2010, 22:56
Želim da New Vegas propadne da bih mogao da nastavim da pljujem Bethesdu. Yaaay. :D Šalim se, naravno, mada ne očekujem ništa spektakularno, radio Obsidian ili ne.

Vulee
15.10.2010, 23:05
http://g4tv.com/videos/49210/Fallout-New-Vegas-Special---The-Characters-Of/

Proglašavam gosn. Avellonea za pobednika u sledećim kategorijama:
- Najbolja frizura u developing industriji
- Najčešće posećivanje teretane u developing industriji.
:D

mvasic
15.10.2010, 23:12
Imao sam vremena samo da ubacim disk i napravim lika. Za sada mirise na pravi Fallout.


Imam utisak da je zona u kojoj se igra odvija najmanja do sada, ali to ne mora nista da znaci. Prica na pocetku podseca na western, sto je, po meni osvezenje. Videcemo...

Great_Sun_Jester
15.10.2010, 23:27
http://g4tv.com/videos/49210/Fallout-New-Vegas-Special---The-Characters-Of/

Proglašavam gosn. Avellonea za pobednika u sledećim kategorijama:
- Najbolja frizura u developing industriji
- Najčešće posećivanje teretane u developing industriji.
:D

+1

Lik bi sa pravom trebao da bude predmet obozavanja i idolopoklonstva od raznoraznih rpg geekova i lokalnog kjokusinkai kluba...jer je vise awesome (http://gamestar.ru/article/1587.html) od tekuce vode ako se ja pitam^^

Ne zovu ga dzabe MCA ;)

mvasic
17.10.2010, 2:59
Igra za sada (posle 3.lvl) dosta podseca na Fallout 2 (sto je ogroman +). Mislim na stil igre, likove i slicno. Grafika je skoro identicna F3, sa nekim, po meni, manjim tweakovima. Glavni quest, za sada, je zanimljiv.

Great_Sun_Jester
17.10.2010, 11:11
Kakav je intro? Jel se cuje blazeni glas Rona Perlmana?^^

mvasic
17.10.2010, 13:17
"War. War never changes..."

:)

I naravno, u igri ima referenci na F1 i F2 na sve strane.

Ekiman
17.10.2010, 13:27
evo ovo bi trebalo da je intro sa Ronom mvasic treba da potvrdi ali ja mislim da je to to :)

http://www.youtube.com/watch?v=s0ehpnAU6GM

mvasic
17.10.2010, 13:38
mvasic potvrdjuje.

bojanh
17.10.2010, 14:30
Jel bi ovo trebalo da izadje sutra za PC ?

andrej09
17.10.2010, 15:32
Na zvaničnom sajtu piše 19.og. Možda i bude sutra, kasno, ko zna. Ja ne mogu da dočekam, malo, malo pa gledam sajtove za download da možda slučajno nije izašlo. :D

Jedino me brine dal' će mi raditi, pošto imam loš CPU (1,6 GHz), al' ako je radila trojka na medijum podešavanjima, valjda će i ovo, makar na low.

bojanh
17.10.2010, 15:49
Pa da,bas zato i pitam,da znam kad da proveravam kod čika bezubog za download.
Vidim ovde (http://fallout.wikia.com/wiki/Fallout:_New_Vegas) ima i odbrojavanje do izlaska,pa se nadam da ce osvanuti mozda veceras ili sutra ujutro.

pentraksil
17.10.2010, 16:23
Na zvaničnom sajtu piše 19.og. Možda i bude sutra, kasno, ko zna. Ja ne mogu da dočekam, malo, malo pa gledam sajtove za download da možda slučajno nije izašlo. :D

Jedino me brine dal' će mi raditi, pošto imam loš CPU (1,6 GHz), al' ako je radila trojka na medijum podešavanjima, valjda će i ovo, makar na low.

Ne brini, radice sigurno, nece nesto mnogo da poboljsavaju grafu, cak je i moguce da ce malo bolje raditi, star je engine pa optimizovanosti ima na pretek. Nema brines :D

Ekiman
17.10.2010, 17:24
da ali nemoj zaboravit da je obsidian u pitanju a oni nisu poznati po optimizovanosti...nebi me cudilo da i ovde nesto zeznu.

Psycho13
17.10.2010, 23:04
da ali nemoj zaboravit da je obsidian u pitanju a oni nisu poznati po optimizovanosti...nebi me cudilo da i ovde nesto zeznu.
Ja mislim da ce sa tehnicke strane biti sve ok(barem u odnosu na njihove prethodne igre),jer vec imaju gotov engine,koji se sasvim solidno pokazao.

glitch
18.10.2010, 8:34
Kao što kaže pentraksil bajat je endžin, u to vreme su bili aktuelni Pentium D i prvi Atlon64 procesori a ni tada nije bio zahtevan.

pentraksil
18.10.2010, 16:48
Koliko ja znam u Severnoj Americi izlazi tek sutra

mvasic
18.10.2010, 17:06
Koliko ja znam u Severnoj Americi izlazi tek sutra

Padala kisa, pa "bujica" donela u petak.

:D

(za M$ kutiju)

bojanh
18.10.2010, 17:28
A joj,pa meni datum bio podesen 1 dan unapred,tek sad primetih :D

Zato mi izbacivalo da je igra izasla,ccc.

r0nIn
18.10.2010, 18:17
Jel' ovo stand alone?

Vulee
18.10.2010, 18:20
Jeste.

Shonkas
18.10.2010, 18:53
A joj,pa meni datum bio podesen 1 dan unapred,tek sad primetih :D

Zato mi izbacivalo da je igra izasla,ccc.
Kako i sta ti ïzbacivalo"?
Inace i ja je bas cekam, jel mi se igra neki solidan RPG...valjda ce sutra....

bojanh
18.10.2010, 20:34
Pa da,bas zato i pitam,da znam kad da proveravam kod čika bezubog za download.
Vidim ovde (http://fallout.wikia.com/wiki/Fallout:_New_Vegas) ima i odbrojavanje do izlaska,pa se nadam da ce osvanuti mozda veceras ili sutra ujutro.

evo vidis,u postu broj 205 sam postavio link ka fallout wiki stranici,gde je u toku odbrojavanje.

odbrojavanje radi prema datumu podesenom na tvom kompjuteru,sto je nevidjena glupost.

trebalo bi lepo normalno da taj sajt ima svoje vreme i da odbrojava bez ikakve veze sa mojim kompjuterom,jer meni se skoro svaki tren pomeri datum unapred za 1 ili 2 dana,nemam pojma zasto.

nadam se da razumes sad.

inace i ja je jedva cekam,zato i pitam toliko :D

andrej09
19.10.2010, 14:25
Čitam po forumima, ljudi kukaju kako je igrica jako bagovita i kako su platili da budu beta testeri. :p

Vulee
19.10.2010, 14:35
Ja baš čitam potpuno suprotne stvari, nema velikih bagova, i igra je pošteno odrađena...

mvasic
19.10.2010, 14:38
Bagovitost se ogleda, najvise, u grafickom engine-u (creep ce da "udje" u stenu), ali za sada nisam primetio ta skript puca bilo gde.

andrej09
19.10.2010, 14:40
Ja baš čitam potpuno suprotne stvari, nema velikih bagova, i igra je pošteno odrađena...
Nadajmo se da je tako. :)
Uzgred, to sam čitao na forumu zvaničnog sajta.

Vulee
19.10.2010, 14:43
Deo review-a:
When I made my 1st impressions review yesterday, I still hadn’t made it into Vegas – I could see and was even just outside the gates but “Beef-Hooked” if i couldn’t get into the Sin City. If there’s one piece of advice I can give everyone…Pay close attention to your speech skill. This isn’t the Capital Wasteland – I’ve had to do some things so ass backwards because my speech skills were so shitty. I’m just not used to needing it so much. That also brings me to another point – I’m having one hell of a time finding any good armour that doesn’t completely suck the ass of a dead donkey. Same with Caps and Stimpaks. For some reason, they seem to be hiding very well from me because I’m always broke or in dire need of health – Go to the nearest travelling trader you say? Ya I did that…they’re sold out.

Korišćenje speech skill-a, ograničenost kupovine i para, finally...

brajko85
19.10.2010, 16:06
Izašao clon...nema još leka.

Budimir_Trajkovic
19.10.2010, 19:03
"Izišo u prodaji" - hevi metal bend
6.239 GB
:dzavo:

Sheridan
19.10.2010, 19:29
Popljuvali su ih na par sajtova oko bagova, inace svi hvale NV. Sto se mene tice pa recimo da sam jedan od retkih koji je presao Gothic 3 sa samo prvih par patcheva i to dva puta. Linkovi 1 (http://www.rockpapershotgun.com/2010/10/19/fallout-new-vegas-old-obsidian/) i 2 (http://fidgit.com/archives/2010/10/fallout_new_vegas_six_hours_of.php)

Maladikt
19.10.2010, 19:45
Oba lika pišu o X-Box verziji igre.

marko@@1983
19.10.2010, 20:41
ja sam luuud za fallout fransizom...obicno ne bacam pare za original igre,ali za fallout pucam pare:D secam se za fallout 3 sam puko 4000 din,i to za leba nisam imao a za igru sam odvajao.tako cu i za new vegas,budala sam sta da radim.a bas me zanima kolko ce da kosta kod nas kad dodje...

pentraksil
19.10.2010, 21:05
ja sam luuud za fallout fransizom...obicno ne bacam pare za original igre,ali za fallout pucam pare:D secam se za fallout 3 sam puko 4000 din,i to za leba nisam imao a za igru sam odvajao.tako cu i za new vegas,budala sam sta da radim.a bas me zanima kolko ce da kosta kod nas kad dodje...


Pazi se, sad ce da nalete

testera
19.10.2010, 21:19
Cek da se prikljucim da ne bude sam:dedica: F1,2,F3 CE (i ako me je razocarao) i planiram NV CE da uzmem. A probacu da se docepam i posebnih izdanja prva dva dela. Sta cu kada na samu pomenu Fallout :n_klanja:, odskacem u orbitu.

Vulee
19.10.2010, 22:21
Pazi se, sad ce da nalete
Nema šta da nalećemo, čovek nije rekao da li mu se dopalo, već samo da je kupio orig. http://www.rpgcodex.net/phpBB/images/smiles/emo-emot-smug.gif

Maladikt
19.10.2010, 22:24
Pazi se, sad ce da nalete

Zašto bi iko naletao kad je čovek lepo sam rekao. :D

Tako ću i za New Vegas, budala sam šta da radim.

Šala mala. :)

Vulee
19.10.2010, 22:26
To je Juraj sindrom, dešava se. Na nama je da usmerimo zalutalo tele. :D

Dejan16
19.10.2010, 22:45
Procitao sam ove linkove koje je Sharidan postavio i pise "six hours freezing hell"
ako ne gresim!
Da li to znaci da ce kampanja biti dugacka 6 sati ili sam ja to pobrkao loncice:D

DeCoy
19.10.2010, 22:51
Ne nego se patio 6 sati da namesti igru da radi kako valja. Pročitaj članak do kraja, a ne samo prvi paragraf ;)

Miki1987
20.10.2010, 0:57
Cek da se prikljucim da ne bude sam:dedica: F1,2,F3 CE (i ako me je razocarao) i planiram NV CE da uzmem. A probacu da se docepam i posebnih izdanja prva dva dela. Sta cu kada na samu pomenu Fallout :n_klanja:, odskacem u orbitu.

Ај јави овде или на пм ако сазнаш кад доалзи у Србију ЦЕ, где, цену итд. Хвала унапред :icon_stud

testera
20.10.2010, 1:07
Ај јави овде или на пм ако сазнаш кад доалзи у Србију ЦЕ, где, цену итд. Хвала унапред :icon_stud

G***s ce je dobiti sigurno. Kod njih sam uzeo i F3 CE. A cena sigurno oko 8000 za CE F3NV.

kuureee
20.10.2010, 1:15
e ljudi jel obo treba jos malo da izdje?

voodoo_
20.10.2010, 1:35
Izašlo već.

nameless1
20.10.2010, 11:26
http://www.youtube.com/watch?v=DuH5oXOD6Y4 2.30-2.40 :D

Inace, solidan CE..

Vulee
20.10.2010, 15:11
In the initial quests in Goodsprings there are a lot of skill check dialogue options. If your skill isn't high enough: oh well, make due. It is spelled out for you pretty simply, though.

"20/25 Speech: Will you help me, pls?"
Mrak mi pao na oči...

kuureee
20.10.2010, 17:13
u majku mu ,dobra igrica.
ali kako da igramo ovo mi koi slabije znamo engleski?

Maladikt
20.10.2010, 17:17
Kao i svaki drugi RPG sa imalo priče. Nikako. :D

bojanh
20.10.2010, 17:20
moras brate nauciti,nema ti druge.
to je neki osnovni jezik pored maternjeg i veoma je lak za nauciti,kako kome,ali vecina ga ipak savlada.

barem u igrama je sve jasno,jer se skoro uvek koriste jedne te iste reci:
-quest
-inventory
-save/load
-map

itd,itd.

samo citaj i citaj,a one reci koje ti nisu jasne,lepo odes na google translate (http://www.google.com/language_tools?hl=en) i pamtis reci sta koja znaci.

kuureee
20.10.2010, 17:22
znam matori ,moja tehnika je da slikam na printu pa onda na paint pa polako na prevodiocu.
smesno ali sta cu.

bojanh
20.10.2010, 17:35
Ako su ti ponajvise problem dijalozi u igri izmedju 2 lika,e onda je malo veci problem,ali uglavnom,ja sam engleski i naucio koristeci internet,citajuci strane forume i igrajuci igre,pretezno RPG igre,gde se obavlja dosta razgovora :)

Znaci,samo citaj sa razumevanjem i pamti sta koja rec/recenica predstavlja pa ce ti kasnije biti lakse razumeti.

Jer glupo je preskakati dijaloge u ovakvim igrama jer se iz njih izvuce mnogo:o

andrej09
20.10.2010, 17:48
"The program can't start because d3dx9 38.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem."
DirectX problem? Koji je najnoviji?

player1
20.10.2010, 17:51
U folderu igre, imas Redists\directx folder. Instaliraj to i problem resen.

Alek
20.10.2010, 18:53
Instalirah, sad nabavljam i DLC-eve mada su za sada cista glupost naravno, par armora i oruzja...
Nego, s obzirom da F1 i F2 nisam igrao a F3 nisam presao ceo (ne secam se razloga ali znam da sam doso do pred kraj), nisam bas upucen previse u "fallout lore". Da li se prica nastavlja na trojku, i kakav char build je nekako najoptimalniji za fallout? Posto sam jos uvek pod utiskom kotora 2 i mog jedi counselora gde mi se build zasnivao na CHA i WIS, da li i ovde vredi da pravim lika po slicnom principu? Razmisljao sam o ovome :
S-4
P-6
E-4
C-8
I-7
A-6
L-5

Da li je ovo ok ili da se okrecem nekako po meni najklasicnijem ch.b. sa sto vise healtha i agilnosti i da uzimam perkove za puske?
Ne secam se iskreno kako sam igrao F3 mada znam da nisam imao nekih vecih problema.

EDIT : Inace na mojoj konfiguraciji ne mogu da kazem da mi igra "leti" :( Nisam jos pustao fraps ali izmericu pa stavljam.

Maladikt
20.10.2010, 19:07
Ne postoji najoptimalniji "build". Postoji najretardiraniji (ostaviš sve statove na minimumu :D), a najoptimalnije je ono što ti želiš da igraš, ono što ti najviše leži.

DeCoy
20.10.2010, 19:41
Na F3 si mogao da nalupaš kakve god hoćeš statove i perkove i uvek bi bio imba čim pređeš 10+ nivo :) Nadam se da i ovde neće biti isto :)

bojanh
20.10.2010, 19:41
Instalirah, sad nabavljam i DLC-eve

Jel ti to imas Xbox,posto mislim da nema jos uvek za PC DLC-ova...?