PDA

Prikaži potpunu verziju : Samsung 92(4)0n


Mare[Bg]
12.4.2006, 14:14
Da li se neko susretao sa samsungom 920n ili 940n? Kakvi su u radu i da li su vredni kupovine? Koji od ova dva monitora je bolje kupiti? (razlika u ceni je 2000din na strani 920n). Ono sto sam ja video jeste da oba monitora imaju 8ms, isti ugao gledanja, isti kontrast, i jedino im se razlikuje osvetljenost, ali nisam cuo nicije iskustvo sa nekim od ova dva monitora, a planiram da kupim jedan od njih. Bio bih vam zahvalan kada biste mi pomogli.

Mare[Bg]
14.4.2006, 20:02
Ja uzeo 940n, i mogu vam reci da je extra.

Magneto
14.4.2006, 21:36
U osnovi, dva vrlo slična monitora. Razlike su, kako si i sam pomenuo, osvetljenost, koja kod 940N iznosi 300 kandela po kvadratnom metru, za razliku od 920N gde je ta vrednost 250. Tu je i prisutni TCO 2003 standard kod takođe 940N modela, iako to nije toliko bitna stvar. Tu si neke sitnice glede dimenzija i podešavanja postolja, izbor boja modela - zanemarljive stavke. Svejedno si pazario jedan vrlo dobar 19" TFT.

Mare[Bg]
14.4.2006, 23:51
Nije mi jasno kako ljudi na 17" lcd monitorima drze rezoluciju 1280*1024? Meni je i na 19" to velika rezolucija, text mi je mnogo sitan, pa moram da naprezem oci da bih procitao, ali mi odgovara na 1024*768(iako to nije proporcionalna rezolucija za ovaj monitor). To je verovatno zato sto sam do sada koristio 15" crt na 800*600, gde je sve bilo poprilicno krupno. Posto se nisam do sada susretao sa lcd monitorima (sem 713n), pitanje je da li svi monitori tako sijaju na beloj pozadini?(otprilike kao kad je na crt-u refresh rate 60hz) Boje su u redu.

Magneto
15.4.2006, 11:42
To je verovatno zato sto sam do sada koristio 15" crt na 800*600, gde je sve bilo poprilicno krupno.
U najvećoj meri, ovo je uzrok toga. To je stvar navike i brzo ćeš se prilagoditi.

donmarko
19.12.2006, 0:02
Hteo bih vase misljenje o ovom monitoru,da li je dovoljno brz za igre i da li se isplati kupiti ga ?I ako moze objasnjenje za dobre i lose strane ovog monitora. Hvala unapred!!!

:confused:

Mario Pavićević
19.12.2006, 9:08
Hteo bih vase misljenje o ovom monitoru,da li je dovoljno brz za igre i da li se isplati kupiti ga ?I ako moze objasnjenje za dobre i lose strane ovog monitora. Hvala unapred!!!

:confused:
Ja imam 940N na poslu i ono sto mi se kod njega ne svidja je da je kao i vecina samsunga uzasno svetla slika(znaci u mraku bole oci posle 15 minuta gledanja).Sto se tice odziva radi pristojno,vertikalni ugao gledanja mi deluje malcice losije u odnosu na konkurenciju ali je slika ostra i preko D-Sub i DVI prikljucka.Osvetljenje se moze regulisati podesavanjima tako da je sve u svemu ok.PS jedino sto se ne moze regulisati je taster za ukljucivanje i iskljucivanje koji svetli plavom bojom tj. bolje reci zraci plavom bojom pa ume stvarno da smeta pogotovo u mraku(ide dotle da stvaljam neki cd preko njega da ga ne gledam).Ali opet moras ga videti da bi procenio da li ti odgovara.

Propeler
19.12.2006, 19:31
...ako moze objasnjenje za dobre i lose strane ovog monitora. Hvala unapred!!!
Evo, ja imam 920N i vertikalni ugao gledanja mu je veoma mali. Npr dok radim za računarom, onda sedim "normalno" i sve je u redu ali dok surfujem, kao sada na primer, onda "potonem" u stolici i podignem noge na stol :D (onako sa strane pored monitora) pa je, recimo dok sada pišem ovo, stranica foruma SK-a je pri dnu ekrana potpuno bela, mislim na ovaj header kod svakog posta koji je po default-u plav a pri vrhu ekrana on je potpuno taman, indigo plav. Totalni kontrast. Poenta: ako voliš surf ili igranje Heroes-a na način kako bog zapoveda, uvaljen u fotelju sa nogama na stolu, onda ti ovaj monitor ne dobar.

sokratbg
20.12.2006, 1:38
kod mene na 920n jedina razlika pri promeni ugla gledanja je malo tamnija slika
promeni fabricka podesavanja kod mene je i kontrast i osvetlenje bilo na 80
sto je previse, mozda zato ima problema(bljesti)
vidim na forumima da ljudi drze kontrast i osvetlenje izmedju 20-35
ja licno drzim na 50/55

donmarko
25.12.2006, 16:20
Imam monitor 940 n zadovoljan sam sa slikom, takodje i sa igranjem igara na njemu.Jedino me muci kada se odaljim malo vise od monitora slika je dosta tamnija i film je veoma taman kada ga gledam,da li neko zna moze li ovo nekako da se podesi ili je to pravilo kod svih tft monitora.Veoma mi je vazno zbog filmova!!!!! Pomagajte!!!!!:n-cc2:

Hvala unapred!!!!!!!!!

Mare[Bg]
26.12.2006, 22:23
Imam monitor 940 n zadovoljan sam sa slikom, takodje i sa igranjem igara na njemu.Jedino me muci kada se odaljim malo vise od monitora slika je dosta tamnija i film je veoma taman kada ga gledam,da li neko zna moze li ovo nekako da se podesi ili je to pravilo kod svih tft monitora.Veoma mi je vazno zbog filmova!!!!! Pomagajte!!!!!:n-cc2:

Hvala unapred!!!!!!!!!

Samo izaberi u Magic Bright-u Movie stavku, i slika ce ti biti bolja. I pokusaj da monitor ne drzis iznad sebe, jer kada ovaj monitor gledas odozdo, slika je mnogo tamnija.