PDA

Prikaži potpunu verziju : izgubljena yahoo adresa


vindella
14.4.2006, 12:32
Pre dve nedelje sam promenila sifru na svom yahoo account-u i posle toga nikada vise niam mogla da se ulogujem. Mogucnost da sam zaboravila sifru ne postoji. Probala sam sve na Sign-in help-u, ali bez uspeha. Pokusala sam i da dobijem novu sifru potvrdjivanjem licnih informacija, ali ni to ne ide. Account sam otvorila pre 5 godina, pa se ne secam da li sam ubacila tacne podatke... :boodala: Zna li neko da li postoji neki drugi nacin da se dodje do nove sifre? Ili bilo sta da se uradi... Ostala sam bez mnogo vazdih e-mail adresa, slika, mailova... Sta da radim???? :icon_scra
Pomozite!
:ciao:

bofi
14.4.2006, 13:02
I meni se to isto dogodilo a i mom ortaku. Nesto cudno se desava sa tim Yahoo - om a sta to nemam pojma i mene interesuje.

vindella
18.4.2006, 11:20
Hvala Bofi za komentar...
Nisam jedina...
Ali, zar je moguce da niko vise nista ne zna o tome? :Freddy:

vladale
18.4.2006, 12:57
Pre dve nedelje sam promenila sifru na svom yahoo account-u i posle toga nikada vise niam mogla da se ulogujem. Mogucnost da sam zaboravila sifru ne postoji. Probala sam sve na Sign-in help-u, ali bez uspeha. Pokusala sam i da dobijem novu sifru potvrdjivanjem licnih informacija, ali ni to ne ide. Account sam otvorila pre 5 godina, pa se ne secam da li sam ubacila tacne podatke... :boodala: Zna li neko da li postoji neki drugi nacin da se dodje do nove sifre? Ili bilo sta da se uradi... Ostala sam bez mnogo vazdih e-mail adresa, slika, mailova... Sta da radim???? :icon_scra
Pomozite!
:ciao:

Hm.. nemoguće. Probaj da kontaktiraš čelnike Yahoo! mejla.

Teva
18.4.2006, 13:11
Pre dve nedelje sam promenila sifru na svom yahoo account-u i posle toga nikada vise niam mogla da se ulogujem. Mogucnost da sam zaboravila sifru ne postoji. Probala sam sve na Sign-in help-u, ali bez uspeha. Pokusala sam i da dobijem novu sifru potvrdjivanjem licnih informacija, ali ni to ne ide. Account sam otvorila pre 5 godina, pa se ne secam da li sam ubacila tacne podatke... :boodala: Zna li neko da li postoji neki drugi nacin da se dodje do nove sifre? Ili bilo sta da se uradi... Ostala sam bez mnogo vazdih e-mail adresa, slika, mailova... Sta da radim???? :icon_scra
Pomozite!
:ciao:
Pa mozda nisi uopste promenila sifru....Mozda ti je ostala ona stara....
I nesto sto se desilo skoro svima, da li si pazila na velika i mala slova?Jer mi se cest desava kada kucam sifru, uvek stavljam prvo slovo veliko ili cak kada ukucavam sifru ne vidim da mi je caps lock ukljucen, pa onda stalno kucam malim a treba velikim slovima.....

POZZ :ciao:

B@NE
18.4.2006, 13:55
Zato sto koristis veliki broj sifara na raznim registracijama,forumima....pa se te sifre zaboravljaju ...najbolje je da uzmes neki password menager koji ce to da radi umesto tebe.
Koristi jednu sifriu za sve potrebe,i nema sta da mislis;)
zzop

Željko
18.4.2006, 19:12
Pa kao da moraš Yahoo! da koristiš pored ovolikih besplatnih mailova?

Teva
18.4.2006, 19:35
Pa kao da moraš Yahoo! da koristiš pored ovolikih besplatnih mailova?
Mislim da si propustio ovaj deo
Ostala sam bez mnogo vazdih e-mail adresa, slika, mailova...

priest (of_the_moon)
18.4.2006, 20:53
Pa kao da moraš Yahoo! da koristiš pored ovolikih besplatnih mailova?
Kakve sad ovo ima veze? Pa yahoo nije kriv za zaboravljanje.

@vindella
Imaš nekoliko opcija:
1) Da pokušaš da se setiš šifre.
2) Da probaš neki od yahoo servisa za ljude koje zaborave šifru.
3) Kao što vladale kaže, da kontaktiraš tehničku podršku yahoo-a, ako postoji, ako ne onda probaj da nađeš bilo koga u yahoo-u. Verovatno bi mogla da na neki način im dokažeš da si ti (zaboravna) vlasnica acount-a.
4) Pozoveš klinca iz komšiluka koji je upravo završio upad u CIA mainframe i zamoliš ga da skokne do yahoo-a servera, hakuje baze sa šiframa i pokupi tvoju. (ovo 99,9% neće upaliti)

Ako sve ovo propadne, bar ćeš za ubuduće znati da treba pisati važne acount podatke, koji se ostavljaju na netu, van kompa i čuvati ih.

Teva
18.4.2006, 20:59
4) Pozoveš klinca iz komšiluka koji je upravo završio upad u CIA mainframe i zamoliš ga da skokne do yahoo-a servera, hakuje baze sa šiframa i pokupi tvoju.
Vazi.Samo ako budem nasao vremena;) :Freddy:

vindella
18.4.2006, 21:12
Probala sam da ih kontaktiram. Traze ZIP code, datum rodjenja i drzavu. A ja ocigledno nisam stavila tacne podatke... Bez toga ne mogu da mi pomognu. A ja stvarno ne mogu da se setim koji sam lazni identitet stavila pre pet godina... smrc

NenadN
18.4.2006, 21:14
SIfra je Case Sensitive tako da ako si koristila velika i mala slova probaj

vindella
18.4.2006, 21:44
Kakve sad ovo ima veze? Pa yahoo nije kriv za zaboravljanje.

@vindella
Imaš nekoliko opcija:
1) Da pokušaš da se setiš šifre.
2) Da probaš neki od yahoo servisa za ljude koje zaborave šifru.
3) Kao što vladale kaže, da kontaktiraš tehničku podršku yahoo-a, ako postoji, ako ne onda probaj da nađeš bilo koga u yahoo-u. Verovatno bi mogla da na neki način im dokažeš da si ti (zaboravna) vlasnica acount-a.
4) Pozoveš klinca iz komšiluka koji je upravo završio upad u CIA mainframe i zamoliš ga da skokne do yahoo-a servera, hakuje baze sa šiframa i pokupi tvoju. (ovo 99,9% neće upaliti)

Ako sve ovo propadne, bar ćeš za ubuduće znati da treba pisati važne acount podatke, koji se ostavljaju na netu, van kompa i čuvati ih.

1) sifru nisam zaboravila. nisam bas toliko zaboravna...
2) servise kontaktirala, ali bezuspesno
3) tehnicka podrska takodje :confused:
4) klinac iz komsiluka.... :rofl:

Hvala, anyway.... :rolleyes:

Teva
18.4.2006, 22:46
1) sifru nisam zaboravila. nisam bas toliko zaboravna...

U cemu je onda problem.....
Pokusaj sa mali i vel slovima

vindella
18.4.2006, 22:46
Zato sto koristis veliki broj sifara na raznim registracijama,forumima....pa se te sifre zaboravljaju ...najbolje je da uzmes neki password menager koji ce to da radi umesto tebe.
Koristi jednu sifriu za sve potrebe,i nema sta da mislis;)
zzop

Aha, bas sam to i uradila, jedna sifra za sve, pa mi je bivsi decko provalio sifru... :dzavo: I nije neka ideja...

vindella
18.4.2006, 22:49
U cemu je onda problem.....
Pokusaj sa mali i vel slovima

Probala sam zilion puta! Nije to... :odoK:

vindella
18.4.2006, 22:50
Mislim da si propustio ovaj deo...

Hvala na razjasnjenju... Adresa mi ne treba ni najmanje, trebaju mi podaci!!!
Pozzzzz

priest (of_the_moon)
18.4.2006, 23:01
1) sifru nisam zaboravila. nisam bas toliko zaboravna...

Ok. Jedino što mi sada pada na pamet je da ti...
... si na različitim mestima, za usnos i potvrdu šifre pogrešila na isti način (verovali ili ne, dešava se kad radiš više stvari u isto vreme)
... nisi ni promenila šifru. Probaj sa starom.
... si promenila jezik u Language baru (tj. key layout na tastauri), umesto y pišeš z i slično.
... džiš caps lock uključenim dok kucaš šifru. Ako je isključen, uključi ga pa probaj onda.
... trebaš probati i da pristupiš mail-u sa drugog kompjutera.
... jednostavno nemaš sreće. Desila se neka greška u tvom kompu, transferu preko mreže ili u yahoo serveru. Jer, ipak, to su samo (glupi) kompjuteri.

Miloš
18.4.2006, 23:02
... trebaš probati i da pristupiš mail-u sa drugog kompjutera.
Какве сад то везе има?:confused:

priest (of_the_moon)
18.4.2006, 23:10
Какве сад то везе има?:confused:

Kompjuteri su toliko složene mašine da postoji najmanje milion potencijalnih razloga za svaku grešku. U ovom slučaju može da za****va OS, browser, cookies, pluginovi, spyware, virusi, neki drugi program, internet provajder...

Teva
19.4.2006, 22:46
Resenje za tvoj problem je pogresno ukucan password!

vindella
20.4.2006, 0:02
Resenje za tvoj problem je pogresno ukucan password!

Budi malo precizniji...:icon_scra

Teva
20.4.2006, 11:17
Prosto pogresno si ukucala password.....Slucajno si pritisla jos jedno dugme
i promenila sifru
Sad treba pogoditi koje je to dugme.....

[Imzadi]
21.4.2006, 4:33
A možda samo treba obratiti pažnju da li je uključen Caps... Isto tako, moja preporuka je da pokušaš sa drugog kompjutera i ovo ne treba da ti zvuči glupo:)

vindella
21.4.2006, 10:57
A možda samo treba obratiti pažnju da li je uključen Caps... Isto tako, moja preporuka je da pokušaš sa drugog kompjutera i ovo ne treba da ti zvuči glupo:)


Veruj mi, sve to sam probala....
Sva ta "logicna resenja" su mi pala na pamet...
Treba mi neko slozenije... :icon_stud

:ciao:

holodoc
21.4.2006, 14:41
Čest problem je ako šifru pokušavaš da ukucaš na računaru na kome imaš aktivirane više od jedne tastature (recimo srpsku i englesku) pa ukoliko tvoj username ili password sadrži slovo "z" ili "y" dešava se da se ova dva slova zamene.

Ako ovo nije slučaj postoji jedan dobar exploit za yahoo mail server ali kako ovo spada u vrstu nedozvoljenih (čitaj: nelegalnih) radnji ako si još uvek zainteresovana probaj na private.

REDisLAW
21.4.2006, 18:17
Prosto pogresno si ukucala password.....Slucajno si pritisla jos jedno dugme
i promenila sifru
Sad treba pogoditi koje je to dugme.....

To otpada... Zato što u "repeat password" bi trebala ponovo da napiše "pograšno slovo"... Što reče holodoc, možda je između "z" i "y", možda je i u CapsLock-u... Probaj...

Marko_L
22.4.2006, 18:49
Sad mi nešto pade napamet.
Aha, bas sam to i uradila, jedna sifra za sve, pa mi je bivsi decko provalio sifru... I nije neka ideja...
Da nije veseli ponovo u akciji ? :)
Mislim, ako imaš taj nalog već 5 godina, verovatno zna za njega, a ti si možda stavila šifru koju bi on lako provalio i promenio. Ima svakakvih ljudi :)
Inače par saveta prilikom otvaranja naloga na nekom besplatnom mejl serveru
1. Uvek ostavljati prave podatke, jer nema svrhe kriti se. Ako neko hoće da vas nađe, naći će vas i bez Yahoo-a i Google-a. Mali je ovo svet. Evo, baš juče sam saznao da preko samo 2 osobe mogu lično da upoznam Švarcenegera :)
2. Izbegavati korišćenje z i y u šiframa, pogotovo ako koristite oba kodna rasporeda (EN i SR)
3. Misliti na to da će se možda desiti da na bilo koji način dođe do promene ili gubitka lozinke, tako da mere zaštite od gubitka iste treba shvatiti ozbiljno, znači obratiti pažnju na "secret answer" i sekundarni mejl, šta već gde ima.
4. Obratiti pažnju na CAPS LOCK
5. Pažljivije birati dečka/devojku :)
E sad, znam da ti ovo trenutno ne koristi, ali za ubuduće... A sad, jedine varijante su probati razne CAPS LOCK varijante, korišćenje z umesto y i obratno ako ih ima u šifri, logovanje sa drugog kompa... i sve ostalo što su ti ljudi rekli. Nelegalne varijante ne preporučujem, baš zato što su nelegalne, i može dovesti do trajne blokade naloga, ali može da pomogne.

vindella
22.4.2006, 21:35
Sad mi nešto pade napamet.

Da nije veseli ponovo u akciji ? :)
Mislim, ako imaš taj nalog već 5 godina, verovatno zna za njega, a ti si možda stavila šifru koju bi on lako provalio i promenio. Ima svakakvih ljudi :)
Inače par saveta prilikom otvaranja naloga na nekom besplatnom mejl serveru
1. Uvek ostavljati prave podatke, jer nema svrhe kriti se. Ako neko hoće da vas nađe, naći će vas i bez Yahoo-a i Google-a. Mali je ovo svet. Evo, baš juče sam saznao da preko samo 2 osobe mogu lično da upoznam Švarcenegera :)
2. Izbegavati korišćenje z i y u šiframa, pogotovo ako koristite oba kodna rasporeda (EN i SR)
3. Misliti na to da će se možda desiti da na bilo koji način dođe do promene ili gubitka lozinke, tako da mere zaštite od gubitka iste treba shvatiti ozbiljno, znači obratiti pažnju na "secret answer" i sekundarni mejl, šta već gde ima.
4. Obratiti pažnju na CAPS LOCK
5. Pažljivije birati dečka/devojku :)
E sad, znam da ti ovo trenutno ne koristi, ali za ubuduće... A sad, jedine varijante su probati razne CAPS LOCK varijante, korišćenje z umesto y i obratno ako ih ima u šifri, logovanje sa drugog kompa... i sve ostalo što su ti ljudi rekli. Nelegalne varijante ne preporučujem, baš zato što su nelegalne, i može dovesti do trajne blokade naloga, ali može da pomogne.

Bas si saljiv... :rofl:
Caps Lock, y i z, i ostale dosetljive, a legalne varijante su isprobane... ne vredi... A nelegalne... Pa pazi, da li mi je nalog blokiran, ili nije, a ne mogu da udjem u mail, isto mi je... Jos samo da to neko uradi za mene :a_whistli
Stavka 5 je vrlo diskutabilna. Ali posto "veseli" mozda i ovo cita, ne bih... :rolleyes:
Hvala sto si me nasmejao... i to pomaze. ;)
:ciao:

Marko_L
22.4.2006, 21:49
A nelegalne... Pa pazi, da li mi je nalog blokiran, ili nije, a ne mogu da udjem u mail, isto mi je... Jos samo da to neko uradi za mene
Pa čovek ti lepo reče da mu se obratiš na PP u vezi tih varijanti par postova iznad :)
Ako ovo nije slučaj postoji jedan dobar exploit za yahoo mail server ali kako ovo spada u vrstu nedozvoljenih (čitaj: nelegalnih) radnji ako si još uvek zainteresovana probaj na private.

Stavka 5 je vrlo diskutabilna. Ali posto "veseli" mozda i ovo cita, ne bih...
Pa nek čita, ovo je slobodna zemlja još uvek :)

vindella
22.4.2006, 21:55
Pa nek čita, ovo je slobodna zemlja još uvek :)[/QUOTE]


Lako je tebi, ti "imas svetlu buducnost pred sobom"...
hahahaha :rofl:

Miloš
22.4.2006, 22:19
Lako je tebi, ti "imas svetlu buducnost pred sobom"...
hahahaha :rofl:
Озбиљно, питај дечка, да ли је мењао шифру. Ако јесте, џаба ти сви ови савети везани за Caps Lock, x и y...:ciao:

vindella
22.4.2006, 23:30
Озбиљно, питај дечка, да ли је мењао шифру. Ако јесте, џаба ти сви ови савети везани за Caps Lock, x и y...:ciao:

Ma nije je on menjao, nego ja... Mislim, kad sam shvatila da je provalio u mail, promenila sam je... I posle toga nikad vise nisam mogla da udjem u mail. I nisam zaboravila novu sifru!!!!!!!!! znam da ce svi to da pomisle...

vindella
14.5.2006, 22:16
Ima li jos neko ideju kako moze da se udje na tu adresu? Posto se ljudi koji su ponudili pomoc ne javljaju... :( :( :(

B@NE
14.5.2006, 22:19
ma bre otvori josh jedan novi akaunt i budi mirna'

dorya
14.5.2006, 23:39
Aww, imam iskustvo sa ovim, koje sam uz mnogo muke resila.
Idi na http://profiles.yahoo.com/(ovde upisi tvoj yahoo ID). Da li primecujes nesto neobicno ?
Meni je account bio uhakovan od strane nekog hakerashkog tima koji je tako onesposobio mali milion korisnickih naloga, promenivsi razne podatke, a na profil stranici su bili istakli njihov logo.
Usledila je ozbiljna prepiska sa account-security@yahoo-inc.com , dok nisam dokazala da sam ja zaista vlasnik mog naloga (jer isto kao i tebi, nista od ponudjenih odgovora nije funkcionisalo). Rekla sam im da sami otvore moju prepisku i nek se uvere da se moje puno ime i prezime pominje u mnogim mejlovima.
Najbolje da im pises u ostrom tonu, pozovi se na raniju prepisku i navedi tacno broj slucaja iz subject-a, reci da imas puno bitnih podataka koji su sada za tebe izgubljeni, da je njihova duznost da obezbedne sigurnost servisa koji nude i trazi da ti vrate pristup tvom nalogu. Meni su ga vratili tako sto su updejtovali account sa novim podacima i dali novu sifru. Al ne gine ti nedelju dana prepiske.

bofi
15.5.2006, 0:54
E ajde opet ja nesto da kazem. Koristio sam isti nalog tri godine. I onda od jedanput mi kaze da mi sifra nije u redu. Ali posle jedno mesec dana sve je opet proradilo kao da se nista nije desilo. Cak sam i od yahoo - a dobio mail da mi je sifra menjana ali meni i dalje nije jasno sta se tu desilo. U svakom slucaju sad radi. Samo da napomenem da se nisam zalio Yahoo - u.

vindella
15.5.2006, 19:22
Aww, imam iskustvo sa ovim, koje sam uz mnogo muke resila.
Idi na http://profiles.yahoo.com/(ovde upisi tvoj yahoo ID). Da li primecujes nesto neobicno ?
Meni je account bio uhakovan od strane nekog hakerashkog tima koji je tako onesposobio mali milion korisnickih naloga, promenivsi razne podatke, a na profil stranici su bili istakli njihov logo.
Usledila je ozbiljna prepiska sa account-security@yahoo-inc.com , dok nisam dokazala da sam ja zaista vlasnik mog naloga (jer isto kao i tebi, nista od ponudjenih odgovora nije funkcionisalo). Rekla sam im da sami otvore moju prepisku i nek se uvere da se moje puno ime i prezime pominje u mnogim mejlovima.
Najbolje da im pises u ostrom tonu, pozovi se na raniju prepisku i navedi tacno broj slucaja iz subject-a, reci da imas puno bitnih podataka koji su sada za tebe izgubljeni, da je njihova duznost da obezbedne sigurnost servisa koji nude i trazi da ti vrate pristup tvom nalogu. Meni su ga vratili tako sto su updejtovali account sa novim podacima i dali novu sifru. Al ne gine ti nedelju dana prepiske.

Hvala, pre svega... Ali hajde malo jasnije... Kako si uspela da im dokazes da si ti ti? Isla sam na profiles.yahoo.com. Ali, kako to moze da pomogne?
Muka mi je od prepiske sa njima, ali moracu da pokusam...:ciao:

vindella
15.5.2006, 19:24
ma bre otvori josh jedan novi akaunt i budi mirna'

Imam ja otvoren drugi account, problem je u adresama i mailovima i u gomili bitnih stvari koje sam izgubila...

Orvel
22.5.2006, 1:42
Da slucajno ne drzis upaljen neki program tipa ePrompter ili tome slicno?Mozda zato ne mozes da otvoris svoj mail.Meni se to desilo.:)

vindella
23.5.2006, 15:10
Da slucajno ne drzis upaljen neki program tipa ePrompter ili tome slicno?Mozda zato ne mozes da otvoris svoj mail.Meni se to desilo.:)


Ne, nazalost... :boodala: