PDA

Prikaži potpunu verziju : Kako vam se čini www stranica SK


korisnik
12.4.2006, 0:31
Meni je osobno porazna. Kako je vidite drugi.

quality
12.4.2006, 0:54
Meni je bas cool!!!

korisnik
12.4.2006, 1:02
1:1 :)

Miloš
12.4.2006, 3:26
:confused: Kakva stranica? :confused:

ZoNi
12.4.2006, 9:42
@ milos: pa, web stranica :)

meni je onako skroz konfuzna i nepregledna...

Dimo
12.4.2006, 14:39
Pa,prijalo bi joj malo redizajna,zastarela je,a kao sto Zoni rece i nepregledna.

Psychon@ut
12.4.2006, 15:46
Šta reći,meni je prosječna pre svega zbog slabe preglednosti ,ali šta se može...

vertigo
12.4.2006, 19:02
Nepregledna, slazem se.

Staronsky
12.4.2006, 20:30
Meni web stranica SK-a sluzi najvise za pregled arhive tako da mi nije toliko ni bitan njen izgled :cool:

bobi
12.4.2006, 21:13
Meni je OK.
S tim, sto mi je ono belo isuvise belo (jeste koristili Bonux? :) ). A i link ka ovome forumu je los, prvenstveno zbog kosog polozaja slova, koja se pojavljuju i nestaju, pa stvara iluziju kao da nam kazu da je to nesto sto je zabranjeno pa ne treba kliktati.

Hmmm... Zabranjeno voce.:icon_scra
Mozda su to i hteli :)

Dimo
12.4.2006, 21:17
Pa,hteli to ili ne hteli,uspelo im je,stvarno je link odlican :aplauz:

SuperG
12.4.2006, 21:28
Dizajn nije promenjen vec vise od 7 godina.... sto je veliki minus.

Miloš
13.4.2006, 0:48
Nije loše, mada je ipak malo nezgodna.:opanachke

Deusdies
13.4.2006, 10:27
Vala jeste nepregledna, dobra stvar je sto postoji arhiva svih brojeva.

NIJE MI JASNO (ovo upucjem adminima) zasto se sajt ne apdejtuje redovno?!?! Evo,sad stoji 'Svet Kompjutera 2/2006' a sred aprila je! Pre su redovno apdejtovali????

Bug[Su]
13.4.2006, 11:58
stranicu ko da je radio neki web pocetnik jako mi je ruzna pogledajte sajt od novina "Bug" www.bug.hr tako neshto treba ;)

vertigo
13.4.2006, 16:19
Pa dobro... Meni se ni BUG-ov ne svidja preterano jer je prenatrpan (mozda samo stvar ukusa). Ali, nazalost, SK ne moze ni da se meri sa BUG-om (novinama). Doduse o ovom bi trebalo poceti novu temu.

Shadowfax
13.4.2006, 18:58
Meni ne smeta dizajn sajta s'obzirom da ga koristim samo za arhivu, i to vrlo retko.

Bug[Su]
13.4.2006, 19:18
vertigo molimte davaj komentar SK vs. Bug samo ako si obe novine citao ;)

Grimm_SBL
14.4.2006, 12:53
Zastarela, al' funkcionalna! Inace ne volim nista sa .hr tako da ne mogu davati insect vs. SKodzilla komentare. Mozda bi trebalo da malo "osveze" stranicu, ali osim toga je OK. Da, i da redovno UPDATEju stranicu, neupdateovana stranica me strasnoooo nervira!

Mozda bi trebalo da ubacite Search opciju, radi lakseg snalazenja...

vertigo
14.4.2006, 13:04
']vertigo molimte davaj komentar SK vs. Bug samo ako si obe novine citao ;)

SK citam redovno, a BUG povremeno jer je mnooogo skup. Ali... necemo vise offtopic...

Usamljeni Revolveras
14.4.2006, 21:02
Pa nije losa, oni su je napravili tako da bude funkcionalna. Kada je pozadina bela onda je ok, ali kada je pozadina CRNA to me MNOOOGOOO nervira. Nekako mi se cini da crna boja ne prilici SK-u, nekako se ne uklapa u dizajn. Bar takav imam utisak.:) :Freddy:

Dimo
14.4.2006, 21:45
Mene se crna podloga bas svidja.

hacker_aca
14.4.2006, 21:54
Šta ja znam, fino izgleda iako izgleda malo prenatrpano. A šta se žalite da nije updateovan kad je updateovan? Evo sad ovaj najnoviji broj. A oni to obično ne rade jer ipak sačekaju da se malo papir rasproda pa onda stavljaju na web. Inače ne bi niko ni uzimao novine...... Bilo je priče o ovome.

Johny Atos
15.4.2006, 0:28
Nikako se ne snalazim na stranici, do dushe ni ne posecujem je chesto ali opet muka mi je kad jednom otvoriom :)

Fali search...

aRTi
18.4.2006, 0:36
Jedina stvar koja me nervira je što se arhiva može samo pregledati u posebnom prozoru,a ne može u tabu.To me baš,baš nervira. :n-cc2: Eto toliko.

voodoo_
18.4.2006, 11:19
Može. Kad otvori popup, desno dugme na prazno, "view page info", iskopiraš url u novi prozor i onda sve linkove otvaraš sa middle clickom, tj. open in new tab. Kod mene radi.

ZoNi
18.4.2006, 13:55
Jedina stvar koja me nervira je što se arhiva može samo pregledati u posebnom prozoru,a ne može u tabu.To me baš,baš nervira. :n-cc2: Eto toliko.
koji browser? U maxthonu moze u tabu...

aRTi
18.4.2006, 14:31
Firefox je u pitanju.
@Voodoo
Gle stvarno može. :tapsh:

PeTkO
30.5.2006, 22:04
Iskreno mi malo lici zastarelo.

Rene
30.5.2006, 22:15
Nista joj ne fali:paranoia:

todos
31.5.2006, 16:44
Prosecna,pomalo zastarela ali ipak pregledna.Mozda malo svezeg daha nebi mu bilo za "zgoreg".

VladarTame
31.5.2006, 16:57
ma ja i ne gledam tu stranicu samo koristim forum pa zato ne mogu da kazem moje misljenje o njoj.:D

REDisLAW
1.6.2006, 21:08
I can't beleve it!!! No moderators?!?!
Inače web strana je prosečna... Mislim šta bi više hteli za ovakav tip sajta?

Bokile
15.6.2006, 15:03
Promena stila.

Sajt je nepregledan,i komplikovan,mogu da se snadju samo oni ljudi koji su none-stope na net-u...

tolke
28.6.2006, 0:25
Meni je OK.

6ojaH
4.7.2006, 14:01
Ja nemam problema u snalazenju. Nije mi previse komplikvano.

Ali pih preporucio redizajn KOMPLETNO!

Zanimljivo je kako mogu da kritikuju tudje sajtove a svoj i ne gledaju:)
Nadam se da su svesni da im treba redizajn jer bi to bilo bolje nego da misle da im je sajt ok.

Jack Sparrow
4.7.2006, 15:46
Ma super je :) Forum je pregledan to je glavno aj poz ...^^

Echo
4.7.2006, 16:57
Do sada je odnos uravnotezen, ALI ipak treba obratiti paznju na ove dve vrste misljenja koje se razlikuju u sledecem:
1. misle da je site nepregledan, zastareo, da danas vaze novi standardi, da je link za forum samo nalepljen na site...
2. kojima je sve jedno jer ga posecuju retko ili idu samo na forum. A nije im ni vazno jer dizajn im nije bitan
3. Niko nije odusevljen, a mozda bi trebalo...

Optique
4.7.2006, 17:22
Inace ne volim nista sa .hr
Ovaj komentar je mogao da napise jedino neki paljevina klinac sa max 12 god... A zasto ne volis nista sa .hr? Slabog kvaliteta? Los sadrzaj? Dizajn? Mora da kazem, kad god mi treba neki podatak za seminarski rad, uglavnom imaju kvalitetan sadrzaj koji preuzmem, iako krenem od nasih strana.
Upravo siris govor mrznje.
btw. nisam hr.
kapiraj>>
(voleo bih da citirani vidi ovu poruku)

Psychon@ut
4.7.2006, 20:13
Mora da kazem, kad god mi treba neki podatak za seminarski rad, uglavnom imaju kvalitetan sadrzaj koji preuzmem, iako krenem od nasih strana.
To je tačno, kod njih se sve može naći.

PeTkO
4.7.2006, 22:00
Dizajn je onako.Ali su brojevi MALO ZASTARELI:mad: :mad: :mad: .Zasto odmah kada izadje neki novi broj, ne stavite na glavnu stranu nego posle nikih dve-tri nedelje pa cak i mesec dana!!!

6ojaH
5.7.2006, 15:27
Па зашто би неко куповао часопис кад би све могао да прочиташ на нету. Добро ја га купујем и зато што их сакупљам, али неко кога интересују само подаци са новог броја, не би куповао неко отишао на сајт:n-cc2:

bobi
5.7.2006, 15:45
Dizajn je onako.Ali su brojevi MALO ZASTARELI:mad: :mad: :mad: .Zasto odmah kada izadje neki novi broj, ne stavite na glavnu stranu nego posle nikih dve-tri nedelje pa cak i mesec dana!!!
Zato sto ih mrzi, a i mene bi mrzelo.

6ojaH
6.7.2006, 10:23
bobi zaboravio si da ubaciš ":)"

bobi
6.7.2006, 13:43
bobi zaboravio si da ubaciš ":)"
Pa mrzelo me. :)

solid_snake
11.8.2006, 14:03
Konfuzna zastarela nepregledna.

ACHTUNG
11.8.2006, 16:01
Vi ocigledno niste videli bludne snimke Kuzme koji na svakojaka ponizenja tera novi procesor AMD-a?E pa zato vam i jest sajt dosadan...:a_whistli :kreza:

VojaM
11.8.2006, 16:29
Prosecna,pomalo zastarela ali ipak pregledna.Mozda malo svezeg daha nebi mu bilo za "zgoreg".
Na primer?
Šta bi ti konkretno promenio/poboljšao/uveo/izbacio?

aRTi
13.8.2006, 1:34
Glavna stranica je dovoljno pregledna (ocena=2 :kreza: ).Svi tekstovi iz najnovijeg broja su ti na dohvat ruke,a ono ostalo je sa leve i desne strane,i to je to.Eto,to sa leve i desne strane bi trebalo da se promeni."Ukinuo bih" desnu stranu.Znači sve da se nalazi samo sa leve.A što se tiče leve strane,sve što se nalazi u podmenijima "ekstra" i "o nama"(a nema puno),da se izvadi napolje,i da budu posebni dugmići.Ali ne ovakvog "default" izgleda.Što neko reče "zastareo".A "novi broj","rubrike",i "arhiva" bih ostavio da se otvaraju kao podmeniji,ali bih isto napravio da liče na nešto,a ne ovako da izgledaju k'o u windows exploreru.:dedica: Pozadinu iza dugmića promenite (podmladite),izlgleda matoro,ružno.Itd.Mogli biste i sam sadržaj sajta da "podmladite" npr.-Trudimo se da našu publiku informišemo o događajima na svetskoj i jugoslovenskoj računarskoj sceni...
Znam da se SK čita i u bivšim republikama SFRJ,ali ipak :ciao:
Već sam rekao pre par meseci,da treba da promenite "paljenje" arhive (i ne samo arhive).Kad se klikne na OK,iskoči popup prozor,i u njemu sadržaj.To je potpuno bezveze.Isto se dešava i kad se izabere bilo šta iz podmenija -Rubrika-,-Ekstra-.Iz pod menija -o nama- jedino što se otvara u popup prozoru je "kontakt".Sve ostalo je ok. :confused:
ah da.updatejtujte i Svet Igara "THE best of" 1997-2000.Sad je ipak 2006. ;)

Chivan
14.8.2006, 11:58
Već sam rekao pre par meseci,da treba da promenite "paljenje" arhive (i ne samo arhive).Kad se klikne na OK,iskoči popup prozor,i u njemu sadržaj.To je potpuno bezveze.Isto se dešava i kad se izabere bilo šta iz podmenija -Rubrika-,-Ekstra-.
Razlog zbog kojeg se to otvara u popup prozoru je zato što je to zamišljeno da ima funkciju "daljinskog upravljača", jer bilo koji link na koji klikneš u njemu, otvara se u glavnom prozoru. Tako, kada klikneš na posebne teme, i izabereš MP3 plejere, taj prozor ti je stalno u prednjem planu, ti klikćeš na tekstove, a o ni se otvaraju u pozadini. Kada pronađeš ono što tražiš, zatvoriš taj prozor.
ah da.updatejtujte i Svet Igara "THE best of" 1997-2000.Sad je ipak 2006. ;)
1997-2000 Best Of je prilog koji je išao u broju 12/2000, i kao takav je kompletan prenesen na sajt. Tako da nema smisla da pričamo o njegovom apdejtovanju.
Što se izgleda sajta tiče, vreme mu je za promenu, pošto je odradio svoje. :) I toga će biti sigurno, ali kada, to se još uvek ne zna.

JANISKO
14.8.2006, 19:47
Kratko i jasno NAJBOLJA JE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bole-M
15.8.2006, 1:06
1.Zastarela po pitanju dizajna!
2.Sporo se ucitava kod dial-up korisnika zbog preobimnog sadrzaja!
3.Nepregledna i nefunkcionalna,ali ne tako strasno!

Ovo je prijateljska kritika....:D

NIsmo svi mi is BG,NS i NI pa da imamo ADSL,mada mozemo i Wireles da imamo ali i to je izdatak koji danas nije zanemarljiv.....bilo bi najbolje da se tako skocka strana da je ok po pitanju ucitavanja za dial-up korisnike a samim tim ni ostali vidovi net tehnologije nece biti izbaceni jer su bolji svi od dial-upa.

Dizajn moze da bude i minimalisticki,ali vazno je da se tu mogu naci informacije....

Nadam se da niko moj komentar nece shvatiti zlonamerno,nego ce ga procitati u svetlu drugarske i dobronamerne kritike....:ciao: :ciao:

toni
15.8.2006, 18:36
Stranica je zastarela i nepregledna i nekako neugledna, kao da je "smandrljana" na brzinu.

Ima milion open-source CMS-ova koje mogu da iskoriste. Dizajniraju svoju temu (nesto u skladu sa dizajnom koji koriste u samoj stampi) i to je to. E sad, najveci problem u tom slucaju je prebacivanje arhive, tako da najverovatnije moraju ponovo da razviju "in-house" resenje. U svakom slucaju, ovaj dizajn mora da se promeni.

dzambo
27.9.2006, 0:46
Zasto ne stavite na stranici sk.co.yu "search" dugme? Tako bi bilo lakse da se nadju pojedine stvari iz arhive.

Miloš
27.9.2006, 16:40
Zasto ne stavite na stranici sk.co.yu "search" dugme? Tako bi bilo lakse da se nadju pojedine stvari iz arhive.
У ту сврху се користи СК Колекционар: http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=1590

NjegovaWisost
27.9.2006, 22:15
Ма СК закон. Исто ко савез комуниста..... Мени се такође веб страница не свиђа... Одвратна ми је сива боја.... А и непрегледна је некако

Vuckovic Veljko
3.10.2006, 16:09
Sto se mene tice sasvim je OK mada bi joj stvarno prijalo malo promjena.

Vuckovic Veljko
3.10.2006, 16:13
Ma super je :) Forum je pregledan to je glavno aj poz ...^^
Tako je.Mislim da je forum puno bolje organizovan.

Nicolas
3.10.2006, 16:25
Ja sam je ranije (dok nije bilo foruma) posecivao bar nedeljno, a od foruma mozda dva-tri puta i to bar jedanput greskom:kreza: Nije nesto, funkcionise ok, mada fale neke funkcije, duga prica, uglavnom nije mi u bookmarku niti u glavi. Mene podseca na groblje, kao da nema zive duse nigde, da je sk ziva vatra ali da je ona strana u zoni sumraka.

Ne bih da kritikujem, to niko ne voli, ali ubedjen da su moje kritike shvacene na pravi nacin da kazem i sledece: tmurne boje, ima i par primera ovde na forumu, sve je ok ali onaj banner SK i ovaj "stub" levo na cijem vrhu stoji "On SK Line" ima ovu zelenu boju koja se ne uklapa u ostatak uopste. Mislim lepse bi bilo da je recimo neka svetlo plava, ili ona malo tamnija bela(metalizirana) kao krem-znate na sta mislim;) Uglavnom da malo sljasti, malcice, cisto da otvori onaj deo strane, onako s ukusom, i ovo ima finu teksturu (malo hrapavu, slicnu granitu) ali boja nije prikladna. Da, i ova boja slova K, na baneru i levom delu, nije ni ona "pozeljna", stavite nesto veselije, onako otmeno, ne neke fazone za mladu tech omladinu (ne kazem da je ovo u tom stilu). Mislim da bi malo vise trebali da izgurate neki fazon otmenog techno fazona, imate i tradiciju tako da bi vam to leglo. Znate, kao techno armani;)

ps Ako mi padne na pamet neki prihvatljiv predlog u vezi dizajna pisem, nego sam sada u rasulu...

NightWolf
7.11.2006, 14:36
nije losa ali je malo nepregledna,lepo sto ima mogucnost gledanja nekih starih brojeva i testovi igara iz starih brojeva:opanachke :) :opanachke :)

Dimo
7.11.2006, 20:56
lepo sto ima mogucnost gledanja nekih starih brojeva i testovi igara iz starih brojeva:opanachke :) :opanachke :)
Eh,koliko puta i je to pomoglo kad mi je hitno trebala recenzija neke igre i strucno misljenje....

dacajak
4.9.2012, 14:54
Sta se desava sa sajtom sveta kompjutera? Zadnji put je promenjena u aprilu.
Jesu li web dizajneri na nekom godisnjem ili ste odustali od web izdanja?

ZoNi
4.9.2012, 15:26
Pa,prijalo bi joj malo redizajna,zastarela je,a kao sto Zoni rece i nepregledna.
Eh, koliko izgleda sada bolje nego tada, pre 6 godina (http://web.archive.org/web/20050901052641/http://www.sk.co.yu/) :)

r0nIn
5.9.2012, 0:26
Bolje da ga pretvore u neku vrstu reklame za casopis i oglase, nego ovako sto stoji neazuriran vec nekoliko mjeseci.

ZoNi
5.9.2012, 10:13
Bolje da ga pretvore u neku vrstu reklame za casopis i oglase
Eh, nije kul da IT časopis ima kul, ažuran, pregledan & moderan sajt ;)

dex3108
5.9.2012, 11:52
Kako mi se cini stranica? Hmmm zapela u nekom tamo davnom vremenu eto kako. Ako sam je posjetio 5 puta do sada dobro je :D

CTOJAH
5.9.2012, 12:22
Ma, stranica je sasvim OK ... ... i vise od toga !
Ali jedno "ali" devojci srecu kvari - mora li da bude prisutan uvek taj nas Balkanski sindrom - NEAZURNOST - uvek mi kasnimo za svetom ... ... a da znam, fale peneze jel 'da ? Kako se ovo ne desi nekom Engleskom, Francuskom ili ne daj Boze Nemackom sajtu ? Uvek tu, uvek kod nas - od Makedonije do Bosne i eventualno Hrvatske. (mislim da se HR odvaja malo po mentalitetu, ako se ne varam)
Necu sad da budem pametan previse, ali dacu sebi pravo da dam jedan predlog redakciji :
- Dajte bre nekom srednjoskolcu/gimnazijalcu da vam azurira sajt - uradice on to samo da bi bio popularan medju "ribama", ne morate ga placati samo mu ime objavite na vidnom mestu da bi postigao gorenavedeni efekat kod zeljene populacije !

VlaK
6.9.2012, 20:51
Samo da dodam na predhodno izneto da je sajt, barem po mom mišljenju, jako ružan. Izgleda kao zaostatak iz nekih prošlih vremena. A ja mogu da podnesem puno ružnoće. Nebi bilo loše da se to malo modernizuje, što se izgleda tiče. Ugledajte se malo na komšije i onaj BUG, ako ništa drugo.

wladimir98se
7.9.2012, 16:51
Sajt "Sveta kompjutera" je po mom misljenju najbolje mesto za informisanje o PC igrama izaslim u poslednjih 15 godina. Jeste malo arhaicnog dizajna ali je zato funkcionalan i brz. Hardverski deo je takodje veoma dobar. Fali samo da igre budu organizovane i pretrazive po zanrovima a hardver po nekim oblastima i sl.

dacajak
7.9.2012, 17:10
I fali mu azurnost. Kao sto sam prethodno napisao, zadnji put je u aprilu.
Moze biti 1000 razloga za to, al mi ne sluti na dobro.

JohnnyNT
7.9.2012, 17:25
Pominjali su da rade na novom sajtu, ali možda nas samo lože :D

VlaK
7.10.2012, 21:33
Posle mesec dana još uvek isto...

ZoNi
7.10.2012, 23:35
Posle mesec dana još uvek isto...
Mesec dana ili 5 godina - to je samo vreme ;)

hisamuraj
18.10.2012, 14:12
Bitno je da je reklama u hederu aktuelna. :dzavo:

lijenština
19.10.2012, 12:52
Poslednja promena 4. april 2012. :dedica:

Da je prvi april pa da razumem. :D

ivan90BG
19.10.2012, 19:27
Moram da kažem da meni dizajn sajta SK-a i danas izgleda odlično. Onaj koji je to dizajnirao (pretpostavljam pre više od 10 godina) je genije. Ako bi ikad nešto menjali na sajtu, samo nemojte da menjate dizajn i temu sajta, one grafike uopšte ne izgledaju staro.

hisamuraj
20.10.2012, 14:35
Sajt kao sajt odlicno fercera. Dizajn je funkcionalan i pozicioniran odlicno. Mada grafički polako počinje da budjavi i da izbledjuje kao roba u izlogu robne kuće za vreme sankcija. Sve što treba je da se malo, kako da kažem, malo da se taj kolorit pojača. Toplije boje, ništa više, eventualno neka sitnija dorada. Npr, zbog mini-naslovne strane ostaje puno neiskorištenog prostora. Ja bih to strpao levo ispod logoa. Rubrike bih strpao u meny, da sredina stranice ostane za učitavanje sadržaja, home stranica da sadrži novosti, dešavanja, kratke zanimljivosti, neku guglovu reklamicu i tako...

drale000
22.10.2012, 20:05
Sajt "Sveta kompjutera" je po mom misljenju najbolje mesto za informisanje o PC igrama izaslim u poslednjih 15 godina. Jeste malo arhaicnog dizajna ali je zato funkcionalan i brz. Hardverski deo je takodje veoma dobar. Fali samo da igre budu organizovane i pretrazive po zanrovima a hardver po nekim oblastima i sl.
true story :D

analayzer
4.11.2012, 22:55
Poslednja promena 4. april 2012. :dedica:

Da je prvi april pa da razumem. :D

Ja mislio to samo kod mene stoji kad izgleda to i drugima šta bi sa tim sajtom? :opanachke:Freddy:

hisamuraj
5.11.2012, 2:34
Sorry Mario, but the Princess is in another castle. :odoK:

ZoNi
22.11.2012, 12:51
Kako je vidite drugi.
Hm... Moderno, pregledno, ažurno...

http://i.imgur.com/RmFjR.jpg

Nikola Stankovic
25.11.2012, 18:44
A zasto je prestalo azuriranje sajta sa novim sadrzajem casopisa (zadnji 4.2012)???

VlaK
29.11.2012, 23:28
Ova tema kao da je na nekom drugom forumu, a ne na SK. Niko od "nadležnih" da se javi da da objašnjenje, izvinjenje ili slično. Ajd da je časopis o konjskim trkama, pa da se oprosti, ali časopis o IT tehnologijama, koji se još hvali sa nekom dugovečnošću i aktuelnošću da ima onakav sajt. Sramota. :tapsh:
Bolje ga ugasite, nego da imate ono što sada imate.

ZoNi
30.11.2012, 15:23
Niko od "nadležnih" da se javi da da objašnjenje
Zato što polaze od pretpostavke da je svima poznato zašto se sajt ne ažurira mesecima ;)

hisamuraj
30.11.2012, 17:00
Džaba ih tovarimo, nisu nadležni da odgovaraju na ova pitanja. :boodala:

Dekip
30.11.2012, 18:59
zato što polaze od pretpostavke da je svima poznato zašto se sajt ne ažurira mesecima ;)
a коме је познато?

ZoNi
2.12.2012, 2:15
a коме је познато?
Izgleda nikome :paranoia:

Starface
2.12.2012, 15:14
Sad ce opet verovatno da krene prica " nema se para, nema se vremena, dobro je i to sto radi, problem sa serverom " bla bla:a_whistli ...

Nego ovo meni nesto mnogo smrdi. OSecam da ce da ugase sajt samo tako. Ako nemaju para da plate server sa vecim kapacitetom da mogu da nam uvedu avatara, zasto bi imali para i za sajt??!Nadam se da gresim.
Ma opste rasulo. A sto je najgore mislim cak i da im posaljete mail o cemu se radi da vam odg,, mislim da ne bi nista dobili kao odg. Ja uopste ne kapiram zasto ljudi shvataju mail kao sprdnju, nesto sa svim nevazno kad je u svim zemljama to kao da ste im banuli u firmu i trazili sa nekim da pricate (kad ja iz Zimbabave-a tj Srbije posaljem mail Nike, Apple itd i oni mi u roku od jednog dana odgovore ejjj:eek:). Da ne off topicim, slazem se sa svima da je to veliki propust za ovakav casopis !!:dedica::n-cc2:

Sad tek vidim da je ovako i u 2005 izgledao !! Covece ...

Neutrino
2.12.2012, 18:27
Niđe ne piše da je "Svet kompjutera" online časospis :D Ovo sa sajtom je verovatno bila samo kurto-Azija do sada :D

ZoNi
2.12.2012, 19:23
Niđe ne piše da je "Svet kompjutera" online časospis
Da, ali je besmisleno da IT časopis nema bar sadržaj svih brojeva (ok, možda baš ne za aktuelni broj... mada, možda je za aktuelni broj to baš potrebno - kao neka vrsta reklame!).

U svakom slučaju, ovako zapušten sajt, forum sa slabim serverom i slično, samo pokazuju u kakvom se stanju nalazi nekada najjača novinska kuća na Balkanu :(

Dekip
2.12.2012, 21:33
То што неће да укључе аватаре нема везе са простором на серверу. Могу да пусте Граватара. Колико сличице на другом серверу могу да оптерећују први?

А ово за сајт... Само мислим да их мрзи. До јуче су трубили да раде на "новом сајту достојном СК".;)

CTOJAH
2.12.2012, 22:13
Ja mislim da je sve u najboljem redu i da redakcija ceka dal cemo biti zivi i zdravi za Dana Jugoslovenske narodne armije :
If YES then Update sajt !
If NO then :paranoia:

Bokile
2.12.2012, 22:43
Meni ovo bode oči najviše...

Starface
2.12.2012, 22:52
GLup sam. Neka neko prevede, ne kapiram sta je cudno ...:kreza:

Bokile
2.12.2012, 22:55
GLup sam. Neka neko prevede, ne kapiram sta je cudno ...:kreza:

Jugoslavija...

ZoNi
2.12.2012, 22:55
GLup sam. Neka neko prevede, ne kapiram sta je cudno ...:kreza:
Jugoslavija i dalje...

ZoNi
13.12.2012, 13:32
Šta se dešava sa sajtom? Da li će biti nekog apdejta tokom ove godine? :)

Bokile
13.12.2012, 13:39
Treba da se otvori takmičenje za redizajn sajta. Al majke mi.

Napravi na primer deset ljudi sajt,i bira se najbolji i najpregledniji dizajn,nagrada naravno na dnu strane:"Designed by ..." de ćeš bolje nagrade.

ZoNi
13.12.2012, 15:00
Treba da se otvori takmičenje za redizajn sajta.
Odlična ideja!

Bokile
13.12.2012, 15:04
Odlična ideja!

Al onaj ko ga redizajnira i da ga održava,ja mislim da je nagrada i više nego fer.

Markonije
13.12.2012, 20:03
Ma ajde dizajn sto je onakav,nego nije azuriran sajt mesecima....

Ja se nadam da je tu neki spor izmedju ISP i klijentata (vlasnika sajta) u suprotnom jako neodgovorno ponasanje!

Ako neko prima platu za taj sajt a ne radi svoj posao teba da dobije OTKAZ!

Gomila mladih je nezaposlena a bila bi ima cast da rade na takvom sajtu!

Doduse sajt ne verujem da ima veliku posetu u globalu,verujem da forum ima vise poseta mesecno.

MOLIM NADLEZNE DA REAGUJU!

Lako je samo kritikovati, slazem se,ali sta je previse previse je... :(

Dekip
13.12.2012, 20:20
Al onaj ko ga redizajnira i da ga održava,ja mislim da je nagrada i više nego fer.
:kreza:


Нешто су трабуњали да се ради на сајту достојног СК. То је било у доба Немањића. У међувремену мудро ћуте. Мислим да хоће да нас држе у неизвесности.;)

Bokile
13.12.2012, 20:34
Kad bi bio sajt sa najsvežijim vestima,pa tviter pa fejsbuk... Dobro ne mora fejsbuk.
Pa na sajtu mali čet prozorčić,a okolo baneri i reklame od kojih će se finansirati,pa nedeljni strip na primer,ili savet dana,ili hardver meseca...

Uf....

ZoNi
13.12.2012, 20:42
Pa, ima SK tviter nalog... Znatno ažurniji nego sajt - poslednji tvit je tvitnut pre 10ak dana ;)

water wizard
13.12.2012, 20:46
što da ne i FB svaki tekst koji objave izađe na FB pa ga onda lajkujemo i komentarišemo, nekog zainteresuje pa kupi časopis..
https://www.facebook.com/svetkompjutera

Sladjan85
14.12.2012, 13:44
Al onaj ko ga redizajnira i da ga održava,ja mislim da je nagrada i više nego fer.

To bi znacilo da prime nekog u radni odnos, a verujem da imaju dovoljno radnika :D

Sto se tice redizajna sajta ,sajt je iskreno ocajan ,kako vizuelno ,tako je i nepregledan ,a fontovi, bela boja su dar za oci...

Bokile
14.12.2012, 13:58
To bi znacilo da prime nekog u radni odnos, a verujem da imaju dovoljno radnika

Nismo se razumeli. Da onaj ko dizajnira sajt da ima na dnu strane nešto kao u vidu reklame,lične. Na primer "Design by Sladjan85", nije mala stvar kad sutra u nekoj firmi kažeš da si dizajnirao sajt za kuću kao što je SK. Ima to neku težinu.

CTOJAH
14.12.2012, 17:05
...Ima to neku težinu.

Ako zapostave jos malo sajt... ...izgubice na tezini... ...ako ima jos sta da se izgubi :dedica:

Nikola Stankovic
17.12.2012, 11:35
Pa valjda su dovoljno "srtucni", ili makar imaju nekog znanja i zaposleni u SK-u... Ako su vec uzeli neki sablon za sajt/forum, mogu ga makar azurirati i oni sami... bez pomoci sa strane...

ZoNi
17.12.2012, 11:40
mogu ga makar azurirati i oni sami... bez pomoci sa strane...
Teorijski - to je tačno :) Praksa ipak pokazuje nešto drugo...

Љуша
17.12.2012, 11:46
А шта би то требало да се ажурира/дода на форум! Осим имиџ ресајзера и 16:9-16:10 приказа клипова уместо 4:3, не видим шта би још могло. Што се мене тиче овако може да изгледа и у наредних 100 година.

Bokile
17.12.2012, 11:52
А шта би то требало да се ажурира/дода на форум! Осим имиџ ресајзера и 16:9-16:10 приказа клипова уместо 4:3, не видим шта би још могло. Што се мене тиче овако може да изгледа и у наредних 100 година.

Avatari plus dugme kad skroluješ na dno da se vratiš na vrh.

Љуша
17.12.2012, 11:57
Од аватара немаш користи. Треба ставити имиџ ресајзер, бржи је и боље, него стављати велике слике у спојлер. И шта ће ти аватар, као ставиш неку слику испод имена, и као ми смо модеран форум, имамо аватаре. Гледао сам теме старе 3-4 године, које су закључане. Од аватара нема ништа. Речено је одавно.

Bokile
17.12.2012, 12:04
Zbog preglednosti foruma.

ZoNi
17.12.2012, 12:15
А шта би то требало да се ажурира/дода на форум
Da li si video naslov teme? Glasi: "Kako vam se čini www stranica SK" - u ovom slučaju, naglasak nije na zastarelom forumu, već vremenski potpuno pregaženom sajtu SKa (pregažen u svakom smislu - loš dizajn, nepregledan, puno se koriste pop-up prozori, veoma neažuran...).

A i forumu bi bilo što-šta da se zameri (nedostatak avatara, koji omogućavaju znatno bolju preglednost; ispravka bagova - meni najviše smeta onaj sa brojevima strana u okviru teme; dodavanje možda još nekog skina - to naravno nije bitno).

Bokile
17.12.2012, 12:21
Ja stvarno ne znam zašto bi to smetalo,ne vidim ni jedan razlog.
Ako ne postoje tehnički uslovi jedino,al opet.

Љуша
17.12.2012, 12:22
Ух, касно видео :o :D. Не залазим нешто на тај сајт, тако да.........будите доследни у истрајности :D

JohnnyNT
17.12.2012, 13:40
Avatari plus dugme kad skroluješ na dno da se vratiš na vrh.

Ima to, samo što gurnuto previše dole, umesto odmah ispod poslednje poruke na stranici:

http://i.imm.io/PqUa.png

ZoNi
17.12.2012, 14:04
A postoje i za brauzere zgodni dodaci koji omogućavaju brzo vraćanje na vrh (meni su oni apsolutno obavezni, iako tastature imaju HOME/END dugmiće - jednostavno, preferiram korišćenje miša u odnosu na tastaturu).

Nikola Stankovic
17.12.2012, 14:28
А шта би то требало да се ажурира/дода на форум! Осим имиџ ресајзера и 16:9-16:10 приказа клипова уместо 4:3, не видим шта би још могло. Што се мене тиче овако може да изгледа и у наредних 100 година.

Pa što se tiče foruma, sasvim je funkcionalan, a sami korisnici "ažuriraju" sadržaj. Dok je početna strana samog sajta Sveta Kompjutera, to je već druga priča. Pa i da se ne menja sam dizajn sajta (mada je prevaziđen), mogu makar ažurirati informacije o novom broju časopisa....

todos
17.12.2012, 17:23
Ma ajde dizajn sto je onakav,nego nije azuriran sajt mesecima....

Ja se nadam da je tu neki spor izmedju ISP i klijentata (vlasnika sajta) u suprotnom jako neodgovorno ponasanje!

Ako neko prima platu za taj sajt a ne radi svoj posao teba da dobije OTKAZ!

Gomila mladih je nezaposlena a bila bi ima cast da rade na takvom sajtu!

Doduse sajt ne verujem da ima veliku posetu u globalu,verujem da forum ima vise poseta mesecno.

MOLIM NADLEZNE DA REAGUJU!

Lako je samo kritikovati, slazem se,ali sta je previse previse je... :(

Sve bi ovo bil kad bi SK koštao 399 dinara, zadržao isti tiraž i kad bi oglašivači čekali u redu da dobiju deo strane.

ZoNi
17.12.2012, 18:41
@ todos: ma, cena i sve ostalo nije opravdanje za neažurnost sajta! Takođe, ni dizajn nije promenjen od samog početka - i to nikako nije OK za sajt IT časopisa.

water wizard
17.12.2012, 19:00
ja bih čitao online...

todos
17.12.2012, 19:08
@ todos: ma, cena i sve ostalo nije opravdanje za neažurnost sajta! Takođe, ni dizajn nije promenjen od samog početka - i to nikako nije OK za sajt IT časopisa.

To isto možeš da uporediš i sa čišćenjem ulica. Kako je u inostranstvo, a kako je kod nas.

Dekip
17.12.2012, 21:04
С обзиром да је тема прилично жива, веома сам изненађен да нико од руководећих органа нема ни да зуцне. Па чак ни од прашинара. Јел' то нека директива?

Ако је овај форум својеврстан feedback Света Компјутера, онда господо из редакције изволите и реците коју. Овакав арогантан став говори о Вама више него што мислите. А шта да је неко телефоном назвао и питао исто? И онда бисте ћутали? Да је неког од вас срео на улици?

Демагогија типа, речено је сто пута, не пије воду. Причу о аватарима не бих почињао, али је више него јасно да се већини из редакције не свиђа та идеја. И то нема везе са сервером и било чим другим.
О визуелном изгледу сајта и његовом ажурирању је било једва две речи са Ваше стране. Ако је рад на редизајнирању сајта волонтерска ствар и да људи који на њему "раде", раде онда кад имају времена онда им се под хитно захвалите. Верујем да би велика већина само са овог форума то доживела као част и урадила у реалном року. А што се ажурирања тиче, ја се добровољно јављам и гарантујем да имам и времена и знања да га у наредних десет година ажурирам и то ако треба да прекуцавам текст директно из часописа.

Са друге стране, ако спремате нешто велико, онда можете то да наговестите у неком облику. Можда и неки screenshot. Али за ажурирање стварно немате оправдања.

Поздрав, Дејан.

Bokile
17.12.2012, 21:56
Ja ne mogu da održavam ništa,nemam pojma.

Al ako treba za vBulletin verziju 5 doniram 20 evra ili 25$ u protivvrednosti da živnemo malo.

player1
17.12.2012, 22:02
С обзиром да је тема прилично жива, веома сам изненађен да нико од руководећих органа нема ни да зуцне. Па чак ни од прашинара. Јел' то нека директива?

Smrdi mi bas na to.
Bilo sta drugo, neko se javi. Ovde niko ni da zucne...

mephistopheles
18.12.2012, 1:55
Dosta skromno uradjena. Brzo otvara stranice za razliku od drugih foruma. Nadam se efikasna za nas smrtnike koji slabo poznavaju kompjutere. :)

joximovic
18.12.2012, 2:32
С обзиром да је тема прилично жива, веома сам изненађен да нико од руководећих органа нема ни да зуцне. Па чак ни од прашинара. Јел' то нека директива?

Мислим, наравно, звучи као клише, али мајке ми сам ја хтио овако нешто да напишем...:D

Доста активан топик, и реално ова тема о којој причамо сматрамо да је озбиљна, не видим разлог зашто ниједан од модератора или пак чланова из још 'вишег' ранга неће ништа да напише о овој теми? :confused:
Ја сам онлајн страницу ск-а баш често користио, кад год прескочим да купим неки број..

player1
18.12.2012, 4:21
Dosta skromno uradjena. Brzo otvara stranice za razliku od drugih foruma. Nadam se efikasna za nas smrtnike koji slabo poznavaju kompjutere. :)

Optimizovano za dial-up. :D

Sladjan85
19.12.2012, 16:09
Ne bih ja na ovom forumu bas bas bas nista menjao !

Jedino bih sebi dodao slicicu : Saradnik Sveta Kompjutera :D

Svi smo mi kao deca mastali ;)

GoranSTX
19.12.2012, 23:58
A šta te sprečava da dođeš do te sličice?

Љуша
20.12.2012, 0:01
Jedino bih sebi dodao slicicu : Saradnik Sveta Kompjutera :D

Svi smo mi kao deca mastali ;)

Ево ти :D

http://www.sk.rs/forum/image.php?u=990&dateline=1247002903

Мазнуо од Горана :D

Sladjan85
20.12.2012, 0:40
Iskreno prijatelju ,fali mi vreme. Nekad ga nemamo dovoljno i nekad je zivot suvise kratak da ostvarimo sne koje smo nekad imali. Nekad jednostavno, prebrzo dodje kraj. Jedino to nas zaustavi ka cilju... i jedino je to mene zaustavilo da uspem u onome sto sam hteo.


Plus tesko da bih imao sanse, velika je konkurencija ;)

CTOJAH
20.12.2012, 1:37
...Nekad jednostavno, prebrzo dodje kraj. Jedino to nas zaustavi ka cilju... i jedino je to mene zaustavilo da uspem u onome sto sam hteo.


Kol'ko sam s'vatio Sladjane ti si vec umro i zato sad nemas zvanje (slicicu jel'te) "Saradnik S. Kompjutera" :confused:

Sladjan85
20.12.2012, 6:08
lose si shvatio.

joximovic
20.12.2012, 6:13
Ево га, јавио се један од модератора...


... и искулирао нас све...=Р

Sladjan85
20.12.2012, 6:18
A sta ce nama uopste sajt ? Mislim, i ovako mnogo vremena provodimo na forumu. Plus, ako kupujes novine, ja ne mogu da zamislim sebe da citam jos online. Mozda eventualno da srede arhivu, ali ni to mi ne treba. Ko ce se vracati tamo u 2007 ili 2008 i citati na Internetu.


Mislim da je forum mnogo bitniji, a nekako se boje i ozbiljnost foruma bas slazu uz SK casopis.

Prief Lirator
20.12.2012, 6:20
To je dobro za one koji ne kupuju, ili ne kupuju redovno, ili propuste poneki broj. Samo su nesto stali sa objavljivanjem sadrzaja casopisa na sajtu...

ZoNi
20.12.2012, 10:25
Plus, ako kupujes novine, ja ne mogu da zamislim sebe da citam jos online.
Kupim, pročitam, bacim. Posle mi nekada zatreba da vidim nešto - onda moram na sajt. A taj sajt je prilično bljak za jedan ozbiljan IT časopis (i ne samo za ozbiljan IT časopis, već i za SK :dzavo: ). Dodatno, u poslednje vreme je prilično neažuran...

U svakom slučaju, ovde nije tema forum.

@ GoranSTX: hvala na korisnom odgovoru u ovoj temi :D

@ svi: ja se nadam da oni sada pokušavaju da završe sajt, neki novi dizajn i slično, pa zato ćute i prave tenziju :opanachke

GoranSTX
20.12.2012, 11:47
Iskreno prijatelju ,fali mi vreme. Nekad ga nemamo dovoljno i nekad je zivot suvise kratak da ostvarimo sne koje smo nekad imali. Nekad jednostavno, prebrzo dodje kraj. Jedino to nas zaustavi ka cilju... i jedino je to mene zaustavilo da uspem u onome sto sam hteo.


Plus tesko da bih imao sanse, velika je konkurencija ;)

A jesi li ikad probao? Siguran sam da možeš da odvojiš toliko vremena da napišeš neki tekst na temu koja te interesuje i pošalješ ga redakciji. Da, nije baš jednostavno i lako napisati nešto što će biti objavljeno, ali retko šta u životu ide odjednom i odmah.

Ево га, јавио се један од модератора...


... и искулирао нас све...=Р

Javio se moderator, osoba koja nema veze sa sajtom SK i kojoj takođe fale tekstovi iz rubrike za koju piše, a koji su bili objavljeni nedugo nakon izlaska broja.

CTOJAH
20.12.2012, 22:00
lose si shvatio.

Pa, sta je onda bilo ?
Nemoj me sad ostavljati da strepim, kad si vec zagrebao po povrsini...

Bokile
20.12.2012, 22:02
Brate ovde pada čišćenje ko u apoteci.

water wizard
20.12.2012, 22:21
pa mogli bi da uvedu neku pretplatu i da puštaju članove da čitaju online tekstove.. mora malo da se širi biznis :D

Sladjan85
22.12.2012, 21:19
I onda clan da nekom password (drugu) ;) Salu na stranu, citanje na internetu ne moze biti ni priblizno listanju Svet Kompjutera u ruci ,dok se jos oseti miris stamparskih boja, uz jutarnju kaficu i zrake sunca (jest zima al...) kroz prozor :D

Prief Lirator
22.12.2012, 22:26
Naravno da nema taj smek, ali moze biti korisno za trazenje starih brojeva ili ako propustite da kupite novi broj.

Lajk ko voli miris stamparskih boja i uopste boja i lakova. :D :D

joximovic
22.12.2012, 22:31
lajk ko voli miris stamparskih boja i uopste boja i lakova. :d :d
Притајени наркоман!
:d

Prief Lirator
22.12.2012, 22:45
Ja puno citam casopise, novine, knjige, kao i strucnu literaturu, a ti meni da sam narkoman... :eek: :D

AlexMS
23.12.2012, 21:40
Zašto nema novog sajta Sveta kompjutera? Nema ga zato što taj poduhvat nije samo razvoj novog dizajna već i ključne funkcionalnosti – obezbeđivanja automatskog prebacivanje svih tekstova iz novog broja uz prateće ilustracije na novi sajt (kao što je bilo do sada i u čemu je Svet kompjutera u vreme nastanka starog sajta prednjačio u odnosu na druge časopise) kao i optimalne integracija sadržaja sajta sa alternativnim medijima - facebookom, tviterom i forumom.

Iz tog razloga nije moguće tek tako iskoristiti neko gotovo rešenje, već je neophodno ili osmisliti svoje ili kao kompromis odabrati neku popularnu CMS platformu i isprogramirati potrebne module. Ako bi se striktno tržišno gledalo takvo rešenje nije jeftino i Svet kompjutera tako nešto ne može da plati sa strane, jer je kasa kod izdavača Politike AD.

Drugo rešenje je da se i novi sajt razvije sopstvenim snagama. Svet kompjutera je oduvek bio časopis mladih saradnika i entuzijasta. Spisak saradnika časopisa je nikad veći a ljudi nude pomoć i sa strane, vidimo na forumu. U čemu je onda problem? Da li zaista danas u časopisu koji je nekada slovio za „hakerski“ nema saradnika koji su i programeri i koji bi mogli i hteli da se upuste u takav poduhvat „za slavu“, bez prave materijalne nadoknade? Ili nije kriv narod već je krivo rukovodstvo – redakcija koja ne uspeva da usmeri tu energiju saradnika i ljubitelja časopisa, koja je dopustila blam da u decembru još stoji sadržaj iz aprila – kao u nekoj epizodi „Zone sumraka“ kada se vreme zaustavilo. I koja sada mudro ćuti.

Najbolje je u ovoj situaciji bilo da se nastavilo sa updateovanjem starog sajta na isti način. Moja pretpostavka zašto nije je da je problem tehničke prirode, da zastarela tehnologija automatskog prebacivanja više ne funkcioniše. U svakom slučaju, posao razvoja novog sajta trebalo je još odavno započeti.

doctor
24.12.2012, 2:58
Što ste se uspalili, ih, ih, ih :D
Ako mene pitate ovo je sramota ali lično smatram da postoji pomenuta "direktiva" gde svi treba da ćute da bi sajt kada se pojavi bio iznenađenje za čitaoce.

Samo sam optimista :)

Markonije
24.12.2012, 19:19
Postoji jedan losh trend kod nas:

Evro skoci,cene skoce

Evro padne,cene skoce

Evro miruje,cene skoce


Rodna godina,hrana poskupi

Osrednja godina,hrana poskupi

Losa godina,hrana poskupi


JAVNO MNJENJE NE POSTOJI U SRBIJI!

btw: ovo nije offtopic

CTOJAH
24.12.2012, 19:38
@Markonije
Ako ti je za utehu, isti je trend i u Makedoniji, (s'tom razlikom sto kod nas Evro nit' skace nit' pada) samo ne znam ko je od koga iskopirao ?!

Dekip
25.1.2013, 18:24
Драга Редакцијо,

Не желим да почињем било какву расправу и волео бих да ме разни "caвезници, споразуми или-шта-већ" овај пут заобиђу.

Прошли пут је Рокер био довољно увиђаван да нам тресне у лице како ствари стоје. Ја му се овом приликом још једном захваљујем. Знам да ни ја а ни цео форум неке ствари не можемо променити али...

Сајт ск.рс ретко посећујем и лагао бих када бих рекао да тамо има нешто што ми посебно значи осим рубрике тест плеј. Али зато ту рубрику посећујем веома често. Тамо је лепо и прегледно поређано све по месецима. Тамо су сви наслови које сте описали заједно са именима аутора. Нисам сигуран колико дуго, али вероватно преко десет година та страница ми је била извор информација шта је битно изашло и шта сам прескочио. Нисам сигуран да ли можете допунити само ту страницу са информацијама од скоро годину дана али би било добро да можете.

Мислим да нисам једини коме би свануло када бисте допунили макар тест плеј.

И да, знам, има на мрежи све.

ZoNi
25.1.2013, 21:47
Što se mene tiče, deo o igricama i u SKu i na krshware sajtu možete i da obrišete ;)

Ali bilo bi lepo da se sajt ipak malo apdejtuje. Iskreno, gotovo neverovatno mi zvuči da to niste u mogućnosti da uradite za ovo vreme (prođe cela jedna trudnoća od poslednjeg apdejta :D ).

Dekip
25.1.2013, 22:20
http://cdn.antiquiet.com/wp-content/uploads/2012/12/Lion-Roar-Antiquiet-660x358.jpg

Игрице, а?

ZoNi
25.1.2013, 22:32
Игрице, а?
Jašta! :dzavo:

hisamuraj
28.1.2013, 23:30
Meni se sve čini da su kapitalisti odlučili da sahrane sajt jer nedonosi nikakvu komercijalnu korist a može i da umanji prodaju štampanog izdanja. I naravno, šta god da je za džabe i što koristi narodu to treba da se ukine jer jadni kapitalista nema onda na kome da zarađuje pare. Prema tome, odgovor sa foruma nećemo dobiti.

A što se tiče tehničke strane sajta, te priče da treba vremena za nekakve apdejtove, pripremanja i ostale budalaštine, neje tačno. Takav sajt zahteva jednog čoveka dnevno i to u nepunom radnom vremenu. Pošto se svi textovi prethodno direktno unose u kompjuter radi pripreme štampe, znači ostaje samo copy-paste u html i nekoliko klikova. Kompletan sajt već postoji i sve što treba je da se ubacuje tekst i nekoliko sličica, mislim za to već postoje takozvani CMS-ovi. Mislim, i deca danas znaju da je to lako i jedostavno. Ej bre! Pa za vreme sankcija a i za vreme bombardovanja je SK odolevao poteškoćama i bio redovan i ažuran, dok su ga vodili dobri ljudi :alealeee:
Ovo sad je očigledno novac u pitanju :(

Ja bih najviše voleo da se nađe neki zvanični mudonja, da istupi i kaže narodu šta se dešava sa sajtom ali ni taj film nećemo gledati jer vesti nisu dobre. A vesti su: SAJT SE GASI, i ako bi se to reklo ljudima verovatno bi prodaja novine opala a moglo bi doći i do bojkota i protesta sve manje vernih čitalaca SK-a.

Nije kriv "SK" već "Политика". :n-cc2:

hisamuraj
28.1.2013, 23:35
Свет компјутера се штампа на квалитетној офсет ротацији, у обиму од најмање 132 стране. Комерцијални огласи захватају 40 до 45 одсто садржаја часописа. Просечан тираж Света компјутера је 40.000 примерака, што нас чини лидером међу IT магазинима у Србији и окружењу.


http://www.politika-ad.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=40&Itemid=17&lang=cirilica

Sladjan85
29.1.2013, 0:17
Pa nema sanse da onda nisu u debelom plusu. 40000 primeraka mesecno ,uz cak 40-45% marketinskog oglasavanja moze samo biti cist profit.

DeCoy
29.1.2013, 3:35
Kao što se može zaključiti ni "Politika" nije šampion po pitanju ažurnosti informacija na sajtu. SK je minimum 132 strane imao tamo negde 2006-2007, a o 40-45% marketinškog sadržaja da i ne govorimo :) U januraskom broju je bilo 22 strane reklama od ukupno 116 u časopisu (računajući i korice), a još od toga su 2-3 strane oglasi drugih Politikinih izdanja ;)

Sladjan85
29.1.2013, 12:05
odsad vise ne grdimo SK :-D

VojaM
29.1.2013, 13:14
Pa nema sanse da onda nisu u debelom plusu. 40000 primeraka mesecno ,uz cak 40-45% marketinskog oglasavanja moze samo biti cist profit.
Uvek me zadivljuje kako ljudi gledaju samo prihode, a nikad rashode.

Sladjan85
29.1.2013, 15:00
Pa u teoriji ,da su rashodi veci od prihoda, SK bi proglasio bankrot. Pricam o duzem vremenskom roku. Posto SK posluje reklo bi se uspesno vec skoro 2 decenije, onda verovatno ima stabilne finansije .

JohnnyNT
29.1.2013, 15:47
Prihodi idu Politici (verovatno), a ona ima neke listove koji i nisu baš toliko profitabilni, tako da pretpostavljam da SK i ne vidi previše tog novca (samo pretpostavka, ne razumem se baš u finansijsko/pravne odnose između lista i matične kuće).

Sladjan85
29.1.2013, 15:53
Pa Politika je akcionarsko drustvo. Deo profita ide akcionarima ,a deo ostaje u kompaniji. Sigurno je da deo profita ostaje i u SK ,jer ne bi mogao da se razvija kao list.

Master_Touch
29.1.2013, 16:31
Kao prvo, forum zbog brzine rada je ok i nije natrpan reklamama... Stvarno niko nije zainteresovan da se reklamira ovde? Ili se stide da navedu svoj forum...

Sajt je katastrofa, demode i potuni krs...Kako moze jedam ovako kvalitetan casopis da dozvoli sebi da ima takav sajt? Pa neka ga bar malo doteraju vizuelno ako nista vise... Stvarno su se po tom pitanju obrukali... mada verovatno imaju dobar razlog? Posecenost?

VojaM
29.1.2013, 16:31
SK ne postoji kao "finansijski entitet" u okviru Politike a.d., sem kad se na sastancima uredničkog kolegijuma i nadzornog odbora povede pitanje finansija svakog lista i svakog sektora preduzeća ponaosob. Dakle, prihodi i rashodi idu u zajedničku kasu preduzeća čiji je SK član. Kako Politika a.d. nije baš preterano uspešna firma, redakcijske potrebe počev obnavljanja računara pa sve do papira i tonera za štampanje SK ostvaruje tako što se, najčešće, izvrši kompenzacija kroz oglase (toliko o ogromnom prihodu od oglasa). A toalet papir, sijalice, sapun i slično kupujemo mi sami, jer preduzeće za to nema para, a mi nećemo da živimo ko prasići.

Master_Touch
29.1.2013, 16:36
Vojo a zar ne bi bilo isplativije da sk casopis bude poseban i sam za sebe? Ne znam ko uzima novac od svih tih casopisa i novina, ako je jedan covek onda verovatno nije isplativije...

Sladjan85
29.1.2013, 16:38
E sad je mnogo jasnije. Ja sam mislio da SK ima sopstvene finansije u okviru A.D Politika, tj da je jedna od izdvojenih jedinica. Pa onda je totalno razumljivo i za sajt i za sve ostalo. Dobro se onda vi i nosite, ako vam ovi ugrabe sav profit. Hvala sto si razjasnio to Vojo.


Master ,bilo bi logicno ,jer sigurno SK nije slaba karika Politike, vec je Politika slaba karika SK-a. Steta sto je SK onda uopste u okviru Politike. Ali nije casopis kriv...

Bokile
29.1.2013, 16:38
Vojo a zar ne bi bilo isplativije da sk casopis bude poseban i sam za sebe? Ne znam ko uzima novac od svih tih casopisa i novina, ako je jedan covek onda verovatno nije isplativije...

To valjda podrazumeva neku privatizaciju? ili tako nešto slično. Ako je politika osnivač, trebalo bi onda politika da da amin na odvajanje Sk kao posebnog lista?

Sladjan85
29.1.2013, 16:49
Ja mislim da je tu problem sto je Politika i dalje u rukama drzave. Secam se clanka u Politici gde autor kaze ,da je ljuljanje Politike ,Politiku kostalo 200 000 citalaca i zgrade u Beogradu, ciji je vlasnik Komercijalna Banka.

kako god ,nadam se da ce SK jednog dana biti izdvojena jedinica sa svojim kapitalom ili da ce postati "nezavistan list".

Dimo
29.1.2013, 19:30
Kakvo ljuljanje? :)

Vidite kako je prošla privatizacija dnevnog lista, pojavio se neimenovani tajkun iz Rusije i kupio polovinu akcija. Promjena vlasti nosi i smjenu partijskog kadra u državnim kompanijama (preduzeće je naziv za jednog čovjeka i njegovu privrednu djelatnost: piljar, stolar, obućar), tako je to u post - komunističkim zemljama koje se igraju demokratije.

Sladjan85
29.1.2013, 20:30
Pa na to sam i mislio kad sam rekao ljuljanje :)

Ako se pogleda lista akcionara ,bude mi sve jasno :)

hisamuraj
30.1.2013, 1:51
P.S.
Svaki moj post/komentar sadrži veliku dozu filozofije i sarkazma, ko razume blago svima. Ko nerazume, shvatit će na teži način.

Da nebih bio pogrešno shvaćen, Ja lično negrdim SK niti ikoga posebno ( sem kapitalizma :dzavo: naravno ) jer hoću da svim LJUDIMA skrenem pažnju na globalnu problematiku. Da ih PODSTAKNEM da RAZMIŠLJAJU, razmišljanje vodi do ideja, ideja do pitanja, pitanja do istine, istina do pobede. I jedino će tako da se reše globalni problemi i da ČOVEČANSTVO konačno počne da ubire plodove informacija, tehnologije i energije "for FREE" a ne tamo neka grupa političara/kapitalista (**** za bubrege). Sreća pa imamo internet , za sad. :dzavo: ) Probajte samo da zamislite šta bi ljudi sve postigli individualno, kao grupa ili država, da samo struju imamo za džabe. Zamislite.
Svi mi znamo da se divimo jadnom Tesli, da ga nazivamo velikanom, čarobnjakom, vanzemljakom :opanachke ili kako god, da posećujemo muzeje, čitamo knjige, da maštamo šta je sve mogao postići i šta bi sve čovečanstvo moglo postići da je bilo drugačije ali nije. Čini mi se da niko nemari dovoljno i niko se stvarno nezalaže za širenje i uticaj njegove ideje o besplatnoj energiji/struji i da se to postigne već. I nemoj neko da mi sad kaže kako je to neizvodljivo jer je samo Tesla to znao, ili da to kao košta puno, pff, On je skoro od ničega zamalo uspeo. Masa ljudi širom sveta, stručnjaka, naučnika, teoretičara da se skupi i da im se omogući istraživački rad postigli bi svemirske rezultate. Postali bi "Civilizacija Tip 1"

SK bi trebao da bude potpuno državni/narodni, da ga sponzoriše država a ne oglasi. Oglasi/reklame ok ali samo ako ima lufta za njih u procentu maksimalno 20%. JER, mene neinteresuje da kupujem polovičan časopis. Da oću da gledam reklame i to za džabe, prebacio bih kanal na neku od naših privatnih TV stanica ili bih kupio Građanski Oglasnik.

Master_Touch
30.1.2013, 4:41
@hisamuraj e MOJ Sine! Prvo, najteze i najbitnije je pobediti sam sebe... savladati svoje strahove, svi ih imamo ... MI POSTAJEMO ROBOVI SVOJIH STRAHOVA... ono sto odlazes i sto ne radis, jos vise o tome razmisljas... e to ti je duboka filozofija i delikatno intimno FILIZOFSKO pitanje...

singularity
3.2.2013, 13:20
Svi kompjuterski casopisi imaju jako puno reklama u sebi.
Ja citam PC gamer na primer tamo posle svake recenzije ide stranica sa reklamama za kupovinu igara. I to je normalno. Meni ne smetaju reklame u casopisu. Cak sta vise voleo bi da ih je vise, ali da ne uticu na smanjenje tekstova, vec da povecavaju obim casopisa. Veliki broj ljudi kupi nesto bas iz tih reklama ili se informise.

Bokile
3.2.2013, 13:31
Desilo se šurnjajest puta da kupim nešto što je SK reklamirao, ako vidim na primer neku komponentu. Zadnji put sam kupio neki Gilette afteršejv ako se sećam, i bio je dobar.

ZoNi
4.2.2013, 13:29
Svi kompjuterski casopisi imaju jako puno reklama u sebi.
Ovo je tema o sajtu SK ;)

CTOJAH
5.2.2013, 21:33
Stranica mi se cini OSVEZENA :)
( pa dobro, nije proslo mnogo - samo ~ 1 godina :D )
:alealeee:

ZoNi
5.2.2013, 21:59
Oho, promene :) Neka je sa srećom "osveženje" ;)

player1
5.2.2013, 22:36
Super, postavljeni su svi brojevi koji su falili. Lepo, lepo...

Prief Lirator
5.2.2013, 22:39
Izgleda su nas ipak poslušali, svaka čast. :) Je li sad vidite da je lakše mjesečno stavljati jedan po jedan, nego sve ovako odjednom, kampanjski? :D

Dekip
6.2.2013, 1:03
Тест плеј је катастрофа.
http://www.sk.rs/2012/10/siop14.html

Prief Lirator
6.2.2013, 1:05
A izgleda da su izostavili i dosta slika i grafikona kod Test Drive.

VojaM
6.2.2013, 12:21
Hmmm, izgleda da je bag na toj stranici u Test Playu...
A što se tiče nekih slika i grafikona, dodaće se naknadno, ne brini.
Ne može toliki posao da se odradi a da nema grešaka.

Juraj
6.2.2013, 12:43
Zar je moguće:tapsh::to_care:? Imam se čime zabavljati danas:aplauz:.

Sladjan85
6.2.2013, 15:33
Mislim da ne treba biti toliko kritican prema SK vise. Prvo ,njihov glavni cilj je casopis , forum i sajt spadaju vise u "volonterski rad" . Drugo ,lepo su updejtovali bazu, a trece mogao sam da razumem ljude koji navodno traze neke textove od pre 2-3 godine ,ali ne mogu da razumem da nekog mrzi da okrene nekoliko zadnjih brojeva (makar to bilo i 10 koji su falili) i da proveri to sto mu konkretno treba. A ako nekome treba arhiva samo zato sto ne zeli da kupi casopis ,tu SK nije kriv.

ZoNi
6.2.2013, 15:37
ne mogu da razumem da nekog mrzi da okrene nekoliko zadnjih brojeva
Ima ljudi koji kupe, pročitaju i bace (jednostavno, ko će da gomila toliki papir).

Sladjan85
6.2.2013, 15:45
Zar je moguce da bacaju brojeve iz zadnjih godinu dana ? Ipak to spada da kazemo u "sveze". Mogu da razumem 2011,2010,2009 i talje ... ali tu vec 2012 i 2013 bas i ne mogu. Evo ja drzim u mojoj sobi zadnjih 50 brojeva (volim da listam u slobodno vreme) i sad kad pogledam "kolonu" od 10 brojeva,ni ne zauzima Bog zna koliko mesta... nije SK bas kao katalog :)

ZoNi
6.2.2013, 16:26
Ja sam ranije skupljao SK, sve dok nisam bacio 20kg prošle godine (nisam našao nikoga ko bi hteo da ih uzme :( ). Od tada, čuvam samo jedan prethodni broj, ostale jok.

Bokile
6.2.2013, 16:53
Ja sam poklonio kolegi od januara 2009 do decembra 2011.
2012 imam komplet,još samo da legne plata i da uzmem januarski plašim se rasprodaće se.

Dimo
6.2.2013, 17:01
Ja sam ranije skupljao SK, sve dok nisam bacio 20kg prošle godine (nisam našao nikoga ko bi hteo da ih uzme :( )
Zašto nisi ponudio lokalnoj biblioteci ili čitaonici? Takve ustanove su obično slabo opremljene ili kubure sa aktuelnim sadržajem pa prihvataju sve što je besplatno i iole očuvano. Ja tako planiram da moje brojeve iz ranih 2000tih poklonim maloj radničkoj biblioteci u Nikšiću, već sam pitao čovjeka, pa nek čitaju djeca ili koga zanima.

Bokile
6.2.2013, 17:08
Zašto nisi ponudio lokalnoj biblioteci ili čitaonici?

Izvini ja ću samo da se nadovežem na tvoj post ako dozvoljavaš.

Pre nego što sam ponudio kolegi hteo sam da poklonim biblioteci instituta vinča.
Maltene me nisu napušili, u fazonu šta će to nama, nosi to negde drugde, ovde možeš da doniraš nešto što ima veze sa laboratorijama oko nas(?!) a tu bila dvojica doktora nauka.

Brate, kad su je napali. Pa jel vi znate koji je to časopis. Sramota. Dečko vam daje džabe časopise vi nećete. Ima koće to da čita. Ja zino.

Na kraju mi rekli da im sad ne dam ništa i nek crknu.
Ja pitao kolegu, malo starijeg koji je odavno ispao iz IT voda i on je sa osmehom na licu uzeo sve časopise i zahvalio se.


Lud smo narod majke mi.

ZoNi
6.2.2013, 18:14
Zašto nisi ponudio lokalnoj biblioteci ili čitaonici?
Ko kaže da nisam? :(

Sladjan85
6.2.2013, 18:34
eto kome ne bude trebala 2011 / 2012 ,ja cu ih uzeti :) platicu postarinu ,nije frka.

VojaM
6.2.2013, 19:01
Hmmm, izgleda da je bag na toj stranici u Test Playu...
A što se tiče nekih slika i grafikona, dodaće se naknadno, ne brini.
Ne može toliki posao da se odradi a da nema grešaka.
Evo, zakrpio sam stranicu na adresi http://www.sk.rs/2012/10/siop14.html tako da se sada tekst ne pojavljuje triput i krivo-levo.
Ispravljene su još neke greške na naslovnoj strani sajta (pogrešni linkovi pri kliku na umanjenu naslovnu stranicu SK-a), na koje su nam skrenuli pažnju članovi foruma putem messengera.

Sve će se to još jedanput protrkeljisati kada se budu ubacivale slike iz tih malo starijih brojeva. Ova postavka je, dakle, privremena, što ne znači da nećemo ispravljati uočene greške.

Dakle, ako primetite još koji bag (negde je bold gde ne treba, negde je ceo tekst italik, nešto nedostaje, nešto je višak itd.), slobodno prijavite i ispravićemo što pre budemo mogli.

Ponavljam, pošto se "gradivo nagomilalo", moralo je mnogo toga da se uradi u malo vremena i greške su neminovne. Takođe, jedan deo "ekipe" koja radi konverziju tekstova iz formata programa za prelom u format za web radio je ovaj posao prvi put.

Dekip
6.2.2013, 21:03
45441

Овако је код мене на 22" монитору на сваком прегледачу. Кроповано је мало.
Нема фотки, текст прелази у десно превише, и доња црвена танка линија преклапа десни "стуб". Мислим на линију испод које се налази футер.

VojaM
7.2.2013, 11:43
To je sve kako treba (tj. kako je napravljeno za manje monitore). Nisi primetio, ali tako je u svim tekstovima o igrama i u svim brojevima. A za slike sam rekao da ih u brojevima između 5 i 10 nema i da će se naknadno dodati.

Onaj desni stub ionako treba da se izbriše sa pozadinske slike, jer predstavlja ostatak od nekih ranijih verzija dizajna sajta. Nije smetao sve dok se nisu pojavili 16:9 monitori većih rezolucija, i u delu sajta koji ima belu pozadinu (dakle, sve što nisu igre) to je, rekao bih, već urađeno. To ne mogu ja na svoju ruku da uradim, inače, ima ko se time bavi.

Prief Lirator
7.2.2013, 14:58
Izgleda da mislite da čitaoci Sveta Kompjutera još imaju 17" 4:3 monitore...

VojaM
7.2.2013, 17:11
Ne mislimo, ali ne mislimo ni da svi imaju 27" Full HD.

Pogledajte sada, da li je bolje...

Dekip
7.2.2013, 18:08
Имам мањи overflow са лева на десно на монитору од 22". Могу мислити колики имају ти са 17".;)

Sladjan85
7.2.2013, 18:26
Ja imam 17 i savrseno je formatirana stranica. (CRT Samsung 795MB)