PDA

Prikaži potpunu verziju : Samsung PN42A410 [Burn In help]


Zwer
28.3.2009, 3:48
Pozdrav!

Pazario sam Samsung PN42A410 i imam pitanje oko "burn in"-a.
U specifikacijama postoji i "anti burn in" tehnologija, ali me zanima koliko je
to sigurno? Posto nisam upucen u razvoj ove tehnologije, potrebna mi je
pomoc.

Anti Burn-in Technology
• Auto pixel shift (user programmable)
• Signal pattern processing function
• All White

Koju opciju da izaberem? Kako da je podesim? Sta da uradim u prvih 200 sati(koji su, kako sam saznao na raznim sajtovima, najbitniji :dedica:).
Sta da pustim kao preventivu za pojavu "burn in"-a? (citao sam i da osvetljene treba smanjiti na 50% :icon_stud). TV je namenjen za rad u restoranu koji ce raditi 24/7 i planirano je da i TV radi isto toliko. :D

Unapred zahvalan!

oluja
29.3.2009, 14:54
Bitno je da ne stoji duze vremena "staticna" slika (teletekst, pa cak i logo neke televizije koji je stalno u istom mestu). Ako gledas 4:3 kanale bilo bi dobro da sliku zumiras ili deformises tako da se izgube one crne pruge sa strane... Ako se i desi slucajno burn-in samo pustiti televizor da radi neko vreme (u nekim slucajevima i nekoliko dana, mada ne verujem da toliko treba novijim panelima) sa slikom preko celog ekrana/panela i nestace postepeno. Ova "pravila" vaze i u daljoj eksploataciji televizora samo su u prvih 100-200 sati paneli su "malo" osetljiviji. Posto planirate da televizor radi 24/7 obratite paznju na hladjenje - cirkulaciju vazduha... da traje sto duze.

:ciao:

Zwer
31.3.2009, 5:11
Hvala puno!

Uzgred, nisam obratio paznju da sam nacinio gresku. Ne radi 24/7, vec je upaljen non-stop kada restoran radi.A to je oko 14h dnevno. (Poruka je pisana u kasne sate, pa sam "pobrljavio":D).

Tako da ne ocekujem probleme sa hladjenjem.( Bar se nadam da ih nece biti. Ispravite me ako mislite suprotno.) Bitan mi je samo bio "burn in" efekat, jer po raznim "pricama", ukoliko se taj efekat dogodi, TV postaje veoma iritirajuc za posmatranje, prakticno neupotrebljiv.

Hvala jos jednom.:n_klanja:

oluja
2.4.2009, 10:00
Bitan mi je samo bio "burn in" efekat, jer po raznim "pricama", ukoliko se taj efekat dogodi, TV postaje veoma iritirajuc za posmatranje, prakticno neupotrebljiv.

Rekla/kazala... razne price kruze obicno od ljudi koji samo pretpostavljaju ili prepricavaju nesto sto su culi od "nekoga"... ne obracaj paznju.