PDA

Prikaži potpunu verziju : Koristi li taj symbian?


antraks
10.4.2006, 21:19
paz wamo. prave deca negde daleko neke kao 3g telefone. kao conv. calls i tako te munje. 2 kamere. ni jedna nije poshtena :D a ja se muchim sa svojim 6600. zanima me par stvari. pishite sve shto znate o podeshavanju radi poboljshanja rada. takodje mi treba jedna sitnica. da li je izashao novi symbian mozhda i mogu li ga nabacim na fon? ae pishemo se :)

Magneto
10.4.2006, 21:48
Kod poboljšanja rada nema puno filozofije - ne treba memoriju telefona puniti svakavim glupostima do samog izmaka njenog kapaciteta, treba obezbediti dovoljno slobodne memorije za normalan rad. Za laku manipulaciju sistemskom i flash memorijom, kao i trenutno aktivnim procesima, najbolje je koristiti symbian File Explorer. Seriju 90 ili 80 nikako ne možeš da "nabaciš" na 6600, s obzirom da su to novi symbian OS. Za seriju 60, koja je definisana za tvoj 6600 model, postoje različite verzije (6.1, 7.0, 8.0, 8.0a) koje se takođe ne mogu menjati. Da ne ispadne sad da se ništa ne može promeniti po pitanju softvera, tu je firmware. Najnoviji firmware kojim bi mogao da flešuješ tvoju nokiu je verzija 5.53.0 (NHL-10) ili v5.64. Firmware donosi stabilnije funkcionisanje (ne uvek), ispravke sitnijih ili krupnijih bagova koje prethodni softver nosi.

antraks
11.4.2006, 11:49
Iskusno vrlo :) zahvaljujem na pomocji. Ostavicju josh koi post ako me neshto bude muchilo.

dziggy
13.4.2006, 17:48
mozda je glup savet ali probaj ako ikako mozes da nabacis 6630 on ti resave sve muke u vezi symbian-a... brz je,stabilan a cena je stvarno smesna u odnosu sta nudi

Magneto
13.4.2006, 20:34
Pa savet ti i nije neki, s obzirom da se u temi radi o symbian generalijama. Telefon košta solidan novac, a ima i on svojih mana. Brzina softvera jeste primetna u odnosu na 6600, i inače je brz softver (ne i najbrži) ali samo kada se gledaju modeli iz serije 60.

antraks
13.4.2006, 20:51
ne ide mi bash u glawu troshenje kinte..nikako. razmishljao sam samo nekako da tutnem soft. u ovaj al kad ne ide... ;)