PDA

Prikaži potpunu verziju : HD415 vs HD435


Doomche
16.4.2009, 20:31
Komshija odluchio da se otvori za neke slufe, budzet mu je oko 6500 dinara, ali bi voleo i da prodje jeftinije. E sad, posle nekog cheprkanja online, izbor je pao na Sennheiser HD415 (http://www.sennheiser.com/sennheiser/home_en.nsf/product.html?ReadForm&path=private_headphones_wired-headphones&product=500264&row=3) i HD435 (http://www.sennheiser.com/sennheiser/home_en.nsf/product.html?ReadForm&path=private_headphones_wired-headphones&product=500265&row=3). Prve bi trebalo da koshtaju oko 5000, dok su druge za jednu crvenu skuplje.

Ja sam lichno imao priliku da slusham HD415, i bio sam dosta zadovoljan kvalitetom, dok sam za druge slushalice samo imao priliku da prochitam review, na kome kazhu da je bass malo prenaglashen, pa zbog toga pate "srednjaci". Uglavnom, doshao sam da pokupim savet od nekoga ko je preturio vishe slushalica te klase preko glave od mene, pa mozhe neshto vishe da kazhe o ovim drugim slushalicama.

Dakle, prihvatam i druge predloge, uglavnom slushalice ce biti korishcene za muziku (zamisli :D), prilichno raznovrstan dijapazon, ali ce se uglavnom vrteti oko elektronike ili nekog rocka (znachi balansiran zvuk, za bass ima razne pluginove i equaliser :P), da budu dovoljno krupne, tako da "okovratnice" ne dolaze u obzir. Zatvorene ili otvorene, nije previshe bitno.

Takodje neki PM sa informacijom gde bi ove slushalice (415/435, ili neke koje ce neko drugi predlozhiti) mogle povoljno da se nadju bi bila dobra, za sada sam nashao HD415 za 5000, HD435 za 5900

Picard
16.4.2009, 20:47
Nisam imao prilike da ih slusam, ali sam na par mesta procitao da vredi doplatiti za 435... Da li ste razmisljali o Koss Porta Pro sluskama, jedne su od najcenjenijih (iako portable model, i to dosta ruzan:p), a navodno mogu da se nadju za 3100 din, ali to nije proverena informacija.

Doomche
16.4.2009, 21:46
Ipak ce uzeti HD415, za njih provereno znamo da su dobre. Ne znam bash koliko je taj Koss konkurentan, jer je ipak duplo jeftiniji, a i, kao shto reche, izuzetno ruzhan...kvalitet firme ne osporavam. Samo josh neko da javi ako ove mogu da se nadju ispod 5000 :a_whistli

Picard
3.5.2009, 16:16
E, Doomche, jel tvoj drugar uzeo HD415? Kakvi su utisci o kvalitetu zvuka i udobnosti? Nesto mi ne ulivaju poverenje oni flat sundjeri bez klasicnih udubljenja za usnu skoljku, a i kapiram da bas zagrevaju usi.

Carnex
4.5.2009, 0:27
Ja imam HD415. Sluske su vise nego odlicne. Nema brige. Ako nisi imao neke bash high-end sluske onda bolje od ovoga nisi imao.

Doomche
4.5.2009, 11:40
Sve ti je rekao chovek. S obzirom da slushalice koshtaju 50e, kvalitet je stvarno fantastichan, i ako nisi pre chuo neke profi slushalice, onda ti svakako nece nishta bolje trebati. Zvuk opet nije savrshen kada se uporedi sa nekom od njihovih jachih serija, ali ono shto sam primetio je da je kvalitet prilichno balansiran, ne mozhe se ni za jedan tip zvuka reci da je loshiji u odnosu na druge. Mana, kao i svim otvorenim slushalicama, ne tako savrshena izolacija zvuka sa obe strane. Pre ovoga je imao samo zatvorene slushalice, pa mozhda proba da improvizuje nekim navlakama, ali ne znam kako ce to da izgleda i da se odrazi na zvuk.

Sad koliko sundjeri zagrevaju ushi nemam pojma, verujem da one vishe pate od njegove velike glave :kreza:. Uglavnom, ne zhali se da mu smeta mnogo dugotrajno noshenje.

Carnex
4.5.2009, 21:02
Zaboravih da napomenem. Dok se ne naviknes posle duzeg nosenja malo ce te boleti usi. Posle jedno dve njedelje i to ce prestati.

N_i_k_o_l_a
4.5.2009, 21:10
jel on planira da sluške koristi sa kompom koji ima integrisanu zvučnu, ili sa posebnim a/v ili stereo sistemom?

Carnex
4.5.2009, 21:50
I da, Porta Pro su sluske za vokmene i sl uredjaje. Daleko od toga da su idealne za kucnu upotrebu. A da su odlicne to jesu.