PDA

Prikaži potpunu verziju : Opera vs Firefox


Strane : [1] 2

Elementarna Nepogoda
19.11.2005, 5:06
Internet je prepun hvalospeva o Firefox-u kako je najbolji browser i kako svi sa IE prelaze na njega. To je sve lepo, ali oni koji to pricaju verovatno nikada nisu koristili Operu.

Ili je Firefox stvarno bolji od Opere? Ja tvrdim da nije, narocito od kada je izasla besplatna Opera 8.5 (pa ne mora da se cimamo za sifru:) a i nije mi pukla ni jednom do sada (jedini Operin problem). Da li je neko sa Opere presao na Firefox? Ja sam ga probao i uspeo sam da odolim:P

P.S. IE ce u verziji 7 napokon dobiti tabed browsing, sto je Opera postavila kao standard jos pre zna koliko godina (verovatno 7-8), a prosle godine je Firefox to predstavio kao njihovo revolucionarno resenje.

Johny Atos
19.11.2005, 5:59
Ouch. Ala ce biti svadje.
+ Vec ima jdna tema o browserima. Trebalo bi da bude dosta.
Dobio si jedan " I Disapprove" :p

ACHTUNG
19.11.2005, 11:58
Svi uzimaju Firefox jer lici na IE.Prost je do bola.A i spor.S druge strane Opera je najbrzi browser koji postoji sto je ,ja mislim, vrlo znacajno kod nasih retardiranih veza.Sta drugo reci osim the best browser ever?

SuperG
19.11.2005, 12:03
Opera! :cool:

Sale KG
19.11.2005, 20:30
Opera ;)

Magneto
19.11.2005, 20:44
Ne znam kolika je potreba za ovakvom temom.
Ovde takvo pitanje ne bi bilo ni off-topic - > http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=78

ZoNi
19.11.2005, 22:59
kad bih morao da biram izmedju Opere i FFa, uzeo bih FF samo zato sto ima dobar AdBlock... kod Opere me nervira to sto ima napakovan i mail program, i IRC i svasta...

zato ne koristim ni jedan od ta dve brauzera :)

ZoNi
19.11.2005, 23:01
IE ce u verziji 7 napokon dobiti tabed browsing, sto je Opera postavila kao standard jos pre zna koliko godina (verovatno 7-8), a prosle godine je Firefox to predstavio kao njihovo revolucionarno resenje.
uzgred, nije Opera "izmislila" tabove - npr. NetCaptor je to imao i pre Opere ;)

Reloader
20.11.2005, 0:15
Vec smo jednom zakljucili da svako koristi ono sto mu vise odgovara, tj. da nema potrebe za ovakvim topicom - vec postoji jedan

G.G.
20.11.2005, 0:16
kad bih morao da biram izmedju Opere i FFa, uzeo bih FF samo zato sto ima dobar AdBlock... kod Opere me nervira to sto ima napakovan i mail program, i IRC i svasta...

zato ne koristim ni jedan od ta dve brauzera :)

Nego sta koristis? IE? :confused:

voodoo_
20.11.2005, 0:26
Svi uzimaju Firefox jer lici na IE.Prost je do bola.A i spor.
To nije tačno. FF je kod mene tek malo, takoreći neprimetno, sporiji od Opere, ali zato vrlo primetno brži od Internet Shitsplorera...

Ogi
20.11.2005, 1:00
Nego sta koristis? IE? :confused:

On koristi Maxton, nije valjda da ne znas? Ja sam bio ubedjen da ceo svet to zna. ;)

Peka80
20.11.2005, 1:16
Ouch. Ala ce biti svadje.

Oko ovog bih se definitivno složio!!!

Inače,
Prvo sam probo Operu! Za mene, užas od programa! Prebukiran, bezbroj opcija koje ni ne koristim, ali ono što me je najviše iznerviralo je to kad download-ujem nešto i pauziram, kasnije neće da nastavi nego sve ispočetka!!!:mad: I tako sa bilo kojim fajlom! Zatim kad mi učitava bilo koju stranicu, ali bilo koju, kad dođe do 100%, on opet ispočetka počne da je učitava i tek onda stane! :mad:
E onda sam otkrio Firefox, i svi porblemi "ko rukom odnešeni"!!! :D Jednostavan, brz, sa dosta cool plug-ovima...

I ješ jedno, nemam ja ništa protiv svih koji koriste Operu!!! Pa ljudi koristite ono što vam je najbolje :cool: ali nema šanse da me ubedite da je Opera bolja od Firefox-a, bar što se mene tiče:D Jer što kaže At0s samo ćemo se bez veze svađati!
Pozdrav za sve!!!

Reloader
20.11.2005, 11:03
ono što me je najviše iznerviralo je to kad download-ujem nešto i pauziram, kasnije neće da nastavi nego sve ispočetka!!!:mad: I tako sa bilo kojim fajlom!


Problem do tebe. Meni radi kako treba.


Zatim kad mi učitava bilo koju stranicu, ali bilo koju, kad dođe do 100%, on opet ispočetka počne da je učitava i tek onda stane! :mad:


Opet problem do tebe. Nesto si ocigledno lose setovao.


E onda sam otkrio Firefox - brz


But not as fast as Opera ;)

Peka80
20.11.2005, 12:43
Problem do tebe. Meni radi kako treba.
Opet problem do tebe. Nesto si ocigledno lose setovao.

Loše setovao ili ne, ipak dobro je što sam otkrio FF!!!
Inače pokušao sam dosta toga videti da podesim u Operi da mi radi kako treba, međutim nikako da rešim ta dva problema!
Ako si Reloader tako upućen da je problem do mene, budi ljubazan pa prosledi svoj SETUP Opere kako bi i meni radio kao i tebi!!! Budeš li uspeo možda me i nagovoriš da pređem na Operu (but I doubt it);)

G.G.
20.11.2005, 14:41
Oko ovog bih se definitivno složio!!!

Inače,
Prvo sam probo Operu! Za mene, užas od programa! Prebukiran, bezbroj opcija koje ni ne koristim, ali ono što me je najviše iznerviralo je to kad download-ujem nešto i pauziram, kasnije neće da nastavi nego sve ispočetka!!!:mad: I tako sa bilo kojim fajlom! Zatim kad mi učitava bilo koju stranicu, ali bilo koju, kad dođe do 100%, on opet ispočetka počne da je učitava i tek onda stane! :mad:
E onda sam otkrio Firefox, i svi porblemi "ko rukom odnešeni"!!! :D Jednostavan, brz, sa dosta cool plug-ovima...


To sa ponovnim ucitavanjem stranice se desavalo i meni i verovatno je u pitanju bio neki bug, koji je resen od verzije 8.0.
Sto se downloada tice, neki serveri ne dozvoljavaju resume tako da je verovatno to u pitanju pre nego li Opera.
A u vezi prebukiranosti tice, pa sve je potpuno customizable i da se iskljuciti.
Pogledaj recimo moj minimalisticki toolbar

http://img456.imageshack.us/img456/1796/image22un.jpg

Kod Firefoxa mi se svidja sto postoji milion pluginova i extenzija, ali realno potrebna su mi svega 3-4, od toga 2 ili 3 su da bih nadomestio neke opcije iz Opere (extended statusbar etc.).
Sve u svemu, svejedno je ko sta koristi - Operu ili Firefox, sve je stvar ukusa.
Bitno je da sve manje ljudi koristi IE.

bobzilla
20.11.2005, 16:10
Ovo je priča bez granica...

A, to: "Oni koji koriste FF, sigurno nikad nisu probali Operu" je glupost. Svako koristi ono što mu odgovara. Ako neko voli isfensiran i natrpan korisnički interfejs koristiće Operu. Ako neko voli pregledan, čist i jasan interfejs koristiće FF. Što se tiče brzine, nisam primetio nikakvu razliku kada sam eksperimentisao sa Operom. Verovatno sam zbog toga ranije i isprobavao Operu. Ali sam je brzo odbacio... FF nudi meni poznat korisnički interfejs (hej, pa FF je zasnovan na kodu Netscapea, kojeg sam ja koristio do verzije 4.78), vrlo dobro ga poznajem, dostupna je gomila ekstenzija za njega i u praksi se pokazao najkorisnijim u onim stvarima za šta ga ja koristim.

ACHTUNG
20.11.2005, 17:33
NIKAKVU RAZLIKU?Pa daj nemoj sad da se lazemo.Uostalom ako neces da poverujes imas opise u casopisima pa sam procitaj.Opera je definitivno primetno brza,i oko toga uopste nema rasprave.Sto se interfejsa tice,svako moze da iskljuci ono sto mu ne treba,i da dobije spartansko-avganistansku verziju koja je kod FF-a prisutna.

igor rus
20.11.2005, 18:57
koristio sam operu ali sam prešao na firefox

1 nije toliko natrpan opcijama koje ne koristim
2 nimalo nije sporiji u odnosu na operu

Reloader
20.11.2005, 19:39
2 nimalo nije sporiji u odnosu na operu

Dečko, informiši se ;)

Elementarna Nepogoda
20.11.2005, 20:56
uzgred, nije Opera "izmislila" tabove - npr. NetCaptor je to imao i pre Opere ;)

Dobro ja nisam ni rekao da je Opera izmislila tabove niti browsing niti internet, vec sam rekao da je tabove postavila kao standard, OK?

Ako neko voli isfensiran i natrpan korisnički interfejs koristiće Operu. Ako neko voli pregledan, čist i jasan interfejs koristiće FF.

Mene bas nervira taj skin i sve vratim da je kao kod Opere 5/6. A postoji i gomila skinova online, pa biras sta ti dusa zeli:). Sto se tice jasnoce i preglednosti, opet, ja iskljucim sve one dodatke sto retko/nikad ne koristim, i bas zbog te custum-izacije i dodatnih opcija mi se i dopada Opera (izmedju ostalog)


Što se tiče brzine, nisam primetio nikakvu razliku kada sam eksperimentisao sa Operom. Verovatno sam zbog toga ranije i isprobavao Operu.

Opera prvo ucita pocetak i one najmanje (u KB) delove strane i txt, pa tek onda vece fajlove (slike, banere, javu, flash...) tako da se posle par sekundi vec formira strana koja vec moze da se cita, a koja se ucitava recimo 10-15 sec. (IE i FF cekaju da se cela str ucita, pa je onda prikazu, zato je pri istim konekcijama Opera (u pocetku) brza 2-10x, a naravno da svima treba podjednako isto vreme za celu stranu pri istoj konekciji).


Ali sam je brzo odbacio... FF nudi meni poznat korisnički interfejs (hej, pa FF je zasnovan na kodu Netscapea, kojeg sam ja koristio do verzije 4.78), vrlo dobro ga poznajem, dostupna je gomila ekstenzija za njega i u praksi se pokazao najkorisnijim u onim stvarima za šta ga ja koristim.

To je sve OK, samo mi reci jedno: jesi li presao sa Opere na FF ili si probao Operu pa si se vratio na IE i onda si (kada je izasao FF) presao sa IE na FF? (Vrlo vazno, nemoj da lazes:)

Johny Atos
20.11.2005, 21:42
2 nimalo nije sporiji u odnosu na operu

Dečko, informiši se ;)
Reloader, ako je dechko kojeg si quotovao probao oba, mislim da je suvishno da mu govorish da se informishe o tome koliko je opera brza...

Moderatori, hajde lepo zakljuchajte ovaj topic, ovde se jednostavno ne mozhe voditi smislena diskusija.

Elementarna Nepogoda
20.11.2005, 23:22
mozda malo (vise) sa zakasnjenjem, ali:
Ouch. Ala ce biti svadje.
+ Vec ima jdna tema o browserima. Trebalo bi da bude dosta.
Dobio si jedan " I Disapprove" :p

Neki to zovu svadjom, neki intelektualnom raspravom, ali tome forum i sluzi, za razmenu misljenja i ideja i kao izvor "subjektivnih informacija", ako moze tako da se kaze:)

Jeste bila tema o browserima, ali to je vise tema "ko vise mrzi IE" nego Opera vs FF, mada priznajem da sam mozda pogresio temu i moglo je da bude u Internet pretrazivaci, ali opet Opera i FF jesu i aplikativni softver pa i nije toliko offtopic.

Peka80
21.11.2005, 1:52
Reloader, ako je dechko kojeg si quotovao probao oba, nemoj da mu govorish koje je brzhe, jer bi svako pri zdravom razumu primetio tako neshto. Sheesh.

Jeli ti At0s, BRE!!! Treba sad da se i vređamo!?:mad:

Mene je bio citiro, pa se osećem prozvanim, i šta sad ja nisam pri zdravom razumu?! Ko si ti da sudiš ovde ko je ko, a najmanje o tome šta je brže!!!
Koristio sam Operu, nije mi se svidela, prešo sam na FF i sasvim mi odgovara!
Ako je brzina u surfovanju 10-15 sekundi u korist Opere, onda OK (mada čisto sumnjam)! Al' ako je razlika 0,05-0,2 sek. onda nema o čemu da raspravljamo!!!

I još jedno, na početku sam te lepo citirao: Ouch. Ala ce biti svadje!
i definitivno si uspeo u tome!!!

G.G.
21.11.2005, 2:07
Uopste ne stoji argument o prenatrpanosti opcijama, jer kao sto je receno sve se da iskljuciti.
Opera takodje brze otvara kesirane stranice, gotovo momentalno kada se ide na back i forward.


Maxthon nije nista drugo do malo napredniji skin za IE. Znaci isti sh!t.

Johny Atos
21.11.2005, 2:33
Jeli ti At0s, BRE!!! Treba sad da se i vređamo!?:mad:

Mene je bio citiro, pa se osećem prozvanim, i šta sad ja nisam pri zdravom razumu?! Ko si ti da sudiš ovde ko je ko, a najmanje o tome šta je brže!!!
Znao sam da je tredalo da quotujem ceo post. :)

Prvo, nisam mislio nikoga da uvredim.
Drugo, ono nema nikakve veze sa tobom. :) Moj post odnosio se na Reloadrov komentar na Igor rus-ovo zapazhanje da opera i nije tako brzha of ff-a.
Evo editovao sam post i sada izglda onako kako je trebao da izgleda in the first place. :)

ZoNi
21.11.2005, 10:46
Nego sta koristis? IE? :confused:
Maxthon ;) IE mi je blokiran firewallom :)

Peka80
21.11.2005, 22:33
At0s: Znao sam da je tredalo da quotujem ceo post.

E vidiš tako se postuje poruka!:) Jer vidiš kako neko drugi može pogrešno da shvati! Verovatno nisi imao nameru da nekog vređaš, ali ti je post bio prost i uvredljiv, tako da u buduće polako piši da se nebi ponovilo!

At0s: Moderatori, hajde lepo zakljuchajte ovaj topic, ovde se jednostavno ne mozhe voditi smislena diskusija.

Još jednom, tu si u pravu!!! Ali zar ti nije lakše da lepo izbegavaš celu temu i ne odgovaraš na postove!?:)

Johny Atos
21.11.2005, 22:48
Još jednom, tu si u pravu!!! Ali zar ti nije lakše da lepo izbegavaš celu temu i ne odgovaraš na postove!?:) Ne znam, neshto me tera da chitam ovaj topic, a onda moram i da odgovorim. :)
I ajd konachno da se izjasnim - volim oba browsera. :p Svaki je dobar na svoj nachin. Mada nemam potrebu da koristim oba, koristim firefox samo zbog tri extenzije i mogucnosti da imam vishe profila i da ih stavljam bilo gde na disku. :)

Reloader
22.11.2005, 0:58
Reloader, ako je dechko kojeg si quotovao probao oba, mislim da je suvishno da mu govorish da se informishe o tome koliko je opera brza...


Nije tu stvar u probanju-neprobanju nego o cinjenicama utvrdjenim testom.


Ako je brzina u surfovanju 10-15 sekundi u korist Opere, onda OK (mada čisto sumnjam)! Al' ako je razlika 0,05-0,2 sek. onda nema o čemu da raspravljamo!!!


Ne znam koliko, ali znam da je brzha. Mozes da proveris. S obzirom da koristim dial-up i 2 sekunde su mi znacajne.


Maxthon nije nista drugo do malo napredniji skin za IE. Znaci isti sh!t.


Koliko ja znam, Maxton nema security holes ili slicne M$ gluposti.

Johny Atos
22.11.2005, 1:37
Nije tu stvar u probanju-neprobanju nego o cinjenicama utvrdjenim testom.
Dakle da rezimiramo, ako neshto neko proba, i svojim iskustvom dodje do jednog zakljuchka, taj zakljuchak nikako ne mozhe biti tachan jer se ne potire sa nekim tamo testom? Svashta...

Carl Jonson CJ
22.11.2005, 1:47
Opera je brža i lepša.I na srpskom je.

Johny Atos
22.11.2005, 2:04
Postoji extenzija koja firefox prevodi na srpski. :)

bobzilla
27.11.2005, 15:55
Postoji extenzija koja firefox prevodi na srpski. :)

Gde? Gde? :) Baci link. ;)

bobzilla
27.11.2005, 16:04
BTW, moram reći da me je Opera 8.5 malo iznenadila. Skoro sam ćaletu na jedan matori računar u firmi instalirao Operu... Malo sam se igrao s njome i uspeo sam da je sredim da izgleda skoro toliko funkcionalno kao FF. Ima na netu neki raspored kontrola koji emulira FF... Lepo joj uključiš "Native Windows Look" (il' tako nešto) i to je to...

Ali i dalje to nije FF. Uvek imaš osećaj da nešto fali. :D

Reloader
27.11.2005, 23:15
Dakle da rezimiramo, ako neshto neko proba, i svojim iskustvom dodje do jednog zakljuchka, taj zakljuchak nikako ne mozhe biti tachan jer se ne potire sa nekim tamo testom? Svashta...

Naravno. Svashta ili ne-svashta to ti je logichko pravilo.

Ako ja sad uzmem recimo graficku ATI 9600 i zakljucim da je brza (bolja) od 9800 nikako necu biti u pravu jer objektivne cinjenice ukazuju da 9800 izvlaci bolji framerate.

Simple as that.

Guliver
27.11.2005, 23:30
ja sam oduvek bio za operu mada sam i u nekom chasopisu prochitao da je opera najzastupljenija(najbrza) pa posleFF

Johny Atos
28.11.2005, 1:14
Gde? Gde? :) Baci link. ;)
Evo uploadovao sam na rapidshare.
http://rapidshare.de/files/8260792/firefox-1.0.sr-YU.langpack.zip.html

Nisam mogao da nadjem home stranicu preko google, a imaj u vidu da sam ovo na svoj hdd sachuvao u martu ove godine, da li je u medjuvremenu bilo updateova ne znam, mada bi ff trebao sam da je updateuje. ;) Isto ne znam da li je kompatibilna sa ff 1.5 ... :)

Probao sam je, lepo radi, ali je nisam duzhe koristio jer ne volim software na srpskom. :)

Johny Atos
1.12.2005, 4:40
Izashao FF 1.5 ;) www.mozilla.com

diablo_
1.12.2005, 21:42
Pre jedno pola godine sam imao vatrenu raspravu sa jednim veoma pametnim covekom bas na ovu istu temu.Ja sam bio za firefox a on za operu.Posle 50 napisanih postova prestali smo sa raspravom tako sto sam ja ostao da koristim firefox a on nastavio sa operom.Tek pre 5 dana sam shvatio sta je covek meni pricao i bio je u pravu.

Opera je bolji web browser od firefoxa i nedajte da vas neko zavarava!

Eraser
2.12.2005, 0:13
Sto se tice Opere probao sam V.8.5 i mogu da kažem malo sam razočaran,imam utisak da su hteli All in One rešenje.Prešao sam na Firefoks 1.5c BETA i oduševio se .Naravno,to je moje mišljenje ,a najveća prednost ovoga pretraživača je po meni podešavanje po ličnom ukusu i afinitetima!
I još nešto 'popularnost Firefoksa (čitaj)za džabe,je i uslovila da Opera ponudi Free verziju !!!Ipak je Firefoks na sjajnom putu da uzme deo kolača IE ,kao i Open Source Zajednici da ga unapredjuje!:cool:

voodoo_
2.12.2005, 0:23
Firefox nije pretraživač nego browser. Google je pretraživač :)

Eraser
2.12.2005, 0:33
Hvala na ispravci !!!U pravu si potpuno...O M A Š K A:cool:

diablo_
2.12.2005, 0:54
Sto se tice Opere probao sam V.8.5 i mogu da kažem malo sam razočaran,imam utisak da su hteli All in One rešenje.

Pa i uspeli su u tome za razliku od firefoxa koji pokusava svojim bednim extensijama, koje vise memorije trose nego sam firefox, popune nedostatke!

Za razliku od firefoxa opera u sebi sadrzi e-mail client (forefox ni sa exstenzijama ne podrzava to),chat,torrend downloader,itd...

Firefox sve ovo mozda ima ali sve se to pojavljuje u novim prozorima koji prenatrpavaju radnu povrsinu i trose upola vise memorije nego firefox...

ACHTUNG
2.12.2005, 10:23
Firefox je za ljude koji vole prosto ko sto je IE,ali ne bas toliko glomzan.Opera je za ljude sa iskustvom,koji vole brzinu,komfort,...Pojavila se Opera 9 beta.
Topic posvecen tome:http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=56
Malo su povukli na FF,masakrirajuci izgled,iskljucujuci mnoge toolbarove,tako da sad izgleda prosto kao FF,uz mnogo vecu brzinu naravno(da se ne pravimo ludi).Tko voli nek izvoli...

Bokkie
2.12.2005, 19:34
Koristim Firefox vec duze vreme, probao sam i Operu, medjutim tu mi smeta memory cache koji prilikom klika na back dugme moze da prouzrokuje, da zbog neizvrsavanja javascripta koji je bio na prethodnoj strani, stranica izgubi funkcionalnost. To mi se desavalo N puta, pa cak i sa najnovijom verzijom, 8.51

Sto se Firefoxa tice, postoje sjajne ekstenzije kojima se moze prosiriti funkcionalnost.

IE je djubre, nista ne renderuje po standardima i jedva cekam da vidim da li se Microsoft opametio kada bude izdao IE7 (verziju beta 2 nisam probao)

diablo_
2.12.2005, 20:42
To gubljenje funkcionalnosti je i logicno posto opera cuva stranicu u cache-u i automatski je loadira onakvu kakva je pre bila dok u drugim browserima oni sam ponovo odu na taj isti link i urade refresh sto je po meni glupo.Ako sam na prethodnoj strani video neki link i slucajno promenio tu stranicu necu da cekam 4 sekunde da se ta stranica ponovo ucita nego cu odmah ici na back stranica ce se odmah ucitati i imacu svoj link...

Bokkie
2.12.2005, 21:19
To gubljenje funkcionalnosti je i logicno posto opera cuva stranicu u cache-u i automatski je loadira onakvu kakva je pre bila dok u drugim browserima oni sam ponovo odu na taj isti link i urade refresh sto je po meni glupo.

Ne znam koliko je gubljenje funkcionalnosti logicno ;)

Sa druge strane, ono sto je problem u Operi je sto prilikom klika na Back ne triggeruje javascript onLoad event. Meni kao developeru ovo jako smeta. Za ostale stvari, cache je u principu odlican.

Kada govorimo o drugim broserima, ne uradi se bas totalni refresh: browser saljke request na server za stranicu, ako server vrati HTTP 304 Not Modified, sve se vuce iz cache-a, a ako vrati npr HTTP 200, browser ce povuci stranicu opet, ali naravno bez slika i ostalih eksternih elemenata (flash, javascript, css) posto je to vec iskesirano u browseru.

diablo_
2.12.2005, 21:23
Vidis ja to uopste nisam provalio...Ne moguce da to nije ispravljeno u operi 9!?

the 1st one
3.12.2005, 22:05
opera je za one koji vole nesto totalno drugacije od onog djubreta od IE6, firefox je takodje cool ali mi previse lici na IE i za svaku sitnicu moras da nadjes extenziju... opera je pomalo all-in-one ali radi posao... pozz svima na forumu...

bachi
3.12.2005, 22:20
opera je za one koji vole nesto totalno drugacije od onog djubreta od IE6, firefox je takodje cool ali mi previse lici na IE i za svaku sitnicu moras da nadjes extenziju... opera je pomalo all-in-one ali radi posao... pozz svima na forumu...

Za one koje zanima kako Opera izgleda bez šminke, neka posete sledeći link...

http://bachi.users.sbb.co.yu/pics/operasc.jpg

Toliko o tome da ne može da se isključi šareniš...

bojongo
3.12.2005, 22:34
Koristim FF 1.5 uglavnom, a Operu 9 kad mi treba da uvecam neke fotografije. I zadovoljan sam sa oba. Da li moze i FF da uvecava fotografije kao Opera ?

cetnik
4.12.2005, 1:00
ljudi, naucna diskusija.... koristim vec duze vreme operu, extra program,mada ima mana, recimo moram da exportujem bookmark (favorites) ako mislim da ga sacuvam... ako pukne windows....zbogom adrese...Ili sto nema opciju za surfovanje off line, kao explorer...ali je zato opera pouzdana i brza, i moze da se optimizuje...

Johny Atos
4.12.2005, 1:12
Koristim FF 1.5 uglavnom, a Operu 9 kad mi treba da uvecam neke fotografije. I zadovoljan sam sa oba. Da li moze i FF da uvecava fotografije kao Opera ? Ovo bi trebalo da posluzhi.
https://addons.mozilla.org/extensions/moreinfo.php?application=firefox&category=Image%20Browsing&numpg=10&id=139
Enjoy. ;)

Proxima
4.12.2005, 13:44
Veće nekoliko godina (od kakao se pojavio) koristim FireFox i oduševljenj sam njime. Pre njega sam koristio Operu, ali ona mi nije bila potaman, zbog glomaznosti. mnogo toolbarova, reklama, etc ...

Ovih dana sam skinuo Operu 8.51 i mogu reći da sam prilično zadovoljan. Upravo downloadujem 9.0 pa ću videti kako to izgleda

Ono zbog čega volim FireFox je jednostavnost i brzina, medjutim, klako neko reče, ako kreneta da instalirate extenzije ... vrlo brzo ćete dobiti spor browser. Takođe, mana je i čudno tumačenje web strana, posebno CSS stilova, tako da se ne može uživati potpuno u nekom sadržaju ...

G.G.
4.12.2005, 14:54
"ali ona mi nije bila potaman, zbog glomaznosti. mnogo toolbarova, reklama, etc ..."


Alo ljudi, sve se to moze poiskljucivati! Pobogu... :eek:

Johny Atos
5.12.2005, 1:23
Ono zbog čega volim FireFox je jednostavnost i brzina, medjutim, klako neko reče, ako kreneta da instalirate extenzije ... vrlo brzo ćete dobiti spor browser.
Pa ja sada imam 18 extenzija i ne osecam nikakvo usporenje. A bilo je i perioda kada sam ih imao do 30. Tako da tvrdim da je quotovana tvrdnja netachna. :p

DARK SIDE
5.12.2005, 3:08
Koristio i jedan i drugi....Opera je mnogo bolja i korisnija,,,

Anak1n
5.12.2005, 3:30
Ni jedno ni drugo Mozilla rulz :-P

bojongo
5.12.2005, 12:28
@At0s
To sam i trazio. Hvala.

Elementarna Nepogoda
5.12.2005, 13:56
ljudi, naucna diskusija.... koristim vec duze vreme operu, extra program,mada ima mana, recimo moram da exportujem bookmark (favorites) ako mislim da ga sacuvam... ako pukne windows....zbogom adrese...Ili sto nema opciju za surfovanje off line, kao explorer...ali je zato opera pouzdana i brza, i moze da se optimizuje...

To care! Ovo je nesto najace sto sam procitao na celome forumu. Dobijas hans up od mene.

I ja mrzi da ako ne exportujem bookmarks (i pukne win) ja ih izgubim. Explorer i FF su bolji po tom pitanju, oni zapamte favorite i kad formatiras hard.

Stvarno steta sto nemas opciju work offline u Operi, kao Explorer.

Opera je dobro poznata po svojoj pouzdanosti. Verzija 8.5 je prva ikada koja mi nije pukla. (koristim je od valjda 5.nesto)

Ovih dana sam skinuo Operu 8.51 i mogu reći da sam prilično zadovoljan. Upravo downloadujem 9.0 pa ću videti kako to izgleda

Opera 9 ne postoji, to je neka beta-sekta verzija osmice koja se zove devet. I ja sam je skinuo (cak ima i manje opcija od 8), kad ono posle nedelju prijavi mi Opera 8.5 (pop-up) da je izasla najnovija verzija = 8.51

G.G.
5.12.2005, 14:20
To care! Ovo je nesto najace sto sam procitao na celome forumu. Dobijas hans up od mene.

I ja mrzi da ako ne exportujem bookmarks (i pukne win) ja ih izgubim. Explorer i FF su bolji po tom pitanju, oni zapamte favorite i kad formatiras hard.

Stvarno steta sto nemas opciju work offline u Operi, kao Explorer.

Opera je dobro poznata po svojoj pouzdanosti. Verzija 8.5 je prva ikada koja mi nije pukla. (koristim je od valjda 5.nesto)



Opera 9 ne postoji, to je neka beta-sekta verzija osmice koja se zove devet. I ja sam je skinuo (cak ima i manje opcija od 8), kad ono posle nedelju prijavi mi Opera 8.5 (pop-up) da je izasla najnovija verzija = 8.51

Opera 9 postoji, ali je jos u ranoj beta fazi. Ko zeli moze da je skine i testira, kao sto ja radim sada, a eventualne zamerke moguce je priloziti na Operinom forumu.
8.51 je poslednja konacna verzija koja je izasla.

Desava se Operi da pogubi history ako prsne Windoze, ali ipak ne toliko cesto.
U svakom slucaju, "Continue from last time" je nesto o cemu korisnici FF i IE mogu samo da sanjaju :p ;)

Elementarna Nepogoda
5.12.2005, 14:41
Opera 9 postoji, ali je jos u ranoj beta fazi. Ko zeli moze da je skine i testira, kao sto ja radim sada, a eventualne zamerke moguce je priloziti na Operinom forumu.
8.51 je poslednja konacna verzija koja je izasla.

Hm, ako malo bolje procitas moj post videces da sam to i rekao, ali drugim recima:) Naravno da postoji, da ne postoji ne bi mogao da je skinem i instaliram, zar ne?


Desava se Operi da pogubi history ako prsne Windoze, ali ipak ne toliko cesto.
U svakom slucaju, "Continue from last time" je nesto o cemu korisnici FF i IE mogu samo da sanjaju :p ;)

Naravno, ali nisam o tome pricao (tj. odgovarao na citat:), vec o markerima, da citiram sebe:)))

I ja mrzim da ako ne exportujem bookmarks (i pukne win) ja ih izgubim. Explorer i FF su bolji po tom pitanju, oni zapamte favorite i kad formatiras hard.

the 1st one
5.12.2005, 15:15
opera is the best, simply as that...

i tachka .

ZoNi
5.12.2005, 22:25
Opera je dobro poznata po svojoj pouzdanosti. Verzija 8.5 je prva ikada koja mi nije pukla
:eek:

nego, koja je svrha ovakvih postova... svi browseri imaju svoje prednosti i mane... a posto su svi besplatni, isprobajte ih sve, pa se tek onda odlucite za najbolji (a koga interesuje koji je najbolji, neka mi posalje PM, pa cu mu odgovoriti :D - u suprotnom ce me Sasa banovati...)

Elementarna Nepogoda
5.12.2005, 22:35
:eek:

nego, koja je svrha ovakvih postova... svi browseri imaju svoje prednosti i mane... a posto su svi besplatni, isprobajte ih sve, pa se tek onda odlucite za najbolji (a koga interesuje koji je najbolji, neka mi posalje PM, pa cu mu odgovoriti :D - u suprotnom ce me Sasa banovati...)

Svrha je da ti kazes sta ti se dopada kod jednog a sta kod drugog browsera (pogledaj temu) pa da neopredeljeni korisnici na osnovu tudjih iskustava odluce koji im je browser objektivno bolji.

Naravno da nije svrha da samo napises opera ili FF je bolji i tacka, treba da izneses svoje razloge. Upravo zbog toga treba da svoje razloge postujes ovde a ne na PM, kako bi se utvrdilo da li su to objektivni razlozi ili razlozi tipa Opera nama work offline.

diablo_
5.12.2005, 23:31
Najvise me nerviraju ljudi koji ne znaju zasto nesto rade.Kao na primer sto je sada slucaj...Opera je najjaca, i kad ga pitas po cemu je to ona najjaca on nema blage veze.

Do@ OldSchool
5.12.2005, 23:55
Imam instaliranu i OPERU i FIREFOX ali je OPERA No.1

najdanovicivan
14.12.2005, 15:55
firefox je veoma prost svi kazu da je opera brza ali ja ne umem da je koristim zato firefox

Reloader
14.12.2005, 17:19
ja ne umem da je koristim zato firefox

Pa nije u pitanju space shuttle, pobogu :rolleyes:

jagodanbg
14.12.2005, 19:19
e a kako da iz firefoxa sacuvam bookmaks-e pre formatiranja harda?

Johny Atos
14.12.2005, 21:22
e a kako da iz firefoxa sacuvam bookmaks-e pre formatiranja harda?
MozBackup (www.mozbackup.org)
Super alatka za backupovanje FF profila (settingsa, cookiesa, bookmarksa...).

jagodanbg
16.12.2005, 12:55
MozBackup (www.mozbackup.org)
Super alatka za backupovanje FF profila (settingsa, cookiesa, bookmarksa...).
hvala!!!

zaphod
17.12.2005, 2:35
Evo ja sam prešao sa opere na FF!!!
Opera je zatvoren program skroz na skroz...ima loš download manager i nemogućnost integracije u neki treći npr DAP
Dok Mozila ima plugins...bilo koji download manager se integriše bez problema

To je meni najvažnije zato sam i prešao na FF,a i nije tačno da je Opera brža...
To sam i ja mislio ranije dok nisam instalirao FF i neko vrema sam koristio oba browsera i FF je znatno znatno brži

diablo_
17.12.2005, 12:02
Evo ja sam prešao sa opere na FF!!!
Opera je zatvoren program skroz na skroz...ima loš download manager i nemogućnost integracije u neki treći npr DAP


To apsolutno nije tacno!Opera ima barem tri puta bolji downloader od firefoxa:

Firefox (nema mogucnost nastavljanja downloada)
Opera (ima)

Firefox (ima odvratan bag zbog kojeg kod slabijih veza dolazi do pucanja downloada pri velikim fajlovima)
Opera (nema)

Firefox (nema mogucnost downloada torrent paketa)
Opera (ima)

Da sam na tvom mestu prvo bih proverio pa onda komentarisao.

dejanmd
17.12.2005, 23:43
Imam sva tri instalirana: IE 6, Operu 8.5 i Firefox 1.0.7
Svaki je prica za sebe.
IE mi najvise odgovara za ucitavanje PDF fajlova (tacno znam na cemu sam u kb). Firefox je izuzetno nadogradiv (MAFF je bas cool stvar).
Opera mi radi kako treba i probao sam sva moguca setovanja i nikako da se istakne tom svojom brzinom Firefox je uvek "sije".
O programima, kao i o ukusima ne vredi raspravljati. Ako radi i znas da radis u njemu, svaki je dobar.

Night Hawk
17.12.2005, 23:51
Koristim Operu 8.51 i veoma sam zadovoljan pa nemem razloga da predjem na Firefox. IE sam batalio odavno .

Johny Atos
18.12.2005, 0:39
To apsolutno nije tacno!Opera ima barem tri puta bolji downloader od firefoxa:

Firefox (nema mogucnost nastavljanja downloada)
Opera (ima)

Firefox (ima odvratan bag zbog kojeg kod slabijih veza dolazi do pucanja downloada pri velikim fajlovima)
Opera (nema)

Firefox (nema mogucnost downloada torrent paketa)
Opera (ima)

Da sam na tvom mestu prvo bih proverio pa onda komentarisao.
1. Od nove verzije FF ima mogucnost nastavljanja downloada. Tako bar kazhu, nisam zapravo probao, kao i svaka zdrava osoba koristim externi download manager.

2. Rekla-Kazala. Babske priche. I tako dalje.

3. Firefox nije bloatware.
Opera jeste. :p

4. Takodje proveri, pa onda komentarishi.

:D

diablo_
18.12.2005, 13:43
Takodje za firefox treba odvojiti 30-40mb memorije da bi se sve te aplikacije podrzale a i vise usled raznih ekstenzija sto dovodi do potrosnje i preko 50 dok opera ima all in one tako da uvek trosi ispod 30mb...

Covenant
19.12.2005, 2:16
Firefox.....
Zasto?
Zato sto je najbolji......
@Dibalo
FF ima divan plug-in koji se zove flashgot(cca oko 150kb) i koji omogucava koriscenje bilo kojeg eksternog download mangera-u kombinaciji sa Free Downloader-om(koji je takodje besplatan)radi fenomenalno
Takodje imam jos oko 10-ak pluginova i nisam primetio nikakvo usporenje...
FF ima jednostvan i funkcionalan interfejs sto Opera nema-koji je vrlo konfigurabilan i lako se moze prosiriti dodacima po svom ukusu-sto opet Opera nema....
FF ima fleksibilan gecko engine koji je daleko bolji od Operinog-stranice mi ipak daleko bolje izgledaju u FF
FF je open-source program dok Opera to nije-setili se,eto u pet do dvanaest da izbace one sugave banere i reklame,i eto sad smo free.....
I ko je jos lud da koristi Operin irc,chat mail i ostale klijente-specijalizovani programi su milion puta bolji.....
I da......brza je Opera-stranice ono ucitava za 2s brze......
Kad god sam pokusao da koristim Operu,uvek sam se sa zadovoljstvom vracao na Mozillu,i sad FF...
Tek toliko da se zna.....

holodoc
19.12.2005, 3:44
Ovako. Browsere koristim još od vremena kada su se pojavile prve verzije Voyagera, Explorera, Mozzile i šta sve ne (ostaviću da neko od vas provali za koji operativni sistem je pisan Voyager:) )

Od svih, najviše sam se zadržao na Exploreru i Firefox-u, Explorer zbog mladosti (i/ili gluposti):) a Firefox,.... Pa još uvek ga koristim.

Znam da većina ljudi mrzi Explorer, neko zbog toga što zna da je nestabilan, pun sigurnosnih rupa itd. a drugi zato što su tako čuli. Smatram da je i Explorer dobar browser ako se uzme u obzir činjenica da je potrebno ispuniti neki minimum discipline u pogledu korišćenja i podešavanja da ostane upotrebljiv.

Firefox mi je u početku zadavao grdne probleme iako sam "iz petnih žila" hteo da ostanem pod okriljem programa koji razvijaju entuzijasti (i sam sam jedan).:) Pravio mi je grdne probleme u ranijim verzijama kada sam razvijao neke projekte u ASP-u jer se sa njim skoro ama nimalo ne slaže. U Exploreru (naravno) i Operi radi ali u Firefoxu neće. Bilo je tu još mnogo problema tipa "pipljivosti" po pitanju nerazumevanja loše pisanog HTML-a i šta sve ne.

Bio sam očajan i rešio da kao krajnju alternativu svemu ovome probam još jednom (a to je možda dvadeseti put po redu) Operu.

holodoc
19.12.2005, 3:47
Po ko zna koji put sam se razočarao. Ova je bila nova 8.5 verzija, naravno Free varijanta.
Ova verzija je bila sušta suprotnost u odnosu na sve prethodne koje sam do tada video. Nije više prenatrpana opcijama i stvarno nepotrebnim pluginovima kao ciganski voz. I dalje je ostao problem sa marginama koje su uvek pojavljuju sa leve i gornje strane bez obzira na sadržinu html-a koji čita. Na svim ostalim browserima ovo nije problem, drugar koji koristi Operu kaže da postoji tamo neka opcija duboko, duboko u podešavanjima koja odrađuje posao ali čekaj ako ja koji radim sa webom nemam želju da tražim tamo neku opciju za prikaz sajta kako treba, šta treba da radi "prosečan smrtnik". Druga stvar koja me je definitivno iznervirala (nisam jedini kome se ovo dešavalo a vi slobodno priznajte ako se to još nekom desilo) je problem sa enkodiranjem strana. Napominjem da "nemam nikakvih problema sa fontovima ili sistemom" :) već su to samo Operini tikovi.

Kada se sve oduzme i sabere, vratio sam se Firefoxu koji se od verzije 1.5 stvarno preporodio. Fenomenalan pristu koji omogućava običnom smrtniku da instalira ili još bolje napravi plugin koji mu odgovara me je oduševio.

Pa sad svi koji branite Operu,... Nemojte da budete tako kategorični nego skinite najnoviji Firefox i ubacite koji plugin pa da osetite moć jednostavnosti a usput da ne poverujete funkckcionalnosti.:) :)

diablo_
19.12.2005, 15:13
@Covenant:Jedina dobra stvar sto se tice firefoxa je open-source.A koriscenje tog plugina za pokretanje bilo kog eksternog downloadera pokusava da prikrije dodatak vec postojeceg firefox downloadera sto dalje implicira da ce taj program potrositi najmanje jos 5mb memorije sto je apsolutno nepotrebno.

Sto se tice interface!Meni apsolutno odgovara operin i mnogo mi je lakse koristiti nego firefox.

Ovo je bila moja poslednja rec i ne zelim vise da se raspravljam posto znam da ce ova rasprava teci jos barem 5 strana jer ce se uvek naci neko ko ce imati sta da kaze u odbranu svog miljenika ;)

Reloader
19.12.2005, 16:48
Opera mi radi kako treba i probao sam sva moguca setovanja i nikako da se istakne tom svojom brzinom Firefox je uvek "sije".

Zezaju te cinjenice :rolleyes:

http://www.howtocreate.co.uk/browserSpeed.html

srlle
19.12.2005, 23:07
Radim na jednoj lokalnoj TV stanici i Izmedju ostlog brinem o par umrezenih
racunara koji su spojeni na internet preko kabla.Imamo puno dunstera koji skidaju vesti, downloaduju svasta od sitnog softvera do porno slicica, surfuju, catuju itd.Imamo instalirana sva tri velikana i nekako ispade da je opera najbolje resenje.FF nije los ali nekako, utisak je da ce morati jos malo da porade na svom inace vrlo cool programcicu.Do tada OPERA.

Gyle
20.12.2005, 3:27
Necu previse da se raspravljam posto koristim Operu i nemam nameru da je menjam.
Samo me interesuje misljenje ljudi koji kazu da je pretrpana i nepregledna.
Da li je ovo pretrpano?

http://img360.imageshack.us/img360/1760/screen9yo.jpg

diablo_
20.12.2005, 17:12
Pa naravno da nije, mozda su samo ljubomorni ;)

holodoc
20.12.2005, 18:24
Samo što sam pročitao ono iscrpno "naučno" i "nepristrasno" poređenje sa onog linka koji sam našao na ovoj temi, ajde reko da dam još jedanput, po poslednji put, šansu Operi.

Ja neznam da li sam ja budala ili je gomila onih nepotrebnih testova koje tip izmišlja samo da bi dokazao ono što 99% ljudi u praksi ne koristi, ali nije prošlo ni dve sekunde da me Opera ponovo nije razočarala. Evo vam primer. Instalirajte Firefox i ukucajte kao link www.sk.co.yu/forum (ova adresa vam je valjda poznata) i merite koliko je potrebno Firefoxu da otvori stranicu (koju će usput pravilno da izrenderuje). Probajte sad to u Operi ili Exploreru. Operi je bilo potrebno TRI (slovima:TRI) puta više vremena da otvori SK forum. I još stranica nije lepo otvorena (na naslovnoj stranici gde treba da se pojave slike da li forum ima novih poruka ili ne ove slike fale i to ne sve što je najinteresantnije). Hteo sam da pošaljem sliku da ne ispadne da lažem ili izmišljam ali neću da opterećujem download stranice bezveze.

Još jednom kažem da sam apsolutno otvoren ka bilo kom programu i da za mene mnogo više znači praksa nego gomila nepotrebnih testova.
Ajde da vidim nekog ko će da otvori stranicu koja ima 2500!!! div tagova u sebi. Ne verujem da ni NBA sajt, koji je po meni jedan od kompleksnijih na ovoj kugli zemaljskoj, premašuje 100 ili 200 ovakvih tagova (i za to nisam siguran). Zašto tip nije jednostavno nije uzeo neki od sajtova koji misli da je referentan (ali postojeći) pa da na njemu isproba svoje testove.

Neću više da pametujem. Iako znam da ću najverovatnije opet da se iznerviram dajem još jednu poslednju:confused: šansu Operi. A onda se za stalno vraćam starom, dobrom i proverenom.

Ima samo jedna pametna rečenica koju je tip rekao: "Brzina nije najvažnija, važna je i sigurnost". Ako imam browser koji je sposoban da održava "čistoću" mog sistema na najvišem nivou i usput radi odlično, pa normalno koristiću i dalje njega.

Stvar ukusa.:(

diablo_
20.12.2005, 20:50
E sine nemoj da me teras da lepim screenshotove.Pa ono sto je meni opera otvorila za 1minut na www.nba.com u firefoxu se i ne nazire lool!

holodoc
20.12.2005, 21:49
Nema potrebe da lepiš ništa rekao sam da ću da dam još jednu šansu Operi. A da ne lažem uveri se sam.

Reloader
20.12.2005, 22:39
Evo vam primer. Instalirajte Firefox i ukucajte kao link www.sk.co.yu/forum (ova adresa vam je valjda poznata) i merite koliko je potrebno Firefoxu da otvori stranicu (koju će usput pravilno da izrenderuje). Probajte sad to u Operi ili Exploreru. Operi je bilo potrebno TRI (slovima:TRI) puta više vremena da otvori SK forum. I još stranica nije lepo otvorena (na naslovnoj stranici gde treba da se pojave slike da li forum ima novih poruka ili ne ove slike fale i to ne sve što je najinteresantnije). Hteo sam da pošaljem sliku da ne ispadne da lažem ili izmišljam ali neću da opterećujem download stranice bezveze.

Izvini, a da kojim slucajem nisi VEC IMAO INSTALIRAN FF PA SI TO PROBAO SA OPEROM? Pitam jer postoji nesto sto se zove cache...

Ima samo jedna pametna rečenica koju je tip rekao: "Brzina nije najvažnija, važna je i sigurnost". Ako imam browser koji je sposoban da održava "čistoću" mog sistema na najvišem nivou i usput radi odlično, pa normalno koristiću i dalje njega.

OK, nek mi se javi taj kome je zbog Opere nesto upalo u sistem...

holodoc
21.12.2005, 0:47
Izvini, a da kojim slucajem nisi VEC IMAO INSTALIRAN FF PA SI TO PROBAO SA OPEROM? Pitam jer postoji nesto sto se zove cache...


Pametuješ?:) Kakve veze Firefoxov keš ima sa Operom??? Ajde odgovori mi molim te. Da te prosvetlim, svaki browser ima zaseban i odvojen keš tako da ukoliko posetiš istu stranicu ali iz dva različita browsera učitavaš sve resurse iz početka. U prevodu, nikakvo ranije učitavanje Foruma u Firefoxu nije moglo da utiče na učitavanje iste u Operi. To znači da sam test izveo posle par pritiskanja na dugme Refresh i puštanja da se CELA stranica učita.
Po prvom pritisku Refresh dugmeta učitavanje je trajalo čak i duže nego prvi put. Sada posle malo vremena situacija se smirila pa su vremena učitavanja približno ista.

OK, nek mi se javi taj kome je zbog Opere nesto upalo u sistem...

Ja nisam ni rekao nešto loše za Operu u pogledu sigurnosnih propusta. Taj deo nisam ni stigao da ocenim jer kao što sam rekao po ko zna koji put sam je batalio i instalirao Firefox.

Usput, na moj screenshot još niko nije dao odgovor.

E sad jedna primedba. :mad: Nema potrebe da zbog želje da "isteraš svoje" podcenjivački se odnosiš prema nekom ko iznosi činjenice i i svoje iskustvo. Primedbe tipa "postoji nešto kao cache itd." nisu neophodne jer smatram da je valjda normalnije da razmenjujemo iskustva nego ratne sekire.

holodoc
21.12.2005, 1:51
Najnoviji biser. Dva sata skidam materijal sa neta i tek kad sam završio vidim da ni na jednoj nema slika. Kako pametno da u Operi stave po deafaultu opciju da se snima samo sadržaj html-a a ne i slike. Pa čisto zdravorazumski.:mad:

I hoće li neko možda da me prosvetli gde ova opcija može da se postavi da bude default.

Ako ni ovo ne bude funkcionisalo kako treba slomiću disk na kojoj imam Operu i nikada više u životu mi neće pasti napamet da instaliram to đubre.:mad: :mad: :mad:

Reloader
21.12.2005, 2:10
Pametuješ?:) Kakve veze Firefoxov keš ima sa Operom??? Ajde odgovori mi molim te. Da te prosvetlim, svaki browser ima zaseban i odvojen keš tako da ukoliko posetiš istu stranicu ali iz dva različita browsera učitavaš sve resurse iz početka. U prevodu, nikakvo ranije učitavanje Foruma u Firefoxu nije moglo da utiče na učitavanje iste u Operi.

Ja sam to razumeo ovako:

Koristio si FF i onda instalirao Operu. Ukucao adresu na Operi, izmerio vreme, ukucao na FF, izmerio vreme. E sad, ako si u poslednjih nedelju/mesec dana bio na doticnom sajtu preko FF-a, on je vec kesirao odredjeni materijal i zato ucitava brze. Opera je sveze instalirana - nema nista kesirano i zato ide sporije.

Ispravi me ako gresim ali ja sam ovako shvatio posle tvog objasnjenja.

To znači da sam test izveo posle par pritiskanja na dugme Refresh i puštanja da se CELA stranica učita.

Kod Opere i na REFRESH opet vuche kesh.

Po prvom pritisku Refresh dugmeta učitavanje je trajalo čak i duže nego prvi put. Sada posle malo vremena situacija se smirila pa su vremena učitavanja približno ista.

Mozda gresim ali cini mi se da sam bio u pravu (cache je u pitanju)

Usput, na moj screenshot još niko nije dao odgovor.

Nikad mi se nista slicno nije desilo.

I hoće li neko možda da me prosvetli gde ova opcija može da se postavi da bude default.

Nisam pokusavao, mozda i moze. Retko skidam materijal s neta a i kada skidam, nije mi tesko da iz drop menu-ja izaberem opciju "HTML with images"...

holodoc
21.12.2005, 2:28
Nisam pokusavao, mozda i moze. Retko skidam materijal s neta a i kada skidam, nije mi tesko da iz drop menu-ja izaberem opciju "HTML with images"...

Da ali čoveče izgubio sam dva sata i brdo materijala koje su mi potrebne za sutra ujutro. Ja imam običaj da sajtove koji su dobri sačuvam ne samo kao bookmark već kao komplet "Save as,...". Nemoj mi reći da sam jedini jer znam da nisam.

Bilo kako bilo ne morate da se trudite jer sam se vratio Firefox-u i sad mogu samo da nagađam na kojim stranicama sam bio.

Žao mi je ali ovo je bila poslednja šansa Operi.

Reloader
21.12.2005, 11:46
Jeste, to joj ne valja, slazem se, kao ni divljacki nacin sejvovanja stranica.

Ok samo mi reci jesam li bio u pravu za kesh :)

diablo_
21.12.2005, 14:53
Naravno da jesi...
Inace komentar na sliku:Buahahaha, jel tebi veza 0,1kb/minutu posto meni sa 56k modemom posle prvog ucitavanja stranice (znaci posle sveze isntalacije) forum ocitalo za maksimalno 5 sekundi...

Patton
21.12.2005, 15:55
U Operi mi fali sto ne mogu da stavim vise tabova u bookmark, a u Firefoxu mi fali sto ne mogu da pomeram gore tabove levo / desno.

Johny Atos
22.12.2005, 2:09
u Firefoxu mi fali sto ne mogu da pomeram gore tabove levo / desno.
Skini najnoviju verziju (1.5)...

banderaš
22.12.2005, 2:16
ljudi vi ste svi pukli ka sijalice!
firefox i tačka!
neću da komentarišem, isprobajte, testirajte obrnite okrenite i ispašćete na isto...firefox je zakon!

Covenant
22.12.2005, 2:47
Ovako. Browsere koristim još od vremena kada su se pojavile prve verzije Voyagera, Explorera, Mozzile i šta sve ne (ostaviću da neko od vas provali za koji operativni sistem je pisan Voyager:) )
.
Voyager je pisan za AmigaOS ili Workbench-ne secam se sad davno to bese:)
Uglavnom je sa(neprevazidjene)Amige
Eh nostalgija....

diablo_
22.12.2005, 10:44
ljudi vi ste svi pukli ka sijalice!
firefox i tačka!
neću da komentarišem, isprobajte, testirajte obrnite okrenite i ispašćete na isto...firefox je zakon!

E covece!Sta se gubis bre ti?Najvise mrzim poruke ovakvog tipa:

Firefox je najjaci!Stvarno je zakon.

Znaci bez ikakvog obrazlozenja!!!Znas li ti uopste zbog cega je najbolji?

Johny Atos
22.12.2005, 23:56
E covece!Sta se gubis bre ti?Najvise mrzim poruke ovakvog tipa:

Firefox je najjaci!Stvarno je zakon.

Znaci bez ikakvog obrazlozenja!!!Znas li ti uopste zbog cega je najbolji?
Pa zato shto je to on rekao i onda je to tako. I ja sam firefoxer ali i mene nerviraju takvi postovi..
Daavno sam predlozhio zatvaranje ovog topica..

holodoc
23.12.2005, 1:16
Voyager je pisan za AmigaOS ili Workbench-ne secam se sad davno to bese:)
Uglavnom je sa(neprevazidjene)Amige
Eh nostalgija....

Tačno. Budi iskren pa kaži da li si našao info na netu ili STVARNO ZNAŠ.:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

Interesuje me.

Covenant
23.12.2005, 2:11
@holodoc
Zaista znam,iako ga nikad nisam koristio jer tada(1994-1997)nisam imao internet na Amigi 500 koju sam posedovao,i koji je bio tada,bar kod nas luksuz i pojam....
Mada Voyager svoj sjaj pokazuje tek na Workbench-u 3.1 ako se ne varam,sto podrazumeva koricenje A1200,ali ne nuzno:)

holodoc
23.12.2005, 4:14
@holodoc
Zaista znam,iako ga nikad nisam koristio jer tada(1994-1997)nisam imao internet na Amigi 500 koju sam posedovao,i koji je bio tada,bar kod nas luksuz i pojam....
Mada Voyager svoj sjaj pokazuje tek na Workbench-u 3.1 ako se ne varam,sto podrazumeva koricenje A1200,ali ne nuzno:)


Pa Internet da si i hteo nisi mogao da koristiš na Amigi500. Voyager je veoma brzo napušten (u ono vreme) jer je većina Amiga korisnika prešla na AWeb čija instalacija je tada bila neverovatnih 3 MB. Danas su Voyager preuzele firme koje i dalje misle da "rade" sa Amigom ali od izvornih browsera nije ostalo ništa.

Joj dobrih li vremena. Tada nije bio rat browsera već između programa za povezivanj ena internet. Sećaš se sigurno starog Miami-ja i ne mogu sad da se setim onog drugog.

AdaM
24.12.2005, 12:43
Svi uzimaju Firefox jer lici na IE.Prost je do bola.A i spor.S druge strane Opera je najbrzi browser koji postoji sto je ,ja mislim, vrlo znacajno kod nasih retardiranih veza.Sta drugo reci osim the best browser ever?


To care naravno opera, mada imao sam priliku da koristim fire fox ali je uzasno spor...

RaideR
25.12.2005, 13:32
Koristio sam sva tri browsera, redom: IE, Operu pa FireFox, i mogu reci da mi FF najvise odgovara. Opera je ok, naravno, ali FF mi se dopada zato sto je open source, pa ga ljudi razvijaju iskljucivo iz dobre namere i zaista se trude. To sa IE nije bio slucaj, vec je M$ bezobrazno poturao ono sto je prolazilo kod nezainteresovanih korisnika koji nisu znali za bolje, a takvih je nazalost i danas veliki broj. Drugi razlog je taj sto se FF u potpunosti moze prilagoditi brojnim korisnim i manje korisnim extenzijama, pa kao sto neko rece, tvoj browser ti moze pruziti tacno ono sto zelis - i ni gram vise. Bez nepotrebnih gluposti.
Vrlo je prost i funkcionalan, a postoji i veliki broj tema - pa ko vapi za sarenolikim interfejsom neka izvoli...
Nemam neku potrebu za experimentisanjem pa cu nastaviti da ga koristim, i naravno, da navijam za povecanje procenta korisnika koji su se za njega odlucili.
Mislim da sam posle pojasnjenja stekao pravo da kazem - FireFox je zakon! At least for me. :)

Oliver
31.12.2005, 4:14
Maxthon Rules
500 kb instal, tabbed browser, translators, save state,plugins,RSS... :icon_mrgr :
free :)

Covenant
31.12.2005, 13:10
E da...
U celoj stvari sam zaboravio da pomenem i browser od koga je sve pocelo...
Mozilla Suite naravno-u pitanju je fenomenalan browser-ima sve sto i Firefox,a plus i jos vise funkcija...
Tu su i Mozilla mail,IRC i Chat klijent,Composer za pravljenje HTML stranica,i jos mnogo toga...
Brzi i stabilan kao i Firefox
Jedina mana je sto postoji malo plug-in-ova-eh istini i za volju,to nije toliko ni potrebno posto je(skoro) sve tu......
Doduse projekat je promenio ime i sada se zove Sea Monkey-jos je u teskoj alpha fazi-probao sam ga i nije to to jos-dosta je nestabilan.....
No sve govori da ce biti odlican u buducnosti.....

Miomir Djelic
1.1.2006, 0:57
Internet je prepun hvalospeva o Firefox-u kako je najbolji browser i kako svi sa IE prelaze na njega. To je sve lepo, ali oni koji to pricaju verovatno nikada nisu koristili Operu.

Ili je Firefox stvarno bolji od Opere? Ja tvrdim da nije, narocito od kada je izasla besplatna Opera 8.5 (pa ne mora da se cimamo za sifru:) a i nije mi pukla ni jednom do sada (jedini Operin problem). Da li je neko sa Opere presao na Firefox? Ja sam ga probao i uspeo sam da odolim:P

P.S. IE ce u verziji 7 napokon dobiti tabed browsing, sto je Opera postavila kao standard jos pre zna koliko godina (verovatno 7-8), a prosle godine je Firefox to predstavio kao njihovo revolucionarno resenje.

Svakako OPERA! Vrlo je zgodan pretrazivac za koriscenje, a posebno ako imate ( a imate) dial-up konekciju.Kao da je stvoren za veze koje pucaju pogotovu kada downloadujete nesto.Dok kod FireFoxa sve ide u propast kod Opere proces se samo pauzira.

mare_bj
3.1.2006, 16:44
Pa opet se svađate??!! Ja koristim Firefox već godinu dana i sve je OK! Ima mnogo manje spyware-a nego kad sam koristio IE.

The Finest Serbian Since '82
4.1.2006, 23:04
Dok nije bilo Firefox-a koristio sam Operu, dok nije bilo Opere, Netscape. Volim i Operu i Firefox. Oba su dosta brza od IE-a. Za oba postoje gomile skinova, tako da se izgled moze podesiti po zelji (Ko voli spartanski, a ko "fensi"). Sto se tice brzine... na ADSL-u Opera i Firefox su mi negde priblizno (Opera je mozda malo brza). Bolji topic bi bio na primer "Firefox&Opera VS Internet explorer", ma da sumnjam da bi se na njemu razvila neka iole ozbiljna rasprava :icon_lol:
Sta god da izaberete od ova dva necete pogresiti!
Stvar je licnog ukusa i niceg drugog

Dj_Losmi
4.1.2006, 23:42
A da li Opera 8.5 ima podršku za javu?

Reloader
5.1.2006, 0:07
Naravno. Zasto ne bi imala?

Dj_Losmi
5.1.2006, 0:23
A da li je ubacena, ili treba naknadno da se instalira?

Reloader
5.1.2006, 0:40
Pa vidi, ako je instalacija >10MB onda je ubacena, ako je manja, skines Javu sa javinog sajta...

Prethodne verzije su imale 2 verzije, sa i bez za dl... za ovu ne znam...

Dj_Losmi
5.1.2006, 0:51
Ova izgleda da nema.
Ali pošto sam upgradeovao sa verzije 7.5 sa javomm i ovde imam podršku za javu.
TNX Reloader... ;)

Doxi
5.1.2006, 2:11
Operu ne bi preporucio pocetnicima nikako!!Dosta je komplikovana i ima puno funkcija pa iz tog razloga pocetnik se gubi!!Uporeredjujuci Operu i Firefox bitka je poprilicana u konkurenciji,pogotovo posle izlaska Mozilla Firefox 1.5 a Opera je tek od nedavno free i bez reklama!Mislim da je brzina malcice na strani Opere pogotovo po pitanju otvaranja slika!Zato je Firefox jednostavniji i komforniji u zadnjoj verziji!Sto se tice sigurnosti,mislim da su tu negde iako se malo vise kritikuje Opera u tom pogledu!To su kritike pojedinaca na nekim sajtovima!!Ja imam i jedno i drugo ali je meni licno drazi Firefox!!!

jovzoran
7.1.2006, 0:52
Opera je zakon bez dalje diskusije:mrgreensa

Reloader
7.1.2006, 0:55
E ako si reko :mad:

M@rin
10.1.2006, 19:03
Glasam za FIREFOX!!!

(1) Firefox je od svog pocetka FREE - (izdali ste hardcore)
(2) Brza je
(3) Velika baza extensions-a --> FlashGot, (542236 downloads)


Sto se tice IE-7, probacu verziju IE 34476 kada poprave rupe iz verzije 6.

Nemam nista protiv opere, ima ugradjen ad-blocker..ali Firefox je bolji i .

diablo_
11.1.2006, 11:16
Glasam za FIREFOX!!!
(1) Firefox je od svog pocetka FREE - (izdali ste hardcore)


Ne razumem sto se vi stalno hvatate za ono sto je bilo mozda pre godinu dana!?Nece sad neki korisnik koji prvi put vidi internet i treba mu browser da gleda da li je opera pre bila free ili nije.Naravno da ce gledati kakvo je sada stanje...I da li se nesto placa ili ne nije mera kvaliteta...

DLXel
11.1.2006, 22:53
Ako neces viruse uzmes OPERA, a u suprotnom...

holodoc
11.1.2006, 23:45
Ako neces viruse uzmes OPERA, a u suprotnom...

:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
Rasprava u ovoj temi se dovukla do te mere da se "žvrljaju" i ovakvi biseri!

Ja sam uvek mislio da su za to odgovorni antivirusni programi:confused:

ATI`
22.4.2006, 2:25
Pa vidi, ako je instalacija >10MB onda je ubacena, ako je manja, skines Javu sa javinog sajta...

Prethodne verzije su imale 2 verzije, sa i bez za dl... za ovu ne znam...

"Skines Javu sa javinog sajta..." :eek: :aplauz:

jocabg011
23.4.2006, 1:32
Opera je trenutno fastest browser on earth. Naravno na nasim masinama. U svakom slucaju bolja od IE. A sto se tice FF mislim da je malo bolja. jedina mana sto dosta Download Menagera nemoza da se ubaci u Operu,jer ona ima svoj prog.za download.:dzavo:

Eni
23.4.2006, 3:36
Nisam bas dugo u poslu sa ovim masinama koje zovemo kompovi, tako da je prvi browser koji sam koristio bio IE3, pa onda i 4, istovremeno kad i Netscape 4.7 koji mi se nije svideo... Onda je dosao IE5 i 5.5, pa Mozilla/Netscape 6/7... Operu sam oduvek imao instaliranu (tacnije od verzije 3.4 kad besplatnost nije isla ni uz reklame) i koristio sam je relativno stalno, sve dok nisam instalirao FF prvi put (0.7 i kasnije 0.9b)...

Ovi razlozi ZA FF su sasvim licni, ali meni dovoljni:
- Korisnicki interfejs i broj sekundi koje utrosim nakon instalacije na podesavanje
- Brzina renderovanja stranica na mojoj konekciji (pre 56 -> sad adsl)
- Stabilnost.... drzim redovno po 30+ tabova i mozda mi se od verzije 1.0 do danas (1.5.0.2) zablokirao jednom*...
- UNIXoliki pristup (browser za browsing, ne za peci kolace, ali ako bas i to hoces, imas extenzije)
- OpenSource
- Pravilnost prikaza....

dok ZA OPERU ostaje i dalje
- Nastavak od poslednje strane (ali - na privacy automatski)
- Prikaz na razne nacine, od 8bit do ko zna kakvog browsera.... bar je bilo...

Ja nastavljam da koristim FireFox.... u "spartanskoj" verziji, jer bez extenzija (koje su u sustini nepotrebne kao sto je i 99% stvari u operi nepotrebno) zadrzava svu brzinu, stabilnost i sigurnost (da, neke ekstenzije su jako nesigurne po vas PC)... ah, da, za chat imam mIRC/ICQ, za Download Flashget, za kolace tu je sporet v1976... mada nisam bas vest sa njim...

Napomena* (Moja konfiguracija je u rangu slabijih - 333Mhz, 192 RAM)

Bojan
23.4.2006, 11:42
Opera je trenutno fastest browser on earth. Naravno na nasim masinama. U svakom slucaju bolja od IE. A sto se tice FF mislim da je malo bolja. jedina mana sto dosta Download Menagera nemoza da se ubaci u Operu,jer ona ima svoj prog.za download.:dzavo:
Moze skoro svaki, samo treba malo muke. Nije nikakav problem integrisati GetRight, DAP ili FlashGet u operu.

urke
23.4.2006, 16:05
"Skines Javu sa javinog sajta..." :eek: :aplauz:

Ahem, sa Javinog sajta? Misliš sa SUN Microsystems sajta?

btw, da ne bude BAŠ-baš OT, veoma zanimljivo izgleda novi SeaMonkey. Preporučujem.

Carl Jonson CJ
23.4.2006, 16:38
Већ сам негде рекао да ФФ користим исклјучиво што је много много бржа од Опере.Међутим и ФФ има проблема(нпр,са овим форумом)тако да комбинијем,али ово су резултати мог мерења:

Први пут отварање овог форума:Опера 20 секунди(!)
Први пут отварање овог форума:ФФ 8 секунди(!!!)
Све при брзини од око 40 КБ/с...

Bug[Su]
23.4.2006, 18:43
khm.............nebi bash rekao da je FF brzi kod opere jer sve zavisi koliko ti je net zauzet u to vreme ;)

Teva
23.4.2006, 20:32
Већ сам негде рекао да ФФ користим исклјучиво што је много много бржа од Опере.Међутим и ФФ има проблема(нпр,са овим форумом)тако да комбинијем,али ово су резултати мог мерења:

Први пут отварање овог форума:Опера 20 секунди(!)
Први пут отварање овог форума:ФФ 8 секунди(!!!)
Све при брзини од око 40 КБ/с...
E bas cu da probam!

Wild Boy
23.4.2006, 21:01
Први пут отварање овог форума:Опера 20 секунди(!)Први пут отварање овог форума:ФФ 8 секунди(!!!)
Све при брзини од око 40 КБ/с...

Sta ti je ovo, neka strucna analiza :D

I dan danas mi nisu jasne rasprave tipa ovi vs oni programi...mi se uvek nesto delimo :dedica:

mezzano
24.4.2006, 23:26
Nije ni opera losa, ali meni licno se vise svidja Mozilla jer je, cinimi se, brza.

GakunGak
25.4.2006, 8:46
Znam da je off topic, ali isprobaj Avant Browser.
http://www.avantbrowser.com
Vrijedi pokusati.

Carl Jonson CJ
25.4.2006, 13:29
Sta ti je ovo, neka strucna analiza :D

I dan danas mi nisu jasne rasprave tipa ovi vs oni programi...mi se uvek nesto delimo :dedica:

То сам три пута мерио,и дао неку средњу вредност.А расправе типа ово вс оно су добре,јер ће неки мање искусни корисници сазнати нешто ново а они који знају,добиће прилику да покушају да изнесу своје мишљење о тим програмима.

Wild Boy
25.4.2006, 22:47
А расправе типа ово вс оно су добре,јер ће неки мање искусни корисници сазнати нешто ново а они који знају,добиће прилику да покушају да изнесу своје мишљење о тим програмима.

Ma ok je to nego da li je stvarno potrebno 7 strana rasprave o programima koji su free??? A veruj mi manje iskusni korisnici na kompu imaju i po pet programa ovog tipa. Najbolje je probati i izabrati, svako prema svojim potrebama ili cime vec

btw istrazivanje ti stvarno ne stoji posto meni opera ucitava sk forum sigurno ispod 10s :) (naravno dialup)
poz

Carl Jonson CJ
25.4.2006, 23:13
Wild Boy

Пази,ја сам рекао да је то код мене,код мог друга је Опера бржа.И неискусни корисници нису ни чули за друге претраживаче. :)

dodo
26.4.2006, 2:05
Ja Operu nosim da sobom na flash-u - imam svoje naloge gde god odem, pa mogu da koristim omiljenu kombinaciju Ctrl+Enter :), pa jos imam i gesture u par MB. :n_klanja:

Da ucinimo temu korisnom :) : jel zna neko kako se koristi podrska za torrente u Operi?!?

GakunGak
26.4.2006, 7:53
Ma ok je to nego da li je stvarno potrebno 7 strana rasprave o programima koji su free??? A veruj mi manje iskusni korisnici na kompu imaju i po pet programa ovog tipa. Najbolje je probati i izabrati, svako prema svojim potrebama ili cime vec

btw istrazivanje ti stvarno ne stoji posto meni opera ucitava sk forum sigurno ispod 10s :) (naravno dialup)
poz
Pa ucitavao bi ti i brze da iskljucis ActiveX, Scripts i Java Applets, slike,...
Zar ne?

Carl Jonson CJ
26.4.2006, 8:25
Pa ucitavao bi ti i brze da iskljucis ActiveX, Scripts i Java Applets, slike,...
Zar ne?

Нисам знао да Опера има подршку за ActiveX.

Predrag Stankovic
28.4.2006, 14:33
Internet je prepun hvalospeva o Firefox-u kako je najbolji browser i kako svi sa IE prelaze na njega. To je sve lepo, ali oni koji to pricaju verovatno nikada nisu koristili Operu.

Ili je Firefox stvarno bolji od Opere? Ja tvrdim da nije, narocito od kada je izasla besplatna Opera 8.5 (pa ne mora da se cimamo za sifru:) a i nije mi pukla ni jednom do sada (jedini Operin problem). Da li je neko sa Opere presao na Firefox? Ja sam ga probao i uspeo sam da odolim:P

P.S. IE ce u verziji 7 napokon dobiti tabed browsing, sto je Opera postavila kao standard jos pre zna koliko godina (verovatno 7-8), a prosle godine je Firefox to predstavio kao njihovo revolucionarno resenje.

Nema Opera vise nikakve sanse protiv firefox-a pogotovu zbog podonosti koje firefox pruza u novijim verzijama, sem toga za firefox imas na tone skinova, extenzija, plug-in-ova i na milione dodataka a posebno bih izdvojio Google Toolbar za Firefox, E kad izadje Google toolbar za Operu (sto se sigurno nece desiti jer opera uopste nije nadogradiva) tek tad moze da pokusa da parira Firefox-u, Kod Opere je taj veliki nedostatak sto nema mnogo dodataka za nju , Cak je i Netscape po meni bolji od Opere, Mada firefox je neprikosnoven narocito zbog automatskog update-a kako samog programa tako i update-a tema i extenzija, a Najjaca stvar kod Firefoxa je mogucnost sacuvavanja svega sto je vec u cache-u BROWSERA (Flash animacije, Video fajlovi, muzicki fajlovi itd) tako da kada odgledam neki spot preko interneta mogu odma i da ga snimim pomocu opcije Page info

ZoNi
28.4.2006, 16:40
1. sem toga za firefox imas na tone skinova, extenzija, plug-in-ova i na milione dodataka
2. posebno bih izdvojio Google Toolbar za Firefox
3. firefox je neprikosnoven narocito zbog automatskog update-a
1. i opera ima puuuno odlicnih skinova... extenzija nema, jer je u nju ugrađeno stvarno puno toga... smesno mi zvuci "milioni dodataka" :)

2. pih... sta ce ti Google toolbar??? Uopste ne razumem...

3. nije to lose, ali ipak opera u malo manje MB pruza mnoooogo vise nego FF...

btw, ja ne koristim ni FF ni Operu, ali ipak dajem malu prednost Operi ;)

ATI`
2.6.2006, 12:02
Ahem, sa Javinog sajta? Misliš sa SUN Microsystems sajta?

btw, da ne bude BAŠ-baš OT, veoma zanimljivo izgleda novi SeaMonkey. Preporučujem.

Kad bi malo bolje pratio, shvatio bi da sam to rekao sale radi !? Ali, ovo si samo napisao zato sto ne volim Linux :kreza:

ATI`
4.6.2006, 2:41
Ovako. Browsere koristim još od vremena kada su se pojavile prve verzije Voyagera, Explorera, Mozzile i šta sve ne (ostaviću da neko od vas provali za koji operativni sistem je pisan Voyager:)...

AMIGA je bila i ostala jedna jedina i neprevazidjena :D

milke
4.6.2006, 12:00
Mogu li da pitam ovde nešto ?

Zašto FireFoxa nema na Srpskom jeziku ? Baš mi deluje čudno, kad i mnogo kompleksniji i manje poznati free programi dobijaju opciju za naš jezik, a FF kao jedan vrlo popuaran browser još ni ne planira da je ima... (Albanski FF je bar u planu, a njihov prevod na sajtu radi bez problema)
Da li lokalizaciju FF obavlja comunity ili sami programeri u ?

Kerber
4.6.2006, 12:29
Nema Opera vise nikakve sanse protiv firefox-a pogotovu zbog podonosti koje firefox pruza u novijim verzijama, sem toga za firefox imas na tone skinova, extenzija, plug-in-ova i na milione dodataka a posebno bih izdvojio Google Toolbar za Firefox, E kad izadje Google toolbar za Operu (sto se sigurno nece desiti jer opera uopste nije nadogradiva) tek tad moze da pokusa da parira Firefox-u, Kod Opere je taj veliki nedostatak sto nema mnogo dodataka za nju , Cak je i Netscape po meni bolji od Opere, Mada firefox je neprikosnoven narocito zbog automatskog update-a kako samog programa tako i update-a tema i extenzija, a Najjaca stvar kod Firefoxa je mogucnost sacuvavanja svega sto je vec u cache-u BROWSERA (Flash animacije, Video fajlovi, muzicki fajlovi itd) tako da kada odgledam neki spot preko interneta mogu odma i da ga snimim pomocu opcije Page info

Nisam video ovu temu inace bi ranije odgovorio na ovo pljuvanje po Operi. Zoni je vec naveo neke cinjenice a ja cu samo da se nadovezem.

Google toolbar - ne vidim nista specijalno u njemu. Ne koristim FF toliko cesto pa ne znam ni koja mu je svrha.
FireFox ima automatski update al za pojedine komponente (extenzije). Bar je tako bilo do sad.
Opera se ne moze pohvaliti ekstenzijama jer ih nema a nisu joj ni bili potrebni. Videcemo kako ce 9-ka da ispadne sa widget -ima

FF dolazi potpuno go bez icega. Kome vrisne sistem mora sve iz pocetka: instalacija, skidanje ekstenzija, naknadno podesavanje itd. Postoje naravno alatke koje olaksavaju ceo ovaj proces.

Za razliku od njega Opera dolazi sa svim sto je potrebno, lako se moze prilagoditi potrebama korisnika + ima integrisan mail i irc klient koji ne mogu da se porede sa programima slicne namene (Mirc, Thunderbird) al daleko od toga da ne vrse posao.

Jedino sto mi smeta kod Opere je nacin snimanja cele stranice koja je stvarno lose odradjena. To mi je jedina zamerka.

ATI`
4.6.2006, 16:45
Nema Opera vise nikakve sanse protiv firefox-a pogotovu zbog podonosti koje firefox pruza u novijim verzijama, sem toga za firefox imas na tone skinova, extenzija, plug-in-ova i na milione dodataka a posebno bih izdvojio Google Toolbar za Firefox, E kad izadje Google toolbar za Operu (sto se sigurno nece desiti jer opera uopste nije nadogradiva) tek tad moze da pokusa da parira Firefox-u, Kod Opere je taj veliki nedostatak sto nema mnogo dodataka za nju , Cak je i Netscape po meni bolji od Opere, Mada firefox je neprikosnoven narocito zbog automatskog update-a kako samog programa tako i update-a tema i extenzija, a Najjaca stvar kod Firefoxa je mogucnost sacuvavanja svega sto je vec u cache-u BROWSERA (Flash animacije, Video fajlovi, muzicki fajlovi itd) tako da kada odgledam neki spot preko interneta mogu odma i da ga snimim pomocu opcije Page info

A cemu ti sluzi Google Toolbar? :confused:, a i skinovi :icon_scra
Operi ne trebaju ekstenzije jer vec ima sve :D

Uz Operu mi ne treba ni neki drugi mail client, ni irc client...

Radim vec odavno na Opera 9 preview2 beta verziji i NIJEDNOM, ali stvarno NIJEDNOM mi nije blokirala ili napravila neku glupost!!!

Sto se tice widgets-a mozda ce nekome biti i korisni jer su mogucnosti Opere sa njima ograniceni samo mastom.

Sto se mene tice widgets-i su malo fancy sto mi se bas i ne svidja i sto sam vec raspravljao sa ljudima iz Opera Sowtware-a.

Bas me zanima koliko bi korisnika imao firefox kad ne bio besplatan! :D A Opera je i kao komercijalni program bila izuzetno popularna!

Bond_007
26.7.2006, 20:27
IE :n-cc2: sam zamenio sa Operom :alealeee: cim sam je prvi put probao :Freddy: , par meseci kako sam koristio net, inace imam i Firefox i koristim ih po principu "na koj prvo kliknem" mada mi je moram priznati Opera draza :dedica:

Patrick
26.7.2006, 21:53
OPERA!!!! :n_klanja:
I za 1000000000000000000000 stoleća!:alealeee:

Freško
26.7.2006, 22:42
Do skoro sam koristio IE od verzije 3.x za Win 95 kada sam i kupio komp pocetkom 98' god pa sve do verzije 6.x u WinXP , sve do izlaska Mozilla Firefox-a
u medju vremenu sam pokusao da sa IE predjem na Operu... ali bezuspesno ....E kad se pojavio Mozilla Firefox tranzicija je nastupila preko noci i za sada ne planiram da menjam Mozilla Firefox......:dedica:

PDarko
27.7.2006, 0:19
Do skoro sam koristio IE od verzije 3.x za Win 95 kada sam i kupio komp pocetkom 98' god pa sve do verzije 6.x u WinXP , sve do izlaska Mozilla Firefox-a
u medju vremenu sam pokusao da sa IE predjem na Operu... ali bezuspesno ....E kad se pojavio Mozilla Firefox tranzicija je nastupila preko noci i za sada ne planiram da menjam Mozilla Firefox......:dedica:

Ako je taj pokusaj trajao dva dana nije ni cudo sto si presao na FF.
Pokusaj da koristis Operu mesec dana i zaboravices da FF uopste postoji.

Kerber kaze: "Jedino sto mi smeta kod Opere je nacin snimanja cele stranice koja je stvarno lose odradjena. To mi je jedina zamerka." Slazem se sa tobom. Medjutim Opera moze da snimi celu stranicu u jedan fajl (Web archive - ima ekstenziju .mht ako se ne varam) sto je svakako korisno.

Mario Pavićević
27.7.2006, 8:41
Firefox definitvno!popupova ima desetostruko manje i sve lepse izgleda:)

Bojan
27.7.2006, 9:28
Isto toliko popup prozora ima, odnosno nema i Opera. A shto se izgleda tiche, to je u vecini sluchajeva stvar ukusa.

Mario Pavićević
27.7.2006, 9:48
Prednost opere mi je mogucnost gledanja wap stranica ali opet se ne bih odrekao ekstenzija iz firefox-a.Sve je u sustini stvar navike.

ezenkiel
27.7.2006, 11:29
U pravu si sto se tice navike. Ja imam i Operu 9 i Firefox 1.5.0.4 instalirane. U 99% slucajeva koristim Firefox, a Operu samo ponekad, kad npr. Firefox ne otvori stranicu kako treba

Opera je mozda nesto brza, ali meni licno to ne znaci nista, jer nije puno brza kod dial-up veze, a stvarno je beznacajno kod brzih veza.

Ja licno obozavam Firefox zbog ekstenzija, zbog fenomenalno odradjenog CTRL+F i sto stvarno dobro blokira popup-ove.

Takodjer bi zelio da pohvalim i Mozillu Thunderbird - jednostavan mail klijent, i , bar kod mene, njegov sistem izolovanja spama radi fenomenalno. Inace, primam jako puno spama.

ZoNi
27.7.2006, 18:04
Prednost opere mi je mogucnost gledanja wap stranica ali opet se ne bih odrekao ekstenzija iz firefox-a.Sve je u sustini stvar navike.
jesi li probao WML Browser za FF? :)

http://wmlbrowser.mozdev.org/index.html

Mario Pavićević
27.7.2006, 19:05
jesi li probao WML Browser za FF? :)

http://wmlbrowser.mozdev.org/index.html
ej pa vidi ovo!svidja mi se!:aplauz:

Dekstr
28.7.2006, 6:44
FF afkorz :alealeee:

Sauron
4.8.2006, 2:59
Firefox... :dedica:

ForceWare
4.8.2006, 13:08
Opera. The Fastest Browser on Earth. :D
Firefox :rofl:

N!KSY
4.8.2006, 13:53
Opera, ali ne potcenjujem Firefox, i on je solidan, ali Opera je primetno brža:dedica:

KoRnista
5.8.2006, 17:48
Ja koristim Firefox!!!Brz,prost,praktican...:alealeee: Opera je nekako nabudzena i neprakticna!!!Inace pre Firefox sam koristio Operu...

joya
7.9.2006, 16:17
Firefox, ali samo iz razloga sto mi Opera nesto stalno puca.
Verziju 9 koristim jos od bete i obozavam je.
Brza je,
Komande misem,
kad ugasis tab slucajno mozes opet da ga iscupas iz neke vrste kante,
kad prsne pita te hoces li da nastavis sa adresama na kojima si bio kada se to desilo,
jedina mana mi je sto MNOGO puta se desi da prsne, tako da je i ne koristim
Ako se nekom isto desavalo da puca po ucitavanju odredjenih sajtova, a nasao je resenje, neka mi prosledi, hvala

PDarko
8.9.2006, 18:46
Firefox, ali samo iz razloga sto mi Opera nesto stalno puca.
Verziju 9 koristim jos od bete i obozavam je.
Brza je,
Komande misem,
kad ugasis tab slucajno mozes opet da ga iscupas iz neke vrste kante,
kad prsne pita te hoces li da nastavis sa adresama na kojima si bio kada se to desilo,
jedina mana mi je sto MNOGO puta se desi da prsne, tako da je i ne koristim
Ako se nekom isto desavalo da puca po ucitavanju odredjenih sajtova, a nasao je resenje, neka mi prosledi, hvala

Kod mene Opera puca samo kad radi Ad-Watch.
Dakle, adko imas neku real time spzware, adaware... zaštitu moguće je da ona ubija Operu ako primeti neku nepravilnost u HTML kodu.

joya
9.9.2006, 3:12
Hvala na ideji, pokusao sam, iskljucio Ad-Watch ali Opera i dalje puca. :boodala:

Steta, mnogo mi se svidja devetka.

ATI`
11.9.2006, 12:10
Hvala na ideji, pokusao sam, iskljucio Ad-Watch ali Opera i dalje puca. :boodala:

Steta, mnogo mi se svidja devetka.

Proveri ostatak sistema, ja se ne secam kad mi je Opera "pukla"

Reloader
11.9.2006, 12:39
Da, ni meni ne puca. Skini najnoviju verziju (9.01)

joya
13.9.2006, 2:52
Da, ni meni ne puca. Skini najnoviju verziju (9.01)

Jeste mi verzija 9.01.
Mislim da mi je to pucanje povuklo od kad sam importovao podesavanja iz beta verzije.
Hteo sam da imam ista podesavanja i u novoj verziji, a beta i nova verzija ne dele iste direktorijume. Sad cu morati da probam od nule, bas me zanima :icon_stud

ForceWare
13.9.2006, 16:15
Jel zna neko kako da sklonim ikonicu opere u tray-u ???

Predrag Stankovic
14.9.2006, 12:20
Opera Sucks:a_bleh:
Firefox RuleZ:boxing:

Dekila
17.9.2006, 19:09
Treba mi mala pomoc
koristim operu 9 vec godinu dana,imam problem
1)prilikom snimanja html na save as,nece da mi snima slike,snima samo tekst,ako neko zna neka kaze kako to da sredim!
2)ne mogu da koristim operu za chat i ako imam jawu,preko ie normalno radi chat,da li je to do programa?

Bojan
18.9.2006, 1:09
Jel zna neko kako da sklonim ikonicu opere u tray-u ???

Ta ikonica se pojavljuje samo ako se koristi E-mail nalog i jedino se moze ukloniti ukoliko se ukloni neki od tih naloga.

Bojan
18.9.2006, 1:14
Treba mi mala pomoc
koristim operu 9 vec godinu dana,imam problem
1)prilikom snimanja html na save as,nece da mi snima slike,snima samo tekst,ako neko zna neka kaze kako to da sredim!
2)ne mogu da koristim operu za chat i ako imam jawu,preko ie normalno radi chat,da li je to do programa?
1. Snimi kao MHT fajl. On kompletno sachuva celu stranicu (ukljuchujuci slike)
2. Tools->Mail and Chat accounts pa lepo podesi chat parametre. Verujem da se tvoj problem vezuje za chat gde se pristupa direktno sa sajta. Za to je potrebna java koju treba instalirati za Operu. Poseti oficijelni sajt i lepo skini ono shto ti je potrebno za korishcenje Java Aplleta.

Zoran Dojkic
18.9.2006, 9:44
Оба, а понекад и онај трећи и то стара верзија.
Сајт једне наше банке може да се отвори само помоћу експлорера 6. Пошто сам већ имао инсталирану седмицу, која не може да се брише, морао сам да инсталирам још један Виндовс да бих могао да приступим рачуну у тој банци. То је доказ да су бесмислене расправе типа Неро или Роксио, Опера или Фајерфокс, Вин Рар или Вин Зип, Винамп или Медија плејер, Касперски или Нод, Виндовс или Линукс. И Виндовс и Линукс са свим могућим дупликатима у резерви, па ако нешто неће преко Рара или Зипа, дешавало ми се, хоће преко Повер архивера. Ето толико, мислим да сам био више него јасан.:tapsh:

MarkoZ
24.1.2007, 2:24
Da ne otvaram novu temu pisem ovde.Pre sam koristio IE dok nisam video moc opere,onda sam rekao IE vise nikad. Uporedjivao sam operu sa tadasnjim firefoxom i opera je bila mnogo brza. Sada sa izlaskom opere 9 i firefoxa 2 brzine su slicne pa me interesuje po vasem misljenju koji je bolji,koji ima korisnije opcije i napredniji engine...?

Covenant
24.1.2007, 17:39
Na preporuku druga probao sam Operu 9.0.1 koji me je uveravao da ona moze da snimi korektno html stranicu kao sto to rade IE ili FF
Na moje iznenadjenje to mi nikako nije polazilo za rukom koju god opciju da uzmem iz Save dijaloga-nece...
Drugo-Opera jeste besplatan ali nije open-source,za razliku od FF-a
Trece-izem ti browser koji ima default indentifikaciju kao IE 6
Cetvrto-podrska za RSS feed u Operi je ocajna u odnosu na FF
Peto i poslednje-FF ima gomlu plug-in-ova a na korisniku je da odluci sta ce njima uraditi od svog browser-a
Tek da ne pominjem otvorenu koncepciju FF-a sto omogucava da sigurnosne zakrpe izlaze u rekordnom roku sto ga verovatno cini najsigurnijim browser-om
FF je zakon....
Istina,Opera nesto brze otvara stranice,ali to je prilicno zanemarljivo

LoneWolf
24.1.2007, 19:26
Mrzim off-топичење и off-топичареi samo zato cu opomenuti moderatore da obustave sve rasprave tipa "ja imam bolji antivirus/browser/firewall"
i da smanje broj tema sa glasanjem:dedica:
Najgore je kad se klinci maratonski zalete i postave 15 topica u sekundi tipa :Glasanje:sta ste zadnje instalirali?Koji ****ni fajl ste zadnji otvorili?
:mad: :n-cc2: :n-cc2: :boodala: :n-cc2: :mad: :confused:

next
24.1.2007, 19:46
Opera,brza je,easy for use...

Dimo
24.1.2007, 21:16
Opera,brza je,easy for use...
...i u verziji 9.0 bug master...

next
24.1.2007, 21:20
Dobro sad...Ako je to Opera na koju mislim da mislis,i meni je stalno kocila iz neobjasnjivih razloga ali ova 9.01 radi fenomenalno,nisam imao do sad problema s njom...
A bas sam se navikao na Operu,koristim je vec 2god. tako ako se bas nesto drasticno ne dogodi,ne menjam je!!!

JovanK
24.1.2007, 21:51
Koristim zadnju verziju Opere 9.1 i radi fenomenalno. Ne baguje se, ne zakucava.

MarkoZ
25.1.2007, 2:13
Ja koristim i operu i firefox. Nekada je opera bila znatno brza od firefoxa ali izlaskom 2.0.1 je priblizno tako da neznam jos za koju da se odlucim a obe mi rade savrseno.
Jos jedna stvar. Kada koristim firefox u system tray mi stoji neki i-dialer.Pokusao sam da ga obrisem ali se opet pojavljuje.Skenirao sam komp od virusa i spyware-a i nema nista,a ovo se ne pojavljuje kada koristim operu???

next
25.1.2007, 15:32
Nikad nisam koristio dial up,pa nisam siguran,ali mislim da je taj i-dialer posebna vrsta virusa koja pokusava da pozove neki broj u inostranstvu s tvog broja,i to ti se naravno posle naplati preko telefonskog racuna...
Za njegovo uklanjanje postoji posebna vrsta softwera,konsultuj nekog ko je nekad koristio dial up...

Gordon Freeman
25.1.2007, 16:16
Koristio sami Operu i Firefox.Opera 9.0 mi je uvek pucala pa sam je izbisao , mada je firefox bio bolji posle drugog udate-a i ovaj je puko pa mi je ostao stari dobri Internet Explorer.

Carl Jonson CJ
25.1.2007, 22:01
ostao stari dobri Internet Explorer.

И стари добри малициозни програми :) Бтв, Мозилла већ прави ФФ 3 :) ФФ3 ће користити неки специјалан начин приказивања слика, па ће учитавање трајати и до 5 пута брже :)

MarkoZ
26.1.2007, 2:11
И стари добри малициозни програми :) Бтв, Мозилла већ прави ФФ 3 :) ФФ3 ће користити неки специјалан начин приказивања слика, па ће учитавање трајати и до 5 пута брже :)
Onda bi firefox trebao da bude brzi od opere :icon_scra Ako bude onda extra :alealeee:

Carl Jonson CJ
26.1.2007, 15:17
ФФ је већ сада бржи од Опере :)

netmaster
26.1.2007, 22:58
Ako finalna verzija FF 3.0 bude brza kao i alpha 1 verzija bice to najbolji browser.Koristim FF 1.5.x.x samo zato sto je brzi od FF 2.Koristio sam nekada i Operu koju sam prosto obozavao,krstio sam se i levom i desnom kad bih video da neko koristi IE,ali prosto sad sam FF obozavalac ali i dalje mislim da je Opera izuzetna samo prednost FF je u tome sto ima daleko veci broj pluginova(sto znaci vise je korisnicki orijentisana,prosto prilagodite je sebi kako hocete)Opera je uvek pokusavala da bude revolucionarna i dan danas je tako.Ovakva politika oslikava da je FF mnogo modernije isprogramiran,tj. osnovni paket dobijate besplatno koji vam donosi osnovne funkcije,a kasnije na najlaksi moguci nacin dodajte dodatne opcije preko plugin-ova.Jos jedan razlog sto sam prestao da koristim Operu bilo je i to sto sajtove koji su bili prilagodjeni IE nisam mogao da koristim(e-banking,...).Sve je bolje od IE,koriste ga pocetnici i tradicionalisti,koji kad instaliraju Windows znaju da su time dobili i internet browser.

MarkoZ
27.1.2007, 2:02
Cudno meni je FF2 brzi od FF 1.5.x.x Inace Operu sam koristio oko dve godine a prestao sam da je koristim kada sam ovde postavio post znaci oko 5 dana i sada koristim zadni FF. Ne kazem da je bolji od opere ali ima mnogo plug-inova na koje se naviknete. Samo mi smeta sto nema neki integrisan download manager sa resumom kao kod opere a nema ni plug-in.

Garson
27.1.2007, 2:07
Cudno meni je FF2 brzi od FF 1.5.x.x Inace Operu sam koristio oko dve godine a prestao sam da je koristim kada sam ovde postavio post znaci oko 5 dana i sada koristim zadni FF. Ne kazem da je bolji od opere ali ima mnogo plug-inova na koje se naviknete. Samo mi smeta sto nema neki integrisan download manager sa resumom kao kod opere a nema ni plug-in.
Shta??? Imash flashgot (https://addons.mozilla.org/firefox/220/) plugin sa kojim mozesh bilo koji DL manager da integrishesh u FF.Ja licno koristim Flashget DL manager.

MarkoZ
27.1.2007, 2:25
Imam i flashgot i download status bar i download tweak nego sam mislio na FF bez eksternog download managera,da ima svoj i da ima opciju resume

Garson
27.1.2007, 2:30
Imam i flashgot i download status bar i download tweak nego sam mislio na FF bez eksternog download managera,da ima svoj i da ima opciju resume
A shta fali shto je eksterni dl manager?

MarkoZ
27.1.2007, 2:34
Ne fali nista samo me mrzi da instaliram download managere koji imaju ads jer nisu besplatni tj. imam DAP.

Garson
27.1.2007, 2:38
Ne fali nista samo me mrzi da instaliram download managere koji imaju ads jer nisu besplatni tj. imam DAP.
Flashget je besplatan i nema ads, a ima pregrsht opcija.Tako je od verzije 1.73 (ranije su imale ads), a zadnja je 1.81.

MarkoZ
27.1.2007, 2:40
Po meni flashget je los. Najbolji su Dap i GetRight.

Garson
27.1.2007, 2:43
Po meni flashget je los. Najbolji su Dap i GetRight.
Shta fali fleshgetu?:confused:
Pa onda koristi njih uz flashgot ekstenziju.

jonathan
27.1.2007, 5:27
st ose tice F. Fox vs opera.. pa sad

dugo sam koristio firefox i jednom mi naompadne da malo vidim kako stoi opera.. od tad, samo nju koristim, firefox jako retko.. samo za neke stranice
a razlike po meni su sledece
-opera ima dosta alata jako korisnih pa izmedju njih i "magicni stapic" koji pamti sifru i k. ime na nekim stranicama i na njih se logirate samo pritiskom na ctrl-enter (dobro dodje za forumase)

-kad se koristi "tockic" na misu i listate stranice, f. fox ima ono trzanje dok opera ima "normalno" listanje, bez rezova

-fire fox mnogo vise kupi smece sa interneta, a ono sto je naj vise primetni jeste kad idete na neke stranice pa vam kupi one spywere sto sami otvaraju neke stranice dok kod opere to jos nisam vidio

-kada otvarate jos jednu rubriku za pretrazivanje sve bude u jednom prozoru opere dok kod F. fox-a otvori komplet jedan prozor sto nije naj bolje resenje za takva gomilanja.. da moze se i to uradit kod f. fox ali morate imati kraticu za tu stranicu na nekoj vec stranici pa kliknut tockicem na misu, u tom slucaju otvar

-operu dosta brze otvara i opera je brza, i ima dosta naprednijih stvari za surfanje i kontrolu skidanih kb po stranici

jedino kod opere nisam nasao kako skinut nesto sa stranice kao sti to ima f- fox kad se ide tools/page info/media

Carl Jonson CJ
27.1.2007, 9:48
-kad se koristi "tockic" na misu i listate stranice, f. fox ima ono trzanje dok opera ima "normalno" listanje, bez rezova

Мени управо то смета код Опере :) Ваљда сам се навикао на "трзање" :)


-fire fox mnogo vise kupi smece sa interneta, a ono sto je naj vise primetni jeste kad idete na neke stranice pa vam kupi one spywere sto sami otvaraju neke stranice dok kod opere to jos nisam vidio

То ти је само ствар кукиса :) Ништа што добар антивирус и firewall не могу да лече :)

-operu dosta brze otvara i opera je brza, i ima dosta naprednijih stvari za surfanje i kontrolu skidanih kb po stranici


Брзина зависи од много фактора, то сам и сам видео за ових неколико година што користим нет :) Рецимо, када се каже да је ИЕ спор, то се не може порекнути, али код Опере и ФФ-а је пре субјективни осећај :)

Bond_007
27.1.2007, 11:34
meni je download opcija kod opere mnooogo bolja, redje dodje do nasumicnog pucanja istog a i kad pukne opera u 90% situacija moze da nastavi dok firefox u 90% situacija krece download iz pocetka ...
inace sto se tice brzine i td i td tu nisam primetio neku razliku

IE nisam koristio skoro 5 godina

Covenant
27.1.2007, 14:41
Po meni flashget je los. Najbolji su Dap i GetRight.

Meni licno je zakon FDM iliti Free Download Manager-svakako probajte,besplatan je...
Ne shvatam zasto toliki fuss sto korisnici FF-a koriste eksterne download programe(koje btw ekstenzija flashgot odlicno integrise)-za bilo sta ozbiljnije oni su jedini/pravi izbor-ono integrisano cudo kod Opere moze da zadovolji samo najosnovnije potrebe,bez obzira sto ima nastavak download-a(iako ta funkcija meni nije htela da radi par puta:p )
Takodje,kao ekstenzija za FF moze da se skine i DowloadThemAll koji je u svakom slucaju bolji nego onaj default Operin;)

-kad se koristi "tockic" na misu i listate stranice, f. fox ima ono trzanje dok opera ima "normalno" listanje, bez rezova


Option,Advanced,Use Smooth Scrolling:rolleyes:
Inace,ja volim vise sa "trzanjem" a smooth mi ne odgovara-to je vise stvar ukusa

-fire fox mnogo vise kupi smece sa interneta, a ono sto je naj vise primetni jeste kad idete na neke stranice pa vam kupi one spywere sto sami otvaraju neke stranice dok kod opere to jos nisam vidio

-operu dosta brze otvara i opera je brza, i ima dosta naprednijih stvari za surfanje i kontrolu skidanih kb po stranici

Ja za smece nisam nista primetio;)
Sto se brzine tice-Opera jeste nesto brza,ali koliko videh to se meri u par sekundi sto je prilicno zanemarljivo...

IE nisam koristio skoro 5 godina

Takodje-prvo sam koristio Mozilla Suite,jedno krace vreme sam koristio i Operu,pa sam presao na FF kada se pojavila verzija 1.0pr te se sa Mozilla proizvodima osecam uvek kao kod kuce:)

jonathan
27.1.2007, 15:20
mmmmmm.. samo da dodam, ocito vise smeta nekom listanje na operi nego na f. fox jer... po meni, opera vise kvari oci sa svojim listanjem

poz

Vuckovic Veljko
27.1.2007, 16:10
Ja koristim Operu jer sam na nju navikao i nikad nisam koristio nijedan drugi browser(osim internet explorer koji sam vrlo brzo batalio).Mada odnedavno sam poceo da gledam i mozillu na FC5 i moram reci ni da ona nije losa mada mi se vise svidja Opera zbog preglednosti(i kazu da je opera sigurnija mada ne mogu da tvrdim).

Aljosa
27.1.2007, 22:26
Opera!
Brza brza i opet brza.

RuleMaker
10.12.2007, 3:37
Probao sam operu, firefox, IE i safari i od svih ovih firefox mi se pokazao kao ubedljivo najbrži.
Jedine mane su mu malo duži startup i koristi više RAM memorije, a u svemu ostalom se kod mene pokazao kao bolji.
Ne volim rasprave ovog tipa, šta je bolje šta lošije jer to je individualna stvar, zato ja uvek napominjem meni je bolji ;)

RuleMaker
10.12.2007, 3:41
2. pih... sta ce ti Google toolbar??? Uopste ne razumem...
Kako šta će ti, ja ga koristi svakodnevno i skoro ne mogu da zamislim rad bez njega, evo zašto:
1)prečica do gmail-a (gmail mi je default mail "klijent")
2)bookmarks
3)ne moram da idem na početnu stranicu google-a ako želim da tražim nešto.

Antony Kidis
11.12.2007, 20:50
Jos jedan glas za operu.:alealeee:

Beagle
11.12.2007, 22:30
Probao sam operu, firefox, IE i safari i od svih ovih firefox mi se pokazao kao ubedljivo najbrži.

Interesantno, ali novi Netscape je mnoogo dobar (ne znam za Win al na Linu je vrh). Iako se bazira na Gecko-u (kao i FF), mnogo je brzi, startuje se brze nego FF, brzi mu je odziv, a opet mnogo lichi na FF. Probajte, preporuka od mene :)

Gagic
18.6.2008, 16:40
Ja sam oko 5 godina koristio IE6 jer sam bio naviknut na njega i jednostavno nisam hteo da ga menjam. Kad se pojavio IE7, prešao sam na njega..

Ali, jednom sam rešio da isprobam i ostale browsere i vrlo brzo ga batalio. Opredelio sam se za Firefox, jer se u svemu pokazao kao bolji od Opere.

Svideo mi se i zbog velikog broja AddOn-ova među kojima je i tema Vista-aero, tako da mi je Firefox 2 izgledao kao IE7.. :)

Koristim ga možda nešto više od godinu dana, a od danas naravno novi, brži, bolji.. Firefox 3. :cool:

Željko
18.6.2008, 17:47
Opredelio sam se za Firefox, jer se u svemu pokazao kao bolji od Opere.


:rofl:
Kako si lupio sada.. Nevera...
Čoveče, pa tebi dok se FF upali, ja sa Operom pročitam vesti iz sporta..

zoran845
18.6.2008, 19:53
Mole se korisnici da ni slučajno ne odaju zašto je neki browser bolji od drugog. Kao u većem delu dosadašnje rasprave.

Željko
18.6.2008, 20:00
Po čemu je Opera bolja:
- startuje se 6 puta brže od FF-a ( ja merio.. :D )
- uz Operu dobijaš SpeedDial koji FF-a nema..
- Opera ima Mouse gestures
- Opera lepše izgleda
- Opera u sebi ima: chat i mail klijente
- sa Operom možeš skidati .torrent fajlove
- ako se nekada zabaguje, pri sledećem startovanju te pita da li hoćeš da nastaviš gde si stao..
- i na kraju, ako je FF bolji, zašto kopira Operu po nekim funkcijama.. (npr. scroll - open link in background tab)


Toliko...

<Rio_da>
18.6.2008, 20:00
Ja ne volim browsere koji imaju problema sa skrolovanjem malo komplikovanije web strane... To sam primetio i kod Opere, secka strana pri skrolovanju...

Glas za Firefox...

HaveBreak
18.6.2008, 20:04
IE nije u ovom duelu,ali se moze i on svrstati u borbu.Evo pogledajte prednosti svakog browsera,pa sami odlucite koji je vama bolji,inace tema je besmislena
Based on my testing, IE7 has the best anti-phishing protection but fails in blocking some pop-ups. However, ActiveX is great and prompts you whenever there is some ActiveX component to download. Microsoft's browser proved in many cases that it is the slowest of the three.

Its features may not be as flexible as in Opera or Firefox, but you have to agree that it is a quantum leap from version 6 SP2. The Quick Tabs option similar to Opera's Speed Dial is simply making tabbed browsing a pleasure.

Opera is the fastest of all. The speed score is a proof that this application is using some kind of super-code for Javascript. The security is pretty tight and it almost aligned to the other two. The interface is just gorgeous and the functionality is at abnormal (read above normal) standards.

Its main advantage is speed, as in almost all other categories it ranked third.

Firefox was the "middle" application in the tests. It never ranked first and never ranked last. Speed, pop-up blocking, security, resources, it always was between the two. The interface has never been greater and despite the multiple attacks that made the developer release a series of vulnerability patches it managed to be constant during the tests.

So, if you want security over speed, go with IE7. If speed is what you need and do not care much of the security of the browsing, then choose Opera. And if you are looking for a middle solution or a compromise between the two, Firefox is what you need.
Ceo Text (http://news.softpedia.com/news/IE7-vs-Firefox-2-0-vs-Opera-9-20-54537.shtml)

Antony Kidis
18.6.2008, 20:09
Ja koristim Operu zato sto ima speed dial, i zato sto je duplo brza od ostalih.

...secka strana pri skrolovanju...

Kod mene ne secka.

archmage333
18.6.2008, 20:13
Ne znam kakav je FF, verovatno je dobar, Opera je odlična.
Genijalni shortcuts, mouse gestures, speed dial, notes, widgets i novi Quick Find koji pamti sve šta si posetio, i to sadržaj stranice !
Što kaže havebreak, "functionality is at abnormal (read above normal) standards"

steve89
18.6.2008, 20:38
Po čemu je Opera bolja:
- startuje se 6 puta brže od FF-a ( ja merio.. :D )
- uz Operu dobijaš SpeedDial koji FF-a nema..
- Opera ima Mouse gestures
- Opera lepše izgleda
- Opera u sebi ima: chat i mail klijente
- sa Operom možeš skidati .torrent fajlove
- ako se nekada zabaguje, pri sledećem startovanju te pita da li hoćeš da nastaviš gde si stao..
- i na kraju, ako je FF bolji, zašto kopira Operu po nekim funkcijama.. (npr. scroll - open link in background tab)


Toliko...

1. Ja npr. nisam to primetio.
2. To jeste.
3. Mouse gestures? Ko to koristi?
4. Subjektivno.
5. Nebitno.
6. E to ako neko koristi...
7. Mislim i da ff to ima.
8. E baš sad...

:)


Ja koristim operu ali me ekstremno nervira. Samo da nađem vremena da sredim bookmarkse i prelazim na ff3. :cool:

Željko
18.6.2008, 20:43
1. Probaj, videćeš.. :)
3. Dok se ne privikneš ne koristiš... Kad se privikneš nema odvikavanja..
5. Dosta bitno.. :)
6. Ako je u pitanju neki mali fajl zašto da ne?
7. Nije imao kad se meni FF zabagovao...
8. Svi kopiraju bolje.. :) To stoji.. :)

dzonihsv
18.6.2008, 21:15
Po čemu je Opera bolja:
- startuje se 6 puta brže od FF-a ( ja merio.. :D )
- uz Operu dobijaš SpeedDial koji FF-a nema..
- Opera ima Mouse gestures
- Opera lepše izgleda
- Opera u sebi ima: chat i mail klijente
- sa Operom možeš skidati .torrent fajlove
- ako se nekada zabaguje, pri sledećem startovanju te pita da li hoćeš da nastaviš gde si stao..
- i na kraju, ako je FF bolji, zašto kopira Operu po nekim funkcijama.. (npr. scroll - open link in background tab)


Toliko...

Sve ovo ima/moze/radi Firefox , naravno uz pomoc add-on(sa). :)

Dimo
18.6.2008, 21:23
Skinuo sam FF3 sa neta danas, prvo sto sam primjetio je da mi je jednostavno "sjeo" preko stare verzije Firefoxa bez ikakvog prethodnog obavjestenja (makar da sam ga ja vidio), sto mi se i ne svidja bas. Najvise zbog toga sto neki add-onovi i teme ne rade sa novom lisicom jos uvijek, u mom slucaju konkretno Noia 2.0 Extreme tema mi je jednostavno mrtva, kao i FasterFox, Ad-Block i FEBE ekstenzije. To mi se nimalo nije svidjelo, tako sam isprva razmisljao da se vratim na staru verziju, a ovu sacekam da se omasovi i postane potpuno podrzana od strane svih ekstenzija i dodataka (tako sam i uradio kada se pojavio FF2, ostao sam na FF1 dok se ovaj prvi nije odomacio).

Neke velike novosti nisam primjetio, makar da meni nesto znace, i da ja znam da su dostupne tek od ove verzije, a ne i ranije. Recimo, kao dobra stvar djeluje ovaj box sa informacijama o sajtu odmah pored linka u address baru. Takodje, svidja mi se i opcija brzog prelaska sa taba na tab preko tastature, sto je cini mi se olaksano u ovoj verziji. Ostale stvarcice koje ja ne primjecujem su vjerovatno promjene ispod haube, vezane za vecu sigurnost i stabilnost. Imam utisak da je FF nesto brzi, mada mi pojedine web strane izuzetno sporo otvara.

Generalno, sto se mog utiska tice, s obzirom da ovo nije moja oblast, nista spektakularno nisam ni ocekivao, za moje skromne potrebe surfovanja netom FF3 je vrlo dobar i pruza mi sve sto mi treba. Jos samo da svi dodaci prorade na njemu, i nema problema.

Sto se tice poredjenja sa Operom, ona jeste ljepsa, mada FF ima gomilu tema za svaciji ukus, kako god, Opera je nekako elegantnija i na prvi pogled mnogo jednostavnija, a pruza i gomilu opcija. Svejedno, meni je srce na FF strani, i Operu koristim samo na laptopu (i to iskljucivo jer FF nece da mi proradi na njemu), i tesko da bih se lisio gomile add-onova i tema, zarad mouse gesturesa i slicnih banalnosti (sa moje tacke gledista). Ja nesto nisam primjetio da mi se Opera drasticno brze otvara, jeste brze, ali ne bas 6 puta :) A i pripisujem sporost otvaranja FF-a mom starom Celeronu 2.4 Ghz u poredjenju sa Dual Core procesorom na laptopu gdje koristim Operu.

E da, Zeljko, i Firefox te u slucaju nasilnog pucanja veze ili zatvaranja aplikacije pita hoces li da ides na home page ili da nastavis gdje si stao zadnji put, i tu sjajnu opciju ima od verzije 2 :)

Dual pretop
18.6.2008, 21:39
Operu koristim na Windowsu, a Firefox na GNU/Linuxu.

Estetski mi je za nijansu privlačnija Opera i ima finu opciju Paste and Go.
Nedostaje joj efikasan widget kao DownloadHelper.

Željko
18.6.2008, 21:42
Sve ovo ima/moze/radi Firefox , naravno uz pomoc add-on(sa). :)

Sve to Opera radi bez ikakvog "doterivanja" i instaliranja dodataka.. :)



E da, Zeljko, i Firefox te u slucaju nasilnog pucanja veze ili zatvaranja aplikacije pita hoces li da ides na home page ili da nastavis gdje si stao zadnji put, i tu sjajnu opciju ima od verzije 2

Koliko se sećam nije me pitao..

Probaću sad da ga koristim 10 min.. Zabagovaće pa ću videti.. :to_care:

Torrente
18.6.2008, 21:52
Estetski mi je za nijansu privlačnija Opera i ima finu opciju Paste and Go.
Nedostaje joj efikasan widget kao DownloadHelper.

Jesi li isprobao widget Flash Video Downloader (http://widgets.opera.com/widget/9402/)

Dual pretop
18.6.2008, 22:12
@Torrente

Jesam, završava posao, ali sa više klikova.

Highlander
18.6.2008, 22:37
Ja sam testirao Operu i FF na dve mašine. Jedna je bila slabija konfiguracija sa bržim netom a druga jača sa dial-upom. :D Na obe se FF bolje pokazao. Opera možda ima brži startup ali se posle vuče kao prebijena mačka, dok se FF otvara pet sekundi, odnosno petnaest, na jačoj, tj. slabijoj mašini, ali posle toga radi normalno i retko kad baguje.
Pre neki dan sam skidao jedan programčić od desetak MB pomoću Opere i iz nekog razloga download je pucao dvadesetak puta! :confused: Dok je u isto to vreme FF skidao mnogo veći fajl a download nije pukao. ;)

FF3 izgleda fenomenalno, sinoć sam ga skinuo i instalirao. Iako sam obrisao prethodnu verziju, pokupio je sve bookmarkove odnekud sam.

Dakle, glas za Firefox. ;)

Jel probao neko PicLens add-on?

dzonihsv
18.6.2008, 22:42
Jel probao neko PicLens add-on?


Naravno, vrlo zanimljiva stvar. Mada ,dosadi posle nekog vremena.

A M G
18.6.2008, 23:18
Probao PicLens, cool stvarcica, ali nema neku upotrebnu vrednost. To sto je cool je sasvim dovoljno da ostane na mojoj Lisici i ukljuci se povremeno, kada se pregledaju neke galerije.

Sto se tice browsera - Firefox, one and only! :cool:

bvitnik
19.6.2008, 0:07
Pre neki dan sam skidao jedan programčić od desetak MB pomoću Opere i iz nekog razloga download je pucao dvadesetak puta! :confused: Dok je u isto to vreme FF skidao mnogo veći fajl a download nije pukao. ;)


Da li će veza da puca ili ne, zavisi samo od toga šta i odakle skidaš, a ne od browser-a. Meni u Operi ne puca ništa.
U Operi inače držim otvoreno po 40+ tabova otvorenih. Kad toliko naguram u FF, vuče se ko prebijen pas a jede memoriju ko blesav.

holodoc
19.6.2008, 0:14
U Operi inače držim otvoreno po 40+ tabova otvorenih. Kad toliko naguram u FF, vuče se ko prebijen pas a jede memoriju ko blesav.
Bilo nekad u sada već nadam se veoma brzo pokojnoj verziji dva ;)

Bryan Fury
19.6.2008, 0:16
Teško da može biti neke stvarne potrebe da bude otvoreno 40+ tabova.

A M G
19.6.2008, 0:16
Gledam ovu raspravu i ne mogu a da ne izrazim zadovoljstvo sto se vodi ovolika rasprava o 2 proizvoda koja ne dolaze iz Micro$ofta i koja su free a vrede! :)
Vidi se da IE nema vise sta da trazi medju najboljima sve dok se radikalno ne promeni, pametni su vec odavno presli na Firefox ili Operu! :cool:

SDejan
19.6.2008, 1:18
Za mene je FF broj jedan iz prostog razloga sto sve stvari koje sam video u Operi a svidele su mi se , namestio sam i FF uz pomoc addon-a ali mi je to radilo mnogo bolje jer je imalo vecu mogucnost podesavanja.Spee-dial je jedna od opcija bez koje ne mogu da zamislim surfovanje a uz dodatak speeddialza FF , Operina verzija izgleda smesno .
Jedino sto sam primetio da je bolje kod Opere je brzina koja mi nije presudna.

bvitnik
19.6.2008, 4:27
Teško da može biti neke stvarne potrebe da bude otvoreno 40+ tabova.

A to kaže ko?

urke
19.6.2008, 7:48
Koristim neke svoje skripte koje otvaraju stranice u tabovima i rotiraju adrese. Dešava se da iako je popup blockeru rečeno da otvara popupove sa te adrese, on neke blogira a neke otvara. Ovaj problem je bio i u FF2, i ostao je na FF3.

Takođe sam primetio da JavaScript mnogo više okupira FF3 nego FF2, t.h. FF3 kada vrti te skripte konstantno zauzima 100% CPU, dok na FF2 ima pikove u intervalima. Skripte koriste tajmer za pravljenje pauze, što navodi na zaključak da loop stresira FF3 mnogo više od FF2.

Čini mi se da je u FF2 bilo linka za odlazak na stranu za instalaciju novih tema, dok na FF3 toga nema. Nešto sam propustio?

Stranice se relativno brže renderuju i generalno FF3 jede mnogo manje resursa od FF2 (bar duplo).

Zaključak: FF je „skriptabilniji“ i pogodniji za napredne korisnike koji žele da isprogramiraju program da završi ekstremne poslove.

Sa druge strane Opera je za casual korisnike koji ne zahtevaju perverzije od browsera :)

Covenant
19.6.2008, 13:37
Skinuo sam FF3 sa neta danas, prvo sto sam primjetio je da mi je jednostavno "sjeo" preko stare verzije Firefoxa bez ikakvog prethodnog obavjestenja (makar da sam ga ja vidio), sto mi se i ne svidja bas.

Trebao si da prilikom instalacije kliknes na custom i odaberes poseban folder za instalaciju nove verzije FF ;)

Neke velike novosti nisam primjetio, makar da meni nesto znace

Eh nisi primetio :opanachke
Interfejs je ostao manje vise isti ali najveci plus je kako rece Urke duplo manja potrosnja resursa i veca brzina otvaranja stranica a tu je i novi Gecko engine ;)
Vise nema neprijatnog usporavanja kada je u pitanju stranica sa dosta flash elemenata i sl.
Izgleda da je memory leak sto je bila glavna odlika verzije 2 poslat u proslost
Jos samo da vidimo da li su ispravili ono nasumicno pucanje browsera-jos ne koristim 3-icu toliko pa da mogu da pricam o tome ;)

Dimo
19.6.2008, 13:52
Eh nisi primetio :opanachke
Interfejs je ostao manje vise isti ali najveci plus je kako rece Urke duplo manja potrosnja resursa i veca brzina otvaranja stranica a tu je i novi Gecko engine ;)
Vise nema neprijatnog usporavanja kada je u pitanju stranica sa dosta flash elemenata i sl.
Izgleda da je memory leak sto je bila glavna odlika verzije 2 poslat u proslost
Jos samo da vidimo da li su ispravili ono nasumicno pucanje browsera-jos ne koristim 3-icu toliko pa da mogu da pricam o tome ;)
Pa, kao sto rekoh, sve te nove stvari meni i ne znace mnogo jer ih ne koristim, stoga ih i ne primjecujem (a pola i ne znam sta znace) :)

Ali da, primjetio sam, i naveo u gornjem postu, stranice osjetno brze otvara (s tim da meni neke uopste nece da otvori, i to po nekom random sablonu) i laksi je sto se opterecenja procesora tice, i to znacajno. Jos samo da se malo brze otvara, i da podrzava sve dodatke.

archmage333
21.6.2008, 1:49
opera je vrlo casual ali se nešto ne sećam da je ikad imala probleme sa pop-up prozorima... to je, bar se meni čini, skroz izkontrolisano i nema propusta

opera je za ljude koji hoće VRLO brzo i komotno da rade.. ne verujem da prosečan korisnik koji ne koristi prečice i gestures može iz nje da izvuče bilo šta

mene lično ne zanima da je rastavljam na sastavne delove ... retko kome su potrebne te posebne features koje FF ima .... možda 1% onih stručnijih korisnika može dobro da ih iskoristi.
svima ostalima, i početnicima i naprednim userima treba FUNKCIONALNOST.. tj Opera :)

Gorankx
21.6.2008, 7:56
Ja operu koristim najvise zbog brzog otvaranja stranica i odlicnog email klijenta.I operin rss reader dobro dodje.I najvise od svega mi se svidja sto sve to imam u jednom programu.Kod mail-ova je dobro sto ne moram ja svaki put da proveravam postu nego dok citam nesto na internetu iskoci notifikacija da je stigao novi email.Isto vazi i za rss vesti.Uz to sasvim lepo radi i na linuxu.

Bryan Fury
21.6.2008, 13:25
mene lično ne zanima da je rastavljam na sastavne delove ... retko kome su potrebne te posebne features koje FF ima .... možda 1% onih stručnijih korisnika može dobro da ih iskoristi.
svima ostalima, i početnicima i naprednim userima treba FUNKCIONALNOST.. tj Opera :)

A ostali onda nisu funkcionalni? :) Najveće zamerke koje sam čuo za Operu, a zbog kojih nisam ni pokušavao da je koristim je da ima problema sa kompatibilnošću, odnosno da u odnosu na FF/IE ima mnogo veći broj sajtova koje ne prikazuje kako treba.

ACHTUNG
21.6.2008, 13:53
To mozda ranije, sad nema nikakvih problema. Ako podrazumevamo redovni update, kao sto se radi i na FF-u.

archmage333
21.6.2008, 15:30
A ostali onda nisu funkcionalni? :) Najveće zamerke koje sam čuo za Operu, a zbog kojih nisam ni pokušavao da je koristim je da ima problema sa kompatibilnošću, odnosno da u odnosu na FF/IE ima mnogo veći broj sajtova koje ne prikazuje kako treba.

super ona prikazuje stranice, ali jeste nestandardna što se vidi u podršci raznih antivirusa i download managera (nema podrške).

ne verujem da su TOLIKO funkcionalni.
ctrl+w+t, 1,2, mouse+dole, ctrl+c,t,b uštede gomiletinu vremena.
možda ostali vremenom iskopiraju taj user friendliness.. što podržavam.
ne vidim zašto bi bilo pod copyrightom.. ako bi smo dobili free browser u kome se objedinjava sve dobro iz operice i ff ... savršenstvo, kapiram.

a jel FF prikazuje onaj odvratni tirkizni border oko slika - koje su u isto vreme linkovi?
to kad sam video u flocku, pegla.

Torrente
21.6.2008, 16:14
ako bi smo dobili free browser u kome se objedinjava sve dobro iz operice i ff ... savršenstvo.

ZA SVE OPERA KORISNIKE (Opera Add-on)

Skinite PORTABL firefox i ekstenzije koje vas zanimaju, zatim napravite dugme u Operi "otvori trenutnu stranicu u firefox-u". To je to. Sad vas samo klik misa dijeli od funkcionalnosti nekoliko odlicnih firefox ekstenzija koje nisu integrisane u Operi.
Jedina mana ovog addon-a je sto sporo starta ... valjda ce cetvrta verzija biti brza.

Bryan Fury
21.6.2008, 16:38
a jel FF prikazuje onaj odvratni tirkizni border oko slika - koje su u isto vreme linkovi?
to kad sam video u flocku, pegla.

Prvi put čujem za to, tako da bih rekao da ne. :)

mezzano
22.6.2008, 0:10
Vec duze vreme koristim Operu, iz nekoliko razloga.
Prvi je to sto mi je, nekako, primamljivija, lepse izgleda, drugo sto ima mail klijent, u kome nisu potrebna nikakva podesavanja za Gmail, koji koristim, trece, kad mi je bio instaliran Firefox 2, prilikom gasenja se vrlo cesto desavalo da nece da se iskljuci neki "ccc" ili tako nesto, sto me je uzasno nerviralo, jer cesto gledam neki film, pa ukljucim auto shutdown, i kad se probudim neko vreme nocu, vidim da se kompjuter nije ugasio jer "program not responding" (taj ccc, za koga sam kasnije ustanovio da je deo Firefoxa). Od tad ga vise i ne instaliram. Sada cu, mozda, probati trojku, ali ne verujem da cu zameniti Operu.

archmage333
22.6.2008, 0:40
ZA SVE OPERA KORISNIKE (Opera Add-on)

Skinite PORTABL firefox i ekstenzije koje vas zanimaju, zatim napravite dugme u Operi "otvori trenutnu stranicu u firefox-u". To je to. Sad vas samo klik misa dijeli od funkcionalnosti nekoliko odlicnih firefox ekstenzija koje nisu integrisane u Operi.

Možda je bolje da skineš full verziju firefoxa i da je jednostavno KORISTIŠ kad ti zatrebaju ... te .. ekstenzije :D ... a te full verzije mi se btw vucaraju negde po hard diskovima već godinu dve... nikad ih nisam ni pipnuo... ne znam zašto ... previše stvari se radi ionako.

Nego, nije mi jasno .... kakve su to "odlicne firefox ekstenzije" .. šta to uopšte znači ? :eek:

To sam čuo x puta ovde ali ne znam ni šta je to ni zašto je odlično... stoga ne znam ni koje "me zanimaju"..

PDarko
22.6.2008, 0:54
Off Topic: @mezzano
Mislim da taj ccc nema nikakve veze sa Fx-om. To je Catalyst Control Center. I ja sam imao problema sa njim.

On Topic:
To što neki sajtovi ne rade u Operi je zato što se developeri ne pridržavaju standarda (to zapravo nisu standardi već preporuke), ali ja ih razumem. Kad bi se pridržavali standarda 60% ljudi nebi moglo da pristupi tim sajtovima. Inače Opera je browser u koji najviše prati standarde, ali in se to obilo o glavu, pa su stoga u verziji 9.5 implementirali i neke vlasničke osobine i metode.

Sabijach
22.6.2008, 4:08
Inače, verzija 10 imaće novi engine - onaj koji je u trenutnoj fazi postigao 100% na acid3 testu :)

Ja mislim da će v10 za Operu biti ono što je v3 za Firefox

archmage333
22.7.2008, 4:14
xaxaxaxaxaxa ... video sam sad mozilla firefox kod ortaka .. i strashno koliko je zaostao onako u default izdanju

mozda on moze dobro da se nabudži nekim dodacima ali mene to ništa ne zanima... hoću odma' normalan, brz, pametan browser... kao što je operica.. a ni flock nije loš :)

paulvandyk68
22.7.2008, 7:21
Moj glas ide Firefoxu. Zasto? Zato sto je bolji brzi.