PDA

Prikaži potpunu verziju : Braid


Nikola Milosavljevic
11.4.2009, 23:23
http://braid-game.com/

Probajte ovu interesantnu platformsku igru. Nije velika, ima odlicnu muziku i grafiku. Prica se da je dosta teska. X360 verzija je pobrala izuzetne ocene. Ja samo sto sam poceo da igram tako da jos nisam upucen u radnju.

http://img16.imageshack.us/img16/5958/braid2009041123180576.th.jpg (http://img16.imageshack.us/my.php?image=braid2009041123180576.jpg)

http://img16.imageshack.us/img16/583/braid2009041123181889.th.jpg (http://img16.imageshack.us/my.php?image=braid2009041123181889.jpg)

http://img16.imageshack.us/img16/2857/braid2009041123182519.th.jpg (http://img16.imageshack.us/my.php?image=braid2009041123182519.jpg)

http://img5.imageshack.us/img5/8352/braid2009041123184289.th.jpg (http://img5.imageshack.us/my.php?image=braid2009041123184289.jpg)

http://img5.imageshack.us/img5/2702/braid2009041123190393.th.jpg (http://img5.imageshack.us/my.php?image=braid2009041123190393.jpg)

dzonihsv
12.4.2009, 3:18
Super "igrica". Nesto malo sam je igrao i stvarno mi se svidja, mada ima nekih potezih delova gde moras izvoditi combo skokove da bi dohvatio deo puzle.
U principu, skupljas i sastavljas puzle da bi spasao svoju devojku/princezu od zmaja (ili tako nesto).
Ona stvar koja krasi ovu igru je kontrola vremenom, kao sto ima npr. u PoP, ako budes ubijen, samo vratis vreme na shift i ispravis svoju gresku.
Stvarno vrlo dobra igra za ubijanje vremena, grafika je kao se moze videti sa slika tj. nekako slikarska.

Nikola Milosavljevic
12.4.2009, 16:03
Igra me sve vise i vise odusevljava. Fora je u manipulaciji vremenom. Vreme mozete vracati koliko god hocete, pri tom neki predmeti ostaju imuni na promene vremena. Na pr. skocite u rupu u kojoj je kljuc, uzmete ga, a onda vratite vreme a kljuc ide sa vama. Ma probajte..

Inace, pocinje da biva vrlo komplikovana glavolomka :tapsh::tapsh:

Dio37
12.4.2009, 16:12
A, ovo je odlican primer igre koju nece odigrati ni priblizno dovoljan broj ljudi.

Nash Knight
12.4.2009, 17:55
Ja kao prvi :) Mnogo mi izgleda kao "sitna igrica", Flash-oliko i nekako jeftino, ne volim takve igre, kad igram imam osecaj kao da tracim vreme. A i ne kapiram, ako mozes da vracas vreme, kako mozes da pogines??

dzonihsv
12.4.2009, 17:57
Pa nikako... Igra je igrica, nije to nista ozbiljno, vise je namenjena za ubijanje vremena. Onaj ko ocekuje nesto revolucionarno od ove igre moze slobodno da je preskoci.

M.C.
12.4.2009, 18:02
Ove ocene (http://www.gamespot.com/xbox360/action/braid/review.html?mode=web&tag=scoresummary;critic-score) su me ubedile da je stavim na dl listu.

Nikola Milosavljevic
12.4.2009, 18:33
Pa ne bih se slozio da je neozbiljna i svakako nije tracenje vremena. Odavno se nisam ovako zamislio i zarazio.
U moru idiotskih naslova AAA produkcije, ovo je pravo osvezenje koje me drzi prikovanog za racunar vec satima. Uostalom nije za dzabe dobila ove visoke ocene.
Ne znam sta se mislite?? Igra ima 100mb, skinite, igrajte pola sata pa onda recite sta mislite.

@Nash - Ne mozes da pogines, ali nije uopste poenta u tome. Poenta je da napredujes, a to je vrlo zaje.ano ovde, a vuce samo tako da igras...

Dio37
12.4.2009, 18:43
Igra je igrica, nije to nista ozbiljno, vise je namenjena za ubijanje vremena. Onaj ko ocekuje nesto revolucionarno od ove igre moze slobodno da je preskoci.

Dakle, ne bi mogao vise da budes u krivu. Ova igra je X360 ekvivalent World of Goo-o za PC, indie igra sa velikom dozom svezih ideja. Od ovakvih igara se i ocekuje da budu revolucionarne, necemo valjda originalnost sada traziti u moru shootera. :opanachke

Ukratko, Braid je genijalan. Ucinite mi uslugu i probajte je, ima 100 MB, mozete toliko da se ispruzite. :)

dzonihsv
12.4.2009, 18:46
Pa i nisam u krivu. ;)
World of Goo i ovo tesko da mogu da se porede, WoG je mnogo zaraznija igra od ove. Neku bolja pricu i originalnost mozemo samo naci u nekom RPG-u, drugde tesko.
Braid jeste super ali genijalan bas... :opanachke

Mada, ukusi su razliciti i o njima se ne treba raspravljati.

Dio37
12.4.2009, 18:51
Neku bolja pricu i originalnost mozemo samo naci u nekom RPG-u, drugde tesko.

...pogresno. Odakle ti ovo? :icon_stud

Mada, ukusi su razliciti i o njima se ne treba raspravljati.

Ako se necemo raspravljati oko ukusa, sta drugo mozemo da radimo na forumu? :opanachke

M.C.
12.4.2009, 18:51
Neku bolja pricu i originalnost mozemo samo naci u nekom RPG-u, drugde tesko.
Sa ovim se nikako ne bih složio.

dzonihsv
12.4.2009, 18:52
...pogresno. :icon_stud



Pa daj mi neki primer a da je neka novija igra.

Ako se necemo raspravljati oko ukusa, sta drugo mozemo da radimo na forumu? :opanachke

Ih, mozemo sve i svasta, samo ideja treba... ;)

Dio37
12.4.2009, 18:55
Pa daj mi neki primer a da je neka novija igra.

Kakve veze ima starost igre sa ovime? Uostalom, sad smo naveli primere, ako se vec ne slazes sa Braidom, eto it World of Goo-a. :)

Ih, mozemo sve i svasta, samo ideja treba... ;)

Ma da, ali rasprava o ukusima uopste nije besmislena, a na kraju se sve svede na to. :p

dzonihsv
12.4.2009, 18:58
Ima veze jer su dosta ideja vec ispucane, da ne pominjem koliko se samo WWII tema puta pojavljivala u igrama. Toliko da mi je muka od rata i svega...
Za ovo drugo si u pravu, Braid jeste super ali je WoG "superiorniji". ;)

Pa bas da rasprava o ukusima nije besmislena... Tesko, reko' bi da je besmislena jer se na kraju sve zavrsi sa obrisanim post-ovima. ;)

ktulu
12.4.2009, 19:07
Ma World 2 i 3 uopšte nisu nešto preterano komplikovani ali su zanimljivi. Ali ajd skupite sve delove slagalice i probajte neke zagonetke iz World 5 i 6. Originalnost gameplay-a i zagonetki me je stvarno iznenadila. Proširili su tu ideju time travel-a iz, recimo, PoP-a i uneli neke zanimljive izmene. Svet sa senkom/dvojnikom i forward/rewind svet su najbolje osmišljeni i unose svežinu u ceo koncept. Jes' da je kratka i "priča" je možda malo suviše nedefinisana ali je sve u svemu Braid baš dobra igra.

Dio37
12.4.2009, 19:10
Ima veze jer su dosta ideja vec ispucane, da ne pominjem koliko se samo WWII tema puta pojavljivala u igrama. Toliko da mi je muka od rata i svega...

Ti ovo zamisljas u stilu "imamo jedan bunar ideja i on je ovih godina presusio". :opanachke Znas li sta je rekao izvesni Charles H. Duell davne 1899. godine?

Everything that can be invented has been invented.

Za nove ideje ce uvek biti mesta. ;)



Pa bas da rasprava o ukusima nije besmislena... Tesko, reko' bi da je besmislena jer se na kraju sve zavrsi sa obrisanim post-ovima. ;)

Ako nije off-topic (a ovo oko cega se mi raspravljamo nije) onda se nece brisati. ;) Na ovo sto si rekao nemam zamerki jer su obe igre zakon, ali da si recimo rekao da je, ne znam, neki razvikani shooter bolji od Braida, ja bih ti odvratio recenicom da ti je ukus uzasan. :p

dzonihsv
12.4.2009, 19:13
Mislim da znam sta je rekao... Eto, i ti si napisao. ;)
Naravno da ce za nove ideje biti mesta, ali te ideje se ne smisljaju same. Zanemari Braid i vidi samo koja je dobra igra izasla ove godine? Nema niti jedne koju mozemo nazvati top class.

Mi se ne raspravljamo nego diskutujemo o ukusima.
PS: Mass Effect je bolji od Braid-a. :P

Dio37
12.4.2009, 19:19
Zanemari Braid i vidi samo koja je dobra igra izasla ove godine? Nema niti jedne koju mozemo nazvati top class.

Dobre igre se nikad ne pojavljuju na pocetku godine, staro pravilo industrije igara. ;)

Mi se ne raspravljamo nego diskutujemo o ukusima.

Pa to je isto. :opanachke

dzonihsv
12.4.2009, 19:22
E sada, nije stvar u tome kada se one pojavljuju nego jednostavno ima malo ideja za super igru. Vecina igara "zivi" od nastavaka (cast izuzecima).

Rasprava je kada se medjusobno ubedjujemo (a to trenutno ne radimo) dok je disktutovanje manje-vise peacefull konverzacija. ;)

Dio37
12.4.2009, 19:27
E sada, nije stvar u tome kada se one pojavljuju nego jednostavno ima malo ideja za super igru. Vecina igara "zivi" od nastavaka (cast izuzecima).

Da, originalnih igara ima malo, slazem se. Zato sam i rekao ovima kojima se neckaju oko Braida da ga odigraju, jer ko zna kada ce se pojaviti jos neka stvarno nova igra. :)



Rasprava je kada se medjusobno ubedjujemo

Nije ni bitno, postavi to kako hoces. :)

dzonihsv
12.4.2009, 19:31
Naravno, Braid treba odigrati, ali je nasa diskusija pocela oko toga da li je Braid bolji od WoG. Tu se ukusi uplicu i onda se samo medjusobno dopisujemo bezveze. ;)

Svejedno je sada... U principu i jedna i druga igra su "stvari" koje se moraju makar probati. ;)

Dio37
12.4.2009, 20:02
Naravno, Braid treba odigrati, ali je nasa diskusija pocela oko toga da li je Braid bolji od WoG.

Pogledaj ponovo tu nasu prepisku, ja sam rekao da su obe igre zakon. :cool:

Svejedno je sada... U principu i jedna i druga igra su "stvari" koje se moraju makar probati. ;)

Tacno. :)

M.C.
12.4.2009, 20:03
Ne znam samo zašto nisu stavili opciju da se promeni button config. :mad:

Nikola Milosavljevic
12.4.2009, 20:24
Kako napredujete??

Ja sam ovde:

http://img15.imageshack.us/img15/6495/braid2009041220565185.th.jpg (http://img15.imageshack.us/my.php?image=braid2009041220565185.jpg)

(Mozda nekom pokvare uzitak resene 2,3,4 i delimicno 5. slagalica)

goodlikesweeper
12.4.2009, 22:18
wow....speachless...

Grafika i zvuk su CISTA desetka! I jos usput muzicki still mi bas lezi. Ali bas bas lezi. Gameplay je takodje fantastican,i pre je bilo manipulacije vremena,ali ovo je sasvim druga dimenzija,bukvalno.

Moram se sloziti sa Dio-om,nista ovo nije losije od WoG-a.:tapsh:

polarnimeda
13.4.2009, 2:39
ja igri ne mogu da nadjem manu... razbija na svim poljima! :n_klanja:

Eris
13.4.2009, 4:14
Igra je super :D Sve su bolje ove "male" igre nego one velike xD Bar ja sve vishe igram ove mini igre...nekako su zanimljivije xD

Nash Knight
13.4.2009, 5:05
Kolko ste nahvalili igru mozda i probam malo.. ali tek kad predjem Puzzle Quest :)

Nikola Milosavljevic
13.4.2009, 13:59
Jos 2 elementa u 5. i 2 u 6. svetu...glava me zabole :)

Ketchua
13.4.2009, 14:12
Ova igra stvarno stoji rame uz rame sa WoG-om. Svidja mi se ova navalica inventivnih igara u poslednje vreme. Doduse, Crayon Physics Deluxe je bio lose realizovana dobra ideja, ali ovo je za svaku pohvalu.

goodlikesweeper
13.4.2009, 14:20
Ova igra stvarno stoji rame uz rame sa WoG-om. Svidja mi se ova navalica inventivnih igara u poslednje vreme. Doduse, Crayon Physics Deluxe je bio lose realizovana dobra ideja, ali ovo je za svaku pohvalu.

Uh dobro je,nisam jedini koji to misli.:D Svidela mi se igra,ali se bas i nisam odusevio. Ali me je zato World of goo potpuno raspametio. Braid i The Path takodje.Majku mu,u ove 4 'igrice' mozes naci 3x vise originalnosti i kreativnosti nego u prakticno svim 'pravim' igrama koje su izasle u poslednjih 5 godina.:eek:

Eris
13.4.2009, 14:42
Pa to xD Ove sto bi rekli prave igre se svode uglavnom na grafiku -.-
Meni se svideo i Crayon Physics Deluxe, presao sam ga :D svidja mi se sto se moze sharati po onoj mapi xD
EDIT:
Jel ima neko full verziju ?

polarnimeda
13.4.2009, 15:24
i ja smatram da je crayon imao propusta... koji se u sustini svode da prostim vezivanjem loptice za nacrtani teg mozes bez imalo problema da predjes celu igru... :o

a braid me vuce da ga igram mozda i kao nijedna igra u poslednjih nekoliko godina... :paranoia: :aplauz:

zoran845
13.4.2009, 15:38
"Psychonauts", prava platformska avantura, je ubačena u "Akcione igre", a ova "pazl" platforma u "Avanture" :boodala:. Interesanti kriterijumi.
Ili stavite "Psihonaute" tamo gde spadaju, ili i ovu igru metnite tamo gde su oni sada.

Nikola Milosavljevic
14.4.2009, 1:39
Znaci ne mogu da verujem!!! Zavrsio sam igru i taman kad sam mislio da sam mnogo dobar pogledah na youtube-u sta zapravo moze da se nadje u igri i kakav kung-fu majstor treba da budete da bi postigli to. Ja cak nisam ni znao da postoje "ovi predmeti" u igri a ima ih 8. A kada se nadju daju vam alternativni zavrsetak. Stvar je, inace, toliko komplikovana, da ako zavrsite igru klasicno, ne mozete da, nastavite, pa sve "predmete" da nadjete, vec morate ispocetka :)
Inace, prica je sva u simbolici o kojoj razmisljate satima po zavrsetku.
Sve u svemu FANTASTICNO ISKUSTVO!!

polarnimeda
14.4.2009, 2:51
zavrsio sam i ja- igra je fantazija od pocetka do kraja! :n_klanja:
najtoplija preporuka! :aplauz:

kraj je diskutabilan... toliko da cak i ne nudim svoje celovito vidjenje istog (nije ni da ga imam :))... dovoljno je mozda samo reci da sam u nekim trenutcima bio ubedjen cak i da princeza pokusava da ubije malog tima (ako je uopste i on tako nevin)... :o

a dolazenje do skrivenih zvezda i time i alternativnog kraja je prosto receno- stvarno bolesno zeznuto! a yt je samo ucvrstio moju odluku da se ne bakcem time... kad videh sta je i kako je- "ma dovidjenja"! (em sto nesto ne bih uspeo da izvedem pre lomljenja tastature, em sto mi ne pada na pamet da posle toga jos cekam 2h da me prespori oblak odvuce na drugu stranu nivoa :paranoia:)

Father Jape
14.4.2009, 6:07
"Psychonauts", prava platformska avantura, je ubačena u "Akcione igre", a ova "pazl" platforma u "Avanture" :boodala:. Interesanti kriterijumi.
Ili stavite "Psihonaute" tamo gde spadaju, ili i ovu igru metnite tamo gde su oni sada.

A eno ga World of Goo u Malim igrama, a nije nista 'manji' od Braida.

No, u svakom slucaju, odusevljen sam, jedva cekam da danas nastavim (na polovini sam otprilike), tople preporuke. :D

Dio37
14.4.2009, 16:08
A, evo i oficijelnog walkthrougha za Braid, nacinjen od strane samog autora igre. :)

http://braid-game.com/walkthrough/walkthrough.html

(pogledati drugu stranu obavezno)

M.C.
14.4.2009, 20:41
Jaoj ljudi, navukao sam se! :) Igra je neverovatna. Tek sam na početku trećeg sveta i već sam se oduševio.

Father Jape
14.4.2009, 21:21
Aaaa ne mogu nikako da predjem poslednji nivo.
Dosao sam skoro do kraja, dakle bezim plamenu vec neko vreme, dosao sam do onog dela kad treba na platformici povuci rucicu, pa onda upasti u tunel gde su neprijatelji. Problem je sto ja upadnem izmedju njih i oni me ubiju, jer za razliku od YouTube klipa prvi neprijatelj ne bude usisan u top nakon mog povlacenja rucice. :paranoia:

EDIT: Ipak uspeh, tako sto sam se vratio i ustetedeo par sekundi na efikasnijem penjanju po mrezi. :D

EDIT2: Sta se tacno dobija zvezdama?

Pipboy
14.4.2009, 21:59
Probaj pa nam javi :ciao:

Nikola Milosavljevic
15.4.2009, 0:56
Sta se tacno dobija zvezdama?

Nista posebno, malo drugaciji redoled dogadjaja bas u tom nivou gde si bio zaglavio (tu je poslednja) i satisfakcija :)

sloba
15.4.2009, 18:33
Au, ni pojedine "velike" igre me nisu ovoliko odusevile:tapsh:...odoh da igram...

Eris
15.4.2009, 19:12
Jel imao jos neko problem prilikom pokretanja full verzije il sam ja jedini baksuz...instalirao sam sve kako treba...i Dx najnoviji.... :mad:
Probao sam bar 20 puta da instaliram....i nece da radi:n-cc2:

M.C.
15.4.2009, 19:46
Kakvu ti grešku javlja, koja konfiguracija?

Eris
16.4.2009, 0:29
Evo Error...samo fora je sto mi je demo radio lepo...al full verzija nikako nece

Pipboy
16.4.2009, 1:24
Probaj da potpuno skineš demo verziju, ako već nisi (možda se nešto sa nečim između demoa i full igre sudara, pa ne može da pusti). Doduše, ja kad sam instalirao full verziju i pokrenuo je, povukao je tamo gde sam stao u demou pa sam normalno mogao da nastavim.

Nikola Milosavljevic
16.4.2009, 12:12
Ja sam na 3 razlicita racunara instalirao, i svuda na d:\Braid (cak sam cuo i da ima nekih problema sa c:\program files\......) I radi, samo tako...

goodlikesweeper
18.4.2009, 16:19
Pogledajte review ove igre,od nikog drugog nego Soulja Boy-a!Yup.

xSXofLK5hFQ&feature=channel_page


"They got this game, right … this shit called Braid. Watch this shit! It about this little guy in a suit, and he walk around. Ain’t even got no point to the game, you just walk around jumping on shit. It look like Mario in the future.”


3...2...1...:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:



Takodje,naisao sam na neka tumacenja price:

http://www.rllmukforum.com/index.php?showtopic=190136&st=0

Atomska bomba?:eek:
A evo (http://www.davidhellman.net/blog/the-art-of-braid-index/) i blog na kojem covek zaduzen za grafiku objasnjava ceo proces.Good stuff!

Dio37
21.4.2009, 22:22
Bump u nadi da ce vise ljudi videti temu sada kad je u Akcionim igrama.

Takodje, Mehov ogromni tekst (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=765604&postcount=316) i PA strip od pre koju godinu, kada se igra pojavila na X-Kutiji.

http://www.penny-arcade.com/images/2008/20080808.jpg

Densetsu
21.4.2009, 22:47
Pre nekih sat vremena sam presao igru. Fantasticna igra. Naterala me je nekoliko puta da lupam glavu o zid (ne bukvalno naravno lol) ali kad provalis "caku" odmah dobijes neki cudan osecaj u stomaku... ili nesto slicno tome :kreza:

Youtube walkthrough sam iskoristio za otprilike 5 puzli :/ Krivo mi je sto sam iskoristio ali stvarno se nikad ne bih setio sam sta da uradim.

player1
22.4.2009, 19:39
Jel imao jos neko problem prilikom pokretanja full verzije il sam ja jedini baksuz...instalirao sam sve kako treba...i Dx najnoviji.... :mad:
Probao sam bar 20 puta da instaliram....i nece da radi:n-cc2:

Koji je komp u pitanu? Verzija koja "cirkulise u masama" ne radi sa procesorima koji ne podrzavaju SSE2 instrukcije (razni AMD Athloni i slicno). Ispravice sa nekim patchom koliko sam razumeo.

3LANCER
24.4.2009, 11:31
Na 5. svetu sam trenutno. Igram lagano, po jedan svet dok ne pokupim sve delove slagalice pa pauziram. Moj stav prema igri se dosta promenio u odnosu na ono kako sam je doziveo kada sam video screenove sa Kutije. OVO je art, nesto sto stoji rame uz rame sa Portalom i World of Goo i po mom misljenju ozbiljan kandidat za igru godine, ali svi znamo da to nece biti jer ce izaci novi PES, CoD, Kabum Explosions ili nesto slicno.

Psycho13
24.4.2009, 11:40
Na 5. svetu sam trenutno. Igram lagano, po jedan svet dok ne pokupim sve delove slagalice pa pauziram. Moj stav prema igri se dosta promenio u odnosu na ono kako sam je doziveo kada sam video screenove sa Kutije. OVO je art, nesto sto stoji rame uz rame sa Portalom i World of Goo i po mom misljenju ozbiljan kandidat za igru godine, ali svi znamo da to nece biti jer ce izaci novi PES, CoD, Kabum Explosions ili nesto slicno.
Bioshock 2,Call of Juarez...Ma nema sanse da bude igra godine...

player1
24.4.2009, 11:52
Ali zato moze da se zove umetnickim delom, za razliku od nekh drugih "hitova".

pentraksil
27.4.2009, 17:11
Ljudi imam problem. Instalirao igru kod mane (konfa iz profila). E sad instalirao na drugi komp za clanove uze familije (konfa je slabija ali ne preterano igrao ja neke zahtevnije igre na njoj). Kada startujem igru pojavi se greshka send dont send. NE znam shhta mu je instalirao par puta i nece, a igra sigurno nije zahtevnija od Medieval 2 Total War.

dzonihsv
27.4.2009, 17:13
Mora da se instalacija corrupt-ovala, probaj da nabavis novu instalaciju.

player1
27.4.2009, 18:29
Inace, igra zahteva bar shader 2 grafiku. Barem tako kaze na sajtu igre.
Takodje, rasprostranjena verzija ne radi na procesorima bez SSE2 intruskcia (npr. stari Athlon XP, ili ne daj boze P3).

pentraksil
27.4.2009, 18:56
Mora da se instalacija corrupt-ovala, probaj da nabavis novu instalaciju.

Probao, graficka jeste shader 2 a ovo za see2 ne razumem :kreza: i nishta ne pomaze

3LANCER
27.4.2009, 19:40
Napravi shortcut ka exe fajlu od igre i dodaj ovo u target -no_post -half
Kod mene radi odlicno od kako sam to dodao

pentraksil
28.4.2009, 0:55
Napravi shortcut ka exe fajlu od igre i dodaj ovo u target -no_post -half
Kod mene radi odlicno od kako sam to dodao

Hvala probacu

Doomche
4.5.2009, 22:40
Nemam rechi da iskazhem svoje odushevljenje ovom igrom. Jednostavno spoj zvuka/grafike i gameplaya chine ovu igru takvom da je jedina u zadnjih par godina za koju mogu da kazhem da ima umetnichki znachaj. Atmosfera Super Maria reborn :D

Na pola sam Worlda 4, jedino loshe shto mogu da zapazim je da je igra verovatno dosta kratka, jer sam za nekih 50 minuta stigao dovde :/.

Shto se grafike tiche, ovo je bash stil koji ja volim. LEPA grafika, ne realna, ne superzahtevna-nasenchena-megaosvetljena-trilionitopikselna kreacija, vec jednostavno lepa, na nachin na koji Japanci godinama prave LEPSHE igre od zapadnih kolega. Zagonetno pripovedanje o dogadjajima koji prethode su fascinantni, ogromna doza pravilno rasporedjene misterije, kapa dole piscu (u ovom sluchaju zgodnije nego autoru) igre. Dakle, za sada moj no.1 kandidat za igru godine, Dawn of War II je zapao dole, iako je stajao na vrhu samo zbog vishe nego uspeshnog okreta u stilu igre za 180 stepeni. Mogli su u SK chasopisu mirne dushe da ga proglase za igru meseca, ne verujem da bi se neko bunio shto neshto ovako malo dobija takvu titulu. Bioshock 2, bar za mene, ima ozbiljan domaci zadatak da bi bio igra godine.

goodlikesweeper
4.5.2009, 23:18
Bioshock 2, bar za mene, ima ozbiljan domaci zadatak da bi bio igra godine.

Ma kakav crni bioshock 2, ta igra ce biti tipican sikvel, isti kao i prvi samo sa nekim minimalnim izmenama. Niti ga isti ljudi prave, niti je ista sto su dosad pokazali interesantno. Jedino ce mozda Brutal Legend moci da poljulja braid sa trona igre godine.

Doomche
5.5.2009, 18:43
Evo, preshao sam Braid. Stvarno je prekratka igra, to joj je jedina mana. Za malo vishe od 3.5 sati sam svih 6 svetova preshao, ali sam zato jedno pola sata stajao u 4 svetu kada treba da pobijesh sve one "djavole", a vreme se krece uporedo sa tvojim kretanjem napred-nazad. Guide sam konsultovao jednom, na kraju 5 sveta (treba da otvorite dvoja vrata jedna iza drugih, uz pomoc 1 kljucha i senke... mislim stvarno sam tu ostao bez ideja).

Ono shto sam zakljuchio na kraju, je da igra namerno nema nikakvu poentu, tj jedinstvenu prichu. Svaki od "delova" koje vidite u epilogu pravi prichu samu za sebe, mislim da je i poenta tvorca bila da se napravi zbrka i potreba za velikim mozganjem ;). Imam bar jedno 5 mogucih varijanti radnje koja se dogodila u glavi...

player1
5.5.2009, 19:03
Dok je epilog otvoren za razlicita tumacenja, poslednji nivo je manje vise jasan. Nas junak u stvari nije nikakav junak, nego proganja princezu kroz 5 svetova (2-6), koja je pobegla od njega u prvom.

goodlikesweeper
5.5.2009, 19:46
Prica vise nije nikakva misterija, ljudi su vec shvatili da se radi o atomskoj bombi(cova sa kravatom kojeg vodite predstavlja naucnika koji ju je izumeo). A pravi kraj jedino mozete dobiti ukoliko skupite sve zvezdice, sto vam dozvoli da pridjete princezi u poslednjem nivou, i ona...eksplodira. Poenta je da ukoliko se stvarno potrudis prilikom igranja, i skupis sve zvezdice, doces do svog cilja i izumeces AB.

3LANCER
5.5.2009, 22:57
Za zvezdice stvarno treba pogledati walkthrough i imati, recimo, slobodno popodne posto ih je uzasno tesko naci (jedna cak zahteva da provedete na nivou skoro 2 sata!)

draske73
7.5.2009, 7:50
Takodje,naisao sam na neka tumacenja price:
http://www.rllmukforum.com/index.php?showtopic=190136&st=0

A evo (http://www.davidhellman.net/blog/the-art-of-braid-index/) i blog na kojem covek zaduzen za grafiku objasnjava ceo proces.Good stuff!
Super stvar.

OVO je art, nesto sto stoji rame uz rame sa Portalom i World of Goo i po mom misljenju ozbiljan kandidat za igru godine, ali svi znamo da to nece biti jer ce izaci novi PES, CoD, Kabum Explosions ili nesto slicno.
Slažem se potpuno.

Od svih "malih" i kvalitetnih igara koje su izašle u zadnje vreme meni je Braid najbolji.
Stvarno genijalno osmišljeno.

3LANCER
7.5.2009, 13:12
Upravo sam presao i... ne znam sta da mislim. Mnogo toga je isprepletano na kraju, ono sto je najlogicnije i ocigledno je
da je princeza atomska bomba, jer u alternativnom kraju eksplodira u beloj svetlosti

medjutim ostale knjizice u epilogu mi unose konfuziju :icon_scra

Ima li mozda neko transkript epiloga sa svim zelenim knjizicama otvorenim posto ne verujem da cu neko vreme imati zivaca da skupljam zvezdice ?

draske73
7.5.2009, 13:21
Ima li mozda neko transkript epiloga sa svim zelenim knjizicama otvorenim posto ne verujem da cu neko vreme imati zivaca da skupljam zvezdice ?

Ovo?
http://www.gamefaqs.com/console/xbox360/file/955510/53801

ili ovo?
http://www.gamefaqs.com/console/xbox360/file/955510/53842

ili ništa od toga :confused:

lendjel
9.5.2009, 0:32
Super "igrica". Nesto malo sam je igrao i stvarno mi se svidja, mada ima nekih potezih delova gde moras izvoditi combo skokove da bi dohvatio deo puzle.
U principu, skupljas i sastavljas puzle da bi spasao svoju devojku/princezu od zmaja (ili tako nesto).
Ona stvar koja krasi ovu igru je kontrola vremenom, kao sto ima npr. u PoP, ako budes ubijen, samo vratis vreme na shift i ispravis svoju gresku.
Stvarno vrlo dobra igra za ubijanje vremena, grafika je kao se moze videti sa slika tj. nekako slikarska.
Ma fantazija od igrice/u pravu si SLIKARSKA GRAFIKA :to_care:
Ja u principu ne igram igrice :eek:ali volim slikarstvo pa je odigrah:a_whistli

Psycho13
9.5.2009, 21:57
Kako da nabavim ovu igru?:confused:

Ketchua
9.5.2009, 22:36
Kupis je preko Steam-a...;)

Psycho13
9.5.2009, 22:37
Evo ovako uzeo sam igru i kad krenem da instaliram install.bat nece dalje da ide stoji mi samo na ,meni: i sad se nista ne desava!Koji li mu je *****?

Marti Misterija
9.5.2009, 22:48
Ma fantazija od igrice/u pravu si SLIKARSKA GRAFIKA :to_care:

Evo nama jos jednog "vrsnog poznavaoca igara" koji smatra da igra da bi bila dobra mora da ima grafiku za koju ti treba zver od racunara, inace ako nema istu ta igra se ne uzima u razmatranje i nista ne vredi.
Kad ces jednom odrasti mali veseljace?

Psycho13
9.5.2009, 22:55
Kad ces jednom odrasti mali veseljace?
:tapsh:...Da grafika nije presudna,a pogotovo u ,,malim" igrama gde je grafika u 59.5 planu.
EDIT:Iako nisam nikada voleo male igre na PC-ju niti sam ih ,,zlostavljao" kao sto sam to radio na SEGI MEGI,Braid me natoreo na drugo.JEdnostavno ova igra je najbolja mala igra na PC-ju grafika nevazna,ali je i ona izuzetno lepa.Igra podseca na Super MArija,ali za razliku od njega treba da se ukljuci mozak.I igra je mnogo raznovrsnija,resavanje zagonetaka,slaganje slagalica,vracanje vremena(ekstra!!!)
i jos dosta toga!Svakom preporucujem!Bez obzira sto ce neki reci ma kakvi idem ja po pivo i ribu pa na Crysis!Ali ne nemojte nista jesti ni piti igrajte samo Braid!!!

voodoo_
9.5.2009, 23:25
Čini mi se da čovek uopšte nije kritikovao grafiku.

Mada mislim da grafika u ovakvim igrama mora da bude odlična, tj lepo dizajnirana, ne napucana 3D efektima.

Psycho13
9.5.2009, 23:46
Mada mislim da grafika u ovakvim igrama mora da bude odlična, tj lepo dizajnirana, ne napucana 3D efektima.
Sto ova igra i jeste.:)

Marti Misterija
9.5.2009, 23:47
U tom slucaju ja se stvarno najdublje izvinjavam coveku jer sam pogresno shvatio sta je hteo da kaze.
Jbg toliko postova sam procitao gde je ljudima iskljucivo grafika (i nista osim grafike) na prvom mestu i ukoliko ona nije nextgen to automatski znaci da ni igra nije nesto bog zna sta, tako da sam pod utiskom toga i napisao kritiku.

lendjel izvini na pogresnom razumevanju posta i kritici, my mistake.:o

Pjanovic
10.5.2009, 0:01
Prica vise nije nikakva misterija, ljudi su vec shvatili da se radi o atomskoj bombi(cova sa kravatom kojeg vodite predstavlja naucnika koji ju je izumeo). A pravi kraj jedino mozete dobiti ukoliko skupite sve zvezdice, sto vam dozvoli da pridjete princezi u poslednjem nivou, i ona...eksplodira. Poenta je da ukoliko se stvarno potrudis prilikom igranja, i skupis sve zvezdice, doces do svog cilja i izumeces AB.

O kojim zvezdicama pricas ?
Ja predjoh igru (delimicno uz pomoc youtube-a, uostalom kao i svi ;)), ali ne videh nigde nikakve zvezdice :paranoia:.
Kod mene na kraju, bezimo princeza i ja od vatre, na kraju ona legne da spava :D, i onda sa SHIFT vracamo se nazad i to je to :).
Posle ide Epilogue u kome nema prakticno nista da se radi :icon_scra ?!?

goodlikesweeper
10.5.2009, 0:13
Potrazi na youtubu pa ces videti. Ni ja nisam znao da postoje u igri dok nisam procitao.

Evo, nasao sam video:

http://www.youtube.com/watch?v=3bJYEk-IXa8

Pjanovic
10.5.2009, 0:52
Koja je ovo bolestina :boodala: :D.
Za jednu zvezdu treba 2 sata da se stoji na oblaku, da bi isti dosao ne skroz levi deo ekrana :confused:.
Pff sta reci za zvezdu u kuci...

Dal je neko ovde sam pokupio ijednu zvezdu ;) ?

player1
10.5.2009, 9:10
^ Pa to je i poenta.

Ako si toliko opsesivan da trazis zvezdice, pa koliko god to naporno bilo, na kraju ces "uhvatiti" princezu. Tj. nece ti pobeci. And she'll explode!

3LANCER
10.5.2009, 12:43
Apsolutno, kao sto je autor igre rekao postoji dosta tumacenja price a jedno je upravo ta opsesija - prema princezi, prelazenju igre, skupljanju zvezdica. Kada stanes i razmislis shvatis da te igra vuce za nos od prve scene i tera da potpuno promenis nacin razmisljanja.

Pjanovic
10.5.2009, 19:35
Ali problem je u tome, sto niko od nas, nije ni video nikakve zvezdice, tek je o njima cuo po prelasku igre, to je malo bezveze ;).
Da smo recimo znali, ima npr 8 zvezdica, pa ko je uporan naci ce, a ovako nismo ni znali da uopste postoje...

3LANCER
11.5.2009, 0:37
Ja sam odavno znao za zvezdice ali sam prvo hteo "regularno" da predjem igru. Cini mi se da u svakom slucaju moras bar jednom da prodjes igru jer kada krenes ispocetka vidis sazvezdje ispred Timove kuce.

Kishobran
15.5.2009, 15:40
Ko nije probao ovu igru ne zna sta propusta. Apsolutno umetnicko delo koje se mora iskusiti. Muzika, grafika, gameplay - neverovatni.
I ovakva igra od 200mb ima dublju i slojevitiju pricu od vecine (ako ne i svih) igara koje sam igrao. A igrao sam ih poprilicno.

Zahteva doduse poprilicno mozganje dok se ne naviknete na taj sistem vracanja vremena. Presao sam je bez walkthrougha i to preporucujem svima, zarad mnogo veceg uzitka.

Za zvezdice mi je ipak trebao walkthrough, jer ne verujem da iko normalan, sem tvorca igre, moze sve da ih nadje. Ako ocete da se iscimate za zvezdice, obavezno prvo predjiti igru bez njih.

E sad, moje tumacenje:
Ok jasno je svima da je u pitanju atomska bomba, ali nije to cela prica. Mislim da ima 2 ili vise princeza u igri. Jedna je atomska bomba, a jedna je njegova devojka (zena) i obe predstavljaju njegovu opsesiju. To moze da se vidi i u epilogu, probajte da citate sve knige (ukljucujuci i one skrivene) od poslednje do prve.

Timemaster
17.5.2009, 9:57
Neverovatno koliko istomišljenika... Pre 3 dana sam igru prešao, i vilica mi je bila sve vreme otvorena dok sam držao SHIFT (ko je prešao, razumeće). E sad, problem je što sam epilog jako teško razumeo, možda praktično, ništa, ali mogu samo da kažem da je igra maestralna, da je ovo pravi naziv igračke umetnosti, sklad muzike, apstraktnosti vremena i ispravljanja grešaka, sve na jednom mestu. Genijalno. Normalno je da svako od nas ima različito tumačenje, i sam stvaraoc igre je rekao da postoji samo jedno tumačenje u igri, ali ko je on da tako nešto kontroliše i diktira, kao i svako drugo umetničko delo koje je privuklo i pridobilo pažnju široke narodne mase. Pravo osveženje među AAA naslovima koje dok igram, zevam... Vredi igra stvarno onih 12e na Steamu...

matrix_ninja
31.5.2009, 18:07
Jel može neko reći kakva je zahtevnost igre? Osto sam bez slota za graf. pa igram na integrisanoj još jedno 7 dana pa nemogu ništa da igram, pa mi pade napamet ova igra, a i dobih skoro net pa bi mogo nekako i da je "nabavim"

dzonihsv
31.5.2009, 18:09
Koja integrisana? Igra uopste nije zahtevna, verovatno ce da radi sasvim lepo.

OS: Windows XP/Vista/7
Processor: Intel Pentium 4 @ 1.4 GHz
Memory: 768 MB
Hard Drive: 200 MB Free
Video Memory: TBD?
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 9.0c
Keyboard & Mouse

Timemaster
31.5.2009, 18:10
Operating System: Microsoft® Windows® XP / Vista / 7
Processor: 1.4GHz or faster
Memory: 768 MB or more
Hard Disk Space: 200 MB or more
Video Card: tbd
DirectX® Version: DirectX® 9.0c
Controller Support: Microsoft Xbox 360 Controller for Windows

Direktno sa Steama ;)

player1
31.5.2009, 18:13
Neophodna je bar kartica sa podrskom za shader 2.0!!! Provereno.

Takodje, 1.0 verzija koja "cirkulise" kod nas ne radi na procesorima bez SSE2 seta intrukcija (AthlonXP il slicno). Pecovana verzija nema taj problem.

Nikola Milosavljevic
31.5.2009, 18:25
Igra nije nesto zahtevna ali sam ja primetio vidnu razliku kod mene na 8800gt u odnosu na 2400pro čak i na 2600pro

matrix_ninja
31.5.2009, 18:41
Ma geforce 6100... al evo player reče da treba ps 2.0-ništa probaću plants vs zombies

sonofm
1.6.2009, 11:21
Igra je fenomenalna i zaista uz malobrojne bisere u proteklih par godina stvarno zasluzuje i nagrade i pohvale!:tapsh:

Moram da se pohvalim da sam znao da ima neke fore sa zvezdama, ali samo zato sto sam u nekoj prastaroj avanturi propustio da na slicnu foru obratim paznju (tad je negde bila zvezdana mapa, a ja nisam skontao).

Prica je fenomenalna, ljubavna, opsesivna, cudna...ponovo - svaka cast i preporuka svima koji je nisu probali.

voodoo_
1.6.2009, 11:53
Nije baš ljubavna :)

http://www.rllmukforum.com/index.php?showtopic=190136%C2%A0

Pjanovic
1.6.2009, 12:46
Kako nije ?
Ljubav/svadja/raskid/mrznja prema bombi :D.

sonofm
1.6.2009, 12:50
Pa dobro, nije bas ljubavna (ali na pocetku deluje)...
i podseca me na jednu davnu ljubav...bio sam mlad, opsesivan i gresio sam (a tako pocinje i nasa potraga za princezom) :o - i zeleo sam da napravim bombu, da sve odleti u k...!!!

Eh, godine mlade, eh, godine lude...

Nash Knight
7.6.2009, 15:38
Konacno mi je dosao na red Braid i moram reci da se i pored ogromne doze pocetnog skepticizma slazem sa svim gorenapisanim. Igra je odlicna po svim kriterijumima! Necu da trosim vise reci, sve je vec receno, odoh da igram!

dzambo
12.6.2009, 15:31
Igram je u zadnje vreme. Jako mi se svidja i napokon neka platforma u old school fazonu.
Svaki svet donosi neku navo zavrzlamu kako doci do kljuca i slagalice. Dobre su mi fore sa senkama na jednom od svetova :D

Lazar95
20.6.2009, 22:19
pOCEO SAM DA JE IGRAM I STVARNO ME JE FASCINILARA.
Presoa sam wrold 2 (posto 1. nema..) i nije nimalo lak.E sad da pitam da li ja samo imam da vratim vreme ili ima tu jos nekih ,,moci,,?

Psycho13
20.6.2009, 22:20
pOCEO SAM DA JE IGRAM I STVARNO ME JE FASCINILARA.
Presoa sam wrold 2 (posto 1. nema..) i nije nimalo lak.E sad da pitam da li ja samo imam da vratim vreme ili ima tu jos nekih ,,moci,,?
Za sada je to jedina,,moc"...

Lazar95
20.6.2009, 22:26
aha ok,hvala.....
Posto sam na jednom videu video neko time warp i tako to

Psycho13
20.6.2009, 22:29
aha ok,hvala.....
Posto sam na jednom videu video neko time warp i tako to
Na kom videu,ja na pocetku sam imao samo to vracanje kroz vreme...

player1
20.6.2009, 22:43
Svaki world, drukcija "moc". Obicno vezana direkto za taj world.

sasha vukelic
28.6.2009, 20:50
igra je nenormalno dobra, morate isprobati.

NaraYan
1.7.2009, 21:01
Žao mi je što nema još.
Mislim, u speed režimu je zahtevano vreme prelaska igre 45 minuta.
Verujem da je sat vremena optimalno pošto se igra pređe.
Na nekim mestima je stvarno potrebno odviše mozgati, što je pravo osveženje.
Namučio sam se toliko na nekim mestima, čak nehumano, ali sam uspeo. ;)
Igrao sam je 3 dana, koliko god sam mogao, nekad se desi, jednostavno, da se toliko umorim od razmišljanja da ne mogu više da igram. Onda nastavim kasnije/sutra i rešenje sa nametne mnogo lakše. :)
Igra je više od igre. Nije igra nego igretina, i sve to u malo mb-a.
Menjao bih silne gigabajte ogromne većine igara za kilobajt Braida.

matrix_ninja
3.7.2009, 22:27
Popravih pc, pa reko da i ja ovo probam... "nabavio" sam igru, ali je zaražen exe, pa ako je moguće samo neko da mi pošalje taj fajl, mislim da nije više od 5 mb. Ko ima i hoće da pošalje nek se javi na pm.

pentraksil
15.8.2009, 13:02
Imam problem sa igrom, naime kada startujem ne vidi mi se pola ekrana nego je slika spushtena prema dole tj. prema donjem desnom uglu. Kako da resim ovo?

NaraYan
16.8.2009, 19:46
Možda nešto u opcijama, mada postoji samo screen size...
Da neće možda da odradi full screen na alt+enter? Mada si verovatno to već probao...

pentraksil
17.8.2009, 1:29
Možda nešto u opcijama, mada postoji samo screen size...
Da neće možda da odradi full screen na alt+enter? Mada si verovatno to već probao...

NE odradio ali nece. Cudno je da sam igru instalirao josh da vno i normalno je radila, zatim je odjednom pocela da zeza. Tada sam je obrisao i sada kada instaliram opet isto. Da nije SP3 u pitanju?

pentraksil
5.7.2010, 20:37
Sada igra radi fino na sedmici, ali imam problem. Skupio sam sve slagalice, i slozio ih, ali zaista ne znam sta dalje?

EDIT


Oh gospode, nasao sam......Tavan

talenat
6.7.2010, 12:07
skinuo sam sada igru i uzeo da igram...prosto nemam komentara na to kako je odradjena.ako treba da joj dam ocenu za sada je to 100/100 a ne znam kako ce biti kada se upoznam sa pricom i svim detaljima u igri.ovo je MUST PLAY igra za sve ljude bez obzira na to kakav tip igara vole,ili ne vole.sada kada sam probao mogu da kazem da bi ostao bez odlicnog gaming iskustva da nisam instalirao igru

voodoo_
6.7.2010, 12:12
Naročito je zanimljiva ova interpretacija priče :opanachke

http://www.rllmukforum.com/index.php?showtopic=190136

talenat
6.7.2010, 12:15
necu da gledam dok ne predjem sam(uz boziju pomoc :opanachke)

pentraksil
6.7.2010, 12:30
Naročito je zanimljiva ova interpretacija priče :opanachke

http://www.rllmukforum.com/index.php?showtopic=190136


Najverovatnije moguce objasnjenje, dosta ukazuje na to.

talenat
6.7.2010, 12:45
zeke sabijaju... :D
mogu vec sada pri kraju trece table da izjavim da je igra poprilicno teska...ne verujem da cu moci da predjem bez ytubea

wolf88
6.7.2010, 14:32
zeke sabijaju... :D
mogu vec sada pri kraju trece table da izjavim da je igra poprilicno teska...ne verujem da cu moci da predjem bez ytubea

Probaj bez tube-a. Mozda ce ti se nekad ciniti da ne mozes da predjes ni u ludilu, ali posle nekog vremena ukapiras sta treba da uradis i taj osecaj je fenomenalan(osecas se kao Ajnstajn :) ). Iskreno se nadam da planiraju Braid 2, a posto ti se toliko svideo probaj i The Misadventures of P.B. Winterbottom koji ima slican gameplay, ali opet ima specifican smek.

talenat
6.7.2010, 20:59
igrao sam machinarium i nije mi bio nesto posebno ali ovo mi je fantasticno

talenat
9.7.2010, 12:11
presao sam 4 svet koji mi je bio uzasno tezak.u poslednjem nivou nisam mogao da pokupim jednu zvezdu pa nikako...sada se otkljucao i 6 svet koji mi je za sada jako zanimljiv,dok je 5 isto tezak ubija.nisam za sada video ni z od zvezda

3LANCER
11.7.2010, 14:21
zvezde mozes da skupljas tek u drugom prolazu kroz igru

GameFREAK
11.7.2010, 16:11
Ja skidoh full verziju na vas nagovor. Ok je igrica, mada nisam doziveo wow efekat, i moram reci dosta je teska. Nisam jos uspeo da pokupim sve one delove u prvim svetovima.

bleach
16.7.2010, 13:30
Ovo je najlaksa igra na svatu toliko je laka da sam je igrao 1 mesec

Emix
26.8.2010, 23:36
Moze li neko na pm da mi kaze koju verziju i odakle da 'kupim'? Posto mi se cini da ih ima vise, koja je najbolja.

NaraYan
27.8.2010, 3:33
Ja skinuo neku odavno, teži 99mb neraspakovana i odlična je. Ne mogu da se setim odakle.
Koju god da skineš užitak i brain damage je zagarantovan.

Emix
27.8.2010, 8:17
Igra radi bez steam-a jel da?

talenat
27.8.2010, 9:21
naravno

Rainman
6.7.2014, 23:02
4 godine necro :)http://cloud-2.steampowered.com/ugc/54357872900510439/670357E643D1A12606EF9B0B1A771F82532F832D/

Rainman
7.7.2014, 15:20
Posle 4-5 godina sam opet odigrao Braid, i ne vredi, opet sam bio prepun utisaka.

Kratka recenzija (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1899350&postcount=378), mozda cak recenzija nije ni dobra rec. Ali neko moje vidjenje sta Braid kao igra predstavlja.

Svakako preporuka svima koji nisu odigrali ovo, a znam par njih :D

ogisha
7.7.2014, 15:40
4 godine necro :)http://cloud-2.steampowered.com/ugc/54357872900510439/670357E643D1A12606EF9B0B1A771F82532F832D/

Bravo za rezultat. Jedan od težih ačivmenta :)

Asmodeus
17.7.2014, 0:22
Poceo da igram (I'm looking at you Rainman), presao dva sveta i zapooceo cetvrti, imao sam tehnickih problema, igra je radila duplo sporije, ali glatko, pa sam pomislio da tako inace radi, dok nisam malopre izasao i iskljucio fullscreen u opcijama i setovao nizu rezoluciju.
Igram tako sto ne izlazim sa mape dok ne pokupim sve delove slagalice. Za sada sam odusevljen, ovako dobar nacin manipulisanja vremena koji je uklopljen u platormske zagonetke je super i vrlo je nagradjujuc. Muzicka podloga je odlicna, art stil prelep. Za sada samo pozitivni utisci izuzev tehnickih problema.

Rainman
17.7.2014, 8:41
Bas mi je drago da si uzeo da igras. Spremi se da prebacis u jacu brzinu mozga :)

Nadam se da citas knjizice. Mislim da su vrlo lepo napisane.

p.s. I bez brige, Fickle companion je djubre... sta god to znacilo :)

Asmodeus
17.7.2014, 10:16
Odlicne su zagonetke, nista genijalnije nisam video jos u platformerima. Mada, nisam neki ljubitelj platformi bio nikad, pa ne znam ni sta je sve Nintendo napravio da bih poredio Braid sa njihovim igrama, cak ni originalni Mario nisam presao jer nisam ni imao kinesku SEGA konzolu kao klinac, igralo se sve na c64, pa neke stvari kao npr u Braidu udarac gumbe odozdo kada pada nisam ni znao da je moguc dok slucajno to nisam uradio. :)
Citao sam knjizice, ne prelazim na sledecu semu dok ne sakupim sve slagalice, zaspah sinoc uz igru, do 6-tog sveta sam stigao.

Rainman
17.7.2014, 12:53
Ma kakav Mario, ni ja to nikad nisam presao ni voleo. Svaka cast ako ides redom, ja sam prvo otvarao svetove, pa se vracao po slagalice koje nisam znao kako da pokupim.

Ali znaci Fickle companion si prosao - to je dobro :) Meni je to najtraumaticniji nivo jer nikako nisam mogao da pojmim sta radi onaj kljuc i gde tera (to je poslednji nivo cetvrtog sveta) - ono kada ti onaj nilski konj ili sta je vec prica "im sorry, but pri.... wait, where are you going...???" ili tako nesto :)

Asmodeus
17.7.2014, 13:06
Ma kakav Mario, ni ja to nikad nisam presao ni voleo. Svaka cast ako ides redom, ja sam prvo otvarao svetove, pa se vracao po slagalice koje nisam znao kako da pokupim.

Ali znaci Fickle companion si prosao - to je dobro :) Meni je to najtraumaticniji nivo jer nikako nisam mogao da pojmim sta radi onaj kljuc i gde tera (to je poslednji nivo cetvrtog sveta) - ono kada ti onaj nilski konj ili sta je vec prica "im sorry, but pri.... wait, where are you going" ili tako nesto :)

Provalio sam fickle companion relativno brzo, nego je malo nezgrapno ponasanje kljuca kad treba da ga navedes na poslednju gumbu na koje vreme ne utice, provalih da kad krenem ulevo krene i on da se vraca taman da ga gumba pokupi; nije da se nesto hvalim, ali meni tako leze ovi tipovi zagonetki jer obozavam time manipulation (razlog zbog kog sam igrao smor od igre zvani Timeshift), ne mogu da se odvojim od igre, evo na poslu mi dodje da sednem da igram... Za jedno 3-4 sata gejmpleja gotovi svetovi 2,3,4 i 5 (ostao mi jedan lvl u petom svetu, zaspah sinoc za tastaturom igrajuci igru :D).
Puno arkadnih i akcionih avantura sam igrao gde imas zagonetke i sad znas onaj trenutak kad zaglavis na negde na pola zagonetke i krenes da konstruises neke uvrnute nacine na koji ti mislis da treba da se rese, a ispostavi se da su dizajneri usled nedostatka kreativnosti ipak postavili neki "copout" lever ili neku jednostavnu caku i ti popizdis kako je glupo bilo resenje sto ne osmislise nesto zamrsenije. E ovde toga nema, zato sam odusevljen, ko je ovo dizajnirao je suvi genije.
A tek kako je sam gejmplej manipulacije vremena i pricicu o Timu iskoristio da skroji metaforu o izborima i ljudskom potrebom da kontrolise sve, pa i vreme. Peti svet me je raspametio idejom sa jos jednim Timom...

orange47
17.7.2014, 13:15
i ja sam presao Braid ceo, na PS3. ali moram priznati da sam neke 'puzzle' slucajno resio.
odlicna je ideja, kao i atmosfera i prica.

bokela
17.7.2014, 13:40
@asmo i rain: nemojte da spojlujete ima još neko ko treba da pređe ;)

Asmodeus
17.7.2014, 13:42
@asmo i rain: nemojte da spojlujete ima još neko ko treba da pređe ;)

Gori si od Šeldona. :kreza: Evo neću više! :D
EDIT: For the record, ja one glavonje što ih gazim zovem gumbe zbog Marija, ako nekome nije jasno.

Rainman
17.7.2014, 13:48
Igra 5 godina stara, aman zaman :) I da, ako ste citali ono sto sam napisao u opisu, nije cak ni tu nista posebno spoilovano - kraj ima i vece znacenje, al o tome kad predjete igru.

A uradjen je - ne mozete ni da zamislite kako :D

e da, i sorry za spoil - mada ne znam sta sam reko bas osim naziva jednog nivoa sada :)

zdravkelja
17.7.2014, 13:54
Ja sam bas skoro presao igru ponovo, pod utiskom Rainmanovog opisa :)
Relativno brzo sam zavrsio sa svim delovima puzzle, lakse je bilo nego sto pamtim. Ali da, Fickle companion je bio najtezi, ali bas ima momenat kada shvatis: "au sto sam glup, zasto se ovoga nisam setio ranije". Zvezde mi ne pada na pamet da skupljam, ain't nobody got time for that :D Samo sam pokupio onu u kuci sto mozes da uzmes jedino ako ne sastavis puzzle iz prva dva sveta jer se secam toga :D

Asmodeus
17.7.2014, 13:56
Igra 5 godina stara, aman zaman :) I da, ako ste citali ono sto sam napisao u opisu, nije cak ni tu nista posebno spoilovano - kraj ima i vece znacenje, al o tome kad predjete igru.

A uradjen je - ne mozete ni da zamislite kako :D

e da, i sorry za spoil - mada ne znam sta sam reko bas osim naziva jednog nivoa sada :)

Ma da.. BTW, upravo sam saznao da ga imam i na PS3. :D Ali red je prvo da se pređe na Steamu. :kreza:

bokela
17.7.2014, 13:57
Nije ništa ozbiljno spojlovano, nego da vas opomenem pre nego što krenete u ozbiljnije spojlovanje :) Nisam znao da je to naziv nivoa, pa reko da mi ne pokvaris iznenadjenje i kompletan ugodjaj u igri, cak i sa opisom i nacinom prelaženja određenih nivoa :qliranje:

p.s. nema veze što je stara 5 godina, PS:T sam prešao prošle godine što mu dođe nešto oko 14 godina :D

Rainman
17.7.2014, 14:01
Nije nije, sve ok, vodim ja racuna o vama - sto ne prelazite igre na vreme :)

dragomix
17.7.2014, 17:27
Posto ste spominjali Marija... :nov_mad2:

oc26EKhZNyM

Inace odlicna igra, kraj za svaku pohvalu. Mada vise mi se svidja Limbo.:D

caine
20.7.2014, 0:22
Puno arkadnih i akcionih avantura sam igrao gde imas zagonetke i sad znas onaj trenutak kad zaglavis na negde na pola zagonetke i krenes da konstruises neke uvrnute nacine na koji ti mislis da treba da se rese, a ispostavi se da su dizajneri usled nedostatka kreativnosti ipak postavili neki "copout" lever ili neku jednostavnu caku i ti popizdis kako je glupo bilo resenje sto ne osmislise nesto zamrsenije. E ovde toga nema, zato sam odusevljen, ko je ovo dizajnirao je suvi genije.Po mom misljenju, zagonetke u Braidu jesu dobre, ali nisu me odusevile. Naravno da ispadaju fenomenalno kad ih uporedis sa zagonetkama iz akcionih avantura, ali kad ih uporedis s onim iz avantura i logickih igara (sto Braid jeste - logicka igra s minimalnim elementima platformera), i ne deluju toliko neverovatno. Ono sto se meni prvenstveno ne svidja je sto je u sustini svaka sledeca zagonetka nadogradnja one prethodne. Mnogo mi se vise svidja pristup, na primer, Limba, u kojem je svaka zagonetka potpuno drugacija, ne postoji koncept koji se postepeno usloznjava, nego je igra sve vreme neizvesna i zato uzbudljiva.

Mislim da je Braid kad se pojavio stvarno bio nesto posebno, jer tad i nije postojalo mnogo igara te vrste (ako ih je uopste i bilo). Ali, u medjuvremenu su se pojavile igre istog zanra koje su ga dostigle (The Misadventures of P.B. Winterbottom, Closure, Portal...), ali i nadmasile u pogledu zagonetaka (Limbo i Unmechanical).

Sto se tice narativnog aspekta, Braid me ni tu nije odusevio, iz slicnog razloga kao i Spec Ops - da bi shvatio sta je pesnik hteo da kaze, moras da citas analize po internetu (bar je tako bilo sa mnom). Bilo mi je zanimljivo da kasnije citam te interpretacije, ali ako iz igre ne shvatis o cemu je tacno rec, prica ne moze da ima toliku moc.

Asmodeus
20.7.2014, 0:54
Trebalo bi mi vise vremena da sednem i obrazlozim detaljno zasto me je gejmplej toliko odusevio, sto cu ostaviti za neki drugi put, jer planiram igru jos jednom da obrnem, posto sam je danas kompletirao.
Delimicno se slazem tobom da zagonetke postaju gradualno slozenije; bar na nivou svetaova, jer posle svakog dobijas potpuno novi element gejmpleja i njegovu primenu novim zagonetkama. Portal sam igrao i ne vidim kako je on imao drugaciji pristup u uvodjenu novih zagonetki. Da ne govorim o tome kako je gejmplej savrseno iskoriscen u sluzbi price. Pricu sam doziveo slicno ljudima sa kojima sam pricao o igri, takodje kao i vecina, nisam bio dovoljno pronicljiv da "ukacim" detalj skriven u podtekstu price tj projekat Menhetn iako sam doziveo Tima kao blagog sociopatu :D. Ali mislim da ni preskakanje te sjajne metafore ne umanjuje iskustvo vec jos vise dobija na snazi kod ljudi koji opsesivno budu jurili sve zvezdice u igri, tako da mislim da je to tek maestralno uradjeno. Ti fini detalji i novi slojevi koje otkrivas ponovnim i ponovnim igranjem su po meni savrseno uradjeni u Braidu...

caine
20.7.2014, 1:07
Portal i nije imao drugaciji pristup, zato i kazem da je u pogledu zagonetaka samo dostigao Braid, a nije ga i prestigao.

Tacno je da u svakom svetu dobijas novi element mehanike, ali je sve to nekako predvidivo - znas da ces ulaskom u svaki novi svet da dobijes novi element koji ce postepeno da se usloznjava do kraja tog sveta. Za razliku od toga, Limbo je potpuno nepredvidiv - meni je genijalno sta su autori uspeli da stvore samo s nekoliko tastera i bez osnovnog koncepta oko kojeg se vrte sve zagonetke.

Sto se price tice, mislim da je problem u tome sto moras da juris zvezdice i da igras igru vise puta da bi otkrio samo neke od slojeva (opet, cela prica nece da ti bude jasna ako ne provalis taj detalj koji si pomenuo u spojleru). Ja sam presao igru i tek posle ukapirao taj detalj i saznao sta sve treba da radis da bi nasao zvezdice, i onda mi je postalo jasno sta je Dzon Blou hteo da kaze. Bas zato sto to nisam shvatio u toku igranja, nego tek van igre, Braid me uopste nije oduvao.

Inace, bas mi se svidja ta povezanost mehanike s pricom, tacnije, to sto Braid na neki nacin pripoveda pricu kroz mehaniku, ali bih mnogo vise voleo da sam sve to mogao da shvatim tokom jednog prelaska.

Naravno, ne poricem da je Braid ipak vrlo dobra logicka igra, koju bi svaki ljubitelj zanra trebalo da odigra (a i ljudi koje zanima "umetnost" u igrama).

Asmodeus
20.7.2014, 1:25
Portal i nije imao drugaciji pristup, zato i kazem da je u pogledu zagonetaka samo dostigao Braid, a nije ga i prestigao.

Tacno je da u svakom svetu dobijas novi element mehanike, ali je sve to nekako predvidivo - znas da ces ulaskom u svaki novi svet da dobijes novi element koji ce postepeno da se usloznjava do kraja tog sveta. Za razliku od toga, Limbo je potpuno nepredvidiv - meni je genijalno sta su autori uspeli da stvore samo s nekoliko tastera i bez osnovnog koncepta oko kojeg se vrte sve zagonetke.

Sto se price tice, mislim da je problem u tome sto moras da juris zvezdice i da igras igru vise puta da bi otkrio samo neke od slojeva (opet, cela prica nece da ti bude jasna ako ne provalis taj detalj koji si pomenuo u spojleru). Ja sam presao igru i tek posle ukapirao taj detalj i saznao sta sve treba da radis da bi nasao zvezdice, i onda mi je postalo jasno sta je Dzon Blou hteo da kaze. Bas zato sto to nisam shvatio u toku igranja, nego tek van igre, Braid me uopste nije oduvao.

Inace, bas mi se svidja ta povezanost mehanike s pricom, tacnije, to sto Braid na neki nacin pripoveda pricu kroz mehaniku, ali bih mnogo vise voleo da sam sve to mogao da shvatim tokom jednog prelaska.

Naravno, ne poricem da je Braid ipak vrlo dobra logicka igra, koju bi svaki ljubitelj zanra trebalo da odigra (a i ljudi koje zanima "umetnost" u igrama).

Odigrao sam Limbo i licno tu mi je negde po pitanju genijalnosti gejmpleja, ali Braid ima definitivno kompleksnije zagonetke koje su postavljene u do sada nesvakidasnji kontest vremenski gledano. Gejmplej, vreme i kompletna naracija je podredjena Tim(e)ovoj perspektivi sto nema ni Limbo niti bilo koja druga igra, a prica o detalju iz spojlera je samo tu da naglasi sta zapravo opsesija necim i jurnjava za tim bez reflektovanja nad svojim delima moze da proizvede, to sam shvatio i bez tog famoznog kraja za koji je potrebno sakupiti sve zvezdice. Ne treba je posmatrati kao deo bez koga prica ne funkcionise, bar sam ja tako doziveo taj detalj... Inace postoje tragovi u prvom (poslednjem) svetu koji ukazuju na to sta mu je bila opsesija ("He scrutinized the fall of an Apple, He worked his way with ruler and..." mozes da pretpostavis cime se bavio) pomocu kojih mozes da zakljucis da je Tim napravio nesto strasno u pustinji. ;)
"On that moment hung eternity. Time stood still. Space contracted to a pinpoint. It was as though the earth had opened and the skies split. One felt as though he had been privileged to witness the Birth of the World...¹""

Jbg, sitni detalji su bili tu, samo smo zbog jurnjave za razresenjem zapleta na kraju ih propustili. Iz tih razloga mi je Braid malo bolja igra od Limba, ali kako god okrenes, obe su sjajne. :)

Rainman
20.7.2014, 1:32
Meni je najveci trag u prvom prelazu bio:
"Now we are all sons of bitches". Tu recenicu sam sasvim slucajno znao i uz ovih par gde se spominje fall of an Apple i slicno, bio sam zbunjen, ali da sam malo vise razmisljao - shvatio bih i sam taj subkontekst.

Mada opet prica - i da nema taj deo - radi savrsen posao kao jedna ljubavna prica o stvarima koje imamo, koje nemamo, za kojim jurimo, koje ignorisemo, za kojim patimo kada ih izgubimo ili ih ne stignemo jer su nam daleko.

A sto se tice zagonetki, mislim da su u Braidu ipak za klasu iznad Limba i po slozenosti i po realizaciji i po inovativnosti. A opet - mislim da je Limbo odlicna igra. (ali tek ona pada na polju konfuzne/prakticno nepostojoce price koja se zanisva na spekulacijama)

Asmodeus
20.7.2014, 1:38
Meni je najveci trag u prvom prelazu bio:
"Now we are all sons of bitches". Tu recenicu sam sasvim slucajno znao i uz ovih par gde se spominje fall of an Apple i slicno, bio sam zbunjen, ali da sam malo vise razmisljao - shvatio bih i sam taj subkontekst.

Mada opet prica - i da nema taj deo - radi savrsen posao kao jedna ljubavna prica o stvarima koje imamo, koje nemamo, za kojim jurimo, koje ignorisemo, za kojim patimo kada ih izgubimo ili ih ne stignemo jer su nam daleko.

A sto se tice zagonetki, mislim da su u Braidu ipak za klasu iznad Limba i po slozenosti i po realizaciji i po inovativnosti. A opet - mislim da je Limbo odlicna igra. (ali tek ona pada na polju konfuzne/prakticno nepostojoce price koja se zanisva na spekulacijama)

Jbg, da je Blow ubacio "Now I am become death, the destroyer of worlds"
svi bi iz prve znali o cemu se radi. :kreza:

Da, ovo za pricu u Limbu sam totalno zaboravio da spomenem, apsolutno si u pravu! :D

Rainman
20.7.2014, 1:41
E i na kraju ako oces mozes i u spoileru, kako ti se svidelo finale igre. tj kako je uradjen momenat saznanja.

sto se tice onog quote-a http://i.imgur.com/MBkpA.jpg

Asmodeus
20.7.2014, 1:49
E i na kraju ako oces mozes i u spoileru, kako ti se svidelo finale igre. tj kako je uradjen momenat saznanja.

Bukvalno sam samo pritisnuo shift na kraju jurnjave, jer iz uvoda u tom chapter-u vec vidis da ces po prvi put pricu videti/igrati iz tudje perspektive i nekako sam to ocekivao, nisam bas bio sto posto siguran jer nisam ni stigao da razmislim, bilo sam vise u fazonu "hajd da vidimo sta ce sad da bude ako rewind-ujem..." I onda gledam i dok shvatam kako nisu potezi skriptovani vec isti oni moji samo premotani unazad jezim se i ne verujem sta posmatram... Do kakve genijalnosti i kreativnosti covek dosao u platformici, odusevljen sam, a ponovni povratak na sam pocetak na samom kraju odakle sam krenuo pre par dana samo mi je jos vise upotpunio dozivljaj...
Sto se tice onog citata koji sam naveo gore, to je manje poznat citat, za razliku od Openhajmerovog "I am become death...". Iskopah ga malopre jureci po netu...
:aplauz:

Rainman
20.7.2014, 1:57
Sjajno. U mom slucajuja uopste nisam ni sumnjao da radim nesto "lose" prvi put kad sam prelazio. momenat kada vreme krece unazad, pomislio sam uuuuu ovo su bas dobro smislili (malo mi je bilo sumnjivo zasto je na terasi, sa druge strane stakla), ali tek kada vidis da njegova zena, umesto sto mu pomaze, ona ustvari njemu postavlja prepreke i pokusava da pobegne od njega i kada vidis da je onaj lik na kraju ustvari "good guy", a da si ti taj koji juri nesto sto ne zeli da bude uhvaceno = mindblown.Bas mi je drago da ti se svidela igra, rekao sam ti da bi propustio jedno prelepo igracko iskustvo da si je preskocio.

Ukratko ovako mi je izgeldala faca dok sam gledao finale C_S5cXbXe-4]:D

Asmodeus
20.7.2014, 2:06
Sjajno. U mom slucajuja uopste nisam ni sumnjao da radim nesto "lose" prvi put kad sam prelazio. momenat kada vreme krece unazad, pomislio sam uuuuu ovo su bas dobro smislili (malo mi je bilo sumnjivo zasto je na terasi, sa druge strane stakla), ali tek kada vidis da njegova zena, umesto sto mu pomaze, ona ustvari njemu postavlja prepreke i pokusava da pobegne od njega i kada vidis da je onaj lik na kraju ustvari "good guy", a da si ti taj koji juri nesto sto ne zeli da bude uhvaceno = mindblown.Bas mi je drago da ti se svidela igra, rekao sam ti da bi propustio jedno prelepo igracko iskustvo da si je preskocio.

Mnogo je vremena proslo od kako je igra izasla i po mnogim clancima sam saznao neke detalje o ideji da Braid izvrce ustaljene konvencije i da mozda zapravo ti nisi heroj, pa sam negde u podsvesti to drzao, ali opet onako maestralno odradjeno odvijanje price nisam ocekivao. Mindblown u svakom slucaju :D Inace, preptostavljam da si obratio paznju na to, kompletna prica predstavlja rekolekciju timovih secanja i ima naopak redosled, tj poslednji svet je prvi, krece o Timovog detinjstva. Cak se da zakljuciti da je zena iz knjiga vec na samom startu, u prvom svetu, koja oseca prezir prema njemu zapravo njegova majka, pa se sad tu moze uci u polemiku o tome da zapravo on ceo zivot trazi princezu, personifikaciju ljubavi i prisnosti koju je on godinama dobijao od svoje majke. Znas vec tu staru pricu, da svi mi trazimo zenu koja osobinama najvise podseca na nasu majku. :kreza:

EDIT:
I detalj na kraju sa kamenjem hladnim na dodrim (nivoima) koje tim koristi da napravi zamak... Prelepa metafora o trenucima i iskustvima koja sacinjavaju sustinu zivota... Sad da l' ce tvoj zamak da bude tamnica ili vrt, ostaje na tebi. Ma mogao bih do sutra da pricam... :D

Rainman
20.7.2014, 2:15
Znam, razmisljao sam dal da upotrebim tu rec, ali sam je napisao, bas da vidim da li ces da se pobunis :) a ta diskisija je tek a whole another story :)

Ja sam doziveo igru kada je izasla za PC i ovo je jedna od retkih igara, gde nisam znao nista ni o cemu i bas mi je drago zbog toga (npr. za vecinu igara, saznam pola spoilera i pre nego krenem sa igranjem, ali za vecinu njih me i zabole pa ono...).

Btw. moja licna teorija - posto si napisao kako izgleda redosled svetova - zanimljivo je citati knjige od poslednje ka prvoj. Ja sam to uradio u drugom prelazu i moram da priznam da je cak i imalo smisla, pogotovo na nekim svetovima. (kazem nije spoiler jer je to moj licni trip). Znam da ti deluje sad kao WTF, ali veruj mi, logika price ide i u tom smeru. Samo obrnuto.

Asmodeus
20.7.2014, 2:29
Znam, razmisljao sam dal da upotrebim tu rec, ali sam je napisao, bas da vidim da li ces da se pobunis :) a ta diskisija je tek a whole another story :)

Ja sam doziveo igru kada je izasla za PC i ovo je jedna od retkih igara, gde nisam znao nista ni o cemu i bas mi je drago zbog toga (npr. za vecinu igara, saznam pola spoilera i pre nego krenem sa igranjem, ali za vecinu njih me i zabole pa ono...).

Btw. moja licna teorija - posto si napisao kako izgleda redosled svetova - zanimljivo je citati knjige od poslednje ka prvoj. Ja sam to uradio u drugom prelazu i moram da priznam da je cak i imalo smisla, pogotovo na nekim svetovima. (kazem nije spoiler jer je to moj licni trip). Znam da ti deluje sad kao WTF, ali veruj mi, logika price ide i u tom smeru. Samo obrnuto.

Ima smisla, to sam bar uradio u poslednjem svetu, tj, vracao sam se unazad jer su knjige razbacane po nivoima.
Jos jedna stvar, ne znam sad koja ideja se krije iza te simbolike, ali u poslednjem svetu, crvene knjige sadrze "objektivnu" stranu, dok su zelene, koje su Timova izrazito subjektivna interpretacija stvarnosti, tu prazne.
Ono sto mi se narocito svidelo su knjige na poslednjem ekranu opet zelene i u njima pise:

""He cannot say he understood all of this. Possibly he's more confused now than ever. But all these moments he's contemplated — something has occurred. The moments feel substantial in his mind, like stones. Kneeling, reaching down toward the closest one, running his hand across it, he finds it smooth, and slightly cold."

"He tests the stone's weight; he finds he can lift it, and the others too. He can fit them together to create a foundation, an embankment, a castle."

"To build a castle of appropriate size, he will need a great many stones. But what he's got, now, feels like an acceptable start.""

Lepa poruka na kraju...
EDIT:
Mozda, kad se oslobodio opsesije na trenutak, "ispraznio" misli i sagledao svoje akcije, dosao do zakljucka i misli u tim poslednjim knjigama... :)

Rainman
20.7.2014, 2:36
Takva misao bi bila divan kraj. Mir u glavi. Blokovi kao novi koraci i nova osnova. Za nesto bolje i jace.

Asmodeus
20.7.2014, 2:38
Takva misao bi bila divan kraj. Mir u glavi. Blokovi kao novi koraci i nova osnova. Za nesto bolje i jace.

Pa da, divan kraj svima onima koji nisu kao manijaci sakupljali zvezdice vec shvatili sustinu i izvukli pouku na vreme.
Ovima drugima nema pomoci. :kreza: :kreza:

Rainman
20.7.2014, 2:44
Ja ih vala nisam skupljao niti imam nameru iako bas volim ovu igru (no shit sherlock - niste primetli :)).

Pogledao sam na tjubu i upravo je to samo produbljivanje opsesije. Umesto da stanes i da kazes, ok Tim ce graditi nesto novo od sada - iz toga moze da proizadje - ne, Tim ce da se vrati i da juri zvezde i da produbljuje opsesiju jos vise ma koliko bilo naporno pokupiti ih sve i tako samo postati jos gora verzija sebe jer svi znamo sta se desava kad pokupis svih 8.

p.s. Kakva filozofija u skoro 3 ujutru. Sutra cu da procitam ovo i bice me sramota :D

e sad igraj i spec ops i sta oces :)

Asmodeus
20.7.2014, 2:48
Ja ih vala nisam skupljao niti imam nameru iako bas volim ovu igru (no shit sherlock - niste primetli :)).

Pogledao sam na tjubu i upravo je to samo produbljivanje opsesije. Umesto da stanes i da kazes, ok Tim ce graditi nesto novo od sada - iz toga moze da proizadje - ne, Tim ce da se vrati i da juri zvezde i da produbljuje opsesiju jos vise ma koliko bilo naporno pokupiti ih sve i tako samo postati jos gora verzija sebe jer svi znamo sta se desava kad pokupis svih 8.

p.s. Kakva filozofija u skoro 3 ujutru. Sutra cu da procitam ovo i bice me sramota :D
e sad igraj i spec ops i sta oces :)

Nisi mogo lepse ovo da srocis. :kreza:

P.S. I ovo drugo! :D

Sutra se bacam na indie games backlog, odmaram od AAA naslova na duze vreme. :)

Atwa013
20.7.2014, 8:29
Momci, samo da vas pohvalim za ovako kvalitetnu prepisku, nisam smeo spoiler-e da otvaram jer jos nisam odigrao Braid, ali u svakom slucaju svaka cast.:D

ezenkiel
23.7.2014, 9:25
Ajooooj .... A što me napaliste da ga ponovo igram !!!! :)

NaraYan
24.7.2014, 16:43
ahaha i mene isto :D