PDA

Prikaži potpunu verziju : Virtual PC pitanjce


Game fever
8.4.2009, 21:42
Inastalirao sam ovaj program da bih igrao neku staru igricu. Windows koji pokusavam da emuliram je 98-ica, e sad problem je u tome sto je dodelio neku krs graficku sa 4 MB vram(:opanachke), a meni treba vise. I da li postoji mogucnost da je emuliram moju "zverinu" ati radeon 9550:to_care:. U sustini zelim da poboljsam graficku na emuliranoj 98-ici. Nadam se daste svatili:ciao:

ktulu
8.4.2009, 23:16
@Gamefever, reci koja je igra u pitanju. Virtual PC (kao i VMWare) nemaju podršku za graphics acceleration tj. emuliraju taman onoliko koliko ti treba da možeš da radiš u aplikacijama, pa makar imao i Radeon 4870. Zapravo, VMWare je u novijoj verziji dao neku bolju podršku za Direct3D acceleration, ali ta podrška važi ako je client OS Windows XP (onaj OS kojeg si instalirao u virtuelnom okruženju), ništa za Win98 :(.

Ja sam se taman ponadao da će biti lakše igrati neke stare 3D Win95 i Win98 igre ali mućak. Zato pitam koja je igra u pitanju, možda postoji način da se kako tako stabilno igra i na XP-u.

el_corona
9.4.2009, 7:25
Tesko je to izvodljivo na Virtual PC-u. Mozda budes imao vise uspeha sa VMWare-om. A zasto ne probas Compatibility mod za sa XP-a na Windows 98? Meni su na ovaj nacin radile neke starije igre iako sam i ja pokusavao ovo sto ti danas pokusavas, i nije mi poslo za rukom da nesto uspem da naprevim preko Virtual PC-a.

doctor
9.4.2009, 11:44
nemoguca misija...sta sve nisam probao ali jok. nazalost :( valjda ce se pojaviti neki kvalitetan emulator/virtualizator...

Game fever
9.4.2009, 15:18
Igrica je F1 2000 champinoship, nece da radi pod kompatibilti mod na win xp(probao jednom davno), znaci MOZDA budem imao vise srece sa nekim drugim programom.

Ketchua
9.4.2009, 15:23
Idi u C:\windows\system32\dxdiag.exe, pa pod karticom "Display" iskljuci DirectDraw (sto ce povuci i gasenje D3D-a)... Opciono, mozes i pod karticom "Sound" da smanjis Acceleration na Basic... Ja sam tako pokretao Sanitarium, Bad Mojo i Grim Fandango-a pod XP-om...

Game fever
9.4.2009, 16:19
E to care pomogao si. Ubuduce ko ne zna treba da uradi to sto je napisao Ketchua (http://www.sk.rs/forum/member.php?find=lastposter&f=26) i sve radi. Hvala

doctor
9.4.2009, 20:52
Igrica je F1 2000 champinoship, nece da radi pod kompatibilti mod na win xp(probao jednom davno), znaci MOZDA budem imao vise srece sa nekim drugim programom.

to je i u svoje doba bila baqovita igra.... pogotovu sto se tice win XP-a! a i novih grafickih kartica i drajvera... nisam uspeo ni ja da je nateram da radi na Xp-u...a ni na 98-ici zbog grafe.... puno srece :D

u kasnosam video resenje :D bravo Ketchua... :)

Ketchua
9.4.2009, 23:48
bravo Ketchua... :)

Veruj mi, bukmarkuj taj post, i kad god nece nesto da ti radi, prvo to probaj...;)