PDA

Prikaži potpunu verziju : Imate li profil?


Strane : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Predrag Stankovic
3.3.2009, 17:25
Iris, bilo je i krajnje vreme da napishes neshto o ovome, jer stvarno kod nas u Srbiji su se toliko ljudi primili ili bolje recheno navukli na social networking sajtove a pogotovu na facebook da je to "nezdravo" , i kada bi ga ugasili fb Hitna pomoc bi imala pune ruke posla jer ima onih koji naprosto vishe nemogu da zamisle zivot bez fejsbuka.
Ok opravdavam to sa jedne strane i drago mi je to sto nas narod a pogotovu mladji deo populacije zeli da se na taj nachin tehnoloski uzdigne, da ne budemo takoreci "zaostali" u odnosu na susedne zemlje, ali nevolja je u tome što naš narod u svemu ume da pretera, tako da se zaraza zvana facebook prosirila poput nekog aerosolonog (ako se tako kaze) smrtonosnog virusa iz SF/Horror filmova, I tako je Facebook u Srbiji postao 2. najposeceniji sajt odmah iza google-a http://www.alexa.com/site/ds/top_sites?cc=CS&ts_mode=country&lang=none
Neki se chisto zezaju, neki se nadaju da ce naci devojku ili dechka iz snova, Neki se nadaju zaradi , Prevaranti varaju, pacijenti se pecaju, dok se pojednini nadaju da ce im facebook promeniti život. Mislim stvarno smo zemlja teških paljevina, jer slep kada progleda on misli da će daleko da vidi,

Za sad najaču definiciju facebook-a sam čuo od jednog mog prijatelja, kada je bio upitan šta je to facebook?
On je odgovorio Fejsbuk ti je: ČULA ŽABA GDE SE POTKIVAJU KONJI PA I ONA STAVILA NOGU :rofl:

Lich_king2
3.3.2009, 17:32
Slazem se 100% sa tobom. To je cisto trovanje mozga. Lepo je to sto imas kontakt sa ljudima koje niste videli 100 godina ali to prerasta posle u vide internet narkomanije.

kreator_
3.3.2009, 17:40
Vremena se menjaju, sve mladji i mladji clanovi "drustva" imaju facebook, i meni je cudno kada vidimo nekog od 10-11-12 godina kako "shalta" po raznim aplikacijama a ja u tad nisam imao ni svoj pc. Mada jedino sto me stvarno nervira jeste prevelika doza "shabanosti" da tako kazem na fejsu. Previse mrstavaca, kvazi-patriota, huligana, razmazenih klinki, likova kojima je e-peen huge, volim kada vidim starije, normalne ljude koji normalno mogu da komuniciraju, a ne kad vidim nekog ko se sve vreme svadja sa nekim bliskim njemu, pa su tu prozivke, pa razna pisanja tipa "w" umesto "v", "y" umesto "j", pa su poceli da koriste i "oo" umesto "u" (Srbi smo majku mu...), pa jedno veliko-jedno malo slovo...itd. Da ne duzim, svacega cu se nagledati na fejsu, jesam sam korisnik istog, ali sve se svodi na ulazak povremeno na minut samo da ignorisem pozive u glupe (po milioniti put) grupe i da vidim koji update ima. Toliko od mene. Hvala.

nikola87
3.3.2009, 17:40
delimicno bih se slozio ali sto napade bas facebook?

A sta bi se desilo kada bi ugasili bench i sk forum??? ;):rolleyes:

BTW ja nemam facebook nalog

kreator_
3.3.2009, 17:44
Veeeeeeeeelika je razlika izmedju benchmarka&sk i facebooka. To se moze videti po samim korisnicima. Ovde bar mozes nesto pametno i saznati, tamo se samo mozes nervirati...

Predrag Stankovic
3.3.2009, 18:13
delimicno bih se slozio ali sto napade bas facebook?

A sta bi se desilo kada bi ugasili bench i sk forum??? ;):rolleyes:

BTW ja nemam facebook nalog
Don't mix grandmothers and frogs, benchmark je na aleksinoj listi tek na 81. mestu a za sk nemogu da nadjem informaciju zasto ga na padam , pa ne napadam ga samo iskreno razmishljam i primecujem lose stvari koje se deshavaju, it's growing and growing, when i say internet i mean facebook

holodoc
3.3.2009, 18:42
Sve lepo piše u enciklopediju (http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Facebook). :D

Iris
3.3.2009, 20:32
Iris, bilo je i krajnje vreme da napishes neshto o ovome, jer stvarno kod nas u Srbiji su se toliko ljudi primili ili bolje recheno navukli na social networking sajtove a pogotovu na facebook da je to "nezdravo"


Pa izašao je tekst o Facebooku u ovom broju ;)


Možda niste obratili pažnju ali bilo je puno tekstova na temu social networkinga i ranije u Internet rubrici, kako se koji social network "proslavi" - mi pišemo: LiveJournal, pa YouTube, pa StumbleUpon, Flickr, Last.fm, name it... O Facebooku smo pisali možda i prvi u Srbiji, pre skoro dve godine (http://www.sk.co.yu/2007/06/skin04.html).

Imate i:

http://www.sk.rs/2007/12/skin02.html
http://www.sk.rs/2008/01/skin02.html

ivanza
3.3.2009, 21:09
Tamo gde se govori protiv sotone zvana Fejsbuk tu sam i ja da doprinesem. :D

Ej, kada je u Srbiji no.1 Google po posecenosti ugrozen od no.2 Fejsbuka onda stvarno nemam reci. :eek:

Po meni je stanje nase "internet" nacije postalo bolesno stanje. Bolest se zove Fejsbook a manifestuje se tako sto pacijent se iskljuci od realnog sveta drustva i upadne u virtuelni, vestine kucanja mu se naglo poboljsaju, u stolici ili fotelji se napravi uvala od sedenja ko nikada do sada, broj virtuelnih prijatelja se povecava iz dana u dan.

Hitno je potreban lek koji ce verovatno da se zove Antyfacebook. Njegova zeljena dejstva su da pacijente postepeno odvikava od Fejsbuka do njihovog potpunog izlecenja a nezeljena dejstva su to da se mogu desiti : makaze po telefonskoj zici ili palica po kompjuteru. :dzavo:

PsyDuck
3.3.2009, 23:28
meni je zapravo najtuzhnije bilo kad sam izvalio da se ortakova keva nakachila na fB i da on od nje nije u stanju da pridje kompu... - pricha se zavrshila time shto je nabavila polovni krsh lap-top samo da bi mogla da bude na fBu!
naravno-jedva ume i film na kompu da pusti,ali je za fB pravi majstor!

ne,nemam fB niti zhelim da ga imam-imao sam samo na majspejsu nalog,no od toga sam odustao nakon nekoliko meseci...

Iris
3.3.2009, 23:38
Hitno je potreban lek koji ce verovatno da se zove Antyfacebook.


Za sada postoji Hatebook (http://www.hatebook.org/) ;)

holodoc
3.3.2009, 23:49
Jedna mala napomena... Brojke koje se pominju o tome koja država konkretno ima koliko naloga na Facebook-u su krajnje "kveščenabilne" zbog toga što do dan-danas nije tačno poznat sistem po kome ih Facebook tačno utvrđuje. Po nekima procena se vrši na osnovu analize IP adrese što ne verujem da je slučaj jer bi onda poveći deo posetilaca dolazio iz zemalja prebogatim anonimnim proksijima i sličnim anonimajzerima čega su i u Facebook-u svakako svesni.

Sa druge strane i procena putem analize pripadnosti "nacionalnim" grupama takođe bi bila potpuno statistički nerelevantna jer bi onda samo srpski gastarbajteri koji žive i rade na Zapadu imali više naloga nego cela Rusija zajedno :)

Dakle sva ta statistika je po meni nešto što se stvarno mora uzeti sa velikom dozom rezervi jer iskreno nijedan sistem analize "dolaznosti" ne može se smatrati kao preterano relevantan i tačan.

Iris
4.3.2009, 0:36
Jedna mala napomena... Brojke koje se pominju o tome koja država konkretno ima koliko naloga na Facebook-u su krajnje "kveščenabilne" zbog toga što do dan-danas nije tačno poznat sistem po kome ih Facebook tačno utvrđuje. Po nekima procena se vrši na osnovu analize IP adrese što ne verujem da je slučaj jer bi onda poveći deo posetilaca dolazio iz zemalja prebogatim anonimnim proksijima i sličnim anonimajzerima čega su i u Facebook-u svakako svesni.


I mene je to posebno zanimalo. Za potrebe teksta proverila sam brojke registrovanih korisnika po u Srbiji i Hrvatskoj koje su trostruko niže od navedenih u svim ostalim analizama i tekstovima na Netu, koje verovatno citiraju sam Facebook. Možda ih i lažiraju, ko zna? :)
Ako dođeš do novih informacija, deder javi...

Ocelot
4.3.2009, 0:52
Kao i svaka druga stvar, jedno vreme će biti popularna, a onda će polako da se vrati u neko "normalno" stanje. Nema potrebe da paničite.

Samo da kažem, ja imam facebook profil, pošto vidim da postoji neki nagon da se predoči da nemate nalog, valjda da bi pokazali da vi ne padate tako lako na sve i svašta. ;)

gorann
4.3.2009, 11:35
Имам отворен facebook налог,и не сматрам себе због тога идиотом.Нашао сам људе које стварно дуго нисам видео.
Имам 29 година и нисам наложени пубертетлија па да сада тамо тражим љубав свог живота или нешто слично.Многи људи када чују да имаш тамо отворен налог одмах ********************************ју како мора да ти фали неки ку...И нисам се тамо пријавио да бих ћаскао са комшијом,њега видим свакога дана.Највећа преднос свега тога по мени је то што могу да комуницирам,како-тако,са људима из свих крајева света,пошто као и велика већина људи у Србији о путовањима могу само да сањам.
Наравно да има много идиота и на facebook-u као и свугде другде и наравно да је болесно запостављати реалан живот зарад виртуелног.
Некоме интернет служи само да би скидао филмове,музику,игре,....Мени је то можда и дискутабилније него ово.
Све у свему,за сада се не осећам угроженим.Кратко време сам тамо,око месец и по дана.Чим будем осетио прве симптоме "одлепљења" јавићу.Мада можда тада буде касно...........ха,ха,ха,ха,ха..............

urke
4.3.2009, 12:50
У свему где постоје људи, постоји „опасност“ од несвесног или свесног откривања карактеристика особе, а које су у супротности са оним што се од особе очекује.

Укратко, као што добар део популације планете Земље није у стању да контролише своје понашање 24/7, тако исте особе себе преносе из реалног живота у виртуелни свет игара, рачунара, Интернета, наркотика, алкохола и др.

Упирање у клинце од 10, 11, 12, ... година што Фајсбук користе да „мењају салвете“, показују танге и хвале се алкохолисаним стањима, пишу изопаченим писмом и јазиком, понашају се управо онако како се понашају ван тог Фејсбука, није довољно да укаже на проблем друштва.

У суботу око поноћи стојим са неким друштвом испред киоска за брзу храну, чекамо да стигне наша поруџбина. Група клинаца, међу којима је и видљиво преалкохолисани дечак, испољава своје пориве за доказивањем (коме?). Псују, вичу, гурају се, ударају се, млате се... Кад су појели своје следовање, одлазе у истом стилу од киоска, онај најалкохолисанији клинац маши степеник, пада, разбија се. Устаје, тетура се за својим другарима који нису пришли да му помогну него иду по сред улице.
У мом друштву су била три малолетна момка који се нису тако понашали, већ су пристојни и културни момци.

Где је проблем? Проблем је у: „дошли шути, истерали рогате“. Па се онда говори о преварама, сексуалним злоупотребама друштвених мрежа, силовањима, убиствима, самоубиствима... из чега се извлачи закључак „бежи од тога, то је лоше место за бежање од стварности“. А све ово горе што сам навео реализује се у реалном животу, до жртава може да се дође преко телевизије (врачаре и астролози, надрилекари и др?), штампаних медија (исто), огласа, папирића у поштанским сандучићима, на улазу у школско двориште, у парку, у хаустору... Где су ту друштвене мреже?

И да на крају не испаднем ван колотечине, користим Фејсбук налог за комуникацију, белешке, коментаре, послове и промоцију.

И веома битно: за све друштвене мреже потребно је проћи бар курс за употребу, пре него што будете преварени, злостављани, злоупотребљени, разочарани, идт.

Predrag Stankovic
4.3.2009, 13:01
Kao i svaka druga stvar, jedno vreme će biti popularna, a onda će polako da se vrati u neko "normalno" stanje. Nema potrebe da paničite.

Bogami on raste i raste, prosle godine je prestigao myspace, a sada ugrozava i Microsoft Network (msn) odnosno LIve.com ,chak i M$ to uvidja , i sta je preduzeo M$ sa novim live messenger-om 2009, sada nude kada dodajes kontakte u Messenger, da importejes sve prijatelje sa facebook-a koji koriste WLM a i da posaljes invite ostalima na fb da instaliraju i da koriste WLM

http://img18.imageshack.us/img18/4370/alexao.jpg

Samo da kažem, ja imam facebook profil, pošto vidim da postoji neki nagon da se predoči da nemate nalog, valjda da bi pokazali da vi ne padate tako lako na sve i svašta. ;)

Имам отворен facebook налог,и не сматрам себе због тога идиотом.Нашао сам људе које стварно дуго нисам видео.
Имам 29 година и нисам наложени пубертетлија па да сада тамо тражим љубав свог живота или нешто слично.Многи људи када чују да имаш тамо отворен налог одмах ********************************ју како мора да ти фали неки ку...И нисам се тамо пријавио да бих ћаскао са комшијом,њега видим свакога дана.Највећа преднос свега тога по мени је то што могу да комуницирам,како-тако,са људима из свих крајева света,пошто као и велика већина људи у Србији о путовањима могу само да сањам.
Наравно да има много идиота и на facebook-u као и свугде другде и наравно да је болесно запостављати реалан живот зарад виртуелног.
Некоме интернет служи само да би скидао филмове,музику,игре,....Мени је то можда и дискутабилније него ово.
Све у свему,за сада се не осећам угроженим.Кратко време сам тамо,око месец и по дана.Чим будем осетио прве симптоме "одлепљења" јавићу.Мада можда тада буде касно...........ха,ха,ха,ха,ха..............

Naravno da i ja imam profil, i nekih 10 - 20% vremena koje provodim na internet-u mi ode na facebook, i nemam nista protiv ideje facebook- a tj. kako je zamishljen ,nego pomalo mi smeta sto je dao PREVELIKU slobodu i komociju svakom da moze da radi sta hoce, i svaka chast ljudima koji ga koriste pametno, kojima chini uslugu i kojima zavrshava posao, ali mnogo je vishe onih besposlenih (kao sto rece Kuzma u najnovijem SK) a pogotovu u Srbiji koji ga koriste u pogresne svrhe kao lazne humanitarne akcije, svakojake prevare, glupiranja, pedo......, and other, i njihove raznorazne glupave aplikcije, bezvezne grupe tipa "ovo je grupa za one koji neznaju sta ce sa sobom" ili "hajda da u ovoj grupi sakupimo vishe ljudi ne go u ......" , ,bezvezni fan klubovi , eto kad sam vec kod toga i ja sam dobio od skora privilegiju da kreiram "Pages" a neznam na koji nachin sam zasluzio, sve u svemu nisam protiv Facebook-a i ostalih Social Networking sajtova, vec protiv anarhije koja tamo vlada

Ocelot
4.3.2009, 13:17
... što nas dovodi do zaključka da su problem ljudi, a ne veb strana.

Predrag Stankovic
4.3.2009, 13:28
^ Tako je u ljudima je problem, jedina krivica sajta je sto je svakom dao veliku slobodu, tj. odreshene ruke da rade shta pozele

iMa_NeKo_PljUgU
4.3.2009, 13:36
Najbolji je opis na dramatici - Failbook, rapebook itd. (http://encyclopediadramatica.com/Facebook) :D

P.S. Imam profil ali ga koristim samo kao BB game... Koliko retardiranih "rikvestova" možeš da obrišeš na dan...

gorann
4.3.2009, 14:04
Брате,читао сам мало оно што си поставио,ти без пљуга.Ево ти једна дрина ако није фрка.Боље немам.
Опет ********************************а о томе како људи који су тамо немају свој живот,нису социјално уклопљени,како су болесници,манијаци,силоватељи,....и слично.Не кажем да нема свакаквих,има сигурно,али шта бих ја сада требао да радим,на пример.Да се одјавим да не бих био препознат као неко од тих!?!?!?Боли ме .....Нека мисли о мени ко шта хоће.
Напишем и ја понекад,понегде по нешто,мислим у тим групама свакојаким.Јбг,не могу да ћутим када видим да опет неко тамо негде и опет,и опет,и опет ******************************** по нама Србима.Али у праву си Предраже,то су тотално глупи фан клубови,и не пада ми на памет да више пишем по њиховим зидовима.Упуштати се у расправе са свакојаким људима,бити изнапушаван као последњи идиот,.....не знам ни који ми је мој био да се спустим толико.
Велики поздрав за све!!!

PsyDuck
4.3.2009, 14:26
soc-net mozhe da bude super,ako se koristi na pravi nachin!
nisam bash upoznat u nachin funkcionisanja fB,ali je majspejs [moj svemir] bio sasvim lepo/jednostavno uradjen...
mada sam ja isti koristio da bi doshao do nove muzike... e sad,nakon odredjenog vremena se javlja jako opsesivna potreba za redovnom proverom naloga-dal` vam je neko ostavio 'koment',dal` imate novi 'rikvest' i sl... mislim da u tom momentu treba znati i prestati...

a te glupostio oko zloupotreba neta...-pa to apsolutno nije nishta novo! ispade da smo mi izmislili to! onaj koji ne zna da poshtuje pravila neta ne treba da koristi net - jel nekome na ulici koga vidite prvi put u zhivotu dajete ime/prezime/adresu/matichni broj!? ne...?
a mediji su to toliko ispopularizovali,i opet se dizhe hajka i poziva na linch 'zlog i volshebnog Neta'...

Iris
4.3.2009, 14:53
... što nas dovodi do zaključka da su problem ljudi, a ne veb strana.

Slažem se. Veliki broj ljudi koristi Facebook kao još jednu mogućnost da komuniciraju sa ljudima koje na drugi način ne mogu da kontaktiraju (poznanike iz inostranstva, ortake iz škole, kolege sa starog posla...), ili kao sredstvo preko koga mogu da podele neke njima interesantne stvari sa prijateljima (fotografije, npr.). Ljudi u inostranstvu ga koriste kao internu mrežu (kad je network recimo firma, ili univerzitet), kao i za mogućnost samo-promocije, kako reče Urke.

E sad, uzrok što Facebook kod nas izgleda tako kako izgleda je što se mi prema Internetu i digitalizaciji društva i dalje ponašamo kao da smo juče izašli iz džungle. Način na koji Internet percipiramo, načini kako mu pristupamo još od pre 10 godina je razlog što je upotrebna vrednost Facebooka - kao i samog Interneta - kod nas unapred osuđena na propast. Izuzetaka naravno ima ali ih je i dalje premalo, a ne pomaže što u izuzetke definitivno ne spada državni vrh ove zemlje. Dakle, dok se razumevanje virtuelnog okruženja kod nas ne promeni, što zahteva i edukaciju na svim nivoima, i dalje će se veliki broj korisnika Facebooka iz Srbije ponašati kao majmuni u kuhinji.

ivanza
4.3.2009, 22:50
Jedna devojka iz Engleske je dobila otkaz zato sto je na svom Fejsbuk nalogu napisala da joj je posao dosadan. :kreza:

http://www.danas.rs/vesti/drustvo/periskop/dobila_otkaz_zbog_poruke_na_fejsbuku_.48.html?news _id=154893

Ponekad je cutanje zlato ali toga se na Fejsbuku vrlo cesto ne pridrzavaju. :opanachke

Predrag Stankovic
5.3.2009, 13:48
Имам отворен facebook налог,и не сматрам себе због тога идиотом.Нашао сам људе које стварно дуго нисам видео.
Имам 29 година и нисам наложени пубертетлија па да сада тамо тражим љубав свог живота или нешто слично.Многи људи када чују да имаш тамо отворен налог одмах ********************************ју како мора да ти фали неки ку...И нисам се тамо пријавио да бих ћаскао са комшијом,њега видим свакога дана.Највећа преднос свега тога по мени је то што могу да комуницирам,како-тако,са људима из свих крајева света,пошто као и велика већина људи у Србији о путовањима могу само да сањам.


Ne nikako, nema potrebe da iko sebe smatra idiotom zato shto ima profil na facebook-u, ja chak i pozivam svakog ko koristi internet bilo na kompjuteru ili na mobilnom telefonu da se pridruzi facebook-u , jer verovatno ce neko pozeleti i njega da pronadje na facebook-u i da se poveze sa njim, od chega moze ispasti obostrana korist, ali da se ne glupiraju i da ne zloupotrebljavaju to shto im je omoguceno.
Nisam otvorio ovaj topic da bi vodili Anti-facebook kampanju, i da bi pljuvali soc-net, vec chisto da i ovde na ovom forumu malo prodiskutujemo o tome shta se deshava na Net-u oko nas , da primetimo chega sve ima, da podelimo to ovde na forumu i da damo svoj sud i procenu o tome, jer mislim da na ovom forumu treba da postoji ovakav topic. :odoK:

muki85
5.3.2009, 14:11
Morao sam se javiti u ovoj temi, ipak je ovo demokratska država u kojoj svako može izraziti svoje mišljenje.

Ne znam da li spejsbuk i majfejs imaju pozitivnih strana ali ću ja uglavnom izneti negativne, jer nemam nalog i nemam nameru da ga otvaram, jer sam u svojoj okolini imao par ljudi (cimera), koji su otvorili nalog i mogao sam iz prve ruke pratiti njihovu transformaciju. Prvi izgovor koji se javlja kod otvaranja naloga je komunikacija sa ljudima koji su daleko, ili onih sa kojim nemamo vremena da se viđamo. Po meni je ovo u potpunosti netačno, jer ne znam šta to omogućava fejsbuk što vam ne može omogućiti neki od instant čet programa, kao npr. Messenger ili ICQ, (sem možda nekih virtuelnih poklona, ruža i slično (O BOŽE)), nebitno da li je čovek u drugom gradu ili inostranstvu. Druga stvar je samo-idealizacija, tačnije nisam mogao verovati šta su ljudi pisali o sebi u svojim nalozima, ljudi sa kojima sam odrastao i poznajem ih čitav život. Ljudi se bukvalno sređuju, oblače, slikaju i onda te fotografije kače, čisto da bi bili obožavani, dobili pozitivne kritike ili šta već. Da ne pominjem neverovatnu količinu spama koji svakodnevno stiže na mejl sa koga je nalog otvoren. Prijatelju koji studira psihologiju je na fakultetu postavljeno pitanje od strane profesora "Koliko on prijatelja ima u životu?" Na pitanje je odgovorio sa "desetak", i profesor je onda počeo da se smeje, i na to mu je odgovorio "vi ste onda jako, jako bogat čovek", i to dovodi do toga da je većina ljudi (prijatelja) sa fejsbuka u krajnjem slučaju "imaginarna", i da čovek stvarno treba da se zapita koliko pravih prijatelja u životu ima i kad je sve super i kada je teško. Citiraću "Happiness Only Real When Shared" i na to dodajem sa pravim prijateljima. Imao sam priliku da prisustvujem razgovoru svog ortaka i njegovog prijatelja koga je upoznao preko fejsbuka, i to na njihovom prvom susretu. Da nije bilo mene kao trećeg učesnika u razgovoru, ljudi bukvano ne bi imali o čemu da pričaju sem o samom fejsbuku i dešavanjima na njemu, iako se dotle činilo da imaju jako puno zajedničkih stvari. Osećao sam se poprilično zaostalo, jer kad god sam pokušavao da pokrenem neku drugu temu, posle par minuta bi se vraćali na fejsbuk o kome nisam imao šta da kažem. Užasno. Da ne pričam o likovima koji bukvalno bleje po ceo dan tamo pokušavajući da obore rekorde u nekim retardiranim igrama za uzrast 3-6 godina, kao i o nekim "testovima inteligencije" koje moja prijateljica sa posla rešava. Da, bolje je biti na forumu sveta kompjutera, i svakog dana naučiti nešto novo, ili pak pomoći nekom novom članu ili čoveku sa određenom vrstom problema, nego uzalodno trošiti sate i sate vremena "tamo". Video sam dole da je neko napisao da se potencira da ljudi pričaju da nemaju nalog, da bi ispalo da ne padaju na sve i svašta. Mislim da je to greška, jer danas, u Srbiji, ako nemaš nalog, onda nisi kul lik i nisi in. Isto tako, danas, u Srbiji nisi kul ako ne gledaš Grand Paradu i Zvezde granda, i ako se ne smucaš po splavovima. Ja to svrstavam u isti koš.

Doviđenja i prijatno, potrudio sam se da napišem svoje mišljenje, mada sam mogao još puno stvari da bacim, ali nažalost pišem sa posla, i nemam baš slobodnog vremena.

muki85

dzonihsv
5.3.2009, 15:09
Facebook Launching New Real-Time Homepage (http://mashable.com/2009/03/04/facebook-homepage-real-time/)



Više na: http://blog.facebook.com/blog.php?post=57822962130

gorann
5.3.2009, 15:53
За Мукија85
Слажем се са тобом у неким стварима,али не у свим.
Наравно да је овај форум одличан и да ћу га посећивати с времена на време докле год га има.Мало сам порука до сада написао због тога што имам рачунар тек пола године у врх главе,и нисам неко ко може да саветује друге о проблемима са рачунаром.Све што сам научио о рачунарима,научио сам на овом форуму и зато се поново захваљујем свим члановима.ЖИВИ БИЛИ !!!!!
То да ниси кул ако ниси на фејсу,или ако не гледаш гранд и тако та с##ња,мислим то је.....Мрзим тв пинк баш због тога,да не причам о оним новим квизовима нешто као истина или тако нешто.Бљује ми се кад видим онај ружичасти знак у горњем левом углу екрана.Али кад пусте неки добар филм,што је ретко био случај у скорије време али буде,наравно да га одгледам.Тада ме боли уво која је телевизија у питању.
Као што су и раније овде људи писали,проблем је у људима,не у услугама које им се пружају.И то колико ће се ко навући опет зависи од човека до човека.
Не пишем ово да бих се правдао некоме овде,свако има свој приватни живот,какав-такав,и сам њиме управља.Укључио сам се у ову расправу само због тога што ми је већ пун...,да не лајем шта,свакаквих коментара.
Јбг ја сам се као клинац играо са пушкама,мислим пушкама,које су биле направљене од једне обичне летве и на горњем крају су биле везане гумице,онако једна за другу.Између тих гумица ставиш зрна кукуруза и пуцај брате.Играли смо се годинама са тим таквим и сличним ручно прављеним пушкама,праћкама и слично.Ај сад неко да истера дете на улицу са таквом играчком,па брате смејала би му се сва остала деца док је жив,направила би га ментолом за цео живот.Наравно да то не ваља и да је раније све било здравије,али шта сад.....
Велики поздрав за све и не замерите ако сам досадан!!!
Свако добро и чувајте се,ко зна чије је ******************************** следеће на мети неког психички поремећеног фејсбуковца !!!!!!

Keki
5.3.2009, 19:34
Nemam profil i nemam nameru da ga pravim.Ako hocu da ostanem u kontaktu sa nekime imam msn i skype pa se lepo ispricamo.Nervira me sto mnogi moji drugovi su se nalozili kao da je to nesto posebno.Jeste zanimljivo,ali su oni non stop na fejsu.Idem hodnikom samo se cuje dodaj me za prijatelja,lepa ti slika,bla bla bla...Kao sto neko rece,obuku se lepo i namestaju se pola sata samo da bi sto bolje ispali na slici.Neka uzivaju ko hoce,ali ja koristim net uglavnom za download,ucenje necega novog i ovaj forum.:D Radije bih imao pet pravih prijatelja nego pet stotina na fejsu koje vecinu nikad nisam ni video.

Ima toliko toga sto bih rekao ali cu to reci nekom drugom prilikom...
http://ihasahotdog.files.wordpress.com/2009/01/funny-dog-pictures-dog-has-a-facebook-pose.jpg

DobroslaV
5.3.2009, 20:47
Ja imam profil na Facebook-u i posećujem ga samo da vidim update-ove i da odbijem neke glupe zahteve.

Fejsbuk je po meni na neki način i oruđe kroz kog govore neki ljudi koji ne znaju ni da pišu(I mean:w umesto v i rečcu ne pišu zajedno gde ne treba)....Otvaraju bezvezne grupe(Hajde da skupimo više ljudi nego u CG, Danas je Sv. Trifun a ne Dan Zaljubljenih, Fan club profesora/ljudi i koje kakve gluposti), pišu u status neke stvari koje su čuli od starijih i misle da su pametni(Citiram, ali citiram! "Jeb.. ti državu u kojoj sune.eni pobeđuju(kad je Adnan pobedio na OT) etc.), postavljaju slike iz WC-a, i slike kad su pijani i misle da su nešto. Takođe, dodaju prijatelje iz Anitigve i Barbude, Sejšela, Barbadosa koje ne poznaju i hvale se kao "Joj jbt vidi ko mi je prijatelj"; dodaju prijatelje koje se predstavljaju kao poznate ličnosti(ili u retkim slučajevima jesu), a na drugoj strani pišu kako dodaju samo one prijatelje koje poznaju.Ovo se odnosi na neke "pubertetlije".

Takođe, slažem se sa vama da je ljudima data prevelika sloboda. Kreiraju aplikacije od kojih sve više ima onih "tračarskih", mislim na one koje gde odgovarate na pitanja poput "Da li misliš da se taj i taj dobro ljubi?" etc. Odgovarajući na pitanja zarađujete poene na osnovu kojih možete otkriti ko je rekao da ste ružni. Glupost!

Što se mene tiče, prihvatam zahteve od onih ljudi koje poznajem, ulazim u grupe i fan clubove koji su normalni.

BTW, ja sam administrator stranice "Kopete" na Fejsu, što je po meni normalna stranica.

Od mene, toliko.

Ketchua
5.3.2009, 21:20
Nemamo fejsbuk profil, zato sto ga smatramo potpuno nesuvislim i nepotrebnim. Za nase prilike, naravno.:)

muki85
6.3.2009, 10:02
Upravo tako, kada budem osetio da mi nije dovoljno ovih mojih šest prijatelja koje imam čitav život, možda ću se i registrovati.

player1
6.3.2009, 10:33
Odgovor na pitanje iz naslova teme:
Nemam profil, niti planiran da ga imam. Ali zato mi i brat i sestra imaju svoj nalog na facebooku.

Kao sto mi je burazer zgadio sve MMORPG i MMO-browser igre, isto su mi oboje uradili za facebook.


P.S.
Dovoljno mi je sto sam interventni "forumas". :to_care:

Predrag Stankovic
6.3.2009, 13:17
Facebook Launching New Real-Time Homepage (http://mashable.com/2009/03/04/facebook-homepage-real-time/)



Više na: http://blog.facebook.com/blog.php?post=57822962130
Hmmm, ovo deluje obecavajuce, ali korisnici sa sporom internet konekcijom (koji zive po vukoje*inama) ce verovatno moci da se obrishu sa takvim facebook-om, jer samim tim stranice na faceboo-u biti dosta teze tako da ce to rezultovati dosta sporiji page load kod korisnika sa sporom konekcijom, jedino ako urade neshto poput gmail-a da za korisnike sa sporim internetom zadrze basic view

Eddy
6.3.2009, 16:51
Upravo tako, kada budem osetio da mi nije dovoljno ovih mojih šest prijatelja koje imam čitav život, možda ću se i registrovati.

Kako bi se ono reklo. Ti si bogat covek!

muki85
6.3.2009, 17:06
Pa finansijski nisam baš, spadam u onu nižu srednju klasu u koju većina ljudi u našoj zemlji spada, ali što se tiče "real life" prijatelja, a ne tamo nekih "imaginary friends", mogu reći da sam jako bogat. Imam dva prijatelja sa kojima se družim od drugog razreda osnovne škole, pa ti vidi koliko je to godina prijateljstva. Inače sam u poslednje vreme rešio da suzim krug prijatelja, jer sam primetio da mi mnoge osobe ne prijaju, pogotovu ako nemamo zajedničkih tema. Inače, mnogi ljudi kažu da se najjača prijateljstva osnivaju na fakultetu, ali je po nekom mom iskustvu uopšte nije tako. Najbolje prijatelje vučem iz osnovne i srednje škole.

Lich_king2
6.3.2009, 17:27
Eh da je nase ministarstvo informatike imalo normalno oni bi banovali pristup facebook-u. Kina to radi vec godinama sa nekim sajtovima. A sta bi se desilo posle? Breaking news! Serbia bans facebook access! I posle da nam javljaju kako primaju ljude po bolnici zbog gubitka face-a.:D Mislim to sto Mark Zuncberg napravio je nista drugo nego jedno obicno zlo.
Po osnovi myspace je mnogo bolji daje mogucnost da svoju stranu uredite itd. Facebook je neko dobro izmarketirao i tako se pomalo uvukao u nase domove.

Eddy
6.3.2009, 17:47
^mislim da gresis. Koliko ja vidim (nemam myspace nalog, a fb sam obrisao pre mesec dva) jedna od vecih gresaka Myspace jeste upravo mogucnost korisnika da uredi svoju stranicu. Ogromna kolicina tih profila je previse kicasta. Ogranicavanje je ne retko dobra stvar!

muki85
6.3.2009, 18:49
Ne želimo da se ova tema pretvori u klasišno hejtovanje, već u neku mini raspravu o tome da li imate nalog i koji su razlozi za otvaranje / neotvaranje naloga. Inače da se ukine fejsbuk, ljudi bi počeli opet da se okupljaju i viđaju, možda bi opet postalo popularno da narod ide na Uranak za prvi maj, a ne da kači slike roštilja i kobasica na fejsbuku.

Auror
6.3.2009, 18:56
Imao sam naolg na FB od jula,juce sam ga deaktivirao. Razlog, smorio sam se ko zmaj.

Eddy
6.3.2009, 19:05
Hm, gde bre da ne idemo na uranak? U ovoj zemlji to je skoro pa najveci "praznik". Gde ce se nasi dragi sunarodnici odreci opijanja i rostiljanja pod krosnjama drveca u nekom sumarku?! E tek posle ce da se javi problem (mozda), u vidu kacenja slika o nekome ko se malo vise proveo, pa ce svi njegovi "prijatelji" moci da vide te slike.

U sustini FB je ok, i ne treba njega mrzeti. Nacin na koji se koristi ipak zavisi od ljudi koji ga koriste. Najveci problem najverovatnije lezi u mentalitetu ljudi oko nas, koji imaju neodoljivu zelju da javno objave svakakve gluposti, i sto ih ima mnogo. Samim tim sto ih ima mnogo, zvuci ok da se to radi. Zamisli da se radi samo o sacici ljudi koji imaju online profile. Okolina bi ih zvala budalama i odbacila ih samo tako.


Inače da se ukine fejsbuk, ljudi bi počeli opet da se okupljaju i viđaju

Inace mislim da ovo nije istina. Nikako ne bih rekao da se ljudi ne okupljaju zbog fb-a ili slicnog servisa.

muki85
6.3.2009, 19:28
Inace mislim da ovo nije istina. Nikako ne bih rekao da se ljudi ne okupljaju zbog fb-a ili slicnog servisa.

Pa dobro, možda sam ja preterao, ali se svakako manje okupljaju. Jedna od poslednjih stvari koja me je posebno iznervirala je to da jedan dečkonja iz Čuburskog parka sa kojim igram basket skoro preko celog leta počeo da kači na fejsbuku u koliko će se sati igrati basket. Znači za ne poverovati. Šta da rade ljudi koji nemaju nalog? Da budu isključeni iz fizičkih aktivnosti?

Dimo
6.3.2009, 20:07
Imao sam naolg na FB od jula,juce sam ga deaktivirao. Razlog, smorio sam se ko zmaj.
Inače, u Nikšiću nisi u trendu ako nemaš FB profil.

U težem slučaju, bivaš izložen javnom podsmijehu, propitivanju od strane primitivne rulje zbog čega i kako ga nemaš, i zaključku kako si seljak koji nikada nije čuo za kompjuter.

Vjeruj mi, svjedok sam (ne iz prve ruke doduše) ovakvih stvari bukvalno svakog dana u ovom smrdljivom gradu.

Što se FB-a tiče, smatram da je to, kod nas, prolazni trend i da će se brzo svjetina zasititi toga i preći na nešto drugo. Postoje samo dva problema. Treba naći nešto što će plebs zainteresovati više od njima životno važnog sajta i pružiti im nešto bolje, a pitkije i lakše za upotrebu (što je ključno). Drugo, što se tiče nas Crne Gore, još ćemo da pričekamo da se ovo gorenavedeno prvo desi i pojavi u Srbiji, jer kod nas još ništa nije došlo prije nego što su ga sjeverni susjedi izgustirali, provalili, i prenijeli priču i kod nas.

Eddy
6.3.2009, 20:21
"Trend" i "Moda" su zaista cudne stvari. Neki manijak jednom odvali da je nesto dobro pa ga posle prate milioni. Mozda sam ja u pitanju al nikad nisam shvatao zasto je to dobro. Jednostavno koristis/pratis/radis ono sto tebi na licnom nivou odgovara.

Lich_king2
6.3.2009, 21:00
It's time to fight fire with fire. Ako je Zuncberg mogao da napravi tako nesto, a sto ne bi smo mi mogli? Amerika ja poznata po uvozu mozgova. Nismo mi uopste glupi, samo smo pomalo lenji. Nesto kao Serbbook ili SConect.(moguca imena). Samo malo dobre reklame i to je to. Znam da ovde ima mnogo pametnijih ljudi nego neki od administratora na Facebook-u. Da ne bude sam flame thread ja sam moj facebook obrisao. Jednostavno to jede vreme.

DobroslaV
6.3.2009, 21:13
Ljudi, ja ne razumem neke ljude koji uopšte nisu imali fb profil a govore o njemu....

muki85
6.3.2009, 21:58
Pa vrlo verovatno zato što se tema zove "imate li profil?". To znači i oni koji nemaju mogu komentarisati i ostavljati svoje utiske.

Auror
6.3.2009, 22:24
Inače, u Nikšiću nisi u trendu ako nemaš FB profil.

U težem slučaju, bivaš izložen javnom podsmijehu, propitivanju od strane primitivne rulje zbog čega i kako ga nemaš, i zaključku kako si seljak koji nikada nije čuo za kompjuter.



Slazem se za ovo prvo.
A za drugo,nisam imao takva iskustva. Mada za sad je samo jedna drugarica reagovala na moju odluku da deaktiviram profil,,, odreagovala kao "" aaaa stoooooo,neee""" :). Mislim da ce biti jos par takvih komentara,ali bi trebalo da prevagnu ovi drugi pozitivni komentari.:cool:

Nutsbre@ker
6.3.2009, 23:00
Imam i ja profil na F.B-u ali ga koristim iskljucivo kao razonodu. A inace znam ljude koji vise po 10 sati na ovom sajtu sto je samo po sebi preterivanje. Da ne pominjem ljude koji se k..ce kako imaju 300+ prijatelja , a 90% njih je iz ko zna koje drzave i daj boze da su progovorili par reci sa njima od kako su se "sprijateljili".

gorann
7.3.2009, 0:51
У вези људи из иностранства,као што сам и раније већ рекао,моје мишљење је да је то можда и једина добра страна свега тога.Наравно да немам стотине пријатеља тамо,имам их петнаестак.Људе које виђам уживо нема потребе да тражим тамо.
Немам пара да путујем светом,а не знам ни да ли ћу имати у скорије време.Зашто не бих онда проћаскао са неким,чисто оно мало видиш како живе људи ту и тамо а и сазнаш неке занимљиве ствари о дотичној земљи.Џагнеш неког онако случајно па ако одговори,одговори.Дописујем са пар странаца(странкиња) и тотално нормално комуницирамо.Ни са ким још нисам прекинуо разговор.
Моја искуства са том "наказом" од сајта,како га многи контају,барем за сада нису лоша.
Наравно да не треба претеривати,наравно да се не треба ложити,наравно да наравно......али све то зависи од самих нас.
Не знам стварно због чега толика хајка.Ја себе не сврставам ни у наложене,ни у напаљене,ни у било које друге,а шта ко други мисли о томе,ма једноставно ме боли........

muki85
7.3.2009, 1:14
Nije nikakva hajka, već samo javno diskutujemo i razmenjujemo mišljenja kao i za većinu stvari na ovom forumu (čast spamerima, flejmerima i trolovima), 1000 ljudi - 1000 ćudi i 1000 različitih mišljenja i stavova. Ako si korisnik fejsbuka ne znači da si loš čovek. A što se tiče bolova moraćeš da se javiš nekom hirurgu za genitalije - što pre to bolje.

gorann
7.3.2009, 1:33
Извињавам се!Нисам мислио да ме гениталије боле за туђе мишљење о фејсбуку,већ због тога шта ће ко мислити о мени.Туђе мишљење треба и чути и поштовати.Мислим,хајка је уопште присутна,нисам мислио на овај форум.
У праву си,сто људи сто ћуди,сто жена двесто сиса,као што рече онај у полицијској станици или чему већ.

Tornado
7.3.2009, 14:02
vise se ne trazi broj telefona od devojke... nego njen fejsbuk -.-

to je sve sto imam da kazem... :dedica:

sonet
7.3.2009, 15:24
ja sam registrovan na facebook reda radi kao i mnogi,ali mi to nije ništa naročito očaravajuće kao što se govorilo o tome...treba ih sve lečiti od zavisnosti...umesto da se druže sa ljudima uživo,oni po facebooku četuju...svašta sa nama i sa njima...

Predrag Stankovic
7.3.2009, 19:26
Evo jedan od mojih "prijatelja" sa Facebook-a inache hip-hop muzichar chak napravio pesmu o facebook-u,

http://www.sendspace.com/file/aa2g57

Iris
7.3.2009, 20:25
Trebalo bi da poslušaš stare Facebook parodije:

YETZnkOipzM
3ZzP_69ZTFk

Predrag Stankovic
8.3.2009, 16:49
Znam za te parodije dobre su, samo ovo shto sam postavio je iz domaće radinosti, a evo jos jedan primer koliko su nashi Srbi paljevine, na oficijelnoj stranici kosarkaske eurolige na fejsbuk-u (gde Partizan beleži dobre rezultate) ima glasanje koji ce klub da osvoji takmichenje, i mozete da pogodite kakav je rezultat glasanja...

Dekip
8.3.2009, 22:52
Kako?Prijatelj na fejs-sta?
Uh!
Sa prijateljem se ide na pice. Kakav,bre,fejsbuk.Izadjite malo iz kuce,ali bez laptopa.

Iceman_37
8.3.2009, 22:56
Pa pazi foru, ideš ti napolje sa ortacima i u klubove, a svi lepo na face-u posle mogu da komentarišu slike sa zurki da se smeju i to pokažu nekom drugom. Da se dogovaraju, i budu u kontaktu kad su kući, ne možeš non stop da ih viđaš. Treba imati meru u svemu. Pa i u face-boku..ali da je loša stvar nije. Znači može se imati obe ako se hoće.
Ista stvar, mnogo voliš komp, učiš...nemoj samo to idi malo vežbaj neki sport i daj nešto svom telu, a ne samo mozgu.
Sve može da se postigne!!!

purposemaker
9.3.2009, 17:56
Imam dosta prijatelja koji su se odselili odavde u druge zemlje i mnogo prijatelja odavde sa kojima ne mogu da stignem da se vidim (kombinacija fax+posao mi ne ostavlja puno slobodnog vremena) tako da mi je nalog na facebook-u veoma koristan.
Ne bleje svi ljudi na fejsu 5 sati dnevno i nemaju svi 15 godina pa da mogu da luduju danonocno kao da su na raspustu

muki85
9.3.2009, 20:58
Morao sam da okačim ove definicije :opanachke

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=facebook%20pose

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=facebook+whore

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=facebook+slut

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=facebook+stalk

Dekip
9.3.2009, 22:38
Pogledao sam linkove koje si postavio,i palo mi na pamet da ne znam kako cu deci sutra da objasnim poentu fejsbuka.Kao ni sta predstavljaju one dve čike koje se drze za ruke.......Bah,pomodarstvo sa zapada.Oni malo stariji se mozda secaju pocetka devedesetih,i likova sa duksom uvucenim u pantalone i tetrisom za pojasom.Samo da se vidi.......Tetris je u to vreme kostao 30-tak maraka,a plate bile par maraka.Ali posle kazes znas onaj ima tetris.

GojaS
10.3.2009, 12:44
Imam i ja face nalog.. mislim nije to losa stvar, opet sam u kontaktu sa ljudima koje nisam video, ne pamtim, ali najvise me nervira kad tako neki mangup, neki njuber iz skole koga niko ne voli, ni ne podnosi krene da pise statuse, "ju al sam se sinoc ubio, znaci bio je vrh izlazak", a gari smokljan nezna ni da hoda, ko zna dali i flasu zna da koristi... i dodje tu i pravi se vazan ovo ono... more MRS... ili mi dodje i salje mi neke inviteove za neke mutave igre tipa tetrisa, ma da lud sam da igram tetris sa tobom na facebooku... ma to je ljudi moji prostor samo za one koji nemaju zivot, pa po ceo dan vise na kompu, a neznaju loptu da sutnu.. strasno!!!!

Dimo
10.3.2009, 13:58
Imam i ja face nalog.. mislim nije to losa stvar, opet sam u kontaktu sa ljudima koje nisam video, ne pamtim, ali najvise me nervira kad tako neki mangup, neki njuber iz skole koga niko ne voli, ni ne podnosi krene da pise statuse, "ju al sam se sinoc ubio, znaci bio je vrh izlazak", a gari smokljan nezna ni da hoda, ko zna dali i flasu zna da koristi... i dodje tu i pravi se vazan ovo ono... more MRS... ili mi dodje i salje mi neke inviteove za neke mutave igre tipa tetrisa, ma da lud sam da igram tetris sa tobom na facebooku... ma to je ljudi moji prostor samo za one koji nemaju zivot, pa po ceo dan vise na kompu, a neznaju loptu da sutnu.. strasno!!!!
Takvi "njuberi" iz osnovnih i srednjih škola kasnije postaju doktori nauka i ugledni ljudi u zajednici. Dok lokalne školske face što puše po hodnicima i brecaju se na profesore na kraju završe u jarku. Takođe lokalnom.

muki85
10.3.2009, 18:47
^ Može biti, ali ne mora da znači, nemoj misliti da ti opovrgavam tvrdnju. Fejsbuk jeste izlazak u svet i ostvarivanje "prijateljstava", za ljude koji nisu prihvaćeni u društvu, povučeni, nekomunikativni i slično. Lakše je biti sakriven iza avatara nego stati sa nekim lice u lice, prići devojci na ulici ili u kafiću. Ipak je to jedan virtuelni svet gde je sve moguće. I ovde verovatno ima sličnih ljudi, da ne grešim dušu.

Iceman_37
10.3.2009, 22:00
^ Može biti, ali ne mora da znači, nemoj misliti da ti opovrgavam tvrdnju. Fejsbuk jeste izlazak u svet i ostvarivanje "prijateljstava", za ljude koji nisu prihvaćeni u društvu, povučeni, nekomunikativni i slično. Lakše je biti sakriven iza avatara nego stati sa nekim lice u lice, prići devojci na ulici ili u kafiću. Ipak je to jedan virtuelni svet gde je sve moguće. I ovde verovatno ima sličnih ljudi, da ne grešim dušu.

Auuu strašno. Za ljude koji nisu prihvaćeni u društvu....pa jbt ortak moj i ja imamo facebook, on eto koji ima face ima i splav i riba koliko hoćeš i veoma je komunikativan kao i ja. Idemo u kafane ali smo i na Face-u, idemo i da se peglamo ali smo na Face-u. U ČEMU JE FCK PROBLEM. ODAKLE VAMA TO DA TAKVI LJUDI (bez života) SU NA FACE AKO TO NISTE VI SAMI (bez uvrede). Kakav avatar??? Ko ima avatar na face...haha...imamo slike naše, prave naše...sve te full ribe na face nisu debili (postoje naravno), mogu da tvrdim jel imam drugarice koje su bombe a imaju face...ne prihvaćeni u društvo...dajte ljudi:icon_scra
Ko dodaje još onog koga ne zna (sem izuzetaka nekih da vaš prijatelj zna njega pa se dodate)....!imate zajednicu vaših prijatelji i to je to!.
Jesu možda debili oni koji dodaju bzv svakog ali da neko priča da je facebook za to što si ti rekao...NIJE.

GojaS
10.3.2009, 22:38
Ne kazem ja, da je fejs SAMO za njubere imam i ja face i mnostvo mojih ortaka, uglavnom alkoholicari:D... Ali to je ujedno i prostor za takve budale koji izigravaju neku budzu, kao lud sam, sinoc sam bio sa tri ribe, popio sam 3 litre vina i tako to... a nisu alkohol u zivotu probali, ili (ovo govorim iz primera) neka budala dodje i napise status "al sam nervozna" i sad ona odma ceka da joj ja nesto prokomentarisem (naravno da necu).... I onda se javi neki pametni ko ona i napise joj "pa sto si nervozna"... a ona u fazonu "ma nije ni vazno", a jedva cekala da joj se neko obrati... E TO ME JAKOOOO NERVIRA... takve treba banovati sa fejsa za stalno!!!!

voodoo_
10.3.2009, 22:45
Sve to je postojalo i pre fejsbuka. Ne poznajete dovoljno ljudsku psihu.

Ako asocijalnom mladcu ukinete fejsbuk, nećete ga podstaći da se socijalizuje. Naprotiv, samo će još više da se zavuče u mračnu sobu, ovako ima kakav-takav "prozor u svet". Takođe, ako nestane fejsbuk, ti što se hvale kako su se prekinuli sinoć i igrali na stolu neće prestati da se hvale, nego će se hvaliti na drugi način, isto kao i pre fejsbuka.

Lično mi je fejsbuk pomogao da vidim da su neke devojke iz kraja koje znam samo iz viđenja, a za koje sam mislio da su pristojne devojke, obične drolje. Takođe, za neke likove sam mislio da su idioti, a ono normalni ljudi. Ko zna šta su tek o meni mislili. Zapravo na tom fejsbuku sam o nekim ljudima video i saznao stvari za koje bi me prosto bilo sramota da ih pitam. Poslednji put se nešto slično desilo za vreme bombardovanja kad nas je muka naterala da provodimo vreme zajedno, pa su se mnogi upoznali jer su "morali". A ipak Beograd nije selo s tri ulice i pet kuća pa da se u "redovnim uslovima" svi znaju i da su na prs u du.pe jer bleje popodne na klupici ispred kuće, niti se upoznaju tek tako sa "e de si evo ruka" na ulici.

Iceman_37
10.3.2009, 22:46
Ne kazem ja, da je fejs SAMO za njubere imam i ja face i mnostvo mojih ortaka, uglavnom alkoholicari:D... Ali to je ujedno i prostor za takve budale koji izigravaju neku budzu, kao lud sam, sinoc sam bio sa tri ribe, popio sam 3 litre vina i tako to... a nisu alkohol u zivotu probali, ili (ovo govorim iz primera) neka budala dodje i napise status "al sam nervozna" i sad ona odma ceka da joj ja nesto prokomentarisem (naravno da necu).... I onda se javi neki pametni ko ona i napise joj "pa sto si nervozna"... a ona u fazonu "ma nije ni vazno", a jedva cekala da joj se neko obrati... E TO ME JAKOOOO NERVIRA... takve treba banovati sa fejsa za stalno!!!!

Ok razumemo se :D

GojaS
10.3.2009, 22:49
Ok razumemo se :D

Ma nemam ja nista protiv face i sam sam BIO ovisnik, evo priznajem:o...

E da pravo da vam kazem nekako ljudi sve manje idu na facebook, pre ono dodjem iz skole njih 20 na chatu, sad ako ih i 5 bude!!! Ili je to samo kod mene!!!!

Auror
10.3.2009, 23:13
Ko dodaje još onog koga ne zna (sem izuzetaka nekih da vaš prijatelj zna njega pa se dodate)....!

Samo jedno 3432423423423 ljudi!! Da ti preciznije kazem jedno 10-15 mojih prijatelja je imalo 500+ prijatelja. Cisto onako rekreativno ih dodaju. Vidjeli su ih u gradu,eventualno rukovali sa njima u nekom drustvu i vise nikad nisu imali kontakt ,ali eto da ih imaju.

A tek koliko imaju onih Ahmeda,ramiza iz pakistana,egipta i ko zna odakle......
(naravno da pojma nemaju ko su ti stranci)

sto bi rekao neko """OOOOOoooo TUUURCI!!"""

muki85
10.3.2009, 23:17
Auuu strašno. Za ljude koji nisu prihvaćeni u društvu....pa jbt ortak moj i ja imamo facebook, on eto koji ima face ima i splav i riba koliko hoćeš i veoma je komunikativan kao i ja. Idemo u kafane ali smo i na Face-u, idemo i da se peglamo ali smo na Face-u. U ČEMU JE FCK PROBLEM. ODAKLE VAMA TO DA TAKVI LJUDI (bez života) SU NA FACE AKO TO NISTE VI SAMI (bez uvrede). Kakav avatar??? Ko ima avatar na face...haha...imamo slike naše, prave naše...sve te full ribe na face nisu debili (postoje naravno), mogu da tvrdim jel imam drugarice koje su bombe a imaju face...ne prihvaćeni u društvo...dajte ljudi:icon_scra
Ko dodaje još onog koga ne zna (sem izuzetaka nekih da vaš prijatelj zna njega pa se dodate)....!imate zajednicu vaših prijatelji i to je to!.
Jesu možda debili oni koji dodaju bzv svakog ali da neko priča da je facebook za to što si ti rekao...NIJE.

Ja nisam rekao da su svi takvi na fejsbuku, već da ima podosta takvih. Naravno je da ima sponzoruša iz Strahinjića Bana, naravno da ima cool likova, samo mislim da su u manjini. Ne znam da li ti sa 17 godina možeš suditi šta je život. :rolleyes:

Iceman_37
10.3.2009, 23:35
Ja nisam rekao da su svi takvi na fejsbuku, već da ima podosta takvih. Naravno je da ima sponzoruša iz Strahinjića Bana, naravno da ima cool likova, samo mislim da su u manjini. Ne znam da li ti sa 17 godina možeš suditi šta je život. :rolleyes:

A ja sam malopre sudio šta je život? Ja sam iznosio svoj stav o Facebook-u a ne o životu...mada neko proživi sa 15 godina ono što neko od 30 nije. Zavisi gde si bio i šta si radio i proživeo (sito ili rešeto ili oboje), pa o tome možeš da sudiš. Šta kao čovek ima 30 godina, rodio se bogat, buržuj, i samo se izležavao ali pošto je stariji može da sudi od životu?
To nema veze sa godinama.

To kad neko ima 500 prijatelja...obično ribe valjda...jer je likovi dodaju...a one ako vide nekog slatkog lika dodaće ga...šta je tu loše...ako neko vidi neku bombetinu dodaće je...čemu problem. Pogleda mu slike i ne ode mu na profil više nikad. Msm to je čisto ako ti je smor. A da se neko hvali što ima toliko prijatelja je glupost. Svaki normalan čovek zna kako se došlo do te brojke od 500. Taj je onda glup ili stvarno retard...:kreza: E sad to za arape i turčine je bolesno...ako si mislio na to, dodavati nekog samoubicu ili sekte i razne pokrete...njesra.

Ono što mene smara na face-u je ono kad mi šalju req. za razne igre i aplikacije....mnooooooogo smaraaaaa....i oni testovi koje možeš da radiš.

Auror
10.3.2009, 23:39
Brate,zasto bi dodavao nekoga ko je sladak na slici (profil slika,mada neko dozvoljava pristup albumima iako niste prijatelji) i nista vise????
I ne mozes prosto da ga "dodas" jer mora on da odgovori na taj request.

To je jednak problem kao i kad se posle hvalis o tome da imas prijatelja nekog jasera arafata koji naglaba engleski.

Iceman_37
10.3.2009, 23:46
Brate,zasto bi dodavao nekoga ko je sladak na slici (profil slika,mada neko dozvoljava pristup albumima iako niste prijatelji) i nista vise????
I ne mozes prosto da ga "dodas" jer mora on da odgovori na taj request.

To je jednak problem kao i kad se posle hvalis o tome da imas prijatelja nekog jasera arafata koji naglaba engleski.

Zašto? Jednostavno ako nisi znao, Bleja obična.
Znači u školi, napolju pričam sa ortacima i kaže meni ortak uuuu kakvu fuksu imam u prijateljima, kaže mi ime, tu se nešto sprdamo, i ja je eto dodam, pogledam slike, prokomentarišem, i ćao zdravo, ne bih te više zadržavao.

Ja se ne hvalim i nikad se ne bih hvalio...to si rekao kao da si mislio na mene.

Auror
10.3.2009, 23:53
Pa evo hvalis se kako bez ikakvog smislenog razloga saljes friend request i na takav isti nacin ti ta osoba odgovara na taj zahtjev. Necu ni da pocinjem pricu da li je ti posle toga brises iz prijatelja......

Iceman_37
10.3.2009, 23:56
Pa evo hvalis se kako bez ikakvog smislenog razloga saljes friend request i na takav isti nacin ti ta osoba odgovara na taj zahtjev. Necu ni da pocinjem pricu da li je ti posle toga brises iz prijatelja......

To što sam ja sada rekao se zove hvalisanje...no koment...za mene je ovaj thread gotov... :ciao:

voodoo_
10.3.2009, 23:58
Muškarci dodaju nepoznate devojke da bi im gledali slike (kao što se okreću za devojkama na ulici).
Devojke dodaju nepoznate muškarce da bi hranile svoj ego kako su dobre ribe (kao što im prija da se okreću za njima na ulici).
To je prosto to, nema tu nikakve dubine.

iMa_NeKo_PljUgU
11.3.2009, 0:11
Počeli ste da filozofirate šta je život... :D

Nije fejs problem, već ljudi...
Od kada su se na netu pojavili rasisti, seljaci, huligani, nacionalisti itd. sve se promenilo tj. postao je veoma "realno mesto" sa socijalnog stanovišta.
E sad što je ranije net bio mnogo lepše mesto to je druga stvar....

Auror
11.3.2009, 0:16
FB moze biti koristan ali nisu svi sposobni da ga iskoriste. :D

Eddy
11.3.2009, 0:22
A zasto svi ne pocnete da koristite FB kako vama odgovara, i da batalite rasprave tipa "da ubedim ovog lika sa foruma, on gresi"? Ako vam FB koristi, koristite ga. Ako ne, zaobidjite ga. Lepo i jednostavno. Jedna stvar koja mi je bas bila glupa kad sam video plakat za neku svirku na kojoj pise Facebook band! LOL koji manijaci, al jes dobar marketinski trik!

I sad linc i u ovoj temi. Da vas cujem.

Iris
11.3.2009, 0:32
Ono što mene smara na face-u je ono kad mi šalju req. za razne igre i aplikacije....mnooooooogo smaraaaaa....

To lako možeš da središ, ako imaš Firefox i Greacemonkey add-on, objasnila sam u drugoj temi (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=719355&postcount=50).

Skripta automatski odbija sve zahteve za te gluposti...

gorann
11.3.2009, 0:36
Неко је овде рекао раније како треба имати петљу па погледати некоме у очи,а не бити храбар овако преко нета.Чини ми се да је мало зај**ано погледати у очи некога из Русије или Аустралије,на пример,са обзиром на даљину и коштање такве егзибиције.

VojaM
11.3.2009, 15:59
A čemu takve glupe priče? Šta ako neko koristi FB samo kao "oglasnu tablu da stavi neke svoje slike i/ili tekstove? Šta on ima kome da gleda ili ne gleda u oči?

I uopšte, kakvo je to mačističko pro***avanje? Zar sve mora da se svodi na to da se s nekim odmeravaš i kao praviš se maša? Ima li FB (i Internet uopšte) i neku drugu, kreativniju ili bar korisniju namenu?

###agent_47###
11.3.2009, 19:15
Igram ja pre neki dan kanter onako na nekom domacem serveru i sad razgovaraju 2 debila:

Debil#1: ej, Debil#2 (zove ga po niku) odakle si?
Debil#2: Bgd
Debil#2: ti?
Debil#1: isto
Debil#1: koji deo
Debil#2: Karaboorma
Debil#1: ja wozdowac
Debil#2: imash fejs?
Debil#1: natawno
Debil#2: kako se zoves da te edujem
-RAZMENJUJU IMENA- (cenzura)
(dramska pauza)
Debil#1: ajd idem ja sada malo da blejim po gradu pa te posle addujem, ok?
Debil#2: ok ajd zz

Mislim sta reci.

Cuo sam danas u skoli kako razgovaraju dve devojcice sumnjivog morala:

Bicarka#1: Jao jesi videla kako te isprozivala ona drolja CENZURA na fejsu.
Bicarka#2: Ma nisam. Je** mi se ona je jedna obicna ljubomorna fuksa.

Opet sta reci.

Kuda ide ovaj svet. Inace imam majspejs koji sam posetio poslednji put pre ~1 godinu. Fejsbuk imam na ime Tommy McKnight (iz neke interne sale sa drugovima, inace Tommy McKnight je ime recenzenta za knjigu iz Engelskog jezika za 8. razred osnovne skole) i posetio sam ga samo kad sam ga napravio. Inace nemam nista protiv ljudi koji to koriste u poslovne svrhe ili neke normalne stvari, ali mi se ne svidja to sto je to dostupno svakom, pa i raznim budalama. Opet, razumem to sto je to toliko popularno kod nas, jer do pre ~5-6 godina 50% gradjana Srbije nije znalo sta je internet, a ostali koji su znali maltretirali su se na 56Kbps, a sada dosla je nova tehnoloska era u kojoj si seljak ako nemas kompjuter i sirokopojasni internet. A kad vec plate internet, zasto ga nebi koristili, makar i za social-networking? Opet svako ima svoje misljenje. Oni koji se zaludjuju fejsbukom, rece da su gori ljudi koji koriste net samo za downloadovanje filmova i muzike, a ovi drugi rece suprotno. To je situacija kao kod rusa i amerikanaca. Amerikanci misle da je bolje biti amerikanac, a rusi misle da je bolje biti rus.
...Ima li FB (i Internet uopšte) i neku drugu, kreativniju ili bar korisniju namenu?
Ja mislim da da. Kao i svaka druga stvar ima svoju pametnu i glupu namenu. Kao sto Word mozes da koristis da pises nesto poslovno, mozes i da ga koristis za pisanje nekih npr. sektaskih gluposti. Ali opet tu je ljudski mozak presudan faktor. Onaj ko radi posao njemu je to pametna namena, ali i sektasu je to pametna namena za njegov (mozda iskvaren?) mozak.

Izvinite ako sam se puno nalupao, ali morao sam negde.

crazy_LG
11.3.2009, 22:46
Za sad najaču definiciju facebook-a sam čuo od jednog mog prijatelja, kada je bio upitan šta je to facebook?
On je odgovorio Fejsbuk ti je: ČULA ŽABA GDE SE POTKIVAJU KONJI PA I ONA STAVILA NOGU :rofl:

Е, ова задња реченица је дефинитво објаснила неке ствари:D Фејс се поширио попут неке заразе. Иако је већини мојих другара досадио Фејс, они га посећују и даље у абнормалној мери, иако се труде да не признају себи да га толико посећују и да полако постају нолајфери, људи који се полако уљуљкују у виртуелни свет. За мене, Фејсбук је људима посто више од начина за комуницирање са људима које нису видели дужи низ година или период времена, он је постао вид задовољавања људске сујете и жеље да буде популаран у друштву.

И да, на крају, одговорим на горе споменуто питање-Не, немам профил, јер не сматрам за сходно да задовољам своју сујету,а што се тиче контаката и поделe фајлова, за то ми служе MSN и још бољи Skype

Bojan
13.3.2009, 11:37
A čemu takve glupe priče? Šta ako neko koristi FB samo kao "oglasnu tablu da stavi neke svoje slike i/ili tekstove? Šta on ima kome da gleda ili ne gleda u oči?

I uopšte, kakvo je to mačističko pro***avanje? Zar sve mora da se svodi na to da se s nekim odmeravaš i kao praviš se maša? Ima li FB (i Internet uopšte) i neku drugu, kreativniju ili bar korisniju namenu?
U potpunosti se slažem s ovim što je Voja rekao. Mislim da je krajnje glupa rasprava. Ne treba generalizovati stvari tek tako. Opet i Peđa je donekle u pravu za one ljude koji koriste Fejs samo ne bi li našli "dečka/devojku iz snova". Ma da, po meni to više liči na očaj nego "poremećaj". Ja koristim fejs, ali prvenstveno zbog toga što mi je pola društva tamo i zbog reklamiranja svog sajta. Iskreno rečeno, često i za ubijanje dosade na poslu. Pronašao sam dosta starih drugara sa kojima sam izgubio kontakt. I, da se ne lažemo, stekao nekoliko novih tamo.

Sa druge strane, svi vi koji korisnike Fejsbuka generalno "ocrnjujete", nemojte zaboraviti da postoji velika populacija onih koji isto to misle o forumašima. Naučite da poštujete razlike.

Predrag Stankovic
13.3.2009, 17:01
Eto ima i slučajava da je nekima Facebook RASTURIO Vezu pa čak i Brak
evo neshto http://www.switched.com/2009/02/10/husband-announces-divorce-to-wife-via-facebook/

Inace slusam ja tako 2 lika koji prichaju neshto i jedan će za njegovu devojku: Shta bre, samo li je nadjem na fejsbuk-u gotova je zavrsila je sa mnom, shta ona ima da trazi tamo neke prijatelje i da stavlja svoje slike da se neki tamo loze, kad se samnom zabavlja, samo da je vidim nek pokusa.

Iris
13.3.2009, 17:07
Eto ima i slučajava da je nekima Facebook RASTURIO Brak

Bolje i to nego da se brak okonča ubistvom zbog statusa single (http://www.switched.com/2009/01/23/man-kills-wife-for-changing-facebook-status-to-single/?icid=200100397x1217120801x1201161458) jednog od supružnika!

Iceman_37
13.3.2009, 17:12
To je Virtualno socijalna mreža, svaka pedofilčina može da se tu nađe. Samo kritikujete facebook. A šta je sa stvarnim svetom?? Tu nema ubica, silovatelja, pedofila i koje kakvih gluposti? Život je pun dobrih i loših stvari, mora biti i toga na facebook-u. Kraj priče.

mr.marvin
13.3.2009, 17:44
Ukratko, o mom iskustvu na vašaru-fenomenu zvanom FB...

* Tražio dugaricu iz osnvne (ah, ta nostalnija) na Google, našao je na FB, i pridružio se. Ispostavilo se kontakt sa tom drugaricom i nije što sam mislio da će biti...

* Pozvao sam i ja neke ljude. Nekidan sam im se svima izvinio zbog toga. Prosto, nismo kao društvo neko ko voli da se šegači preko FB (više volimo telefone, mail... pivo itd.)

* Sreo još neke ljude iz mladosti. Bolje da nisam (nacionalisti, fašisti, alkosi, narkomani, sponzoruše, seljačine i ostali šljam).

* Prije nekog vremena uklonio sam sve podatke sa FB. Moja south-park-slika i dalje stoji, i profil mi je aktivan. Odgovaram samo na mail. Na mom zidu piše "Ne piši po zidu, imaš mail".

* NIKAD nisam prihvatio nekog koga ne znam. Broj mojih "prijatelja" je oko 60.

* Zanimljv je FB, ima tu vrckastih stvari. "Mala moja fejzbučiš li kod ovaca"... Ona bogami fejzbuči, ima WAP :P

* Kad odem na FB poraste mi pritisak od gluposti. Mislim, fu*k off sa tim "klub ljubitelja kljuba ljubitelja kluba ljufitelja".. Kao freeking fraktali, nikad kraja. Misilim... ALO, znam kako izgledaš u prirodi... Stvarno me ne zanima tvoje ulizivanje svim tvojim nadležnima na FB... Grupe kojima si pridružen(a) pokazuje nivo retardacije... Od komentara na fašističkim grupama mi se povraća... Itd itd. Kao ****** Grand Show, samo interaktivno.

Neki vele da sam zbog ovakvog stava najobičniji snob. Boli me uvo.

Iris
13.3.2009, 17:46
Život je pun dobrih i loših stvari, mora biti i toga na facebook-u. Kraj priče.

Tačno, i to može biti jedan od zaključaka...

Ljudi i u privatnom životu lažu, skrivaju svoje slabe tačke, hvale se nečim što nije njihovo i sl. Ali su sa vremenom naučili da se nose sa svojim nedostacima i svojim problemima, tako dobro da ih ponekad ne znaju ni njihovi najbiži... Eto, nešto od toga sada mogu i da pročitaju...
Internet je jednostavno drugačija sorta "života": u njemu smo povodljiviji, nesigurniji, znatiželjniji... ili prefriganiji, okrutniji, kako ko. Facebook je još plus i novost, stoga popularan, zato ga i doživljavamo drugačije. Dušu je dao za sve nas različite, koliko god da nas ima :D
Ali promeniće se i to, Facebook će zameniti neka nova virtuelna zezalica, pre ili kasnije. A ekstremnosti će uvek biti - baš kao i u realnom životu, što reče Ledeni...

muki85
13.3.2009, 17:51
Iskreno rečeno, često i za ubijanje dosade na poslu.

Zato nam i zemlja propada. Ljudi se ubijaju na poslu od dosade (kao npr. naša sekretarica, teško joj je da podigne slušalicu) dok ja crkavam od istog, mnogi rade van struke i onda tako bleje na fejsu. Mislim...:rolleyes: Ja i dalje ne vidim korisnu stranu, sem zabave i blejanja (ako blejanje može da se svrsta u korisne stvari).

Bojan
13.3.2009, 19:44
Eto ima i slučajava da je nekima Facebook RASTURIO Vezu pa čak i Brak
evo neshto http://www.switched.com/2009/02/10/husband-announces-divorce-to-wife-via-facebook/

Mom dobrom drugaru su se roditelji razveli jer je njegov otac previše vremena provodio na poslu. Praktično mu je posao uništio brak. Ajde da sad svi lepo sedimo kući i blejimo zbog tog jednog primera.


Shta bre, samo li je nadjem na fejsbuk-u gotova je zavrsila je sa mnom, shta ona ima da trazi tamo neke prijatelje i da stavlja svoje slike da se neki tamo loze, kad se samnom zabavlja, samo da je vidim nek pokusa.

Čista bolest od ljubomore, balkanizam ili verovatno opšta neupućenost u neke životne stvari. Devojka, ako hoće da ga vara prevariće ga na putu do prodavnice, a to je već neka totalno druga tema.
Moja bivša devojka je imala Facebook dok smo bili zajedno i svaki lep komentar na njenu sliku je meni stavljao do znanja da mi devojka lepo izgleda i, shodno tome, mi je prijao.

Zato nam i zemlja propada. Ljudi se ubijaju na poslu od dosade (kao npr. naša sekretarica, teško joj je da podigne slušalicu) dok ja crkavam od istog, mnogi rade van struke i onda tako bleje na fejsu. Mislim...:rolleyes: Ja i dalje ne vidim korisnu stranu, sem zabave i blejanja (ako blejanje može da se svrsta u korisne stvari).

Samo ti prijatelju use i u svoje kljuse. Nemoj ti preispitivati moju angažovanost na poslu. Moje kolege su sasvim zadovoljne sa mnom. Kad ima posla ima i tad nisam na Facebook, kad nema... ja ne mogu sam da ga pravim. Mala je firma, uvek se zna šta ko radi.

muki85
13.3.2009, 19:50
Ovo se nije odnosilo baš na tebe, ali si to izjavio i ja sam odmah povezao sa sekretaricom u mojoj firmi, ne sumnjam ja da su tvoje kolege zadovoljne tobom. Ali situacija jeste takva, da na fejsbuku ima najviše besposličara u globalu.

Red Wing
13.3.2009, 21:29
Prvo sto me pitaju mnoge osobe koje tek upoznam je da li ''imas fejsbuk'' :mad:
To me bas nervira...

Iris
13.3.2009, 22:01
I to je stvar pomodnosti... ranije su smarali sa: "...A šta si u horoskopu"?

Pre neki dan sam u troli čula srednjoškolca kako se pravda ortaku da sada manje vremena provodi na FB-u, pošto mora da uči... ;)

Auror
13.3.2009, 22:30
od kad sam deaktivirao FB,nabavio sam skoro sve brojeve koleginica sa faxa.

###agent_47###
13.3.2009, 23:28
Projekat CIA-e da bi sami počeli da skupljamo podatke o sebi i pravimo svoje dosijee. Na taj način im omogućavamo pristup do svojih slika, znaju s kim se družimo, gde smo bili na letovanju, šta trenutno radimo, kojoj smo političkoj opciji naklonjeni - i sve to bez angažovanja i jednog jedinog agenta - brilijantno.
Kaze Vukalija. Prilicno zanimljivo razmisljanje

Predrag Stankovic
14.3.2009, 12:26
Ajde da sad svi lepo sedimo kući i blejimo zbog tog jednog primera.

2Bojan

Ja chak i pozivam svakog ko koristi internet bilo na kompjuteru ili na mobilnom telefonu da se pridruzi facebook-u , jer verovatno ce neko pozeleti i njega da pronadje na facebook-u i da se poveze sa njim, od chega moze ispasti obostrana korist, ali da se ne glupiraju i da ne zloupotrebljavaju to shto im je omoguceno.
Nisam otvorio ovaj topic da bi vodili Anti-facebook kampanju, i da bi pljuvali soc-net, vec chisto da i ovde na ovom forumu malo prodiskutujemo o tome shta se deshava na Net-u oko nas , da primetimo chega sve ima, da podelimo to ovde na forumu i da damo svoj sud i procenu o tome

Nego jeste li primetili shta se deshava na fb danas i juche zbog novog izgleda stranice, FB je preplavljen grupama tipa "Vratite nam stari Facebook"
i takve grupe munjevitom brzinom rastu, E Marky nevaljali dechko, taman se ljudi navikli na jedno a ti im menjas :dzavo:

Dimo
14.3.2009, 12:53
Nego jeste li primetili shta se deshava na fb danas i juche zbog novog izgleda stranice, FB je preplavljen grupama tipa "Vratite nam stari Facebook"
i takve grupe munjevitom brzinom rastu, E Marky nevaljali dechko, taman se ljudi navikli na jedno a ti im menjas :dzavo:
Koliko sam ja upoznat, Facebook se i ranije mjenjao i trpio velike promjene, tako da predpostavljam da je prilikom svake od njih bilo protesta. Promjene su sastavni dio svakog većeg sistema i to je prirodno.

Što se ovih naših tiče, njima je glavni problem da se opet navikavaju i uče nove stvari. Facebook je kod nas, između ostalog, popularan jer je i prilično jednostavan i user friendly, tako da ga sve mogu koristiti. Ove promjene samo negativno mogu da utiču na broj korisnika kod nas, što se meni vrlo sviđa.

NjegovaWisost
14.3.2009, 17:02
E ppl, šta se je ovo opet promiejnio, ne može čovjek da se snađe, šta je falilo onom prethodnom? :(
Stvarno je loše i nepregledno. Prva tranzicija je bila dobra, ova je užasna...

Dimo, apsolutno se slažem sa tobom, i svi su pljuvali po prvoj promjeni, al za azliku od onda, bila je situacija pola pola, a sad ne vidim ni jednu jedinu osobu kojoj se novi fcb sviđa... jednostavno loše je

Iris
14.3.2009, 17:33
Evo, meni se sviđa :)

Pregledniji je, sve važne novosti su postavljene na Home stanicu i više ne moram da trčim sa jedne strane na drugu za update, ikonice su redizajnirane i lepše...

Ne sviđa mi se što ljudi FB tretiraju kao poligon za spam, a to nema veze sa interfejsom!

Packy
14.3.2009, 19:18
Mozda cu i ja da postanem deo vasheg chopora,jer malochas sam se iznervirao za myspace.Nisam bio na myspace skoro 4 nedelje dolazim danas nemam ni prijatelja ni jednu sliq.Skroz sam poludeo,a moj profil ni dirnut sve informacije koje sam imao na profilu su i dalje tu.A poshto nemam nijednu sliq(a da imam one koje sam postavljao,paz da bi ih postavio)moje chlanstvo sa myspaceom je gotovo.

urke
14.3.2009, 20:58
Молим било кога ко одлучи да уклони свој налог са Фејсбука, да ми се пре тога јави приватном поруком. Ово мислим најозбиљније, и није зај*банција.

Хвала унапред на сарадњи!

Keki
14.3.2009, 21:56
Zasto?Hoces da brojis koliko ih brise ili...?

Predrag Stankovic
14.3.2009, 22:24
Evo, meni se sviđa :)

Pregledniji je, sve važne novosti su postavljene na Home stanicu i više ne moram da trčim sa jedne strane na drugu za update, ikonice su redizajnirane i lepše...

Ne sviđa mi se što ljudi FB tretiraju kao poligon za spam, a to nema veze sa interfejsom!
I meni se vishe svidja novi interface, sada je wall bolje sredjeniji i organizovanij, jedino sto sakrise "Page Update" notifikacije, to nikako nemogu da nadjem nije valjda da sam toliko slep

PAIN
14.3.2009, 23:08
Zasto?Hoces da brojis koliko ih brise ili...?

Verovatno jer obicnom deaktivacijom ne brises potpuno podatke. A urke mozda zna kako se brise...

Face sam prvo koristio da bi video svoje slike sa mora koje su drugovi postavili, a sad kao iskljucivo za holdem jer sam zagrizeni pokeras. Ali uvek koristim izgovor da odgledam neke slike koje je neko postavio. U princpu pun je sabanzima i tih *****a. Medjutim ako ne obracas paznju i ne bode oci toliko. Povezao bih ga sa ovom komedijom VB. Identicno, puno primitivizma i seljacizma.....

GojaS
15.3.2009, 11:46
Молим било кога ко одлучи да уклони свој налог са Фејсбука, да ми се пре тога јави приватном поруком. Ово мислим најозбиљније, и није зај*банција.

Хвала унапред на сарадњи!

Pazi urke ja bi ga sad odma obrisao, al mi ne radi msn, nece da mi udje(problem oko nekih portova valjda)... Ako sredim msn odma ti javim... Samo neznam sto moramo da ti javimo!!!!:confused:

urke
15.3.2009, 12:36
@Keki, @PAIN, @GojaS
Ма људи, не морате да ми јавите, далеко од тога. Само ми је потребан снимак екрана последњег корака за ово упутство (http://bit.ly/fbdel).

А ако већ хоћете да трајно уклоните налог, прво се одјавите из свих група, уклоните све пријатеље, одтагујте све фотке, уклоните све фотке и све остало што не желите да остане за вама (параноје ради, нпр), па тек онда одрадите перманентно уклањање налога.

Auror
15.3.2009, 16:06
Auu vidis nisam odtagovao fotografije mojih prijatelja na kojima sam. Al nema veze to toliko,a?:) ovo ostalo sam sve uklonio.

urke
15.3.2009, 16:21
^ Прођи час кроз фотке и одтагуј се, ваљда није касно :) Па после усликај ону поруку ;)

Auror
15.3.2009, 16:51
Sto da se mucim,reci cu drugovima da me odtaguju,ali ako ti je bas potrebno da vidis onu poruku ucinicu ti. :rolleyes:

Djordje Turjacanin
15.3.2009, 17:01
Ne znam jeste li gledali ali sinoc Dnevniku2 bilo kako amerikanci hvataju svoje lopove i kriminalce pomocu fejsbuka(ili facebooka da se druga stranka ne naljuti). MAda mislim da ti što postavljaaju te slike nanisu pretjerano bistri. Mrzi me ići na www.rts.rs sajt jer mi je loš. A koristim fejsbuk i uopšte ne kontam kako neko može da priča nešto o fejsbuku kao lošem. Jendostavno kad sam otvorio temu o nacionalizmu na istom neko je rekao nešto ovakoDadneš čekić troma ljudima, jedan će uzeti čekić i napraviće nešto, drugi će ne znam neštouraditi a treći će udariti nekoga po glavi sa čekićem
Mislim da shvatate šta hoću da kažem, onaj što se k---- na fejsbuku ili je nešto što se ne smije reći na ovom forumu on nije normalan.

ilidan
15.3.2009, 21:51
Ljudi, o čemu vi pričate kad pljujete po fejsbuku?! Kao i u svojoj okolini, i na fejsbuku možete da birate prijatelje. Odaberite one ljude i one stvari koje vam odgovaraju.
Ako možete da vidite "gluposti" drugih, znači da ste im "prijatelj". A pošto mislite da su to gluposti, a i dalje ste "prijatelji" znači da vam se to, u stvari, svidja. Jer, razlog tipa "ma ja to da vidim granice ljudske gluposti i budalaštine" ne pije baš vodu.

voodoo_
16.3.2009, 19:22
Još jedna korisna primena fejsbuka:
Menjao sam karticu na mobilnom, zaboravio da bekapujem imenik u telefon i naravno sve ode. Pošaljem cirkularnu poruku na fejsbuku (da, može to i mejlom, al ovde ne moram da znam mejlove, samo naređam imena) i u roku od dva sata dobijem pola brojeva :)

Predrag Stankovic
16.3.2009, 20:49
Ja sam juche jednom mom prijatelju inache ovisniku facebook-a dao ideju kojoj se obradovao kao Deda unučetu, generisao sam QR i datamatrix code koji sadrži link koji vodi do njegovog profila na facebook-u (mobilna verzija) koji ce da izradi na nekoliko majica i dukseva, i tako ce šetati gradom i reklamirati sebe

Dekip
16.3.2009, 21:38
Prijatelj?
Prijatelj!
Aaa,prijatelj.


Kad se saberu i oduzmu godina proizvodnje i trenutno stanje duha dobije se facebook.Na ovoj formuli bi mi i Ajnstajn pozavideo.

Ulmawen
16.3.2009, 22:02
Ljudi koji nemaju "bujnu" socialnu interakciju (a teže ka istoj) u svetu razvijenih IT tehnologija teže ka socijalizaciji putem istih. Nije to ne znam kakva rupa na saksiji... Poenta je, kao i uvek i kao i svuda, da svako ima pravo izbora i mišljenja (ukoliko je uopšte naučio da koristi mozak, što je u poslednje vreme sve diskutabilnije :(). Više mi se popeše na najviši vrh ganglija "pobornici facebook-a", jednako kao i "zakleti protivnici facebook-a". Kao i uvek, pitanje je samo zašto i kako koristite bilo šta u životu, pa i Facebook. Get a life. Or it will pass away.;)

NjegovaWisost
17.3.2009, 4:26
Ljudi koji nemaju "bujnu" socialnu interakciju (a teže ka istoj) u svetu razvijenih IT tehnologija teže ka socijalizaciji putem istih. Nije to ne znam kakva rupa na saksiji... Poenta je, kao i uvek i kao i svuda, da svako ima pravo izbora i mišljenja (ukoliko je uopšte naučio da koristi mozak, što je u poslednje vreme sve diskutabilnije :(). Više mi se popeše na najviši vrh ganglija "pobornici facebook-a", jednako kao i "zakleti protivnici facebook-a". Kao i uvek, pitanje je samo zašto i kako koristite bilo šta u životu, pa i Facebook. Get a life. Or it will pass away.;)

Paaaa.... Ako studiram u "stranoj" zemlji, a ogroman dio društva mi živi u drugim, a pri tom mi je dio zaista dobrih prijatelja otišao u zapadne zemlje, nije lako ostati u komunikaciji sa njima.

Poruka ka CG jer cca 13 dinara, a prema Njemačkoj ili USA da ne pričam, ne smijem ni da probam.

Zato, fenomen FBa čini da svi su redovno na svom profilu, komuniciram preko tog chata (jer malo ali malo ljudi iz nekog razloga ne koristi IM - valjda jer na fcb mogu sa mnogo mjesta da pristupe), gledam njihove slike i video snimke i sl.

Među prijateljima nemam ni jednog novog niti nepoznatog niti želim da upoznam nikoga preko interneta.

Doviđenja, kraj, the end.

P.S. Kako volim ovo zadnje da napišem :D

ilidan
17.3.2009, 19:09
Potpuno se slažem s tobom, prijatelju (k'o na FB). Fejsbuk pruža razne mogućnosti. Ti si to iskoristio dobro. Ko je kriv onima koji se utrkuju da imaju što više "prijatelja", znanih i neznanih, ili ih nakupe iz radoznalosti, a posle kuku-lele, na kakve budale naidjoh.
Zar vas roditelji nisu učili da birate društvo?
P.S. Kako javlja MONDO, Jena Jameson dobila bizance a svog muža je upoznala na MySpace-u. Ima neke vajde od ovakvih mreža.

Doolio
17.3.2009, 20:00
sad, da li su ljudi problem ili takav vid servisa, to je malo zaguljenije pitanje i moze da se gleda sa vise aspekata.
ja zastupam tezu da je malo van konteksta reci nesto kao 'ljudi su problem'. taj servis je napravljen od ljudi za ljude, nisu ga napravili marsovci, pa ga ljudi koriste neadekvatno, a marsovci se vataju za glave. takodje, ljudi su takvi kakvi su, mogu ja sad da napravim bicikl od pet metara sa rasponom pedala od metar i po koji niko ne moze da vozi i da kazem 'bas je lep moj bicikl, ljudi su problem, suvise su mali'. ko je tu problem? molio bih vas da razmislite o ovome malo vise od obicnog preleta jer na prvi pogled deluje da menjam teze, medjutim, smatram da uopste nije tako i da je sama sustina fejsbuka i slicnih servisa (a mozemo otici i dalje u 'korijenje' pa reci to za sam koncept komunikacije kome pripada i fb i majspejs i mirc i msn) losa i degradirajuca. nemojte me gadjati paradajzom, ali mislim da sam koncept takvog nacina komunikacije otudjuje i to neminovno. i ne samo otudjuje, vec i otupljuje, stvara pogresne afinitete, dedukciju, sistem vrednosti, daje pogresna iskustva i uopste, pogled na svet koji nije preterano zdrav. e sad, ja takav stav imam prema celom tom konceptu, znaci ni mobilni mi nije preterano mio i drag, ima mozda prednosti, ali sam koncept sa neke psiho-filozofske strane ima mnogo vise mana. to ne znaci da sam ja imun na te stvari, naprotiv, evo mi ga mobilni pola metra od mene upravo, medjutim, to nema veze, mogu da kritikujem, eto, previse pijem, pa cu opet kritikovati alkohol.
zbog svega ovoga mislim da je moguce okarakterisati fb kao nesto sto nije negativno, kao nesto sto zavisi od samog coveka kako ce se manifestovati itd. samo ako se gleda fb kao izdvojeni element, a ja to namerno necu da radim, jer se ne moze nesto sto je toliko povezano sa najmasovnijom pojavom (menjanje i razvijanje komunikacije) u poslednjih petnaestak godina gledati tek kao neki 'popup' koji se, eto, tu nasao. jer se onda gubi perspektiva i sirina pri analizi. npr:
zamislimo neko drustvo gde polako nestaje izvora hrane, recimo nek to bude u tunguziji:) ljudi ce da jedu divlje prasice kad nestane domacih, pa ce da predju na lisice, pa lupam, veverice, onda ce da love zmije, pa krtice i na kraju pacove, pa ce na kraju da ganjaju one kanalizacijske pacove koji su tvrdi, mrsavi, neukusni i verovatno imaju neku bolestinu. e sad, dok su na krticama i pitamo ih 'sta mislite o pacovima?' dobicemo verovatno neki ovakav odgovor - 'pa, verovatno su gori od krtica, ali nije ni to toliko lose, zavisi od coveka, kako ih ko spremi, zasto da ne, pa jeftiniji su dosta' ili tako nesto. (zaista ne znam da li su jeftiniji, ali nije ni bitno). umesto da se lepo distancira, pogleda sta je hranljivo i ukusno za coveka uopsteno, e onda bi reko da su pacovi mnooogo losa hrana i da bi najradije pojeo neko pile ili tako nesto.
eto, ja vozim kola svaki dan, danas sam stigao za des minuta od centra do bloka, bas sam gotivan i kola su mnogo gotivna stvar, jos imam i lepa kola i imam muziku u njima, joj, postoji li sta bolje. a de nam je ozon? nisam video svica u beogradu dvadeset godina. grlicu isto. mislim, banalizujem stvari veoma, ali takav neki pogled imam i na fb.
da smo mi pet stepenica 'naviknutosti' ispod fb, a ne jednu, mislim da bismo videli koliko je to lose.

disklejmer - ovo je samo moje misljenje, ne morate sukati svoje fb sablje o, fejsbukdzije:) a i vi ostali ako ste se nasli podstaknutim da raspravljate, mislim da ne bismo trebali preterano da se udubljujemo u to je bi mi bilo jako tesko preko foruma to da radim jer bih morao sat vremena u realnoj prici da idem ko kisa oko kragujevca ne bih li prezentovao neku argumentaciju mojih stavova, tako da na forumu bi to izgledalo katastrofalno, tj ne bi ni bilo izvodljivo, cini mi se.

Stojadin
17.3.2009, 21:23
Користите скајп , много је боља ствар чути се са рођацима у иностранству или било где него куцкати им поруке.

NjegovaWisost
17.3.2009, 22:36
Користите скајп , много је боља ствар чути се са рођацима у иностранству или било где него куцкати им поруке.

Fora je da su poruke mnogo opuštenije, ;)

Otkucam jednu drugu, treću, pogledam sliku nečiju i sl. :)

I prijatelj ne mora da sjedi za kompom. Dosta liči na neki forum gdje su ti samo prijatelji članovi i stalno ga posjećuju

A apsolutno se slažem sa ovim "što više prijatelja". Fenseri.

ilidan
18.3.2009, 0:13
sad, da li su ljudi problem ili takav vid servisa, to je malo zaguljenije pitanje i moze da se gleda sa vise aspekata.
Posto su ljudi napravili ovaj servis i ljudi ga koriste, samo ljudi mogu biti problem.
Kako FB i ostali vidovi komunikacija i masovnih medija uticu na ljude je previse slozeno pitanje da bi o tome raspravljali mi, laici, na forumu ili bilo gde drugde. Mislim, oko toga se i svetski priznati instituti sa sociologiju i psihologiju cesto ne mogu sloziti.
Sto se samog FB tice, ne mislim da on udaljava ljude. Mislim da ih zblizava ako se pravilno koristi. Potpuno je apsurdno dopisivati se preko FB sa drugom koji zivi dve kuce od tebe kad je mnogo bolje da odes kod njega ili on dodje kod tebe, ili odete nekud zajedno. Potpuno je logicno dopisivati se sa drugom/rodjakom koji zivi u drugom gradu/drzavi/kontinentu jer je prostorna udaljenost tolika da je nemoguce brzo i cesto inicirati fizicko vidjenje. U sustini, mislim da se FB ne razlikuje mnogo od elektronske poste. Dodje mu kao njen napredniji oblik. S tim sto ovde ne morate svakom prijatelju da saljete ponaosob slike sa zimovanja vec ih upload-ujete na svoj profil pa neka gleda koga zanima.
FB nam, takodje, moze pomoci da nadjemo ljude sa kojima smo izgubili kontakt, drugovi iz vojske, sa fakulteta, sa letovanja itd.
Losa strana je sto vecina ne postuje "Uputstvo za upotrebu". Sto rece moja sestrica pre neki dan: "U Srbiji, kad iscrpis sve opcije da pokrenes uredjaj koji si tek kupio, od cackanja raznih dugmica do pozivanja komsije "eksperta", uzmes i procitas uputsvo.". To sto ljudi iz pogresnih razloga i na pogresan nacin pristupaju FB-u, nije krivica sajta.
Ako neko koristi sajt da bi rekao i ispoljio ono sto ne moze u stvarnosti, to je onda njegov problem a ne problem sajta. Ako neko koristi sajt kao supstitut za realan zivot, to je njegov problem a ne sajta. Ako neko dodje u kontakt sa takvima a ne iskoristi mehanizme odbrane koje mu nudi sajt, to je njegov problem a ne problem sajta.
U cetvrtom srednje smo imali temu iz srpskog Nauka je mocno orudje ali i opasno oruzje. U toj temi sam pisao o upotrebi dinamita. Kako njegovom primenom je olaksana izgradja puteva i vadjenje ruda. Ali, kako je i njegovom primenom oduzeto mnogo ljudskih zivota. Pisao sam o nuklearnoj energiji. Kako se koristi za dobijanje elektricne energije ali i za proizvodnju najjaceg oruzja u ljudskoj istoriji. Pisao sam i o televiziji. Kako zahvaljujuci njoj smo u prilici da vidimo delove sveta koje inace nikada ne bismo videli ali i kako se moze iskoristiti za obmanjivanje ljudi. Za sve ono sto su ljudi stvorili i koriste, samo su ljudi odgovorni.

_AiMaR_
18.3.2009, 2:05
A apsolutno se slažem sa ovim "što više prijatelja". Fenseri.


Da,takodje. Za mene je to idiotizam imati gomilu prijatelja (500-600),a polovinu ne poznajes niti prichash sa njima. Poznajem dosta ljudi koji "skupljaju" prijatelje tako... i kad ih pitash shto radish to,kao pa neka,shta ima veze :eek:
Ja imam nekih 50-60 prijatelja,koje poznajem lichno i koji su mi potrebni u zhivotu. Koristim FB svakodnevno i mislim da je odlichan sajt. Mozhesh pronaci dosta prijatelja koji su otisli u inostranstvo i slichno... Isto tako ima dosta grupa u kojima mozhesh da iskazhesh svoje mishljene i stavove...

Sve u svemu,FB je po mom mishljenju,odlichan. :dedica:

Doolio
18.3.2009, 2:15
Posto su ljudi napravili ovaj servis i ljudi ga koriste, samo ljudi mogu biti problem.
hvatas se za sintaksu, znas na sta sam mislio. ako se nesto pravi od ljudi za ljude, znaci sa ljudima kao subjektima u vidu onda je greska u samom izumu ako dozvoljava manipulaciju i krivu upotrebu od strane ljudi ili ih barem ne predvidja i cini sve da do toga ne dodje. opet banalizujem, ali na to se svodi. zato na zvakama pise da ih ne treba davati maloj deci zato sto ce da se zadave, da ne pise, ne bi deca (u slucaju fb-a ljudi, korisnici) bila kriva sto se dave, vec gospodin sto je napravio zvaku, a nije razmisljao o posledicama.

sto se tice ovoga sto kazes, fb je koristan ako se gotivno koristi, to je tvoje misljenje i ja ga postujem, medjutim, upravo tu lezi twist jer ja mislim da je ceo koncept, ne fb, fb je samo jedan korak napred, nego ceo koncept takvih servisa i uopste tog nacina informisanja i komunikacije dekadentan bez obzira za sta i koliko se koristi. to je neko moje misljenje.

Kako FB i ostali vidovi komunikacija i masovnih medija uticu na ljude je previse slozeno pitanje da bi o tome raspravljali mi, laici, na forumu ili bilo gde drugde. Mislim, oko toga se i svetski priznati instituti sa sociologiju i psihologiju cesto ne mogu sloziti.
verujem da ces se iznenaditi koliko su i fb i ostali tripovi vrlo lako svodivi na neke psiholoske paterne koji su jako bazicni i jednostavni i da nista od toga nije pozitivno vec regresno. i opet kazem, ne gledam samo fb nego ceo koncept, ceo trend prisutan poslednjih godina ili decenija, fb je samo tresnjica na vrhu:) i ne mislim ni na tehnikalije tipa 'ovo je brze, ovo je lakse, ovo ima veci domet, ovo moze vise podataka da prenese' vec na cist nacin komunikacije i filozofiju otudjenosti koju on nosi sa sobom. nema to veze sa konforom/trudom, ne pricam o toj vrsti isplativosti i efikasnosti, ona nije relevantna za posmatranje te pojave sa mog aspekta.

allokin
18.3.2009, 14:11
У овој теми се све своди на исто.
Закључак је да су људи проблем, а не сам фејсбук. Оно што се не сме у стварности, сме се на фејсбуку, ту и спадају маске..
Ако не волиш фејсбук онда немој ни да га спомињеш, једноставно је. Тек када ти постане лични проблем онда треба да га нападнеш.

Iris
18.3.2009, 14:23
Ipak, smatram da nije loše pričati o Facebooku, bez obzira imaš li negativan ili pozitivan stav :)

Ovo je forum, i predviđen je za diskusiju, posebno kada je reč o novom i interesantnom Internet fenomenu, o kome mnogi imaju što-šta interesantno da kažu...

Dekip
18.3.2009, 21:18
A kad cujes koliko je para zaradio Majki na ''interesantnom internet fenomenu''.....Bas me interesuje da li ga koristi,tj. da li ima svoj ''fejs''?

muki85
18.3.2009, 21:48
Mene ne nervira fejsbuk, dokle god nemam nikakvih kontakta sa njim, što bih isto i rekao za pedere (gejeve), dokle god ne paradiraju i ne rade ono što rade ispred mene. Nervira me to što se s' vremena na vreme osećam zaostalo i malo priglupo u društvu, zato što nemam profil, i zato što ne pratim tamošnja dešavanja. Jednostavno nemam šta da kažem, jer nisam iz te priče, pa me onda posle deset minuta pitaju: zašto stalno ćutiš?

NjegovaWisost
19.3.2009, 4:03
Mene ne nervira fejsbuk, dokle god nemam nikakvih kontakta sa njim, što bih isto i rekao za pedere (gejeve), dokle god ne paradiraju i ne rade ono što rade ispred mene. Nervira me to što se s' vremena na vreme osećam zaostalo i malo priglupo u društvu, zato što nemam profil, i zato što ne pratim tamošnja dešavanja. Jednostavno nemam šta da kažem, jer nisam iz te priče, pa me onda posle deset minuta pitaju: zašto stalno ćutiš?

Bez uvrede, jadno društvo ako samo o facebooku pričate... Inače. ne znam šta može O facebook da se priča...

Pa on služi da se preko njega komunicira...

muki85
19.3.2009, 15:40
Kada sam pomenuo društvo mislio sam na ljude koje upoznajem, ljude sa fakulteta, ljude sa kojima odeš neobavezno na piće, poslovne saradnike. Daleko od toga da pričam o fejsbuku sa najbližim prijateljima, čak šta planiramo da osnujemo anitfejsbuk stranku u Srbiji. AFSS :) Inace po tvom nicku se može videti da si fb adict :opanachke

PAIN
19.3.2009, 21:03
čak šta planiramo da osnujemo anitfejsbuk stranku u Srbiji. AFSS :) Inace po tvom nicku se može videti da si fb adict :opanachke

A ne nervira te Face? :D

muki85
19.3.2009, 22:47
Xaxaxa, ne dokle god ga neko ne pomene :opanachke Znači ono u fazonu: "Jesi li video nove fotke koje je Milena okačila?" NISAM NEMAM NALOG! :)

Iris
19.3.2009, 23:07
Mada interesantno, i oni koji nemaju nalog na FB-u mogu videti slike ako im onaj koji ih je postavio pošalje link za album na mejl! Slično kao i sa bilo kojim virtuelnim "nosačem slika" kao sto su Picassa i sl - dobiješ link za ono sto si uploadovao i no problemo za šerovanje fotki...

Kum22
20.3.2009, 15:23
Odkad se pojavio novi dizajn, FB je počeo da gubi korisnike. Vidim i po "nedostatku" prijatelja.

Predrag Stankovic
20.3.2009, 16:07
Hmm, taj koji zbog novog interface-a stranice deaktivira account i ne treba da bude na face-u, smorili su me sa tim kukanjem da se fb vrati na old interface, ako zelis da zivis u proslosti zivi u proslosti niko ti ne brani ali nemoj druge da ubedjujes kako je to bolje, zar nije poenta da se ide u korak sa vremenom i da se neshto usavrsava u cilju poboljsanja servisa, novi design ima prednosti koje treba da se otkriju, sad neki se navikli na staro i sad im smeta zasto im menjaju , e pa rodjaci nauchite se i naviknite se na novo trebace vam, to mu isto dodje kada na svom PC-u ne bi instalirali novije verzije programa, vec bi cuvali stare koje vremenom gube funkcionalnost, nema tu sta da se filozofira, Just try to keep up!

holodoc
20.3.2009, 22:39
Hmm, taj koji zbog novog interface-a stranice deaktivira account i ne treba da bude na face-u, smorili su me sa tim kukanjem da se fb vrati na old interface, ako zelis da zivis u proslosti zivi u proslosti niko ti ne brani ali nemoj druge da ubedjujes kako je to bolje, zar nije poenta da se ide u korak sa vremenom i da se neshto usavrsava u cilju poboljsanja servisa, novi design ima prednosti koje treba da se otkriju, sad neki se navikli na staro i sad im smeta zasto im menjaju , e pa rodjaci nauchite se i naviknite se na novo trebace vam, to mu isto dodje kada na svom PC-u ne bi instalirali novije verzije programa, vec bi cuvali stare koje vremenom gube funkcionalnost, nema tu sta da se filozofira, Just try to keep up!
U Terminatoru 3, koji je noviji i savremeniji od "dvojke", su uveli promene pa nešto ne vidim usklike oduševljenja kod gledalaca kada se pomene njegov naziv :D

urke
20.3.2009, 23:33
U Terminatoru 3, koji je noviji i savremeniji od "dvojke", su uveli promene pa nešto ne vidim usklike oduševljenja kod gledalaca kada se pomene njegov naziv :D

За разлику од Т3, Фејсбук је софтвер који може да се развија и након унапређења, и не може ме нико убедити како се у наредном периоду неће сагледати недостаци и извршити штеловање ситних цреваца.

Аналогија твојој причи је да Виндоуз МЕ био новији од 98 и био блато, па дошао ИксПе. Па је онда дошла Виста, ђубре попут МЕ-а, а онда долази седмица која ће опет бити квалитетније решење.

ОфТопик: Додуше, колико год Виндоуза нових да изађе, ни један неће бити довољно добар као Линукс, ал' то није тема ове дискусије :rofl:

holodoc
21.3.2009, 1:05
Аналогија твојој причи је да Виндоуз МЕ био новији од 98 и био блато, па дошао ИксПе. Па је онда дошла Виста, ђубре попут МЕ-а, а онда долази седмица која ће опет бити квалитетније решење.
Analogija ti je dobra za jednog Linuksovca :a_bleh: Sure, izbaciće update-e koji će pokrpiti rupe i ostale gluposti ali koliko god update-a izašlo nijedan nije uspeo da sredi Win ME koji je bio (hvala gramitici za peftekt) strašno loš da ne kažem đubre. Loše podnošenje (a kad smo kod toga i podržanost) drajverima zatim naprasno pucanje programa, krućenje ko po izdisaju itd. To bi najradije da zaboravim :) Što se tiče Viste mogu da tvrdim samo iz svog ličnog iskustva da ne voli moj računar :D Neću ni da pominjem da je upropastila sve ostale particije na hardu (aj sad svi koji su se naoštrili na komentar tipa "nisi lepo podesio" ostav da ne bi smo počeli da merimo čiji je duži staž za računarom :a_bleh:)

Offtopic... urke pogledaj Directors cut verziju Terminatora 2 i videćeš da je T100 sposoban da sam unapređuje svoj softver (treba samo da mu se okrene neka "bolcna" dva puta u smeru kazaljke na glavi) :a_bleh:

ilidan
21.3.2009, 2:41
Šta ćete. Neko voli šarenolik interfejs a neko malo utegnutiji. Najteže je, ipak, naviknuti se na nešto novo kada ste štaro koristili toliko dugo.
Nego, znate šta sam primetio. Pet Society na FB je nešto kao World of Warcraft za devojke. Kupuju stvari svom ljubimcu, učestvuju u trkama, grle, ljube i kupaju tudje ljubimce da bi došle do "novca". Ima i "ljubimaca sponzoruša" kojima drugi poklanjaju stvari. I sve to bez imalo interakcije sa drugima.

Kum22
21.3.2009, 16:41
Sve u svemu, zar ne bi trebali napraviti pilot testiranje ili nešto slično, testni interface koji će biti aktivan mjesec dana, pa da se vidi reakcija korisnika. Svaki pomer naprijed ne mora da ispadne dobar pomer. Redizajn je nov, ali nije učinkovit. Tipičan primjer onoga: put prema paklu obično je popločen dobrim namjerama.

Casper'NS
22.3.2009, 20:38
Ne ulazim u pricu o novom izgledu, jer ga nisam video, ali hocu da odgovorim na pitanje iz naslova.

Licno nemam nista protiv ovog servisa, mislim da je za neke stvari i vise nego koristan, ALI (ono uvek postoji) nemam nalog.

E sad poceo sam ja da ga pravim, naveo sve sto treba, aktivirao, i taman da stavim sliku za profil, prekine me neka obaveza... Par dana kasnije, setim se da nastavim zapoceto i ulogujem se, kad imam sta i da vidim, 3 zahteva za "prijatelja" od strane devojaka kojima inace u realnom svetu retko kada i zdravo kazem, a ukupna nasa konverzacija za ceo zivot moze da se svede u 3 recenice svakoj i tada shvatim da je bolje da nikog ne bi vredjao time sto ga necu prihvatiti za prijatelja ugasim nalog, jer ipak je ovo Srbija(Balkan) i umesto da se taj servis i koristi cemu je namenjen, za povezivanje ljudi koji su fizicki jako udaljeni imacu posla sa gomilom likova koji su tu samo da bi gledali slike, davali bezvezne komentare i pitanja i ubirali prijatelje, a smatram da je zivot suvise kratak da bi ga tracio na takve stvari, stoga za mene facebook vise ne postoji...

Dekip
23.3.2009, 22:59
Vi linuksasi ste stvarno cudna sorta.A za slike,koga interesuju,ima na stamomcizele sve to.
U svakom slucaju,u komunikaciji sa ljudima je bolje cuti ziv glas nego citati mrtvu rec.A ako ne posredno moze i telefonom,bar sad ima skajp,a tu su i web kamere,tako da ni najzabaceniji kutak nije dalek.
A Majki slaze li,slaze dollare...:a_whistli

Predrag Stankovic
30.3.2009, 15:47
Zasitili se Srbi Face-a ili je neshto drugo u pitanju:
Srbija dosegla svoj limit (http://www.facebooksrbija.com/srbija-dosegla-svoj-limit/informacije/186.html)

mr_bungle
4.4.2009, 19:39
Jesam, imao sam profil. Sve je trajalo 2 meseca prošlog leta. Navalio prijatelj i sve mi šalje linkove ka facebook i ja na kraju rekoh ajd da otvorim.

Prvo mi izleti Austrijanac s kojim sam radio 3 godine zajedno, izgubili smo kontakt, oduševim se. Onda skapiram da me kontaktirala i jedna devojka sa kojom sam se nekad družio i vidim da se udala u Engleskoj. E rekoh baš lepo... :)

E, onda su krenule da me dodaju moje Nišlije kao prijatelja! Pola Niša me zakačilo, naravno neke sam znao super dok neke samo na zdravo/zdravo---:confused:
...i na kraju ja shvatim da je Facebook mesto gde neko o meni ima na tacni skoro sve (šta volim, s kim se družim, gde se krećem, čime se bavim, gde sam bio sinoć, dal sam se napio, dal sam vatao neku za ****, dal volim ili mrzim posao itd...itd... ) a najviše su me iritirale slike koji su drugi kačili i 'tagovali' me.:mad: I na kraju sretnem nekoga u gradu koga ne poznajem i onda krene priča "ma da ja sam gledao kod XYZ na fejsu slike sa događaja ZYX i znam ti si onaj što ____________".... e tu sam rekao STOP!:n-cc2:
Usledilo je brisanje svih poruka, slika, tj. svega gde sam ostavio trag i na kraju deaktivirao nalog. Da ne pričam da sam popizdeo kad sam video da nema uništavanja naloga 100%

Tada sam i sám shvatio "fenomen" fejsbuka u Srbiji: došlo je do konačnog paljenja velike mase koja nije ni znala čemu internet služi do pre godinu dana i FB nalog je postao svojevrsni "statusni simbol" tj. nešto poput mobilnog telefona druge polovine devedesetih.
FB je bio dobitna kombinacija za mainstream populaciju mladih polupismenih Srbendi: moja slika upicanjena ko nikada + masovno kurčenje pred puuno ljudi + još sam "na INTERNET".
Tako da nije čudo što pored normalnih ljudi tu imate i veliku šabanizaciju. Došao prosečan Srbin na net. Tu je bila i presudna lakoća baratanja sadržajem.

To je ono što sam shvatio za ta dva meseca kada sam imao nalog na FB.

Superbird
6.4.2009, 13:01
Zasitili se Srbi Face-a ili je neshto drugo u pitanju:
Srbija dosegla svoj limit (http://www.facebooksrbija.com/srbija-dosegla-svoj-limit/informacije/186.html)

:icon_excl

Avast mi izbacuje warning kad kliknem na ovaj link

Malware name: HTML:Iframe-inf
Malware type: Virus/Worm


OnTopic: Ja sam se zgrozio pre nekoliko dana kad sam video kviz "Da li zaista volis svog brata/sestru" i iz momenta otisao na deactivate gde su me sacekale slike iz albuma i recenice "Dusko will miss you", "Maja will miss you" i "Nemanja will miss you" i tu sam tek popizdeo...

Tako da evo, offline sam vec neko vreme i nista mi ne fali, kredit mi traje malo krace ali sad ima ova varijanta 500+500 pa se i to da izdrzati :)

Eni
6.4.2009, 14:36
Tada sam i sám shvatio "fenomen" fejsbuka u Srbiji: došlo je do konačnog paljenja velike mase koja nije ni znala čemu internet služi do pre godinu dana i FB nalog je postao svojevrsni "statusni simbol" tj. nešto poput mobilnog telefona druge polovine devedesetih.
FB je bio dobitna kombinacija za mainstream populaciju mladih polupismenih Srbendi: moja slika upicanjena ko nikada + masovno kurčenje pred puuno ljudi + još sam "na INTERNET".
Tako da nije čudo što pored normalnih ljudi tu imate i veliku šabanizaciju.

100% si u pravu. Pre je MySpace bio sinonim šabanskog socneta, a FB "kulturiška" ali kad su svi navalili na FB ni od njega nije ostalo ništa... Mreža je kulturna koliko i njeni korisnici.

Maladikt
7.4.2009, 12:50
...i na kraju ja shvatim da je Facebook mesto gde neko o meni ima na tacni skoro sve (šta volim, s kim se družim, gde se krećem, čime se bavim, gde sam bio sinoć, dal sam se napio, dal sam vatao neku za ****, dal volim ili mrzim posao itd...itd... )

Sve to možeš da ograničiš u opcijama. Recimo, ja sam blokirao pristup svim ljudima za koje ne želim da dobijaju ikakvu povratnu informaciju o tome šta sam ja okačio, napisao, ko me je tagovao ili slično. Žalili su se judi ranije da bi im se to posle nekog vremena resetovalo, ali meni šljaka već mesecima.

Predrag Stankovic
8.4.2009, 16:28
Facebook danas dostigao 200 miliona korisnika (http://blog.facebook.com/blog.php?post=72353897130)

miša topola
12.4.2009, 21:32
imam net već 4 godine ali sam tek pre tri-četiri meseca napravio profil na facebook i baš mi je bilo drago što to nisam uradio pre-ČISTO GUBLJENJE VREMENA.ja ne znam šta ti ljudi rade tamo ceo dan...jedan moj drug dobio net u prvom razredu srednje škole i moji drugovi ga navukli na face, i eto dečko se 9 meseci ne skida na ove BOLESTI.Provodi više od 4 sata samo na facebook-u...meni je to izmodilo posle velikih 24h

Salito
15.4.2009, 12:29
Nema nicheg goreg od Faceooka, Myspacea i slichnih idiotskih sajtova za "druzenje". Posalji cvet, gurni nekog, igraj poker, pisi po zidu, koji si ti teletabi, pa dokle vise!!! Vala na mom kompu ne moze da se otvori nijedan od ovih sajtova, banovao sam ih :) (u windowsu, u linuxu cu da nadjem nachin)
Imao sam fb jedno 3 dana u nadi da cu da kontaktiram ljude iz srednje, ali od toga nishta. Lepo se sa njima chujem telefonom ili ako mi je neko potreban, tu je stari dobri IM. Ako neko nema zivot, ima fejzbuk i tako too...
glupost.

Ketchua
15.4.2009, 12:35
Bila je sinoc emisija na Metropolisu, sa temom Fejsbuk. Gosti su bili D.Stojicevic (glavni i odgovorni SK-a), neki pedagog/psiholog, i izvesni inspektor za sajber krajm (sa dr. titulom, inace, sto mi uliva nadu da ce mozda policija u ovoj zemlji mozda poceti da lici na nesto).

Nije lose bilo, kad se sve podvuce, dolazimo do onog Urketovog "Sve je dobro, ako se koristi kako teba"...:)

doctor
16.4.2009, 8:28
Imam facebook odavnooo i nalog mi je sedeo u paucini polumrtav jedno godinu dana... e onda je neki selja rasirio po celom gradu kako je to extra i sad svaki drot koji ima pc i net ima nalog.... i sad i ja visim tamo da bih bio u kontaktu sa ljudima jer ih mrzi da koriste MSN i sl. inace ovo je teska glupost ovaj face ali mora se :kreza:

M.C.
16.4.2009, 8:40
Nije glupost ako ne šalješ poklončiće, rešavaš debilne testove, pridružuješ malom milionu grupa itd. Sad što 90% ljudi to radi njihov problem.

Devilish Soldier
29.4.2009, 11:01
imam facebook i to mi je zivotna greska

Bokile
29.4.2009, 16:01
Nemam facebook,normalan sam,nisam opterecen dal mi je neko nesto poslao,dal me je neko tagovao(ne znam sta je ovo al mi zvuci kao ubistvo...),dal je moja sestra od muske tetke sa kojom je moja majka susila gace na istom suncu postavila slike sa 130-og i jaceg rodjendana,bas me briga...
Za mene ce sve to ostati komercijala i cisto gubljenje vremena,ljudi koji su me zaboravili nek tamo ostanu,koji me znaju fala im,i meni dosta...

Glas manje za Facebook...

bojanh
30.4.2009, 10:49
podrzavam sve ovo.:tapsh:
da mi neko plati,ne bih posecivao taj sajt,cisto gubljenje vreme.
moze se pametnije iskoristiti to vreme,mnogo pametnije :)

dodgeme
30.4.2009, 17:26
imam fejsboook, myspace obrisao, prvenstveno koristim zato sto dzabe chat> SMS/poziv

Devilish Soldier
2.5.2009, 15:26
imam fejsboook, myspace obrisao, prvenstveno koristim zato sto dzabe chat> SMS/poziv
bolje da dam 3 dinara za SMS nego da mi salje poruku na facebooku pola sata kada vidim da je salje toliko popizdim

nemanja.m
4.5.2009, 16:30
Imam profil na fejsbuku, ali nisam zavisnik.

Wastelander
7.5.2009, 8:00
Imao sam i fejsbuk i majspejs, sve do trenutka kad sam shvatio da mi je totalno nepotreban. I uopshte sve te social mreze kao da su napravljene da otudjuju, a ne da pospehuju ljudske odnose. Pola Srbije(a i shire) zuri u monitor, pokushavajuci da nadje da li neko nekog zna, i tako u krug. Chist moderni voajerizam. Postoje ljudi koji preko fejsbuka nalaze stara prijateljstva, ili drugove koji su otputovali u inostranstvo, ali mislim da broj ljudi koji koriste social network-ing ispravno, veoma mali.
Imam mobilni,e-mail pa i msn. Shta ce mi vishe. Ne daj boze da neko bude hooked up(u pravom smislu rechi) na Twitter.(shta nekog briga da li ja idem u WC sad ili za pet minuta :D) Ochigledno da ljudi u 21. veku ne mogu da zive bez egzibicionizma, a velike kompanije to vrlo dobro koriste, usput dobijajuci informacije o ljudima bez ikakve muke.
Ne bi bilo loshe napraviti poll koliko ljudi koristi produktivno social networking mreze u smislu reklamiranja svoje firme, organizacije itd...

Marshall George
7.5.2009, 20:53
Imam profil na FB-u, tamo provedem maximum 3 sata nedeljno...ne mogu više jer me stalno neko smara,ajde uradi ovaj kviz ,dođi da igraš ovo,ono,spasi šume,foke itd...:boodala:

Bata86
7.5.2009, 21:59
Hahaha, pogotovo oni kvizovi što govore o tebi sve u superlativima... I ja imam profil na fejsu, nisam toliko zaluđen, uradim po koji kviz, prokomentarišem nešto jednom u nedelju-dve...

Markonije
8.5.2009, 15:32
Nemam profil na fejsu jer po meni puno zadire u privatnost,a smesno je kako su ljudi poceli da izlaze na zurke sa digitalnim apratima pa stanu u krug i slikaju se sa onim glupim fejsbuk osmesima,aaaaa baca mi se pegla

Da ima prednosti ima ali da je klasicna novotarija i to stoji

Ko voli nek izvoli,a ko ne voli nek pamet ne soli- koji sam pesnik :)

vasiljevic
8.5.2009, 18:10
Baš video temu pa da kažem brzo: Nemam ga. Dali mi treba pa da otvaram podhitno? :)

Iris
8.5.2009, 18:13
Pročitaj šta smo pisali do sada, pa proceni sam da li ti treba :)

dile
9.5.2009, 1:55
Fala bogu da su ovde na forumu vecinom noramlni ljudi. Ja ne koristim, niti cu facebook, myspace i ostale slicne social networking sisteme. Zato lepo imam mobilni, e-mail, msn. Bas sam bio u prilici, da jednom liku trazim msn, i on kaze dodaj me na facebook-u i ja kazem " Ja to ne koristim" i on me samo pogleda sa mislima u glavi " Da li si ti normalan, nemas faceebook". I jos pocinjem da primecujem kako je koriscenje facebook-a postalo sve " ucestalije" i za vecinu ljudi sasvim prirodna stvar. Da ne pominjemo ona slikanja " Ajmo jednu za faceebook" Pa onda jos gomila sajtova na kojima se uploaduju slike, da bi ti sto vise porasla populrnost. Znaci sto vise slika, taggovanja i upisa = veca popularnost. I na kraju imas listu od XXX prijatelja, sa kojima se intenzivno dopisivao, a posle jednostavno nemate kontakta iako ste se ne zaboravite uclanili da bi ste se povezali sa njima i obnovili stare kontakte( sa zaboravljenim i udaljenim prijateljima). Samo ces se uhvatiti kako igras Poker ili neki kviz i nesto piskaras. Toliko imam slobodnog vremena i toliko sam zaludan, pa odoh da vidim koga ima na online.:opanachke

Morandi
9.5.2009, 9:47
Neznam sta je to lose u fb? Moze nesto da mi steti?:a_whistli

dile
9.5.2009, 11:25
Pa procitaj malo postove iznad pa vidi. Da se ne ponavljamo i onda lepo vidi razloge.

veljko
9.5.2009, 17:13
Ima li neko ideju kako mogu da obrisem nalog sa facebook-a?

Jamiroquai
9.5.2009, 17:15
Ima li neko ideju kako mogu da obrisem nalog sa facebook-a?

Odeš na opcije naloga i skroz dole imaš deaktivaciju istog :)

Devilish Soldier
9.5.2009, 18:25
ja bi iskreno obrisao nalog ali mi glupo zabog nekih drugarica jedino za sada tako mogu da ostanem u kontaktu.zadnjih nedelju dana sam ukupno bio 10 minuta na fb:)

dc 22
9.5.2009, 19:43
Fala bogu da su ovde na forumu vecinom noramlni ljudi. Ja ne koristim, niti cu facebook, myspace i ostale slicne social networking sisteme. Zato lepo imam mobilni, e-mail, msn. Bas sam bio u prilici, da jednom liku trazim msn, i on kaze dodaj me na facebook-u i ja kazem " Ja to ne koristim" i on me samo pogleda sa mislima u glavi " Da li si ti normalan, nemas faceebook". I jos pocinjem da primecujem kako je koriscenje facebook-a postalo sve " ucestalije" i za vecinu ljudi sasvim prirodna stvar. Da ne pominjemo ona slikanja " Ajmo jednu za faceebook" Pa onda jos gomila sajtova na kojima se uploaduju slike, da bi ti sto vise porasla populrnost. Znaci sto vise slika, taggovanja i upisa = veca popularnost. I na kraju imas listu od XXX prijatelja, sa kojima se intenzivno dopisivao, a posle jednostavno nemate kontakta iako ste se ne zaboravite uclanili da bi ste se povezali sa njima i obnovili stare kontakte( sa zaboravljenim i udaljenim prijateljima). Samo ces se uhvatiti kako igras Poker ili neki kviz i nesto piskaras. Toliko imam slobodnog vremena i toliko sam zaludan, pa odoh da vidim koga ima na online.:opanachke



Znaci bravo... prelepo si rekao... frustira me sve to oko faceebook-a... zalim samo sto stalno se mesa u moj zivot i stalno ga komentarisem... nemogu da ga ignorisem....:(

Morandi
9.5.2009, 22:36
Iris, bilo je i krajnje vreme da napishes neshto o ovome, jer stvarno kod nas u Srbiji su se toliko ljudi primili ili bolje recheno navukli na social networking sajtove a pogotovu na facebook da je to "nezdravo" , i kada bi ga ugasili fb Hitna pomoc bi imala pune ruke posla jer ima onih koji naprosto vishe nemogu da zamisle zivot bez fejsbuka.
Ok opravdavam to sa jedne strane i drago mi je to sto nas narod a pogotovu mladji deo populacije zeli da se na taj nachin tehnoloski uzdigne, da ne budemo takoreci "zaostali" u odnosu na susedne zemlje, ali nevolja je u tome što naš narod u svemu ume da pretera, tako da se zaraza zvana facebook prosirila poput nekog aerosolonog (ako se tako kaze) smrtonosnog virusa iz SF/Horror filmova, I tako je Facebook u Srbiji postao 2. najposeceniji sajt odmah iza google-a http://www.alexa.com/site/ds/top_sites?cc=CS&ts_mode=country&lang=none
Neki se chisto zezaju, neki se nadaju da ce naci devojku ili dechka iz snova, Neki se nadaju zaradi , Prevaranti varaju, pacijenti se pecaju, dok se pojednini nadaju da ce im facebook promeniti život. Mislim stvarno smo zemlja teških paljevina, jer slep kada progleda on misli da će daleko da vidi,

Za sad najaču definiciju facebook-a sam čuo od jednog mog prijatelja, kada je bio upitan šta je to facebook?
On je odgovorio Fejsbuk ti je: ČULA ŽABA GDE SE POTKIVAJU KONJI PA I ONA STAVILA NOGU :rofl:
Znaci za tebi su ludaci koji vise po ceo dan na fejsu, a na primer ovi sto se ne skidaju sa ovog foruma i slicnih oni su ok? Mislim :a_whistli

Eddy
9.5.2009, 23:03
Znaci za tebi su ludaci koji vise po ceo dan na fejsu, a na primer ovi sto se ne skidaju sa ovog foruma i slicnih oni su ok? Mislim :a_whistli

Malo si pogresno shvatio coveka...

p.s.:Kome nije kosulja, nek je ne oblaci!

LoneWolf
11.5.2009, 19:24
Veoma zanimljiva tema,citajuci sve ove postove sam se pomalo nasmijao ali i zabrinuo,gledajuci pozitivne i negativne strane social networkinga.

Od prije mjesec dana imam nalog na facebooku i tamo okupih veliki broj (zaista pravih) prijatelja jer za poznanike i slicne ionako nemam vremena.
Upadnem tamo s vremena na vrijeme kad mi je dosadno,tek tako.
Nadje se tamo svega,i ljudi se zaista,kako je neko to prethodno rekao,transformisu u nesto sto nisu,djevojke cropuju salo u photoshopu i sredjuju slike (to je divno i tako nebitno) pokusavajuci da se dopadnu muskoj populaciji od kojih sam primjetio (medju prijateljima i ostalima) da vecina slini nad kojekakvim slicicama,pijanim klinkama i slicno.

Jos jedan iz gomile apsurda koji sam primjetio je taj da u fejsbukovom FAQ-u pise da je zabranjena otvorena upotreba pornografskih sadrzaja kao sto su slike i video snimci,a sam facebook na svojim reklamnim oglasnim panelima (nekad na desnoj nekad na lijevoj strani,ili u vrhu strane) ima sve vise oglasa tipa "gole djevojke na facebooku i kako ih pronaci","hot and spicy" i slicno.

Takav vid soc-kretenizma mi je krajnje tupav iz razloga sto se ljudima namece tako nistavan i besmislen sistem vrijednosti da prosto mogu da "pobjegnu od samih sebe i zadju u svoje facebook ja".

Tako mozete i iz onih kvizova saznati na kojeg slavnog glumca licite,koja bi vam zvijezda filmova za odrasle odgovarala,sta vam predvidja Milan Tarot,kao i,gle cuda,prvo slovo vase voljene osobe (o,Boze) :boodala:

Takvo zatupljivanje pogodno je za analizu ljudi kao grupa,i ljudi kao pojedinaca.Kao sto je vec neko spomenuo,fejsbuk je pun laznih patriota (Косово је Србија,Косооково је Шангај itd ),umisljenih revolucionara,fasistickih,nacistickih i rasistickih grupa,fotografija pijanih i drogiranih klinaca,video scena seksa i slicnih situacija koje vam padnu na pamet.

Tako ljudi po Americi,citam u novinama,gube poslove zbog fejsbuka,parovi se rastaju zbog "married to" i "single" statusa i slicno...

Licno,meni najvise "bode oci" ono w u pisanju i slicne druge gluposti,jer kad vidim da moja prijateljica (za koju sam donedavno mislio da je ozbiljna,normalna i inteligentna) na fejsbuku pise svaki komentar sa w umjesto V,tj umjesto ć ch umjesto č i slično,uz kombinovanje velikih i malih slova da bi izgledala "mladalacki vedro i razigrano" (sto mu gromova) :boodala:

Kao sto rekoh,ja imam fejsbuk nalog i koristicu ga dok mi ne dosadi,a mogao bi mi uskoro dosaditi cim vidim ko sve otvara naloge.

Jos malo pa ce fejsbuk uci u epske narodne pjesme i obicaje :

"Ој ђевојко појели те вуци,
ђе си била ђе си фејсбучила,
с' оба ока монитор гледала..."

OR :

"Сјетује га Јевросима мајка,
савјетује Краљевића Марка:
остави се синко четовања,
свак' нормалан офлајн је отишо,
сиђи офлајн фејсбука се мани."

U narodne obicaje ovo bi moglo upasti tako sto ce se brak ugovarati kao event na facebooku da se vidi RSVP koliko gostiju dolazi,sta donose sa sobom i da se pripremi prikladna GIFT aplikacija da se zna ko sta donosi (...a od kuma kolor televizor u boji) :rofl:

Eddy
11.5.2009, 20:26
^Potpuno se slazem, zato sam i pre nekoliko meseci obrisao nalog i neke ljude naterao da predju na skype.

Tornado
12.5.2009, 10:01
^^ kapiram sve, i ja mrzim w-tarde i ostale debilizme koji su se pojavili, ali prosto ima reci koje je lakse procitati ako su u ch,tj formatu :D



btw. ugasio sam fejsbuk. kontaktirao sam prijatelje iz inostranstva koje nisam video sto godina, uzeo im brojeve/msn-ove... i realno, fejsbuk mi vise nije bio potreban.

jos da nateram devojku da ugasi prokletinju -.-


fejsbuk je realno cisto gubljenje vremena.

genius
12.5.2009, 11:44
Ovo sto vi ovde radite je gubljenje vremena :)

Sad ovo trenutno sto radite je isto sto rade i ljudi tamo na fejsu (izivljavanje... da ne upotrebim neki drugi vulgaran izraz). Iznosite svoje misli jer imate potrebu da ih neko procita... Sto bi rekli vi ste mentalni egzibicionisti :) A tamo na fesju ljudi bar stoje imenom i prezimenom i fotografijom pa ako im se egzibicionise, bar to rade otvoreno... a ovo sakrijem se iza pseudonima i bla bla bla... to mi je jos gore, iskreno... sem toga, na face-u to sto radis vide tvoji prijatelji a ovo sto vi ovde trucate moze da procita bilo ko... tako da... licemeri jedni :)

NjegovaWisost
19.5.2009, 6:59
^Potpuno se slazem, zato sam i pre nekoliko meseci obrisao nalog i neke ljude naterao da predju na skype.

Што се тиче неформалне комуникације са пријатељима, скајп није ни принијети ФЦБ.

Зашто? Зато што прво не желим да се гледам са неким преко камере ујутру нпр. када сам сав никакав неиспаван и сл.
Друго, нисам љубитељ разговора преко телефона/компа, ако баш имам са неким да причам нешта, наћи ћемо се уживо.

Треће, везано за фотографије, ово што постоји на ФЦБ је најбољи систем уопште. Побогу, некад сте да видите слике свог пријатеља са семинара/екскурзије/љетовања/сплаварења/факса морали да идете код њега да вам их са компа или са папира показује. Сада фино, ставим слике, означим особе на фотографији, и свако може да их види и са ким са био.
Даље, зашто сви више користе чат преко фејсбука (барем у Србији) него нпр МСН? Да користи се више, јер ви који га не користите или имате профил али ријетко идете не можете то да знате.
Зато, што је мало глупо да белем у прозор скајпа или МСНа, јер једноставно немам шта да радим, а овамо могу да идем по профилима, играм безброј игрица које се заснивају онлајн и слично. Да могу то да радим и са укљученим скајпом, али није то то. - вако је брже и практичније.
Да не причам како ми се чат аутоматски отвара на било ком компјутеру, а овако је потрњбно да имам МСН/скајп (који ни један школски комп нема).
Видео клипови пријатеља су такође занимљиви.
Онда, лакше је да се скупимо нас 40так у једну групу на интернету после нпр. неке екскурзије и да расправљамо о томе.

И на крају, мислим да не постоји боље одрађен сајт на интернету ако се и може назвати сајтом.

И што рече Гениус, ово овде је губљење времена јер одавно ништа нисам сазнао,научио а понајмање побољшао пријатељство са неким....

Red Dragon
19.5.2009, 21:31
Koja je poenta ove teme? Bolje da je ubacena opcija glasanja, vise bi se reklo o ovoj temi.
Sve u svemu, svodi se na razna misljenja ljuda koja se mogu sumirati u dva:
a)"Koji kreten - ne koristi Facebook!"
b)"Koji kreten - koristi Facebook!"
Koja si ti vrsta kretena? Zaokruzi a) ili b) :D:D

Predrag Stankovic
19.5.2009, 21:48
Koja je poenta ove teme? Bolje da je ubacena opcija glasanja, vise bi se reklo o ovoj temi.
Sve u svemu, svodi se na razna misljenja ljuda koja se mogu sumirati u dva:
a)"Koji kreten - ne koristi Facebook!"
b)"Koji kreten - koristi Facebook!"
Koja si ti vrsta kretena? Zaokruzi a) ili b) :D:D
Kasno je sad za to, trebao sam odmah u startu da ubacim glasanje, ovako nam ostaje da se nadamo da ce se mozda smilovati neki moderator i ubaciti glasanje.

Dio37
19.5.2009, 22:02
Ovo sto vi ovde radite je gubljenje vremena :)

Cudi me da niko nije uzeo na sebe da brani forum od ove gomile gluposti. :) Da li ti stvarno poredis forum i fejsbuk?

Sad ovo trenutno sto radite je isto sto rade i ljudi tamo na fejsu (izivljavanje... da ne upotrebim neki drugi vulgaran izraz).

Da, dobro sam procitao. Ovo je toliko pogresno da prosto ne znam odakle da pocnem... :opanachke

Iznosite svoje misli jer imate potrebu da ih neko procita... Sto bi rekli vi ste mentalni egzibicionisti :)

Forumi (pogotovo oni vezani za kompjutere) nisu napravljeni da bi se neko na njima izivljavao™ vec da bi trazio savet od ljudi koji su upuceni u to sto ga zanima ili poredio svoja iskustva sa drugim ljudima u vezi hardvera koji su nedavno kupili.

A tamo na fesju ljudi bar stoje imenom i prezimenom i fotografijom pa ako im se egzibicionise, bar to rade otvoreno... a ovo sakrijem se iza pseudonima i bla bla bla... to mi je jos gore, iskreno... sem toga, na face-u to sto radis vide tvoji prijatelji a ovo sto vi ovde trucate moze da procita bilo ko... tako da... licemeri jedni :)

Zasto je bitno ako pisem po forumu sakriven iza pseudonima? To sto ja napisem ovde nema nikakve veze sa time ko sam ja u RL-u. Ne vidim kako bi ti saznanje koju muziku slusam ili koja mi je omiljena boja promeniti misljenje o postu koji sam upravo napisao. Mislim sta, ako se svadjas sa nekim ljudima a oni mogu da vide kako se zoves i prezivas to te cini nekim bajom, sta li?

...sem toga, na face-u to sto radis vide tvoji prijatelji

Uh, super. Ali kad bi postojala neka vrsta instant messengera, mislim da bi to bilo daleko jednostavnije za pricanje sa prijateljima. :rolleyes:

ovo sto vi ovde trucate moze da procita bilo ko...

Pa jeste, majku mu, sad sam se bas zabrinuo sto ce neko da procita moje postove i da mozda nauci nesto o igrama! :mad: :opanachke

...tako da... licemeri jedni :)

http://i577.photobucket.com/albums/ss220/Shaper37/Internet/3426619707_c731b9667b_o.gif

Eddy
19.5.2009, 22:25
Што се тиче неформалне комуникације са пријатељима, скајп није ни принијети ФЦБ.

Зашто? Зато што прво не желим да се гледам са неким преко камере ујутру нпр. када сам сав никакав неиспаван и сл.
Друго, нисам љубитељ разговора преко телефона/компа, ако баш имам са неким да причам нешта, наћи ћемо се уживо.

Треће, везано за фотографије, ово што постоји на ФЦБ је најбољи систем уопште. Побогу, некад сте да видите слике свог пријатеља са семинара/екскурзије/љетовања/сплаварења/факса морали да идете код њега да вам их са компа или са папира показује. Сада фино, ставим слике, означим особе на фотографији, и свако може да их види и са ким са био.
Даље, зашто сви више користе чат преко фејсбука (барем у Србији) него нпр МСН? Да користи се више, јер ви који га не користите или имате профил али ријетко идете не можете то да знате.
Зато, што је мало глупо да белем у прозор скајпа или МСНа, јер једноставно немам шта да радим, а овамо могу да идем по профилима, играм безброј игрица које се заснивају онлајн и слично. Да могу то да радим и са укљученим скајпом, али није то то. - вако је брже и практичније.
Да не причам како ми се чат аутоматски отвара на било ком компјутеру, а овако је потрњбно да имам МСН/скајп (који ни један школски комп нема).
Видео клипови пријатеља су такође занимљиви.
Онда, лакше је да се скупимо нас 40так у једну групу на интернету после нпр. неке екскурзије и да расправљамо о томе.

И на крају, мислим да не постоји боље одрађен сајт на интернету ако се и може назвати сајтом.

И што рече Гениус, ово овде је губљење времена јер одавно ништа нисам сазнао,научио а понајмање побољшао пријатељство са неким....

Ukratko: ne moras da radis ni jedno ni drugo.
Npr. ja nemam kameru, nit imam nameru da je nabavim. Sa kolegama se dopisujem, a sa familijom (mladjim rodjacima) se cujemo pomocu mikrofona i slusalica [joj, da li zaista moram da naglasavam ovo?], posto je ovako jeftinije. Za ono uzivo nemam nikakvih zamerki.

EDIT: Necu ni da branim ni da napadam ni fb, ni skype, ni msn...
Nek svako koristi sta god hoce, meni licno to ne znaci nista. Doduse moram da prijavim sledecu situaciju:
Isao sam da dignem cek za kredit na faxu, a jedan od likova u redu nije mogao da izdrzi a da ne ukljuci lap na bateriju i da se loguje na fb...

Equilibrium
19.5.2009, 23:12
Da prvo kazem da nema profil, nemam ni profil na spejsu a nemam ni skype, msn koristim kad sam kuci na netu da nesto nekom kazem ako trebam, jeftinije je od SMS-a ili poziva, a kad sam vec kuci da iskoristim. Nemam ja nista protiv fejsa kao ideje nego protiv ljudi koji ga zloupotrebaljavaju, a cak ih i poznajem mnogo, ljudi koji bukvalno lece komplekse preko fejsa. Primetio sam, ortak iz skole ima stalno ide na fejs preko fona i stalno nesto gleda, pa sam i ja video neke stvari, nije da se gadim fejsa. Npr. svi koje ja poznajem, dobro vecina, na fejsu u relationshipu pisu da imaju decka/devojku, iako znam da nikad nisu ni videli osobu suprotnog pola. A da ne pocinjem o fotosopovanim slikama, svi nekako namrsteni, zategnuti, devojke sa sest kila sminke koje se spremaju da bi se slikale za fejs, pa posle ako imaju i gram mozga to i fotosopuju. Gomile glupih statusa, grupa, smaraca koji bi da imaju 10k prijatelja i jos gomila gluposti. Pa i to da znam ljude koji su po ceo dan na fejsu, dok sam ja sve ukupno na netu dnevno max 2 sata a cesto nisam po ceo dan. Znaci informacioni forum poput ovog i socijalna mreza poput fejsbuka se nemogu ni porediti.

Tvoje slike na fejsu moze da vidi svako, sto me izuzetno nervira, kad imam neke slike koje zelim da pokazem prijateljima, pozovem ga da mu pokazem ili mu posaljem mejlom ili prebacim na fles.

I ne mozes imati 1000 prijatalje, ja neznam da li imam hiljadu poznanika sa kojima sam OK, prave prijatelje mogu da brojim na prste, dok ljudi sa kojima sam extra i vidjamo se i blejimo ima manje od 100. Znaci to na fejsu mi je nekako sve vestacki, sta da idem da trazim prijatelje preko interneta, ako je to buducnost, ja hocu nazad u srednji vek.

I jos cu jednom ponoviti da smatram da je fejsbuk kao ideja, kao i njegovo koriscenje da bi odrzavao kontakt sa prijateljima i rodbinom sa kojim je to fizicki nemoguce ili tesko, totalno OK i da nemam nista protiv ljudi koji fejs umereno koriste.

@genius
Uopste nisi upravu za forum i forumase, citao sam sta su ljudi pisali i to uopste nije bezrazlozno pljuvanje iz senke. I upotpunosti se slazem sa Diom za pseudonime, iako ja licno stojim iza svega sto sam rekao kao Equilibrium.

Forum je jako koristan, svakog dana na njemu se pomogne ogromnom broju ljudi i svi koji su zainteresovani nauce ponesto. I moram priznati donji podforumi me jako cesto nasmeju, oraspoloze i poprave mi dan, a da ne govorim o tome za koliko sam dobrih filmova i pesama cuo na forumu.

NjegovaWisost
20.5.2009, 15:38
na fejsu u relationshipu pisu da imaju decka/devojku, iako znam da nikad nisu ni videli osobu suprotnog po

Onda se stvarno zapitaj sa kakvim ljudima se družiš i ko su ti prijatelji ;)la. A da ne pocinjem o fotosopovanim slikama
Opet isto. Ja eto, od mojih 350 prijatelja, nikome nisam vidio photoshop sliku, a njih 340 mislim ne zna ni najosnovnije njihove funkcije

. Gomile glupih statusa, grupa, smaraca koji bi da imaju 10k prijatelja i jos gomila gluposti.

Je l te neko tjera da ih prihvatiš za prijatelja? Opet kao prvopitanje

Pa i to da znam ljude koji su po ceo dan na fejsu, dok sam ja sve ukupno na netu dnevno max 2 sata a cesto nisam po ceo dan. Znaci informacioni forum poput ovog i socijalna mreza poput fejsbuka se nemogu ni porediti.
Imaš i takvih koji vise po vazdan na ovom forumu. Meni je 100x bolji FCB od ovoga foruma ili bilo koga drugog, ako se mogu i porediti.
Informacioni? Pa 80% postova od zadnjih pola godine su u video igrama, brbljaonici ili cvetu kompjutera. Zašto je tako, pitaj modere.
Tvoje slike na fejsu moze da vidi svako, sto me izuzetno nervira, kad imam neke slike koje zelim da pokazem prijateljima, pozovem ga da mu pokazem ili mu posaljem mejlom ili prebacim na fles.
Ovo je notorna glupost. Prvo, slike mogu da vide samo tvoji prijatelji - to svima stoji po defaultu. Drugo, ako ti prihvataš ljude koji ti nisu prijatelji, tvoja stvar. Treće, postoji nešta što se zove limited profile, raspitaj se malo prije nego što odnah nožem skačeš na stvar.
I jos cu jednom ponoviti da smatram da je fejsbuk kao ideja, kao i njegovo koriscenje da bi odrzavao kontakt sa prijateljima i rodbinom sa kojim je to fizicki nemoguce ili tesko, totalno OK i da nemam nista protiv ljudi koji fejs umereno koriste.
Zašto kao ideja? Pa on sada savršeno funkcioniše.



Forum je jako koristan, svakog dana na njemu se pomogne ogromnom broju ljudi i svi koji su zainteresovani nauce ponesto. I moram priznati donji podforumi me jako cesto nasmeju, oraspoloze i poprave mi dan, a da ne govorim o tome za koliko sam dobrih filmova i pesama cuo na forumu.
k
Da ne govorim to tome koliko sam dobrih filmova, a naročito muzike čuo vidio preko FCB. Nemoj da se naljutiš, ali očigledno nisi uspio ni 1% facebooka da upoznaš.

Ono što možeš vidjeti u vezi muzike na ovom forumu, je milirijarditi dio od onoga što možeš viditi na face-u... Upoređivati forum SK i facebook, ha ha ha :rofl: Babe i žabe....

I još jedna stvar, jednom mi je neko od modera, možda i Voja rekao: Ljudi na forumu dolaze i odlaze i to se ne može spriječiti...

E pa, mislim da je ispravno, ljudi samo odmlaze a malo ko dolazi... Po broju postova, po svemu, sve isti ljudi, i sve manje ih je... Da nema teme 2. ugao, vicevi i još par njih, ovde niko ne bi postovao, a te teme inače nemaju veze sa kompjuterima. No, to je sasvim druga priča.

Bryan Fury
20.5.2009, 15:59
Da ne pikam Mafia Wars verovatno ga ne bih nikada koristio. :D

NjegovaWisost
20.5.2009, 16:00
Da ne pikam Mafia Wars verovatno ga ne bih nikada koristio. :D

Probaj i mob wars, isto je samo na duge staze duže :D

Bryan Fury
20.5.2009, 16:14
Probao i batalio odavno, previše jednolično. :)

Partybreaker
20.5.2009, 20:15
Ovo je notorna glupost. Prvo, slike mogu da vide samo tvoji prijatelji - to svima stoji po defaultu.

Ovo nije baš skroz tačno, znam za jedan način (http://apps.facebook.com/josh_owns/) zaobilaženja ovog pravila, ali, koliko vidim, morate imati Facebook nalog da bi ga koristili, te nisam siguran kako funkcioniše. Što će reći da nemam nalog niti nameravam da ga napravim. :cool:

voodoo_
20.5.2009, 20:38
Ovo je notorna glupost. Prvo, slike mogu da vide samo tvoji prijatelji - to svima stoji po defaultu.
Stranice ka slikama iz albuma mogu videti samo prijatelji, ali hard linkove ka slikama mogu videti svi, naravno pošto ih neko izvuče. Ali opet, zaštita ne postoji.

toxic
20.5.2009, 20:55
Ovo nije baš skroz tačno, znam za jedan način (http://apps.facebook.com/josh_owns/) zaobilaženja ovog pravila, ali, koliko vidim, morate imati Facebook nalog da bi ga koristili, te nisam siguran kako funkcioniše. Što će reći da nemam nalog niti nameravam da ga napravim. :cool:
Radi!:D

Equilibrium
20.5.2009, 22:09
^NjegovaWisost

Ti uporno izostavljas podatak da je onih 20% poruka stvarno pomaze ljudima.

A i sta fali pisanju o igrama, ipak je Test Play sastavni deo SK-a

Ovo za muziku sam rekao kao onako uzgredno, mislim kad nisi u pocetku razumeo ne vredi sad da ti objasnjavam, pogresno i preozbiljno si shvatio tu recenicu ali to i nije toliko vazno.

Vidi se da branis fejs, ali ja ga ne napadam, samo kazem da na njemu postoji ogroman broj idiota svake vrste, i da se razocaram kad vidim da su neki ljudi koje poznajem i koji uopste nisu takvi u RL, medju njima.

Mislim kao i alkohol ako nisi umeren sje*aces se i svi ce govoriti da si debil (osim istih takvih), i kao sto nikom nikad nisam rekao da ne pije, pa cak ni da ne preteruje, ja ne govorim nikome da ne pravi fejs, ali ja necu (meni dosta alkohol). I kao sto mogu da kazem da preteran alkohol nije dobar isto tako ni preteran fejs ili nejgova zloupotreba nije dobar, to je moje misljenje i bojim se da je za mene ova diskusija zavrsena, rekao sam svoje misljenje posto su nam misljenja diametralno razlicita, ne vidim kako bi ovo moglo da vodi necemu.

NjegovaWisost
21.5.2009, 7:44
Ovo nije baš skroz tačno, znam za jedan način (http://apps.facebook.com/josh_owns/) zaobilaženja ovog pravila, ali, koliko vidim, morate imati Facebook nalog da bi ga koristili, te nisam siguran kako funkcioniše. Što će reći da nemam nalog niti nameravam da ga napravim. :cool:

Jbt, odakle ti ovo? Ne smijem nikome govoriti :)

Ok ok, polažem oružije, neću dalje da se raspravljam, ali i dalje stojim iza svojih stavova.

Forum SK i Facebook - babe i žabe

genius
21.5.2009, 10:50
Hmmm... bas korisna tema... sta sam saznao na ovoj temi ? Ups... izgleda nista sem licnih dozivljaja malog Perice o svetu oko sebe... u tom svetu face je los a forum je dobar...

Jel me kapirate o cemu pricam... postujete svoje stavove i misljenja koja ne pomazu nikome... to je egzibicionizam... koga je briga sto se vama ne svidja facebook, to je vas problem. Ako znate da kazete nesto pametno o pravilima facebooka koja krse privatnost, ili o tehnickim nedostacima zbog kojih facebook chat puca s vremena na vreme ili uopste o necemu sto moze da bude korisno nekome da sazna sto nije znao, pa recite... ali vi ne koristite facebook pa ne mozete nista ni da kazete osim da ga mrzite i da onda popunjavate postove licnim dozivljajima koji su beskorisni... e upravo zbog takvog ponasanja ste vi i vama slicni i napravili ovo o cemu prica NjegovaWisost i ono sto znaju vecina veterana... ovaj forum kad je nastao i u prvih godinu dana i danas ne mogu da se uporede....

A ako vec ne mogu da citam nista pametno ovde nego gledam vase istresanje po forumu u nadi da ima i neceg korisnog, onda radije to radim u okruzenju koje je bar milion puta zabavnije...

NjegovaWisost
21.5.2009, 11:40
ovaj forum kad je nastao i u prvih godinu dana i danas ne mogu da se uporede.....

:n_klanja:

Ništa ne može da traje isto i da se konstantno ne mijenja i unapređuje a da je stalno popularno, čisti zakon konkurencije... Nažalost, ovde se tapka u mjestu.

Forum služi prije svega kao potpora i pozadina za časopis, a istovremeno za zabavu. ZA učenje, teško da je ovo validan izvor bilo kakvih informacija

Stojadin
21.5.2009, 12:09
Па ако је форум толико лош и пун егзибициониста шта онда вас двојица тражите овде ?А много мањи егзибиционизам је постовање овде од постављања шопованих слика на фејсбуку.

Иначе за контакт са рођацима у иностранству ништа није боље од скајпа , од кад ми је ћале у иностранству кева се свако вече чује и види са њим што ниједан фејсбук и бесомучно чукање не може да замени.

NjegovaWisost
21.5.2009, 13:12
Па ако је форум толико лош и пун егзибициониста шта онда вас двојица тражите овде ?А много мањи егзибиционизам је постовање овде од постављања шопованих слика на фејсбуку.

Иначе за контакт са рођацима у иностранству ништа није боље од скајпа , од кад ми је ћале у иностранству кева се свако вече чује и види са њим што ниједан фејсбук и бесомучно чукање не може да замени.

Teško da se iko na ovom svijetu ako je normalan dopisuje sa roditeljima preko facebooka.

Druga stvar, ja se trudim da oživim forum koliko god mogu, a to tek ne možeš reći geniusu sa ovolikim brojem postova

Iris
21.5.2009, 13:30
Složiću se sa geniusom i reći da tema odavno nema poente, ali je ostavljena u nadi da će se novi, sveži i stavovi puni otkrovenja vezanog za social networkingu pojaviti. Umesto toga, sada ste počeli da u celu priču mešate i forum, što nema baš puno smisla. OK je želja da forum bude živ i teme aktivne, ali bi trebalo da budu i iole interesantne i imaju nekog smisla, zar ne? :)

muki85
21.5.2009, 14:35
Jako je očigledno ko je na ovom forumu i u ovoj temi FB addict, tačnije vidi se iz aviona (zahvalnice i istomišljenici) :opanachke, ali ja i dalje mislim da je beskorisno traćenje kvalitetnog vremena. Mogu ga čak i porediti sa na primer Counter-Strike-om, na koji sam bio navučen jako, jako dugo vremena, i sve razumem. Ali sam u jednom trenutku presekao, i rekao dosta više, ne želim da svo svoje vreme posvećujem nekim tamo glupostima, i onda uninstall. To je bilo pre godinu dana. Verovatno na tu istu foru ljudi i brišu naloge. Kada im se smuči.

Predrag Stankovic
21.5.2009, 18:31
I da rezimiramo na kraju sta je poenta cele ove diskusije, a to je da je sve OK i da vredi ako se pametno i pravilno koristi, isto kao i druge stvari kao alkohol na primer sto kaze Equilibrium, ili recimo kao mobilni telefoni, normalan covek koristi telefon da se javi, da pozove, posalje sms eventualno uslika ili snimi nesto intereaantno, a raznorazni debili napune telefon pornografskim i "smesnim" klipovima pa onda to razmenjuju i onda su oni face, to bi mogla da bude jedna od paralela na facebook. Takodje uporedjivanje ovog ili bilo kog drugog foruma sa Facebook-om jednostavno nema smisla jer to nisu stvari koje se mogu uporedjivati, mozemo ovaj forum da uporedimo sa drugim IT forumom jer forumi su forumi a soc-net je nesto drugo, Sad bi se malo vratio na rezime sa pocetka post-a da je sve dobro ako se pravilno koristi, to moze da se kaze i za ovaj forum kao i za sve ostale forume jer svuda ima i korisnog a i glupiranja, za ove 4 godine na ovom forumu je bilo svachega , dosta ljudi je pomoglo drugima, dosta ljudi su saznali sta ih interesuje i primili nova znanja, ali bilo je i mnogo spama, kazni, banova, prozivanja, pljuvanja i jos dosta negativnih stvari i toga ce uvek biti u svako doba i na svakom mestu, i netreba da se opterecujemo sta drugi rade i kako se ponasaju, sve dok od toga licno ne trpimo nikakvu stetu, samo iskuliraj i teraj dalje, ako tebi treba neki servis da koristis da ti zavrsi posao, koristi ga pametno i neces imati stete vec samo koristi od toga.
Ko se ***e nek se ***e ti gledaj sebe

mciggzy
21.5.2009, 18:34
Ovo nije baš skroz tačno, znam za jedan način (http://apps.facebook.com/josh_owns/) zaobilaženja ovog pravila, ali, koliko vidim, morate imati Facebook nalog da bi ga koristili, te nisam siguran kako funkcioniše. Što će reći da nemam nalog niti nameravam da ga napravim. :cool:


Nije nacin zaobilazenja. Tj jeste nacin ako neko blokira profil a ne i slike. Svaki album sa slikama ima svoj privacy. Probao sam kod druga, i naravno niti moj niti gomilu drugih mojih prijatelja ne mozete videti (tj eventualno jednu sliku koja predstavlja profil, posto su neki i to sakrili)
tako da, sve moze da se zastiti od nezeljenih pogleda...
Naravno, ovo se moze iskoristiti za zabavu ako neko to nije ucinio :P

NjegovaWisost
22.5.2009, 15:06
Ja sam FB addict, isto kao što sam internet addict, barem dva puta dnevno posjećujem FCB i kritikujte me koliko hoćete....

dzonihsv
22.5.2009, 15:12
6FahBBnfHAQ

Za sve ljubitelje FB-a. :)

Predrag Stankovic
13.6.2009, 18:36
Strahovita guzva na face-u jutros oko 6h zbog frke oko username-ova preko 200k uzetih username-ova za 3 minuta
http://mashable.com/2009/06/12/facebook-usernames-live/

EDIT: Samo da se pohvalim, Prvi sam ugrabio username pedja na facebook-u, jutos u 6:00 sacekam odbrojavanje i odaberem username "pedja" tako da sam sad prvi pedja na face-u, i moja nova facebook adresa je www.facebook.com/pedja (http://www.facebook.com/pedja)

NjegovaWisost
14.6.2009, 8:06
Strahovita guzva na face-u jutros oko 6h zbog frke oko username-ova preko 200k uzetih username-ova za 3 minuta
http://mashable.com/2009/06/12/facebook-usernames-live/

EDIT: Samo da se pohvalim, Prvi sam ugrabio username pedja na facebook-u, jutos u 6:00 sacekam odbrojavanje i odaberem username "pedja" tako da sam sad prvi pedja na face-u, i moja nova facebook adresa je www.facebook.com/pedja (http://www.facebook.com/pedja)

Ja sam uzeo 1life =) Bila je gužva ali ne tolika, mogao si najobičnije riječi par sati posle uzeti.

Iris
15.6.2009, 14:45
Ovo je tema o prednostima i manama social networkinga na Internetu, i prevashodno uloge Facebook-a u tome.
Svi postovi koji ne doprinose postojecoj diskusiji ce biti obrisani!

Predrag Stankovic
15.6.2009, 16:22
Evo malo o domacim medijima i o twitter-u
http://www.milosblog.com/wp/drustvene-mreze/twitter-i-domaci-online-mediji/810.html

--ComputerBoy--
15.6.2009, 21:25
Ne kapiram kako se koristi twitter... A imam profil.

Predrag Stankovic
16.6.2009, 23:38
Twiter mu dodje kao mobilna verzija facebook-a. Microbloging service u ekspanziji -fora je u post-ovanju samo textualnih poruka do 140 znakova, nije prenatrpan raznoraznim glupostima kao fb, umesto "prijatelja" imas "pratioce" i ti pratis druge, nadjes i odaberes profil koji ti je interesantan i cije update-ove zelis da primas , samo kliknes na follow i na tvom home page-u na twitteru ce ti stizati updateovi od profila koje pratis

urke
17.6.2009, 10:52
Pisali smo o Twitteru u majskom broju http://www.sk.rs/2009/05/skin04.html

Snipe
24.6.2009, 7:26
Vidim da mi iskace NEW obavestenje kad otvorim Google.
Google nudi Google profile servis koji malo podseca na ostale servise tog tipa.

General: About profiles

A Google profile is simply how you present yourself on Google products to other Google users. It allows you to control how you appear on Google and tell others a bit more about who you are. With a Google profile, you can easily share your web content on one central location. You can include, for example, links to your blog, online photos, and other profiles such as Facebook, LinkedIn, and more. You have control over what others see. Your profile won't display any private information unless you've explicitly added it.

You can also allow people to find you more easily by enabling your profile to be searched by your name. Simply set your existing profile to show your full name publicly.

If you've been writing reviews on Google Maps, creating articles on Google Knol, sharing Google Reader items, or adding books to your Google Book Search library, you may already have a profile. See and customize your profile.

We're still working to improve profiles on Google. Please submit your suggestions and comments to help us decide where to go next.

Features


1. Receive messages. Enable the 'Send a message' feature to allow anyone with a Google Account to email you without revealing your email address.
2. Add photos. Enhance your profile by embedding photos from Flickr or Picasa.
3. Create a page about you. Write a short bio in the About me tab, reveal your superpower, and tell people what you still can't find using Google.
4. Add your contact information. Share your information with your friends and family, so they always have the most up-to-date information. You control who sees it.
5. Add links to your other profiles and sites. Make it easier for friends to see your other content on the Web. You can link to Google content, including your Blogger blog, public Picasa Web Albums and Google Reader shared items as well as other pages on the Web such as Twitter, MySpace, Facebook, and LinkedIn.
6. Show your location. 'My places' includes all the cities you've entered on your profile. Your current location and where you've lived are displayed on a map.

Nemam kreiran nijedan profil tako da ne verujem da cu kreirati i ovaj Google profile.
Da budem iskren nemam pojma ni kad je Google ponudio taj servis ali eto tek jutros sam ga primetio.

Djordje Turjacanin
24.6.2009, 16:19
I šta je na kraju zaključak. Ništa po vama. Evo ja na primjer: Imam FB, normalan sam, imam dosta (pravih) prijatelja volim sport i sl... Na FB imam nekih 50-60 prijatleja koje lično poznajem, porodicu, i nekoliko članova SK foruma. A sad što neki imaju 500+ prijatelja poput Patrijarha PAvla i slično za tome boli uvo.

Predrag Stankovic
24.6.2009, 17:44
Humana strana društvenih mreža
http://www.eniax.net/social-networks/humana-strana-drustvenih-mreza/

Predrag Stankovic
31.7.2009, 20:07
Deljenje sadržaja najpopularnije putem Fejsbuka

http://www.facebooksrbija.com/wp-content/uploads/2009/07/addtoany-breakdown.png

http://www.facebooksrbija.com/deljenje-sadrzaja-najpopularnije-putem-fejsbuka/magazin/394.html

gile23
1.8.2009, 9:40
Twitter je mreza koja je pre svega okrenuta nekom reklamiranju, postovanju o nekim novostima, recimo kompanija ATI ima svoj twitter i stalno postuje neke nove testove sa interneta o njihovim kartica, novosti itd., a i takodje moze se koristiti medju prijateljima da se objavi neka veoma bitna vest, tipa kupio sam nov komp itd. :). Facebook je korisna stvar, ali utoliko je i dosadna, napravio sam facebook profil kada je mozda 1000 ljudi u Srbiji to imalo, i gledao sam njegov razvitak, u pocetku je bio dobar, ali je imao mnogo propusta da bi vremenom postao mnogo kvalitetniji. Pre postojanja facebook-a my space je bio veoma siromasan (veoma slican twitteru), ali posto su naglo gubili korisnike morali su da ga unaprede, dodali su chat i mnoge druge stvari.

Pozdrav!

Wastelander
18.8.2009, 17:44
Kaze Vukalija. Prilicno zanimljivo razmisljanje

Tapshem, znaju ljudi znanje, shto bi se oni cimali, kad ce sve to facebook da im dostavi preko ljudske tashtine i egzibicionizma :D

Electro
18.8.2009, 22:46
Procitajte ovaj tekst: Facebook vs Google (http://www.b92.net/tehnopolis/internet.php?yyyy=2009&mm=07&nav_id=374025). Izgleda da Facebook hoce da postane virtuelna kopija stvarnog sveta i glavna stranica na Internetu. :) Ja sam imao profil do pre 3-4 meseca, registrovao se zbog pokera. :D U medjuvremenu sam naisao na ljude koje nisam video godinama i nemam njihov telefon/mail. Otisao sam zbog narusavanja privatnosti jer sam vrlo paranoicna osoba. Iako nisam kacio slike, mnogo me nervira sto je sve javno, svi vide koga poznajem i sta sa kime pricam. Ne podnosim tracarenja ni u stvarnosti, a facebook je kao stvoren za to... Naravno, podesio sam da niko ne vidi listu prijatelja i iskljucio wall, ali su se ljudi onda ljutili i pricali kako sam napravio obican tel. imenik od fb-a. :to_care: Meni bas to i treba, ali sam na kraju pokupio kontakt podatke koje nisam imao i ugasio nalog. Postoje i drugi nacini komunikacije. :)

Opsirnije:
1. Imaju lepu ideju, da olaksaju zivot ljudima potpuno ga prenevsi u virtuelno okruzenje. Mozete lako pratiti neciji zivot i njegova interesovanja, tj. da bolje upoznate ljude.
I know a lot about him because we are friends. I know even more because we are Facebook friends. On his online profile, I not only find the standard personal-blog-type information—his birthday, address, résumé, and pictures of his wife, son, and step-kids. I also discover that he likes to make beer, that he had dinner at one of my favorite restaurants last week, and that he likes to watch cartoons. Indeed, he has posted something about his life almost every day for the past two months—wondering whether his son's Little League game will get rained out, asking his friends what the impeller in his central heating unit does.Takve informacije se mogu pametno iskoristiti, npr. kad nekome kupujete poklon. ;) Neke grupe su takodje korisne; ja sam bio clan grupe "Zabraniti RTV Pink..." koja, bez obzira koliko besmislena bila, govori svima da mi ne spominju Grand Shit. :kreza: Drugi primer su grupe skola, fakulteta i sl. Mogu se koristiti za neke diskusije umesto foruma. Events su dobri jer je vrlo lako pozvati vecu grupu ljudi negde, organizovati proslave/okupljanja.

2. Postoji gomila nepotrebnih grupa i aplikacija. Vecinu ignorisem, ali postoje neke koje mogu lepo da posluze za zabavu i ubijanje vremena. :) Neka mi neko objasni koja je razlika izmedju flash igre na nekom sajtu i igre koja je pisana za fb. (ne racunajuci privatnost iz sledece stavke) To sto postoji gomila kvizova koje su pisala deca od 10 godina pomocu aplikacije za pravljenje kvizova ne znaci da treba automatski ignorisati sve aplikacije. Ja sam igrao poker, a voleo sam da resavam i filmske kvizove. Zabava kao i svaka druga. :)

3. Bez obzira da li ga koristite za druzenje ili zabavu, postoji problem privatnosti. Ja sam vrlo osetljiv po tom pitanju i ne zelim da mi svi podaci iz tacke 1.) budu svakome dostupni "na tacni". Svaka aplikacija iz tacke 2.) moze biti zlonamerna i zbog kratkotrajne zabave mozete nekome ustipiti dosta podataka. Npr. ja sam napisao aplikaciju koja pronalazi ko vas je izbrisao iz prijatelja (nemojte reci da sam zaludjenik koji nema pametnija posla, objasnicu razlog na blogu, da ne smaram ovde :a_bleh: ). Time sam dobio ID svakog clana koji je instalirao aplikaciju, kao i ID-eve njegovih prijatelja. Sto znaci da prostim upitom u bazi podataka mogu da izlistam sve prijatelje coveka koji je zatvorio profil za javnost. Naravno, meni ne pada na pamet da radim tako nesto, ali zamislite sta mogu zlonamerni korisnici sa jos vise podataka. :paranoia: Mogu se pratiti i grupe za pronalazenje zrtvi, kao i proucavanje necijih poruka. Ako se ne varam, bilo je hapsenja zbog besmislenih stvari koje neko napise na fb-u?

Na kraju se sve svodi na bezbednost vs privatnost, kao i mnogi drugi Internet servisi.


P.S. Izvinjavam se zbog dugackog i malo konfuznog posta, ali mi je tesko da sklopim toliko kontradiktornih stvari u jednu celinu. :D

max888
19.8.2009, 1:16
Тако је брат!
Циљ фб је стварање глобалне базе податка.
Такође нови законом је и код нас "дозвољена" шпијунажа сваког на нету.
Наравно ово има добре стране(знате које) али мислим да су оне ту само да скрену пажњу са правог дешавања.

Keygen
19.8.2009, 12:14
Facebook - koliko god me odusevljava taj servis onim sto nudi i kako pomaže ljudima da nadju i povežu, kao i cesta unapredjenja u cilju lakseg snalazenja, toliko je sve vise i vise ZAGAĐEN , previše su dali slobodu ljudima da mogu da se zevzeče, da zloupotrebljavaju i da navlače naivčine na razne stvari, koliko ima samo bezveznih grupa, stranica, aplikacija, svako moze da radi sta muse oće, e tak ako ga malo veći broj ljudi odruka tek tad ce da ga opomenu ili banuju, nije kao na forumima gde nadgledaju moderatori, već je totalna sloboda, Imam profil i stotinak prijatelja i jedan sam od retkih ko je malo drugachije shvatio sve to , Opisao bih u svoje ponasanje na fb:
- Nam mom profilu (info) se mogu naći samo realni podaci (nemam šta da krijem) Član sam grupa i fan stranica koje stvarno imaju neki smisao
- Ne prihvatam bezvezne requestove od bezveznih aplikacija, koristim samo fb aplikacije koje stvarno necemu sluze
- Na mom wall-u se moze naći samo što ja objavim (vredno pažnje) - ne zamaram se bezveznim statusima, i takodje sam podesio da ne prikazuje skim sam se sprijateljio i sta sam prokomentarisao
- Izbegavam tagovanje na slikama i prijateljima sam onemogucio da me taguju
- Kad neko od "prijatelja" počne da me gnjavi, da mi šalje neke zahteve, ja ga opomenem

Na facebook-u sam od 2005 godine i pratio sam njegov razvoj i unapredjenja, meni služi da budem u nekom kontaktu sa ljudima koji mi nisu u blizini, da upoznam neku interesatnu osobu i da podelim nešto interesantno i vredno pažnje, moj fb profil sam shvatio kao moj sajt, tako da se tu nemoze naci nista suvisno i kompromitujuce

Twitter - na twitteru imam profil tek oko godinu dana , taj servis po meni i nije bas soc.net vise je kao neki dashboard ili newsfeed, maltene funkcionise kao rss, ako pratis dosta njih , onda za pet minuta kad refresujes page vidis potpuno nove postove, onaj post koji ti je bio najnoviji sad je u dnu ili ga nema, tako da tu koliko god de se trudis mogu mnogo stvari da ti promaknu, mislim da bi to moglo bolje da se orgazuje, da recimo sa strane ima jedan panel sa informacijama koliko imas neprocitanih updateova od kog follower-a , ovako i nije bas nabolje

Predrag Stankovic
21.8.2009, 22:41
Facebook zagađen zlonamernim aplikacijama http://sn.im/qoarm

nemanja.m
24.8.2009, 16:11
I šta je na kraju zaključak. Ništa po vama. Evo ja na primjer: Imam FB, normalan sam, imam dosta (pravih) prijatelja volim sport i sl... Na FB imam nekih 50-60 prijatleja koje lično poznajem, porodicu, i nekoliko članova SK foruma. A sad što neki imaju 500+ prijatelja poput Patrijarha PAvla i slično za tome boli uvo.
Šta ti je 500+, ja ih znam da imaju i 1000+, ali mislim da je to već nepotrebno.

Win32
25.8.2009, 22:21
Da pitam ovde nešto posto mislim da je moguće, Naime desila se komšijska kradja facebook identiteta, na jednom kompjuteru prilikom logovanja na facebook pomoću firefoxa bila je označena opcija "remember me" e sad lik dodje kod ortaka iz njegovog kompjutera izmedju ostalog sto je prebacivao krisom prebaci na flesku neki fajl ili cookie iz kesha firefox-a, zatim to prebaci kod sebe i uloguje se na facebook sa njegovim accountom, bez da ga face pita za sifru, i stvori mu probleme, da li ovako nesto moze , verovatno DA, posto je to jedina teorija da je na taj nacin taj njegov poznanik mogao da ga zezne?

Djordje Turjacanin
25.8.2009, 23:21
Moguće ali neznam baš jel se mogu izvući kolačići iz Firefoxa, vjerovatno može sad pa moguće vjerovatno. I šta je bilo. Ako on to zna(taj kojem je to "ukradeno") nek promijeni šifru što brže ili je to već riješeno.

Dushan
26.8.2009, 1:42
Facebook je super. Tačno se može videti koliko su ljudi glupi, isfrustrirani, iskompleksirani, željni pažnje itd.:D

Red Wing
26.8.2009, 11:42
Desava se to oko kradje identiteta na fb... Na primer drug se ulogovao kod mene preko firefoxa i pre toga je obavezno iskljucio opciju remember me. Kada je zavrsio, izlogovao se, izasao iz firefoxa, i radi provere, opet usao, otvorio fb i zapamcena je bila samo email adresa ali ne i sifra. Kad sam ja sutra usao na fb da se ulogujem, ono je nekim cudom, pored drugovog maila, ostala sifra i ja sam se bez problema ulogovao na njegov profil :dzavo: Ipak, obrisacu sve kolacice, sacuvane lozinke i ostalo, ne zanima me drugov profil, samo bolje da mu to ne pominjem, zbog takvih stvari se lako moze ''zaratiti''.

Zakljucak je da kad god se loguje na tudjem racunaru, ne moze se samo osloniti na iskljuceno remember me i slicno, potrebno je i nakon rada obrisati komplet privatne podatke...

SFRJ-Forever [CG]
3.9.2009, 3:12
Da li je moguce da se hackuje grupa na Facebook-u i da li neko zna da je bilo slicnih situacija?

Naime ja i josh neki moji frendovi smo otrkili da je u nasu grupu upalo nekoliko nepoznatih likova i izbacilo sve postojece admine i ubacilo nove.
Pricao sam sa glavnom osobom, ali oni ne planiraju da odustanu od toga.

Da li postoji neki nacin da se povrate nase admin pozicije??

King James
3.9.2009, 7:06
Jednom mom drugu pre neki dan iz cista mira ukinuse profil :D Bio kod mene na facebooku i odjednom mu izbaci da se loguje ponovo, on proba i kaze mu Account Distabled :p

Keygen
3.9.2009, 13:44
Pa realno je da može, Facebook zbog svoje popularnosti predstavlja dobar izazov hakerima

dzonihsv
3.9.2009, 13:51
;850230']Da li je moguce da se hackuje grupa na Facebook-u i da li neko zna da je bilo slicnih situacija?

Naime ja i josh neki moji frendovi smo otrkili da je u nasu grupu upalo nekoliko nepoznatih likova i izbacilo sve postojece admine i ubacilo nove.
Pricao sam sa glavnom osobom, ali oni ne planiraju da odustanu od toga.

Da li postoji neki nacin da se povrate nase admin pozicije??

Obrati se facebook podršci, ili da ''nabaviš'' nekog ko se razume oko ''hakovanja'' pa da povratiš svoju grupu.

Predrag Stankovic
7.9.2009, 20:45
Primećujete li nešto čuddno na facebook-u, na Home page?

Packy
7.9.2009, 22:56
Pa ono shto primecujem da nemam vishe highlights sa desne strane+statusi su stari 2-3 dana i nisu hronoloshki poredjani.

RedDevil86
7.9.2009, 23:16
Primećujete li nešto čuddno na facebook-u, na Home page?

Nedostaju neke stvari :icon_scra sa desne strane ko je gde obelezen itd :paranoia:

urke
8.9.2009, 7:54
Веома могући узрочник овом скршавању фејсбука је у претходних неколико дана изузетно пошпуларна апликација FanCheck. Колико ме је сморила та глупост коју су други масовно користили, морао сам да напишем Грејсманки скрипту (http://userscripts.org/scripts/show/57174) да ми склони те глупости са прве стране.

Иначе, овде кажу (http://mashable.com/2009/09/07/facebook-fan-check-virus-hoax/) да је у питању преварантска вирусчина.

Iris
8.9.2009, 11:21
Da, aplikacija se pojavila pre nekoliko nedelja i napravila još tada uzbunu, ali ne, nije virus u pitanju.

Jedna britanska firma koja se bavi online bezbednošću je napravila analizu aplikacije i podrobno objasnila o čemu se radi (http://www.sophos.com/blogs/gc/g/2009/09/07/facebook-fan-check-virus-scare-leads-malware) na zvaničnom blogu - ne deluje da je virus u pitanju, ali se FanCheck svakako ponaša neuobičajeno.


Tako i treba Facebooku kad je svim developerima na svetu omogućio da kreiraju third-party aplikacije, koje se očigledno ne čekiraju dovoljno dobro pre implementacije...

Ale[x]andar
8.9.2009, 21:51
Pogledajte ovo. lol

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2009&mm=09&nav_id=380378

Pandemonium
9.9.2009, 15:14
andar;854238']Pogledajte ovo. lol

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2009&mm=09&nav_id=380378

Bolesno. Zašto bi iko kupovao prijatelje na fb-u? Jednostavno, ne mogu da pronađem ni jedan zdrav motiv za tako nešto.

Iris
9.9.2009, 16:33
Zašto da ne? Kad mnogi mogu da kupuju virtuelno zlato za online igre, što ne bi kupovali i virtuelne prijatelje? :D

caine
9.9.2009, 19:41
Od virtuelnog zlata imaš neku korist :D

Mikica86
10.9.2009, 16:19
Znaci sad cu umesto da slusam razne budale kako se hvale ovim recima "ja imam 15 prijatelja vise od tebe... " , slusacu "ja imam 15000 prijatelja vise od tebe, i svi me vole..." Znaci, dosta je , gasim profil...Ionako me ubijaju u pojam sa raznim glupostima...:mad:

Predrag Stankovic
10.9.2009, 19:07
U današnje vreme slično ti je i u realnom životu, svuda oko tebe možeš da vidiš i sretneš sve i svašta kao i da se nadješ i zadesiš u nekim situacijama, sve zavisi od tebe i od tvog temperamenta kako ćeš ti da se postaviš, ako umeš sve lepo da ignorišeš i da iskuliraš i da te neke stvari ne dotiču bolje će biti za tebe, ali ako ti neke stvari isuviše smetaju i smaraju i nemožeš a da se ne iznerviraš ili čak da se upustiš u konflikt, onda je bolje za tebe da se skloniš da bi izbegao dalje nerviranje. Slično i na forumu , kada nkome obrišu moderatori post ili dva , krene on da isteruje pravdu i stvara revoliciju, dok drugome uopše ne smeta čak se i nasmeje na to, od ljudskog temperamenta najviše zavisi

Ale[x]andar
10.9.2009, 19:42
Znaci sad cu umesto da slusam razne budale kako se hvale ovim recima "ja imam 15 prijatelja vise od tebe... " , slusacu "ja imam 15000 prijatelja vise od tebe, i svi me vole..." Znaci, dosta je , gasim profil...Ionako me ubijaju u pojam sa raznim glupostima...:mad:

Ja sam to uchinio danas. Nisam mogao vishe da podnesem bagovitost facebook-a.

Mikica86
10.9.2009, 20:56
U današnje vreme slično ti je i u realnom životu, svuda oko tebe možeš da vidiš i sretneš sve i svašta kao i da se nadješ i zadesiš u nekim situacijama, sve zavisi od tebe i od tvog temperamenta kako ćeš ti da se postaviš, ako umeš sve lepo da ignorišeš i da iskuliraš i da te neke stvari ne dotiču bolje će biti za tebe, ali ako ti neke stvari isuviše smetaju i smaraju i nemožeš a da se ne iznerviraš ili čak da se upustiš u konflikt, onda je bolje za tebe da se skloniš da bi izbegao dalje nerviranje. Slično i na forumu , kada nkome obrišu moderatori post ili dva , krene on da isteruje pravdu i stvara revoliciju, dok drugome uopše ne smeta čak se i nasmeje na to, od ljudskog temperamenta najviše zavisi
Nazalost, ja sam jedan od onih kojima je tesko da ignorisu, tako da sam odlucio da je bolje da odem,tako da sam danas i ja ugasio profil, nije to za mene...:cool:

urke
11.9.2009, 7:58
Znaci sad cu umesto da slusam razne budale kako se hvale ovim recima "ja imam 15 prijatelja vise od tebe... " , slusacu "ja imam 15000 prijatelja vise od tebe, i svi me vole..." Znaci, dosta je , gasim profil...Ionako me ubijaju u pojam sa raznim glupostima...:mad:

И сад ће сви да плачу што ћеш ти да откажеш профил :tapsh:

Кад би се људи руководили тиме шта неко из масе каже, или више њих из масе, многе добре ствари данас не би постојале. на друштвеним мрежама САМ БИРАШ ПРИЈАТЕЉЕ, тако да ако су ти сви пријатељи те „будале које се хвале тим и сличним речима“, онда се запитај зашто су ти они међу пријатељима.

За све постоји решење, па и за гомилу глупости. Кад их човек филтрира, остане оно што је добро и корисно.

Да цитирам себе, опет: Интернет је права ствар, ако се паметно користи. :dedica:

Mikica86
11.9.2009, 13:55
И сад ће сви да плачу што ћеш ти да откажеш профил :tapsh:

Кад би се људи руководили тиме шта неко из масе каже, или више њих из масе, многе добре ствари данас не би постојале. на друштвеним мрежама САМ БИРАШ ПРИЈАТЕЉЕ, тако да ако су ти сви пријатељи те „будале које се хвале тим и сличним речима“, онда се запитај зашто су ти они међу пријатељима.

За све постоји решење, па и за гомилу глупости. Кад их човек филтрира, остане оно што је добро и корисно.

Да цитирам себе, опет: Интернет је права ствар, ако се паметно користи. :dedica:
Ni ne trazim sazaljenje, jednostavno sam izneo svoje misljenje, tj. da sam shvatio da nije to za mene...
Kao sto si rekao , za sve postoji resenje, i ja sam filtrirao te gluposti tamo, samo sto nisam ocekivao da ce biti ljudi koji ce se naljutiti samo zato sto necu da igram istu igricu kao oni, posaljem smile natrag, ignorisem poziv za kviz...
Kao sto sam rekao , nije za mene , ko voli nek izvoli...
I da "internet je prava stvar , ako se pametno koristi" , samo sto ga mnogi ne koriste pametno...

--ComputerBoy--
15.9.2009, 17:05
E, ispricacu vam ja jednu interesantnu pricu o Srbima na Fejsbuku.
Srbi imaju od pre neku godinu kompjuter, to cudo tehnologije. I postavlja se pitanje: ''Sta dodjavola da radim sa tim?! Da radim u programima ne umem, da kucam me mrzi, da igram igre je glupo, to je za klince, da koristim Vord samo kad je izuzetno potrebno? Da pogledam film ili udjem u Winamp da slusam muziku. A sta da radim dok slusam muziku? Da! Umem da gledam slike. Hej! A gde to ima? Na fejsbuku! Wow! Hej, pa ja moram da se uclanim! Treba mi e-mail? Sta je dodjavola to?! Nema veze, ocas posla, ionako mi nizasta nece sluziti osim da napravim profil, u roku od 2 dana zaboravicu i njegovu sifru ukoliko nije ista kao i na fejsu. Igre su aut! Fejsbuk je IN! Jos cu i da pisem gluposti na statusu i kacim turbofolk spotove! Divno! Zatim, resavacu debilozne kvizove, igrati gluposti poput FarmVille zato sto to svi drugi igraju, ne zato sto mi se svidja... Dalje, stavicu fejs na cirilici jer iako sam na netu, ja sam Srbin. Uclanicu se u grupe tipa ''Ubij Pedere'', ''Smrt Hrvatima'', ''Zakolji Muslimana'', ''Skupimo vise ljudi nego sto zivi u Crnoj Gori'', ''Nacicu 1000000 ljudi koji mrze Siptare''...''
Nazalost, tako prosecan Srbin koristi Fejsbuk.

GojaS
18.9.2009, 9:48
Nazalost, tako prosecan Srbin koristi Fejsbuk.

Nazalost i jeste, zbog takvih sam i ugasio profil. Jednostavno nije to za srpsku seljanu, cas' izuzecima.. Josh jednom dobro receno ComputerBoy. PoZz

Master Neo
18.9.2009, 11:33
Aj da i ja napisem nesto, posto sam definitivno navucen na fejs.

Prvi put sam cuo za fb pre jedno godinu i po dana. Ortak mi rekao da je kul, pre toga sam blejao na hi5, ali me smorio i ugasio sam ga. Po otvaranju naloga na fejs, prvo sto uradis je da okacis slike, zatim ubacis neke prijatelje, bla bla...

Onda je bio period, ko ima vise prijatelja, vise boljih riba, taj je bio veca faca... Uzeo, add-ovao brdo poremecenih ljudi, koje nikad nisam ni video ni cuo...

Zatim, pocinjes da gledas i slusas kako neke nebitne persone 12423 puta na dan menjaju status i sami sebi lajkuju klipove i statuse.

E onda sam konacno pre mesec dana skontao ceo fazon fejsa. Lepo sam otvorio tab sa prijateljima i pogledao: aham, koja je poenta da imam brdo nebitnih ljudi koje ni ne znam, a da oni mogu da mi vrsljaju po profilu? sada cu da obrisem sve ljude koje ne znam, koje znam ali na cao cao, i koje znam bolje ali se ne cujem vise s njima. Broj se skratio za dve trecine.

Sledece sto sam uradio, jeste da sam zategao profil. Obrisao sve nepotrebne aplikacije, izasao iz svih debilnih grupa, sredio privacy settings.

Rezultat? Nema vise debilnih komentara na news feed-u, nema nebitnih notifications-a, slike mogu samo prijatelji da gledaju, i to samo odredjeni...

Tek sad fejs ima smisla. Dobijas samo bitne informacije, plus, niko te ne smara i iritira.