PDA

Prikaži potpunu verziju : Ekstenzije


Dekip
12.3.2009, 23:57
Malo sam pretrazivao forum,ali nisam nasao nista slicno.Osim,mozda,u okviru teme o fajlu o kom je rec.Naleteo sam na dva fajla sa ekstenzijama .eml i .mso,i ne znam cemu sluze,tj.cime da ih pokrenem.Trebalo bi da su u pitanju neke ''zezalice'',smesni video klipovi,itd.

VojaM
13.3.2009, 11:42
Malo sam pretrazivao forum,ali nisam nasao nista slicno.Osim,mozda,u okviru teme o fajlu o kom je rec.Naleteo sam na dva fajla sa ekstenzijama .eml i .mso,i ne znam cemu sluze,tj.cime da ih pokrenem.Trebalo bi da su u pitanju neke ''zezalice'',smesni video klipovi,itd.Iznenadićeš se ;)

.eml je e-mail ;) Dakle, kad snimiš email poruku sa "Save As" dobiješ tekstualni fajl sa ekstenzijom .eml.

Ono drugo nisam znao, ali sam pozvao svog prijatelja Gugleta i zadao mu upit:
.mso extension

Pojavilo se više mogućnosti, ali je naizglednija sledeća:

File Type .mso:
Inline E-mail Attachment
File sent with Microsoft Word 2000 e-mail attachments; often named "Oledata.mso;" contains information that allows the attachment to be rendered within the e-mail message.

The Oledata.mso file will appear as a separate attachment on computers that do not have Microsoft Outlook 2000 or later installed.

Dakle, neko ti je slao elektronskom poštom nešto iz Worda, i to tako da se u poruci prikaže najsličnije moguće originalnom dokumentu. Kada si to snimio, dobio si fajlove sa ekstenzijom .eml i .mso od kojih je jedan čist tekstualni zapis poruke, a drugi dekodirani fajl .mso koji je bio deo te iste poruke.

E sad, kako da pokreneš stvar? Naprosto klikni dvaput na .eml i sve će ti se otvoriti u mail klijentu, recimo Outlooku. Trebalo bi da ti onda u poruci piše neštto konkretno - recimo da dobiješ neke linkove ili slično.

Ako mene pitaš, ja bih to za svaki slučaj batalio ili čak i izbrisao.

Chivan
13.3.2009, 12:09
Takođe, kad god zatreba definicija neke ekstenzije, možeš da posetiš http://filext.com/

Dekip
14.3.2009, 20:53
Ma doslo mi je od drugara,ne bi trebalo da je ''sumnjive sadrzine''.

Dekip
16.2.2010, 0:04
Sa cime da otvorim .svg fajl?Na netu sam nasao da bi trebalo da ga otvori adobe. Ja imam adobe 8, ali nece, ne znam da li treba neki pug-in?
Takodje i .ods?

el_corona
16.2.2010, 0:55
Sa cime da otvorim .svg fajl?Na netu sam nasao da bi trebalo da ga otvori adobe. Ja imam adobe 8, ali nece, ne znam da li treba neki pug-in?
Takodje i .ods?

.svg mozes da otvoris iz Internet Explorera, samo odradis drag & drop. Za ovaj .ods http://www.topshareware.com/ods-file-viewer/downloads/1.htm odnosno http://www.topshareware.com/download.aspx?id=53010&p=&url=http%3a%2f%2fwww.bytescout.com%2fpad%2fxlsview er.zip

Dekip
23.3.2010, 22:29
ИЕ7 неће, а википедиа каже да ће моћи тек ИЕ9. Не знам за фајерфокс.

Sass Drake
23.3.2010, 23:19
ИЕ7 неће, а википедиа каже да ће моћи тек ИЕ9. Не знам за фајерфокс.

Firefox ih prikazuje.