PDA

Prikaži potpunu verziju : Problem oko zadatka u Delphiju


SANJA JAKSIC
6.4.2009, 20:16
Molim za pomoc oko sledeceg zadatka: Kreirati aplikaciju koja klikom na opciju u pop-ap meniju "Ukupan broj" u tekstu okvira pronalazi svako pojavljivanje stringa a koji je zadat jednom opcijom u pop-ap meniju "Zameni a" i zamenjuje ga stringom e iz druge opcije u pop-ap meniju "Zameni e".Sve to treba da izadje u komponenti Label1. Molim vas, treba mi vasa pomoc! UNAPRED HVALA:)!

EclipsE
6.4.2009, 20:58
napravicu ti program koji sredjuje caps pod hitno!

allokin
6.4.2009, 21:34
Ти тражиш помоћ, за шта? Ово пре личи на захтев.

SANJA JAKSIC
6.4.2009, 22:05
Please, pomognite mi! U frci sam. Nije nikakav zahtev vec ljubazna molba.:n_klanja:

boshkodj
6.4.2009, 23:17
Please, pomognite mi! U frci sam. Nije nikakav zahtev vec ljubazna molba.:n_klanja:
WOW! :D

SANJA JAKSIC
6.4.2009, 23:38
Preklinjem vas, neka mi neko pomogne! Zadatak mi predstavlja stvarno veliku frku. Ako ga ne uradim, dobicu banderu...:(

holodoc
6.4.2009, 23:40
Preklinjem vas, neka mi neko pomogne! Zadatak mi predstavlja stvarno veliku frku. Ako ga ne uradim, dobicu banderu...:(
Što je valjda i poenta celog sistema ocenjivanja zar ne? :)

SANJA JAKSIC
7.4.2009, 0:20
Evo malo podsticaja... Zadatak je slican ovome: Kreirati aplikaciju koja klikom na dugme (Caption: Zameni) u tekstu Memo okvira pronalazi svako pojavljivanje stringa koji je zadat jednom Edit kontrolom (Name: edNadji) i zamenjuje stringom iz druge edit kontrole (Name: edZamena). Isprogramiran je:
procedure TForm1.btZameniClick(Sender:TObject);
var
p:integer;
S:String;
begin
S:=Memo1.Text;
p:=Pos(edNadji.Text,S);
while p>0 do
begin
Delete(S,p,Length(edNadji.Text));
Insert(edZameni.Text,S,p);
p:=Pos(edNadji.Text,S);
end
Memo1.Text:=S;
end.
Ovaj zadatak je gotovo isti poput prethodnog napisanog. Ne znam kako da isprogramiram taj prethodni. Mooolim bilo koga za pomoc! Do sutra ujutru treba da znam kako da ga resim! Hvala unapred!:)

SANJA JAKSIC
7.4.2009, 6:45
Cao, opet ja... Valjda nisam mnogo dosadna?:o Jer moze neko da mi pomogne u resavanju zadatka? Molim vas:o? Hvala unapred!:)

SANJA JAKSIC
7.4.2009, 11:24
Tacna je poenta oko ocenjivanja sto jesu i pravila, ali nekada treba progledati kroz prste narocito ako je covek u frci. Zato jos jednom molim za pomoc u pitanju su sati !!!

dark mesiah
7.4.2009, 12:23
Svako od nas je bio u situaciji da ako ne urade neki zadatak, dobice jedinicu, i svi smo u tom trenutku bili u frci... Osim ako nemas nekog koga poznajes da zna to da ti uradi... treba da se pomiris sa tim da ces dobiti 'oskara'.

boshkodj
7.4.2009, 12:30
Za ova dva dana sto si nas "molila" , mogla si da naucis tu osnovu koja je toliko laka da moze da se uradi za 2 min. Jbg, ne znam Delphi, ali znam da u VB-u ovo moze da uradi cak i onaj koji je tek poceo da uci taj prog. jezik... Zato , potrudi se ...:)

SANJA JAKSIC
7.4.2009, 13:13
Pre svega lose sam se izjasnila za ocenu, jer imam sve petice a 4 iz predmeta za programski jezik Delphi i borim se za 5, a i prof je postavio problem mimo gradiva. Toliko da ne bude zablude i pogresnog tumacenja. U svakom slucaju hvala.

VojaM
7.4.2009, 15:50
Problem baš nije inspirativan, a pola ovih što se prave pametni verovatni nije ni shvatio šta se traži.

Pravo da ti kažem, zadatak i jeste strašno nejasno postavljen. Izgleda da tvoj profa malko ratuje s padežima baš na nezgodnim mestima.

Da li je to trebalo da glasi ovako:

Kreirati aplikaciju koja klikom na opciju u pop-ap meniju "Ukupan broj" u tekstu okvira pronalazi svako pojavljivanje stringa a koji je zadat jednom opcijom u pop-ap meniju "Zameni a" i zamenjuje ga stringom e iz druge opcije u pop-ap meniju "Zameni e". Sve to treba da izadje u komponenti Label1.

E sad, ko razume zadatak, valjda će ti pomoći.

Ako nisam dobro razumeo tekst, onda ti napišeš malko opisno šta se tačno traži (Postoji okvir, u njemu je tekst, tako i tako pojavljuje se pop-up meni u kome su te i te opcije...)

allokin
7.4.2009, 18:24
Па лако је разумети, треба направити мени који има опције у стилу Find и Replace, мој проблем је што не знам Delphi. И да знам опет не бих написао цео програм, само бих добио лажан осећај да сам некоме помогао док сам у ствари хранио свој его.

- Give me a fish and I'll eat tonight, teach me to fish and I'll eat forever.

SANJA JAKSIC
7.4.2009, 19:37
Sad sam stigla iz skole i uporedila sam tekst zadatka koji mi je dat sa tekstom koji je napisao administrator VojaM, i definitivno imam profesora koji se "macuje" sa padezima, na zalost. Pravilan tekst zadatka koji treba da bude je upravo ovaj:
Kreirati aplikaciju koja klikom na opciju u pop-ap meniju "Ukupan broj" u tekstu okvira pronalazi svako pojavljivanje stringa a koji je zadat jednom opcijom u pop-ap meniju "Zameni a" i zamenjuje ga stringom e iz druge opcije u pop-ap meniju "Zameni e". Sve to treba da izadje u komponenti Label1.
Inace, zahvaljujem se na ispravci zadatka:)! I dalje molim za pomoc, jer sam danas imala cas i profesor je ironicno pitao da li je resen zadatak i ostalo je da se resi za sledeci cas. I dalje se uzdam u vasu pomoc!

Stevvan
7.4.2009, 23:15
Ne znam delphi, al koliko mogu da protumacim ovaj tvoj prethodni primer, deluje mi da je sustinski sve isto, tj. odredjeni isti delovi teksta trebaju biti zamenjeni nekim drugim tekstom. Dakle potrebno je samo napraviti te neke sitne izmene u vec prilozenom, ili mi se samo tako cini :)
Da znam delphi pomogao bih ti, ovako ne mogu, ali bilo bi lepo da neko od vas pomogne, ipak ima stvari u skoli koje ni vama nisu bile potrebne pa ste ipak dobili pomoc od nekoga, tako da ne vidim za sto bi programiranje bilo van toga, odnosno zasto ne pruzite pomoc sobzirom da je ovaj problem za nekog ko zna, 5 min posla. Glupo je glumiti profesora ili nemam pojma kakvog pravednika, i govoriti kako treba da dobije 1 pa nek posle sedne i nek nauci.

water wizard
8.4.2009, 0:22
kucaj u gugle delphi, pa onda traži free code, pa nađi find and replace

ili klikni ovde http://www.planet-source-code.com/vb/scripts/BrowseCategoryOrSearchResults.asp?lngWId=7&B1=Quick+Search&txtCriteria=find+and+replace&blnWorldDropDownUsed=TRUE&txtMaxNumberOfEntriesPerPage=10&blnResetAllVariables=TRUE&optSort=Alphabetical

!**************************************

! Name: Replace text (Fixed) ! Description:This finds the text you wa ! nt, and replaces it. ! By: Api ! !This code is copyrighted and has ! limited warranties.Please see http://w ! ww.Planet-Source-Code.com/vb/scripts/Sho ! wCode.asp?txtCodeId=1152&lngWId=7 !for details. !************************************** function Replace(strSource:string; strToFind:string; strReplace:string): string; var sresult:string; i:integer; begin i:=1; while i<=length(strSource) do begin if copy(strSource,i,length(strToFind)) = strToFind then begin sresult := sresult + strReplace; i:=i+length(strToFind); end else begin sresult := sresult + copy(strSource,i,1); i:=i+1; end; end; result := sresult end;

SANJA JAKSIC
8.4.2009, 14:26
Hvala, uspesno je resen zadatak:aplauz:! Jos jednom je pobedila dobrota:)! Zahvaljujem se svima koji su ucestvovali u resavanju zadatka!:alealeee: