PDA

Prikaži potpunu verziju : Autodesk 3Dmax 2009?


Macak Mackin
26.3.2009, 10:49
Da li je ovo puno ime programa 3Dmax-programa za pravljenje 3d slika ...jer sam naso verziju 2009 na "onim" mjestima zauzima 950 mb???
I da li ce se pomocu ovog programa moc napravit ovakve slike!!!

http://www.acegames.us/forum/free-pc-wallpapers/48761-40-amazing-game-hd-wallpapers-1680-x-1050-a.html

i ovoga

http://www.acegames.us/forum/free-pc-wallpapers/48244-unique-wallpaper-1600x1200.html

i da li ce moja masina(hardver ) moc da podrzi rad u ovom programu???

Procesor : INTEL E5200
Graficka : SAPPHIRE ATI 4850 (512 MB) DUAL SLOT
Memorija: 4GB
Ploca : ASUS P5K/EPU
HD: OD 500 GB
Napajanje :THERMAL TAKE 500W
Kuciste: TERMAL TAKE SopranoRS
Monitor:Samsung 22 "

balu
26.3.2009, 11:10
Jeste, to je puno ime... Ali nemoj da ocekujes da ces da sednes i da za par dana pravis onakve slike. Mozda, za par godina, zavisi koliko intenzivno radis. Na prvim slikama su uglavnom organski modeli, tako da je zbrush bolji, ako te to interesuje. Ali, opet, treba mnogo vezbe da bi dosao na takav nivo.
Imas odgovarajuci hardver, ne brini se za to :).

Macak Mackin
26.3.2009, 12:23
Znaci one slike se mogu napravit uz pkoc 3dmax-a ???
Jel ovaj program najzastupljeni,najlaksi za rad u njemu ,ima najvise opcija ???ili sve to???
Ili ima neki drugi program mnogo bolji,i puno laksi???


Jos da pitam sto je to renderovanje(neznam jesam li dobro napisao)???i da li se radi u 3d max-u ili se koriste neki drugi programi-i koji je najbolji-najlaksi za koriscenje?

i jos jedno pitanje:
Ovaj program MAYA???sto mislite o njemu-jel lakse radit u njemu ili 3dmaxsu i jel ima vise opcija ...kako to ide???

balu
26.3.2009, 12:59
Mogu, ali mnogo je lakse sa zbrushom ili nekim slicnim, zato sto su pravljeni za organsko modelovanje (to je kao digitalno vajarstvo). Kod nas su najzastupljeniji 3ds max i maya, tj. najpopularniji, meni je max laksi, ali to je subjektivno misljenje. Moras da probas vise njih, da bi video sta ti odgovara. Kad naucij da radis u jednom, lako ces da predjes u neki drugi. Ovo ne vazi za zbrush, jer je okruzenje dosta drugacije. Meni je trebalo vremena da se naviknem na zbrush, jer sam dugo radio u maxu. Znaci, ako hoces organsko modelovanje zb je neuporedivo bolji.
Renderovanje- u kom god 3d programu da radis, ti pravis 3d model, render je pretvaranje tog 3d modela/scene u 2d sliku. Rrender se radi unutar programa, u maxu imas 2 vrste renderera, ali kasnije, kad ovladas programom mozes da dodajes jos. U maxu to su scanline i mental ray(mr). Pozz :ciao:

Mickie
26.3.2009, 13:43
A Blender? Kako se on kotira vs 3D max? Ja evo vec duze vreme ucim 3D Max, i ne ide mi bas mnogo lose, ali kad pomislim da cu morati da platim 3000$ kad odlucim da odem PRO... dodje mi da ga batalim. Zato ozbiljno planiram da predjam na Blender. Jel moze neko nesto da kaze o njemu? Imam ga instaliranog u Linuxu al ga nisam nesto koristio.

Macak Mackin
26.3.2009, 15:28
Mogu, ali mnogo je lakse sa zbrushom ili nekim slicnim, zato sto su pravljeni za organsko modelovanje (to je kao digitalno vajarstvo). Kod nas su najzastupljeniji 3ds max i maya, tj. najpopularniji, meni je max laksi, ali to je subjektivno misljenje. Moras da probas vise njih, da bi video sta ti odgovara. Kad naucij da radis u jednom, lako ces da predjes u neki drugi. Ovo ne vazi za zbrush, jer je okruzenje dosta drugacije. Meni je trebalo vremena da se naviknem na zbrush, jer sam dugo radio u maxu. Znaci, ako hoces organsko modelovanje zb je neuporedivo bolji.
Renderovanje- u kom god 3d programu da radis, ti pravis 3d model, render je pretvaranje tog 3d modela/scene u 2d sliku. Rrender se radi unutar programa, u maxu imas 2 vrste renderera, ali kasnije, kad ovladas programom mozes da dodajes jos. U maxu to su scanline i mental ray(mr). Pozz :ciao:
digitalno vajarstvo?!?!:eek:
Sad sam tek maksimalno zbunjen ...koja je to razlika izmedju ZBRUSH-a i 3dmaxsa(maye) ???Zar se obadva programa ne koriste za ustio???

I jos jedno pitanjce...progreami za pravljenje 2D slika tipa CS zar se nemoze napravit ista slika kao sa 3d maxsom ili nekim slicnim...mislim u cemu je fora kad na kraju krajeva dobijes isto 2d???cemu onda 3d???

balu
26.3.2009, 20:58
Ovako... Moras da probas svaki od programa da bi, uopsteno znao o cemu se radI. Malo je komplikovano da ti neko objasnjava, korak po korak, kako to ide, jednostavno, moras sam da vidis. Pogledaj na youtube-u tutorijale, pa ce ti valjda biti jasnije.
A ovo, 2d/3d... pa ima 876314 razloga- razmisli jel ti lakse da naslikas 20 slika, ili napravis 1 3d model, pa napravis slike iz razlicitih uglova. Ili 3d animacija, recimo...
Poenta je da sam pokusas, onda ce ti biti jasno.

stefan991
22.5.2009, 22:36
slike su vrh al trebace ti vremena za njih.
zza render u 3d maxu (3d studio max puno ime) predlazem plugin ili sta je vec Vray cuo sam da daje dobre rzultate. a moj licno savet ti je za pocetak da batalis onakve slike i da pocnes sa jednostavnijim stvarima tipa namestaj ,nznm arhitektura.... i to u 3d auto cad-u pa ce ti posle biti lakse da radis u 3d maxu.... a kad smo vec kod ove teme dal neko zna kako i dal uopste moze da se ubacu model u igru npr gotov auto u nfs. i u kom programu je pozeljno da se rade ti modeli?