PDA

Prikaži potpunu verziju : Koji je vaš najozbiljniji program?


nika100
7.4.2006, 20:20
Najozbiljniji program koji sam napravio trenutno zauzima 46 mb i dalje raste :)
Radi se o programu za vodjenje prodavnice (racun,stanje magacina,...) i podrzava bar-kod citac na rs-232 portu.
Koji je vas najozbiljniji program?

NenadN
7.4.2006, 20:29
Program za kompresiju/dekompresiju u vise formata (zip,rar,cab,ace), Audio editor za mp3,wav, neki mali player za DivX itd

Marko_L
7.4.2006, 21:08
Kompletan informacioni sistem za sportsku kladionicu, sposoban da podrži neograničen broj poslovnica (u stvari, teoretski je sposoban za to, nikad nije isproban na neograničenom broju poslovnica :)) i obavlja razne funkcije od kojih su najbitnije razmena podataka, praęenje raznih parametara rada sistema, proslešivanje podataka putem SMS-a na odabrane brojeve telefona na osnovu zadatih parametara, serijska komunikacija... itd. Naravno radi se o klijent-server strukturi... što znači da postoji deo sistema koji sve to priprema i proslešuje, kao i deo koji sve to prima i obrašuje... Inače, sistem je poluautomatski (zvuči kao puška, ali nije :))... O detaljima ne mogu da pričam... pošto je sistem urašen za interne potrebe firme. Veličinu je nemoguęe odrediti pošto se sistem sastoji od nekoliko nezavisnih delova koji mešusobno sarašuju...

bobi
7.4.2006, 21:45
Kahm...

Imas 3 sprajta, pucacina (toliko sam ponosan na nju, da je vec treci put pominjem :) ), dva alien ship-a i jedan human koji ti kontrolises.

Koliko zauzima?

Pa za razliku od Marka, kod kojeg se NE ZNA KOLIKO ZAUZIMA :), moja staje na sveka 10 - 15 kb, posto je sama pisana jos na C64 i to u Basic-u.

Veljko the King
7.4.2006, 22:10
moze li da date link za taj vodjene prodavnice i kompresiju i dekompresiju

quick
7.4.2006, 23:30
takodje igra koju trenutno radimo

www.mechines.com

Brains
8.4.2006, 0:45
Program za racunanje rastojanja centara Venere i Sunca (prepoznavanje oblika, tj. kruznica) za Astronomsku Opservatoriju Beograda.

voodoo_
8.4.2006, 17:26
Program za vošenje foto radnje, online narudžbine, automatizovano primanje/obrada/slanje slika na štampanje itd.

Andross
9.4.2006, 20:58
Moj je Ghost Shooter,jos u izradi.Kraj je predvidjen za kraj treceg kvartala.Uskoro izlazi nova verzija(kad ne znam tacno).Samo mi fali stalan crtac.

Teva
9.4.2006, 22:18
Moj najozbiljniji je program je (fanfare molim) Hello World ;)
Zato sto vise volim i znam 3d animaciju(nesto malo) i obradu slike

B@NE
10.4.2006, 13:41
ja pravio do sad mini kalendare,i zabavne programe, e da i jedan program sa siframa(sada baza ima preko 300 sifri),evo sada u poslednje vreme se bavim game makerom,videcomo sta ce biti....

priest (of_the_moon)
15.4.2006, 17:47
Kada ja budem počeo da programiram nešto ozbiljno, saznaęete za to u TV vestima, nema potrebe da vas smaram sa detaljima :D.
Radio sam neke programčięe i igrice za sitnu kintu, ništa ozbiljno za naglasiti...

EclipsE
16.4.2006, 14:28
najozbiljniji program??? pa... poslovni program za jednu firmu koja proizvodi kecap, majonez, zacine, krem itd....

isto, radio sam jednu igricu al me mrzi da je zavrsim, u kojoj si ti hacker i hakujes banke, radis misije, kupujes software... jednostavno me mrzi ;)

radim u VB-u 6

nika100
24.5.2006, 23:52
Hm,sa svojim programom (trenutno 80mb) sam osvojio pre 11 dana u zrenjaninu prvo mesto na republickom.

Miomir Djelic
27.5.2006, 21:56
Imam Vas u malom prstu :a_bleh: .Sto sam ja napravio niku nije. Radio sam u VB-6 i uspeo da napravim program(koji je u BETA 2 verziji) i koji RACUNA PROSEK OCENA i da stvar bude jos zanimljivija ODREDJUJE DA LI SI ODLICAN ILI ... Velicina 64KB:rofl:

EclipsE
27.5.2006, 22:02
WOW! kako si to uspeo da napravis?? :rofl:

LoneWolf
2.6.2006, 18:51
Najozbiljniji program koji sam napravio trenutno zauzima 46 mb i dalje raste :)
Radi se o programu za vodjenje prodavnice (racun,stanje magacina,...) i podrzava bar-kod citac na rs-232 portu.
Koji je vas najozbiljniji program?
MP3,DivX,DVD player,sistem za vodjenje bolnice i baze pacijenata,nekolicina mini igara i jedna veca ozbiljnija igra koja je lose prosla zbog slabog marketinga (dabogda crk'o balkan:)

Deusdies
3.6.2006, 15:43
Težak je 70MB a zove se V-Dnevnik - program koji je namenjen razrednim starešinama (učiteljicama) koji može pohraniti sve podatke o učeniku (prosek,ocene iz svih predmeta,adresu,broj telefona,ime roditelja,izostanke,napomene...). Radio sam ga zajedno sa burazerom u Delphi-u 7. Inače, program nije besplatan.

optimus_prime
5.6.2006, 22:37
Nemacko Srpski recnik, za sada je jos uvek u razvoju ali bice besplatan i sadrzace oko 30000 reci!!!

Oggy
6.6.2006, 1:55
@LoneWolf:

Jel, reci nesto vise o tome kada je ozbiljnije?

Balan
6.6.2006, 7:55
Na,www.developer.rs.sr imate proizvode koje je uradio Zmmay tim,skinite i probajte!!!

dbaja
10.6.2006, 13:02
:rofl: cekajte ljudi, ozbiljan program pa se poredi po velicini:eek:
Program koji sam pisao '92.god. i koji je obradjivao kompletno knjigovodstvo za STR, SUR, SR (vise razlicitih tipova radnji sa naravno razlicitim knjigama), radio je sa neogranicenim brojem radnji i uz minimalni unos podataka (bez redundantnosti) zauzimao je tek nesto vise od 540Kb a radjen je u Clipperu. Ali jos i tada je bilo jezika koji su mogli nesto takvo da spakuju na jos manji prostor.
Jos sam potrosio veliki broj dana na optimizacije da ga svedem na te dimenzije kako bi bilo vise prostora da se ucitavaju baze podataka.
Sad kada pravim kojekakve aplikacije u VB-u, prosto se najezim kad vidim koliko prostora zauzimaju.
Ali idu moderniji OOP jezici pa cemo uskoro gledati programe od nekoliko Gb. pa Tb. i tako dalje.

Branislav Gavric
13.6.2006, 16:44
...sad nadjoh ovu temu pa zelim malo i ja da se "pohvalim" :)

posetite moj sajt (administratori, ovo NIJE reklama za moj sajt)

na adresi www.bulmasoft.netfirms.com

pa idite na Bulmin sajt

pa na njemu idite na rubriku "posebno izdvajamo"

pa u toj rubrici idite na "Iskra2000, operativni sistem za Oric/Euphoric

Dobicete sajt koji je sponzorovan od Peter-a the Spider-a

Na njemu cete videti link "Iskra is an operating system for Oric/Euphoric"

Kliknite na navedeni link. Dobicete kompletnu prezentaciju mog softvera sa slikama aplikacije, opisom, mogucnostima, instalacijom i td i td.

Napomena: Iskra2000 je originalno zamisljena kao softver u Trial nacinu rada i njena registracija (je bila) 25 Eura..


Iskra2000 je sada napusten softver (na zalost) i jedino je ja licno (sopstvenu Iskru) koristim kada mi treba da mi ista kreira novu vrstu knjigovodstvene baze podataka za neku novu samostalnu aplikaciju ako mi ista zatreba nekad... Iskra2000 VISE NIJE za distribuciju, buduci da je "abandendware" dalje se (uglavnom) ne usavrsava, ne vazi ponuda za slanje mailom i td i td a registrovanih korisnika (smrc) na zalost nema.


Verovatno vam se NECE svideti Iskra2000, zadnja verzija update-ovana negde prosle godine, kada sam "prestao" sa istom, a sajt na gore navedenim adresama stoji... kao nesto sto mi predstavlja sentimentalnu vrednost.

Gore navedeni linkovi nemaju za cilj da reklamiraju bilo sta drugo.

Srdacan pozdrav kolegama programerima i pocetnicima u istom
Zelja bi mi bila ako je to ikako moguce (mada sumnjam da ce mi se ista ispuniti!) da upoznam ljude koji su makar svojevremeno i oni radili aplikacije za ovaj, stari racunar.

Brana
Probajte DIREKTAN link ka Iskri2000 ali isti je "predug" u WWW adresi pa ne znam da li ce DIREKTAN link biti klikljiv...

Ako je direktan link klikljiv, onda molim zanemarite gore navedeni "putokaz" do Iskre2000..

Direktan link:

http://yahoolistspider.home.insightbb.com/tools/Iskra/Iskra.html

Branislav Gavric
13.6.2006, 16:47
Direktan link je izgleda klikljiv. Sve o Iskri2000 sam pisao na Engleskom jeziku... to, nadam se, nece predstavljati problem? :)

Srdacan pozdrav
Brana

Patrick
17.6.2006, 22:34
Imam Vas u malom prstu :a_bleh: .Sto sam ja napravio niku nije. Radio sam u VB-6 i uspeo da napravim program(koji je u BETA 2 verziji) i koji RACUNA PROSEK OCENA i da stvar bude jos zanimljivija ODREDJUJE DA LI SI ODLICAN ILI ... Velicina 64KB:rofl:

Nije napomenuo da smo ga zajedno radili :icon_evil . On je pisao "kod" i pomagao se knjigom, a JA sa bio zadužen za interfejs.:rofl:

Deusdies
21.6.2006, 11:54
Nije napomenuo da smo ga zajedno radili :icon_evil . On je pisao "kod" i pomagao se knjigom, a JA sa bio zadužen za interfejs.:rofl:
He he momci jbg, V-Dnevnik 1.2 je program napravljen od strane mene i mog burazera...Računa prosek, svrstava vas u odlične/vrlo dobre itd., sadrži informacije o učeniku (adresa, br. telefona, imena roditelja, opravdani/neopravdani izostanci, napomene o učeniku) zatim imaš ComboBox sa naslovom "Odaberite školu:" ; shodno odabiru, program odrešuje koji sve predmeti postoje, dodavanje CUSTOM predmeta...Itd. Veličina programa varira, jer radi sa bazama podataka...Ali košta...

optimus_prime
21.6.2006, 12:48
Kolko kosta?:ciao: Da znam dali da postavim OpenSource ekvivalent!!!:kreza:

nika100
5.7.2006, 23:37
zauzimao je tek nesto vise od 540Kb a radjen je u Clipperu.
Eh, kad se setim:
Prvi jezik pa Clipper :)


set scoreboard off
set date german
use help
cls
@ 0,65 say "niksoft"
//use save
set message to 24
do while .t.
@ 1,1 prompt "exit" message "izlaz"
@ 1,7 prompt "help" message "pomoc"
@ 1,12 prompt "new" message "list"
menu to x
do case
case x = 0
quit
case x = 1
alert("Upravo izlazite iz programa",{"Ok"},"Upravo ste izasli iz programa")
A:=SPACE (12)
// if zez=2
// exit
// end if
// if zez = 3
// loop
// end if
inkey (1)
quit
case x = 2
@ 4,9 to 11,69 double
setcolor("N+/bg")
memoedit(pomoc,5,10,10,68,.f.)
set color to
case x = 3
memoedit(list,2,2,23,77,.t.)
end case
end do
return


il'


set scoreboard off
set date german
cls
@ 0,1 say "ŚÄÄÄÄÄÄÄĀÄÄÄÄÄÄÄĀÄÄÄÄÄÄÄĀÄÄÄÄÄÄÄĀÄÄÄÄÄÄÄĀÄÄÄÄÄÄÄĀÄ ÄÄÄÄÄÄĀÄÄÄÄÄÄÄĀÄÄÄÄÄÄ¿"
@ 1,1 say "³ 1 ³ 2 ³ 3 ³ 4 ³ 5 ³ 6 ³ 7 ³ 8 ³ 9 ³"
@ 2,1 say "ÃÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÅÄ ÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄ“"
@ 3,1 say "³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³" color "r/b"
@ 4,1 say "³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³" color "r/b"
@ 5,1 say "³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³" color "r/b"
@ 6,1 say "³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³" color "r/b"
@ 7,1 say "³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³" color "r/b"
@ 8,1 say "ÃÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÅÄ ÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄ“" color "r/b"
@ 9,1 say "³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³" color "r/b"
@ 10,1 say"³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³" color "r/b"
@ 11,1 say"³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³" color "r/b"
@ 12,1 say"³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³" color "r/b"
@ 13,1 say"³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³ ³" color "r/b"
@ 14,1 say"ÃÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÅÄ ÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄ“" color "r/b"
@ 15,1 say"ÀÄÄÄÄÄÄÄĮÄÄÄÄÄÄÄĮÄÄÄÄÄÄÄĮÄÄÄÄÄÄÄĮÄÄÄÄÄÄÄĮÄÄÄÄÄÄÄĮÄ ÄÄÄÄÄÄĮÄÄÄÄÄÄÄĮÄÄÄÄÄÄÙ"
a:=space (7)
s:=space (7)
d:=space (7)
f:=space (7)
g:=space (7)
h:=space (7)
j:=space (7)
k:=space (7)
l:=space (7)
z:=space (7)
x:=space (7)
c:=space (7)
v:=space (7)
b:=space (7)
n:=space (7)
m:=space (7)
q:=space (7)
w:=space (7)
e:=space (7)
r:=space (7)
t:=space (7)
y:=space (7)
u:=space (7)
i:=space (7)
o:=space (7)

@ 5,2 get a
@ 12,2 get s
@ 5,9 get d
@ 12,9 get f
@ 5,16 get g
@ 12,16 get h
@ 5,23 get j
@ 12,23 get k
@ 5,30get l
@ 12,30get z
@ 5,37get x
@ 12,37get c
read
inkey (0)
quit


A cak sam pravio i intro od 200kb sa komandom replicate ;)

VladaSu
1.11.2006, 2:13
Ako se ozbiljan program meri po velicini moj program ima 130 MB.
Upravo sam ga napravio u C#. Ima dva dugmeta "Predhodno" i "Sledece".
Program lista 129,9 Mb slika.
Vreme izrade: 0 godina, 0 dana, 0 sati i 10 minuta.

toxi
1.11.2006, 21:17
@Balan
Vidim, ti si sa Zmmajem "u ekipi" ali te nisam "čitao" na SDu.... Imali te tamo?

@ostalima
Na vec pomenutom domacem sajtu www.developer.rs.sr postoji izbor za najbolji domaci program meseca po izboru surfera( to je sve organizovano na moj predlog, eto mog najveceg dostignuca :aplauz: )

@Moje najvece dostignuce
Imao sam nesrecu da mi se najveci program izbrise sa HDa usled pada sistema pre nego sto je "ugledao svetlost dana". Uglavno, bavio se detaljnom analizom .txt i .doc fajlova, spajanjem i uporedjivanjem istih do u najsitnije detalje a sastojao se od oko 1000 linija koda ali kao sto rekoh nije bio zavrsen... Radjen u MFC/ C++.

Od "živih" dostignuca jedino sto je vredno pomena je "Srpski Skolski C tutrial" a kao sto vidite to nije program vec tutrial :a_whistli
No, hvale ga sa svih strana...

dume
14.11.2006, 16:59
Imam Vas u malom prstu :a_bleh: .Sto sam ja napravio niku nije. Radio sam u VB-6 i uspeo da napravim program(koji je u BETA 2 verziji) i koji RACUNA PROSEK OCENA i da stvar bude jos zanimljivija ODREDJUJE DA LI SI ODLICAN ILI ... Velicina 64KB:rofl:

:tapsh: uau:tapsh: bravo:tapsh: pa ti si majstor:tapsh:
taj program se radi u drugom tecem razredu srednje

al0cunit
14.11.2006, 18:05
heh dume .. dete li si ... zar ne vidish da se miomir salio .. stavio je smiley koji donekle upucuje na to .. dok ti sa druge strane delujes ozbiljno bez ijednog smajlica .. tako da sam te sad shvatio ozbiljno i kritikovao

Patrick
14.11.2006, 22:42
Ja i Miomir smo braca. Njemu "crko" modem od groma:D pa retko kad poseti .ovaj forum . Program smo radili u 7. osnovne. Posle smo ga doradili i dodali jos brojne druge opcije. Onda smo poceli da radimo druge stvari a program je ostao u 2.0 verzij. Zakacicu ga na net samo da ga nadjem.:dedica:

NoxX
19.11.2006, 1:01
Писао сам многе глупости које нису напустили топлину мог хард диска, али такође сам написао пар добрих ствари које су послижиле другим људима.

Програм на који сам најпоноснији је ТВ квиз који је писан за потребе телевизије Лесковац. Њима се он страшно допао и коришћен је за потребе 9 снимања (колико их је и било). Програм је тежак некиј 120 мб и сад излази друга верзија за потребе друге телевизије. На првој верзији сам зарадио мајцу спонзора и слатки пакет, али би требао да се на другој омастим.

DelFun11
10.4.2007, 0:07
Momci zaista niste losi ali moram vam se i ja pohvaliti nekim programima.

Pre svega najvise mi se svidelo ono oko operativnog sistema i jos neki projekti ALI odmah da napomenem da je a verujte mi na rec !!!

NAJUSPESNIJI, NAJBOLJI, NAJ, NAJ, NAJ softver onaj koji se proda za najvise para u najvise primeraka. Radio sam u softverskim firmama od kojih sam naucio da je to najvaznije. Aplikacija moze da ima i 2mb ali ako svima treba i svi je kupuju onda je to najvece dostignuce. Je..s milione redova code-a ako sam ja i dalje bez kinte i gledam kako ljudi rade svakakve gluposti pa uzmu neki evric. Ah da ... Moje recimo najvece dostignuce je softver koji je radjen za hirusko odeljenje u jednoj bolnici. Moram reci da je ogroman softver ali tu nije kraj. U jednoj nasoj vecoj banji (u Srbiji) bio je skup najboljih hirurga jugoistocne evrope, i na tom skupu bio je predstavljen moj projekat na velikom video bimu. A predstavljao ga je moj prijatelj koji je svakako hirurg. Projekat su kasnije kupili : bolnica u CG, Makedoniji, privatna klinika u Holandiji, a softver je bio i prikazan informatickom centru u Klivlendu(USA) gde nalasi najveca vaskularna bolnica na svetu i od njihovog informatickog kolektiva softver je bio ocenjen kao solidan sto je za mene najvisa ocena. Radio sam i mnogo namenskih poslovnih softvera koji su se pokazali kao moja specijalnost. Razvijam svoj knjigovodstveni paket u koji se ulaze dosta svega pa i para. Za najdalje 3 godine otvaram svoju firmu i onda krecem u akciju sakupljanja najboljih Delphi programera, koji bi radili za mene. Posteno ... zar ne ?

DelphiGuide
12.4.2007, 23:08
Ubedljivo program za analizu i manipulaciju audio fajlovima... potpuno binarno pretrazivanje datoteka.

Podrzava...

formate: MPx i Wav (mp4 je trenutno u izgradnji) tagove: ID3v1 i ID3v2 (74 polja: pakovanje slika i fajlova u mp3, podesavanje kanala za 3D surround, linkovi, licence, itd.)
DJ Mod (u fazi razvoja)
rekompresiju Audio datoteka WAV->MP3 i obrnuto detaljan info
multiedit tagova audio-edit (u razvoju)
katalogizacija muzike i priprena za narezivanje na CD/DVD Funkcija rezanja (pri kraju)
Player, Media Library, Playliste
Mnogo metoda za pretrazivanje i sortiranje Pronalazenje duplikata skeniranjem streama datoteke ili poredjenjem imena fajla, tagova, kvaliteta...
Jezik: Srpski, Engleski, Nemacki, (Hebrejski i Brazilski (portugalski) u toku) Tip licence:Komerijalni (po narudzbini)
Velicina: 72MB (trenutno)


Program je radjen na Delphi-ju (WinXP Pro) :dedica:

voodoo_
12.4.2007, 23:20
Nije najozbiljniji, ali je svakako koristan:

http://www.softpedia.com/get/Office-tools/Text-editors/Voodoos-NFO-Viewer-GTX.shtml

:)

fast
21.4.2007, 17:05
Momci, velicina programa nije bitna. Bitno je ono sto se sa tim programom moze postici i za sta se on moze koristiti. Evo, na primer, ja sam napravio mnoooogo programa ali bih izdvojio dva sa kojima se posebno ponosim. Jedan od ta dva je program koji se koristi u knjigovodstvu a jako je koristan i u prodajnim objektima zato sto mu je jedna od mogucnosti KASA koja ima sve opcije i mogucnosti koje kasa mora da ima (stampa fiskalni racun, zavodi prodate artikle...). Mogao bih do sutra da ga opisujem ali necu. Recicu samo da ga koristi veliki broj prodavnica, supermarketa... Drugi koriste velike firme i preduzeca sa velikim brojem radnika i klijenata. Ima bazu podataka o svim tim ljudima.
Imam jos neke programe koji su u razradi pa ne bih jos o njima.

rudar
21.4.2007, 18:07
Moj najozbiljniji program je... Chekaj, ja nemam ozbiljnog programa!?!?:D Mozda... Hello world na 4 jezika;) :D

DelFun11
25.4.2007, 14:01
Pitanje za fast-a ! U kom programskom jeziku si radio kasu i knjigovodjstveni softver ? Mislim na to u cemu si pisao aplikaciju i koja je baza. Pitam te zato sto sam i ja radio jako mnogo programa. Celo knjigovodjstvo i kasa i jos nesto sto se strava prodaje ali to ti nemogu reci :D sorry. naravno i gomilu softvera specijalne namene. Ako si Delphi programer onda mozemo da se kontaktiramo.

PozZ !

Dushan
28.4.2007, 4:44
Moj najozbiljniji program sluzhi za izrachunavanje proseka ocena. Nastao je pochetkom marta, pisan je u C. :)

DragonSlayer
28.4.2007, 10:30
Da li neko zna za program za vodjenje trgovinske radnje, konkretno autodelovi, robno i finansijski, ulazi - izlazi, cene, da vodi lagerlistu i slično, i koliko košta?

DelFun11
30.4.2007, 15:56
Odgovor za DragonSlayer-a !

Postoje programi koji ti trebaju, cak i vise od toga. Ali moram da znam odakle si, tj. gde ti je firma. Posto su u pitanju gotove verzije koje vec rade u dosta firmi, znaj odmah da nisu skupe. Okvirno oko 450€. Ali odmah da znas da to nije fiksna cena, vec je sve stvar dogovora i naravno ugovora.

Naravno, mozes da vodis: sve ulaze, izlaze, magacine, lager liste itd. Ukoliko imas maloprodaju, veleprodaju, komision, konsignaciju itd. postoji u programu prenos iz jednih u druge magacine i jos gomilu stvari. A sto se finansija tice tu postoji otvaranje naloga i naravno analitika, sintetika i obracun kamate. Ako si zainteresovan dacu ti sve podatke, kako da se kontaktiramo. P.S. : Iza programa stoji firma a ne pojedinac. Firma koja je vec 5 godina aktivni Microsoft-ov partner.

Brains
30.4.2007, 19:08
Samo pazite da tema ne preraste u male oglase... Znaci, okvirne cene i nepostojanje konkretnih imena firmi i pojedinaca moze (kao sto ste do sad i pisali), ali sve preko toga ce biti kaznjavano... Ako nekome nesto treba, tu je uvek licna posta za detaljne odgovore.

Moderator

DelFun11
1.5.2007, 20:46
Odgovor za Brains-a !

Znam, tako da nije problem. Ovo je sasvim slucajno ispalo a i nije mi namera da forum koristim kao zute strane vec da pomognem coveku. Pravila su mi poznata a i nije fer prema moderatorima foruma. Nadam se da je dozvoljen bar neki kontakt ili dogovor preko licnih poruka, ako nije OK !

Veliki pozdrav moderatorima foruma SK !

Snoopy
3.5.2007, 21:20
Težak je 70MB a zove se V-Dnevnik - program koji je namenjen razrednim starešinama (učiteljicama) koji može pohraniti sve podatke o učeniku (prosek,ocene iz svih predmeta,adresu,broj telefona,ime roditelja,izostanke,napomene...). Radio sam ga zajedno sa burazerom u Delphi-u 7. Inače, program nije besplatan.

Za taj program imam komletno uputstvo u knjizi Milana Cabarkape
"Osnovi programiranja u Pascalu 2 i Delphi"
To sam napravio posle 20 dana rada u Delphi-u.
Ako to naplacujes.....

mr.marvin
4.5.2007, 2:03
Dovrsen? Paaaa u VB program koji skuplja tekst sa clipboarda.

Nedovrsen(i), se pisu u Pythonu... Asolutno nezanimljiv i nevjerovatno geekovski projekat generisanja latinskih konjugacija ;), deklinacija i tome slicno... Tu se ucim pa jtonov skomna cin ur ada. Zatim obrazovni softver u povoju, od kojeg sam se vec zamorio ( = zapetljao se u XML parsinjanje iz supljeg u prazno). A tu je i probni kod za jednu bezazlenu igricu (Python + pygame). Nista od navedenog se ne blizi kraju ali je prilicno ozbiljno, sa moje tacke gledano.

nepoznati2
11.5.2007, 14:49
Program Osmosmerka 2007 za profesionalno sastavljanje osmosmerki svih vrsta. Program ima 3MB izvornog koda i sastavljen od strane programera koji je i enigmata preko 30 godina.

no729
24.8.2007, 13:11
Jes da malo kasnim sa odgovorom ali nema veze... ja i moj tim od 5 ljudi napravlili smo sistem za potrebe jedne Italijanske kompanije . Software je specificni project management sistem i koristi se za monitoring i upravljanje projektima Evropske Unije svuda po svetu. U pitanju je Java web aplikacija. Da sad ne pominjem koliko zauzima kod i sl. reci cu ovo - inicijalno je placena 200.000€ + 50.000€ godisnje za odrzavanje. Sistem je online vec dve godine i uspesno se koristi na desetak EU projekata.

LoneWolf
24.8.2007, 13:22
Moj najozbiljniji program je Kompozitor na kom jos radim.
Sadrzi notni sistem,unosenje i snimanje nota sa MIDI klavijature,a nazalost nije dovrsen,jos radim na njemu.Kad ga zavrsim,planirao sam da ugradim i snimac glasa,dodam DX i VST pluginove (nesto kao minimalisticki fruityloops na nasem jeziku).
Radjeno u VB,sa nekim komponentama radjenim u C.

rgdrajko
20.5.2008, 17:08
Program koji sastavlja osmosmerke koji mozete videti na www.enigmatika.zzl.org

HaveBreak
20.5.2008, 17:50
Ovaj.Znam da ce te se smejati,ali ja sam pocetnik

Geomaster
20.5.2008, 20:48
Program za vošenje komisionih listova. Moguęnost sortiranja komisionih listova, štampanja. CUSTOM logo u štampi, <podrazumevano>Izračunavanje PDV-a, provizije, fakturne vrednosti itd.</podrazumevano>. Šifarnik artikala i komintenata, i najvažnije, ima XP Visual Style iako je pisan u VB6ici:to_care:.

Verzija 5.0 je dovršena, verzija 6 je u fazi 70% gotovo i 6.0.9 revizija.

Sad se smejte slobodno, ja svoje kazao:ciao:...

voodoo_
20.5.2008, 22:06
ima XP Visual Style iako je pisan u VB6ici:to_care:.
Da, baš je teško ubaciti manifest fajl :D ;)
Što bi se smejali, svaki program na kom uzmeš pare je dobar program :)

Geomaster
21.5.2008, 17:39
Što bi se smejali, svaki program na kom uzmeš pare je dobar program :)
Eh... Da sam ja na njemu uzeo pare... Radio ga za kevu koja drži butik. Mada nikad se ne zna... Probaęu i sa tim:D

allokin
31.5.2008, 2:55
Tek sam poceo sa programiranjem u C (oko 2 meseca). Moj najozbiljniji program je crypter za text.
¤ Generisan kod nikad nije isti
¤ Moze passwordom da se zastiti

rgdrajko
23.6.2008, 17:34
Izgled programa Osmosmerka 2007
Video snimak rada programa(u Windows Media Playeru):
http://www.mycity.co.yu/Uploads/62851_1198333892_Osmosmerka%202008-1.wmv
Video snimak rada programa u zip datoteci:
http://www.mycity.co.yu/Uploads/62851_561730273_Osmosmerka%202008-1.zip


http://www.mycity.co.yu/thumbs/62851_tmb_66148859_Program%20Osmosmerka%202007.JPG (http://www.mycity.co.yu/slika.php?slika=62851_66148859_Program%20Osmosmerk a%202007.JPG)

Program OSMOSMERKA 2007(WORD SEARCH 2007) je program koji sastavlja osmosmerke svih vrsta. Program sastavlja osmosmerke mnogo bolje nego bilo koji drugi poznati program(npr. Crossword Compiler i drugi). Program sadrzi na hiljade procedura, na stotine formi kontrola i na desetine klasa. Program je sastavljan preko 20 godina i uradjen je u VB6.0 i ima preko 3MB izvornog koda. Program je sastavljen od strane programera koji se enigamtikom bavi preko 30 godina.
U testiranju programa godinama su ucestvovali brojni urednici mnogih poznatih enigmatskih listova i casopisa, a osmosmerke koje program sastavlja objavljuju se vec godinama u skoro svim enigmatskim casopisima.


Autor programa je Rajko Kuzmanovic

http://www.mycity.co.yu/thumbs/62851_tmb_303364652_Leksikon%20srpskih%20enigmata. JPG (http://www.mycity.co.yu/slika.php?slika=62851_303364652_Leksikon%20srpskih %20enigmata.JPG)

Email: rgdrajko@verat.net
Site: www.enigmatika.zzl.org


Primer Foto osmosmerke objavljene u casopisu Beogradske enigmatske novine Spec. 1, JUL 2007. uradjene preko mog gornjeg programa za osmosmerke. Celu stranu sam uradio u Corel-u.

http://www.mycity.co.yu/thumbs/62851_tmb_47630617_FotoOsm16.jpg (http://www.mycity.co.yu/slika.php?slika=62851_47630617_FotoOsm16.jpg)

http://www.mycity.co.yu/thumbs/62851_tmb_91621871_FotoOsm16-linije.jpg (http://www.mycity.co.yu/slika.php?slika=62851_91621871_FotoOsm16-linije.jpg)

http://www.mycity.co.yu/thumbs/62851_tmb_132342707_FotoOsm16-2.jpg (http://www.mycity.co.yu/slika.php?slika=62851_132342707_FotoOsm16-2.jpg)
Foto osmosmerka u Word fajlu:
http://www.mycity.co.yu/Uploads/62851_1024536053_Foto%20Osmosmerka16.doc


Primer ilustrovane osmosmerke.

http://www.mycity.co.yu/thumbs/62851_tmb_44939784_11x11%20Ilustrovana%20osmosmerk a2.jpg (http://www.mycity.co.yu/slika.php?slika=62851_44939784_11x11%20Ilustrovana %20osmosmerka2.jpg)

http://www.mycity.co.yu/thumbs/62851_tmb_44939769_11x11%20Ilustrovana%20osmosmerk a2-linije.jpg (http://www.mycity.co.yu/slika.php?slika=62851_44939769_11x11%20Ilustrovana %20osmosmerka2-linije.jpg)


Primer kombinovane osmosmerke.

http://www.mycity.co.yu/thumbs/62851_tmb_46667841_13x18%20Kombinovana%20osmosmerk a.jpg (http://www.mycity.co.yu/slika.php?slika=62851_46667841_13x18%20Kombinovana %20osmosmerka.jpg)

http://www.mycity.co.yu/thumbs/62851_tmb_303341059_13x18%20Kombinovana%20osmosmer ka-linije.jpg (http://www.mycity.co.yu/slika.php?slika=62851_303341059_13x18%20Kombinovan a%20osmosmerka-linije.jpg)


Primer tematske osmosmerke "Milorad Cavic" objavljne u casopisu Novosti Enigma.

http://www.mycity.co.yu/thumbs/62851_tmb_44939661_Osmosmerka%20Milorad%20Cavic.jp g (http://www.mycity.co.yu/slika.php?slika=62851_44939661_Osmosmerka%20Milora d%20Cavic.jpg)

http://www.mycity.co.yu/thumbs/62851_tmb_60668545_Osmosmerka%20Milorad%20Cavic-linije.jpg (http://www.mycity.co.yu/slika.php?slika=62851_60668545_Osmosmerka%20Milora d%20Cavic-linije.jpg)


www.enigmatika.zzl.org

rgdrajko
16.9.2014, 22:51
Program osmosmerka(Program za osmosmerke) je mešu prvim programima koji je napravljen još pre 30 godina. Od tada se program mnogo promenio ali željeni rezultat je ostao isti dobiti što bolju osmosmerku. Baza reči je ogromna a najčešęi tipovi osmosmerki su:

klasične osmosmerke
ilustrovane osmosmerke
foto osmosmerke
brojčane osmosmerke
mozaik osmosmerke
osmosmerke sa parnim brojem slova svih reči



Word square/8 directional crosswords

Word square is one of most popular demands, the result is to get best 8 direction crossword, and we did it. We have one of best square crosswords in the world, and we are very much proud of it. Date base of words is enormous and we have a dozen languages in which we can make crosswords, and base on that there are few custom types that we can make:

classical 8directioanl crosswords
ilustrated 8directional crosswords
foto 8directional crosswords
numbers crosswords
mozaik crosswords
crosswords with an even number of letters of all words/8directional

Postoji i program za Ukrstene reci, Ukrstenica(Crosswords)

Takodje postoji i Program za Skandinavke, Skandinavka, Skandi(Scandinavian crosswords)


Vise informacija na: rajkokuzmanovic@gmail.com
rgdrajko@yahoo.com

http://serbianforum.org/attachments/primeri-osmosmerki-jpg.56505/

http://serbianforum.org/attachments/primeri-skandinavki-jpg.56506/

http://serbianforum.org/attachments/primeri-ukrstenih-reci-jpg.56507/

NIx Car
17.9.2014, 13:55
Maturski rad:
Softver za termicku analizu elektromotora. :D

todos
17.9.2014, 15:15
CorelDRAW!
Od kad znam za racunare znam i za ovaj program. U stvari ono sto me je fasciniralo kod racunara i zelja da se isti savlada je jedan obican crtez iz Corela. Naime kad sam otisao na razgovor za kurs racunarstva pokazana mi je slika galebova u daljini i zalazak Sunca i jedrenjak. Kada je uvelicao objekte galebovi su nacrtani kao dve polukruzne linije koje imitiraju krila ali kad se objekat udalji stvarno izgleda kao ptica da leti. To me je toliko fasciniralo da sam se druzio sa ovim vektorskim programom do dana danasnjeg. Posedujem i original full licencu za CorelDRAW X6.
Naravno jos jedan program mi je prisao srcu, ne znam kako da ga nazovem usluzni ili nekako drugacije to je ACDSee!:facepalm

M.C.
17.9.2014, 15:43
Nekro teme stare 6god, svaka čast Rajko, pobedio si internet. :D

@todos
Misli se na program koji si napisao, a ne koji koristiš. Pročita li neki post u temi pre nego što si postovao? :)

brano88
17.9.2014, 16:17
Softver za termicku analizu elektromotora.

Ako je open source ili samo besplatan, mozes li postaviti link za download. Hvala unaprijed!

Ja!
Program za kadrovsku evidenciju. Napisan u Javi. Unikatan graficki interfejs - Neon (licno napisao). MVC arhitektura. Nije modularan.

Prezentacioni sloj - JavaFX 2/8
DAO sloj - JPA Hibernate
Izvjestaji - Jasper iReports

Trenutno stanje je izmedju 250-300 Java klasa (ne racunajuci ostale fajlove... FXML, JRXML idt). Megabajti me ne interesuju ali mislim da je negdje oko 8 MB u uberjar-u.

https://lh5.googleusercontent.com/-pR-bspvEGx0/U_o9No7LxYI/AAAAAAAAAJY/XLfx2Dej7Jk/w706-h354-no/Neon1.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-IYG0oRmH8EA/U_o9QH6dgQI/AAAAAAAAAKI/n1f1mELI8tc/w695-h389-no/Neon2.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-vPpnk2fFdbY/U_o9SiyBf2I/AAAAAAAAAJo/pTMmdtxRKTo/w958-h766-no/Neon3.jpg

dsl94
17.9.2014, 20:22
Moze li neki screenshot tog programa?

Moj je program za auto placeve, prilicno je jednostavan(C# i SQLite) ali to je prvi projekat koji sam radio :)


http://www.dodaj.rs/f/2b/r3/2uuFPSv3/screenshot6.jpg

http://www.dodaj.rs/f/1d/hs/4qte3fWL/screenshot7.jpg

brano88
17.9.2014, 22:11
Moze li neki screenshot tog programa?

Apdejtovano. :)

Screenshoti su uzeti dok je aplikacija bila jos u toku razvoja. S mog g+ profila.

dsl94
17.9.2014, 22:48
Super izgleda :D

Geomaster
18.9.2014, 1:59
Evo da i ja bacim mojih 50 para kad veę nekromantujemo temu, najozbiljniji trenutno gotov projekat bi mi bio ovo: https://marketplace.firefox.com/app/beoprevoz/

Source je na GitHub-u: https://github.com/geomaster/beoprevoz
Ima i demo, koga interesuje, radi samo na Firefox pretraživačima (ili Firefox OS-u): https://geomaster.github.io/beoprevoz

Koga ne mrzi, može da baci pogled i da neku kritiku/sugestiju/zapažanje, sve je dobrodošlo :)

Sass Drake
18.9.2014, 18:32
Od onoga što sam radio za sebe izdvojio bih CLI programčię koji je iz jednog KAV-ovog ASCII fajla čitao broj i datum izdavanja definicija u bazi jer je njegov GUI prikazivao sumu broja definicija, broja sajtova na crnoj listi, ...


Na praksi, GUI u C# WPF za program koji je trebao da iscrtava genogram, a završilo je samo sa unošenjem i čitanjem korisnika iz baze.

sale94
18.9.2014, 19:37
Todos je apsolutno razbio ovu temu.:tapsh:

brano88
19.9.2014, 12:00
a završilo je samo sa unošenjem i čitanjem korisnika iz baze.

Malo off topic, ali ova stavka me interesuje. Koje su vase strategije za ucitavanje podataka iz baze u tabele ili neke druge komponente kada su u pitanju desktop aplikacije? Da li ucitavate sve odjednom ili dio po dio? Da li se samo zahvatanje podataka izvrzava na glavnoj niti (UI Thread, EDT etc..) ili na nekoj drugoj niti?

P.S. Pitanje vazi za sve, ne samo za Sass Drake.

water wizard
19.9.2014, 12:34
zašto bi učitavao sve? mada opet zavisi od više faktora... uglavnom, ako ti ne treba cela baza u memoriji čitaš ono što ti treba ne optereęuješ kompjuter bez potrebe

brano88
19.9.2014, 14:16
zašto bi učitavao sve? mada opet zavisi od više faktora... uglavnom, ako ti ne treba cela baza u memoriji čitaš ono što ti treba ne optereęuješ kompjuter bez potrebe

Ne pricam o cijeloj bazi, nego o pojedinim tabelama. Npr. imas tabelu u bazi koja se zove "korisnici" i DataGrid/ComboBox/ListView u C# aplikaciji u koju se ucitavaju korisnici iz tabele u bazi.

Sass Drake
20.9.2014, 2:49
Malo off topic, ali ova stavka me interesuje. Koje su vase strategije za ucitavanje podataka iz baze u tabele ili neke druge komponente kada su u pitanju desktop aplikacije? Da li ucitavate sve odjednom ili dio po dio? Da li se samo zahvatanje podataka izvrzava na glavnoj niti (UI Thread, EDT etc..) ili na nekoj drugoj niti?

P.S. Pitanje vazi za sve, ne samo za Sass Drake.

Strategija? :kreza:

Visual Studio uz Entity Framework te riješava nekih muka. Dizajniraš bazu, VS ti izgeneriše SQL kod i napravi bazu na MS SQL serveru. U VS-u, dovoljno je samo da prevučeš sa lijeve strane kontrolu (tabelu tačnije) u designer i da u XAML kodu isključiš prikaz nebitnih kolona i da je staviš na read-only. Na isti način prevučeš i textboxes, comboboxes i ostale kontrole i po potrebi ih modifikuješ u XAML kodu. Nakon toga u C# kodu napraviš metode za refresh, dodavanje stavki u bazi, njihovu izmjenu i brisanje. Što se zahvatanja podataka tiče, zahvatali smo ono što nam je u datom trenutku trebalo mada je o tome više vodio računa kod koji je napisao Microsoft. Što se threadova tiče, i o tome je Microsoftov skriveni kod vodio računa mada nismo ni imali potrebe da da se sa njima detaljnije bakęemo. :kreza:

water wizard
20.9.2014, 4:11
Ne pricam o cijeloj bazi, nego o pojedinim tabelama. Npr. imas tabelu u bazi koja se zove "korisnici" i DataGrid/ComboBox/ListView u C# aplikaciji u koju se ucitavaju korisnici iz tabele u bazi.
pa prosto onda ti trebaju svi unosi iz tabele korisnici, mada pretpostavimo da imaš 2 milijarde korisnika šta ęeš da radiš da sve učitaš? Bolje rešenje ti je pretraga tabele korisnika i prikazivanje samo željenog korisnika, em štediš memoriju, em ne prikazuješ nebitne podatke, zamisli da praviš program za telekom i sad neki kompjuter iz nekog sela treba da učita sa centralnog servera sve korisnike, i tako za svaki podatak umesto 2kb učitavaš 2gb

brano88
20.9.2014, 13:36
A da li je nekom na pamet mozda pala "paginacija"? Npr. u startu ucitas 100 korisnika u TableView (u slucaju Java - JavaFX) ili DataGrid (C# - WPF) a ispod dodas dugmice "Sledeca" i "Prethodna". I tako punis po 100 korisnika u svakom sledecem koraku. Ili pak, mozda jos bolje rjesenje bi bio Scroll Event Handler. Dakle, kada Scroll bar dotakne dno tabele, punis sledecih 100 korisnika. :)

water wizard
20.9.2014, 14:32
da lepo si se to setio o tome je i Sass Drake verovatno pričao... nisam baš ni neki programer :kreza:, ali ono ako ne programiraš sa drag and drop, nego ručno kucaš kod za učitavanje podataka onda moraš o svemu da misliš..
ali ono i taj datagrid je neki upit u bazu koji ti programiraš i trebaš da proceniš situaciju da li je pametno da radiš select * ili da definišeš neki kriterijum... još kad tu dodamo i concurrent users koji istovremeno učitavaju i obrašuju podatke pa moraš da zaključaš celu tabelu... to su baze podataka to isto moraš da učiš da bi znao kad je šta najbolje da primeniš...

Reloader
20.9.2014, 17:10
Program za pretragu fajlova na Linuxu, i pronalazenje duplih fajlova sa razlicitim imenima uz pomoc MD5 hash-a. Jos uvek ceka na izradu grafickog okruzenja (zasada je samo command-line) :kreza:

NikolaTECH
20.2.2015, 15:44
Rašen u QBasicu (njega sada radim zbog takmičenja u OŠ, a posle ęu da učim HTMl-CSS,PHP koje znam veę solidno, a od programskih jezika - Pascal sledeęi), doše kao automat, malo zauzima. :tapsh:

Twisterzemun
20.2.2015, 19:37
Program za carinsku firmu ATS Logistics http://www.ats-logistics.ch/default.asp?V_ITEM_ID=1253. Namenjen za internu upotrebu, sve posiljke koje dolaze ili odlaze iz Svajcarske idu preko njih. Svaki dan imaju na hiljade reportova.

Front-end: Silverlight 5,

Back-end: Topshelf servis sa signalR serverom - zaboravih da kazem da se web stranica i signalR hostuju preko owin-a u topshelfu

DB: Mongo DB,

Povezivanje izmedju db i front enda: Sve ide u real time-u preko signalR-a. Svaki edit, svako dodavanje, svako brisanje porudzbina se automatski sinhronizuje kod svih korisnika i u bazi podataka.

Reports: Napravljeni uz pomoc izmenjenog devExpress end-user Report designera.

Posto imaju na stotine hiljada porudzbina u bazi podataka, ne moze sve da se izloaduje u treeview, pa sam napravio load on demand. Da bih to izveo morao sam da napravim automatsko hijerarhiranje podataka. Tako da kad god se napravi nova porudzbina, automatski se grupisu porudzbine po carinama, posioljaocima, primaocima itd...

http://i.imgur.com/a2OE1UK.png (http://i.imgur.com/a2OE1UK.png)
http://i.imgur.com/dw04aTK.png (http://i.imgur.com/dw04aTK.png)

brano88
21.2.2015, 20:49
Svaka cast Twisterzemun! Predivno! :tapsh:

Evo ga moj novi ljubimac:

Pro Dent IS za zubne ordinacije. Klijent je trazio izvjestaje u digitalnom obliku (bez opcije za printanje izvjestaja) kao statistiku pa sam mu preporucio JavaFX charts. Pristao je. A rezultat je sledeci:

Programski jezik: Java
UI toolkit: JavaFX 8 (prilicno hrabar potez :alealeee:)
Baza: MySQL

http://i.imgur.com/05ifaJp.jpg

http://i.imgur.com/uAoYblz.jpg

igra
8.1.2016, 15:58
Sta mislite o ovom projektu? bit.ly/1RxOcQx
U sustini ovaj app kada detektuje neki pokret na vasoj kameri pocinje da slika i te fotografije cuva u galeriji ili na sd kartici (kako odaberete).