PDA

Prikaži potpunu verziju : Acer problem u instalaciji OS-a


B@NE
9.4.2009, 23:37
Danas sam kupio 5530G-702g32Mi i ima instaliran linuks. Kad ukljucim komp sve radi normalno a kada pocne da ucitava program stane i na ekranu pise:
Brining up interface eth0:
Determining IP information for eth0...failed;no link present. Chack cable? [failed]

poato sam ga upalio 3 -ci put izasao je jos teksta

touch:cannot touch '/var/lock/subsys/network':Stale NFS file handle
INIT:Entering runlevel:3
Entering non-interactive startup
initializing random number generator:
EXT2-fs error (device sda1):ext2_free_blocks:bit already cleared for block 2979840
touch:cannot touch '/var/lock/subsys/random':Stale NFS file hendle
touch:cannot touch '/var/lock/local':stale NFS file handle
(c) 1997-2007 Linpus Technologies,Inc.All rights reserved
************************************************** **********
*the complete license terms can be found in the root directory.*
*please type 'less/GPL' and 'less/copyright' to view
************************************************** ********
linpus linux basic edition v9.2 b08-624av1
[root@localhost/]#_


Ne znam sta da radim ako neko zna nek pomaze!!

GoranSTX
10.4.2009, 9:01
Hmmm, legendarni Linpus Linux bez grafičkog okruženja :D ironija je što radi čim si dobio root nalog.

Miči to i stavi neku krštenu distribuciju. Predlažem PCLinuxOS, ali da znaš da linux generalno ima problema sa Acerom i njegovom implementacijom ACPI-a i izborom komponenti...

Salito
10.4.2009, 10:09
Taj linux shto ide uz Acere (linpus i to u text modeu bex X-a) je cisto tu da "potvrdi" ispravnost laptopa. Moj predlog je Ubuntu ako nisi koristio linux do sada, lepo izgleda, istina je to za acpi, ali meni evo posle 3 godine, acer radi pod linuxom fino... ne bi trebalo da imash nikakvih problema pri instalaciji skoro bilo koje novije distribucije.
A to shto je reko'i eth0 check cable, probao je da se zakachi preko lan kartice na net, pa poshto nije uspeo (nije nasho kabl) to je izbacio.

dare023
10.4.2009, 15:11
Ja sam na 5735 instalirao opensuse 11.1 i radi ok.Pretpostavljam da bi i kod tebe radio.

B@NE
10.4.2009, 15:41
Igrao sam se sa lapom jutros i uspeo sam da namestim sve da sljaka lepo (xp trenutno). Hvala na odgovorima. Ubuntu sam koristio neko vreme, pa sam se opet vratio windowsu. Toliko...