PDA

Prikaži potpunu verziju : Zašto Google radi ovako?


Branislav Gavric
11.4.2006, 14:10
...Hmmm pre par dana mi je paznju privukla sledeca cinjenica:

- Uradio sam (svoj sajt) koji ovde necu stavljati da ne bi pomislili da se reklamiram :) pre nekih 3 godine, od tada ga CESTO "nadopunjavam", nije bitno, ali postoji na istoj WWW adresi pod istim nazivom i sadrzajem koji se ne menja vec "nadopunjuje" nekih 3 godine...

e sada, AltaVista ga je bila sama "kesirala" i "prijavljivala" u rezultatima pretrage nekih 2 godine, a ove godine odjedanput na AltaVisti ga nema...

U isto vreme (ako to nije koincidencija) kada je AltaVista prestala da u rezultatima pretrage prijavljuje moj sajt, Google je POCEO da prijavljuje moj sajt u rezultatima SVOJE pretrage.

Ovo sa Google-om je trajalo nekih 7 dana, nakon kojih je I ON prestao da prijavljuje moj sajt u rezultatima svoje pretrage!!!


Napominjem da sajt nema nikakav "diskutabilan" sadrzaj (da bi ga bilo ko iz bilo kojeg razloga "cenzurisao" u bilo kojem pogledu ili sa bilo koje tacke gledista

Sajt je pisan i na Srpskom i na Engleskom, u INDEX.HTM formatu, kreiran i editovan u potpunosti sa Word97 (nemojte to kritikovati, MENI je ON bio najprikladniji za editovanje) i nigde u HTML-u nemam nista slicno onoj komandi "stop robots" ili kako vec tacno ide - sto bi "odagnalo" internet pretrazivace da ga vise ne prijavljuju.

Ako iko ima bolji uvid ili informaciju o "logici" po kojoj internet pretrazivaci automatski "kesiraju" i "vide" sajtove na netu, komentar na ovu temu bi mi bio znacajnan.

P.S. ne zaboravite da sajt fizicki postoji kontiunalno bez prekida u navedenom vremenskom periodu kao i sada...

Srdacno
Brana

Branislav Gavric
19.4.2006, 5:05
Ovaj, hm (hvala vam na odgovorima!!!)

Ovaj "problem" se resio sam od sebe - pretrazivaci su (opet-sami od sebe) ponovo poceli prijavljivati sajt tako da sta god da je bilo - VISE ME NE ZANIMA!!!

Opet, hvala vam SVIMA :))

Boris Zegarac
16.5.2006, 18:56
Interesuje me kako i na kojoj tacno adresi si postavio svoj web sajt na google posto bi i ja hteo ali nigde to da nadjem.

Eni
17.5.2006, 0:51
Interesuje me kako i na kojoj tacno adresi si postavio svoj web sajt na google posto bi i ja hteo ali nigde to da nadjem.


www.dmoz.org - od njega preuzimaju i google i svi jaci pretrazivaci.... a ako imas *.com/net/org/info domen, pre ili kasnije ce te i sami posetiti sa svojim robotima...

Branislav Gavric
25.5.2006, 0:36
Interesuje me kako i na kojoj tacno adresi si postavio svoj web sajt na google posto bi i ja hteo ali nigde to da nadjem.

Nisam ja nista radio s tim u vezi, Google ga je posle nekih 6 meseci postojanja "sam nasao" da postoji :)

Član Drug
26.5.2006, 13:36
najbolje i jeste da se sajt ne prijavljuje, vec da ga sami pretrazivaci pronadju...
ako neko forsira prijavljivanje sajta na pretrazivace + pomoc raznih programa koji obecavaju prijavljivanje na hiljade pretrazivaca :D = blocked!:boodala:

pozdrav

urke
28.5.2006, 20:37
Najbolje prijavljivanje je preko referala. Link na tvoj site da postoji na nekom sajtu koji je već u bazi pretraživača, a onda će roboti sami, preko tog sajta, indeksirati i tvoj. Ako je više indeksiranih sajtova povezano sa tvojim, sa unakrsnim linkovima, eto mreže referala. Dobro odrađeni Description i Keywords META tagovi i posećenost sajta omogućavaju bolje kotiranje na rezultatima pretrage.

Tip: revisit terba da bude realan i u normalnom odnosu sa frekvencijom osvežavanja sadržaja sajta. Takođe, proveriti da nema no-index META taga.

Branislav Gavric
30.5.2006, 16:57
Ne razumem ovo:

Dobro odrađeni Description i Keywords META tagovi i posećenost sajta omogućavaju bolje kotiranje na rezultatima pretrage.


Kako se to radi, kao i "tip" (savet) koji si dao?

P.S. prvi deo razumem. Ima ga kao link na mnogim nasim drugim sajtovima. Ali je fora sto nekad izlista u pretragi a nekad nikako ne izlista, a kucam pretrazivacu iste reci koje su karakteristicne na citavom internetu samo za taj sajt (npr. moje ime i moj broj telefona u kombinaciji sa nazivom sajta!)

Nekad ga prijavi i prijavljuje 7-10 dana a onda prodje i pola meseca kada ga ne prijavljue. A nista ne menjam na samom sajtu???