PDA

Prikaži potpunu verziju : Imate li profil?


Strane : 1 2 3 4 5 6 [7] 8

Geomaster
11.8.2011, 20:52
Pa kako onda u teoriji?
Nikako - odnosno, još nema nikakvog plana.

NIx Car
12.8.2011, 0:12
vest je fejk ljudi iz anonymousa su demantovali da imaju bilo kakvu vezu sa tim videom. Ali poruka na kraju mi je jako mocna ^^
We are Anonymous,we do not forgive,we do not forget,expect us :Freddy: :cool:

Geomaster
12.8.2011, 0:13
vest je fejk ljudi iz anonymousa su demantovali da imaju bilo kakvu vezu sa tim videom. Ali poruka na kraju mi je jako mocna ^^
Ljudi iz Anonymousa?
http://www.openclipart.org/people/Master-Sayien/fthat.svg

Iceman_37
13.8.2011, 21:44
Dole Fejsbuk kad cujem...ebem ti ovo drustvo, gde vam je karakter ljudi ? Imate svoj svet. Sta kukate, ovaj status, ova slika...jel koristis fejs da bi posle filozofirao, pisete neki diplomski o ispiranju mozga mladih, sta radite...

Bre covece koristi fejs za sebe. Dogovaram se s ljudima kad cemo na adu, pozovem neke poznanice da se druzimo, ne mogu da kontaktiram druga preko fona, posaljem mu msg. S drugarom iz amerike popricam, tamo imam i neke rodjake, vidim sta oni rade, vamo tamo, moja okolina. Imam i prijatelje u svedskoj, i njega mogu da cujem.
Tu je i skype, stoji...al tu je i fejs.
Otisao drugar na zapad da studira, cujemo se...stavi mi neku sliku, komunikacija...
Imam i ja te nafurane gospodje na fejs...pa sta, ja ne idem tamo da im pecam statuse.


.....Ne idem na drustvenu mrezu da blejim na njoj, idem kad mi treba.

Gledajte sebe, prosto receno, da oni....maloumnici, klinkice i kreteni budu razlog da vi nemate fejs. Sta su oni bolji od vas ?
Ako ga nemas nemas, to je ok, nisi pravio, al da ti ovo bude razlog... gde vam je taj karakter, imas ljude koje cenis i sa njima se cujes, gde god, kad god i na cemu god da treba. Bitno je i da tamo mozes da ih nadjes, nikad se ne zna kad je hitno, a ako je besplatno, sto da ne ?

Porsche
13.8.2011, 21:58
Ljudi fejs je veoma dobra stvar ko zna da iskoristi na pravi način. A naravno 98% korisnika se gubi na tom fejsu. :facepalm

Markonije
15.8.2011, 5:30
@IceMan

Prvo si nekulturan,drugo Fejs je glupost,koji podilazi najnizim ljudskim porivima.

Djokovicu je Fejs potreban,Jeleni Karleusi je Fejs potreban,i drugim shiroko poznatim javnim licnostima,tebi nije potreban...

Sve to sto si rekao kao razlog koriscenja,mozes da radis na bilo cemu drugom i mogao si 5-6 godina pre pojave Fejsa

No shto ne bi bio zvezda da me ljudi vide kako imam zivot,i ja se zabavljam bla bal trutj trutj- to je definicija Fejsa od koje se ne moze pobeci

Ne misli da te ne poshtujem sa ovakvim odgovorom,vec uradi test:

Ugasi profil na mesec dana,ili jos bolje samo ne idi na Fejs uopste,ko te okrene da pita sta je sa tobom taj ti je prijatelj,na ostale mozes slobodno da zaboravis.

Ne bi ti uopste odgovorio da nisam ispao ja problem drustva,a drustvo se raspada a ja ne verujem sta gledam svojim ocima.

Letargija,inertnost,ignorantnost,mrzovolja,bezosec ajnost,nekomunikativnost,pohlepa,beda,strah,apatij a - otprilike stanje uopsteno

Ako ja zelim da ukazem na nesto sto mislim da je lose za ljude oko mene a samim tim i na mene,ne vidim kako sam ja problem.

I sto je najbolje Fejs ce da prsne kako je i dosao,a pola vas koji imate sad profile cete se kleti da nikad niste imali.Isto ko sto bi se kleli da vas je neko pitao 5 godina pre pojave fejsa,da nesto tako nikad ne bi koristili.


I da dodam,ljude koje znam licno 10 godina na Fejsu ne bi prepoznao.


Uvek cu ovako da odgovorim jer nisam slepac koga teraju ka provaliji,ja cu da shmugnem malo pre ivice a ostali nek pametuju,ovaj padaju.


Idem da spavam....

Lazar95
15.8.2011, 9:58
Ali za nekih 50 mozda 100 ili 200 godina nije vazno ljudi ce se jednostavno "hraniti" internetom bice kao voda i svet ce zavisiti od interneta

Iceman_37
15.8.2011, 10:51
@Markonije

Ja cu onda u stilu slavnih da ti odgovorim:

No comment.... :ciao:

Lich_king2
15.8.2011, 19:17
@IceMan
Ugasi profil na mesec dana,ili jos bolje samo ne idi na Fejs uopste,ko te okrene da pita sta je sa tobom taj ti je prijatelj,na ostale mozes slobodno da zaboravis.
Ne bi ti uopste odgovorio da nisam ispao ja problem drustva,a drustvo se raspada a ja ne verujem sta gledam svojim ocima.
Letargija,inertnost,ignorantnost,mrzovolja,bezosec ajnost,nekomunikativnost,pohlepa,beda,strah,apatij a - otprilike stanje uopsteno
I sto je najbolje Fejs ce da prsne kako je i dosao,a pola vas koji imate sad profile cete se kleti da nikad niste imali.Isto ko sto bi se kleli da vas je neko pitao 5 godina pre pojave fejsa,da nesto tako nikad ne bi koristili.
Uvek cu ovako da odgovorim jer nisam slepac koga teraju ka provaliji,ja cu da shmugnem malo pre ivice a ostali nek pametuju,ovaj padaju.

Svaka ti je ko Njegoseva :kreza:. Trenutna real life socijalna apatija je izazvana digitalizacijom diskusija izmedju prijatelja, i online druzenjem. Ali ako se osvrnemo na MySpace koji je dok se Facebook nije pojavio, bio ono sto je FB sad da se zakljuciti da sve ima jednom svoj krava. Sva velika carstva nisu vecna.

Iceman_37
15.8.2011, 19:36
Svaka i tebi dala kad mu citiras ovoliki post i napises dve reci ispod. Zato je i prosli bio izbrisan, a i ovaj ce mozda...

imate i ono @ kome se obracas ako post bas nije odma iznad al nije ni toliko daleko da mu stavis kilometarski citat...

Lich_king2
15.8.2011, 22:28
Svaka i tebi dala kad mu citiras ovoliki post i napises dve reci ispod. Zato je i prosli bio izbrisan, a i ovaj ce mozda...

imate i ono @ kome se obracas ako post bas nije odma iznad al nije ni toliko daleko da mu stavis kilometarski citat...
Citirao sam post jer upravo ono sto je boldovano sa njegove strane je citava poenta ove teme. Da sam uradio @Markonije izgubila bi se sustina i naravno odgovor ne bi imao toliko smisla.
Edit: Ali evo posto se zalis, skracena verzija. E sad tvoj reply jedino doprinosi tome da mnogi od nase pomisle da je upravu. Forum ce biti forum, za chat ce uvek biti skype,msn, pa ko voli nek izvoli.
Ali to isto ne daje za pravo tebi da smatras da ljudi koji ne zele Facebook vise da vide, da nemaju karakter. To sto mnogi ne zele da se bakcu sa istim zbog svojih razloga je njihova privatna stvar.
Isto kao sto je i vas koji hvalite FB.

Iceman_37
16.8.2011, 0:12
Citirao sam post jer upravo ono sto je boldovano sa njegove strane je citava poenta ove teme. Da sam uradio @Markonije izgubila bi se sustina i naravno odgovor ne bi imao toliko smisla.


Onda citiras tu poentu.


Edit: Ali evo posto se zalis, skracena verzija.


Da zalim se. Hvala na ispravci.



E sad tvoj reply jedino doprinosi tome da mnogi od nase pomisle da je upravu. Forum ce biti forum, za chat ce uvek biti skype,msn, pa ko voli nek izvoli.
Ali to isto ne daje za pravo tebi da smatras da ljudi koji ne zele Facebook vise da vide, da nemaju karakter. To sto mnogi ne zele da se bakcu sa istim zbog svojih razloga je njihova privatna stvar.
Isto kao sto je i vas koji hvalite FB.


Mislis na no comment ?
Smatram da nije potreban nikakav odgovor na to sto je napisao, iako ti mislis da je ne znam sta mnogo rekao, misljenja se razlikuju.

Ok nemam prava da kazem da nemate karakter, malo sam preterao. Ti volis na to da mi skrenes paznju jer ti odgovara posto se slazes sa njim a Markonije ima pravo da ljude koji koriste fejs nazove slepcima. Da nije i on malo nekulturan jer se obraca meni i ostalom drustvu koje koristi fejs samo lepo-fino indirektno kao sto sam i ja.

A i na kraju krajeva, no comment=necu se raspravljam ovde po forumima. Mozes slobodno da budes ispunjen ili neko treci ko dodje i procita, pa misli, u vidi Markonije mu odgovorio, svaka mu cast, poklopio ga, on posle nije nista napisao...mene to stvarno ne dotice. Ko shvati shvatice sta sam hteo da kazem u prvoj poruci.

...stvarno nema potrebe odgovarati na ono sto je napisao al evo kad vec pisem...
e mozes da radis isto to pre 5-6 godina. Pa mogu brate i TV da gledam na CRT monitoru al ga gledam na plazmi...
i ta boldovana poenta, nemam potrebe to da radim, znam ko su mi prijatelji. Mene konkretno broj prijatelja koji imam na fejsu ne zanima, zivim svoj zivot sa drugarima koji bi ruku u vatru stavili za mene. Sto bi gasio koj kur... profil. A i te vidovita zorka fore, i stavljanje svih ljudi koji koriste ovu mrezu u jedan kos me apsolutno ne zanimaju. Imate vi kretene na fejsu, al ih imate i u stvarnosti jel tako ??? Ma kakva poenta...smeh samo.

Ne planiram da blejim vise u temi, pa ono slobodno neki esej napisite, evo unapred ne planiram da odgovorim. :)

Lich_king2
16.8.2011, 0:38
@Iceman_37 Za nekoliko godina vodicemo diskusiju o drugoj post-FB mrezi. No nije svaka inovacija toliko dobra. Evo npr. izadje nova nastavak igre koje nema apsultno veze sa prethodnikom i toliko izmeni sve i upropasti ime. E sad, slicna je prica da ako neko baci lose ime na socijalne mreze ne znaci da su one toliko lose. Ali kad pocnu da se zloupotrebljuju, bacaju sati na beskorisno caskanje, naravno kod ljudi koji su labilniji i koji ne mogu da kontrolisu zavisnost od FB, onda to poprima neki svoj novi oblik koji je sam po sebi los za produktivnost, socijalizaciju u RL i odasilja generalno za sta je ta mreza ustvari. Svaka cast 2% korisnika koji koriste FB onako kako bi trebalo da se koristi. Ali 98% salje ipak krupniju sliku o formiranju misljenja o mrezi.

Nemanja Inc
1.9.2011, 21:42
Nemam profil na fb,deaktiviran je do daljneg.Zavisnost od toga i udaljavanje ljudi zbog fb je postalo toliko odvratno i toliko ljudi ima tamo sto su :mad: tako da nisam to mogao trpiti i deaktivirao sam profil.I stvarno sad odmaram malo mozak i imam manje 30% stresa u zivotu.A ko me treba im mob,skype i msn tako da sto se tice kontakta nije nista blokirano...

cages
3.9.2011, 11:42
Od sinoc mi je FB nalog disabled zbog "govora mrznje" :eek:
Da li je to slucaj samo samnom ili ima toga jos? Poslao sam im prituzbu da su me banovali greskom medjutim jos nikakvog odgovora,mada ko zna,mozda i bolje tako :)

Sh0m1
3.9.2011, 20:50
A sta si to govorio?:p

cages
4.9.2011, 8:33
U principu nista posebno osim sto mi je medju omiljenim licnostima Dr David Duke i sto sam imao jednu fotku koja pomalo podseca na naci pozdrav....

NjegovaWisost
4.9.2011, 22:00
U principu nista posebno osim sto mi je medju omiljenim licnostima Dr David Duke i sto sam imao jednu fotku koja pomalo podseca na naci pozdrav....

Dakle, tebi je idol osoba koja je bila vođa rasističkog Kju kjuks klana? Da sam moderator i ovde bi ti popio ban, a kamoli na facebooku :D Prekršio si niz zakona, od Povelje UNa, preko Ustava Srbije do Facebook pravilnika :P

Iris
4.9.2011, 23:31
Ne možeš diskriminisati ljude na osnovu njihovog političkog/religioznog/seksualnog uverenja i preferenci, tako da ne verujem ni da je Facebook njega blokirao samo zato što podržava David Duke-a. To radi i gomila Amerikanaca :D

Druga je stvar ako je svoje mišljenje izneo u vidu uvrede ili napada na nekog drugog i njegovo uverenje... za to bi naravno bio banovan u svakoj društvenoj zajednici, pa i virtuelnoj.

Lazar95
5.9.2011, 9:36
Nemam profil na fb,deaktiviran je do daljneg.Zavisnost od toga i udaljavanje ljudi zbog fb je postalo toliko odvratno i toliko ljudi ima tamo sto su :mad: tako da nisam to mogao trpiti i deaktivirao sam profil.I stvarno sad odmaram malo mozak i imam manje 30% stresa u zivotu.A ko me treba im mob,skype i msn tako da sto se tice kontakta nije nista blokirano...

Sa jedne zavisnosti na drugu. Druze nije ti facebook kriv sto si zavistan i sto se udaljavas od ljudi. Mozes i dai mas facebook i da imas normalan drustveni zivot.Samo neki ljudi nemaju meru...

cages
5.9.2011, 18:54
Dakle, tebi je idol osoba koja je bila vođa rasističkog Kju kjuks klana? Da sam moderator i ovde bi ti popio ban, a kamoli na facebooku :D Prekršio si niz zakona, od Povelje UNa, preko Ustava Srbije do Facebook pravilnika :P
BIO je... Ali je bio i kongresmen a sada je kandidat za predsednika S.A.D. na izborima koji ce biti odrzani 2012...
Idol? Malo sam mator za idole.



Druga je stvar ako je svoje mišljenje izneo u vidu uvrede ili napada na nekog drugog i njegovo uverenje... za to bi naravno bio banovan u svakoj društvenoj zajednici, pa i virtuelnoj.

Naravno da nisam,svoje misljenje obicno zadrzavam za sebe ili ga razmenjujem sa svojim istomisljenicima. Zato mi i nije najjasnije zasto su mi disable acc....

Nemanja Inc
6.9.2011, 21:00
Sa jedne zavisnosti na drugu. Druze nije ti facebook kriv sto si zavistan i sto se udaljavas od ljudi. Mozes i dai mas facebook i da imas normalan drustveni zivot.Samo neki ljudi nemaju meru...

Mislio sam na slucajeve drugih ljudi oko sebe.Imam dovoljno jako psihu da ne dozvolim sebi zavisnost od facebooka ;)

ZoNi
14.9.2011, 13:51
Unapređenje je trostruko, kažu iz ove kompanije. Najpre su tu Pametne liste (Smart lists), koje su kreirane na osnovu zajedničkih interesovanja, a Facebook u početku nudi listu poslovnih kontakata, prijatelja iz škole, porodice i grada, koje sam formira.

Zatim tu su i liste na kojima se nalaze bliski prijatelji i poznanici (Close Friends and Acquaintances lista), na koje korisnici sami moraju dodati prijatelje, a unapređene su i preporuke.

Ukoliko postoje oni koje želite za prijatelja, ali ne želite da delite lične stvari sa njima, možete ih dodati u Restricted listu, i oni će videti samo javno objavljene postove, kažu iz Facebooka.

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2011&mm=09&nav_id=541905

http://www.telegraph.co.uk/technology/facebook/8761878/Facebook-takes-on-Google-with-new-friends-lists.html

http://techland.time.com/2011/09/13/at-last-facebook-adds-acquaintances-and-other-new-features/

http://blog.facebook.com/blog.php?post=10150278932602131

JohnnyNT
14.9.2011, 14:32
Ja sam odmah pomislio na nešto ovakvo :a_whistli :D

http://i51.tinypic.com/veas1f.png

MacGruber
14.9.2011, 15:13
Facebook squares :D Triangles...

ZoNi
14.9.2011, 15:48
Hm, o čemu je ova tema u stvari? :) Deluje mi kao potpuna papzjanija svega i svačega, pa zato i nisam ubacio ovaj post o novoj organizaciji prijatelja na FBu ovde, već sam napravio novu temu.

miša topola
15.9.2011, 19:34
Unapređenje je trostruko, kažu iz ove kompanije. Najpre su tu Pametne liste (Smart lists), koje su kreirane na osnovu zajedničkih interesovanja, a Facebook u početku nudi listu poslovnih kontakata, prijatelja iz škole, porodice i grada, koje sam formira.

Zatim tu su i liste na kojima se nalaze bliski prijatelji i poznanici (Close Friends and Acquaintances lista), na koje korisnici sami moraju dodati prijatelje, a unapređene su i preporuke.

Ukoliko postoje oni koje želite za prijatelja, ali ne želite da delite lične stvari sa njima, možete ih dodati u Restricted listu, i oni će videti samo javno objavljene postove, kažu iz Facebooka.

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2011&mm=09&nav_id=541905

http://www.telegraph.co.uk/technology/facebook/8761878/Facebook-takes-on-Google-with-new-friends-lists.html

http://techland.time.com/2011/09/13/at-last-facebook-adds-acquaintances-and-other-new-features/

http://blog.facebook.com/blog.php?post=10150278932602131


Google+ opcije ;)

ZoNi
16.9.2011, 10:38
Google+ opcije ;)
hehe, da... Eto, google je prvo maznuo od Fb-a ideju (tj. sam Fb :) ), a onda Fb uzima fore od G+

dobro ili lose? Korisnicima, kao i obicno kod ovakvih "kradja", je to super!

M.C.
21.9.2011, 12:13
Od danas malo redizajniran interfejs, uveli su i top stories...

miša topola
21.9.2011, 22:53
Kakvo je ovo, da izvinete, *****e?
Najbolje je da vrate Facebook izgled od pre 2 godine.

Markonije
22.9.2011, 15:09
color vas fejs

ZoNi
22.9.2011, 22:40
A šta vam sad fali? Ja jedva da sam primetio razlike. Čak ne znam ni da li mi se sviđaju ili ne, pošto su mi teško primetne.

M.C.
23.9.2011, 0:15
A šta vam sad fali? Ja jedva da sam primetio razlike. Čak ne znam ni da li mi se sviđaju ili ne, pošto su mi teško primetne.

Boo hoo, hoćemo stari fejs. Promenili su boju sa R59 G89 B152 na R59 G93 B152, sad je mnogo zeleeennoooo... :rolleyes:

Partybreaker
23.9.2011, 1:13
A šta vam sad fali? Ja jedva da sam primetio razlike. Čak ne znam ni da li mi se sviđaju ili ne, pošto su mi teško primetne.

Fali Most recent što je vrlo korisna opcija (bila).

Progis
23.9.2011, 1:24
Za one koji koriste developer aplikaciju vec postoji mogucnost promene profila na novi izgled. Ne svidja mi se ni malo.

dex3108
23.9.2011, 10:04
Juce je predstavljen novi izgled Profilne strane Facebook-a nazvan Timeline. Naime rjec je o prikazu Profila kroz vrijeme. Iznenadjujuce zanimljivog dizajna (u odnosu na skorasnje promjene) FB sada nudi puno vise fleksibilnosti u pogledu prikazivanja stvari.

Vise o ovoj novotariji FB-a mozete procitati ovdje:
http://www.facebook.com/about/timeline

Iris
23.9.2011, 10:21
Meni jedino nije jasno zasto tako cesto unose promene - vecina je potpuno nepotrebna, i menja samo "sminku".

ZoNi
23.9.2011, 10:25
Meni jedino nije jasno zasto tako cesto unose promene
Moje mišljenje: da bi korisnicima stalno izgledalo da je nešto novo, a to povlači i komentarisanje po časopisima, forumima, pa čak i po dnevnim novinama. Sve to je marketing ;)

dex3108
23.9.2011, 10:32
Koncept nije los upravo malo testiram novi timeline. NAravno da necu kaciti sve sto stignem na FB ali neke stvari imam zelju da podjelim sa prijateljim. Npr. skoro sam putovao u Istambul i Sofiju, neki od mojih prijatelja mozda nikada nece otici tamo ali barem im mogu pokazati fotografije. I nekako mi se cini da ovaj timeline nudi vise fleksibilnosti sto se tice kontrole sadrzaja.

Skols
23.9.2011, 10:44
Meni se i svidja ovaj izgled,pregledniji je nekako,jedino sto mozda nekom zasmeta,privatnost ovo-ono,sto sa svakog izlazi sta sve lajkuje,postuje i sl.

PS : prosli izgled FB se vraca tako sto jezik prebacite na English(UK).

NjegovaWisost
23.9.2011, 10:56
Meni se i svidja ovaj izgled,pregledniji je nekako,jedino sto mozda nekom zasmeta,privatnost ovo-ono,sto sa svakog izlazi sta sve lajkuje,postuje i sl.

PS : prosli izgled FB se vraca tako sto jezik prebacite na English(UK).

I to će važiti samo par dana.

JohnnyNT
23.9.2011, 11:09
Npr. skoro sam putovao u Istambul i Sofiju, neki od mojih prijatelja mozda nikada nece otici tamo ali barem im mogu pokazati fotografije.

Koje oni mogu naći prostim kucanjem pojmova u Google Image Search :kreza:

ZoNi
23.9.2011, 11:52
Koje oni mogu naći prostim kucanjem pojmova u Google Image Search :kreza:
Haha, upravo sam hteo da napišem skoro identičnu rečenicu ;)

White Ripper
23.9.2011, 12:07
Probao sma timeline. Nije loše, samo treba navike. Nadam se da privacy ostaje isti kao i moja podešavanja. :)
Upustva za podešavanje na linku ispod. ;)
http://gameinfusion.net/index.php?title=facebook-novi-dizajn-profil-timeline/

Luka Filipovic
23.9.2011, 12:13
Probao sam i ja, pa sta znam, nista nisu olakasli sve je isto samo sto je izmesano :kreza:

Iris
23.9.2011, 14:17
Koje oni mogu naći prostim kucanjem pojmova u Google Image Search :kreza:

Eh, nije isto... mnogi moji ortaci se bave fotografijom i nisu "obicni" turisti, tako da zelim da vidim bas njihove fotografije i prikaze mesta gde su isli. Plus, neki od njih idu na mesta koja se ne mogu tako lako naci na Google-u (neka ludacka mesta u blizini ostrva Tonga, npr.)

Facebook je mesto gde kacim i svoje fotke, pa se neke od njih zbog toga nadju u domacim casopisima... (pa ih onda jurim da mi ih plate :D). Nije los marketing ;)

Marko069
23.9.2011, 22:14
Meni jedino nije jasno zasto tako cesto unose promene - vecina je potpuno nepotrebna, i menja samo "sminku".Ja mislim da su ovako ceste promjene na fb-u strah od konkurencije,stah da bi mozda neko mogao da izbaci nesto bolje nego sto je sadasnji fb,i narvno fb bi u tom slucaju dozivio sudbinu my space.Meni iskreno smetaju ove ceste promjene,mogu zamislit kako je ljudima koji misle da fb internet.Jos kad bude totalna promjena na ovaj Timeline...
Jedna stvar mi se nikako ne svidja,a to je sad ovaj tiker koji prikazuje sta je ko lajkovao,napisao na zidu nekog koji tebi nije prijatelj itd.Ajde u stvari naviknuce se ljudi i na to,nego najgore od svega sto mogu da predvidim sledecu promjenu,a to ce sigurno biti,ta i ta osaba gleda upravo tvoj profil,ili sliku,ili trenutno catuje sa tim i tim,znaci potpuno ugrozavanje privatnosti!!!

Schnak3
24.9.2011, 2:32
Deaktiviracu trenutni profil i napraviti novi za timeline jer timeline prikazuje mnogo duboko u proslost :S (i ranije si mogao to da vidis, ali uz dosta kliktanja).

ZoNi
24.9.2011, 15:28
Jedna stvar mi se nikako ne svidja,a to je sad ovaj tiker koji prikazuje sta je ko lajkovao,napisao na zidu nekog koji tebi nije prijatelj itd.
A gde se nalazi taj "tiker"? Meni se čini da ja to ne vidim :icon_scra

http://i51.tinypic.com/ddmlh1_th.png (http://i51.tinypic.com/ddmlh1.png)

JohnnyNT
24.9.2011, 15:47
@Iris

Da, sa te strane gledano i jeste korisno.Ali na žalost, nije veliki procenat ljudi kod nas koji uspevaju na bilo koji način da iskoriste (u poslovnom smislu) društvene mreže...

Marko069
24.9.2011, 16:22
A gde se nalazi taj "tiker"? Meni se čini da ja to ne vidim :icon_scra

http://i51.tinypic.com/ddmlh1_th.png (http://i51.tinypic.com/ddmlh1.png)Tiker je odmah iznad liste prijatelja koji su online(ili ne moraju ni biti online),znaci u gornjem desnom uglu.

ZoNi
24.9.2011, 18:49
Tiker je odmah iznad liste prijatelja koji su online(ili ne moraju ni biti online),znaci u gornjem desnom uglu.
Hm, toga nema kod mene, kao što se vidi na slici... Neobično.

Marko069
24.9.2011, 21:20
Vjerovatno ti onda jos nisu pustili tu opciju,jer kad uvode nesto novo uvijek pustaju postepeno,a ne svima odjednom.

todos
28.9.2011, 18:43
Meni je sve novo zato što sam konačno aktivirao nalog, i ne znam ni kakav je bio ranije. Da li preko ove mreže može da se igra šah sa potencijalnim protivnicima na virtuelnoj tabli?

Geomaster
28.9.2011, 22:29
Imate pravo da tražite od Fejsbuka sve podatke koje imaju o vama. Helpful link (http://thedailyattack.com/2011/09/26/make-an-access-request-at-facebook-get-your-data/).

miša topola
28.9.2011, 22:42
Imate pravo da tražite od Fejsbuka sve podatke koje imaju o vama. Helpful link (http://thedailyattack.com/2011/09/26/make-an-access-request-at-facebook-get-your-data/).

Jel si probao ti ovo?

Geomaster
29.9.2011, 0:07
Jel si probao ti ovo?
Nisam, ali planiram. Postavljam rezultate naravno, ako ih bude bilo.

miša topola
29.9.2011, 7:15
Nisam, ali planiram. Postavljam rezultate naravno, ako ih bude bilo.

OK. Samo mi reci da li se ovo plaća, ili je sistem isti kao za Ubuntu i Kubuntu. Nisam nigde video tu informaciju.

Marko 0401
20.10.2011, 13:55
Tehničko pitanje: da li je moguće podesiti (za mozilu) da se izlogujem sa fb-a čim ugasim(zatvorim) tab?
Često zaboravim da se izlogujem, i onda po drugim sajtovima koji imaju raznorazne plug in-ove za fb vidim svoje ime i postajem paranoičan... :)

Partybreaker
20.10.2011, 16:35
Probaj da čekiraš ovo:

http://i.imgur.com/WY4o2.jpg

Doduše, time brišeš ceo history... mada s obzirom na to da su kružile priče da FB beleži podatke i kad si izlogovan, brisanje svih "zaostavština" nije loša ideja. :)

Marko 0401
20.10.2011, 21:46
@Partybreaker: to mi nije baš zgodno rešenje :), jer kao prvo "djeluje" tek kad ugasim kompletan FF, a ne samo tab sa facebook-om,
a isto tako (što je još gore) nakon restarta FF-a budem odjavljen sa svih foruma i ostalih sajtova gdje mi prijava ne smeta. :)

Tako da to ipak nije rešenje za moj "problem", ali svakako hvala na savjetu...

Iceman_37
23.10.2011, 1:23
Hahhaha, nema...trenutak kad ste napravili svoj profil na fejsu potpisali ste da gubite pirvatnost. Gde sve sad postoji link za fejsbuk. Ne moze covek ni da odgleda nesto od kvalitetnog pornografskog sadzaja a da ne pise ispod like this on facebook hahahha :D :tapsh:biseri su majke mi.



Zanimljiva stvar na fejsu, svi znaju mozda...

Uvek sam se "cudio" sto mi face preporucuje za prijatelje vrh zgodne u "kucka sam" fazonu devojke sa minimalnih brojem ili cak uopste bez zajednicikih prijatelja :D Kako znas mamu ti :D

Nema sta, moc zgodne devojke (booobs xD) ce uvek biti privlacan za bilo kakav proizvod/uslugu. Kako od igara (Dota2 npr. koja pravi tako bitchy fantasy female heroje, bolje reci svaka igra) pa i do usluga koje ce muskom korisniku ponuditi "nesto" da ostane i da koristi uslugu.

Covek se na kraju i zapita, koji mi je ***** bio da se ********* sa tim ******* u zivotu xDD

Geomaster
23.10.2011, 1:24
Uvek sam se "cudio" sto mi face preporucuje za prijatelje vrh zgodne u "kucka sam" fazonu devojke sa minimalnih brojem ili cak uopste bez zajednicikih prijatelja :D Kako znas mamu ti :D
Au, kad bi ti znao šta sve on zna ovo ti ne bi bilo ništa čudno :D

Schnak3
23.10.2011, 7:45
Zasto samo za facebook ne bi koristili portabilnu verziju Firefoxa sa instaliranim addonima za privatnost?

White Ripper
23.10.2011, 21:51
Samim kačenjem na net gubi se privatnost... ali računara i svih podataka u njemu.:)

Schnak3
24.10.2011, 19:57
Samim kačenjem na net gubi se privatnost... ali računara i svih podataka u njemu.:)

Kupi kvalitetan proxy, ili koristi TOR.

Dusan Milutinovic
25.10.2011, 19:52
Face Book je uveo video chat :D
Potrebno je samo instalirati dodatni plug-in.
Uzivajte u ćaskanju :D

http://www.theinquirer.net/IMG/056/184056/facebook-video-chat-540x334.jpg?1310122638

ZoNi
25.10.2011, 21:39
http://www.facebook.com/videocalling/
http://www.facebook.com/help/?page=177940565599960

Hm, da li je neko isprobao ovo? Meni se čini da ne uspevam da instaliram ovaj plugin, tj. kad odem na prvi link, kliknem na dugme "Getting started" i ono jednostavno nestane... Ništa se ne desi (probao FF8 i najnoviji zvanični Chrome, a na Win7).

--ComputerBoy--
26.10.2011, 12:43
Pfff, drpili od Google Plusa. :D

ZoNi
26.10.2011, 13:18
Pfff, drpili od Google Plusa. :D
Šta ti je taj Google Plus? :D

Anyway, uspeo sam ovo da instaliram bez problema na poslu (FF7, WinXP)... Videću još malo kući, ne znam šta li je problem.

--ComputerBoy--
26.10.2011, 19:10
Mislim, drpili su tu foru sa video pozivima uz čet, mada je, doduše, Google+ drpio celu koncepciju od FB. :kreza:

JohnnyNT
26.10.2011, 19:22
Pfff, nije ni FB prva društvena mreža, tako da su i oni dosta toga drpili od svojih prethodnika...Svi kradu, samo je pitanje ko će bolje da unapredi i našminka ukradeno :D

ZoNi
26.10.2011, 22:32
Hm, da li je neko isprobao ovo? Meni se čini da ne uspevam da instaliram ovaj plugin, tj. kad odem na prvi link, kliknem na dugme "Getting started" i ono jednostavno nestane... Ništa se ne desi (probao FF8 i najnoviji zvanični Chrome, a na Win7).

Probao ponovo - instalirao se dodatak uspešno :)

Luka Filipovic
28.10.2011, 19:57
Postoji jedna prilicno otkacena aplikacija koja vas moze nasmejati :)

Kada udjete u aplikaciju, videcete kao nekog psihopatu koji ulazi na vas FB profil, gleda vase slike, cita status i onda preko google mapsa trazi vasu adresu i ulazi u kola i krece po vas :D
evo kako to izgleda
0DYFPupvo1Q

allokin
29.10.2011, 0:26
pfff, drpili od google plusa. :d

Не користим ни једно, ни друго али конкуренција је увек пожељна.

todos
29.10.2011, 20:37
Imam profil a ne mogu da se konektujem. Odbija mi šifru tj. lozinku. U čemu je problem? Molim pomoć!

Gradimir
30.10.2011, 1:16
Imam profil a ne mogu da se konektujem. Odbija mi šifru tj. lozinku. U čemu je problem? Molim pomoć!
Problem je naravno u lozinci :). Uzrok problema:

1. Zaboravljena lozinka
2. Neko je hakovao profil i promijenio lozinku

Rješenje je resetovanje lozinke, i to se može obaviti preko ove stranice https://www.facebook.com/recover.php

Marvi
30.10.2011, 10:52
Face Book je uveo video chat :D
Potrebno je samo instalirati dodatni plug-in.
Uzivajte u ćaskanju :D

http://www.theinquirer.net/IMG/056/184056/facebook-video-chat-540x334.jpg?1310122638

Thanks, but no thanks.... I have G+ for that :D

Auror
4.11.2011, 15:49
Da ali meni video chat na facebooku radi, dok na google †(krsu :D ) ne radi,tacnije potpuno mi zablokira kompjuter.

Marvi
4.11.2011, 16:10
Da ali meni video chat na facebooku radi, dok na google †(krsu :D ) ne radi,tacnije potpuno mi zablokira kompjuter.

Sto znaci mozda da nesto ne radis kako treba... :) Meni super radi

Nestor
4.11.2011, 16:49
Nemam, imao sam nekad myspace ali ga nisam koristio i onda me drug natera da otvorim facebook ali posto oni imaju gomilu pravila izabcise me ja otvorim drugi i opet me izbacise ovog puta bez upozorenja i reko sta ce mi to pede*sko *****e kad svaki cas te nemoj ovo da radis te ovo si prekrsio itd ma nek se nose, jos kad bi ih ovi stvarno oborili pa da se radujem malo. (http://www.blic.rs/IT/287610/Hakeri-Anonimus-Sutra-rusimo-Fejsbuk)

Geomaster
4.11.2011, 17:09
^ To gore je klasično senzacionalističko novinarstvo (mada od naših medija se i ne očekuje ništa bolje). Naravno da nikakvog napada neće biti, osim ako neko ne uzme da na svoju ruku nešto radi. Posebno smešan deo teksta - "najpoznatija hakerska grupa na svetu", pfff.

Nestor
5.11.2011, 16:02
Da, evo za sad ništa od obaranja. Koliko vidim nema vesti da su ispunili pretnju.

JohnnyNT
5.11.2011, 16:05
Nije ni realno očekivati da mogu to da urade.Ipak je mnogo naaduvano to "srušićemo FB", meni je ta vest prošla kroz glavu kao ona o smaku sveta...

Geomaster
6.11.2011, 2:45
Stvar je u tome što je video koji kaže 'srušićemo FB' napravio neki napaljeni klinac, i onda su svi to uzeli zdravo za gotovo. Gluposti...

Nestor
6.11.2011, 15:01
Ni ja ne verujem al pa mislim da je realnije nego smak sveta, što se mene tiče meni bi baš bio merak da ga obore na par dana.

Markonije
20.11.2011, 21:12
Hakerisanje ko hakerisanje danas je preuvelicano,zbog geek zajednice...

Nisam znalac sto se tice teme hakerisanja ali DOS napadi su jedino pravo oruzije hakera danasnjice,a neko mi je odgovorio bas na ovoj temi da je nemoguce izvest DOS napad na FaceBook.

Nije ni cudo,hosting tolikih nebitnih slika(cast izuzecima) a danas je u matrici skoro milijarda ljudi(obozavam termine iz teorije zavere btw) e sad puta 100-200 slika,pa cela drzava stoji iza toga.Prica sa Zucbergom je krajnje simpa ali u realnosti kalsicna izmisljotina(haters gona hate).

Pokret ciji je zastitni znak uzet iz krajnje smesnog filma (V kao Vegeta) je takodje neozbiljan.

"Mi ne zaboravljamo,mi ne oprastamo i mi postujemo na youtube-u" lolzaca

Geomaster
20.11.2011, 21:16
Jako si loše obavešten oko tog "hakerisanja"... (D)DoS napad uopšte ne mora da označava samo upotrebu sile, i u suštini se najmanje i koristi. Takav napad na Facebook je itekako moguće izvesti uz dovoljno bandwidtha, pod uslovom da je u pitanju samo TCP/UDP flood. Postoje i mnogo sofisticiraniji DoS napadi, kao na primer exploitovanje neke rupe u softveru da bi se taj softver učinio neupotrebljivim (i to je DoS). A "hakeri" raspolažu mnogo jačim sredstvima – ne postoji savršeno bezbedan sistem. Fejsbuk je kompleksan sajt i prvi tvrdim da na njemu postoji gomila bezbednosnih rupa, manjih ili većih, u core softveru ili aplikacijama, samo su na jako zabačenim mestima i jako ih je teško pronaći i exploitovati.

Takođe, Anonymous nije pokret. I Guy Fawkesova maska nije nikakav logo. Video na Youtube-u je postavio neki naloženi attention whore, u suštini Anonymous kao ideja je takva da ljudi ostanu anonimni a ne da se kur*e po Youtubeu. Mada, postoji ogromna razlika među ljudima koji su nekad činili Anonymous i ovim sada. Danas je to u suštini samo grupa klinja koji žive na staru slavu i naručuju pice na Zuckerbergovu adresu.

Auror
22.11.2011, 20:08
Je li jos neko od vas ima nekakav gusarski tekst prilikom logina na facebooku?? Pise mi 'lectric parrot umjesto email i secret code umjesto password, citava stranica je u gusarskom fazonu.

Sh0m1
22.11.2011, 21:07
To moze da se promeni samo ne mogu da se setim gde tacno.

Auror
22.11.2011, 22:03
Evo izbrisao sam cookies i sad je normalno. Ja da znam nisam dirao nikakva podesavanja.

dzangrizalo
23.11.2011, 19:27
Nije ni cudo,hosting tolikih nebitnih slika(cast izuzecima) a danas je u matrici skoro milijarda ljudi(obozavam termine iz teorije zavere btw)

Prijatelju, FB "hakerise" svoje korisnike, zvucalo ti to kao teorija zavere ili ne, ali FB-ov cookie nastvlja da prikuplja podatke o korisnikovim navikama i posecenim stranicama i posle "log out"-a sa istog sajta. To cak i sam FB priznaje. Doduse, nije bas da su stavili javno upozorenje o tome igde (sto bi bilo ipak nuzno u ovakvom slucaju), ili ga ja nisam uocio, ali na pitanje nekog IT novinara u vezi tog, da kazemo, u najmanju ruku nejasnog cina, neko od FB-ovih portparola je sturo odgovorio u par recenica da je to istina, i da se to radi iskljucivo radi boljeg sortiranja sugestija i addova spram navika i interesovanja korisnika??? Izvinjavam se ako je ovde vec bilo reci o tome, ja sam tek pre par dana saznao.

--ComputerBoy--
24.11.2011, 11:29
Da, ima članak gde je navodno neki srpski haker to otkrio, ne znam puno o tome...

NjegovaWisost
25.11.2011, 15:13
Inace, postoji jedna kompanija koja vrsi vecu spijunazu od facebooka a to je google... Ko planira da se bavi kriminalom najbolje mu je da ne koristi kompjuter od kuce uopste :D

dzangrizalo
26.11.2011, 6:28
Inace, postoji jedna kompanija koja vrsi vecu spijunazu od facebooka a to je google... Ko planira da se bavi kriminalom najbolje mu je da ne koristi kompjuter od kuce uopste :D
Ma jok bre, mozes slobodno da valjas sve zakonom zabranjene artikle, i da sedis kuci na kompu po do mile volje, skroz opusteno:D.

Markonije
12.12.2011, 20:43
Prijatelju, FB "hakerise" svoje korisnike, zvucalo ti to kao teorija zavere ili ne, ali FB-ov cookie nastvlja da prikuplja podatke o korisnikovim navikama i posecenim stranicama i posle "log out"-a sa istog sajta. To cak i sam FB priznaje. Doduse, nije bas da su stavili javno upozorenje o tome igde (sto bi bilo ipak nuzno u ovakvom slucaju), ili ga ja nisam uocio, ali na pitanje nekog IT novinara u vezi tog, da kazemo, u najmanju ruku nejasnog cina, neko od FB-ovih portparola je sturo odgovorio u par recenica da je to istina, i da se to radi iskljucivo radi boljeg sortiranja sugestija i addova spram navika i interesovanja korisnika??? Izvinjavam se ako je ovde vec bilo reci o tome, ja sam tek pre par dana saznao.

Znam za to,ali nije problem ako FB prikuplja podatke vase 'pretrage' i to koristi da bi vam servirao oglase na koje cete najverovatnije kliknuti i mozda i kupiti nesto.To radi i Google.

Problem je sto privatni podaci i prepiske sa stavrnim ljudima,nisu samo vasa svojina,FB polaze pravo na svaku vasu sliku se FB.

Zuckberg moze da uzme vasu sliku i stavi lupam na tetarpak mleka i napise 'Sucker' i prodaje celom svetu.Ne biste mogli nista protiv njega da uradite,ta slika je njegovo vlasnistvo i kraj price.

Proverite EULA od Facebook-a i uverite se da ne mozete da me demantujete....

Evo da ne ispadnem lenj:

"
::: From Terms of Use :::
When you post User Content to the Site, you authorize and direct us to make such copies thereof as we deem necessary in order to facilitate the posting and storage of the User Content on the Site. By posting User Content to any part of the Site, you automatically grant, and you represent and warrant that you have the right to grant, to the Company an irrevocable, perpetual, non-exclusive, transferable, fully paid, worldwide license (with the right to sublicense) to use, copy, publicly perform, publicly display, reformat, translate, excerpt (in whole or in part) and distribute such User Content for any purpose on or in connection with the Site or the promotion thereof, to prepare derivative works of, or incorporate into other works, such User Content, and to grant and authorize sublicenses of the foregoing. You may remove your User Content from the Site at any time. If you choose to remove your User Content, the license granted above will automatically expire, however you acknowledge that the Company may retain archived copies of your User Content.

"
Jeste da je pojedinac zasticen mnostvom brojki,ali moja licna fotografija je samo moje vlasnistvo,a ko koristi FB to ne moze da izjavi kao ja.
Meni je to bitno,a vama?

LemaX
13.12.2011, 11:12
Imam jedno malo nebitno pitanjce, ako obrisem poruke na FB, da li se te poruke brisu i drugoj osobi ?
Vidim sad da mi zapucava ili browser ili komp ili FB :) , pola chata mi ide ono normalno, a pola mi se pojavljuje kao one standardne poruke .

dzangrizalo
13.12.2011, 23:45
@Markonije: Istina, mislim da cak mozes i da zahtevas od njih da ti dostave sve podatke koje poseduju o tebi, i da budes zaprepascen kolicinom informacija koje poseduju, pogotovu onih koje nikada nisu bile u kontaktu sa FB. Al, ko jos cita EULA:paranoia:...

kuureee
13.12.2011, 23:49
Ja cu definitivno da brisem nalog!!!
Celu ovu godinu sam banovan bez razloga.

Banuju me na mesec dana ,kad prodje metar dana ,nalog mi normalno funkcionice jedno dan-dva pa opet ban ,samo od sebe.Ne mogu da saljem zahteve i da saljem recimo poruke sa kim nisam frend.

I tako celu ovu godinu.A nista ne uradim!!!

Geomaster
24.12.2011, 13:28
Da li je ikako moguće da se isključi onaj Facebook Connect? Primećujem da tako svaki sajt na koji odem može da se dokopa mog imena & informacija što mi nikako ne odgovara...

Neky
24.12.2011, 15:57
Postoji disconnect ekstenzija za Chrome, ali sam primetio da Google servisi ne rade baš najbolje kad se ona koristi.

Geomaster
24.12.2011, 17:06
Koristim Firefox... Mislio sam na neka podešavanja na samom Facebooku.

Ocelot
24.12.2011, 17:23
Ja koristim ekstenziju Ghostery. Ovde imaš više informacija.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/ghostery/

Geomaster
24.12.2011, 17:37
Hvala! Ovaj Ghostery je baš ono što mi treba :)

Markonije
25.12.2011, 19:43
Aaaa poceli su i na Youtube-u da me proganjaju.

Ma svaka druga reklama je o Facebook-u :mad:

E sad mi recite jel tako i vama koji ste u matrici (he he mislim koristite-imate FB nalog),ili to oni 'znaju' da ja nemam profil,pa me spamuju??

analayzer
26.12.2011, 18:42
Imam ali ga slabo koristim. :Freddy:

Predrag Stankovic
30.12.2011, 23:38
Danas mi je facebook ponudio da predjem na safe browsing, prihvatio sam i sad mi je facebook na https što je svakako bolje, zna li neko da li se može vratiti na stariji nekriptovani browsing mode ili je ovo verovatno permanentno, ne treba mi da menjam samo da znam da li to može on-demand da se uključuje ili isključuje

Luka.
5.1.2012, 19:24
Da li je ikako moguce vratiti stari izgled facebook profila? Ovaj timeline mi je jako nepregledan...

Iris
5.1.2012, 20:25
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=77153

Predrag Stankovic
6.1.2012, 11:46
Uvek je tako kod facebook-a, nema vraćanja na staro, što se ne ugleda naprimer na Gmail koji ti nudi i old look ako želiš, doduše piše da je temporary ali možeš da koristiš stari look koliko želiš

Bryan Fury
6.1.2012, 18:37
Uvek je tako kod facebook-a, nema vraćanja na staro, što se ne ugleda naprimer na Gmail koji ti nudi i old look ako želiš, doduše piše da je temporary ali možeš da koristiš stari look koliko želiš

Zato što onda ne bi niko koristio novi look :D

Luka.
8.1.2012, 2:18
Uvek je tako kod facebook-a, nema vraćanja na staro, što se ne ugleda naprimer na Gmail koji ti nudi i old look ako želiš, doduše piše da je temporary ali možeš da koristiš stari look koliko želiš
Znam... nego sam se nadao da postoji nekakav add-on, ili nesto tako. Vecina kaze da im je timeline lepsi, meni je ruzan i nepraktican... ali dobro, ili cu se navici, ili cu obrisati profil :p

SirDuck
20.1.2012, 2:06
^Ono drugo

--ComputerBoy--
21.1.2012, 15:31
Sa velikim zadovoljstvom mogu da konstatujem da sam posle 4 godine konačno završio sa ovom mrežom za vjek i vjekova. Kad sam uveo timeline i kliknuo na svoje prve statuse, blam me je pojeo :kreza:

Sve u svemu, već mesec dana mi stoji ugašen i milina jedna, mogu reći da sam mnogo rasterećen od kako sam ugasio. :) Isto preporučujem i ostalima :p

Djordje Nedic
24.1.2012, 23:43
Da, imam profil, ali dnevno ne provodim vise od pola sata na fejsu. Nervira me to sto sve vise ljudi bleji na fejsu umesto da izadje napolje. Voleo bi kad bi ga neka hakerska grupa srusila.

Hephaestus
25.1.2012, 1:22
Kada pogledam u ovu temu izgleda mi kao da sam medju anonimnim alkoholicarima iz americkih filmova, "Zdravo, moje ime je Petar Petrovic i ja sam fejsbukoholicar, nisam se ulogovao vec mesec dana".

Win2K3
25.1.2012, 1:29
A cemu ovo hejtovanje Facebooka ? Neki igraju igrice pola dana,neki su na IRC-u (tipa Krstarica) pola dana, neki su na You Tube pola dana,neki jednostavno surfuju pola dana,neki su na Badoo ,neki glume `hakere` ,neko se bavi amaterskim crtanjem,bla bla bla... I za sve je kriv Facebook :) Svako svoje vreme trosi kako hoce, Facebook je po meni samo prosirena opcija MSN-a :) Stim sto imas mogucnost da lakse nadjes (ne)poznate ljude.Isto tako ne smatram da Facebook treba srusiti ili ugasiti.Kad izadje nesto novo,on ce sam nestati.Sta reci o `Kanterasima` koji pikaju 10 istih `mapa-staza` ,vec maltene 7-8 godina ? Znam i takve likove. Po meni je Facebook ,jedna od boljih stvari `na netu`. Isto tako Timeline nije losa stvar ,ko skapira o cemu se to radi.Isto su tako ljudi mislili kako je Windows Vista/7 teska glupost u odnosu na `savrseni` XP ,pa danas svi ismevaju XP.Licno sam medju prvima kao Developer probao Timeline i konacno uveo red na svoj Wall :) Uostalom ,ako spomenemo mogucnost Video chata ,Facebook ,cak dodje i dobra stvar.Naravno Farmville sindrom iliti Flash Games ,ce uvek biti tu ,ali ne moze se reci da je Facebook losa drustvena mreza,a svetu jeste potrebna,inace taj `crni Fejs` ne bi koristilila milijarda ljudi.

Porsche
25.1.2012, 1:50
Nije problem u Fejsbook-u nego u većini korisnika i na način na koji ga koriste. Al šta da se radi što naš narod kaže "Svaka luda ima svoje veselje". :D

Nemanja015
25.1.2012, 12:49
uvpekR0LLRc
Toliko o privatnosti FB-a. Takođe vrlo jednostavno mogu da napravim profil sa imenom Facebook Support i pošaljem svim korisnicima cije sam usernameove dobio poruku u kojoj mogu da ih zamolim da pošalju na moj mail svoj password. ;)

Maladikt
27.1.2012, 13:33
To možeš i bez "prikupljanja podataka", a budala koje nasedaju na takve stvari je uvek bilo i biće.

Markonije
3.2.2012, 1:28
A cemu ovo hejtovanje Facebooka ? Neki igraju igrice pola dana,neki su na IRC-u (tipa Krstarica) pola dana, neki su na You Tube pola dana,neki jednostavno surfuju pola dana,neki su na Badoo ,neki glume `hakere` ,neko se bavi amaterskim crtanjem,bla bla bla... I za sve je kriv Facebook :) Svako svoje vreme trosi kako hoce, Facebook je po meni samo prosirena opcija MSN-a :) Stim sto imas mogucnost da lakse nadjes (ne)poznate ljude.Isto tako ne smatram da Facebook treba srusiti ili ugasiti.Kad izadje nesto novo,on ce sam nestati.Sta reci o `Kanterasima` koji pikaju 10 istih `mapa-staza` ,vec maltene 7-8 godina ? Znam i takve likove. Po meni je Facebook ,jedna od boljih stvari `na netu`. Isto tako Timeline nije losa stvar ,ko skapira o cemu se to radi.Isto su tako ljudi mislili kako je Windows Vista/7 teska glupost u odnosu na `savrseni` XP ,pa danas svi ismevaju XP.Licno sam medju prvima kao Developer probao Timeline i konacno uveo red na svoj Wall :) Uostalom ,ako spomenemo mogucnost Video chata ,Facebook ,cak dodje i dobra stvar.Naravno Farmville sindrom iliti Flash Games ,ce uvek biti tu ,ali ne moze se reci da je Facebook losa drustvena mreza,a svetu jeste potrebna,inace taj `crni Fejs` ne bi koristilila milijarda ljudi.

Ti mora da si mladja generacija...

Ovo dole malo dramatizovano:

Problem prvi kod FaceBook-a je sto je on napravljen da kad budes radio 12-17 sati dnevno 7 dana u nedelji,'ti' ces i dalje tripovati da imas zivot i da imas prijatelje.U stvari privatnik te izrabljuje ko budalu za sitne novce,a FaceBook ti dodje kao parce filinga.Znam stotine ljudi u tom tripu: Posao kuca-fejs posao kuca-fejs

Tako je pocelo na zapadu a bogami sad je i kod nas.

Da ne pricam da da FaceBook 'zna vise' o tebi nego ti sam,sve sto si ikad kucao na fejsu je sacuvano,za to ne brini.A pretrage u google dok ti je u drugom tabu fejs ukljucen takodje,pa i kad nije ukljucen takodje(lukavi lisci).

Pogledaj-te: Brazil (1985) - od Terry Gilliam-a i 1984 (1984) od Michael Radford-a

0.85 od ukupno 7.0 milijardi ljudi je dobrovoljno predalo svoju privatnost-licne podatke megakorporacijama na izvolte.

E bre!!! i brojeve mobilnih telefona vam imaju :facepalm


WTF lol

Geomaster
3.2.2012, 1:31
A pretrage u google dok ti je u drugom tabu fejs ukljucen takodje,pa i kad nije ukljucen takodje(lukavi lisci).
Dovde sam razumeo, ali nisi svestan koliko to nema smisla...

Markonije
3.2.2012, 4:29
^^^U Facebook-u rade(su zaposleni) neki od najboljih 'codera' danasnjice tako da ih nazovem,e pa o njihovim key logerima pricam

Sta ti tu nije jasno,ne kapiram...

Skols
3.2.2012, 11:46
E bre!!! i brojeve mobilnih telefona vam imaju :facepalm


WTF lol

Ja samo ne znam ko moze biti toliko lud ( da ne kazem glup) da ostavi broj telefona na fb.. :facepalm

Geomaster
3.2.2012, 11:46
Sada još manje ima smisla :) Kakve veze ima keylogger s bilo čim?

@Skols: Meni je na FB-u broj telefona, ne vidim problem s tim?

kuureee
3.2.2012, 11:47
Ma covek je ocigledno u fazonu teorije zaveri i sl.

Skols
3.2.2012, 11:56
@Skols: Meni je na FB-u broj telefona, ne vidim problem s tim?

No hard feelings,samo moje licno misljenje,sto ne znaci da sam u pravu.:)

Auror
4.2.2012, 3:17
Ljudi,imam problem. Sestra mi je instalirala nekakve dodatke da bi igrala igre na facebooku. Te dodatke sam izbrisao jer sam vidio na internetu da ih prijavljju kao stetne. Ali mi je u pretrazivacu svaki put kada kucam (nepotpunu)internet adresu prisutan nekakv mywebsearch koji pamti sve zive podatke. Makao sam ga iz options kao add-on ali je on opet tu. Ranije kada sam kucao nepotpune adrese obicno mi je mozlla sama dopunjavala ono sto nedostaje (npr. www/ ili .com). Sada mi se uvjek otvara ovaj glupi sajt mywebsearch.com

Sta da radim?

EDIT izbrisao sam ga i u manage search engines, ali je opet tu...

milan hd6790
4.2.2012, 9:26
da nije u controlpanelu neki toolbar instaliran pod tim imenom?A i podesi da ti google opet bude default pretrazivac!
:confused:

Dushan
23.2.2012, 3:05
Jel može neko da mi kaže kako da podesim da niko osim mene ne može da vidi sa kim sam postao prijatelj (ni na onom side baru, ni kod mene na zidu da se ne vidi) ? Guglao sam i čeprkao po privacy settings, ali nisam uspeo da nađem tu opciju.

Iris
23.2.2012, 11:01
Nije ti palo na pamet da pogledaš http://www.facebook.com/help/?

todos
8.3.2012, 13:51
Da li neko moze da mi kaze kako da odčekiram neke prijatelje na Facebooku?

OWERKLOKER
9.3.2012, 4:34
Kada odes na profil prijatelja imas polje friends ispod cover slike i u padajucem meniju odcekiras show in news feed.

NjegovaWisost
12.3.2012, 2:40
Ti mora da si mladja generacija...

Ovo dole malo dramatizovano:

Problem prvi kod FaceBook-a je sto je on napravljen da kad budes radio 12-17 sati dnevno 7 dana u nedelji,'ti' ces i dalje tripovati da imas zivot i da imas prijatelje.U stvari privatnik te izrabljuje ko budalu za sitne novce,a FaceBook ti dodje kao parce filinga.Znam stotine ljudi u tom tripu: Posao kuca-fejs posao kuca-fejs

Tako je pocelo na zapadu a bogami sad je i kod nas.

Da ne pricam da da FaceBook 'zna vise' o tebi nego ti sam,sve sto si ikad kucao na fejsu je sacuvano,za to ne brini.A pretrage u google dok ti je u drugom tabu fejs ukljucen takodje,pa i kad nije ukljucen takodje(lukavi lisci).

Pogledaj-te: Brazil (1985) - od Terry Gilliam-a i 1984 (1984) od Michael Radford-a

0.85 od ukupno 7.0 milijardi ljudi je dobrovoljno predalo svoju privatnost-licne podatke megakorporacijama na izvolte.

E bre!!! i brojeve mobilnih telefona vam imaju :facepalm


WTF lol

Ja nisam imao ni face niti sam registrovan bio svojevremeno u Beogradu (ni u Srbiji), niti sam ištao imao online, kada su me na mobilni zvali iz pošte zbog neke greške pri uplati. Imao, nemao face, isto ti se piše.

Mnogo veća špijunaža vam je google... Mislite da google živi od oglasa? :a_bleh::a_bleh: Malo ste se prevarili. Kada je neko od vas klinuo na google oglas? Zadesetio sam se kada sam skoro gledao svoju google istoriju i kada mi je pisalo šta sam pretraživao u zadnjih par godina... Sve je ostalo zapamćeno, sve. Čak i neke adrese odakle sam se ulogovao na gmail:n-cc2: A ovi što nemaju gmail, i njima se pamti preko IPa (malo teže jer se mijenja, ali panduri mogu ući u trag).
Dobro došli u digitalnu eru.

Guliver
14.3.2012, 12:31
izasao facebook messenger za windows 7
https://www.facebook.com/about/messenger

Predrag Stankovic
14.3.2012, 22:54
^ Da još pre nekoliko meseca

Guliver
21.3.2012, 23:29
auuu kolko ja kasnim =D

Markonije
28.3.2012, 4:49
Da malo osvezim temu:

'"Prekasno. Moja soba je puna dima. Upravo sam pokazala još jednu sliku. Čak i dok umirem, i dalje želim Fejsbuk. Mora da je to taj Fejsbukov otrov. Ha, ha", glase njene poslednje reči.'

Neka zena iz Tajlanda izvrisla samoubistvo preko Fejsa,ovo gore citat iz e izdanja domacih novina.

A sad svi na timeline pa onda gazdi dajte sifru :D


Moram malo ne ljutite se puno :opanachke

Predrag Stankovic
28.3.2012, 20:22
Zbog čega bi trebalo da se ljutimo?

max888
5.4.2012, 21:58
http://www3.picturepush.com/photo/a/7965101/img/7965101.jpg
:to_care:

mentolbrebombona
6.4.2012, 9:52
@max888 We need a kill switch!:cool: :odoK:

Haker95
27.4.2012, 21:42
Zanima me ova opcija na fejzbuku za bliske prijatelje, konkretno da li mogu da sakrivam poruke od nekoga ko me je dodao u bliske prijatelje? Recimo on me je dodao u bliske a ja njega u restricted ali on opet dobija obavestenja kada ja nesto komentarisem na javnoj stranici.

Predrag Stankovic
28.4.2012, 19:31
Idiotska podešavanja privatnosti od strane facebooka za taj feature

max888
1.5.2012, 15:53
Ljudi, pomoc...
Imam 30e za reklamiranje na fbu ali nikako ne mogu da ih iskoristim, jer mi stalno prijavljuje gresku "Invalid Lifetime Budget" a podesim da ima 30e na lifetime budzetu, dok je aktivan oglas, tj. za 4 dana.
U cemu je problem?

nikola1ns
8.5.2012, 3:40
Hteo bih da vas pitam za malu (ili veliku :)) pomoc jer je ovde,ipak,rec o profilima...
Zanima me kako da nadjem profil ili osobu preko fotografiije. Imam sacuvanu fotku,ali neznam vise koji je profil,a cuo sam da se moze traziti na netu osoba preko fotke (neke od onih brojki bi trebale biti id slike ili sl.) ili mozda,ako ima neki program za detekciju osobe preko fotke na nekom profilu ili drustvenom sajtu ili sl.
Ne znam gde vise da pitam,a kapiram da su ovde upuceni u te kompjuterske "fazone" najvise,pa bi bili od velike pomoci kad bi mi pokazali ovaj...:)

icemama
8.5.2012, 3:45
Evo (http://www.tmsnetwork.org/blog/quick-info-do-you-know-facebook-picture%E2%80%99s-file-nameurl-contains-uploader%E2%80%99s-profile-id/) ti.

NjegovaWisost
19.5.2012, 21:43
Kako da isljučim notifikacije fun stranice na kojoj sam admin? Dakle ne grupe, ve fun stranice. Imam jednu grupu i ubiše me notifikacije kada ljudi lajkuju slike.

Iris
19.5.2012, 22:11
Sve imaš u Help sekciji - ideš u admin settings, izabereš your settings sa leve strane i de-selektuješ email notifications.

Ili jednostavno odeš u Notifications Settings svog profila, gde su ti podešavanja i za strane koje administriraš.


Uvek prvo pročitaj Help sekciju, nemoj da se brukaš.

NjegovaWisost
19.5.2012, 22:28
Sve imaš u Help sekciji - ideš u admin settings, izabereš your settings sa leve strane i de-selektuješ email notifications.

Ili jednostavno odeš u Notifications Settings svog profila, gde su ti podešavanja i za strane koje administriraš.


Uvek prvo pročitaj Help sekciju, nemoj da se brukaš.

Nisam ni mislio na email notifications već na obične notifikacije - te su mi sve davno isključene. Isključio sam, a ne znam ni sam kako -_- S tim što mi pojedine i dalje šalje, na totalno random nivou.
Dakle, na moj primarni profil (sa mojim imenom i prezimenom) dolaze mi notifikacije grupe koje sam administrator. Mogu samo da deselektujem e mail notifikacije

Iris
19.5.2012, 22:31
Proveri još jednom sve opcije u Notifications Settings, tačku po tačku. Ja sam isključila 2/3 svega i svačega, da dobijam što manje obaveštenja... Imaš posebnu sekciju samo za Pages.

NjegovaWisost
19.5.2012, 22:44
Proveri još jednom sve opcije u Notifications Settings, tačku po tačku. Ja sam isključila 2/3 svega i svačega, da dobijam što manje obaveštenja... Imaš posebnu sekciju samo za Pages.

Sve sam isključio -_- Ma isključio bih stranicu, ali je bitna i ozbiljna, od ovog mog udruženja... Au bre, pa dobio sam 200 notifikacija

amdx2
25.5.2012, 15:02
Evo da se i ja ukljucim,posto imam takodje jedan problem.Od sinoc chat me zeza.Ne prikazuje mi dostupne prijatelje,vec mi drzi samo 3,i kada jesu i kada nisu tu,pise da jesu.Evo slike,ako neko zna kako da resim problem,neka pomaze:)
http://i50.tinypic.com/fc31nk.jpg

Iris
25.5.2012, 16:29
http://www.facebook.com/help/issues/chat

Markonije
9.6.2012, 13:28
Hmmm :icon_scra

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2012&mm=06&dd=09&nav_id=617012

Sta reci....,koju posluku porati :kreza:

JohnnyNT
9.6.2012, 13:47
Šta reći... ne uzimajte kredite ili vas pohlepna bankarska čudovišta imaju u šaci :D

Novarac23
10.6.2012, 22:14
Hmmm :icon_scra

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2012&mm=06&dd=09&nav_id=617012

Sta reci....,koju posluku porati :kreza:

Da covek ne poveruje! :rofl:

Predrag Stankovic
14.6.2012, 10:18
Šta reći... ne uzimajte kredite ili vas pohlepna bankarska čudovišta imaju u šaci :D

@JonnyNT slažem se u današnje vreme je prava ludost uzeti kredit :rolleyes:

OWERKLOKER
15.6.2012, 12:38
A kad uzmes ode koza sa ledja. ;)

Markonije
16.6.2012, 17:55
A sad ajmo broj telefona,molim lepo :D


http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2012&mm=06&nav_id=618755

Sladjan85
16.6.2012, 21:03
Ne znam da li je o ovome bilo reci ,ali da li je neko uspeo da resi sledeci problem na Timeline : Ja lajkujem neku glupost od drugarice, tipa njenu sliku ,iz `postovanja` ,e onda to vide svi moji prijatelji (iliti devojka) i pitaju `ko ti je ta` itd itd ... Poenta : Da li je ikako moguce sakriti komentare ,lajkove i ostale gluposti od tudjih ociju ? Probao sam sve i svasta ,iskljucio Subscribers,nema sta nisam cackao u Privacy i dalje se vidi. Sta god uradim na tudjem wall , vide svi moji `prijatelji` .Da napomenem da ne mislim da na mom wallu pise kome sam komentarisao ,nego se njima to pojavljuje na `Home` i iskreno prilicno mi je jadno ,jer nemam ni bazicnu privatnost, iako to nisam ni ocekivao od Facebook-a :)

Predrag Stankovic
17.6.2012, 11:50
^ Pa nemoj da lajkuješ svašta :kreza:

JohnnyNT
17.6.2012, 13:28
Ne onda to vide svi moji prijatelji (iliti devojka) i pitaju `ko ti je ta` itd itd ...

Nađi drugu devojku i prijatelje :D

OWERKLOKER
17.6.2012, 17:33
Nema resenja osim da ne "lajkujes". Glupo reseno, slazem se.

Sladjan85
18.6.2012, 15:38
Al totalno je paradoxalno :D Na primer odem na stranicu Press-a,stavim komentar ,to svima pise ! odem na Kurir ,stavim komentar ,svima pise, lajkujem neku glupu pesmu ,svima pise, komentarisem neki status (dobar ili glup) ,ono svima pise ... Spamujem ljudima Home :D A imam dosta prijatelja (pravih ,ne virtuelnih) ... Primetio sam da na starom profilu (not timeline) nema taj problem ... Bzv... Covek ne sme biti aktivan na FB ,smesno :) Pa bolje da su ukinuli glupe profile,ostavili chat i vracamo se na cuveni MSN ...

Auror
19.6.2012, 0:23
A script on this page may be busy, or it may have stopped responding. You can stop the script now, or you can continue to see if the script will complete.

Script: https://s-static.ak.fbcdn.net/rsrc.php/v2/y3/r/rtwojj04NdT.js:51

koji im je ovo djavo?

Markonije
24.6.2012, 13:54
Znate da je FB kupio Face.com,e sad face.com ima napredne algoritme za prepoznavanje lica i slicne tehnologije(ime sajta govori za sebe jelte).

E sad fora je sto to znaci u prevodu,da korisnici FB mogu da zaborave na anonimnost uskoro.

Zamislite kamera u bilo kom evropskom gradu vas snimi,i posle pola minuta imaju vas profil.

Gde god odete znace ko ste(mislim na policiju,vlast,sluzbe) ,bez legitimisanja.

Minority Report anyone:a_whistli

He he

ZoNi
26.6.2012, 11:19
Zamislite kamera u bilo kom evropskom gradu vas snimi,i posle pola minuta imaju vas profil.
Odlično za borbu protiv kriminala, zar ne?

Maladikt
26.6.2012, 15:45
Sve ima svoje za i protiv, pa tako i ta tema.

Markonije
26.6.2012, 19:06
Odlično za borbu protiv kriminala, zar ne?

Pa jeste ima i toga,ali ja vise to posmatram u ovom kontekstu:

http://www.youtube.com/watch?v=feFIEoniUqE

:opanachke

ZoNi
8.7.2012, 13:11
Da li je ovo pravo mesto za pitanja o FBu?

Voleo bih da na FBu ***ne*** vidim informaciju kad neko nešto lajkuje. Za sve poznanike (Acquaintances) sam podesio da se ne prikazuju u feed-u, ali ipak povremeno mi se prikaže kad nešto lajkuju. Može li to nekako?

PS. Da, pregledao sam FB help i tražio sam po Netu, ali nisam našao rešenje.

Sladjan85
8.7.2012, 13:40
A ja imam pitanje kako da niko ne vidi sta ja lajkujem (slike,statuse) i da se ne vidi kome sam nesto komentarisao ! Ali FB nema sijaset najobicnijih opcija,a opcije za privatnost su totalno jadne.

Partybreaker
10.7.2012, 0:33
^ Je l' si ozbiljan? :icon_scra Zašto bi lajkovao i komentarisao, ako ne želiš da iko vidi...

JohnnyNT
10.7.2012, 10:15
^ Verovatno misli na to da ne želi da mu izlazi na timeline (ili gde već) ako negde nešto komentariše ili lajkuje.

Partybreaker
10.7.2012, 17:16
Aha, ok, to onda ima logike, naročito ako je offlineovac. :D

Sladjan85
14.7.2012, 22:35
^ Je l' si ozbiljan? :icon_scra Zašto bi lajkovao i komentarisao, ako ne želiš da iko vidi...


Ne u tom smislu... Poenta je sto ne moraju da svi znaju sta radis... Evo banalan primer (ovo je iz zezanja) ... Zamislimo da ja volim Tomu Nikolica ,a recimo uoci izbora ,po` profila je za jednog,a pola za drugog... I onda ja navijam recimo na stranici SNS-a... i ja tamo napisem recimo Uaaaaaaaa ,Uaaaaaa bivsem predsedniku ,a pola mog profila to vidi .... i onda pitaju : Zar si glasao za njega ????? (ovo je malo saljiv primer) ... Poenta je da ako ja recimo imam 10 drugarica i zezam se sa par njih recimo na njihovom wall ,sa nekim glupim temama, to ne znaci da se muvas sa njima (ili znaci :D) ,ali bi to drugi mogli da pomisle (sto su me i pitali ,jer se svima pojavljuju moji komentari,jelte) ... Sad se ne mogu setiti boljih primera ,jer sam pripit ,al` nazire se poenta...


A nisi me razumeo :) Ne zelim da drugima na njihovom timeline iskace, ako ja komentarisem/lajkujem neku trecu osobu (koja nam nije cak ni zajednicki prijatelj) ...

PS mode
14.7.2012, 23:46
Ja nemam profil na fejsu,kad hocu da se cujem s nekim,ima skajp... e mail event.Glupo mi je da prati ko zeli sta radim,gde sam....ne treba mi to.

Icegirl
17.7.2012, 1:58
Imam profil ali racunam da spadam u (dame i gospodo, da, skromna sam :D) 'normalnije' korisnike. Pisem normalno, gramaticki ispravno i na srpskom bre :) Nema 'dubokoumnih' statusa svakih pola sata, lajkujem sta mi se lajkuje i ne pucim se na slikama. Imam stvarne ali i virtuelne prijatelje sa kojima je uvek zanimljivo razmeniti koju rec. Sve u svemu, smatram da fb nije tako losa stvar...

Porsche
17.7.2012, 2:24
Daleko od toga da je Facebook loša stvar, ali kako je 80% korisnika koristi deluje veoma loše.

Sladjan85
17.7.2012, 7:39
Facebook je zeznuo mnoge stvari ,najvise sto se tice privatnosti. Sto se tice Usera ,ima svega i svacega. Najjacha fora kad postave status : `Nemojte mi slati zahteve za igrice .Hvala !!`. Kao da nije mogla da klikne na X ,pa je facebook lepo pita da blokira sve Farmville zahteve ,kao i aplikaciju. Zatim druga glupa stvar tu takozvane Facebook grupe/stranice ,koje naprave klinci do 15 godina , tipa Djokovic , FSS , Srbija Srbima ,pa krene masovni spam... Sledece glupo sto Facebook nije uveo ni jednu normalnu opciju (ako izuzmemo Video / Web Cam) ,ali to je odavno imao Skype, na daleko boljem nivou ... Ja bih licno ugasio Facebook nalog ,jer mi licno kao drustvena mreza ne prija ,ali ne mogu zbog prijatelja. Zato sto je MSN odavno mrtav, a Skype koristi svaki deseti covek kojeg znam, pa sam prinudjen ,kao i mnogi da koristim Facebook. Ako je istina da je Srbija prestigla broj od 3 000 000 naloga, sve mi je jasno ....

PS mode
17.7.2012, 11:22
Facebook je zeznuo mnoge stvari ,najvise sto se tice privatnosti. Sto se tice Usera ,ima svega i svacega. Najjacha fora kad postave status : `Nemojte mi slati zahteve za igrice .Hvala !!`. Kao da nije mogla da klikne na X ,pa je facebook lepo pita da blokira sve Farmville zahteve ,kao i aplikaciju. Zatim druga glupa stvar tu takozvane Facebook grupe/stranice ,koje naprave klinci do 15 godina , tipa Djokovic , FSS , Srbija Srbima ,pa krene masovni spam... Sledece glupo sto Facebook nije uveo ni jednu normalnu opciju (ako izuzmemo Video / Web Cam) ,ali to je odavno imao Skype, na daleko boljem nivou ... Ja bih licno ugasio Facebook nalog ,jer mi licno kao drustvena mreza ne prija ,ali ne mogu zbog prijatelja. Zato sto je MSN odavno mrtav, a Skype koristi svaki deseti covek kojeg znam, pa sam prinudjen ,kao i mnogi da koristim Facebook. Ako je istina da je Srbija prestigla broj od 3 000 000 naloga, sve mi je jasno ....

Ma taj broj od 3 miliona....jeste mozda 3 miliona naloga al ne i 3 miliona korisnika.

Sladjan85
17.7.2012, 13:54
To sto ti kazes ,jeste tacno ,ali broj laznih naloga se uveliko smanji ,kad su uveli konfirmaciju preko broja telefona... Licno sam izgubio 10 naloga namenjenih Pokeru (pre sam se previse igrao glupostima)

PS mode
17.7.2012, 19:18
To sto ti kazes ,jeste tacno ,ali broj laznih naloga se uveliko smanji ,kad su uveli konfirmaciju preko broja telefona... Licno sam izgubio 10 naloga namenjenih Pokeru (pre sam se previse igrao glupostima)

Jeste,sad je MALO komplikovanije napraviti nalog al oni stari nalozi ostaju...:D

Sladjan85
18.7.2012, 8:54
Pa neki ostaju ,neki ne.... Moji puknuti nalozi ,su svi bili stari. Izgleda da Facebook,cak iako brises cookie i menjas IP ,zna da koristis vise naloga.Probaj vise od 4-5 i pocece ih suspendovati redom :D

PS mode
18.7.2012, 12:33
Probao sam tri naloga i radi svaki tako da mi posle bilo glupo kreirati nove.

Sladjan85
22.7.2012, 10:26
Dobro je... Ja sam imao bar 20ak (cipovi) ,sad pola pogaseno,za pola mi trazi da verifikujem,a nekoliko sam verifikovao (brojevi ukucana) ,pa mi vremenom trazi opet i opet,pa nekad ne trazi... Generalno mislim da FB ima sve manje fake naloga ,secam se pre samo sta je spamera bilo po grupama, sad je to mnogo manje.

sidewinder989
26.7.2012, 18:24
cudno.. meni nikad nije trazio konfirmaciju na laznim nalozima..

valjda zato sto mi izgledaju skroz legit ne bi niko rekao da su lazni :D

JohnnyNT
26.7.2012, 22:20
U poslednje vreme su pooštrene mere borbe protiv lažnih naloga, mnogo ih je obrisano, i opšti je utisak da ih je mnogo manje.

PS mode
27.7.2012, 1:28
Da,od skoro traze maticni broj za registraciju :rofl:

Sladjan85
28.7.2012, 8:44
Ma Facebook to nekako provali. Probao sam cak i ovo :

Obrisem cache :

Promenim IP : ipconfig /release /renew

udjem u drugi nalog ,paf !! padne nalog... udjem u treci ,padne nalog ... i za jedan dan me poceo automatski Facebook Log Out (prvo udjem uspesno u naloge) i zatrazi broj telefona :) Bice tesko imati lazne naloge, a posebno vise od 2-3 :D

Markonije
28.7.2012, 17:13
@Sladjan

Treba ti makar 24 casa za 'fizicku' promenu IP-a,nekad i vise


Traze verifikaciju kad 'flejmusjesh' mnogo druge profile...

Ja ne koristim FB ali volim caskom da otvorim debilan profil i da prodrmam kavez nekom poznaniku,pa on mukica ne zna pola godine sta ga snaslo i koja ga obavestajna sluzba prati.

Onda mu lepo kazem,budalo mani se fejsa vidis kako si 'ranjiv',pa svaki idiot(mislim na sebe :kreza:) moze da te zafrkava kako hoce i kad hoce i koliko hoce.

Monk Psycho
29.7.2012, 18:13
@Sladjan

Treba ti makar 24 casa za 'fizicku' promenu IP-a,nekad i vise


Traze verifikaciju kad 'flejmusjesh' mnogo druge profile...

Ja ne koristim FB ali volim caskom da otvorim debilan profil i da prodrmam kavez nekom poznaniku,pa on mukica ne zna pola godine sta ga snaslo i koja ga obavestajna sluzba prati.

Onda mu lepo kazem,budalo mani se fejsa vidis kako si 'ranjiv',pa svaki idiot(mislim na sebe :kreza:) moze da te zafrkava kako hoce i kad hoce i koliko hoce.

treba ti 45 sec da promeniš ip a ako imaš static onda ništa :D

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Sladjan85
29.7.2012, 21:50
ipconfig /release /renew... pa realno 10 sekundi :D

Geomaster
29.7.2012, 22:01
ipconfig /release /renew... pa realno 10 sekundi :D
Ako si iza rutera (kao 90% stanovništva) ovo ne mere :D

Sladjan85
13.12.2012, 22:53
Kako ne mere ? I na ruteru imas DHCP release / renew... isto mi promeni IP adresu... Inace ja koristim Sat Trakt koji vuce net iz Madjarske ,mogu menjati IP koliko hocu ,kupovina fixne IP adrese ,smesno je jeftina ,a ima i najbrzi protok (paketi do 120Mbs) pa najnizim cenama :) Nije mi se desilo jos da su me uspeli banovati / zabraniti u bilo cemu.

Geomaster
13.12.2012, 23:02
Ne mere jer onda radiš DHCP renew između tebe i rutera a ne između rutera i WAN-a. Da bi obavestio ruter da želiš da on uradi DHCP renew od svojih DHCP servera moraš da mu to "saopštiš" pomoću nekog config interfejsa.

Sladjan85
14.12.2012, 13:05
Na to sam i misli ,admin panel :) Mada ,ako zaobidjem ruter (mogu, sluzi mi samo za Wireless signal), onda je renew i release tako lepo resenje ,svega 1 sekunda i voila :) mada i admin panel dodje 1 sekunda :D

Markonije
15.12.2012, 18:39
E o ovome vam ja pricam(koliko je globalni kretenizam usao u pore drustva)bitno da ona ima smartfon(ma uzmi bre je.... upaljac kretenu kretenski):

Bokile
15.12.2012, 18:45
Ako volite pivo, lajkujte mi poruku.

❀.•❤•.✿.•❤•❀.•❤•.✿.•❤• ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥Lajk ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Iris
15.12.2012, 20:17
E o ovome vam ja pricam(koliko je globalni kretenizam usao u pore drustva)bitno da ona ima smartfon(ma uzmi bre je.... upaljac kretenu kretenski):

To su Amerikanci. A ovo nije tema za to. I nemoj da psuješ!

ZoNi
16.12.2012, 20:48
ma uzmi bre je.... upaljac kretenu kretenski
Možda nema upaljač? Evo, ja mislim da ja nemam ni jedan...

sunce86
19.12.2012, 14:35
@tema

Imam fb stranicu. Sluzi mi za:

1. vidim/cujem neke dobre fore, vesti, viceve, zanimljivosti, smesne video klipove
2. na brzinu se dogovorim sa drugarom/drugaricom ako je online, da ne cimam na fon jer sam prepaid
3. parim oci malo na devojcice u izlasku (nedeljom ujutru) :to_care:
4. saznam za dogadjaje, zurke itd

sve u svemu, ne visim na njemu satima, pregledam na brzinu sta je ko postavio novo, 10-15min i odlazim, jer nemam sta vise tu da radim...

Sladjan85
19.12.2012, 18:18
Facebook uopste nije los.

Jeste da sam odrastao u Dial Up i cuveno Tu Tu Tu ... i odrastao sam uz IRC ,gde je svako anoniman (ukoliko to zeli) ,ali ne vidim cemu tolike kritike na racuna Facebooka. Prosto ne vidim alternativu, ovom vidu komunikacije.

todos
21.12.2012, 18:53
Da li neko ima problema sa prebacivanjem slika na facebooku? Dodavanje dodje do pred kraj i tu se zamrzne, a gore u zaglavlju piše učitavanje završeno.:confused:

NjegovaWisost
24.12.2012, 4:43
Da li neko ima problema sa prebacivanjem slika na facebooku? Dodavanje dodje do pred kraj i tu se zamrzne, a gore u zaglavlju piše učitavanje završeno.:confused:

Koji ti je browser? Baš sam kačio ovu nedelju svašta, i radi sve OK.

Ludilo je koliko je face olakšao dogovaranje svega i svačega. Tu su naravno i dobre stare google grupe :D

Porsche
24.12.2012, 5:05
Evo i ja sad imam isti problem kao todos. Koristim Operu.

todos
24.12.2012, 10:40
I ja koristim Operu ali uspeo sam da resim problem koji je bio do mene. Naime iz Corel Painta direktno via Opera u Facebook. Nisam URL ispratio po propisu.

Porsche
22.1.2013, 1:40
Da upozorim članove foruma, na fejsu se pojavio neki ebeni virus uz poruku hahahahahahaaha i link za skidanje. Nemojte da se iz'ebete kao ja i mnogi drugi automatski se šaljem ma ne zna se krsni kraj.

Počeo da se šalje i preko MSN-a.:facepalm

--ComputerBoy--
23.1.2013, 15:37
http://www.24sata.rs/specijal/zivot/vest/zbog-fejsbuka-se-osecamo-jadno/72869.phtml

Sladjan85
27.1.2013, 22:05
Heh ,ja nisam primetio virus ,ali vidim da vlada kolektivno ludilo za ASK.FM ... :confused: "Pola fejsa" spamuje to ... :)

DjRici
30.1.2013, 15:58
Kako da obrisem nalog...provalili su mi (pasvord) EMAILa i pasvord? Moze li to uopste? Ili -kako da se zastitim, dok jos mogu... HELP fast! :paranoia:
Znaci MAIL su preuzeli...svako menjanje lozinke ce oni dobiti obavestenje o promeni!!
Ima opcija da deaktiviram nalog-ali se sa sifrom vrlo lako ponovo aktivira :(

Iris
30.1.2013, 16:09
http://www.facebook.com/help/

Prijavi problem tehničkoj podršci

Sladjan85
31.1.2013, 1:08
Izgleda da ce timeline doziveti jos neke promene. Danas sam pravio drugarici nalog, kad ono ... da desne strane statusi ,a sa leve lajkovi ,interesovanja.


Dizajn i sve ostalo je skroz promenjen. Da bih bio siguran napravio sam jos jedan ! Kad ono : Opet isto.

Vuk40
2.2.2013, 6:19
Ja nemam Facebook profil da li sam u opasnosti

Sladjan85
2.2.2013, 11:29
Jesi ,ubice te tvitovanje :)

Vuk40
2.2.2013, 18:18
A sta je to da znam pa da izbegavam

Prief Lirator
2.2.2013, 18:50
A sta je to da znam pa da izbegavam

Mislio je na Twitter, to je još jedna društvena mreža.

Vuk40
2.2.2013, 21:54
A ondak nemam brige ne zalazim ja tamo.

--ComputerBoy--
2.4.2013, 20:25
Heh ,ja nisam primetio virus ,ali vidim da vlada kolektivno ludilo za ASK.FM ... :confused: "Pola fejsa" spamuje to ... :)

Zlo od sajta, pravo pravcato zlo, nudi deci opciju da se za ceo život izblamiraju. Hvala Bogu pa to nije postojalo kad sam ja bio njihovih godina http://illiweb.com/fa/i/smiles/icon_lol.gif

Sladjan85
6.4.2013, 22:08
Jedino dobra fora sto mozes prostim google searchom da nadjes tonu ljudi sa ask. fm ,pitas ih gluposti pa oni objasnjavaju, kao jedan veliki Leksikon zivota :) Komedija :)

Kidja
6.4.2013, 22:15
Zanima me ovo za tviter kako je moguce da neko od 3k followers I svega par stotina tvita ima verified acc?
Gledam neki poznatiji ljudi koji imaju 200k nemaju verified account .
A procitao sam i uslove I nikako mi nije jasno.
Necu ja verified account ali me zanima ovo.

Sent from my ALCATEL_one_touch_995 using Tapatalk 2

JohnnyNT
6.4.2013, 22:24
Nije bitno koliko imaš ljudi koji te prate, već da li si uticajna ličnost u nečemu (poznatiji glumac, sportista itd.), dakle uticajna/poznata/viđenija ličnost u nekoj oblasti. Ne znam da li si čitao ovo (http://support.twitter.com/articles/119135-faqs-about-verified-accounts#).

Kidja
6.4.2013, 22:32
Bas sam to i procitao.Tipa LoL komentator ima verified account dok neka poznatija glumica ne.

Sent from my ALCATEL_one_touch_995 using Tapatalk 2

JohnnyNT
6.4.2013, 22:42
Ona možda nije tražila da joj verifikuju nalog, jer se to radi samo na zahtev koliko znam. A za tog tipa nemam pojma, jedino ako je tip predstavnik neke firme ili tako nešto (mada nisam siguran), možda se javi neko mudriji.

Kidja
6.4.2013, 22:46
E vidis pise tu da se ne salje zahtev nego kao oni odlucuju ko ce kad da dobije.
A firme da oni placaju da dobiju verifikovan account
Sent from my ALCATEL_one_touch_995 using Tapatalk 2

JohnnyNT
6.4.2013, 22:55
Nisam ni pročitao link što sam okačio (:facepalm) bio sam uveren da je to na zahtev samo (verovatno jer je tako pre bilo).

Djordje Turjacanin
19.4.2013, 23:02
Ima li ikakav način da se uklone ova obavještenja za igre?
http://i.imgur.com/TATGcJV.png

Ale[x]andar
20.4.2013, 14:52
Pokušaj ovako.


TQafN_IT0-I

Milan1997
16.5.2013, 1:44
Da se nadovežem na temu vezanu za Facebook i ostale slične mreže. Po meni da nema interneta Facebook bila knjiga u kojoj pišete o svom životu i lepite fotografije a da drugi mogu bez problema da u svakom trenutku imaju uvid u to šta ste napisali, sa novim opcijama "privatnosti" bi dodao bih još to da bi mogli videti kome se svidela vaša knjiga i ko je šta rekao o njoj. To je bar moj pogled na Facebook u praktičnom primeru. Naravno tu je i ask.fm za koji je svaki komentar suvišan, internet se svodi na ove mreže, što je meni jako žalosno kad vidim nekoga da koristi internet samo za društvene mreže. Ali, postoje jako dobre stvari na Facebooku, meni Facebook više služi da pridobijanje vesti i informacija dosta se toga može naći zanimljivog. Tako da uglavnom kad se ulogujem na Facebook zaobiđem statuse i slike devojaka u pubertetu i dovoljan je klik na "Pages Feed" kako bi ova mreža malo bolje izgledala.
JvQcabZ1zrk

Sinisa Cubrilo
17.5.2013, 19:51
Fejsbuk koristim iskljucivo zbog fakulteta zato sto tamo kace sve sto mi treba za ispite i kolokvijume, zato sto ne mogu da pratim predavanja zbog posla. A kad god udjem uvek se iznerviram onim sto tamo procitam. Definitivno nije ni fejsbuk za svakoga.

Markonije
3.6.2013, 17:18
"wow osecam se kao super zvezda" - prvo pravilo zasto ljudi koriste faceglup,drugo je da varaju zene,trece je da napakoste nekom

90-tih niko nije nosio sve albume sa slikama i jurio prolaznike i pokazivao im


Jadne pubertetlije na fejsu KOMPLEKSI x OVER 9000



[mesecna doza pljuvanja po fejsu] DONE

Porsche
3.6.2013, 19:11
"wow osecam se kao super zvezda" - prvo pravilo zasto ljudi koriste faceglup,drugo je da varaju zene,trece je da napakoste nekom


Vidiš ja se na primer nisam pronašao ni u jednom od ovih tvoih predloga.
Slažem se sa tobom da većina radi to što si naveo al ne nikako svi. Sad što je to tako meni je iskreno žao al takva nam vremena dođoše.

hacker_aca
3.6.2013, 19:46
Interesantni komentari... Šta sad, ako Anđelina Džoli voli da jede kupus to znači da sad ja ne treba da ga jedem da ne bih bio neki pozer?

Društvene mreže su super stvar ako znate kako da ih koristite. Meni su pomogle mnogo u životu, ne znam gde bih bio bez njih.

BTW, ne volim kupus. :)

Iris
3.6.2013, 20:31
[mesecna doza pljuvanja po fejsu] DONE

I sad si ti ispao heroj, šta li?

Pubertet je prirodna razvoja svake osobe, donekle i kompleksi, Internet ih je jednostavno stavio u prvi plan i to je sve... Nema to veze sa Facebook-om, već sa ljudima.

I da, ljudi su uvek smarali sa svojim fotografijama, samo sad to rade na globalnom nivou :D

ColdBoot
4.6.2013, 2:19
Neću biti originalan ako kažem da je fejs dobrovoljno popunjavanje policijskog kartona i kad nosilac profila nema zakonsku obavezu da isti popuni.

Ako se zanemare razne "brazilke" koje jure sponzora, koristan je samo ljudima koji su, kao na našim prostorima u nedavnim "događajima", bili svirepo razdvojeni od svojih najbližih i izgubili svaku prestavu gde je ko, da li je među živima i očajnički se traže.

Što se mene tiče ne spadam ni u prvu a ni u drugu kategoriju. Dan-danas mi stiže spam da se pridružim nekim sumnjivim dating mrežama ili da kupim "sredstvo" koje mi garantovano uvećava nispe a sve zbog nekoliko blesavih igara.

Needless to say, stavio sam svoj profil "na led" i nikad neće biti "odmrznut".

JzmA
4.6.2013, 2:43
Facebook služi za ono za šta ga koristiš. Ja fino blokiram bilo šta što mi smeta (papanluk svake vrste prvenstveno), i onda uživam na fb ćaskajući s društvom, dogovarajući izlaske bez da trošim kredit, takođe, pratim dosta vijesti preko fejsa, jer televiziju mrzim da gledam.

Retardinjo
4.6.2013, 10:50
ja uglavnom cepam poker na fb-u, malo pogledam shta kolege umetnici rade, poneki chat i to je to

Sent from my LT30p using Tapatalk 2

NjegovaWisost
4.6.2013, 17:23
Uglavnom komentari o facebooku govore o vama samima dosta =) Olakšao je dogovaranje, planiranje, smanjio sastančenja... Fotografije konačno mogu da vide moji prijatelji, da raspravljamo o njima i sl. Smanjio je i račun za telefon i te kako. Mana ima mnogo, i više nego mnogo, ali šta da se radi, treba paziti šta pišete, a naročito ko vam je u prijateljima. Kako možete da pljujete ljude na facebooku, kada su vam u pravom životu prijatelji? Ne kapiram.

Ovde kao neki skup štrebera koji mrze face, ne znam šta je :P I Svet kompjutera je poklekao pa ima fcb nalog, mada mu je dosta loš :P

Nego, je li ko ovde uplaćivao reklame? Mogu li sa običnom karticom, bez da se petljam oko google walleta? Treba mi za udruženje...

JohnnyNT
4.6.2013, 17:40
Misliš na FB oglase? Možeš sa karticom i PayPal ako se ne varam.

NjegovaWisost
4.6.2013, 21:17
Misliš na FB oglase? Možeš sa karticom i PayPal ako se ne varam.

Znam da mogu, nego ima li ko kakava iskustva?

JohnnyNT
4.6.2013, 21:32
Koristio sam, ali nedovoljno za neku ozbiljniju analizu, ali mogu ti reći da su u nekim situacijama efikasniji (u dosta slučajeva u stvari) efikasniji od guglovog AdWord. Preciznije "ciljanje" grupa (starosne ili prema obrazovanju na primer), čega nema na google, je značajna prednost prilikom nekih vrsta oglašavanja.

NjegovaWisost
4.6.2013, 22:06
Koristio sam, ali nedovoljno za neku ozbiljniju analizu, ali mogu ti reći da su u nekim situacijama efikasniji (u dosta slučajeva u stvari) efikasniji od guglovog AdWord. Preciznije "ciljanje" grupa (starosne ili prema obrazovanju na primer), čega nema na google je značajna prednost prilikom nekih vrsta oglašavanja.

E upravo me i ciljna grupa zanimala :/ Pošto bi mi trebala baš specifična grupa (kultura i istorija) a nisam siguran kako bi to išlo... Well, ostaje mi da eksperimentišem kad budem pravio idući događaj, pa ćemo vidjeti.

JohnnyNT
4.6.2013, 22:15
Eh da, zaboravih da pomenem, pored ovoga za obrazovanje, tu bi ti možda pomoglo i ciljanje prema interesovanjima korisnika, ovde (http://www.facebook.com/help/131834970288134/) ima još informacija.

White Ripper
7.6.2013, 14:30
Ne znam zašto toliki hejt, jednostavno svaka stvar ima dobre i loše strane. Meni je FB od velike koristi. S obzirom da studiram, razmjenjujem veoma lako materijale sa kolegama, stalno neka vijest vezana za ispite, rezultati, dogovori itd.
Drugo, imam i društvo koje je kilometrima daleko od mene, povremeno kad se nađe vremena pošaljemo po koju poruku, čisto da ostanemo u kakvom takvom kontaktu ... ;)
Dalje, imam dosta istomišljenika po pitanju muzike, stalno neko izbaci nešto interesantno na tu temu.
A ponekad me neko oraspoloži dobrim statusom, vicem, poneka ženska izbaci provokativnu sliku. :dzavo:
A inače slažem se da je apsolutno glupo što pojedini ljudi život ostaviše na društvenim mrežama. Mnogo rasute kreativne energije. Da samo dio tog vremena upotrebe za npr programiranje, usavršavanje ili nešto slično, đe bi nam kraj bio.

water wizard
7.6.2013, 14:51
ma da.. ima dugme da se isključi sve što te ne interesuje, al ljudi ne znaju i onda ih zatrpaju sa postovima sa farme i kojekakvim glupostima

JzmA
7.6.2013, 16:38
Ma dobro, ja recimo jako dobro razumijem frustracije, pogotovo ko ima mlađu raju u prijateljima sada kada četrnaestogodišnje djevojčice dijele pornografiju po zidovima. Ima uznemiravajućih stvari na fejsu realno, pogotovo kao što water wizard kaže kad ne znate da blokirate ono što vam ne treba.

hacker_aca
7.6.2013, 17:50
Ko im je kriv što ne znaju da koriste FB kako treba. :a_bleh:

JohnnyNT
7.6.2013, 18:45
sada kada četrnaestogodišnje djevojčice dijele pornografiju po zidovima

Ajd' što dele, ali što snimaju... :kreza:

water wizard
7.6.2013, 23:28
nisu džabe društvene mreže to što jesu :D
http://on.fb.me/127qZNn

Greko Darstiva
8.6.2013, 0:11
Dok sam bio na fb iznenada se sam izlogovao. Pokusao sam ponovo da udjem ukucao ime i sifru i onda se pojavio sledeci tekst:
Your account is temporarily locked
Your account has been temporarily locked because we have detected malicious software on your computer. Malware is malicious software that tries to access your personal information, slows your connection, and could cause other problems when you use Facebook. Your computer can become infected with malware when you click or share spammy links.
To get help removing the malware, click Continue. Once the malware is removed, you can log in to your account.
Kliknuo sam na Continue, a zatim na nesto u smislu da popravim nalog. Chrome je preuzeo nekakav fajl i zatim sam mogao ponovo da koristim svoj profil.
Zna li neko u cemu je fora sa ovom porukom i zasto se samo tako iznenada pojavila, odnosno zanima me da nisam slucajno prilikom "popravljanja" zarazio profil ili komp?
EDIT: facebook malicious extension cleaner se zove dodatak koju je chrome preuzeo da li je ovo virus ili nesto slicno?

White Ripper
8.6.2013, 0:41
To zna da se pojavi od pojedinih ekstenzija koje koristiš u Chromeu. Meni se konkretno taj problem javljao kad sam koristio adblocker.