PDA

Prikaži potpunu verziju : g++ error


DjQb
10.3.2009, 2:21
Ljudi stvar je sledeca: kada prekopiram kod (koji funkcionishe na nekim rachunarima) kod mene u c-free dobijem sledecu poruku:
[Error] g++.exe: cannot specify -o with -c or -S and multiple compilations
I nece da mi radi program...
Veoma bi mi znachila vasha pomoc... Hvala unapred!

Stevvan
10.3.2009, 11:13
jel mozes da napises tacno celu komandu koju unosis?

DjQb
10.3.2009, 12:37
Znachi u c-free ispishe taj eror a dev c program pukne posle unoshenja jednog ili dva broja i samo izadje...

Evo nekih npr...

#include<stdio.h>
void main()
{
long i,n,fakt;

printf("Unesi prirodan broj: n=");
scanf ("%ld", &n);

for (i=1,fakt=1;i<=n;fakt*=i,i++);


printf("n!=%ld!=%d\n",n,fakt);
}






i npr:


#include<stdio.h>
void main()
{
int a,b,z;
printf("Unesi prvi broj a=");
scanf("%d",&a);
printf("Unesi drugi broj b=");
scanf("%d",&b);
z=a+b;
printf("Zbir a i b je =%d\n",z);
}







Btw rade na nekim kompovima.... Ovo su samo neki od kodova...

VojaM
10.3.2009, 16:24
Ne to, napiši nam komandu za kompajliranje.

Greška je u zadatim parametra te komande - tipa "ovaj parametar ne ide zajedno sa onim, ili onaj parametar ne ide zajedno sa kompajliranjem više fajlova odjednom".

DjQb
10.3.2009, 18:56
Ne to, napiši nam komandu za kompajliranje.

Greška je u zadatim parametra te komande - tipa "ovaj parametar ne ide zajedno sa onim, ili onaj parametar ne ide zajedno sa kompajliranjem više fajlova odjednom".
Uf ljudi, stvarno sam noob u ovome ali ne znam na kakvu komandu za kompajliranje mislish. Ja samo prekopiram (ovaj gore) kod (ili ga iskucam) i program zeza.... Shta mi je chiniti?
Jel neka kolizija sa drugim programom, jel program ubagovan, da ne fali neki library ili da nije mozda virus? Ne ljutite se, bash sam pochetnik u ovome a mnogo bi mi znachila pomoc...

VojaM
10.3.2009, 21:01
Dobro, hajdemo ovako:
Kad kucaš taj program, u čemu ga kucaš?
Kako mu posle daš komandu da se izvrši?

DjQb
11.3.2009, 18:50
Program(tj kod) iskucam u programu c free i posle idem na dugme play. Umesto da ga pokrene u dosu on samo ispishe taj eror koji sam vec pomenuo.

VojaM
11.3.2009, 21:06
Onda je najverovatnije potrebno da podesiš pathove do pojedinih programa i direktorijuma negde po menijima (Tools>Options ili nešto slično).

Ja to sad pričam malko napamet, to bi tačno mogao da ti kaže samo neko ko je radio u tom Free C-u.

Taj Free C je u stvari samo jedan običan editor, koji, kad pritisneš Run, zapravo pozove spoljašnji program zvani g++ koji prevodi tvoj kod u mašinski jezik, linkuje ga sa potrebnim bibliotekama i na kraju pokušava da pokrene exe fajl koji se dobija posle svih tih operacija. Greška koju dobijaš znači da nešto ne valja pri pokretanju programa g++, što je obično zbog pogrešno podešenih opcija, a ponekad i zbog nekih drugih stvari.

DjQb
12.3.2009, 14:27
Aha. Ok. Potrudicu se da to reshim. Hvala. Valjda cu se snaci. :)